wykształcenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-11, 22:48   #1
patrycja087
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13

wykształcenie


hej , jak myślicie czy różnica w wykształceniu w związku może mieć jakieś znaczenie? jeżeli jeden z partnerów ma wyższe kwalifikacje zawodowe niż drugi czy to może stanowić problem ? jak to jest u was?
patrycja087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 22:52   #2
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: wykształcenie

Cytat:
Napisane przez patrycja087 Pokaż wiadomość
hej , jak myślicie czy różnica w wykształceniu w związku może mieć jakieś znaczenie? jeżeli jeden z partnerów ma wyższe kwalifikacje zawodowe niż drugi czy to może stanowić problem ? jak to jest u was?
Uważam że może to stanowić problem, i, proszę mi wybaczyć szowinizm, uważam, że większym problemem będzie kiedy facet ma niższe wykształcenie niż kobieta, niż odwrotnie.
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 22:58   #3
Suziii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Polska:)
Wiadomości: 372
Dot.: wykształcenie

z mojego punktu widzenia to zależy od partnerów jacy są, jaki mają charakter, jakie mają priorytety... każdy chce być spełniony w tym co robi i większość dąży do doskonałości,ulepszenia ( w szczególności kobiety, bo jak wiadomo to wiele lat wstecz facet był głównym żywicielem rodziny i nie mówię, że mężczyźni nie). Nie wiem czy to może stwarzać problem, ale wydaje mi się że w przypadku gdy mężczyzna ma mniejsze kwalifikacje niż kobieta to jest to większy problem w związku niż na odwrót,bo jak wiadomo faceci lubią dominować( chociaż z tym też różnie bywa). a w moim związku jest tak że studia zaczynam od przyszłego roku a mój Ukochany jest na 2 roku w tej chwili więc on ma większe, bo ja zaledwie średnie techniczne ... i jak na razie nie mamy z tym problemu tzn ja( bo jestem w gorszym położeniu niż on) ale jakiś niedosyt czuję...
Suziii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:26   #4
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: wykształcenie

chce zaradnego faceta, mądrego, wykształconego i oczytanego. Żeby wiedział co nieco o świecie, w czymś się specjalizował, zarabiał.

To normalne.


A na Twoje pytanie odpowiadam: TAK, to może być problem. Może ale nie musi.

zależy to też od konkretnej sytuacji bo inaczej sprawa sie ma gdy np. jedno jest po gimnazjum a drugie jest magistrem a co innego gdy jedno ma licencjat a drugie robi doktorat ; ]
to tez zmienia postac rzeczy, wszystko zalezy od konkretnego przypadku.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:35   #5
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: wykształcenie

Cytat:
Napisane przez patrycja087 Pokaż wiadomość
hej , jak myślicie czy różnica w wykształceniu w związku może mieć jakieś znaczenie? jeżeli jeden z partnerów ma wyższe kwalifikacje zawodowe niż drugi czy to może stanowić problem ? jak to jest u was?
Nie jeżeli oboje mają oliwę w głowie i są dobrze wychowani.

Są ludzie ze słabym wykształceniem a mądrzy, jak są i magistrowie ale głupi jak but. Nie ma reguły. Co człowiek to inna historia...
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 00:21   #6
Maxiorrrrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zakład Karny
Wiadomości: 347
Dot.: wykształcenie

Cytat:
Napisane przez Brookit Pokaż wiadomość
Są ludzie ze słabym wykształceniem a mądrzy, jak są i magistrowie ale głupi jak but. Nie ma reguły. Co człowiek to inna historia...
święte słowa, ja znam ludzi po wyższym iii tragedia, w pracy nie potrafią sznurowadła sami zawiązać nie ma o czym z nimi pogadać, kino, muzyka, technika, polityka, auta, wszystkiego próbowałem.
A najlepsi są absolwenci, chodzą z miną "I'm a genius" bo na dyplomie same piątki i zdziwienie że nie ma pensji 5-6 tys. za to że jest w pracy
Znam informatyka po studiach co ma problem z paskiem startu w W7
Maxiorrrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 01:03   #7
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: wykształcenie

Cytat:
Napisane przez Brookit Pokaż wiadomość
Nie jeżeli oboje mają oliwę w głowie i są dobrze wychowani.

