Do filtromaniaczek:) - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-01, 17:19   #541
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Question Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Sandija i Kate30 świetnie, że umieściłyście recenzje mleczka Avene. Ja jestem posiadaczką tej koszmarnej emulsji i już straciłam wiarę w Avene, a tu proszę! Skuszę się na to mleczko (o ile je gdzieś dorwę )
A co do nazwy "bloker": wiem, że się już tego słowa używać nie powinno, więc może i należałoby zmienić to na KWC. Chodzi mi o to, że na KWC jest kategoria Pielęgnacja ciała - kremy ochronne...blokery anty-UV
Zgadzam się z Tobą, bardzo dobra uwaga Nie wiem tylko do kogo należy się zwrócić z prośbą o zmianę nazwy "blokery" na np. "kremy z filtrami anty-UV. Moze być tez inna nazwa, byle nie wprowadzała w bład.

Może Któraś z Was wie, do kogo trzeba sie zwrócić???
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 17:29   #542
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Udało mi się zamówić 2 opakowania mleczka Avene 50+ .
Jutro odbieram. Cieszę się, bo moje mleczko 40 (dzieciaczek) jest intensywnie używane przeze mnie i mojego synka. Pogoda sprzyja intensywnemu smarowaniu buziek. Co ciekawe, na moim synku wcale się nie świeci i wchłania się idealnie ( co prawda nie udaje mi się nałożyć mu przepisowej ilości - ale staram się ).
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 17:35   #543
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Udało mi się zamówić 2 opakowania mleczka Avene 50+ .
Jutro odbieram. Cieszę się, bo moje mleczko 40 (dzieciaczek) jest intensywnie używane przeze mnie i mojego synka. Pogoda sprzyja intensywnemu smarowaniu buziek. Co ciekawe, na moim synku wcale się nie świeci i wchłania się idealnie ( co prawda nie udaje mi się nałożyć mu przepisowej ilości - ale staram się ).
Gdzie Ci się udało zamówić?????
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 18:07   #544
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Cytat:
Napisane przez Kajol
Alchemiczko, ogromnie mi się spodobała ta twoja lista życzeń odnośnie blokerów- chyba wzruszy każdą filtromaniaczkę

A co do mieszania Biodermy tonującej z fluide, bo ja to robiłam z ta 100 w ciemnym kolorze, a czy próbował ktoś mieszać fluid 100 z biodermą 50 flush- jaśniejszą, na naczynka, albo nakładac 1 na drugą? Chyba Sandija, ale nie jestem pewna...Ciekawa jestem jak te 2 się sprawują .

Dziewczyny, a jak wy nakładacie podkład na filtr, żeby go nie zetrzeć? Ja próbowałam dziś tak lekko wklepując i zafundowałam sobie prawdziwą tapetę w dodatku za ciemną- a te resztki podkładu, to były kiedyś za...jasne! Aż nie mogłam uwierzyć, że aż tak rozjaśniła mi się skóra
No i musiałam tak wyjść do ludzi , szkoda mi było zmywać tą gruba pracowicie nałożoną warstwę filtra.
Kajol, ja miałam jaśniejszą, 50, i ona mi kolorystycznie bardzo pasuje (ale znów nie mogę mendy używać, jednak mnie zapycha , szkoda, bo taka milusia:mad).
No ale ad rem: kiedyś tam mieszałam100 i 50 w zagłębieniu dłoni, trochę tej i tej i było ok. Jak próbowałam nakładać jedną wastwę, a potem drugą, to nie dość, że wychodziła maska, to jeszcze jakieś dziwne efekty kolorystyczne - prześwity ciemniejsze i jaśniejsze, cudo Także lepiej mieszkać na łapce, jak podkłady

Co do problemów z nakładaniem podkładu, to rzeczywiście, im lżejszy, tym łatwiej go nałożyć. Mnie się teraz sprawdza zachwalana na KWC Divinorka Guerlain (rzeczywiście, super), a jak mi się skończy - pewno min.za rok to spróbuje tego lżejszego LF Kanebo - tego przynajmniej możńa używać z filtrami parsolowymi A co do wlepywania, to nie mam trudności, byle robić to szybko i sprawnie - nie wiem, czy Wy też tak macie, ale mi na flitrach każdy podkład zastyga z prędkością światła, czy, jak kto woli, z prędkością Colorstaya tudzież DW EL

