Mała zmiana,wielki efekt. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-20, 12:35   #1
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174

Mała zmiana,wielki efekt.


Postanowiłam spisać wiele ciekawych rzeczy w tym wątku,jak coś jeszcze znajdziecie to dorzućcie.Na razie powstanie 9 części.Na razie prezentuje jedną,postaram sie w najbliższym czasie zamieścić kolejne.


Ukochane spodnie niepostrzeżenie stały się za ciasne.Za kilka tygodni ślub koleżanki,byłoby więc super zaprezentować swoją szczupła wersję.Nie masz czasu,by po pracy przygotowywać specjalne niskokaloryczne posiłki.Nie przepadasz też za warzywami,które sa obecne w każdej diecie odchudzającej.A w kalendarzu przed tobą-jak nie uroczytsa kolacja,to babskie spotkanie,podczas których nie unikiniesz pokus.Jesteś gotowa na wyrzeczenia,ale nie na duże....Tak naprwadę nie chcesz wprowadzać w swoim życiu dietetycznej rewolucji.Oto podpwiedzi,jak bez wielkich poświęceń zgubić zbędne kilogramy,nie tracąc radości życia.
: )
1)Masz niezbyt silną wolę i z trudem przychodzą ci wielkie wyrzeczenia.jednak bardzo chcesz schudnąć,postanowiłaś więc zmienić w swojej diecie chociaż jedną rzecz.Co powinnaś wybrać?

Na początek zastosuj którąś z poniższych rad.po jakimś czasie,gdy już stanie sie to twoim nawykiem,spróbuj wdrożyć następną.

*Noś przy sobie jabłko,pomarańczę,kilka obranych marchewek,itp.Bedą jak znalazł,kiedy poczujesz,że masz ochotę cos przegryźć.

*Skończ z pszennymi bułkami.Odtąd jedz wyłącznie pieczywo razowe.Zastąp także kluski z białej mąki makaronem z pełnego przemiału,a oczyszczony ryż-brązowym.

*Zamień dwa słodzone napoje dziennie na dwie szklanki wody.pij mineralną zamaist oranżady,coca-coli,słodzonej herbaty.Wielu osobom juz samo to wystraczyło,żeby schudnąć,i to nawet 12 kg w ciągu roku!

*Od dziś codziennie jedz śniadania.Najlepiej płatki zbożowe z odtłuszczonym mlekiem lub jogurtem.Dzięki dużej zawartości błonnika są one długo trawione i po takim posiłku nie będziesz czuć głodu przez wiele godzin.

*Zrezygnuj z tłuszczów zwierzęcych(smalec,masło) na rzecz oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego.Do smarowania pieczywa używaj miękkiej margaryny.

*Pij szkalnkę 1-procentowego mleka dzinnie.obecny w nim wapń sprawia,że możesz zrzucić 2,5 kg w ciągu roku.ponadto wapń ogranicza wydzielanie niektórych hormonów,co prowadzi do szybszego spalenia tłuszczu.

*Przynajmniej dwa razy w tygodniu zastąp obiad mięsny posiłkiem wegetairiańskim,np.fasolą lub innymi warzywami strączkowymi.Mają dużo błonnika i są bardzo sycące.A oprócz tego dosttarczają mnóstwo pełnowartościowego białka.

