Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-07, 18:33   #1
201703170938
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 183

Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny


Hey
Mam takie pytanie - ostatnio przeczytałam,że kosmetyki mineralne są o wiele zdrowsze niż te tradycyjne. Ja posiadam podkład Maybelline Affinitone, Bourjois Healthy Mix i Lirene Shiny Touch. Używam ich na zmianę.
Bardzo ciężko mi trafić z dobrym dla mnie,bo mam atopowe zapalenie skóry tzn: łuszcząca, czerwona skóra... Wiem, że jak się wypaćkam podkładem to nie będzie tak że znikną mi te suche skórki ale też nie chcę by mi je podkreślał.
Zauważyłam że moja mama używa pudru mineralnego Mary Kay. Znacie go?
Wyczaiłam na wizażu podkład mineralny Ingrid - w dodatku ma dobrą cenę. Ktoś wie jak on się sprawdza przy suchej, łuszczącej z AZS skórze?

Pozdrawiam
Czy kosmetyki mineralne w ogóle nadają się do takiej skóry jak moja?
201703170938 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 00:20   #2
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, czy kosmetyki mineralne nadają się do skóry z ATP, ale mam jedną uwagę.

Wszystkie marki, które podałaś za 'mineralne' (Mary Kay, Ingrid) to NIE są kosmetyki mineralne. Prawdziwe minerały to Everyday Minerals, Lumiere, Meow, Pixie, Lily Lolo i inne przedstawione w tym dziale. Są naturalne, bez zbędnej chemii. Mają postać proszków, pudrów.

Wszelkie drogeryjne marki, które nazywają swoje produkty 'mineralnymi' to tylko pic na wodę, by przyciągnąć klientów i nic z prawdziwą naturalnością wspólnego nie mają.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 10:40   #3
201703170938
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 183
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

A tak sobie myślę, nie ma jakiegoś typowo mineralnego podkładu/fluidu? Bo tak się martwię że puder będzie mi osiadał na tych suchych skórkach na twarzy.
201703170938 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 12:51   #4
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Cytat:
Napisane przez green_cherry Pokaż wiadomość
A tak sobie myślę, nie ma jakiegoś typowo mineralnego podkładu/fluidu? Bo tak się martwię że puder będzie mi osiadał na tych suchych skórkach na twarzy.
Możesz mieszać prawdziwy, sypki mineralny podkład np EDM, Lucy, czy jakiś inny, ze swoim ulubionym kremem i takim fluidem smarować buzię. Myślę, że tak byłoby najlepiej, bo minerały jednak w większości, nałożone na sucho podkreślają suche skórki.

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2012-04-08 o 12:53
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 14:53   #5
201703170938
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 183
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Ooo świetny pomysł Dziękuję! Chyba właśnie tak spróbuję zrobić, zaopatrzę się w jakieś minerałki na allegro
201703170938 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 09:34   #6
sterylna
Rozeznanie
 
Avatar sterylna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 582
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Krem zmieszany z podkładem da bardzo niewielkie krycie. Pędzel przy podkładach mineralnych jest niezastąpiony
U mnie sprawdza się: dobry nawilżacz + natłuszczasz, delikatny peeling raz na dwa tygodnie oraz wklepywanie a nie rozcieranie podkładu.
__________________
I'm on tequila diet so far I've lost 3 days.
sterylna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 11:40   #7
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Co do podkreślania suchych skórek, to u mnie podkład mineralny nałożony na nawilżoną skórę nie podkreśla ich bardziej, niż robił to płynny podkład. Plus minerałów jest taki, że mają mnóstwo odcieni co zwiększa możliwość znalezienia idealnego dla siebie. A im bardziej odcień podkładu jest dopasowany do odcienia skóry, tym mniej widać takie niedociągnięcia jak osadzanie na suchych skórkach. Ja mam bardzo jasną skórę w żółtawym odcieniu i w erze przedminerałowej ciężko było mi znaleźć podkład, który nie byłby za ciemny i różowawy. Jak się dorobiłam przesuszeń, to już była kompletna porażka
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-29, 14:05   #8
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Z tymi suchymi skórkami to może być różnie. U mnie właśnie to płynne podkłady podkreślają skórki strasznie, mimo że były nawilżające itp itd. Natomiast puder koloryzujący (aczkolwiek nie mineralny, próbki dopiero do mnie jadą) nałożony na nawilżoną twarz nie podkreśla nic

Edytowane przez aneczka077
Czas edycji: 2012-05-29 o 14:07
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:40   #9
aleksandramaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Polecam najpierw zadbac odpowiednio o atopową cerę a później używac fluidu. Jeśli chodzi o Mary Kay to z tego co się orientuję to ich fluid jest niekomedogenny co oznacza, że nie zatyka porów, przez co jest dobry dla takiej cery.
aleksandramaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 21:37   #10
Franka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Ja słyszałam, że przy AZS można dawać podkład płynny, ale ważne jest żeby na pół godz. wcześniej nałożyć grubą warstwę kremu i dopiero potem wklepać podkład. Moja siostra jest atopowcem i teraz zaczęła stosować krem "beta skin", który niby jest świetny, ale myślę , że na efekty trzeba jeszcze poczekać.
Franka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 17:56   #11
GregoryMa
Przyczajenie
 
Avatar GregoryMa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 5
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Warto też w tej sprawie popytać znajomych. Sądzę, że to będzie naprawdę dobre rozwiązanie
__________________
Lecz nie ma na świecie nic równie okrutnego, jak poczucie opuszczenia wywołane tym, że nie ma się na co czekać.
GregoryMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-24, 08:04   #12
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Atopowe zapalenie skóry a podkład/puder mineralny

Mam AZS na policzkach i trądzik w strefie T. Kiedy mam bardzo mocne zmiany na policzkach minerały ratują sytuację.

Nakładam krem lub żel hialuronowy zmieszany z olejem. Czekam aż trochę się wchłonie i nakładam stemplując, co nie podważa skórek.

Jeśli chciałabyś bardziej płynnej formuły możesz dodać olejek bezpośrednio do proszku i nakładasz wtedy jak płynny podkład pędzlem. Czarszka pokazała co i jak

Minerały pozwalają na szybszą regenerację u mnie. Podobnie działa krem bb z dr G, jeśli obawiasz się proszku. Senstitive +

Nie martw się osadzania - tak naprawdę obojętnie, czy nałożysz kremową formułę, czy proszek - i tak nie ukryjesz zmian w 100%.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-24 09:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.