Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :) - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 17:10   #841
Kleo24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 275
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
no ok ale skoro nie przynosi to jej ani nikomu innemu negatywnych konsekwencji, to czemu jest nieodpowiedni?
Tak jak napisałam - bo to DZIECKO.
Kleo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:37   #842
agie07
Raczkowanie
 
Avatar agie07
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 45
GG do agie07
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

No właśnie, a jak ktoś na prawdę gotowy to poczeka.
__________________
I smoke my cigarette with style!
agie07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 00:25   #843
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez Kleo24 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam - bo to DZIECKO.
nastolatka to nie dziecko. 16 latka jest fizycznie gotowa na współżycie. prawnie rowniez ma taką możliwość, nie jest to karane. a czy jest gotowa psychicznie...rożnie bywa. ja uważam, że byłam. a minęło już sporo czasu i z partnerem się rozstałam. nie sadze wiec żebym za 5 lat uznała, ze to jednak był wielki błąd
hmmm czy gotowość nie polega n tym, ze nie trzeba czekać? no bo jak się jest gotowym to niby po co?
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 10:45   #844
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
nastolatka to nie dziecko. 16 latka jest fizycznie gotowa na współżycie. prawnie rowniez ma taką możliwość, nie jest to karane. a czy jest gotowa psychicznie...rożnie bywa. ja uważam, że byłam. a minęło już sporo czasu i z partnerem się rozstałam. nie sadze wiec żebym za 5 lat uznała, ze to jednak był wielki błąd
hmmm czy gotowość nie polega n tym, ze nie trzeba czekać? no bo jak się jest gotowym to niby po co?
No ja widzę, że tu wszyscy inni wiedzą kiedy powinno się być gotowym i tyle.
Ja też miałam 16 lat, byłam gotowa, zabezpieczyłam się odpowiednio, nie żałuję.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:09   #845
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

ja dziewictwo straciłam stosunkowo niedawno ; ) jakoś 3 miesiąc leci.
i nie myslałam o tym, że powinnam, czy nie powinnam tego robić, bo mam tyle i tyle lat.
trafiłam na odpowiedniego partnera, nie było nacisku, presji, była rozmowa, było przemyślanie, była ochota - miejsce i czas, co jest niezwykle ważne...
ale dziewczyna, która pyta o to, czy jest gotowa, bo ma 15,16 lat - nie ważne, nie jest jakoś specjalnie dojrzała. po co o to pytać? każdy dojrzewa w swoim własnym tempie ; )
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:30   #846
Kleo24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 275
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Może podam dziwne porównanie, ale wg mnie z sexem w wieku 15 lat jest jak z prawem do głosowania w wieku 18
To, że ktoś jest prawnie dorosły nie jest jednoznaczne z tym, że:
- kieruje się odpowiednimi pobudkami,
- ma pełną świadomość swoich decyzji,
- ma jakiekolwiek rozeznanie w danej dziedzinie.

Owszem nastolatka w wieku 15-lat jest już rozwinięta pod względem fizycznym (często wygląda o 10 lat więcej niż w rzeczywistości ma za sprawą makijażu czy ciuchów, i nie wiem dlaczego odbiera sobie swoją dziewczęcość, no ale nie o tym rozmowa... ). Ale czy taka "dojrzała" osoba jak niektórzy tutaj uważają, umiałaby poradzić sobie sobie w sytuacji gdyby zaszła w ciążę? Co ze szkołą? Co z utrzymaniem i wychowaniem dziecka? Czy naprawdę byłaby wtedy taka dorosła jaką była gdy podejmowała decyzję o współżyciu? Czy może wtedy szukałaby pomocy u własnych rodziców, bo przecież jest jeszcze dzieckiem?... Osobiście nie chciałabym mieć mamusi, która sama jest dzieckiem... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... do przyjemności ludzie są dorośli, do obowiązków są jeszcze dziećmi.
Nie uważam się za cnotliwą osobę, jestem raczej liberalna w swoich poglądach ale trafia mnie jak widzę jak "super odpowiedzialne i dojrzałe" 15-latki rwą się do sexu.
Dziękuję za rozmowę i tak nie przekonamy siebie nawzajem