*Jedz więcej jarzyn i owoców.zacznij od wprowadzenia jedenj porcji tych produktów do dotychczasowego jadłospisu.Porcja to mniej więcej pół filiżanki drobnych lub pokrojonycjh owoców.Gdy przyzwyczaisz się już do tego,dodaj następną,po pewnym czasie kolejną.Twoim celem jest jedzenie dwóch porcji warzyw lub owoców przed każdym posiłkiem.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 13:38   #2
naughty18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 425
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Jak walczyć z podjadaniem wieczorem i w nocy?
1. Jedz regularnie. Większoœć osób walczšcych z nocnym głodem opuszcza posiłki w cišgu dnia.
2. Jadaj wyłšcznie wtedy, gdy siedzisz przy stole.
3. Nie rób nic przy jedzeniu - nie oglšdaj telewizji, nie graj na komputerze.
4. Jeœli poczujesz nieodpartš chęć na jedzenie w nocy, wypij coœ o wyrazistym smaku, np. herbatę malinowš bez cukru.
5. Zmień wieczorne zwyczaje. Zajmij czymœ myœli i ręce (np. szydełkuj) lub idŸ wczeœniej spać.
6. A może łasowanie ma podłoże emocjonalne? Zastanów się, co naprawdę Cię trapi.
7. Powieœ na drzwiach kuchni i na lodówce duży napis: "po kolacji zamknięte".
8. Jeœli sama nie zdołasz sobie z tym poradzić, skonsultuj się z dietetykiem
naughty18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 14:27   #3
bonifaczka
Raczkowanie
 
Avatar bonifaczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 240
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

świetny artykuł, ja napweno skorzystam,zmotywował mnie do dalszej pracy. dzięki!
__________________

bonifaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 15:41   #4
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

dziewczyny dzieki za rady !
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 16:43   #5
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Dziewczyny, a gdzie w okolicach Chorzowa i Kaatowic mogę kupić mąkę z pełnego przemiału, bo mam z tym problem
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 16:53   #6
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Sandrus wpadlas na super pomysl
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 17:13   #7
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

No to wątek w subskrypcji mam... Będę się wczytywać intensywnie;} .
Fajny pomysł Sandro
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-20, 17:30   #8
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Już to pisałam, ale napiszę jeszcze raz:

Cały czas się odchudzam i mogę stwierdzić, że najlepsze sposoby na zahamowanie apetytu to:

pomalować sobie usta błyszczykiem - najlepiej tym najdroższym, będzie Ci szkoda go zjadać podczas jedzenia, więc nie będziesz jeść
umyć zęby - klasyka
można kupić sobie też miętowy odświeżacz do ust
popsikać się perfumami - stężone zapachy hamują apetyt
jeśli masz wielki apetyt, poruszaj się trochę, albo potańcz, tak żebyś się zmęczyła, wtedy w ustach tworzy się taki kleisty posmak, który odbiera apetyt
cytryna i rabarbar również odbierają apetyt
Gorąca niesłodzona herbata tłumi uczucie głodu
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 18:11   #9
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Cytat:
Napisane przez Madzia007
pomalować sobie usta błyszczykiem - najlepiej tym najdroższym, będzie Ci szkoda go zjadać podczas jedzenia, więc nie będziesz jeść
Nie wpadłabym na to A to prawda;}
Nie lubię jeść z błyszczykiem na ustach Bo tak jakoś dziwnie, no i szkoda;}
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 20:19   #10
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Część druga.
Szukasz prostych sposobów zmniejszenia kaloryczności posiłków bez liczenia kalorii?
W takim razie zapamiętaj kilka trików,kltóre pozwolą ci bez wyrzeczeń i poczucia,ze musisz sobieczegoś odmawiać,ograniczyć wartość energetyczną twojego menu.

*Zaczynaj jedzenie posiłków od tych najmniej kalorycznych,np.od sałatki jarzynowej(bez majonezu) lub surówki z soesm winegret.

*Po mięso i mączne dania sięgaj diopiero wtedy,gdy zaspokoisz pierwszy głód.

*Zastępuj śmietanę jogurtem naturalnym.

*Używaj takiego jogurtu zamiast majonezu.

*Czerp kalorie z produktów,które trzeba żuć,a nie z napojów.Zamiast pić sok jabłkowy lepiej wybierz jabłko ze skórką(przykład).

*Jedz więcej zup.Oczywiści klarownych,bez dodatku śmietany i zagęszczaczy.

*Wszystkie soki owowcowe pij zawsze rozcieńczone,pół na pół z wodą.

* Stosuj chińską zasadę:"jedz tylko do chwili,aż poczujesz,że jesteś syta w 80%".

*Nie przegryzaj niczego mimochodem.