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-03-01 o 19:11 Powód: post pod postem
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 18:30   #545
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja też mieszałam Flusha z fluidem Biodermy. O efekcie wiele powiedzieć nie mogę , bo mi się oczywiście flush zwałkował.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 19:01   #546
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Gdzie Ci się udało zamówić?????
W Katowicach po tygodniu proszenia się.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 20:39   #547
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wydaje mi się, ze zbliża się już ten czas, kiedy apteki powoli zaczynają sprowadzać kremy z filtrami. Toteż jesli trochę pomęczycie panie farmaceutki, z pewnościa sprowadzą wam to, co chcecie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-01, 21:16   #548
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Wydaje mi się, ze zbliża się już ten czas, kiedy apteki powoli zaczynają sprowadzać kremy z filtrami. Toteż jesli trochę pomęczycie panie farmaceutki, z pewnościa sprowadzą wam to, co chcecie
Taaa...mi pani farmaceutka powiedziala, ze w pierwszym tyg. marca [czyli tuz tuz] maja byc konsultanci z kosmetykami z serii slonecznych. czekam z utesknieniem. poki co, wpadam co 2-gi dzien do "mojej" apteki i pani juz na wejsciu kreci przeczaco glowa.... Ale nie poddaje sie, juz coraz blizej...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 22:13   #549
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Wydaje mi się, ze zbliża się już ten czas, kiedy apteki powoli zaczynają sprowadzać kremy z filtrami. Toteż jesli trochę pomęczycie panie farmaceutki, z pewnościa sprowadzą wam to, co chcecie

Wycieczka po aptekach skonczyla sie fatalnie;Panie zdziwione poszukiwaniem o tej porze proponuja filtr o faktorze 20......
w mojej ulubionej aptece netowej dowiedzialam sie,ze w przeciagu dwoch tygodni powinni miec juz cala serie sloneczna z Avene i LRP,zobaczymy czy tak bedzie.Nie powiem poniewaz chcialabym zamowic u nich i oszczedzic sobie lazenia po aptekach jak i szperania po sieci by po godzinie stwierdzic,ze nie ma tego,co chce.

Mam ochote przede wszystkim kupic mleczko Avene o ktorym byla juz mowa,szczegolnie zacheca mnie pojemnosc emulsja odpada ale krem,ktory mam z Avene swietnie sie spisuje wiec mam nadzieje,ze mleczko podobnie zadziala a jezeli nie to zostaje powrot do LRP DP
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 22:50   #550
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A czy któraś z was używała Vichy Capital Soleil 60 we FLUDZIE? Zastanawiam się nad jego kupnem, ma całkiem dobre recenzje na kwc. Aktualnie stosuję Biodermę we fludzie, no niestety niezbyt mi odpowiada, straaaaaasznie mnie wybiela, nawet kilka osób zapytała mnie czy nie jestem chora, więc to nie jest moje przewrażliwienie
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 08:30   #551
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez katiia
A czy któraś z was używała Vichy Capital Soleil 60 we FLUDZIE? Zastanawiam się nad jego kupnem, ma całkiem dobre recenzje na kwc. Aktualnie stosuję Biodermę we fludzie, no niestety niezbyt mi odpowiada, straaaaaasznie mnie wybiela, nawet kilka osób zapytała mnie czy nie jestem chora, więc to nie jest moje przewrażliwienie
A czy ten fluid Biodermy wałkuje się na Tobie?
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 11:32   #552
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wiadomosc dla poszukujacych filtrów:

na stronie www.kosmetykionline.pl

w dziale > kosmetyki dla pan> klinika dla pan> kosmetyki do opalania jest duuuzy wybor filtrow [chyba mieli dostawe, czy co?] avene nie maja, ale sa: biodermy, LRP, SVR, Vichy, L'oreal Expertise, Sunward...z tych opisywanych przez Basie.