Edytowane przez Kleo24
Czas edycji: 2011-02-01 o 18:34
Kleo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:42   #847
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Kleo24 - powiedziałaś wszystko, co sama na ten temat myślę. ; ) nie jedna z 'dorosłych' piętnastolatek nie myśli o zabezpieczeniach, uprawia seks w kiblu z przypadkowym facetem, bo zażywa przecież pigułki ( nie ważne, że aids, że alkohol, ktory te hormony wypłukuje )... a sprawa dziecka - jasne, że rodzice, bo rzadko trafiają na facetów, któzy są na tyle odpowiedzialni, by w razie czego wziąć się w garść i zając dzieciakiem... to tyle. ; )
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 07:20   #848
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
alkohol, ktory te hormony wypłukuje
Coooo? Kto Ci takich głupot nagadał? I czemu Ty te głupoty szerzysz?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:50   #849
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

dlaczego podajecie od razu przykłady jakiś problematycznych zachowań?
seks w kiblu, przypadkowi faceci, brak zabezpieczenia itp. wiem, ze skrajności fajniej wyglądają ale bez przesady
alkohol nie wypłukuje hormonów
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 09:21   #850
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

źle się wyraziłąm z wypłukiwaniem hormonów, przepraszam
chodziło mi bardziej o to, że niektóre kobiety tabletki spożywaja wieczorami, czasem wychodzą do klubu i tabletka nie zdązy jeszcze się wchłonąć, a miesza się z alkoholem, czasem alkohol prowadzi do wymiotów i wtedy to by było tyle z tabletek.

skrajne przypadki skrajnymi, ale prowadze zajęcia teatralne w gimnazjach i uwierz mi, że dla mnie przestają być skrajne...
nie można wszystkiego wsadzać do jednego wora - wiadomo ; )

poznałam też dojrzałe piętnastolatki, ale te zazwyczaj chcą poczekać jeszcze trochę z seksem, bo myślą o konsekwencjach. zwłaszcza, gdy maja partneró w swoim wieku...

to dość trudny temat, bo jest tyle samo 'za', co i 'przeciw'...
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 11:14   #851
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

edit: bo nie przeczytalam kolejnymch postow
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png




Edytowane przez kamila2006
Czas edycji: 2011-02-02 o 11:15
kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 11:17   #852
anikaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

myśle,że to zdecydowanie za wcześnie. musisz do tego dojrzeć emocjonalnie,aby nie żałować tego. oczywiście konsekwencją tego może być dziecko,co jak myśle,nie bardzo jesteś do tego chętna.
anikaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:06   #853
circlee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Miałyście rację, dziewczyny... Powiedziałam mu, że nie chcę... Po paru miesiącach mnie zostawił, dokładnie we wrześniu :/ Dobrze, że nie byłam taka głupia i nie nabrałam się na jego teksty. Dziękuję dziewczyny! Dzięki temu wszystkiemu zrozumiałam wiele rzeczy... Muszę naprawdę czuć, że chcę i pragnę z kimś spędzić całe życie. Niestety, M. okazał się inny, niż myślałam... Smutno

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Ale swoją drogą, dziewczyny, nie najeżdżajcie na resztę jeśli widzicie, że choć trochę oleju w głowie mają... Wiecie, znam pewną dziewczynę, która ma obecnie 25 lat i dziecko. Są ze swoim mężem bardzo szczęśliwi. A poznali się, gdy on miał lat 17, a ona 15 Dwa miesiące bycia razem, i zrobili to. Są ze sobą już prawie 10 lat, a miłość między nimi jest tak piękna i gorąca, że aż miło się patrzy Fakt faktem czasami się kłócą, bo ona jest impulsywna, ale to drobnostki. Więc nie lećmy stereotypami Oczywiście jest wiele tępych parek, które uprawiają seks bez świadomości i bez żadnej odpowiedzialności, a jak wpadną to się rozstają, jednak są (na szczęście) wyjątki. Dziękuję za wysłuchanie i pozdrawiam
circlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:46   #854
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

nie chodzi nawet o to, zeby miec swiadomosc, ze bedzie sie ze soba do konca zycia...
ale raczej o zaufanie i poczucie bezpieczenstwa. to nie ma byc spowodowane impulsywnoscia.
jak sama widzisz - rozstaliscie sie, a pewnie byloby Ci ciezej ze swiadomoscia, ze dalas mu cala siebie... jakkolwiek na to nie patrzec - w wiekszosci przypadkow chlopcy w tym wieku mysla przyrodzeniem.