Są ludzie ze słabym wykształceniem a mądrzy, jak są i magistrowie ale głupi jak but. Nie ma reguły. Co człowiek to inna historia...
Cytat:
Napisane przez Maxiorrrrr Pokaż wiadomość
święte słowa, ja znam ludzi po wyższym iii tragedia, w pracy nie potrafią sznurowadła sami zawiązać nie ma o czym z nimi pogadać, kino, muzyka, technika, polityka, auta, wszystkiego próbowałem.
A najlepsi są absolwenci, chodzą z miną "I'm a genius" bo na dyplomie same piątki i zdziwienie że nie ma pensji 5-6 tys. za to że jest w pracy
Znam informatyka po studiach co ma problem z paskiem startu w W7
Zgadzam się
A tak w ogóle to jak spotykasz faceta to pierwsze pytanie brzmi 'jaką szkołę skończyłeś'?
Mam wielu znajomych, jedni mają doktoraty, inni mgr inż. licencjaty a jeszcze inni maturę, bądz samą zawodówkę. Nie odczuwam różnicy w sposobie komunikowania się z nimi? Nie widzę przepaści intelektualnej... Ja sama jestem po studiach a mój facet teraz robi maturę, bo wcześniej życie tak się potoczyło że nie poszedł do L.O. ani technikum ale skończył ZST. Jest człowiekiem oczytanym, interesuje sie światem, jest mózgiem z historii...
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-12, 06:02   #8
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: wykształcenie

Jeżeli obojgu partnerom zależy na sobie i maja mnóstwo wspólnych tematów itp. to NIE.

Natomiast czynnikiem "drażniącym" może być środowisko.
I czasami jest, jak mężczyzna ma niższe wykształcenie niż kobieta.
Znam nie jeden przypadek "zaszczuwania" faceta przez otoczenie np. koledzy czy rodzina.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2010-11-12 o 06:44
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 06:43   #9
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: wykształcenie

Ja bym przyczepiła się nie tyle do wykształcenia co do inteligencji i jej poziomu.
2 osoby które dzieli duża przepaść intelektualna mogą mieć problem.
Studia w dzisiejszym świecie o niczym niestety nie świadczą
__________________


Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 07:02   #10
Gwiazdaa
Rozeznanie
 
Avatar Gwiazdaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród.
Wiadomości: 782
Dot.: wykształcenie

Cytat:
Napisane przez Natek89 Pokaż wiadomość
Ja bym przyczepiła się nie tyle do wykształcenia co do inteligencji i jej poziomu.
2 osoby które dzieli duża przepaść intelektualna mogą mieć problem.
Studia w dzisiejszym świecie o niczym niestety nie świadczą
Otóż to
Wystarczy mieć pieniądze by studiować a nie każdy kto je ma, nadaje się do studiowania.
__________________
Kupię sobie misia. Nazwę go "miłość" i codziennie będę kopać w du.pę.
Gwiazdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 07:12   #11
Cassandre
Rozeznanie
 
Avatar Cassandre
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Trzy metry nad niebiem ♥
Wiadomości: 590
Dot.: wykształcenie

Cytat:
Napisane przez All That Jazz Pokaż wiadomość
Uważam że może to stanowić problem, i, proszę mi wybaczyć szowinizm, uważam, że większym problemem będzie kiedy facet ma niższe wykształcenie niż kobieta, niż odwrotnie.
popieram i zgadzam się,bo znam taki przypadek.
__________________
najważniejsze rzeczy w życiu są niewidoczne , dlatego zamykamy oczy kiedy całujemy , płaczemy i marzymy ...
Cassandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-12, 07:14   #12
Pirjo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 479
Dot.: wykształcenie

Studia o niczym nie świadczą, ale, no właśnie ALE. Badania wykazują (się popiszę wiedzą z zakresu socjologii rodziny ), że ludzi zawierają małżeństwa homoganiczne jeśli chodzi o wykształcenie i że są to małżeństwa bardziej trwałe, niż związki ludzi o różnych poziomach wykształcenia.
Sama znam zaledwie kilka osób, które nie poszło na studia z naprawdę własnego wyboru (otworzyli firmę, są artystami itd). Reszta po prostu nie miała motywacji do kształcenia, nie dostała się na studia, bądź z nich wyleciała i nie podjęła kolejnych prób. Oczywiście nie ma co generalizować, ale w miażdżącej większości przypadków ludzie inteligentni idą na studia (co nie znaczy, że tylko inteligentni - pełno kretynów też).
Z resztą na studiach obracasz się w jakimś towarzystwie, krystalizują się nasze poglądy, opinie, spojrzenie na świat... zupełnie z inną grupą masz styczność, jak kończysz zawodówkę i pracujesz na budowie.
Reasumując - nie musi to być problem, ale jest duże prawdopodobieństwo, że będzie. Chociaż takie związki z wielu powodów są rzadkie.
__________________
Be the kind of woman
that when your feet hit the floor each morning,
the devil says: "Oh crap, she's awake!"


