Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-18, 13:31   #3211
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
hehe, nie sadzilam ze to bedzie taki dobry "testownik" ale skoro tak mowisz? i co trafiłas taka metoda doboru kolorow?
a jaka formuła jest bardziej kryjaca? bo ja duzo niedoskonalosci nie mam , czasem sie zdarza ale jest w miare ok na ogol, nie siwece sie tez strasznie. to lepsze byloby matte czy intensive?
zajrzyj do 1. postu o edm, porównaj się z karnacją podanych tam aktorek odpowiadającym Twojej cerze.
przykładanie nadgarstka jest mało wiarygodne...co monitor to kolor.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez AlciaP Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym kupić sobie kosmetyki mineralne, ale nie wiem jaki kolor podkładu i pudru wybrać. Poniżej zamieszczam swoje fotki. Z góry dziękuję za pomoc
przesuwam na ogólny, nie ma potrzeby zakładania nowego watku.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 13:31   #3212
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
zadna z was nic konkretnego z odcieni mi nie doradzi?
Jeśli liczysz na pomoc, to jednak musisz się bardziej postarać. Nie wiem, czy któraś z obecnych tu Wizażanek orientuje się, jak wyglądają dwa wymienione przez Ciebie odcienie podkładów. Najlepiej wklej zdjęcie twarzy lub kawałka twarzy, inaczej naprawdę ciężko będzie Ci coś doradzić.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 13:39   #3213
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez anyolek Pokaż wiadomość
Sprawdzilam w Wikipedii
A wiec Boots napewno jest (oprocz UK) w Holandii, Tajlandii, Tajwanie, Irlandii.
W Kuwejcie, Hongkongu i Szwajcarii bootsowe produkty sprzedaja tez drogerie Watson's i Target
W Holandii ? To super, mam tam bratanicę, tóra mieszka pode mną
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 13:39   #3214
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
hehe, nie sadzilam ze to bedzie taki dobry "testownik" ale skoro tak mowisz? i co trafiłas taka metoda doboru kolorow?
W sumie wybralam 4 odcienie, z czego trafiony byl tylko 1
Ale byl to moj pierwszy mineralowy zakup, wiec mam nadzieje, ze tym razem trafilam celniej
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 13:40   #3215
AlciaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja swoje zdjęcia wkleiłam na poprzedniej stronie. czy ktoś mi pomoże?
Ze zwykłych pudrów użytam MF 105.
AlciaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 14:49   #3216
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jeśli liczysz na pomoc, to jednak musisz się bardziej postarać. Nie wiem, czy któraś z obecnych tu Wizażanek orientuje się, jak wyglądają dwa wymienione przez Ciebie odcienie podkładów. Najlepiej wklej zdjęcie twarzy lub kawałka twarzy, inaczej naprawdę ciężko będzie Ci coś doradzić.
oto ja. mam wrazenie ze troche za ciemny jest odcien tego podkladu, mam racje?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obraz 064.jpg (100,2 KB, 46 załadowań)
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 15:01   #3217
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
oto ja. mam wrazenie ze troche za ciemny jest odcien tego podkladu, mam racje?
Rozumiem że na tej fotce masz jakiś podkład? Jeżeli tak, to takie zdjęcie nic nie daje. Jeżeli chcesz rady odnośnie koloru powinnaś zamieścić zdjęcie z nieumalowaną twarzą, gdzie widać Twój naturalny odcień. Jeżeli możesz, to dobrze jest też zamieścić fragment twarzy i szyi razem. Czasem szyja różni się kolorystycznie od twarzy, lub lepiej widać na niej naturalny odcień, bo nie jest on np. przekłamany rumieńcem, naczynkami itp.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 15:52   #3218
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

