Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-13, 16:19   #1081
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez nattania Pokaż wiadomość
z merynosów to ja jeszcze wkładów nie widziałam, ale to teraz dość modna i ceniona wełna więc wcale mnie to nie dziwi. Mój mąż ma z niej sweter a ja bieliznę termoaktywną . Tak czy inaczej sami się przekonaliśmy do wielorazówek i planujemy zakup kilku kieszonek i wkładów z mikrofibry i bambusa z mommy mouse. Zastanawiamy się też nad tym systemem sio. Miałyście takie pieluszki? Podobno są łatwe w obsłudze, co bardzo podoba się mojemu mężowi . No i może dziadkowie też będą mieli z takimi pieluchami mniejszy problem. I druga sprawa - wkłady na noc. Opłaca się w nie inwestować? Rzeczywiście są bardzej chłonne?
Nie wkłady tylko otulacz np. https://igle-figle.pl/pl/ jak zalanolinujesz to nie cieknie a poza tym ja mam SIO ale Grovia akurat, fakt to jest prostsze zwłaszcza np. na spacerze sie przydaje żeby mieć na zmianę gotową pieluchę z wkładem zamiast tetry MommyMouse też podobno są bardzo fajne (mam w planach) , wkładów nocnych nie mam - na razie używamy pampersów na noc, ale z tego co widzę są chwalone i działają

A i jak masz w domu tetrę/pieluszki flanelowe to ze można z powodzeniem używać jako wkładów
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 00:10   #1082
Elayla
Przyczajenie
 
Avatar Elayla
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez nattania Pokaż wiadomość
z merynosów to ja jeszcze wkładów nie widziałam, ale to teraz dość modna i ceniona wełna więc wcale mnie to nie dziwi. Mój mąż ma z niej sweter a ja bieliznę termoaktywną . Tak czy inaczej sami się przekonaliśmy do wielorazówek i planujemy zakup kilku kieszonek i wkładów z mikrofibry i bambusa z mommy mouse. Zastanawiamy się też nad tym systemem sio. Miałyście takie pieluszki? Podobno są łatwe w obsłudze
Jak wyżej, wkładów chłonnych z merynosa nie ma, ale są wkładki wełniane, które stosuje się w celu wzmocnienia pieluszki w miejscu gdzie dziecko najwięcej siusia, żeby nie przeciekała. Można je stosować w każdej pieluszce wielorazowej. Kładzie się pod wkład.

A co do SIO to faktycznie ułatwia niewprawnym osobom przewijanie, na pewno tatusiom, dziadkom, opiekunkom czy paniom w żłobku.. Także polecam. Przy czym my jako ze ma być całkowicie zdrowo nie używamy sztucznych materiałów tylko naturalne, więc SIO też wełniane.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Elayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 11:18   #1083
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Elayla Pokaż wiadomość
Jak wyżej, wkładów chłonnych z merynosa nie ma, ale są wkładki wełniane, które stosuje się w celu wzmocnienia pieluszki w miejscu gdzie dziecko najwięcej siusia, żeby nie przeciekała. Można je stosować w każdej pieluszce wielorazowej. Kładzie się pod wkład.

A co do SIO to faktycznie ułatwia niewprawnym osobom przewijanie, na pewno tatusiom, dziadkom, opiekunkom czy paniom w żłobku.. Także polecam. Przy czym my jako ze ma być całkowicie zdrowo nie używamy sztucznych materiałów tylko naturalne, więc SIO też wełniane.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
A masz doświadczenie z pieluchowaniem wielo w żłobku? W sensie były jakieś problemy, jak panie zareagowały na taką prośbę?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 14:35   #1084
ZuzanneP
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 106
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez nattania Pokaż wiadomość
z merynosów to ja jeszcze wkładów nie widziałam, ale to teraz dość modna i ceniona wełna więc wcale mnie to nie dziwi. Mój mąż ma z niej sweter a ja bieliznę termoaktywną . Tak czy inaczej sami się przekonaliśmy do wielorazówek i planujemy zakup kilku kieszonek i wkładów z mikrofibry i bambusa z mommy mouse. Zastanawiamy się też nad tym systemem sio. Miałyście takie pieluszki? Podobno są łatwe w obsłudze, co bardzo podoba się mojemu mężowi . No i może dziadkowie też będą mieli z takimi pieluchami mniejszy problem. I druga sprawa - wkłady na noc. Opłaca się w nie inwestować? Rzeczywiście są bardzej chłonne?
Te wkłady night plus można stosować jako dodatkową ochronę do innych standardowych wkładów z mommy mouse ale tylko w systemie sio, więc chyba najlepiej zainwestować sobie w kilka kieszonek i kilka tych pieluch sio plus odpowiednie wkłady. U nas sprawdzały się thermo air, a nocne zakładaliśmy od czasu do czasu. Generalnie żadnych przecieków nie było, a thermo air sprawdza się bardzo fajnie latem albo ogólnie przy pupkach skłonnych do odparzeń
ZuzanneP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 23:11   #1085
Elayla
Przyczajenie
 