FINLANDIA !
On lottovoitto syntyä Suomeen !
Pirjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 07:22   #13
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: wykształcenie

Cytat:
Napisane przez Pirjo Pokaż wiadomość
Studia o niczym nie świadczą, ale, no właśnie ALE. Badania wykazują (się popiszę wiedzą z zakresu socjologii rodziny ), że ludzi zawierają małżeństwa homoganiczne jeśli chodzi o wykształcenie i że są to małżeństwa bardziej trwałe, niż związki ludzi o różnych poziomach wykształcenia.
Sama znam zaledwie kilka osób, które nie poszło na studia z naprawdę własnego wyboru (otworzyli firmę, są artystami itd). Reszta po prostu nie miała motywacji do kształcenia, nie dostała się na studia, bądź z nich wyleciała i nie podjęła kolejnych prób. Oczywiście nie ma co generalizować, ale w miażdżącej większości przypadków ludzie inteligentni idą na studia (co nie znaczy, że tylko inteligentni - pełno kretynów też).
Z resztą na studiach obracasz się w jakimś towarzystwie, krystalizują się nasze poglądy, opinie, spojrzenie na świat... zupełnie z inną grupą masz styczność, jak kończysz zawodówkę i pracujesz na budowie.
Reasumując - nie musi to być problem, ale jest duże prawdopodobieństwo, że będzie. Chociaż takie związki z wielu powodów są rzadkie.
Ja się z Tobą w 90 % Twojej wypowiedzi zgadzam ale wydaje mi się że nie tyle poziom wykształcenia co ego motywuje do wiązania się z osobami o wykształceniu nie niższym niż nasze ... Na studiach poznajemy też po prostu największą część swoich znajomych a także partnerów.
Chłonność wiedzy która pozwala się nam kształcić nie świadczy o erudycji oczytaniu, biegłości w świecie sztuki czy nawet o zwykłym wyczuciu.
Świadczy o tym że potrafię nauczyć się od ..do... Zresztą wiele kierunków jest raczej hobbistyczna a poziom licealny. Ludzie którzy skończyli tylko liceum i idą potem do pracy największą część swoich uczuć będą kojarzyć z tym właśnie okresem - ta granica jest ruchoma.
__________________


Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!

Edytowane przez Natek89
Czas edycji: 2010-11-12 o 07:25
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 07:26   #14
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: wykształcenie

Może to być problem i to wynikający nie tylko z podejścia samych partnerów, ale i środowiska, znajomych, rodziny itd.
Bardziej jednak od wykształcenia i literek przed nazwiskiem liczy się obycie, jakaś ogólna wiedza o świecie, otwartość na dyskusje i cudze poglądy. Jeśli tutaj jest istotna różnica między ludźmi, to raczej nie wróżę powodzenia.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 07:55   #15
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: wykształcenie

Mama- magister.
Tata- po zawodówce. 21 lat szczęśliwego małżeństwa.
Z tym,że mój tata jest bardzo pracowitym, odpowiedzialnym i zaradnym człowiekiem.
Jak się będzie chciało znaleźć wymówkę "dlaczego nie możemy być razem" to pewnie, można stwierdzić, że wykształcenie to przeszkoda. W gruncie rzeczy myślę, że bardziej zależy to od charakteru, itp.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:13   #16
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: wykształcenie

Cytat:
Napisane przez Natek89 Pokaż wiadomość
Ja bym przyczepiła się nie tyle do wykształcenia co do inteligencji i jej poziomu.
2 osoby które dzieli duża przepaść intelektualna mogą mieć problem.
Studia w dzisiejszym świecie o niczym niestety nie świadczą
zgadzam się a juz z pogrubionym w szczegółnosci
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:39   #17
Alauka
Raczkowanie
 