kurcze nie mam w tej chwili takich zdjec niestety.moze wieczorkiem zrobie to wrzuce. jak mi moj maly potworek pozwoli.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 16:04   #3219
AlciaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja nie mam na twarzy żadnego pudru. Jaki powinnam wybrać kolor? Zastanawiałam się nad EDM, Buff'd, Joppa. BARDZO PROSZĘ O POMOC
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P3180002.jpg (146,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P3180004.jpg (131,7 KB, 19 załadowań)
AlciaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 16:56   #3220
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Kwestia zużycia jest jednak względna. Zależy ile i co ma się do ukrycia. Moja siostra przy cerze z wyraźnymi przebarwieniami i śladami potrądzikowymi zużywa 1 gram podkładu w 10 dni, góra 2 tygodnie. Pełne opakowanie Buff'd (10 g) powinno więc starczać jej na ponad 3 miesiące. Ja kiedy tylko mogę, siedzę w domu i nie robię makijażu. Możliwe, że zużycie 1 uzupełnienia Buff'd (koszt - niewiele ponad 40 zł) zajmie mi rok.
Ja mam duzo do ukrycia a mi probka EDMowa starcza na miesiac alenie na dluzej.. jakbym chciala w 10 dni zuzyc to bym musiala ze 10 warstw nakladac


Cytat:
Napisane przez MidnightGothique Pokaż wiadomość
Uff ulzylo mi ja problemow z cerą naszczescie nie mam jakis większych, o ile sie wczesniej czyms nie wysmaruje :/ ehh szkoda tylko ze to wszystko nie jest dostepne w polsce
No i co z tego ze niedostepne w Polsce Mozna zamawiac online, jak masz karte kredytowa/debetowa lub zwykla platnicza. Probki duzo nie kosztuja, ja ostatnio dalam 13-15zł i probki starczyly mi na miesiac.


Dobra to ja ze swoimi probkami z JR MINERALS przychodze
Jak napisalam na plotkowym:
- probeczki bardzo małe
- prosilam o podklady dla cery jasnej a dali mi Mediumki wiec potestuje w sobote jak w domu bede siedziec w dodatku wydaja mi sie zolte, ale niewazne..
- mimo tak skapych probke zrobilam swatche podkladow i przy nabraniu na opuszek palca proszku.. pomyslalam ze biore jakis peeling strasznie wyczuwalne drobinki, niby bardzo dobrze zmielony podklad, ale e drobinki sa strasznie wyczuwalne! czuje ze przy wcieraniu niezle bym sie podraznila..
- Nie moge sie rozczytac nazw, bo sa pisane recznie
- koperta zaadresowana recznie, ale ladnie dosc napisany adres, bardzo czytelnie
- zadnego paragonu, nic nawet wizytowek.. ogolnie jak to dostalam i otworzylam to pomysllam ze to z jakiejs produkcji domowej

PODKLADY jakie dostalam:
PAULA Ingredients: zinc oxide, titanium dioxide, micronized zinc oxide, iron oxides, ultramarine blue, mica, kaolin clay.
Medium Beige: ingredients: Rice Powder, Kaolin Clay, Mica, titanium dioxide, iron oxides, mica & methicon, magnesium stearate, zinc oxide.
MEDIUM DARK TAN: Ingrediants: mica, titanium dioxide, iron oxides, ultramarine blue & zinc oxide.

W ogole jakies nieporozumienie z tymi kolorami, choc Paula wydaje sie byc OK.. ale zeby dark tan czemu nie dali light neutral, beige.. az napisze do nich.