*Zwracaj uwagę na to,co i jak jesz.Nie wyjadaj chipsów wprost z opakowania,adżemu-ze słoika.Nakładaj sobie do miseczki niewielką porcję-jest wtedy szansa,że na tym poprzestaniesz.

*Używaj talerzy śniadaniowych zamiast dużych obiadowych.

*Kupuj tylko produkty naprawdę niezbędne.Zapasy słodyczy w szafce kuchennej albo na biurku zawsze będą cię kusić.



Na razie tyle,jutro postaram się zamieścić resztę,zostało jeszcze 7 punktówCiesze się,ze wam to przypadło do gustu.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 20:50   #11
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Thumbs up Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Sandra pomysł przedni, właśnie czegoś takiego szukałam, bo dietek raczej stosować nie mogę, ale takie mądre punkciki to i owszem Kochana jesteś pozdrawiam
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-20, 20:54   #12
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Nie ma sparawy,zawsze do usług.Pozdróffka
Agnes
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 07:22   #13
naughty18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 425
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

wiele rad z tych mam już opanowanych
inne muszę sobie przyswoić

ale jedno jest pewne, sš œwietne

naughty18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 07:35   #14
Kleopatraaa
Raczkowanie
 
Avatar Kleopatraaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 52
GG do Kleopatraaa
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Tylko, że przy nie jedzeniu amsła liczcie się z tym, że pogorszy Wam się wzrok.. Przetestowałam juz to na sobie. Reszta rad rewelacyjna... Drugi dzien rano jem płatki owsiane na wodzie... Duzo błonnika = mniejszy apetyt
__________________
Life is too short to be small
Kleopatraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 10:48   #15
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Ale kochana Kleopatro-zamaist masła można jeść dużo innych tłuszczy,tyle że roślinnych.Wzrok sie chyba pogarsza od braku witaminki A( musiałabym sprawdzić od czego jeszcze),a wit. A jest w marchewce,żóltej i czerwonej papryce,pomidorach itd.,tyle,że to jest beta karoten i musi sie przekształcić w wit.A,a do tego potrzebny jest tłuszcz(dlatego do sałatek i tych warzyw powinno się jeść trochę tłuszczu)Poza tym te rady to nie ja wymyślałam tylko ludzie związani z dietetyką,a więc złych rad by nie podali.Ale,jak chcecie to się dowiem czy od braku masła pogarsza się wzrok
Pzdr
Agnes
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 11:17   #16
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Część 3.
Nie lubisz warzyw choć wiesz,że są zdrowe.Jak sie do nich przekonać?

*Do obiadu zamiast surówki wypij sok pomidorowy lub wielowarzywny.

*Spraw,by dania warzywne były dla ciebie jak najatrakcyjniejsze.Eksper ymentuj.Szukaj nowych,ciekawych przepisów.

*Dodawaj młodych,świeżych liści( na przykład szpinaku czy pietruszki) wszędzie tam,gdzie się da-do surówek,zup.makaronu,itp.

*Poświęć trochę czasu i obierz każdego ranka kilka marchewek.Gdy poczujesz głód w ciągu dnia,być może schrupiesz je z apetytem.

*Trzymaj zawsze w zamrażarce kilka paczek mrożonych warzyw,które wydają ci się najsmaczniejsze.Podgotuj je,wymieszaj w dowolnych proporcjach,polej ulubionym( niskokalorycznym) sosem,i gotowe!

*Pamiętaj,że zupa jarzynowa też się liczy jako pełnowartościowa porcja warzyw!

*Przemycaj jarzyny,dodawaj je wszędzie tam,gdzie ich smak nie będzie mocno wyczuwalny.Na przykład zmiel dwie gotowane marchewki albo pół puszki zielonego groszku razem z mięsem na pasztet lub kotlety.

*Od dzieciństwa nie znosisz gotowanych warzyw?Jedz zamiast nich owoce,zwłaszcza te kolorowe(pomarańcze,trusk awki,mango,melony).
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 04:28   #17
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Część 4.
Potrzebujesz maksymy,która pomoże ci trzymać się diety.