+ zdarzaja sie takei pary, ale nei czesto. poza tym uwazam, ze to wiek, w ktorym powinno sie poszukiwac i czerpac z zycia, a nie probowac seksu.
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 21:06   #855
LilAli
Raczkowanie
 
Avatar LilAli
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 245
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Eh....jakoś nie chce mi się wierzyć że 15, 16 latki są takie gotowe na seks. Może się mylę, ale może to im się wydaje że jest tak wspaniale, wszystko jak trzeba i to co robią jest świadome.
Seksu trzeba się nauczyć, przyjemności też, a do 16 to jak dla mnie dzieci.... a nie potencjalne kochanki i kochankowie.
Co mimo wszystko nie oznacza, że nie jest między nimi miłość ale to tylko wyłącznie moje zdanie
Najważniejsze, jest być świadomym ewentualnych konsekwencji bo właśnie tu jest ta dorosłość, żeby w razie czego, zdołać to ogarnąć
__________________
Alice
LilAli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:44   #856
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
dlaczego podajecie od razu przykłady jakiś problematycznych zachowań?
seks w kiblu, przypadkowi faceci, brak zabezpieczenia itp. wiem, ze skrajności fajniej wyglądają ale bez przesady
alkohol nie wypłukuje hormonów
No właśnie. Mam wrażenie że większość osób tutaj myśli że jak 15latka zaczyna współżyć to na pewno robi to na jakiejś imprezie, pod wpływem alkoholu z przypadkowym facetem ludzie no ogarnijcie się.
Ja zaczęłam współżyć w wieku 17 lat, nie żałuję, czułam się na to gotowa. Nawet nie przyszło nam do głowy z TŻtem aby próbować bez zabezpieczenia, do tego staramy się aby robić to podczas moich dni niepłodnych. Wiem że nigdy nie ma 100% zabezpieczenia, ale na pewno są małe szanse na zajście w ciąże, a nawet jeśli by zdarzyło nam się wpaść to wiem że TŻ mnie nie zostawi.
Więc może skończmy ze stereotypem że jak nastolatka to na pewno nie gotowa na seks i nie myśli o konsekwencjach.
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 10:09   #857
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
zażywa przecież pigułki ( nie ważne, że aids, że alkohol, ktory te hormony wypłukuje )

Alkohol jest niebezpieczny dla zdrowia sam z siebie i szczegolnie niebezbieczny w polaczeniu z lekami (w tym hormonalnymi)... Moze dojsc do wylewow, zakrzepow, uszkodzenia watroby - to sa powody dla ktorych nie wolno pic alkoholu z tabletkami.
Hormony w mlodym wieku, gdy organizm zaczyna regulowac sam siebie sa niebezpieczne. Nie powinno sie ich brak dla zabezpieczenia a dla leczenia, np. nadmiernego owlosienia, zmiany barwy glosu u bardzo mlodych dziewczyn.
Wyplukuje hormony, alkohol? Bo wymiotuje? Jak wymioty - to wymioty, a wymiotowac mozna po wszystkim!

Cytat:
Napisane przez ihlet
poznałam też dojrzałe piętnastolatki, ale te zazwyczaj chcą poczekać jeszcze trochę z seksem, bo myślą o konsekwencjach. zwłaszcza, gdy maja partneró w swoim wieku...
Ja tam uwazam ze 15 latka, tak samo zreszta jak i 14latka (a jak zaczela wczesnie sie rozwijac to i nawet mlodsze) sa gotowe do seksu. Fizycznie - bez zadych watpliwosci.
Jednak zyjemy w takich czasach a nie innych. Dziewczyna w wieku 13-14 lat nie bedzie w stanie znalezc pracy. Jesli uda sie jej prace znalezc to nie bedzie to nawet na pol etatu i pieluch za to nie kupi, ani ubranek dla dzieci.
Spoleczenstwo jak i przepisy prawne (np. dotyczace zatrudniania nieletnich) wyznaczaja same z siebie ze nastolatki nie sa 'dojrzale' do wspolzycia. Nie sa dojrzle poniewaz nie maja mozliwosci Samodzielnie zaopiekowac sie ewentualnymi konsekwencjami. Nie maja mozliwosci poniewaz dla ich wlasnego bezpieczenstwa przed wyzyskiem, molestowaniem, naduzyciem sily itp itd prawo ich pozbawilo wielu mozliwosci dzieki ktorym mogliby w sposob dojrzaly zaopiekowac sie konsekwencjami.