pozdrawiam Wizazanki

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-03-02 o 11:37 Powód: literowki
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 11:36   #553
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Zgadzam się z Tobą, bardzo dobra uwaga Nie wiem tylko do kogo należy się zwrócić z prośbą o zmianę nazwy "blokery" na np. "kremy z filtrami anty-UV. Moze być tez inna nazwa, byle nie wprowadzała w bład.
Może Któraś z Was wie, do kogo trzeba sie zwrócić???
załóż może taki wątek z prośbą na forum technicznym dot. KWC:
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=56
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 13:58   #554
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
A czy ten fluid Biodermy wałkuje się na Tobie?
Nie, nie wałkuje się. Tylko z tym wybielaniem jest problem
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 15:23   #555
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez katiia
A czy któraś z was używała Vichy Capital Soleil 60 we FLUDZIE? Zastanawiam się nad jego kupnem, ma całkiem dobre recenzje na kwc. Aktualnie stosuję Biodermę we fludzie, no niestety niezbyt mi odpowiada, straaaaaasznie mnie wybiela, nawet kilka osób zapytała mnie czy nie jestem chora, więc to nie jest moje przewrażliwienie
Ja obecnie stosuję fluid Vichy i jestem z niego zadowolona. Nie bieli, nie zostawia lepkiej warstwy, ładnie się wchłania, choć skóra się po nim trochę błyszczy. Niestety zawiera alkohol, więc nie można go stosować w okolice oczu (moje oczka zamieniają się w dwie fontanny w dodatku szczypiące ). Ogólnie polecam, choć sama zamierzam się przerzucić na mleczko Avene.

Dzisiaj w Euroaptece (Poznań) dowiedziałam się, że w przyszłym tygodniu będzie dostawa kosmetyków Avene z serii ochrona przeciwsłoneczna Chyba rzeczywiście zaczynają nowe dostawy na kolejny sezon
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 15:37   #556
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
A czy ten fluid Biodermy wałkuje się na Tobie?
Pytanie nie było do mnie, ale też używam fluidu Biodermy, więc się podzielę wrażeniami Fluid jest BOSKI! Nic się nie wałkuje, baardzo przyzwoicie się wchłania, prawie w ogóle nie wybiela, nie jest tłusty. Ale już widziałam kilka wypowiedzi (teraz tylko nie pamiętam gdzie ), że się wałkuje, wiec pewnie co mordka, to inaczej Na mnie się nie wałkował nawet krem Biodermy, miałam go zanim się dowiedziałam o istnieniu fluidu. Krem jest spoko, ale, jak to krem, tłuściejszy...
Bioderma ma dla mnie tylko jedną wadę - parsol, po którym się nie mogę zapudrować A i tak to robię Ale ja jestem taką filtromaniaczką niezbyt maniakalną, umiarkowaną i niezdyscyplinowaną...
A propos wczoraj widziałam w aptece fluid Biodermowy już z nowym oznaczeniem 50+ zamiast 100, ciekawe, czy zmienił się tylko numerek, czy coś pomajstrowali przy składzie Sprawdzę niechybnie, choć teraz się raczej nastawiam na mleczko Vichy (tfu, edytuję, Avene.... już mo się wszystko miesza )z powodu braku parsolu.
Pozdrawiam FILTROFANKI (taką nową ksywkę wymyśliłam, jak Wam się podoba?)
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 15:48   #557
vikki77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witam Wszystkie Sympatyczne Dziewczyny!!!
Najpierw przedstawię się : jestem w 36-stej wiośnie, mam dwójkę małych Dzieciaczków(3 i 6lat) i zastanawiam się nad pierwszymi oznakami starzenia-jakby tu je unicestwić! Dla mnie największym problemem w tej chwili jest maxymalna ochrona przeciwsłoneczna, bo mam mnóstwo przebarwień z którymi walczę od kilku lat.
Od kilkunastu dni regularnie przeglądam forum , siędzę cichutko i uczę się ... Ale gdzież mi do Was !!! Wiem że mozna mieszać kremy z filtrami -tylko w obrębie tej samej firmy-ale jednak mam spore wątpliwości-i proszę o radę.
W przciewieństwie do wielu Dziewczyn-mi nie udało się zdobyć próbek filtrów tonujących-i zamówiłam strzelając w ciemno LPR Anthelios SPF60 tonujący - krem 50ml i Anthelios SPF60 dla dzieci -mleczko 100ml.
Obawiam sie że może ten tonujący może mnie za bardzo przyciemniać -dlatego zastanawiam się czy mogę go mieszać razem z tym mleczkiem dla dzieci...Skład obu jest następujący:

