Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-26, 08:54   #601
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Chcialam sie Was dziewczyny zapytac,jesli mam problem ze skora ciala typu krostki,zaczerwienienia itp. to dobrym pomyslem byloby uzywanie delikatnego balsamu aptecznego i dodawanie do niego kilka kropel olejku np. z drzewa herbacianego lub geraniowego /jalowcowego(one sa polecane do skory z problemami) -aby zniwelowac moje dolegliwosci?

Czy mieszanka balsam+naturalny olejek eteryczny to dobry pomysl?
Właściwie możesz tak łączyć olejki z balsamem (sama tak kiedyś robiłam), choć to zupełnie wbrew sztuce aromatoterapii, która zdecydowanie zaleca masaże NATURALNYMI olejami roślinnymi z olejkami eterycznymi. Jednak dla nie-ortodoksów to nie jest zły pomysł, przynajmniej na początek, aby wzbogacać olejkami kupne balsamy i kremy o prostym składzie.


Mrs.Doubtfire, sandałowiec i kadzidłowiec to zupełnie co innego. Olejek z drzewa różanego niewiele ma wspólnego z różą, może trochę róża przebija w tle, ale baaaaardzo delikatnie. Powinien się pięknie lączyć z pomarańczą. Psycho, myślę, że pomarańczę można spróbować zastąpić innym cytruskiem - obstawiałabym grejfrut.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 10:49   #602
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Meri, ja jeszcze dołożyłabym lawendę.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 13:02   #603
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Właściwie możesz tak łączyć olejki z balsamem (sama tak kiedyś robiłam), choć to zupełnie wbrew sztuce aromatoterapii, która zdecydowanie zaleca masaże NATURALNYMI olejami roślinnymi z olejkami eterycznymi. Jednak dla nie-ortodoksów to nie jest zły pomysł, przynajmniej na początek, aby wzbogacać olejkami kupne balsamy i kremy o prostym składzie.


Mrs.Doubtfire, sandałowiec i kadzidłowiec to zupełnie co innego. Olejek z drzewa różanego niewiele ma wspólnego z różą, może trochę róża przebija w tle, ale baaaaardzo delikatnie. Powinien się pięknie lączyć z pomarańczą. Psycho, myślę, że pomarańczę można spróbować zastąpić innym cytruskiem - obstawiałabym grejfrut.
Dziekuje
Wiem,ze to jest troche wbrew zasadom aromaterapii,ale niestety ja nie lubie oliwek,olejow i wszystkiego co tluste nakladac na cialo. Chcialam wzbogacic balsam o cos co pomogloby pozbyc sie wysypek na skorze ktore sa wywolywane zazwyczaj przez inne balsamy (nigdy nic mnie nie podraznialo,ale od jakiegos roku balsamy ktore wczesniej mi sluzyly teraz nie nadaja sie do uzytku).
Zazwyczaj mieszam olejki eteryczne z oliwkami i wzbogacam nimi kapiel w wannie,jednak sama oliwka bezposrednio na cialo mi nie podchodzi.

IlonaP moze byc milo

Dziekuje
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 21:00   #604
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Donoszę o mojej nowej mieszance (kupiłam olejek bazyliowy): wbrew zasadom, bo to same top notes, ale mojemu nosowi się podoba

bazylia
petitgrain
lawenda
umieszane w oleju z pestek moreli.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 22:02   #605
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Donoszę o mojej nowej mieszance (kupiłam olejek bazyliowy): wbrew zasadom, bo to same top notes, ale mojemu nosowi się podoba

bazylia
petitgrain
lawenda
umieszane w oleju z pestek moreli.
Brzmi słodko A proporcje?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 08:13   #606
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Na 5 ml bazy (no, może było to jakieś 7 ml ) dałam 2 krople petitgrain i po jednej lawendy i bazylii. Porcja malutka, bo na krótki wyjazd, liczy się każdy milimetr w walizce
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 08:59   #607
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Znalazłam ostatnio w aptece olejki Sanoflore i nawet zafundowałam sobie grejfrutowy. Jak dla mnie pachnie zniewalająco
W każdym razie postanowiłam go mieszać z balsamem, bo przy nim, to wszystkie perfumy według mnie się chowają.

