Sosy do mięs..;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-04, 16:57   #31
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez Anulala
był trup...komputer mi zdechł wiec nei było mnie pare dni ,ale juz jestem tylko ze sosu jeszcze nei wyprobowałam ale zbliza sie ten dzień:
Uffff... Od razu mi ulżyło Ja tez miałam ostatnio problemy z kompem i nie miałam neta przez 3 dni Ale już jest dobrze.Pozdrawiam
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 10:01   #32
only_you
Raczkowanie
 
Avatar only_you
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 73
Exclamation Dot.: Sosy do mięs..;)

ja robie tak:
podsmazam miesko na oleju , dodaje cebulke i smaze to az do bardzo ciemnego przysmazenia (az na miesku bedzie widac ciemny kolor) dzieki temu sos jest CIEMNY dolewam troszke wody i dusze to przez chwile i co jakis czas dalej podlewam wodą potem podbijam wodą rozrobioną z mąką i sosik gotowy
mniammmm:P:P palce lizaC
__________________
_________________________ ___________
zabawnie tak oddychać przez różową słomke
only_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 12:20   #33
Anulala
Raczkowanie
 
Avatar Anulala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin city ;)
Wiadomości: 298
Dot.: Sosy do mięs..;)

no wiec jestem!!:d
juz po wszystkim sos zrobiony i juz zjedzony:d nie obyło sie bez niespodzianek podczas robieniaale no cuz moje doswiadczenia kulinarne mowia same za siebie(jeszcze nikogo nie otrułam ale chwilami była blisko) A wiecie co zrobiłam, no zgadnijcie,oj nie zgadniecie sama wam powiem wiec dolałam tyle wodi i innych płynów do tego sosu, ze wyszło mi jak dla wojska.Ale nic nie załamuje sie robie talej iiiiiii bach jakis wodnisty ale mama przyszła z odsiecza i zagesciła to i owo:d I mozna powiedziec ze skuces wszyscy zjedli podziekowali i żyja Tak wiec dziekuje za przepi i czekam na kolejne

pozdrawiam wszsystkicch baaaaardzo goraco

p.s było pyyyyyyyyyyyysznie
__________________
zboczenie w bok sie zawsze przydaje...


kici kici. kici....
z tej strony kocia mama...
Anulala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:15   #34
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Sosy do mięs..;)

Hej Anulala!!Bardzo sie ciesze, że smakowałoPewnie z biegiem czasu nabierzesz wprawy i będziesz niesamowitą kucharką!!Trzymam kciuki i pozdrawiamBuziak dla Ciebie
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 11:16   #35
isiaczek
Zadomowienie
 
Avatar isiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: tam gdzie jest moje serce
Wiadomości: 1 153
GG do isiaczek
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez papryczka
moj ukochany sos - TZATZIKI:
do gestego jogurtu naturalnego wrzucam pokrojone drobniutko swieze ogorki, posiekany koperek, wycisniety czosnek, sol, pieprz, mozna dodac kilka kropel soku z cytryny.
idealny do mieska z gilla - zarowno tradycyjnej karkowki, piersi z kurczaka, jak i do szaszlykow, warzyw.

a jakis lekki sosik (tez na bazie jogurtu lub smietany) do panierowanej ryby polecilybyscie?
uwielbiam tzazyki...
jest to najlepszy sos jaki istnieje hihi do grillowanego jedzenia
isiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 22:58   #36
karah1
Raczkowanie
 
Avatar karah1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 72
Dot.: Sosy do mięs..;)

Witam
jestem tu praz pierwszy i odrazu podlapalam wasz watek to ja moze podam przepis an SOS DO KEBABOW -CZOSNKOWY
tak na prawde jest on bardzo banalny i pewnei wiekszosc z was domsyla sie
no to :
duzy jogurt naturalny zmieszac
1 żołtkiem jajka
łyżeczka musztardy
troszke soku z cytrynki
czosnek (w zaleznosci jak mocno lubimy czosnkowy taka ilosc)
+sol+cukier+pieprz
no i.... trzeba dlugo mieszac zeby sie dobrze polaczyloi bylo puszyste(mozna uzyc miksera), najlepiej odstawic zeby czosnek zdazyl sie przegrysc jednak nie jest to konieczne. Sos idelnie jak tzatziki nadaje sie do grilla szczerze mmowiac ja wole ta wersje jesli ktos chce moze wyprobowac warjant uproszczony bez jajka musztardy i cytrynki powstanie JOGURTOWY