PUDER:
Translucent Veil - na jeden policzek styknie

BRONZER:
Light Bronzer - moj 1 bronzer, nie wiem jak go zastosuje bo jest go jeszcze mniej niz pudru

PROSZKI KOLOROWE:
2 Róże:
CHLOE no i nie moge doczytac: Blushing Rose lub Desert Rose Blush, ale chyba to drugie

Cienie i ogolnie do roznych zastosowan [usta, lakiery do paznokci]
WHITE SATIN - rozjasniacz do podkladow, cien do oczu, na usta.. do manikiuru
Majestic Green - cien
Colorona Blue - cien
Hayley - cien matowy
The Bronze? tak sie doczytalam.. a na stronce nic takiego nie ma
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1090275a.jpg (142,2 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090277.jpg (91,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090279.jpg (87,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090281.jpg (95,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090282.jpg (100,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090283.jpg (132,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090284.jpg (114,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090285.jpg (114,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090280.jpg (98,6 KB, 14 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 17:06   #3221
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

ale ładny znaczek
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 17:25   #3222
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Znaczek rzeczywiście ładny
A ilości tego pudru to by się wstydzili
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 17:44   #3223
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

posłuchałam i przeczytałam na razie poczatek postu o EDM i porownalam ze zdjeciami aktorek itd. no i wyszlo ze z trzech kategorii pasuje mi po dwa odcienie:
Cool: Fair Medium, Multi Tasking Neutral mysle jeszcze o tym najjaśniejszym.
Beige: Fairly Light i może Sunkissed Fair.
Buff: Light Neutral, Fairly Light Neutral.
Ogólnie to sadze ze najlepsze pewnie bedą Cool bo nie mam za bardzo żółci na twarzy, ale bywaja rumience czasami i cera jest miejscami rózowawa, ale skoro pozostale dwie kategorie maja neutralne odcienie to mysle ze tez mozna sprobowac.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 17:59   #3224
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Wstawiam jeszcze swatche cieni.. i powiem szczerze ze kolory mnie rozbroily, jakies takie "pryzmatyczne", kojarza mi sie z lakierem do paznokci Eveline Prismatic 3D

Róż Rose moim zdaniem strasznie ciemny, taki polyskujący i raczej zuzyje go jako cien do powiek, bo jest sliczny.
Za to roz Chloe.. moglabym uzyc jako podklad to w ogole róż? dziwne.. kolor wtopil sie w reke

swiatlo juz niestety zarowkowe, ale ustawilam jakis mi nowy balans bieli i wyszlo w sumie jak w dzien..

edit:
dzis mialam na sobie Buff'd i jednak te mineralki nei dla mnie na tlustej skorze klapa [warzenie, scieranie, lampa po 30 minutach].. no i na normalnej w kierunku suchej tez klapa w zasadzie.. od razu po nalozeniu OK, ale po 3,4 godzinach podkreslone skorki i troche sie zwarzylo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1090294.jpg (146,3 KB, 32 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-03-18 o 18:25
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 18:46   #3225
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Anecko, moja siostra ma widocznie talent do tego zużywania.

Próbki JR niezbyt zachęcająco wyglądają. To ręczne pismo w tym wypadku mało sentymentalnie się kojarzy (dedykacja to to nie jest). Bardzo dziwna rzecz jest z tą firmą, poszczególne odcienie różnią się składami tak bardzo, że należałoby je traktować jak zupełnie odmienne formuły (doliczyłam się 7 wersji).

Anecko, a próbowałaś w końcu Light z Buff'd, czy nadal się męczysz z Originalem? U mnie najlepiej wypada miks 80% Org., 20% Light (+ dodatki). Jak komuś zależy na kryciu, to polecam właśnie takie proporcje.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-03-18 o 18:50
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 18:51   #3226
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Anecko, moja siostra ma widocznie talent do tego zużywania.

Próbki JR niezbyt zachęcająco wyglądają. To ręczne pismo w tym wypadku mało sentymentalnie się kojarzy (dedykacja to to nie jest). Bardzo dziwna rzecz jest z tą firmą, poszczególne odcienie różnią się składami tak bardzo, że należałoby je traktować jak zupełnie odmienne formuły (doliczyłam się 7 wersji).
No wlasnie.. tez sie doliczylam roznych formuł, w sumie boje sie nalozyc Paule, bo pierwszy raz widze taki skladnik: " micronized zinc oxide" a z poczatku tez jest zinc oxide
Medium Beige poczatek ma zachecajacy.. ale methicon.. i magnesium.. sama nie wiem co o tym sadzic.. no a medium dark tan ma fajny sklad, ale kolor.. dla mulatow