Najlepszym hasłem będzie to,które sama wymyślisz.Tylko takie naprawdę cie przekona.Ale oto kilka innych pomysłów:

*"Nie dam się!Apety minie po 10 min.,a kilogramy zostaną".

*"Bardziej stresuje mnie to,że jestem gruba niż odmówienie sobie kilka pysznych kąsków".

*"Posiłki i zachcianki to moi żołnierze.To ja wydaję im rozkazy".

*"Najlepsza porcja potrawy kalorycznej to porcja jak najmniejsza.Najlepsza porcja warzyw to porcja jak największa."

*"Nic tak nie cieszy jak świadomość,że jestem szczupła(albo będę szczupła)".

*"Nie pozwolę,by ciasteczka mną rządziły".

*"Jestem silniejsza niż moje łakomstwo".
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 04:35   #18
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Część 5.
Zależy ci,by na kolację jeść niskokaloryczne zdrowe potrawy,ale nie masz czasu,by długo stać przy kuchni.Skorzystaj z poniższych propozycji.

*Sycący koktajl z chudego mleka,owoców i kiełków pszenicy.

*Pełnoziarnisty chleb z masłem orzechowym,szklanka mleka i jabłko.

*Kurczak z brokułami.Zamiast nich może być kaklafior lub kapusta(świeża lub kiszona).

*Jajecznica smażona bez tłuszczu oraz pełnoziarnista grzanka.

*Gotowane jajka.Możesz jeść ich nawet 7 w tygodniu,jeśli masz w normie poziom cholesterolu.

*Paczka mrożonych warzyw,podgrzanych w mikrofalówce z 2 łyżkami parmezanu i 2 łyżkami siekanych orzechów.

*Sałatka z tuńczykiem,pomidorami,tar tym chudym serem i niskokalorycznym sosem.

*Niewielka kanapka z wędliną oraz duża ilość sałaty i rzodkiewki albo ogórków.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 07:13   #19
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
*"Nic tak nie cieszy jak świadomość,że jestem szczupła(albo będę szczupła)".

*"Nie pozwolę,by ciasteczka mną rządziły".

*"Jestem silniejsza niż moje łakomstwo".
no! to jest coś dla mnie szczególnie to o ciasteczkach zapisuje, dzięki Sandro
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 15:55   #20
reniabg
Wtajemniczenie
 
Avatar reniabg
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 183
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Agnes, jestes niesamowita! Dziękuję za dobre porady, bo ostatnio sie opusciłam.......pozdrawia m i buziaczki dla Ciebie Sandrus
reniabg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 10:54   #21
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Ja ostatnio jak mialam wieczorny kryzys w diecie (dopadl mnie wilczy apetyt) to puscilam sobie piosenke Jamelii 'Superstar'..Jakos tak dobrze na mnie podzialalaSkojarzyla mi sie z wakacjami,z imprezami na ktorych chce wygladac szczuplo i ladnie..I jakos ten napad glodu przetrzymalamPozniej jeszcze obejrzalam sobie kilka teledyskow J.LO i juz w ogole bylo goodSprobujcie-moze na Was tez tak podzialaSandra-boski watek!!!!!!!!!Jestes Wielka
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 22:48   #22
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Sandro,

Chylę czoło.
Niby oczywiste rzeczy wypisałaś, ale tak naprawdę to chyba tego tu brakowało. Wszystko ładnie w jednym miejscu. Nic tylko czytać i działać. SUPER.
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 08:15   #23
Fritillaria
Raczkowanie
 
Avatar Fritillaria
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Świetny wątek dziewczyny!
Wklejam też coś, co sama znalazłam, może się przyda.