Życze smacznego
karah1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 23:48   #37
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: Sosy do mięs..;)

Do zwykłych schabowych często robię sos cebulowy.
Na oleju podsmażam na szklisto pokrojoną w piórka cebulę, gdy będzie miękka oprószam mąką pszenną i podlewam zimną wodą, ma się utworzyć gęsty sosik. Doprawiam solą, pieprzem, czasem ziołami typu bazylia czy oregano. Jak mi się chce to sos miksuję albo przecieram przez sito, a najczęściej, na domowy użytek podaję z całymi tymi farfoclami. Do panierowanego mięsa smakuje super, zdarzało mi się jeść go również ze smażoną rybą i też mi smakowało
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 13:28   #38
Anulala
Raczkowanie
 
Avatar Anulala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin city ;)
Wiadomości: 298
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez Sweet_21
Hej Anulala!!Bardzo sie ciesze, że smakowałoPewnie z biegiem czasu nabierzesz wprawy i będziesz niesamowitą kucharką!!Trzymam kciuki i pozdrawiamBuziak dla Ciebie
miejmy nadzieje!


A teraz jeszcze jedno pytanko jakie sosy proponujecie do golabków bo sobie pomysłałam ze moze jakiś inny noz pomidorowy moze byc ,albo pomidorowy tylko taki zbajerzony,wiecie o co mi chodzi
__________________
zboczenie w bok sie zawsze przydaje...


kici kici. kici....
z tej strony kocia mama...
Anulala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 14:10   #39
karah1
Raczkowanie
 
Avatar karah1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 72
Dot.: Sosy do mięs..;)

Soso do golabkow Grzybowy )
bulion grzybowy w kosteczce knora rozpuszczam tak jak na opakowaniu tylko daje mniej wody zeby byl mniej wodnisty
do tego pokrojone pieczarki wedle uznania drobno lub grubo albo mocze suszone grzybki i drobno siekam nastepnie podsmazam albo gotuje
do tego wszystkiego dla smaku daje troszke bialego pieprzu mielonego(moze byc czarny jak kto woli)
czosne czasem daje troszke kucharka ale nigdy samej soli
mala lyzeczka od herbaty swiezego masla i lekko zageszczam maka ziemniaczana rozrobiona z woda
do tego proponuje zawinac golabki w kaspuste wloska do miesa nie daje ryzu tylko grzybki i kucharka zamiast soli nadaje jak dla mnie lepszego smaku i ladneij wyglada po przekrujeni jest kolorowo do sosu mozna dac troszke gestej smietany
Jak dla mnie rewelka

Edytowane przez karah1
Czas edycji: 2006-07-17 o 20:40
karah1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 09:48   #40
lila1
Raczkowanie
 
Avatar lila1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: GB Ware
Wiadomości: 31
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez lulum
A zna może któraś z Was dobry sosik do mięska taki gulaszowy? Bo zazwyczaj jak robię to nie wychodzi mi taki hmmm... specyficzny sos więc dodaje np. sos myśliwski z torebki. A chce się nauczyć robic tego typu sos naturalnie bez dodatków "konserwantów".
Zwykle jak robie gulasz to duszę mięsko w kawałkach np. łopatkę dodaje pietruszkę, marchew, czasem seler, cebulę i przyprawy. Jednak nie wiem co robię źle ze ten sos nie ma tego aromatu gulaszowego.Rozumiecie o jaki smak mi chodzi?
Doradźcie proszę.


