Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67. - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-12-11, 15:07   #871
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Okrągły z viledy. Miałam w domu rodzinnym i mam u siebie. Przez krótki czas używałam płaskiego z viledy jak mieszkaliśmy z teściowa i go nienawidziłam. Jak dla mnie w ogóle nie myl podłogi.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Okrągły Leifheit z wiadrem do "automatycznego" wyciskania. Złoto. Dokładnie to nazywa się Leifheit Twist Ergo.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
A te obrotowe dobrze domywają w rogach?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 15:07   #872
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Może Inkscape?
Ooo, kiedyś miałam, ale chyba coś mi w nim nie pasowało. Muszę sobie odświeżyć
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 15:25   #873
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
A te obrotowe dobrze domywają w rogach?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem tak - sznurki docierają, gdzie trzeba.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 15:46   #874
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Zapytanie do kociar.Poradzicie jaką wyprawkę kupić
dla kota?Urabiam męża i może po nowym roku zagości nowy członek rodziny,będzie to typowy dachowiec. Doradzcie co kupic,w sensie jaki pokarm polecacie,żwirek,drapak czy nawet kuwetę.Chcialabym podejść jak najlepiej do tego tematu,koty za młodu zawsze były u mnie w domu ale wtedy zero świadomości i królował Whiskas itp Teraz po raz pierwszy będzie u mnie kot niewychodzacy i chciałabym zapewnić mu odpowiednie warunki.Aha,czy któraś z Was ma może automatyczny dozownik jedzenia?W czasie naszej nieobecności mamy osobę która przyjedzie posprzątać kuwetę i ewentualnie nakarmić kota ale w razie W warto taką posiadać?

Drapaki, kartony, wszelkie rzeczy gdzie można się schować, typu filcowe kwadraty z otworem. Na pewno miejsce na parapecie z jakims kocem czy poduszką. Najważniejsze to jednak miejsca na wysokości i do wspinania się, skakania. My mamy na ścianie porobione z drewna takie specjalne domki + hamak pod sufitem, do tego drapaki w roznych miejscach większe lub mniejsze, jeden kot upodobał sobie spanie na szafie więc tam ma kocyk. Jeśli chodzi o żwirek to przetestowałam ich sporo i najlepszy jest cats best, obojętnie jaki. Nie śmierdzi, starcza na długo.
Zabawki kotom szybko się nudzą wiec nie dawać wszyskich od razu, ale wymieniać i chować, a później znów dawać. Każdy kot lubi inne zabawki, mój jeden kot bawi się tylko jedną myszką, z kolei drugi najbardziej lubi kulki po sreberkach i w drugiej kolejności miękkie, ciche piłeczki. Warto mieć wędki - ja nie mam nic z piórami czy sznurkami, bo boje się, że coś się stanie, zjedzą itp.
Jedzą od małego samo mokre premiere meat menu od czasu do czasu surową wołowinę czy saszetki takie droższe, nie wiem jaka firma teraz.
Daje im tez uszy królicze z sierścią, patyczki matatabi.
Kuwet miałam sporo,najlepsza dla mnie w wyglądzie i czyszczeniu jest taka czarna dostępna obecnie w ikea. Świetny stosunek ceny do jakości.
Nie mam automatycznego dozownika do jedzenia, bo nie ufam takim rzeczom i nie chciałabym zostawić przy tym kotów bez nadzoru, one by to chciały rozwalić na sto procent. Wyjeżdżamy średnio raz w miesiącu na kilka dni, ktoś przychodzi je karmić, nawet jak dostaną raz dziennie to nic się im nie dzieje. Xd
Nie zostawiamy otwartych okien jak nas nie ma, rośliny wyniesione tam gdzie nie maja dostępu.
Zabezpieczone kable.
No i nie krzyczeć na kota ani go nie straszyć jak cos robi źle.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2022-12-11 o 15:53
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 15:49   #875
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

A ja nie polecam obrotowego - dla mnie osobiście byl za ciężki, te frędzle szczególnie w zimę schły dwa dni, dziwnie się przekręcał, wiadro było wielkie i zajmowało sporo miejsca. I te frędzle wcale nie docierały do rogów w porównaniu do płaskiego mopa.