Avatar Elayla
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
A masz doświadczenie z pieluchowaniem wielo w żłobku? W sensie były jakieś problemy, jak panie zareagowały na taką prośbę?
Niestety nie podzielę się własnym doświadczeniem, ponieważ moje dzieci do żłobka nie chodzą/nie chodziły, ale czytałam bardzo wiele historii o pieluchowaniu wielo w żłobku na grupie na fb Pieluchy wielorazowe i NHN. Wynika z tych postów, że jest bardzo różnie. Są żłobki, gdzie panie są zaciekawione i bardzo im się ta idea podoba, chętnie zmieniają pieluszki, a są i takie które twierdzą, że mają zakaz sanepidu do użytkowania pieluszek wielroazowych w ich placówce. Co sprytniejsze mamy zawczasu więc biorą zaświadczenie od lekarza, że dziecko ma alergię na jednorazówki i lekarz zaleca wielo, wtedy jest podkładka i nikt takiej opinii nie może zakwestionować. Od strony technicznej, czyli przewijania, w żłobku najlepiej sprawdzą się proste systemy: kieszonki albo system SIO, gdzie wkłady są już wpięte do otulacza. Z własnego doświadczenia polecam też stosowanie bibułek do pieluszek, które wyłapują kupkę, wtedy z łatwością można się jej pozbyć i nie zostaje nam zaschnięta kupka do zapierania w domu
Elayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 08:38   #1086
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Viki, musisz zapytacu siebie w zlobku. Ostatnio z jedna wizazanka rozmawialam i u niej w zlobku zgodzili sie na wielo (kieszonki). Bo to identycznie sie przewija, tylko nie wyrzucaja, a wkladaja do Twojego woreczka i tyle.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 14:13   #1087
redresss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 48
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

nattania, tak naprawde to chyba najlepiej sobie dokladnie o tych wszystkich systemach poczytac. Pieluszki sa z kazdym rokiem coraz bardziej udoskonalane. Pamietam ze przy pierwszym dziecku nie mielismy takich cudow jak teraz i przeciekow bylo wiecej ale tez dawalismy rade. Komfort jest znacznie wiekszy, zreszta i dla maluchow i dla rodzicow
redresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-23, 21:36   #1088
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

6 lat temu córka chodziła do złoba w wielorazówkach. W dodatku kupy robiła na nocnik od 8 miesiąca (poszła do żłobka po roku) i z tym też nie było problemów.
W tym samym żłobku pół roku później było już kolejne dziecko w wielo.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 08:15   #1089
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

dziewczyny, widze ze watek zwolnil, a potrzebuje porady
moze jeszcze ktos tu zaglada?

nie mieszkam w Polsce i mam zamiar uzywac pieluch wielorazowych, znalazlam takie zestawy uzywanych:

zestaw 1 za 110e
10 Popin eco friendly reusable nappies with inserts from bamboo ( new gen V2);
3 new Popin night time inserts;
2 Bumgenius Flip shells and 3 Flip stay dry inserts;
1 Bumgenius Organic nappie with attached insert.
Nappies are used, but in very good condition!! Night time inserts are new.

zestaw 2 za okolo 130e
10 totsbots
8 bum genius
2 econobum
2flip
2 bambino mio (11-16lb)
small boosters
big boosters

zestaw 3 za 80e
20 cloth nappies, each with two booster inserts.
8 waterproof outer covers, in varying sizes from newborn to large.
pack of flushable liners.
two mesh bags for washing your nappies.
a waterproof bag for carrying nappies when out and about.