Mam tylko jedno, ogólnie, no... dyskretne pytanie. Sam olejek Sanoflore kosztował 36 zł - ten grejfrutowy. To normalna cena?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-28, 09:07   #608
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Mam tylko jedno, ogólnie, no... dyskretne pytanie. Sam olejek Sanoflore kosztował 36 zł - ten grejfrutowy. To normalna cena?
A ile jest tego olejku? W Pollenie 10 ml czystego olejku eterycznego kosztuje 15 zł...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 09:41   #609
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
To napisz jak to pachnie. Kadzidłowiec to drzewo sandałowe, czy to zupełnie co innego? Bo miałam kiedyś drzewo sandałowe i było nie bardzo, pomarańcza by do niego pasowała. Nie znam drzewka różanego, ciekawe czy ma coś wspólnego z różami.

Zapomnialam o tym wątku, przepraszam za tak pozna odpowiedz.
Nie mam olejku z drzewa sandałowego,ale z pewnosciąsa to 2 rozne zapachy. Kadzidło Avicenny nie ma nic wspolnego z kadzidełkami indyjskimi do palenia w domu. Jest to typowy zapach kadzidła żywiczego - nie palonego, z "szklisto-metaliczną" nutą. Mozna go nazwac czystym kadzidłem, poniewaz nie ma w nim dymu. Pachnie jak "surowa" zywica, z delikatnym słodkim akcentem. Dla wielbicieki kadzidła zywiczego - cudo
Przypomina bardzo Avignon CdG,ale jest bardziej stłumione, "matowe", nie tak ostre.

Drzewko rozane wydaje mi sie byc "maslane", z dziwną cytrusowo podobą nuta zapachową, w tle raczej ziołowe z wyraznym akcentem lukrecji. Nie przypomina niczym rozy, nazwa jest myląca. Ciekawy zapach



Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Psycho, myślę, że pomarańczę można spróbować zastąpić innym cytruskiem - obstawiałabym grejfrut.
Dziekuje bardzo za odpowiedz. A gdyby tak totalnie zrezygnowac z cytrusow?
Ewentualnie zamiast pomaranczy, geranium..ale tu mam problem - pigulki antykoncepcyjne, czytalam ze powinnam tego olejku unikac. Dlatego bym pozostala tylko przy 2 olejkach ( jesli geranium mi nie zaszkodzi to chetnie 3). Zauwazylam ze na 10ml oleju bazowego daje się 6 kropel wbranych eterycznych.Tyle czy tu moge 3/3 ?

Mozecie mi pomoc?

Na 10ml oleju z rozy pizmowej, ile kropel:

- kadzidła -
- drzewka rozanego -

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-01-30 o 12:16
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 14:44   #610
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Chcę zrobić sobie olejek różany a`la Decleor. Wyczytałam, że składa się z:
3% olejków eterycznych - rumianek rzymski, róża damasceńska, neroli i petitgrain
3% olej z czarnej porzeczki
reszta to słodkie migdały i kukurydziany, ale to nie istotne.
Z rumianku muszę zrezygnować [ta cena] ale nie mam też petitgrain i stąd moje pytanie, czym go zastąpić, jakimś cytrusem?
A zamiast migdała i kukurydzy planuję pestki moreli i granatu + dziką różę.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 19:22   #611
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Szukalam na niemieckich stronach i znalazlam nieco inny przepis na olejek do twarzy z kadzidłem ... kadzidło jest w tym miejscu i w tych ilosciach jakie sobie wlasnie zyczylam

na 50ml oleju z jojoby:
- 3 krople kadzidła
- 1 kropla olejku rozanego
- 2 krople z drzewka rozanego

Wychodzi 6 kropelek, jak w przepisie Smoka. Olejek rozany odpada, na jego miejsce by mogla wskoczyc kropla geranium. Zamiast jojoby - mazidlowy olej rozany.

Zastanawia mnie jedynie stęzenie - tutaj podaja 6 kropli na 50ml, ja chce zrobic 10ml ... napewno nie poparzy?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 06:34   #612
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Właśnie się zdziwiłam, że w tym przepisie jest tylko 6 kropelek na 60 ml. Ja zawsze daję 6 na 10 ml...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 10:43   #613
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
A ile jest tego olejku? W Pollenie 10 ml czystego olejku eterycznego kosztuje 15 zł...
Olejek jest standardowy - 10 ml.
Będę musiała też rozejrzeć się za Polleną, tyle, że u mnie, daleko od stolicy o pewnych mazidłach "ani widu ani słychu".
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:14   #614
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Właśnie się zdziwiłam, że w tym przepisie jest tylko 6 kropelek na 60 ml. Ja zawsze daję 6 na 10 ml...
Zrobilam go i cudownie pachnie, wcale nie mocno...wiec te 6 kropelek nie zaszkodzą. Nuta kdzidla jest bardzo delikatna, mimo 3 kropel i tak przebija ja geranium i drzewko rozane.