Co do kota to może nie mam większego doświadczenia bo mam jednego ale dopiszę od siebie że ważne są moim zdaniem szczepienia, odrobaczanie, załóż mu książeczkę zdrowia bo czasem jest wymagana na wakacjach - i jeśli chcesz z nim wychodzić to warto go przyzwyczajać do szelek od małego Popatrzyłabym też jak wygladają pasożyty kotow żeby nie być zaskoczoną jak się coś pojawi skoro to wzięty dachowiec.
__________________


Edytowane przez żurawinka
Czas edycji: 2022-12-11 o 15:50
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 16:07   #876
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Mam czarne botki z ćwiekami da się je jakoś odkleić żeby ślad po nich nie został ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 16:10   #877
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Drapaki, kartony, wszelkie rzeczy gdzie można się schować, typu filcowe kwadraty z otworem. Na pewno miejsce na parapecie z jakims kocem czy poduszką. Najważniejsze to jednak miejsca na wysokości i do wspinania się, skakania. My mamy na ścianie porobione z drewna takie specjalne domki + hamak pod sufitem, do tego drapaki w roznych miejscach większe lub mniejsze, jeden kot upodobał sobie spanie na szafie więc tam ma kocyk. Jeśli chodzi o żwirek to przetestowałam ich sporo i najlepszy jest cats best, obojętnie jaki. Nie śmierdzi, starcza na długo.
Zabawki kotom szybko się nudzą wiec nie dawać wszyskich od razu, ale wymieniać i chować, a później znów dawać. Każdy kot lubi inne zabawki, mój jeden kot bawi się tylko jedną myszką, z kolei drugi najbardziej lubi kulki po sreberkach i w drugiej kolejności miękkie, ciche piłeczki. Warto mieć wędki - ja nie mam nic z piórami czy sznurkami, bo boje się, że coś się stanie, zjedzą itp.
Jedzą od małego samo mokre premiere meat menu od czasu do czasu surową wołowinę czy saszetki takie droższe, nie wiem jaka firma teraz.
Daje im tez uszy królicze z sierścią, patyczki matatabi.
Kuwet miałam sporo,najlepsza dla mnie w wyglądzie i czyszczeniu jest taka czarna dostępna obecnie w ikea. Świetny stosunek ceny do jakości.
Nie mam automatycznego dozownika do jedzenia, bo nie ufam takim rzeczom i nie chciałabym zostawić przy tym kotów bez nadzoru, one by to chciały rozwalić na sto procent. Wyjeżdżamy średnio raz w miesiącu na kilka dni, ktoś przychodzi je karmić, nawet jak dostaną raz dziennie to nic się im nie dzieje. Xd
Nie zostawiamy otwartych okien jak nas nie ma, rośliny wyniesione tam gdzie nie maja dostępu.
Zabezpieczone kable.
No i nie krzyczeć na kota ani go nie straszyć jak cos robi źle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bym się wstrzymała z zakupem jakis hamaków, wysokich polek itp. wiem, że zwykle koty to lubią, ale mój np nie. Nigdy nie był na żadnej półce, jego max to parapet. Drapaki lubi poziome, na te stojące nawet nie patrzy. A właściwie to dywan jest najlepszy do drapania.
Najlepiej kupić podstawowe rzeczy, poznać kota i wtedy kombinować.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-11, 16:13   #878
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89436257]Ja bym się wstrzymała z zakupem jakis hamaków, wysokich polek itp. wiem, że zwykle koty to lubią, ale mój np nie. Nigdy nie był na żadnej półce, jego max to parapet. Drapaki lubi poziome, na te stojące nawet nie patrzy. A właściwie to dywan jest najlepszy do drapania.
Najlepiej kupić podstawowe rzeczy, poznać kota i wtedy kombinować.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Może masz rację, jednak uwazam, ze tego typu koty są w mniejszości


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 17:33   #879
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

No i jak będzie wychodził na szelkach czy uciekać na klatkę to pomyśleć w sezonie kleszczowym o kroplach na kleszcze. Nasz złapał na klatce bo wybiega jak się drzwi otwiera a nie zawsze uda się złapać.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 17:56   #880
Oversize
Przyczajenie
 