Kiedys ludzie wychodzili za maz w wieku 12-14 lat. Mieli od razu dzieci. Pracowali, chocby w polu ale przezyc mogli. Mieli od razu dzieci bo byli gotowi. Mogli sami zapewnic cieplo, dach, jedzenie dziecku. Mieli ich nawet nascie, choc czesto do doroslosci w wyniku chorob dozywalo zaledwie kilka. Oczywiscie zawsze byla a to babcia a to ktos kto pomagal opiekowac sie dzieckiem, ale nie dlatego, ze rodzice byli za mlodzi, a dlatego ze byli nie doswiadczeni. Babcie pomagaly matce w opiece nad dzieckiem po to aby je nauczyc kobiecych madrosci przekazywanych z pokolenia na pokolenie i udoskonalanych z kazdym potomkiem.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-02-04 o 10:42
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 10:34   #858
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

koralik 24 - nie napisalam, ze wyiotuja przez to hormony, czytaj ze zrozumieniem.
jesli kobieta weźmei tabletke w trakcie imprezy na przyklad i pije alkohol, ktory potem wymiotuje, to tabletka moze sie nie przyjac - jak kazdy lek i nei wazne czy to hormonalny czy nie.
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 10:59   #859
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
koralik 24 - nie napisalam, ze wyiotuja przez to hormony, czytaj ze zrozumieniem.
jesli kobieta weźmei tabletke w trakcie imprezy na przyklad i pije alkohol, ktory potem wymiotuje, to tabletka moze sie nie przyjac - jak kazdy lek i nei wazne czy to hormonalny czy nie.
Wiesz, jesli ktos polknie tabletke przed posilkiem a potem zje obiad i np. sie przeje, albo zje cos tlustego po czym ja zemdli i zwymiotuje to nie wchloniecie sie leku nastapi w wyniku wydalenia go zanim nastapi jego WCHLONIECIE a nie zjedzeniem posilku. Proces ten nie ma nic wspolnego z "wyplukiwaniem" sie hormonow z naszego organizmu i jest spowodowany odruchami wymiotnymi, ktore moga byc spowodowane wszystkim co polkniesz, a nawet przezywaniem silnego stresu...

Ale o tym mowi ulotka. Kazdy ja dostaje razem z lekiem i wszedzie mowa zeby ja przeczytac (kto tego nie robi jest sam sobie winien, a nie czytaja ich zarowno dzieci, dorosli jak i starcy - nie ma to nic wspolnego z wiekiem). A w swoim zyciu napatrzylam sie na tylu nieodpowiedizalnych doroslych i starcow co i na nieodpowiedzialne dzieci.

Nastolatek moze byc co najwyzej 'nieokrzesany'. Poniewaz w jego/jej ciele hormony wciaz sie reguluja i nieraz w bardzo znaczacym stopniu wplywaja na zmiany w psychice, zachowaniach, sposobach myslania. Ale tak samo jest tez w przypadku cyklu miesiaczkowego, menopauzy, andropauzy, w czasie ciazy, po urodzeniu dziecka, podczas karmienia piersia...

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-02-04 o 12:09 Powód: typos
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 19:16   #860
JedenDwa
Przyczajenie
 
Avatar JedenDwa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 17
Smile Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Ja mam prawie 18lat i jestem "jeszcze" dziewicą.
Z moim obecnym chłopakiem jestem pół roku, uprawiamy petting - poznajemy swoje ciała. On bardzo mnie pociąga i chciałabym się z nim kochać(nawet bardzo!). Ale wiem,że to jeszcze nie ten czas - nie wyobrażam sobie wpadki - a to jest według mnie powód, dla którego mogę jeszcze poczekać.