BŁEDY ŻYWIENIOWE

1. Jakie w czasie odchudzania mogę popełniać błędy, z których nie zawsze zdaję sobie sprawę?

*
Zjadanie w jednym posiłku, szybko, nadmiernych ilości pożywienia. Od momentu spożycia pokarmu do pojawienia się uczucia sytości mija 10-15minut.
*
Nadmierne próbowanie potraw w czasie gotowania i przygotowywania posiłków. Próbowanie może być źródłem wielu niezauważonych kalorii.
*
Jedzenie szybko, na stojąco, przed telewizorem, czytając gazetę lub książkę. Zjada się wtedy dużo, nie zauważając tego.
*
Wielokrotne dokładanie z półmisków. Najlepiej od razu nałożyć na talerz całą porcję, jest wtedy kontrola nad tym, co się zjadło.
*
Podjadanie między posiłkami, nie z głodu, ale dla rozrywki, dla zajęcia się czymś. Jedzenie wysokokalorycznych przekąsek (chipsów, ciasteczek, czekoladek) przy oglądaniu telewizji.
*
Zjadanie 2 dużych posiłków zamiast 4-5 małych. W międzyczasie występuje duże uczucie głodu i zjada się niekontrolowane ilości przekąsek.
*
Błędem jest rezygnowanie ze śniadań, czego konsekwencją jest zjadanie nadmiernych ilości jedzenia w godzinach późniejszych.
*
Jedzenie tuż przed snem oraz jedzenie w nocy
*
Wypijanie zbyt małych ilości napojów. Uczucie pragnienia może być mylone z głodem.

2. Jakie produkty są zalecane w czasie odchudzania?

*
Do każdego głównego posiłku wybieraj produkty skrobiowe - pieczywo, kaszę, ryż lub ziemniaki. Pomogą Ci na długo zaspokoić głód.
*
Wybieraj ciemne pieczywo, płatki, kasze gruboziarniste-gryczaną, jęczmienną - zawierają one więcej witamin niż pieczywo jasne i drobne kasze.
*
Jedz dużo warzyw - dzięki dużej objętości i zawartości błonnika wypełniają one żołądek i na długo dają uczucie sytości.
*
Nie dodawaj zasmażek do buraczków czy marchewki z groszkiem; nie dodawaj zrumienionej na maśle bułki tartej do kalafiora czy brokułów; nie dodawaj majonezu do surówek - zastąp go sosem z chudego jogurtu.
*
Jedz codziennie owoce, ale z umiarem - unikaj bananów i winogron. Owoce są bardziej kaloryczne niż warzywa.
*
Pij codziennie chude mleko (mleko niezależnie od zawartości tłuszczu posiada taką samą ilość wapnia) lub chude napoje mleczne.
*
Do obiadu zjedz porcję kurczaka bez skóry, ryby lub chudego mięsa; mięso możesz zastąpić daniem z fasoli, grochu, soi lub soczewicy, ale bez tłustych dodatków.
*
Ryby jedz 1-2 razy w tygodniu.



Pułapka 1 - Sałatki


Mimo niskiej zawartości kalorii w warzywach, sałatki mogą być bardzo tuczące. Powodują to różne dodatki np. 2 łyżki śmietany kremówki dodane do mizerii to 47 kcal, tarta bułka smażona jako dodatek do fasolki czy kalafiora to 130 kcal. Aby nie rezygnować z dodatków do sałatek najlepiej zastąpić je innymi np. chudym jogurtem (6 kcal), margaryną do obsmażenia bułki tartej (45 kcal).

Pułapka 2 - Panierka


Paradoksalnie, kotlet schabowy nie jest zbyt tuczący, to obtoczenie w bułce tartej i smażenie powodują wysoką kaloryczność tej potrawy. Umiarkowane stosowanie panierki pozwoli na znaczne obniżenie kalorii schabowego. Kotlet najlepiej obsypać niecałą łyżką mąki - 20 kcal, umoczyć w 1/4 jajka - 20 kcal i obsypać w łyżce tartej bułki - 40 kcal, smażyć na łyżce tłuszczu - 90 kcal. Całość to 170 kcal.

Pułapka 3 - Zupy


Podobnie jak w sałatkach, tuczące dodatki do zup można również zastępować miej kalorycznymi. Zamiast śmietany kremówki - 43,5 kcal, 18 % - towej - 28 kcal, 12% - towej - 20 kcal można dodać chudy jogurt lub odtłuszczone mleko. Ponadto każda łyżka mąki to 32 kcal.