I have also included 10 cloth training pants.

Nappies and training pants have been used, but have been well looked after and are in good condition.

zestaw 4 za 20e
5 little bloom cloth nappies, inserts included (4 Velcro, 1 with buttons)
never used only washed once in non bio washing powder.

doradzilybyscie mi czy ktores sie nadaja do kupna?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg zestaw 1.jpeg (40,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg zestaw 2A.jpeg (71,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg zestaw 2B.jpeg (57,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg zestaw 3.jpeg (70,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg zestaw 4.jpeg (42,7 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-07-25 o 08:16
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 09:57   #1090
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Elayla Pokaż wiadomość
Niestety nie podzielę się własnym doświadczeniem, ponieważ moje dzieci do żłobka nie chodzą/nie chodziły, ale czytałam bardzo wiele historii o pieluchowaniu wielo w żłobku na grupie na fb Pieluchy wielorazowe i NHN. Wynika z tych postów, że jest bardzo różnie. Są żłobki, gdzie panie są zaciekawione i bardzo im się ta idea podoba, chętnie zmieniają pieluszki, a są i takie które twierdzą, że mają zakaz sanepidu do użytkowania pieluszek wielroazowych w ich placówce. Co sprytniejsze mamy zawczasu więc biorą zaświadczenie od lekarza, że dziecko ma alergię na jednorazówki i lekarz zaleca wielo, wtedy jest podkładka i nikt takiej opinii nie może zakwestionować. Od strony technicznej, czyli przewijania, w żłobku najlepiej sprawdzą się proste systemy: kieszonki albo system SIO, gdzie wkłady są już wpięte do otulacza. Z własnego doświadczenia polecam też stosowanie bibułek do pieluszek, które wyłapują kupkę, wtedy z łatwością można się jej pozbyć i nie zostaje nam zaschnięta kupka do zapierania w domu
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Viki, musisz zapytacu siebie w zlobku. Ostatnio z jedna wizazanka rozmawialam i u niej w zlobku zgodzili sie na wielo (kieszonki). Bo to identycznie sie przewija, tylko nie wyrzucaja, a wkladaja do Twojego woreczka i tyle.
Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
6 lat temu córka chodziła do złoba w wielorazówkach. W dodatku kupy robiła na nocnik od 8 miesiąca (poszła do żłobka po roku) i z tym też nie było problemów.
W tym samym żłobku pół roku później było już kolejne dziecko w wielo.
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny wiem ze to w sumie zalezna od danego żłobka ale chciałam zapytac o Wasze doswiadczenia
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
dziewczyny, widze ze watek zwolnil, a potrzebuje porady
moze jeszcze ktos tu zaglada?

nie mieszkam w Polsce i mam zamiar uzywac pieluch wielorazowych, znalazlam takie zestawy uzywanych:

zestaw 1 za 110e
10 Popin eco friendly reusable nappies with inserts from bamboo ( new gen V2);
3 new Popin night time inserts;
2 Bumgenius Flip shells and 3 Flip stay dry inserts;
1 Bumgenius Organic nappie with attached insert.
Nappies are used, but in very good condition!! Night time inserts are new.

zestaw 2 za okolo 130e
10 totsbots
8 bum genius
2 econobum
2flip
2 bambino mio (11-16lb)
small boosters
big boosters

zestaw 3 za 80e
20 cloth nappies, each with two booster inserts.
8 waterproof outer covers, in varying sizes from newborn to large.
pack of flushable liners.
two mesh bags for washing your nappies.
a waterproof bag for carrying nappies when out and about.

I have also included 10 cloth training pants.