ps. W wieku 15 lat to ja o seksie (ale też o innych formach aktywności)myślałam z wielkim obrzydzeniem Moim zdaniem trzeba do tego dojrzeć nie tylko fizycznie, a przede wszystkim psychicznie .
__________________
` Za mało dla mnie znaczysz,żeby mnie zdenerwować `
JedenDwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 22:21   #861
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

No bo niestety, konsekwencją bezmyślności dzieciaków biorących się za seks obarczy się ich rodziców, czy tego chcą czy nie.
Już z samego szacunku dla rodziców warto poczekać na większą samodzielność przed rozpoczęciem współżycia.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 23:28   #862
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
No bo niestety, konsekwencją bezmyślności dzieciaków biorących się za seks obarczy się ich rodziców, czy tego chcą czy nie.
Już z samego szacunku dla rodziców warto poczekać na większą samodzielność przed rozpoczęciem współżycia.
Moi rodzice wyrazili swój szacunek wobec mnie rozmawiając ze mną o seksie i antykoncepcji, i oczekiwali że ja swój okażę im korzystając z tej wiedzy. A nie czekając na większą samodzielność - nikt tego ode mnie nie oczekiwał, bo zaufali, i moim zdaniem słusznie, mojemu rozsądkowi i posiadanej przeze mnie wiedzy. No i jakoś wystarczyło, 6 lat współżycia mija a dzidzi jak nie było tak ni ma.
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 01:33   #863
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

może miałaś szczęście, że tak bezkrytycznie zaufałaś swojej metodzie antykoncepcyjnej, a ona nie zawiodła?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:07   #864
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
może miałaś szczęście, że tak bezkrytycznie zaufałaś swojej metodzie antykoncepcyjnej, a ona nie zawiodła?
Cytat:
(...)jakoś wystarczyło, 6 lat współżycia mija a dzidzi jak nie było tak ni ma.
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 22:09   #865
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
może miałaś szczęście, że tak bezkrytycznie zaufałaś swojej metodzie antykoncepcyjnej, a ona nie zawiodła?
Z tego co mi wiadomo gumka która nie pękła, nie zsunęła się i ogólnie wszystko było z nią w porządku, to dość pewna metoda i szczęście nie jest jakoś szczególnie wymagane, żeby działała zwłaszcza jak się sprawdza, czy wszystko ok, a na wypadek, gdyby nie było ok, ma się ginekologa skłonnego wystawić receptę na postinor (nie zdarzyła mi się wtedy taka potrzeba, ale wiedziałam że w razie czego możliwość jest) ale może to i szczęście
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 12:24   #866
botekslawek
Raczkowanie
 
Avatar botekslawek
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 102
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

zrobiłam to w wieku 16 lat, lecz jednak nie byłam całkiem gotowa i współżyć zaczęliśmy parę miesięcy później
nie rozumiem, utrata dziewictwa ze stałym partnerem w młodszym wieku to coś dziwnego? Wiek nie świadczy o dojrzałości, tak samo jak ukończenie lat 18 nie czyni nas dorosłym, lecz pełnoletnim.
I jak to było w pewnym znanym filmie: 'seks to nie start wahadłowca'
botekslawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 12:51   #867
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Mając lat naście uwazamay się za "dorosłe", bo juz jest okres, bo mamy piersi...
Póxniej mamy lat dwadzieścia i na siebie nastoletnią patrzmy z rozrzewnieniem "alez ja dziaciak byłam, a jaka dorosła się czułam... teraz to już jestem dorosła".
Póxniej mamy lat 30 i patrzymy na siebie dwudziestoletnią i .......
Takie życie.
Moim zdaniem jest pewna kolejnośc i nie warto w wieku lat 16 robic z siebie dwudziestoparolatkę, ani w wieku lat 40 robic z siebie nastolatke, bo i jedno i drugie jest smieszne i tragiczne zarazem.
Sex jest piekny. Nikt temu nie zaprecza, ale zostawmy sobie ciut przyjemności na później. Nie warto zaczynac obiadu od deseru. Bedąc dziaciakami, nastolatkami cieszmy sie z tego co daje nam młodośc, bo to przeminie, a sex? Sex będziesz mogła uprawiac do końca zycia, o ile zdrowie pozwoli
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 16:23   #868
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