Avatar Alauka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dom :-)
Wiadomości: 152
Dot.: wykształcenie

To zależy też jaka różnica w wykształceniu, jeśli dwie osoby dzieli przestrzeń to może być ciężko. Z drugiej strony wykształcenie wcale nie świadczy mądrości Znam osobę z mgr, robiącą jeszcze dodatkowo podyplomówki a mówi takie bzdury, ze uszy więdną, do tego kaleczy język potwornie. Znam też osoby po liceum-błyskotliwe i elokwentne.
__________________
RzEcZy NiEmOżLiWe ZaŁaTwIaM oD rĘkI, cUdA zAjMuJą Mi CiUt WiĘcEj CzAsU
-20kg ....
Alauka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:54   #18
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: wykształcenie

Tak jak poprzedniczki uważam, że wszystko zależy od ludzi. W naszym związku różnice w wykształceniu nie mają żadnego znaczenia. Ja robie magisterkę a mąż ma wykształcenie średnie i co z tego - ja nie potrafię np. operować koparką czy posługiwac się inwiligatorem o podłączeniu kabli w gniazdku nie mówiąc, a on to potrafi .. bo chce potrafić skończe magisterke i pewnie jeszcze jakąś podyplomówkę, a i tak nie będe zarabiać tyle co mąż ... no cóż ale najważniejsze jest to, że każde z nas robi to, co lubi i mamy z tego satysfakcję, a wykształcenie nie ma tutaj nic do rzeczy
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:55   #19
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: wykształcenie

Tż ma mgr.
Ja będę technikiem farmaceutycznym.
Mezalians jak nic

Takich wątków jest maaaasa. Wystarczy użyć wyszukiwarki.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-12, 09:12   #20
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: wykształcenie

Może to być problem, jeżeli osoba o niższym wykształceniu ma na tym punkcie kompleks. Znam wiele par, w których kobiety mają magistra, a mężczyźni są po zawodówce, ale dobrali się pod względem podobieństwa charakterów, więc im to nie przeszkadza. Ale pewnie nie przeszkadza również dlatego, że zarabiają podobnie, albo mężczyzna zarabia więcej. Myślę, że właśnie to może być większym problemem, niż różnica w wykształceniu - jak kobieta jest bardziej zaradna i ma lepsze zarobki, niż jej TŻ.
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 10:45   #21
paczek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar paczek1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Katowic
Wiadomości: 2 796
Dot.: wykształcenie

Moim zdaniem nie jest to przeszkodą jeśli partnerzy się kochają i mają troszkę oleju w głowie Poza tym wykształcenie moim zdaniem nie = mądrości. Znam wiele osób które maja wykształcenie tylko średnie i są bardzo mądrymi ludźmi, zajmują dobre stanowiska w pracy. A znam też wiele osób mających wyższe wykształcenie i nie potrafiących złożyć poprawnie zdania czy ogólnie dobrze się prezentować. Niestety nie na wszystkich uczelniach stawiane są wysokie wymagania, wiec dla niektórych studiowanie to jak wakacje.
Na przykładzie z mojego życia-zaczęłam studia z moim Tż, on jednak zrezygnował i jakoś nie przeszkadza mi to ze ja będę mieć skończone studia a on nie
paczek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 11:06   #22
xyz089
Raczkowanie
 
Avatar xyz089
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 150
Dot.: wykształcenie

Osobiscie nie potrafilabym byc z osoba o nizszym wyksztalceniu niz moje.. Wedlug mnie zdobywanie wyksztalcenia nie tylko daje ,,papier'', ale też uczy dojrzałości, pracowitosci, otwiera mozliwosci, poznajemy nowych ludzi...
xyz089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 11:28   #23
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: wykształcenie

Ja mogłabym i ze słabiej wykształconą i mniej zamożną.
__________________


Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 11:55   #24
Skolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 65
Dot.: wykształcenie

Ja jestem na trzecim roku Rachunkowości i finansów to mój ostatni rok licencjatu a mój TŻ ma skończone gimnazjum, ale jest bardzo kumaty w szczególności jeśli chodzi o sprawy techniczne. Nie muszę wzywać do domu jakiś majstrów bo wszystko mi zrobi TŻ (oprócz "zaawansowanej" elektryki) nawet samochód sam naprawi rzadko pomaga nam szwagier (mechanik) także myślę, że takie różnice wcale nie szkodzą. jesteśmy razem ponad 5 lat.
Skolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:01   #25
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: wykształcenie