Nappies and training pants have been used, but have been well looked after and are in good condition.

zestaw 4 za 20e
5 little bloom cloth nappies, inserts included (4 Velcro, 1 with buttons)
never used only washed once in non bio washing powder.

doradzilybyscie mi czy ktores sie nadaja do kupna?
Mi się ten pierwszy najbardziej podoba, ilość jest zupełnie wystarczająca i na fotce wyglądają na zadbane, jak co to same wkłady można nowe dokupić
Te dwa ostatnie to chyba tzw. "chinki" z Aliexpress, dlatego cena niewielka ale tak na prawdę na niewiele więcej można kupić nowe
A chcesz pieluchować wielo od początku? Jak tak to rozejrzyj się za pieluchami w rozm newborn bo OneSize raczej są za duże na takie maluchy
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 13:44   #1091
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Mi się ten pierwszy najbardziej podoba, ilość jest zupełnie wystarczająca i na fotce wyglądają na zadbane, jak co to same wkłady można nowe dokupić
Te dwa ostatnie to chyba tzw. "chinki" z Aliexpress, dlatego cena niewielka ale tak na prawdę na niewiele więcej można kupić nowe
A chcesz pieluchować wielo od początku? Jak tak to rozejrzyj się za pieluchami w rozm newborn bo OneSize raczej są za duże na takie maluchy
Viki dziękuję
A myślisz że cena jest ok?

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Jeśli chodzi o początek, to chcę jedno na noc. O newborn myśle tylko nie wiem co szukać, bo czytałam że najlepsze to formowanki, ale to jeszcze otulacze bym musiała kupić do nich?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-26, 09:55   #1092
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Viki dziękuję
A myślisz że cena jest ok?

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Jeśli chodzi o początek, to chcę jedno na noc. O newborn myśle tylko nie wiem co szukać, bo czytałam że najlepsze to formowanki, ale to jeszcze otulacze bym musiała kupić do nich?
Tak do formowanek trzeba mieć otulacze, ale te zestawy co podlinkowałaś to chyba głównie własnie otulacze są IMHO cena jest jak najbardziej ok, biorąc pod uwagę polskie ceny (jedna pielucha close parent kosztuje stówkę)
ja nie pieluchowałam małej od niemowlaka (raz że nie ogarniałam świata dwa że miałam same OS), ale też bierz pod uwagę że takiego malucha to i tak w nocy trzeba przebierać praktycznie co karmienie bo co karmienie robi kupę więc z jednej strony nie wiem czy jest sens inwestować w formowanki które mają dużą chłonność skoro i tak pewnie nie zostanie wykorzystana, one chyba raczej dla trochę większego dziecka które w nocy robi tylko siusiu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 13:47   #1093
yanca1
Raczkowanie
 
Avatar yanca1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Tubtin
Wiadomości: 149
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Pieluchowałam kieszonkami dwoje dzieci. Miałam 11 kieszonek i ok 30 wkładów. Od początku używałam "one size", co prawda na początku dziecko wygląda jakby miało wielki odwłok :P W nocy używałam jednorazówek, bo aż tak ambitna nie jestem.
Co do kupowania używanych - kieszonki może i tak, ale wkłady po wielokrotnym praniu nie są, oględnie mówiąc, ładne. Ja wiedziałam, że to po moim dzieciu, wiec mnie to nie ruszało
Poszukaj na ebay-u i aliexpressie, kupisz nówki w tej cenie, albo i taniej.
I nie piszcie, że chińskie pieluszki to nie to :P
__________________
3II2011
20 XII 2014

http://jamaska.pl
yanca1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 20:59   #1094
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez yanca1 Pokaż wiadomość
Pieluchowałam kieszonkami dwoje dzieci. Miałam 11 kieszonek i ok 30 wkładów. Od początku używałam "one size", co prawda na początku dziecko wygląda jakby miało wielki odwłok :P W nocy używałam jednorazówek, bo aż tak ambitna nie jestem.
Co do kupowania używanych - kieszonki może i tak, ale wkłady po wielokrotnym praniu nie są, oględnie mówiąc, ładne. Ja wiedziałam, że to po moim dzieciu, wiec mnie to nie ruszało
Poszukaj na ebay-u i aliexpressie, kupisz nówki w tej cenie, albo i taniej.
I nie piszcie, że chińskie pieluszki to nie to :P
No ja tej wielkie pupy nie byłam w stanie przeżyć tak na serio zaczęłam pieluchowac wielo jak mała miała 4 msc i już ten kuper nie robił się taki wielki, wcześniej miała parę podejść ale nooo nie
Ja też na noc papki, ale właśnie kombinuje co by tu wymyślić żeby się ich pozbyć A Ty tylko chinek używałaś?