1. La Roche Posay Anthelios SPF 60 krem tonujący(IPD/PPD=80/28):

AQUA, OCTOCRYLENE, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, TITANIUM DIOXIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYL-METHANE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR, SULFONIC ACID, TRIETHANOLAMINE, ISOPROPYL PALMITATE, STEARIC ACID, PVP/EICOSENE COPOLYMER, DIMETHICONE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE, CROSSPOLYMER, ALUMINUM HYDROXIDE, CARBOMER, DISODIUM EDTA, GLYCERYL STEARATE, GLYCINE SOJA, HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE, METHYLPARABEN, PEG-100 STEARATE, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, STEARYL ALCOHOL, TOCOPHEROL

2. Anthelios SPF60 dla dzieci mleczko (IPD/PPD=95/28)

AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, ALCOHOL DENAT., ISOHEXADECANE, ETHYLHEXYL, SALICYLATE, TITANIUM DIOXIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, OCTOCRYLENE, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, LAURYL PEG / PPG-18 / 18 METHICONE, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYLPARABEN, DIMETHICONE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, ETHYLPARABEN, GLYCINE SOJA, ISOBUTYLPARABEN, METHYLPARABEN, PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE, TETRAMETHYLENE PHOSPHONATE, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE

W zasadzie różnią się tylko konsystencją i wysokością IPD/PPD-no i niestety trochę składem-na czym kompletnie się nie znam.

Będę bardzo wdzięczna jeśli otrzymam choćby jedno słówko odpowiedzi: "tak", lub "nie"...
vikki77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 16:00   #558
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Erato, "filtrofanki" - mnie się bardzo podoba może też być filtromiłośniczki lub filtrowizażanki Serdecznie pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 17:27   #559
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez vikki77
Witam Wszystkie Sympatyczne Dziewczyny!!!
Najpierw przedstawię się : jestem w 36-stej wiośnie, mam dwójkę małych Dzieciaczków(3 i 6lat) i zastanawiam się nad pierwszymi oznakami starzenia-jakby tu je unicestwić! Dla mnie największym problemem w tej chwili jest maxymalna ochrona przeciwsłoneczna, bo mam mnóstwo przebarwień z którymi walczę od kilku lat.
Od kilkunastu dni regularnie przeglądam forum , siędzę cichutko i uczę się ... Ale gdzież mi do Was !!! Wiem że mozna mieszać kremy z filtrami -tylko w obrębie tej samej firmy-ale jednak mam spore wątpliwości-i proszę o radę.
W przciewieństwie do wielu Dziewczyn-mi nie udało się zdobyć próbek filtrów tonujących-i zamówiłam strzelając w ciemno LPR Anthelios SPF60 tonujący - krem 50ml i Anthelios SPF60 dla dzieci -mleczko 100ml.
Obawiam sie że może ten tonujący może mnie za bardzo przyciemniać -dlatego zastanawiam się czy mogę go mieszać razem z tym mleczkiem dla dzieci...Skład obu jest następujący:

1. La Roche Posay Anthelios SPF 60 krem tonujący(IPD/PPD=80/28):

AQUA, OCTOCRYLENE, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, TITANIUM DIOXIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYL-METHANE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR, SULFONIC ACID, TRIETHANOLAMINE, ISOPROPYL PALMITATE, STEARIC ACID, PVP/EICOSENE COPOLYMER, DIMETHICONE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE, CROSSPOLYMER, ALUMINUM HYDROXIDE, CARBOMER, DISODIUM EDTA, GLYCERYL STEARATE, GLYCINE SOJA, HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE, METHYLPARABEN, PEG-100 STEARATE, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, STEARYL ALCOHOL, TOCOPHEROL