Może stanowi problem, ale nie musi. To wszystko zależy od tych dwojga ludzi. Same studia nie zmienia człowieka jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w jednostkę obytą, kulturalną, mądrą, zaradną życiową, jest tez wielu wartościowych ludzi mających "tylko" średnie wykształcenie. Na pewno liczy się podobna mentalność, wartości wyniesione z domu, a to nie zawsze jest tożsame z wykształceniem.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:08   #26
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: wykształcenie

ja mam magistra, w planach dalsze ksztalcenie, TŻ srednie. i przyznam, ze chce, zeby poszedl na studia.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:10   #27
Maxiorrrrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zakład Karny
Wiadomości: 347
Dot.: wykształcenie

Nie zgadzam się odnośnie tego że facet z gorszym wykształceniem będzie miał nadszarpnięte ego, znam wiele przykładów np:
Ona mgr. pedagogiki-zarobki, 3\4 etatu w ośrodku wychowawczym 800 zł netto\m
On średnie-zarobki, mała firemka, wykończenie wnętrz, malowanie, tapety, gładzie, itp. zarobki, zima koło 4tys.\m, lato 7tys.\m.

I kto tu może mieć ego nadszarpnięte
Maxiorrrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:11   #28
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: wykształcenie

U mnie pierwsze różnice widać już w maturze, ja - 5 przedmiotów, jeden dwujęzyczny, rozszerzenie, on - 3 przedmioty zdane na podstawie..
On? Już na jednych studiach sobie nie poradził...
Także emm jeżeli dalej tak pójdzie, on pewnie po licencjacie zwinie papierki i pójdzie pracować, ja zrobię magistra i będę zarabiać mniej co on ot sprawiedliwość.
Chodzi o to że ja chce się rozwijać, nawet w wolnym czasie staram się, ciągnie mnie do lepszego, a on studiuje żeby studiować, bo w obecnej pracy szef stwierdził że super byłoby gdyby w tej branży zdobył licencjat...... On studiuje bo ktoś go popycha, ja chcę sama.


A i dobre to że mój chłopiec na żadnej płaszczyźnie nie ma kompleksów. Kompletnie.

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2010-11-12 o 12:13
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:20   #29
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: wykształcenie

Zgadzam się z opinią, że nie tyle samo wykształcenie, ile przepaść intelektualna między ludźmi, rozbieżność ich życiowych celów i ambicji może prowadzić do problemów w związku. Jeśli osoby nie mają o czym rozmawiać, stymulować się intelektualnie, dążą do innych celów w życiu to wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo rozpadu związku, kiedy mija początkowe zauroczenie i okazuje się, że z daną osobą nie ma o czym rozmawiać. Nie chcę generalizować, ale największe prawdopodobieństwo stworzenia udanego związku mają osoby wywodzące się mniej więcej z podobnych środowisk, o zbliżonym poziomie intelektualnym, finansowym, mentalności itp. Wbrew pozorom w realnym świecie bajki o Kopciuszkach wiążących się z księciem lub księżniczką rzadko kończą się happy endem, bo czasami różnice miedzy ludźmi są zbyt duże, a do tego dochodzi często presja środowiska, rodziny etc.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:22   #30
patrycja087
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: wykształcenie

Mój mężczyzna jest po technikum , ja kończę właśnie drugi kierunek studiów , mam doba pracę ale zarabiam o wiele mniej niż on, mimo to czasem daje mi odczuć że różnica dotycząca wykształcenia miedzy nami ma dla niego znaczenie i nie rozumiem dlaczego nigdy nie było takiej sytuacji w której mógłby się poczuć w jakiś sposób "gorszy" , mamy wiele wspólnych zainteresowań , tematów do rozmów , Tż jest człowiekiem o wiele bardziej zaradnym i odpowiedzialnym niż ja , nie rozumiem dlaczego to jest dla niego problemem , a gdy próbuje się dowiedzieć zaraz zmienia temat, sam zaczyna a potem nie chce wyjaśnić o co mu chodzi, nie ma to raczej nic wspólnego z ze znajomymi i rodzicami.
Też uważam że to nie poziom wykształcenia świadczy o człowieku.
patrycja087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.