Avatar Oversize
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

gdzie kupić nitki i igły w warszawie? nie mogę czekać na wysyłkęe
__________________
Cytat:
Iron like a Lion in Zion
sukienki z lnu vintage oversize dla dzieci
Oversize jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 18:01   #881
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Oversize Pokaż wiadomość
gdzie kupić nitki i igły w warszawie? nie mogę czekać na wysyłkęe
Poszukaj czy masz w okolicy jakieś pasmanterie, jak nie to w każdym Auchan obok działu z ubraniami jest wieszak z nitkami i igłami. Same nici da się też kupić w Leroy Merlin, stojak powinien być na dziale z firankami i zasłonami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-11, 18:18   #882
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 174
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie cenne porady odnośnie kota.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 18:23   #883
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Wiem, że już kiedyś takie pytanie było, ale nie dokopię się.
Jakiego mopa polecacie? Żeby się nadawał i do gresu, i do paneli.
I w ogóle sznurkowy czy płaski prostokątny?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Ja jakiś czas temu kupiłam mopa z mikrofibry Gosia i jestem zadowolona. A nawet zestaw jest dużo tańszy niż te wszystkie viledy itp.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 20:50   #884
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Millennka, my mamy dla kota miskę z automatycznym dozownikiem- taka na 2 pojemniki - trixie i się sprawdza. Kota mamy łasucha, zwłaszcza jak był młody i nic tym miskom złego nie zrobił.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 21:26   #885
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cześć

Przychodzę z prośbą o pomoc.

Wynajmuję mieszkanie. Okazało się, że w piekarniku kilka części jest zardzewiałych..

Nie było tego widać od razu, bo trzeba było posprzątać po poprzednikach.
Właściciel dał nam wolną rękę do zorganizowania wymiany, ale jak usłyszał cennik uznał, że sam się tym zajmie.
Fachowiec,którego przysłał ocenił że rdza nie zagraża życiu i zdrowiu. Od progu był arogancki i nie sprawdził wszystkich rzeczy. Ocena firmy na google nie potwierdza profesjonalizmu firmy.

Ostatecznie będzie wymieniony tylko wentylator, ale jego osłona i grzałka z rdzą na mocowaniu już nie.

Miałam różne perypetie zdrowotne, więc obawiam się przygotowywania jedzenia w towarzystwie rozgrzanej rdzy.
Współlokatorka ma podobne odczucia.

Jaka jest Wasza opinia na temat jedzenia z takiego sprzętu?

Czy da się czymś jeszcze to doczyścic? Czy jeszcze podjąć się negocjacji z właścicielem?
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 21:38   #886
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 174
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89436515]Millennka, my mamy dla kota miskę z automatycznym dozownikiem- taka na 2 pojemniki - trixie i się sprawdza. Kota mamy łasucha, zwłaszcza jak był młody i nic tym miskom złego nie zrobił.[/QUOTE]
Dzięki za info
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 22:21   #887
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Jeżeli chodzi o kota to żałowałam, że nie wzięłam drugiego dopóki mój jedynak nie zaczął chorować. Zdecydowanie nie stać mnie na drugiego. Warto wziąć pod uwagę koszty potencjalnego leczenia ktore idą w tysiące i powielają się przy każdym egzemplarzu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-11, 22:27   #888
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o kota to żałowałam, że nie wzięłam drugiego dopóki mój jedynak nie zaczął chorować. Zdecydowanie nie stać mnie na drugiego. Warto wziąć pod uwagę koszty potencjalnego leczenia ktore idą w tysiące i powielają się przy każdym egzemplarzu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To też prawda. Na mojego teraz wydałam 3 tys a tu jeszcze końca nie widać w leczeniu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 06:20   #889
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
A te obrotowe dobrze domywają w rogach?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Jak dla mnie lepiej niż plaski

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Jeszcze nawet listwy sięgnie

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-12, 07:26   #890
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Cześć

Przychodzę z prośbą o pomoc.

Wynajmuję mieszkanie. Okazało się, że w piekarniku kilka części jest zardzewiałych..

Nie było tego widać od razu, bo trzeba było posprzątać po poprzednikach.
Właściciel dał nam wolną rękę do zorganizowania wymiany, ale jak usłyszał cennik uznał, że sam się tym zajmie.
Fachowiec,którego przysłał ocenił że rdza nie zagraża życiu i zdrowiu. Od progu był arogancki i nie sprawdził wszystkich rzeczy. Ocena firmy na google nie potwierdza profesjonalizmu firmy.

Ostatecznie będzie wymieniony tylko wentylator, ale jego osłona i grzałka z rdzą na mocowaniu już nie.

Miałam różne perypetie zdrowotne, więc obawiam się przygotowywania jedzenia w towarzystwie rozgrzanej rdzy.
Współlokatorka ma podobne odczucia.

Jaka jest Wasza opinia na temat jedzenia z takiego sprzętu?