2. Anthelios SPF60 dla dzieci mleczko (IPD/PPD=95/28)

AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, ALCOHOL DENAT., ISOHEXADECANE, ETHYLHEXYL, SALICYLATE, TITANIUM DIOXIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, OCTOCRYLENE, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, LAURYL PEG / PPG-18 / 18 METHICONE, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYLPARABEN, DIMETHICONE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, ETHYLPARABEN, GLYCINE SOJA, ISOBUTYLPARABEN, METHYLPARABEN, PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE, TETRAMETHYLENE PHOSPHONATE, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE

W zasadzie różnią się tylko konsystencją i wysokością IPD/PPD-no i niestety trochę składem-na czym kompletnie się nie znam.

Będę bardzo wdzięczna jeśli otrzymam choćby jedno słówko odpowiedzi: "tak", lub "nie"...

Ten tonujący LRP nie jest bardzo ciemny, bo on na twarzy daje efekt raczej transparentny, ale jeśli nałożysz go ile trzeba, to faktycznie możesz zafundować sobie maskę na twarzy. Pomieszać - mnie się tak wydaje - możesz te kremy, bo to jedna firma i te kremy mają ten sam rodzaj filtra, ale nie jestem specjalistką, więc lepiej niech się ktoś jeszcze wypowie.
Ps ja jestem fanką tego mleczka dla dzieci, które zamówiłaś
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 17:44   #560
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Zacznę od tego, że cerę mam mieszną - tłustą w strefie T i normalną na policzkach.
Przed trafieniem na BU używałam Jako podkładu i pudru jednocześnie Shiseido Pureness Matyfing Compact. Jedyny, który mnie nie zapychał i ładnie matowił buzię choć na dwie, trzy godziny.
Odkąd "uświadomiłam się" filtrowo - retinowo - i kwasowo to oczywiście mój ledwie napoczęty puder poszedł w kąt.

Używam Biodermy, bo jako jedyna nie zapycha mi porów (nie próbowałam jeszcze Avene tego mleczka z dzieciaczkiem, które zachwalacie) i nie klei się po nałożeniu - w przeciwieństwie do okropnych Vichy, czy Antheliosa fluidu, po którym dostałam mocnego uczulenia tego lata.

Moja cera znacznie się poprawiła po kwasie azaleinowym (jestem pod koniec kuracji), ale nie na tyle, bym przestała się świecić. Właściwie to nakładam warstę Acne Dermu i moja skóra traktuje go już jak krem nawilżający - nie wchłania się do końca, nie szczypie, świecę się wieczorem jak księżyc w pełni Zero wysuszenia.
Ale za to i zero "niespodzianek"

SUmując - nakładam rano Biodermę, która wchałania się opornie, świeci niemiłosiernie, ale się nie klei i jest i tak lepsza od Vichy i LRP.
Próbowałam matowić się skrobią i całkiem całkiem mi to wychodziło - jak już się nauczyłam JAK to robić.

Rewelacją jednak okazał się puder do ciała Dr. Hauschki! Dostałam dosć sporą próbkę od jednej z wizażanek (DZIĘKUJĘ Paula07!!!). Kiedy otworzyłam woreczek i powąchałam - to się najpierw załamałam - okropnie intensywny zapach babcinego pudru... Rany - pomyślałam sobie, że nie wyrobię całego dnia z czymś takim pod nosem.
A tu się okazało, że po nałożeniu na twarz ten zapach jakby znika, rozpływa się i wcale go nie czuć
No i jest sto razy lepszy od skrobii!!!!!!
Jedyny warunek - należy go nakładać naprawdę mało.
Ja robię tak, że "maczam" pędzel delikatnie jeden raz czubeczkiem i potem stukam tym pędzlem w podstawkę, otrzepując ten pyłek - i tyle, co opadnie na tą podstawkę - tyle nakładam na twarz - to naprawdę BARDZO MALUTKO!
I najważniejsze - MATOWI MOJĄ ŚWIECĄCĄ FLUIDEM TWARZ NA CAŁY DZIEŃ!!!
Druga ważna sprawa: po skrobii twarz owszem była matowa, ale też taka śliska, że róże, czy brązujące pudry po niej się ślizgały.
No a bez czegoś kolorowego na twarzy się nie obejdzie - ta bladość cery nie wygląda ładnie.