Do mnie moje chinolki własnie przyszły dziś wzory (i cena) boskie ale faktycznie wykończenie gorsze niż w tych pieluchach które mam (Grovia i Milovia) i ten PUL jest jakby cieńszy ofc najpierw wyprałam więc jutro testing
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0334.jpg (121,9 KB, 21 załadowań)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 10:13   #1095
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

hej dziewczyny, to znowu ja, wlasnie znalazlam taka oferte i w sobote jade ogladac te pieluchy

cena 90e
Bambinomio Cloth Nappy zestaw:
22 large cloth nappies - czyli wklady
22 medium cloth nappies - tez wklady
4 nappy covers up to 5kg,
2 nappy covers 5-7 kg,
4 nappy covers 7-9 kg,
3 nappy covers 9-12kg
2 nappy covers 12-15 kg
pasujacy plecak
rolls of nappy liner

myslicie ze warto brac?
mi sie wydaje ze warto, ale chcialabym zeby ktos doswiadczony sie wypowiedzial
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg img1.jpeg (80,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg img2.jpeg (96,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg img3.jpeg (43,3 KB, 11 załadowań)
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 10:20   #1096
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Osobiście nie lubię tych otulaczy, są koszmarnie sztywne, miałam jeden noworodkowy i użyłam z 2-3 razy, ja bym nie polecała ale to kwestia preferencji,niektórym ta sztywnośc nie przeszkadza, za to prefoldy wyglądają super
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 10:24   #1097
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Osobiście nie lubię tych otulaczy, są koszmarnie sztywne, miałam jeden noworodkowy i użyłam z 2-3 razy, ja bym nie polecała ale to kwestia preferencji,niektórym ta sztywnośc nie przeszkadza, za to prefoldy wyglądają super
No właśnie zastanawiam się głównie dla prefoldow. Niestety nie miałam tych otulaczy w ręku więc nie wiem jak są sztywne.
Myślałam też że z taką ilością prefoldow zakup kilku innych otulaczy już nie będzie boleć.

No i zastanawiam się czy prefoldy pasują do kieszonek, czy trzeba ciąć i dopasowywać ewentualnie, czy wogole nie pasują?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:11   #1098
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
No właśnie zastanawiam się głównie dla prefoldow. Niestety nie miałam tych otulaczy w ręku więc nie wiem jak są sztywne.
Myślałam też że z taką ilością prefoldow zakup kilku innych otulaczy już nie będzie boleć.

No i zastanawiam się czy prefoldy pasują do kieszonek, czy trzeba ciąć i dopasowywać ewentualnie, czy wogole nie pasują?
Hmm no moje prefoldy Grovia (rozm.2) bez problemu wchodzą w moje chinki rozm.3 też by wlazł bo one chyba tylko dłuższe są, także myślę że nie powinno być problemu

A btw. z chinek jestem mega zadowolona, za te 4 pieluchy dałam 8 dych a nie widzę jak na razie żeby odbiegały jakością od reszty - gdzie normalnie za tą kwote to był sobie mogła chyba półtorej pieluchy kupić a jednak kieszonki są na pojedyncze założenie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 14:47   #1099
Cath_
Zadomowienie
 
Avatar Cath_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 429
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A ja Was poproszę o odpowiedź na pytanie baaardzo podstawowe pytania, które mnie jednak nurtują:
-pranie wkładów/wkładek - z tego co doczytałam pierze się je osobno. To ile trzeba by ich mieć aby pranie było w ogóle opłacalne?
Bo same otulacze zajmują jednak więcej miejsca i tak myślę (może się mylę), że jak wrzucę z 15 to może być ok? Ale wkłady? Jak sobie z tym radzicie?
-czy do pieluszek typu "kieszonka" mogę spokojnie wkładać pieluchę tetrową? Lub do otulaczy, takich bez kieszonki?
Czytałam, że używacie różnych zastępczych rzeczy (ręczniki, kocyki z ikei), ale ja niestety do ikei mam zbyt daleko.
Będę ogromnie wdzięczna za wskazówki
__________________
...zawieszona w czasoprzestrzeni...
Cath_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 17:16   #1100
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja piore pieluchy normalnie z ubraniami naszymi i mlodego.
Otulaczy wystarczy 3-5 i ok. 15 wkładów. Kieszonek musi być znacznie więcej, bo przewijasz tak jak pampki.
Ja tetry nie uzywam, jest mało chłonna. Przy noworodku ew. by sie sprawdzila.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 14:33   #1101
Cath_
Zadomowienie
 