Czy da się czymś jeszcze to doczyścic? Czy jeszcze podjąć się negocjacji z właścicielem?
Możesz spróbować usunąć rdzę octem lub specjalnymi preparatami które do tego służą, ale trudno powiedzieć co idą Ci się doczyścić - jak rdza jest powierzchowna to pewnie zejdzie.
Nie chciałabym gotować w zardzewiałym piekarniku, trochę trudno jest mi też wyobrazić sobie w jaki sposób różne elementy mogły zardzewieć bo jednak piekarniki są zazwyczaj dostosowane do dużej wilgotności wewnątrz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 07:27   #891
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Zapytanie do kociar.Poradzicie jaką wyprawkę kupić
dla kota?Urabiam męża i może po nowym roku zagości nowy członek rodziny,będzie to typowy dachowiec. Doradzcie co kupic,w sensie jaki pokarm polecacie,żwirek,drapak czy nawet kuwetę.Chcialabym podejść jak najlepiej do tego tematu,koty za młodu zawsze były u mnie w domu ale wtedy zero świadomości i królował Whiskas itp Teraz po raz pierwszy będzie u mnie kot niewychodzacy i chciałabym zapewnić mu odpowiednie warunki.Aha,czy któraś z Was ma może automatyczny dozownik jedzenia?W czasie naszej nieobecności mamy osobę która przyjedzie posprzątać kuwetę i ewentualnie nakarmić kota ale w razie W warto taką posiadać?
Chyba najlepiej by bylo gdybys zaczela ogladac kanał Jackson Galaxy i/lub przeczytała jego książkę "Kocie mojo". Dobrze wyjaśnia temat drapaków (ich rodzajów), kuwet, zabawy, czyli wszystko to co potrzebne kotu żeby wiódł szczęśliwe życie nawet w zamknięciu.

Co do żarcia, ogólnie uważa się że koty powinny jeść wyłącznie mokrą karmę bo sucha rozwala im nerki. Karma musi być z tych, które mają napisane coś w stylu "pełnowartościowa". Ja suche daje raczej jedynie w formie nagrody lub do zabawek które wymagają od kota wysiłku. Jak zaczniesz czytać facebookwe grupy co do żywienia kotów, to możesz się troche przerazić. Jak to na takich grupach bywa, lepiej się nie przyznawać do dawaniu suchej karmy kotom, bo cię zjedzą żywcem (choć generalnie mają rację).
Uwaga na weterynarzy, większość z nich poleci ci suchą karmę "weterynaryjną" mimo że nie ma podobno nie ma żadnych regulacji w tym zakresie i każdy producent może swoją karmę nazwać weterynaryjną. A weterynarze polecają je bo, jak to zwykle bywa, mają od sponsora jakiśtam profit. Tak samo jak to i czasem z lekarzami bywa. Czyli generalnie bez obsesji, ale jeśli cię na to stać to lepiej kupowac kotu pełnowartościową mokrą karmę.

Zaczekaj z kupowaniem drogich zabawek typu fontanna poidełko czy właśnie automatyczny dozownik jedzenia. Wpierw warto poznać kota, zobaczyć czy takie rzeczy rzeczy w ogóle są potrzebne. Jeśli ktoś raz dziennie bedzie przychodził do kota podczas waszej nieobecności to taki dozownik nie bedzie potrzebny (a i tak powinien ktoś przychodzić ze względu na kuwetę).

Generalnie to powtarzam wszystko co wiem od Jacksona, a takich informacji jest więcej. Polecam ci kanał na początek a potem książkę
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 07:56   #892
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Czy jeśli nie mam dodatkowego ubezpieczenia, tylko podstawowe to należy mi się coś w przypadku śmierci ojca?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 08:17   #893
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Musisz miec umowe z firma ubezpieczeniowa zeby dostac wyplate za smierc rodzica (pzu, warta itp). Ewentualnie z ubezpieczenia zmarlego o ile takie mial i bylas wpisana w umowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 08:17   #894
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy jeśli nie mam dodatkowego ubezpieczenia, tylko podstawowe to należy mi się coś w przypadku śmierci ojca?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Podstawowe tzn tylko w ZUS? Jeśli masz ubezpieczenie np w PZU to musisz sprawdzić co wchodzi w zakres (dostaje się taką listę). Jeśli nie, to jedynie zasiłek pogrzebowy na organizację pogrzebu (jeśli to Ty będziesz te uroczystość organizować).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 08:27   #895
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 174
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Chyba najlepiej by bylo gdybys zaczela ogladac kanał Jackson Galaxy i/lub przeczytała jego książkę "Kocie mojo". Dobrze wyjaśnia temat drapaków (ich rodzajów), kuwet, zabawy, czyli wszystko to co potrzebne kotu żeby wiódł szczęśliwe życie nawet w zamknięciu.