Testuję więc teraz pudry mineralne Rhea (zamówiłam próbki).
Dziś na filtr nałożyłam Hauschkę a potem leciusieńko musnęłam pędzlem umaczanym w pudrze Rhea Sheer Tan ( skład: mica, titanium dioxide, iron oxides, ultramarine blue). Efekt piorunujący.
Do końca dnia mam piękną, naturalną buzię w 100% zmatowioną

Martwi mnie jednak skład tego pudru.
Niby mineralny i jak najbardziej naturalny, ale akurat te związki nie kochają się ze składnikami Biodermy. Z drugiej jednak strony - wszystko, co mogłoby nadać lekkiego koloru mojej buzi ma w składzie jeszcze gorsze rzeczy.
A ilość, jaką nakładam jednorazowo na twarz jest naprawdę minimalna.
Mam próbkę 3g i na oko zużyję ją w przeciągu dwóch - trzech tygodni, o ile nie dłużej - odezwę się za miesiąc

Odetchnęłam z ulgą, bo trochę mnie podłamywał mój świecący wygląd po filtrze

Mam nadzieję, ze ten przydługi wywód komuś się przyda
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 18:04   #561
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Justynko pięknie dziękuję. Musze Cię znów dokarmić, ponieważ często odpowiadasz na moje prośby o pomoc. Bardzo dziękuję za to. Zanim jednak wejde na forum techniczne to mam pytanie do was Dziewczyny:

Jaką nazwę proponujecie zamiast "blokery UV"???

Kitia i Erato dziękuję za opinie odnośnie Biodermy Fluidu

Vikki77 jak na moje oko to możesz je mieszać, ja nie widzę jakichś skłądników, któe mogłyby się pogryźć, ale na wszelki wypadek poczekaj aż się Ktoś jeszcze wypowie na ten temat, bo ja nie jestem nieomylna.

Jeśli o mnie chodzi to podobaja mi sie wszystkie nazwy: "filtromaniaczki", "filtrofanki", "filtromiłośniczki", "filtrowizażanki" - byle miały pozytywne znaczenie

Pozdrawiam Was Dziewczynki
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 18:13   #562
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
A czy ten fluid Biodermy wałkuje się na Tobie?
Na mnie Bioderma 100 fluid wogóle się nie wałkuje , i jest to najlżejszy filtr jaki używałam. Pierwszy raz byłam zszokowana, że nie jest takim tłuściochem jak inne i następny plus JEST BEZZAPACHU, a to jest duży plus, ponieważ mnie wszystkie zapachowe kosmetyki drażnią skórę i oczy.
Idealny na lato, ponieważ na zime bęzie za lekki i może dojść do wysuszenia skóry. Martwi mnie tylko jedna rzecz, mam przypuszczenia, że mnie wypryszcza po nim, mam nadzieję, że to tylko zbieg okoliczności . Jeśli jednak będzie mnie wypryszczał, to tylko mi zostaje Avene, i szczeżę mówiąc nie wyobrażam sobie mieć tego filtra latem jak będą 30 stopniowe upały, ponieważ mi spłynie z twarzy.