Avatar Cath_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 429
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A wkłady? Wkładów nie powinno prać się osobno? Jednak zalecana jest inna, wyższa temperatura.
Zastanawia mnie właśnie najbardziej pranie samych wkładów.
U mnie chodzi o noworodka, stąd też pytanie o tetrę
__________________
...zawieszona w czasoprzestrzeni...
Cath_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 09:31   #1102
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Cath_ Pokaż wiadomość
A wkłady? Wkładów nie powinno prać się osobno? Jednak zalecana jest inna, wyższa temperatura.
Zastanawia mnie właśnie najbardziej pranie samych wkładów.
U mnie chodzi o noworodka, stąd też pytanie o tetrę
Niby jest zalecana inna, ale chyba mało kto się aż tak z tym bawi, ja piorę wsio do kupy najczęściej na 60 stopni.
I ja nie wiem ale ja lecę na tetrze i flaneli aż do teraz, imho taka tetra ma większą w chłonność niż wkłady Milovi składam tak https://www.youtube.com/watch?v=gasWvBJEDlU , no i zwykłe bawełniane pieluchy mają tą zaletę ze nawet na 90 stopni można je przeprać
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 11:13   #1103
Cath_
Zadomowienie
 
Avatar Cath_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 429
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Niby jest zalecana inna, ale chyba mało kto się aż tak z tym bawi, ja piorę wsio do kupy najczęściej na 60 stopni.
I ja nie wiem ale ja lecę na tetrze i flaneli aż do teraz, imho taka tetra ma większą w chłonność niż wkłady Milovi składam tak https://www.youtube.com/watch?v=gasWvBJEDlU , no i zwykłe bawełniane pieluchy mają tą zaletę ze nawet na 90 stopni można je przeprać

Viki czyli Ty używasz samej tetry bez otulaczy? - bo tak pokazane jest na tym filmiku - swoją drogą, zapisałam go sobie, bo bardzo dla mnie pomocny będzie, fajne sposoby
Ja cały czas myślę o tych pieluchach z wkładami i nie mogę pojąć, jaką ilość musiałabym mieć przy osobnym praniu.
Można wrzucać wkłady razem z otulaczami...?
__________________
...zawieszona w czasoprzestrzeni...
Cath_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 11:21   #1104
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja piorę wklady i otulacze na 40 stopni. Wrzucam tylko wcześniej na samo płukanie. W 60 stopniach piorę raz na jakis czas.Tak to uzywam srodka nappyfresh. Moze bym prala w 60, jakby m te pieluchy kisły w koszu po kilka dni, ja piorę co 2 dni.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 13:11   #1105
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Cath_ Pokaż wiadomość
Viki czyli Ty używasz samej tetry bez otulaczy? - bo tak pokazane jest na tym filmiku - swoją drogą, zapisałam go sobie, bo bardzo dla mnie pomocny będzie, fajne sposoby
Ja cały czas myślę o tych pieluchach z wkładami i nie mogę pojąć, jaką ilość musiałabym mieć przy osobnym praniu.
Można wrzucać wkłady razem z otulaczami...?
Z otulaczem najpierw zakładam pieluchę tetrową/flanelową tak jak na filmiku a na wierzch otulacz tzn. ja w sumei nawet nie spinam snappi mimo ze mam, bo jak włozę otulacz to to i tak się trzyma - wpisz sobie w youtube "flat diper fold" to będziesz mieć milion różnych sposobów składania, mi akurat ten najbardziej odpowiada

Pieluchy z wkładami = masz na myśli kieszonki?