A ja tak robię sosik:
mięsko z łopatki albo od szynki kroję na plastry lub w kostkę obsypuję odrobiną soli i pieprzu, na patelni rozgrzewam dobrze troszke smalcu (wiem, wiem że to niezdrowy tłuszcz ale na oleju czy oliwie nie wychodzi mi taki smak) podsmażam to tak żeby się przypiekło tak na brązowo,potem dodaję ziele, liść laurowy, ziarenek smaku albo vegety, dolewam wody i zostawiam pod przykryciem żeby się dusiło na malutkim ogniu. Jak już będzie troszke miękkie dodaję warzywa w zależności od upodobania zaprawiam maką (troszkę pszennej i troszkę ziemniaczanej). Ja najczęściej robię mięso w samym sosiku bez warzyw, warzywa podaję osobno. Najbardziej mi smakuje jak poleje się takim sosikiem z mięskiem młode ziemniaczki, posypie się dużą ilością koperku i do tego warzywka albo mizeria. MMMMM pycha.

A czasem jak zostanie mi po obiadku sam sosik to na kolację z chlebkiem.
Uwielbiam sosy.
lila1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 15:18   #41
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Sosy do mięs..;)

Ja mam pytanie, jak się zagęszcza sosy?? Właśnie gotuję wieprzowinę, wszystko zrobiłam jak trzeba, doprawilam etc. ale jak zrobic aby ten sos byl gesty?? Prosze pomozcie szybko, bo garnek juz na gazie
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-19, 17:51   #42
special_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 48
Dot.: Sosy do mięs..;)

Magdaa161, dodaj mąki!
special_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 00:59   #43
Anulala
Raczkowanie
 
Avatar Anulala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin city ;)
Wiadomości: 298
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez special_k Pokaż wiadomość
Magdaa161, dodaj mąki!

ale najpierw rozrob z wodą!!
chyba za poźno ale zeby nei było "klucha"to trzeba pierw z dodarozrobia a potem jeszcze przez sitko zeby grudek nie było Taka madrale zgrywam ale mamusia mnie nauczyła to sie chwale
pozdrawiam serdecznie i dalejk czekam na wszelkie sosy (najbardziej lubie pomidorowe i mało skomplikowane

A i mam nastepne pytanie.Spagetti a raczej sos smagetti,w chwili chwilowego zacmienia umysłu zaprosiłam kilku kolegów na spagetti lub jakis dobry sosik .wiecie o co chodzi No i teraz jest sprawa,bo wiecie musi bbyc baaardzo pyszny,zeby im buty pospadały co proponujecie?

P.S baaaaaaaaaaardzo licze na pomoc
__________________
zboczenie w bok sie zawsze przydaje...


kici kici. kici....
z tej strony kocia mama...
Anulala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 13:41   #44
Anulala
Raczkowanie
 
Avatar Anulala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin city ;)
Wiadomości: 298
Dot.: Sosy do mięs..;)

poooooooooooooooooooooooo oooooodbijam i czekam
__________________
zboczenie w bok sie zawsze przydaje...


kici kici. kici....
z tej strony kocia mama...
Anulala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 16:29   #45
sonia71
Raczkowanie
 
Avatar sonia71
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 172
Dot.: Sosy do mięs..;)

[QUOTE=Anulala;2681744]ale najpierw rozrob z wodą!!
chyba za poźno ale zeby nei było "klucha"to trzeba pierw z dodarozrobia a potem jeszcze przez sitko zeby grudek nie było Taka madrale zgrywam ale mamusia mnie nauczyła to sie chwale

O wiele łatwiejszy sposób na "KLUCHY" to mały słoiczek z koncentratu pomidorowgo do którego wsypuję łyżkę mąki i odrobinę wody tak aby się rozpuściła mąka i energicznie potrząsam wtedy na pewno nie powstaną żadne niespodzianki-gwarantuję ,bo odkąd tak robię moje sosy są gładkie (sposób oczywiście ściągnięty stąd ,tylko nie pamiętam kto podał go jako sztuczkę kucharską)
sonia71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:02   #46
Anulala
Raczkowanie
 
Avatar Anulala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin city ;)
Wiadomości: 298
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez sonia71 Pokaż wiadomość