P.S. Cieszę się, Tusia,że podpasował ci ten puderek Hauschki , ja juz na dobre pożegnałam skrobie na rzecz tego puderku, i mam zamiar nie rozstawać się z nim na stałe.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 18:34   #563
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Alchemiczko, tak się zastanawiam nad nazwą... A może -> ultra wysoka ochrona
Na KWC jest napisane "kremy ochronne", może lepiej by było "preparaty ochronne". Słowo preparaty wg mnie zawiera w sobie i kremy i emulsje, mleczka i inne. Czy ja nie za bardzo się czepiam?
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 18:35   #564
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja już gdzieś wyżej pisałam o swoich przejściach z Biodermą, uwielbiam ją za kolor i konsystencję (mnie matowi). Absoluztnie się na mnie nie wałkuje (czego nie mogę powiedzieć o antkach)
TYlko jest jedno ale.... zapycha mnie, dziadyga Poddchodzę do niej od kilku lat i zawsze tak się kończy

Jutro wyjeżdżam na nartki, mam już zapasy - 50 SVR i Avene 50 (dzięki Alchemiczce)

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-03-03 o 12:53 Powód: 50, nie 60!
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 18:38   #565
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Na mnie Bioderma 100 fluid wogóle się nie wałkuje , i jest to najlżejszy filtr jaki używałam. Pierwszy raz byłam zszokowana, że nie jest takim tłuściochem jak inne i następny plus JEST BEZZAPACHU, a to jest duży plus, ponieważ mnie wszystkie zapachowe kosmetyki drażnią skórę i oczy.
Idealny na lato, ponieważ na zime bęzie za lekki i może dojść do wysuszenia skóry. Martwi mnie tylko jedna rzecz, mam przypuszczenia, że mnie wypryszcza po nim, mam nadzieję, że to tylko zbieg okoliczności . Jeśli jednak będzie mnie wypryszczał, to tylko mi zostaje Avene, i szczeżę mówiąc nie wyobrażam sobie mieć tego filtra latem jak będą 30 stopniowe upały, ponieważ mi spłynie z twarzy.

P.S. Cieszę się, Tusia,że podpasował ci ten puderek Hauschki , ja juz na dobre pożegnałam skrobie na rzecz tego puderku, i mam zamiar nie rozstawać się z nim na stałe.
Dziękuję za komentarz Paula Będę wdzieczna za wszelkie opinie na temat Biodermy Fluidu, poniewaz przymierzam się do stosowania go w lecie. Na razie sa to przymiarki. Wiem już, ze nie wałkuje ma w zwyczaju wałkowac sie, ale moze bielić. A czy pozostawia "żarówę" na twarzy?

Czytałam tez opinie Biodermy Fluid na KWC i ma tam bardzo dobre opinie. Ciekawa byłam czy Wam takze pasuje, bo to takie maleństwo nieekonomiczne, zaledwie 40 ml, a cena nieciekawa...
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 19:45   #566
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
P.S. Cieszę się, Tusia,że podpasował ci ten puderek Hauschki , ja juz na dobre pożegnałam skrobie na rzecz tego puderku, i mam zamiar nie rozstawać się z nim na stałe.
To ja jeszcze dodam, że też używam Biodermy Max Fluid pod puder Hauschki.
Połączenie idealne.
Alchemiczko, mój wcześniejszy ostatni post o tym świeceniu to właśnie o tej Biodermie był. Ale ja mam bardzo tłustą strefę "T", z którą zawsze miałam kłopot, żeby jako tako wyglądała. I mimo, że się Bioderma świeci, to jednak najlepiej wchłania i nie klei. Na mojej buzi pozostawia taką wyczuwalną pod opuszkiem palca tłustą warstewkę. Czekam grzecznie, aż wchłonie się ona ile może, (jesli mi czas pozwala, to nawet godzinę), a potem matowię Hauschką. I dzięki temu mam mat do końca dnia z 2 ml filtra na buzi
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 20:32   #567
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny, chwała wam za ten wątek Aż strach pomyśleć, ile lat żyłam na świecie bez stosowania filtrów Jutro wyruszam po próbki. Zakładając, że przypasi mi Avene, na który będę mogła nałożyć podkład, to nie zetrę przez to filtrów? A tak w ogóle to malujecie się tak jak przed filtrami, czyli np. podkład, róż, makijaż oczu, czy musiałyście z czegoś zrezygnować?