Wkłądy z otulaczami na pewno możesz wrzucić ogólnie z tego coc zytałam na grupie to pierzesz albo na 60 stopni, albo na 40 stopni + odkażacz (NappyFresh, MioFresh czy inne) no i bez płynu do płukania (ogranicza chłonność), dobrze też wrzucić samo płukanie przed "właściwym" praniem
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja piorę wklady i otulacze na 40 stopni. Wrzucam tylko wcześniej na samo płukanie. W 60 stopniach piorę raz na jakis czas.Tak to uzywam srodka nappyfresh. Moze bym prala w 60, jakby m te pieluchy kisły w koszu po kilka dni, ja piorę co 2 dni.
No ja piorę tak co 3-4 dni raczej, nie mówię zdarza się ze na 40 przepiorę ale na ogół jednak wolę 60

Swoją drogą swoje ciuchy tez na ogół na 60 piorę, chyba ze mam jakieś delikatne bluzeczki itp. w pralce
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2016-08-07 o 13:12
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 19:06   #1106
Cath_
Zadomowienie
 
Avatar Cath_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 429
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziękuję Wam za odpowiedzi Już jakiś czas czytam o pieluchach wielorazowych i im więcej czytam tym mam wrażenie, że mniej wiem ;-) A najbardziej zastanawiała mnie kwestia prania. Zamierzałam kupić kilka kieszonek oraz pieluszek SIO, nie chciałabym niewiadomo ile wydawać na start, żeby najpierw sprawdzić jak się sprawują (i jak ja z nimi :-P).
__________________
...zawieszona w czasoprzestrzeni...
Cath_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 19:51   #1107
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja tez tyle czytalam i wlasnie potem nic nie wiedzialam. Ostatecznie nakupilam kieszonek, ktore sie nie sprawdzily kompletnie.
Teraz mamy otulacze (3, ale musze dokupic jeszcze ze 2) + wklady (ok. 15) i dopiero to pozwala na spokojne wielo i pranie co 2 dni.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 20:07   #1108
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja tez tyle czytalam i wlasnie potem nic nie wiedzialam. Ostatecznie nakupilam kieszonek, ktore sie nie sprawdzily kompletnie.
Teraz mamy otulacze (3, ale musze dokupic jeszcze ze 2) + wklady (ok. 15) i dopiero to pozwala na spokojne wielo i pranie co 2 dni.
Też mi się wydaje że 3 otulacze (lub sio które można używać jak otulacze) plus wkłady/ tetra/flanela to dobry zestaw na start
Ja na początek kupiłam 3 sio Grovia (polecam!), jeden zestaw wkładów dedykowanych sio a poza tym tylko tetra i flanela o wysokiej gramaturze (tetra 140 , flanela 175 - kupowałam w aptece gemini) - ale to zaczeło nam się sprawdzac tak od ok.4 msc, wcześniej za duże to wszytsko było
Jeśli chodzi o pieluchowanie wielo noworodka to raczej trzeba mieć pieluchy "noworodkowe" , OneSize są za duże, z tego co przy okazji czytałam to dla noworodka polecają też kupienie tetry w mniejszym rozmiarze
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2016-08-07 o 20:09
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 08:47   #1109
Cath_
Zadomowienie
 
Avatar Cath_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 429
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje że 3 otulacze (lub sio które można używać jak otulacze) plus wkłady/ tetra/flanela to dobry zestaw na start
Ja na początek kupiłam 3 sio Grovia (polecam!), jeden zestaw wkładów dedykowanych sio a poza tym tylko tetra i flanela o wysokiej gramaturze (tetra 140 , flanela 175 - kupowałam w aptece gemini) - ale to zaczeło nam się sprawdzac tak od ok.4 msc, wcześniej za duże to wszytsko było
Jeśli chodzi o pieluchowanie wielo noworodka to raczej trzeba mieć pieluchy "noworodkowe" , OneSize są za duże, z tego co przy okazji czytałam to dla noworodka polecają też kupienie tetry w mniejszym rozmiarze
Viki - otulacze lub SIO - co masz na myśli pisząc "otulacze"? Możesz pokazać, zalinkować? Bo ja to już jak ślepa w ciemnej uliczce się czuję ;-)
Byłabym nakupiła kieszonek i to jeszcze za dużych i pewnie bym się szybko zęniechęciła. W takim razie muszę jeszcze uzupełnić moją listę
__________________
...zawieszona w czasoprzestrzeni...
Cath_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 09:01   #1110
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Otulacz:

Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.