Calosc przetestuje dopiero w przyszlym tygodniu....

Tu oryginalny text:

Tipp zur Anwendung von Weihrauch-Öl:
Gesichtsöl für reife Haut Weihrauch-Öl: 50 ml Jojobaöl, 3 Tropfen Weihrauchöl, 1 Tropfen Rosenöl, 2 Tropfen Rosenholzöl mischen.

EDIT: odczekalam 2 dni i uzylam. Zapach faktycznie sie zmienił, liczylam na wiecej zywicy a wyszedł mi z tej mieszanki olejek o wyrazniej nucie czarnej herbaty - mimo tego bardzo przyjemny.
Dziwne troche, ze po zmieszaniu z zelem hilauronowym w trakcie aplikacji na twarz, wydaje mi sie pienic.

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-02-03 o 20:20
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 20:50   #615
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Olejek jest standardowy - 10 ml.
Będę musiała też rozejrzeć się za Polleną, tyle, że u mnie, daleko od stolicy o pewnych mazidłach "ani widu ani słychu".
W Pollenie możesz olejki zamówić przez internet - tylko długo trzeba czekać na przesyłkę. Ale dochodzi
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 21:59   #616
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Oliwka do twarzy powinna zawierać max. 0,5% olejków eterycznych szczególnie jeżeli stosuje się blisko oczu. Skóra twarzy jest delikatna i nie tak gruba.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 22:23   #617
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez borman Pokaż wiadomość
Oliwka do twarzy powinna zawierać max. 0,5% olejków eterycznych szczególnie jeżeli stosuje się blisko oczu. Skóra twarzy jest delikatna i nie tak gruba.
Czyli ile kropel by wypadało na 10ml ?

Smaruje tym co ukrecilam cala twarz, lacznie w powiekami i nic mi sie nie dzieje Puki co...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 22:30   #618
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Jejku ja zrobiłam sobie mieszankę i boję się jej użyć.

Wykombinowałam coś takiego
2 kadzidła
3 mandarynki
1 geranium
W około 10,11 ml oleju z pestek moreli( 80%) , agranowym( 10%) i jojoba( 10%)

Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest to w miarę ok?
Nie znam się . Proszę sie nie śmiać
Ps : użyłam na dekolt i wszystko było ok
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:19   #619
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Ecollagen

Witam, mam pytanie o krem Ecollagen na dzień (Oriflame).
Był tu już analizowany krem na noc z tej serii i negatywnie.

Napiszę o co mi chodzi - szukam kremu nieco tłustego, odżywczego, pełniącego funkcję ochronną, a jednocześnie lekko przeciwzmarszczkowego, i żeby jeszcze nie powodował efektu pełni księżyca na mojej twarzy Mam cerę mieszaną z b. suchymi policzkami i lekko tłusta strefą T., wrażliwą na złe warunki pogodowe. Czy ten krem byłby dobry dla mnie? Czy jest wart swojej ceny (promocja za 49,00) ? Z góry dziękuję za pomoc...

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, ISOHEXADECANE, BUTYLENE GLYCOL, COCOGLYCERIDES, GLYCERIN, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SODIUM POLYACRYLATE, PROPYLENE GLYCOL, STEARIC ACID, PARFUM, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, CAMELLIA SINENSIS, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, EINKORN (TRITCUM MONOCOCCUM) EXTRACT, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM HYALURONATE, CHONDRUS CRISPUS, BHT, SODIUM PROPYLPARABEN, GLUCOSE, SODIUM ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, HEXAPEPTIDE-9, TRIPEPTIDE-3
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 09:42   #620
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ecollagen

Nie bardzo rozumiem dlaczego piszesz o tym w wątku o olejkach eterycznych?
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 13:50   #621
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Ecollagen