A czy seks odbiera radość z młodości?
o ile się nie wpadnie a można to dość łatwo kontrolować to moim zdaniem nie. nie miałam tez wrażenie, że mnie jakoś emocjonalnie postarzył
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 19:14   #869
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Ludzie od zarania dziejow uprawiali sex od bardzo wczesnej mlodosci - i to duzo wczesniej niz obenie kontrowersyjne 15-latki.
Kiedys by nie zajsc w ciaze uprawiano petting, seks oralny i analny. Blona dziewicza wcale nie czynila z niewiasty 'nieskalanie czysta'.
Teraz mamy lepiej bo mozemy uprawiac seks typu reprodukcyjnego bez konsekwencji dzieki antykoncepcji. Ale czy to cos zmienia? Ludzie od zawsze kierowali sie uciechami. Skoro ludzie robili to tysiace lat temu, wieki temu i lata temu to czemu maja raptem nie robic tego teraz? Bo wy tak mowicie? Bo telewizja was nauczyla ze to wy mozecie zmienic swiat?
Ludzie chca uprawiac seks - nich uprawiaja, seks powstal wraz z powstaniem czlowieka. Im bardziej zatrzaskujemy innym drzwi do erotycznego swiata tym bardziej oni chca tam zagladac (i to niezaleznie od wieku). Powinnismy tylko dawac ludziom niezbedna wiedze aby ich umysly nie byly puste gdy beda stali przed szansa na seks.
Wiedzy tej tak na prawde ludzie nie daja. Szkola nie nauczy nas uczuc i czekania na milosc. W szkole koledzy/kolezanki w klasie ucza nas jakie to latwe sie oddac i stajesz sie niewiadomo kim. W domu rodzice unikaja tego tematu jak ognia.
Matka albo ojciec wspomna o antykoncepji jakby nigdy nic. Albo napomkna czy wie sie jak to sie robi. Niektorzy czekaja tak dlugo ze juz ich pociechy same zdarzyly sie pokapowac w czym rzecz...
15-latka jest gotowa na seks! - i w glownej mierze od wychowania zalezy co z ta gotowoscia uczyni.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-02-12 o 21:50
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 20:05   #870
botekslawek
Raczkowanie
 
Avatar botekslawek
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 102
Dot.: Sex w wieku 15 lat ? Jeśli nie to ile ?? :)

Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość
Ludzie od zarania dziejow uprawiali sex od bardzo wczesnej mlodosci - i to duzo wczesniej niz obenie kontrowersyjne 15-latki.
Kiedys by nie zajsc w ciaze uprawiano petting, seks oralny i analny. Blona dziewicza wcale nie czynila z niewiasty 'nieskalanie czysta'.
Teraz mamy lepiej bo mozemy uprawiac seks typu reprodukcyjnego bez konsekwencji dzieki antykoncepcji. Ale czy to cos zmienia? Ludzie od zawsze kierowali sie uciechami. Skoro ludzie robili to tysiace lat temu, wieki temu i lata temu to czemu maja raptem nie robic tego teraz? Bo wy tak mowicie? Bo telewizja was nauczyla ze to wy mozecie zmienic swiat?
Ludzie chca uprawiac seks - nich uprawiaja, seks powstal wraz z powstaniem czlowieka. Im bardziej zatrzaskujemy innym drzwi do erotycznego swiata tym bardziej oni chca tam zagladac (i to niezaleznie od wieku). Powinnismy tylko dawac ludziom niezbedna wiedze aby ich umysly nie byly puste gdy beda stali przed szansa na seks.
Wiedzy tej tak na prawde ludzie nie daja. Szkola nie nauczy nas uczuc i czekania na milosc. W szkole koledzy/kolezanki w klasie ucza nas jakie to latwe sie oddac i stajesz sie niewiadomo kim. W domu rodzice unikaja tego tematu jak ognia.
Matka albo ojciec wspomna o antykoncepji jakby nigdy nic. Albo napomkna czy wie sie jak to sie robi. Niektorzy czekaja tak dlugo ze juz ich pociechy same zdarzyly sie pokapowac w czym rzecz...
15-latka jest gotowa na seks! - i w glownej mierze od wychowania zalezy co z ta gotowoscia uczyni.

botekslawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.