Pułapka 4 - Owoce


Zawierają pełne zestawy witamin i mikroelementów, ale także są wysoko kaloryczne, przy czym nie są aż tak bardzo tuczące. Wynika to z tego, że przyspieszając przemianę materii i ruch robaczkowy jelit, powodują, ze pokarm szybciej przesuwa się przez przewód pokarmowy, skracając tym samym czas wchłaniania. Z tego względu owoce przy odchudzaniu są bardzo wskazane.


Pułapka 5 - Kanapki


Modyfikując składniki kanapek nie trzeba z nich rezygnować. Kromka białego chleba to 128 kcal, taka sama kromka chleba ciemnego pełnoziarnistego - 100 kcal. Można również zastąpić masło margaryną itp.


Pułapka 6 - Sery


Powszechnie wydaje się, że to wędliny najbardziej tuczą. Tymczasem tylko jeden cieniutki plasterek sera żółtego położony na kanapce to około 40 kcal. Warto pamiętać, że 100 g szynki z indyka to 165 kcal, szynki wieprzowej - 395 kcal, a żółtego sera pełnotłustego w granicach 300 do 390 kcal.


Pułapka 7 - Przegryzki


Podjadanie orzeszków czy chipsów podczas oglądania telewizji łatwo przeradza się w nawyk. Należy zatem pamiętać, że 1 słony paluszek to 12 kcal, paczka - 240 kcal; 1 migdał to 10, 1 kcal, 20 sztuk to 202 kcal; 1 orzech laskowy to 10, 8 kcal, 15 sztuk to 162 kcal; 10 dkg pestek z dynii to 347 kcal; 10 dag łuskanego słonecznika to 565 kcal.

Pułapka 8 - Alkohol


Alkohol uważa się za wysokokaloryczny, ale łatwo spalany, ułatwiający trawienie, przyspieszający krążenie krwi. Osoby nadużywające alkoholu są zwykle szczupłe, ale wynika to z tego, że alkohol odbierając apetyt niszczy zdrowie. Nieodzownym towarzyszem alkoholu są różnego rodzaju tuczące zakąski. 80 kcal wypite w jednym kieliszku wytrawnego wina nie stanowi znacznego odstępstwa od diety odchudzającej, ale większa ilość istotnie wpływa na poziom tłuszczu w organizmie.

Kalorie alkoholu:


kieliszek wina słodkiego 120 kcal
kieliszek wina wytrawnego 80 kcal
mały kieliszek czystej wódki 190 kcal
butelka piwa 230-250 kcal




Źródło: Wydawnictwo "Wektor"
Fritillaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 08:17   #24
Fritillaria
Raczkowanie
 
Avatar Fritillaria
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

I jeszcze coś:

JAK ZACHOWAĆ SZCZUPŁA SYLWETKĘ

Utrzymanie wagi po zakończeniu diety jest dość skomplikowane. Nie masz już konkretnego jadłospisu, w którym wszystko jest odmierzone. Przestał działać ambicjonalny doping: muszę schudnąć. Jesteś z siebie zadowolona i to dobre samopoczucie może zablokować hamulce potrzebne zwłaszcza wtedy, gdy sięgasz po produkty tuczące.