O wiele łatwiejszy sposób na "KLUCHY" to mały słoiczek z koncentratu pomidorowgo do którego wsypuję łyżkę mąki i odrobinę wody tak aby się rozpuściła mąka i energicznie potrząsam wtedy na pewno nie powstaną żadne niespodzianki-gwarantuję ,bo odkąd tak robię moje sosy są gładkie (sposób oczywiście ściągnięty stąd ,tylko nie pamiętam kto podał go jako sztuczkę kucharską)

Kazdy orze jak moze....Nastepnym razem na pewno sprobuje tego sposobubo z tym sitkiem to duzo zachodu
pozdrawiam
__________________
zboczenie w bok sie zawsze przydaje...


kici kici. kici....
z tej strony kocia mama...
Anulala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:53   #47
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Sosy do mięs..;)

Ja proponuje pyszny i baaardzo kaloryczny sos przypalany:

gotujemy najzwyklejszy w świecie rosół, na patelni rozgrzewamy olej, na olej wsypujemy około łyżki mąki, podsmażamy delikatnie mąkę a nastepnie podlewamy mąkę rosołkiem i czekamy aż zgęstnieje - możemy go jeszcze doprawić magi - pychotka.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 22:17   #48
Lidka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 12
Dot.: Sosy do mięs..;)

Ja poszukuję przepisu na sos szpinakowo-śmietanowy. Jeśli znacie to proszę serdecznie o wsparcie
Lidka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:52   #49
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Sosy do mięs..;)

A czy mogłabym prosić o jakiś przepis na sosik z koncentratem pomidorowym, do ryżu i mięsa (filet z inydka). Mam niestety tylko cebule i mix warzyw w sloiku(kukurydza, gorszek, ogorke kwaszony i marchew) . Proszę o pomoc
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 11:37   #50
dlaczegoniemoge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 14
Dot.: Sosy do mięs..;)

jeśli chodzi o sosy to ostatnio praktykuję Sosy z torebki Winiary. mają niezły wybór..
dlaczegoniemoge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 20:46   #51
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: Sosy do mięs..;)

odświerzam i o sosik pieczarkowy proszę
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 16:42   #52
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez aanitkaa Pokaż wiadomość
odświerzam i o sosik pieczarkowy proszę
Ja też Właśnie duszę pieczarki i będę kombinować
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 16:29   #53
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Sosy do mięs..;)

to ja podam przepis na prosty sos jaki zrobiłam dziś do steków wołowych

sok który puszczą steki podczas grillowania( zostało na nim sporo pieprzu tłuczonego w którym zamarynowane było mięso), posolić, dodać dwie łyżki brandy, kilka łyżek śmietanki 30% i delikatnie mieszać aż do zgęstnienia, uwaga aby się śmietanka nie zważyła

dla mnie fantastyczny
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 15:19   #54
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Sosy do mięs..;)

Ja robie bardzo prosty sosik pieczarkowy :
na patelni podsmazam cebulke i pieczarki, doprawiam do smaku sola i pieprzem (mozna dodac ciut wegetki) i dusze pod przykryciem, pod koniec dokladam creme fresch albo innej gestej smietanki, chwilke podgotowac i gotowe no na koniec mozna jeszcze sprawdzic czy tam soli albo pieprzu nie brakuje ale to wiadomo bardzo fajnie tez smakuje jak sie doda posiekana pietruszke, ale to nie zawsze tak robie, w zaleznosci od zasobow lodowki
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 16:45   #55
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez dioda87 Pokaż wiadomość
A jak robicie sosik czosnkowy? Zawsze zachwycam się nim w pizzeriach ale mi nie wychodzi taki smaczny. Macie jakieś swoje sposoby?
O sosie czosnkowym jest zdaje się osobny wątek, mój ulubiony - nawet lepszy niż w pizzeriach, bo tam bywają kwaskowe - to pół na pół majonezu i jogurtu naturalnego + czosnek tarty czy krojony. Można sypnąć oregano.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 10:44   #56
ZuziaFruzia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 445
Dot.: Sosy do mięs..;)

Ja preferuję chutney i relish do mięsa. Mój ulubiony relish to prowansalski. Przepis jest z netu więc tylko przekleję:

Składniki:
500 g pomidorów
100 g cebuli
100 g marchwi
150 g słodkiej czerwonej papryki
200 g cukini
2 żelfixy 3:1 (Dr. Oetker)
½ łyżeczki soli
½ łyżeczki pieprzu
30 ml octu winnego
2 łyżki cukru
2 łyżki oleju z pestek winogron
15 g płatków migdałowych

Sposób przygotowania:

Pomidory umyć, pokroić w cząstki, zagotować i przetrzeć przez sito. Cebulę zetrzeć na tarce na miazgę, a marchew na drobne wiórki. Paprykę i cukinię pokroić na drobne kawałki. Warzywa przełożyć do garnka, wsypać żelfix, wymieszać. Dodać sól, pieprz ocet winny, cukier. Gotować, aż zmięknie cukinia i papryka. Na końcu wsypać płatki migdałowe, dodać olej winogronowy, ponownie gotować przez kilka minut. Gorący relish nałożyć do słoików, szczelnie je zamknąć i odwrócić do góry dnem na ok. 5 minut.

Taki relish świetnie smakuje na zimno jak i na ciepło do każdego mięsa, jarzyn i potraw egzotycznych.
ZuziaFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 12:27   #57
patrice6
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Sosy do mięs..;)

A ja uwielbiam wszelkie sosy grzybowe. Moim ulubionym jest sos borowikowy. Najlepiej ze świeżych!

Nic w nim trudnego wystarczy grzybki podsmażyć z cebulką potem zalać śmietaną i dusić z 15 min. Jest pycha zarówno do miesa jak i makaronu.
patrice6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 18:04   #58
pontotitu
Przyczajenie
 
Avatar pontotitu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27
Dot.: Sosy do mięs..;)

Mam do Was pytanie odnośnie ciemnego sosu do mięsa. Czy ktoś z Was wie jak zrobić w 100 % domowy ciemny sos, tak aby nie dodawac tego gotowegoz torebki. Ja próbowałam np. podprażyć mąkę na patelni albo dodawałam sos sosjowy, ale w obu przypadkach to nie było to. Najbardziej znanym sposobem jest mocne przysmażenie mięsa i zalanie go wodą, ale to wtedy mięso jest za suche.
pontotitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 17:59   #59
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez Marta1410 Pokaż wiadomość
Ja osobiście lubię sosy firmy knorr (takie w zielonych opakowaniach). Smaki koperkowo - ziołowy oraz czosnkowy. Pycha

Ale nie są sosy do mięs...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:47   #60
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Sosy do mięs..;)

Cytat:
Napisane przez pontotitu Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie odnośnie ciemnego sosu do mięsa. Czy ktoś z Was wie jak zrobić w 100 % domowy ciemny sos, tak aby nie dodawac tego gotowegoz torebki. Najbardziej znanym sposobem jest mocne przysmażenie mięsa i zalanie go wodą, ale to wtedy mięso jest za suche.
Ja robię taki sos zawsze do próżonej karkówki, żeberek, szynki itd. Jest bardzo prosty
Na oliwie bądź oleju podsmażam mięso tak, aby się przyrumieniło, a na dnie brytfanny może się trochę przypalić (wtedy jest smaczniejszy i ciemniejszy). Potem dolewam chłodną, przegotowaną(!) wodę tak, aby mięso było zalane. Dodaję do takiej zalewy Knorr Przyprawę do mięs, nic więcej (wcześniej mięso nacieram solą, pieprzem i właśnie tą przyprawą). Mięso ma się w tym próżyć na bardzo małym ogniu - karkówka 1,5 godziny, żeberka prawie 2, do miękkości, nic nie będzie suche).
Na końcu można sos zagęścić, rozprowadzić 2 łyżki mąki w pół szklanki wody zimnej. I sos gotowy

Wersja bez mięsa - dla wegetarian - na oleju podsmażyć tę przyprawę Knorr i ewentualnie paprykę słodką/ostrą mieloną, zalać wodą, zagotować, zagęścić mąką rozrobioną z wodą. Doprawić do smaku.
Smacznego!
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.