Co do żarcia, ogólnie uważa się że koty powinny jeść wyłącznie mokrą karmę bo sucha rozwala im nerki. Karma musi być z tych, które mają napisane coś w stylu "pełnowartościowa". Ja suche daje raczej jedynie w formie nagrody lub do zabawek które wymagają od kota wysiłku. Jak zaczniesz czytać facebookwe grupy co do żywienia kotów, to możesz się troche przerazić. Jak to na takich grupach bywa, lepiej się nie przyznawać do dawaniu suchej karmy kotom, bo cię zjedzą żywcem (choć generalnie mają rację).
Uwaga na weterynarzy, większość z nich poleci ci suchą karmę "weterynaryjną" mimo że nie ma podobno nie ma żadnych regulacji w tym zakresie i każdy producent może swoją karmę nazwać weterynaryjną. A weterynarze polecają je bo, jak to zwykle bywa, mają od sponsora jakiśtam profit. Tak samo jak to i czasem z lekarzami bywa. Czyli generalnie bez obsesji, ale jeśli cię na to stać to lepiej kupowac kotu pełnowartościową mokrą karmę.

Zaczekaj z kupowaniem drogich zabawek typu fontanna poidełko czy właśnie automatyczny dozownik jedzenia. Wpierw warto poznać kota, zobaczyć czy takie rzeczy rzeczy w ogóle są potrzebne. Jeśli ktoś raz dziennie bedzie przychodził do kota podczas waszej nieobecności to taki dozownik nie bedzie potrzebny (a i tak powinien ktoś przychodzić ze względu na kuwetę).

Generalnie to powtarzam wszystko co wiem od Jacksona, a takich informacji jest więcej. Polecam ci kanał na początek a potem książkę
Dzięki!

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy jeśli nie mam dodatkowego ubezpieczenia, tylko podstawowe to należy mi się coś w przypadku śmierci ojca?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Jeśli masz ubezpieczenie np.grupowe u swojego pracodawcy to zwykle nawet te z niska składka mają opcje wypłaty świadczenia po śmierci rodzica. Nie bardzo rozumiem co znaczy podstawowe,jeśli chodzi o zus to tylko zasiłek pogrzebowy.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2022-12-12 o 08:36
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 08:33   #896
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dzieje się tak właśnie m.in. przez przewodzenie kostne.

Byłam kiedyś na meczu głuchych siatkarzy (nie byli głuchoniemi). Zorganizowaliśmy im prawdziwy doping, z wystukiwaniemnl rytmu o krzesełka, tupaniem w podłogę i ogólnie śpiewaniem piosenek jak na meczach reprezentacji. Oni nie słyszeli tego tak, jak my, ale odczuwali ten doping.
Tak samo jak myję zęby szczoteczką soniczną. Na zewnątrz jej prawie nie słychać, a jak mam ją w ustach to wydaje się bardzo głośna, ale to chyba kwestia zarówno przewodzenia kostnego, jak i akustyki jamy ustnej.
Może. To ciekawe, dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 08:45   #897
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Dzięki!

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------



Jeśli masz ubezpieczenie np.grupowe u swojego pracodawcy to zwykle nawet te z niska składka mają opcje wypłaty świadczenia po śmierci rodzica. Nie bardzo rozumiem co znaczy podstawowe,jeśli chodzi o zus to tylko zasiłek pogrzebowy.
Nie mam dodatkowego ubezpieczenia w PZU

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 09:52   #898
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Możesz spróbować usunąć rdzę octem lub specjalnymi preparatami które do tego służą, ale trudno powiedzieć co idą Ci się doczyścić - jak rdza jest powierzchowna to pewnie zejdzie.
Nie chciałabym gotować w zardzewiałym piekarniku, trochę trudno jest mi też wyobrazić sobie w jaki sposób różne elementy mogły zardzewieć bo jednak piekarniki są zazwyczaj dostosowane do dużej wilgotności wewnątrz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogła uszkodzić się ta emalia czy co to jest w środku i wtedy bez powierzchni zabezpieczającej pewnie sobie radośnie rdzewieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 10:07   #899
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mogła uszkodzić się ta emalia czy co to jest w środku i wtedy bez powierzchni zabezpieczającej pewnie sobie radośnie rdzewieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, tylko z opisu wynika że rdzewieje w kilku miejscach, to już się ktoś musiał chyba postarać. Albo kiszkowy piekarnik, bo raczej wiatraki są robione z nierdzewki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-12, 10:16   #900
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie mam dodatkowego ubezpieczenia w PZU

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Nie, raczej nic nie dostaniesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-26 15:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.