Pozdrawiam cieplutko
tornado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 20:41   #568
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witaj Tornado
Ja tam się nie wypowiadam, bo filtry tak jak gdzieś tam pisałam, stosuję od małego, więc makijaż na to nakładałam bez jakiejś zbędnej filozofii. Dopiero wizaż i BU mnie oświeciło co do możliwych interakcji, więc dlatego używam Avene i SVR - wtedy wszystko mi jedno, co na to dowalę

Ajajaj, ale wstyd, zapomniałam dopisać: większość zawiłości wyjaśniła mi Sylwiasta

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-03-02 o 20:49 Powód: Dopisek o Sylwiastej:)
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 20:50   #569
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Cytat:
Napisane przez tornado
Dziewczyny, chwała wam za ten wątek Aż strach pomyśleć, ile lat żyłam na świecie bez stosowania filtrów Jutro wyruszam po próbki. Zakładając, że przypasi mi Avene, na który będę mogła nałożyć podkład, to nie zetrę przez to filtrów? A tak w ogóle to malujecie się tak jak przed filtrami, czyli np. podkład, róż, makijaż oczu, czy musiałyście z czegoś zrezygnować?

Pozdrawiam cieplutko
Ja nigdy podkładów nie stosowałam. Dalej zaś maluję oczka

Co do chodzenia po aptekach i proszenia o próbki to nie zniechecaj się szybko! Ciężko jest wysępić cokolwiek od pań w aptekach, ale wierzę, ze Ci sie uda. Poza tym czasem trzeba trochę ponudzić w niektórych aptekach (wiem, bo sama tak robiłam) i wtedy czasem dla świetego spokoju panie farmaceutki bedą się starały załatwić Ci to, o co prosisz. Nie zrazaj sie też pytnaiami typu: "Po co to Pani?" lub "Teraz filtry, o tej porze?". Ja odpowiadałam na to, ze "stosuję kwasy i dermatolog kazał" I działa Tę sprytną odpowiedź wyczytałam albo tutaj na Wizażu, albo na BU, nie pamietam już

Poza tym ten wątek to nie jedyne źródło wiedzy o filtrach. Zajrzyj też tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094
i oczywiście tutaj:
http://www.phpbbserver.com/biochemiaurody/

Stosowanie filtrów na poczatku jest dość uciążliwe, ale z czasem idzie się do tego przyzwyczaić i staje sie to nawykiem, a do tego bardzo zdrowym nawykiem dlatego nawet jeśli pojawią się problemy, to nie zniechęcaj się

Jak przeczytasz o filtrach tamte linki, które podałam Ci i jeśli jeszcze bedziesz miałą pytania, to wtedy pytaj

Życzę miłej i owocnej lektury oraz udanego "buszowania" po aptekach
Pozdrawiam serdecznie

PS. A tak poza tym, to WITAJ WŚRÓD FILTROMANIACZEK

Cytat:
Napisane przez Sandija
Witaj Tornado
Ja tam się nie wypowiadam, bo filtry tak jak gdzieś tam pisałam, stosuję od małego, więc makijaż na to nakładałam bez jakiejś zbędnej filozofii. Dopiero wizaż i BU mnie oświeciło co do możliwych interakcji, więc dlatego używam Avene i SVR - wtedy wszystko mi jedno, co na to dowalę

Ajajaj, ale wstyd, zapomniałam dopisać: większość zawiłości wyjaśniła mi Sylwiasta
Sandija dzięki, ze mi przypomniałaś o Sylwiastej, co ja bym bez Ciebie zrobiła?

A propo Sylwiastej, tutaj jest watek, bardzo ciekawy, który wyjaśnia co z czym mozna łączyć, a czego nie mozna i dlaczego:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-03-03 o 12:44 Powód: post pod postem
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 21:02   #570
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Sandija, Alchemiczka, dzieki za info

Alchemiczka, myślę, że z próbkami nie będzie problemu, bo chwilowo nie mieszkam w PL (żebym się jutro nie rozczarowała). Wiem jednak o czym mówisz, bo mieszkając w Krakowie też nachodziłam się za próbkami. No ale zawsze można traktować to jako pewną formę ruchu

Pozdrawiam
tornado jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.