Mam jeszcze jedno pytanie
Zrobilam sobie mieszanke do rąk, na oleju z rozy pizmowej:
+ kadzidło
+ pomarancza
+ geranium
.... moge ulepszyc go witamina E (tokovit E200) ?
Ogolnie jest ok, ale po przebudzeniu mam strasznie przesuszone ręce i na skorki tez zabardzo nie działa.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 15:24   #622
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

możesz, ale wiele to nie da
spróbuj dodać oleju z jojoby albo avocado np.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 15:41   #623
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
możesz, ale wiele to nie da
spróbuj dodać oleju z jojoby albo avocado np.
Dziekuje bardzo za rade, zatem musze dokupic, jako ze mam narazie tylko roze
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 16:14   #624
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Psycha ja bym dodała witamine E, ja ją wciskam do wszystkiego. Wysmaruj się nawet samą kapsułką i zobacz czy będzie lepiej. Do takiej meiszanki to dodaj sobie nawet ze 4 kapsułki, w końcu to do rąk to Cie nie zatka
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 16:31   #625
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Psycha ja bym dodała witamine E, ja ją wciskam do wszystkiego. Wysmaruj się nawet samą kapsułką i zobacz czy będzie lepiej. Do takiej meiszanki to dodaj sobie nawet ze 4 kapsułki, w końcu to do rąk to Cie nie zatka
Nie oszczedzalam. Na jakies 20ml olejku dorzucilam 7 kapsulek E200 i jeszcze 4 krople kadzidla ( z tym kadzidlem troche przegielam, ale nie moglam sie opanowac

Mialam pewne obawy, poniewaz Tokovit E200 sprzedano mi tylko w 1 aptece, po uprzednim wyjasnieniu do czego to potrzebuje. Nie wiedzialam ze tokovit E200 jest tylko na recepte.
Puki co jestem ostrozna i stosuje sie do waszych zalecien i instrukcji, boje sie jeszcze eksperymentowac, za malo wiem...
Bardzo dziekuje za wartosciowe informacje
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 16:39   #626
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Jejku pierwszy raz czytam, że Tocovit 200 jest na receptę i jeszcze się trzeba tłumaczyć po co to, przecież kurcze to nie jest jakiś narkotyk. Moja Pani w aptece mówiła, że witamina E 400 to już na receptę, chociaż ja się wkurzam, bo wtedy użyłabym mniej kapsułek, a z tym 200 to się muszę nawciskać zawsze. Ja 200 kupuję sobie bez problemu, czasem łażę po kilku aptekach, żeby nie wyglądało, że kupuję witaminę E na kilogramy. Jak raz powiedziałam, że to ma być na skórę to Pani mi dała witaminę E w płynie, nie pamiętam nazwy, taka buteleczka malutka ze szkła ciemnego, ale już wiedziałam, że tamta witamina nie jest fajna, bo to jest acetat, a nie naturalna witamina E. Wolę kapsułki bo od razu sobie łyknę i posmaruję.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 10:35   #627
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Witamina E w butelce jest w mazidłach i w ecospa.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 15:44   #628
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!


Na Ecospa pojawily sie:
- Olejek neroli 5%
- Olejek różany (Absolut) 5%
- Olejek różany (rosa damascena) 5%

5% stężenie w naturalnym oleju jojoba

Beda sie nadawc do mieszanek twarzowych z innymi olejkami etrycznymi?
Przy takim stezeniu, mozna by bylo nawet solo, hm?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 18:44   #629
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Psycha, solo w żadnym wypadku, chyba że masz ochotę się poparzyć. Borman napisał powyżej, że olej do twarzy powinnien zawierać max. 0,5% olejków eterycznych. Trzeba to rozcieńczyć. Rachunek jest prosty - jeśli w 5 ml jest pięcioprocentowe stężenie, to znaczy, że te 5 ml zawiera 0,25 ml olejku. Jeśli chcesz uzyskać stężenie 0,5%, to powinnaś te 0,25 rozpuścić w 12,5 ml oleju bazowego, a ponieważ 4,75 ml jojoby już jest, wystarczy dodać ok. 7,5-8 ml oleju nośnikowego.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 18:50   #630
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Czyli ile kropel by wypadało na 10ml ?

Smaruje tym co ukrecilam cala twarz, lacznie w powiekami i nic mi sie nie dzieje Puki co...
1 kropelka na 10 ml. oleju roślinnego. Jedna z zasad aromaterapii stosowana w Anglii mówi: Lepiej mniej niż więcej.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.