1. Zredukuj do minimum cukier i sól. Sól tuczy, gdyż zatrzymuje wodę. Cukier również, bo to sacharoza, dostarczająca wyłącznie tzw. pustych kalorii. Mimo że się już nie odchudzasz i nie liczysz tak precyzyjnie kalorii, kup słodzik - jeżeli już musisz osłodzić sobie życie. Zaleta słodziku: jedna tabletka ma tylko 0,25 kcal.
2. Nie wszystko możesz jeść. Chleb ogranicz do 2 kromek dziennie. Nie przesadzaj ze słodyczami, a od ciężkich sosów i majonezu trzymaj się z daleka. Zapomnij o frytkach i panierkach.
3. Nie lekceważ gorszego samopoczucia. Jeśli po zakończeniu diety zauważysz jakieś zaburzenia pokarmowe (np. brak apetytu czy wymioty), zgłoś się do lekarza.
4. Rób bilans dostarczanej i zużywanej energii. Czyli kontroluj, czy wszystko, co zjadasz zostaje spalone, czy też część kalorii odkłada się jako 'sadełko'. Jeśli uda ci się zachować równowagę, będziesz ważyła tylko tyle, ile trzeba.
5. Uważaj, co zjadasz poza domem. Zrezygnuj z hamburgera, pizzy, spaghetti albo innego tego typu tuczącego dania. Wybierz mięso czy rybę z rusztu lub miskę surówki.
6. Przygotowuj tylko takie porcje, jakie powinnaś zjeść. Jeśli zostanie coś w garnku, będzie cię kusić, chociaż wcale nie będziesz głodna. Wszystko, co zjesz ponad miarę, odłoży się dokładnie tam, gdzie nie chcesz, żeby się odłożyło.
7. Powinnaś wciąż ograniczać tłuszcze. Takie produkty, jak sery żółte, masło, wędliny, krwiste mięso nie są całkowicie zabronione, ale pamiętaj - tuczą! Jeśli uwielbiasz duszone mięso albo fasolkę po bretońsku, nie musisz z nich zrezygnować. Przygotuj je wcześniej, a po wystygnięciu dokładnie zbierz cały tłuszcz z powierzchni.
8. Nie nadużywaj produktów typu 'light'. Nie są to bowiem cudowne środki odchudzające. Mogą zawierać tłuszcze parafinowe, które nie ulegają trawieniu ani wchłanianiu, natomiast wydalane pociągają za sobą witaminy oraz inne składniki odżywcze.
9. W swoim jadłospisie uwzględnij kasze. To ważne źródło energii i błonnika. Kupuj zarówno kaszę jęczmienną, jak i gryczaną.
10. Jedz częściej, a mniej. Może Ci się to wydać dziwne, ale udowodniono, że dostarczasz mniej kalorii, jedząc pięć niedużych zamiast trzech większych posiłków. Ostatni powinien być lekki i spożyty najpóźniej dwie godziny przed snem.
11. Jeśli lubisz ziemniaki, możesz je jeść dosyć często, ale pamiętaj o jednej ważnej zasadzie: ziemniaki są niskokaloryczne jedynie wtedy, gdy są spożywane same lub z innymi warzywami. W połączeniu z mięsem, tłuszczem lub ciężkimi sosami, stają się bardzo tuczące! Zawsze więc jedz je osobno.
12. Odkryj kiełki soi, rzodkiewki, lucerny a także słonecznika. Zawierają bowiem dużo witamin i białka. Podniosą wartość wielu dań, najlepiej pasują do surówek i sałatek.
13. Gotuj na parze. Tak radzą dietetycy. Potrzebne są do tego specjalne garnki, ale warto je mieć, bo dania w nich przygotowane nie tracą składników odżywczych. Kup też patelnię teflonową, do smażenia bez tłuszczu. To sprzymierzeńcy w walce o utrzymanie wagi.
14. Ciesz się nową sylwetka. Śmiej się jak najczęściej, wychodź z przyjaciółmi, zorganizuj aktywne życie towarzyskie.
15. Wypijaj co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Oczywiście, najlepszą będzie niegazowana woda mineralna, ale może być też ostatecznie gazowana (ale tylko na pusty żołądek, gdyż daje wtedy wrażenie sytości, natomiast przy pełnym żołądku zakłóca trawienie).
16. Naucz się odmawiać. Podczas spotkań towarzyskich na gesty zachęcające do jedzenia odpowiadaj: nie dziękuję. Pamiętaj, że to Ty jesteś szefem układającym swój jadłospis.
17. Słuchaj organizmu i jedz tylko wtedy, kiedy jesteś naprawdę głodna. Musisz nauczyć się odróżniać "głód żołądka" od "głodu emocjonalnego", który każe Ci jeść bez opamiętania. Na wszelki wypadek jednak przygotuj podręczną 'apteczkę głodomora', żeby w razie niekontrolowanego apetytu (ale tylko wtedy!) nie sięgać np. po ciasteczka. Apteczka' powinna zawierać: świeże warzywa, owoce, odtłuszczony jogurt, kefir, małą wodę mineralną.
18. Sprytnie oszukuj żołądek. Gdy zbliża się obiad i czujesz, że rzucisz się nie tylko na swój talerz, postaraj się zabić pierwszy głód. Na 15 minut przed posiłkiem napij się dużej szklanki wody, co skutecznie "wypcha" Twój żołądek.
19. Wstań od stołu zanim poczujesz, że jesteś najedzona. Po zakończeniu diety zauważyłaś, że szybciej pojawia się uczucie sytości. Dzieje się tak dlatego, że Twój organizm przyzwyczaił się do mniejszej ilości pokarmu. Postaraj się to wykorzystać i kończ posiłki z uczuciem lekkiego niedosytu.
20. Ruszaj się. Nie ważne, czy miałaś ciężki, czy lekki dzień. Po pracy idź na 30 minutowy spacer, a wieczorem pogimnastykuj się na macie. Potraktuj to jako Twoje codzienne, obowiązkowe zadanie. Efekty z pewnością wynagrodzą Twój trud.
Fritillaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 09:16   #25
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Sandruś kochanie, że też ja dopiero dzisiaj ten wątek znalazłam???jest SUPER!!!!!!!!!!!!!
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 09:36   #26
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

bardzo fajny pomysł, przeczytałam z zainteresowaniem
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 11:18   #27
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Wink Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

ja tak na marginesie od siebie chciałam dodać, że najbardziej motywuje mnie:

"MINUTA W USTACH, GODZINA W ŻOŁĄDKU, CAŁE ŻYCIE W BIODRACH"

a co do reszty to bardzo pomocne rady
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 19:48   #28
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Smile Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

extra wątek i fajne rady, ja narazie tylko zrezygnowałam z białego pieczywa i w ciągu 1,5 miesiąca schudłam 3,5 kg i poprawiła mi się przemiana materii(miałam z tym problemy)-tego juz nie zmienie. Zaczeły sie też studia jakis czas temu i znów jest ta cała bieganina, często zamiast wsiadać do busa którego mam blizej ide sobie szybkim kroczkiem przed 10 minut na tramwaj przy czym napinam mięśnie i tez jakoś czuję się lepiej troszkę wysmuklały mi uda dzieki temu (czuje po spodniach) do tego mozna się dotlenić na uczelnie nie przychodze spiąca i wole to zamiast zatłoczonego busa(a fe). a co do innych wskazówek to zbiorę i może niedługo tez coś dorzucę od siebie, ale te Wasze sa naprawde niezłe, tylko powiekszyc wydrukowac i takie najwazniejsz przykazania wybrac dla siebie(w zalezności od naszych słabości) i powiesić nad biurkiem
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:13   #29
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Nie jestem gruba, ale uważam żeby nie przytyć, dlatego korzystam z takich haseł:

jedz mniej, waż mniej

kalorie nie są w stanie cię uszczęśliwić

jeśli zaczniesz jeść, nie będziesz mogła skończyć

najgorsze uczucia nadchodzą po tym, jak ktoś powie ci, że jesteś gruba

Tłumaczę sobie też, że kiedy jestem głodna i czuję się przez to źle, to dlatego, że kalorie i wałki tłuszczu wyłażą ze mnie i walczą o to, żeby pozostać. Dlatego nie mogę się poddać.

Kiedy jestem głodna, czasami oszukuję sama siebie i udaję, że tak naprawdę, to nie jestem głodna tylko boli mnie brzuch

Przypominam sobie wszystkie grube dziewczyny, które znam i pytam sama siebie, czy naprawdę chcę wyglądać jak one.

Powtarzam sobie, że kiedy przytyję, żaden najdroższy nawet kosmetyk nie pomoże mi w staniu się ładniejszą
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:24   #30
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Mała zmiana,wielki efekt.

Cytat:
Napisane przez Fritillaria
mały kieliszek czystej wódki 190 kcal
czy to przypadkiem nie jakaś pomyłka?
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.