Cytat:
PAULA Ingredients: zinc oxide, titanium dioxide, micronized zinc oxide, iron oxides, ultramarine blue, mica, kaolin clay.
Medium Beige: ingredients: Rice Powder, Kaolin Clay, Mica, titanium dioxide, iron oxides, mica & methicon, magnesium stearate, zinc oxide.
MEDIUM DARK TAN: Ingrediants: mica, titanium dioxide, iron oxides, ultramarine blue & zinc oxide.
W sobote testy.. a narazie jestem zauroczona cieniami. Mysle ze jutro naloze jakis kolor

Lorri, nie probowalam Light bo nie bede jednej probki zamawiac, moze w kwietniu, ale zobacze.. mnie juz na kryciu tak bardzo nie zalezy, tylko na ujednoliceniu kolorytu, czyt. efekt photoshopa
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-03-18 o 18:53
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 19:40   #3227
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Z tym mikronizowanym tlenkiem cynku nie powinno być wielkiej tragedii, prawdopodobnie ma jakieś 0,3 mikrona, chociaż zawsze jednak lepiej unikać takich składników. Gorzej z dwutlenkiem tytanu, ten potrafi być mikronizowany do 15 nanometrów i taka cząsteczka bez problemu przeniknie przez pęcherzyki płucne, nie wspominając o skórze. Oczywiście sprzedający niechętnie podzielą się z nami informacjami na temat stopnia mikronizacji swoich minerałów. A ten silikon, to jest dodatek do miki, pewnie nie więcej niż 2%. Nie jest źle.

Mi na kryciu zależy bardzo, bo mam zwykle mało czasu na makijaż, korektory mi nie odpowiadają, więc wolę jedną odpowiednio rozłożoną warstwę i odrobinę podkładu nałożonego miejscowo, niż machanie pedzlem po całej twarzy przez pół godziny (po mojej twarzy nawet nie da się tak machać). Teraz osobnego korektora nie potrzebuję, bo miks Buff'd mi się sprawdza idealnie w tej roli, nic się nie odznacza. Oczywiście, to że mam większe krycie, to nie oznacza wcale, że grozi mi efekt maski. Po prostu używam dwóch pędzli na różne partie twarzy i jest ok. Na szybko mogę się umalować w 5 minut i jest to spełnieniem moich marzeń z czasów fluidowych.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-03-18 o 19:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 20:04   #3228
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, to wlasnie buff'd ma dobre krycie, wrecz rewelacyjne [mozesz zobaczyc moj dzisiejszy post na watku buff'd , jest tam zdjecie przed i po bez korektora, sam podklad + tusz do rzes ].. lecz u mnie podresla dosc ten podklad suchoty no i sie wlasnie warzy.

Hmm.. a moze byc tak, ze np. takie firmy jak buff'd wlasnie, Lumiere.. nie podaja do wiadomosci ze maja mikronizowane skladniki?
Na stronie JR minerals pisza ze niby ich podklady to takie long wearing.. a gdzies czytalam, ze mikronizowany tlenek [ale nie wiem czy cynku czy tytanu] wplywa antybakteryjnie na skore..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 20:05   #3229
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Lorri, to wlasnie buff'd ma dobre krycie, wrecz rewelacyjne [mozesz zobaczyc moj dzisiejszy post na watku buff'd , jest tam zdjecie przed i po bez korektora, sam podklad + tusz do rzes ].. lecz u mnie podresla dosc ten podklad suchoty no i sie wlasnie warzy.

Hmm.. a moze byc tak, ze np. takie firmy jak buff'd wlasnie, Lumiere.. nie podaja do wiadomosci ze maja mikronizowane skladniki?
Na stronie JR minerals pisza ze niby ich podklady to takie long wearing.. a gdzies czytalam, ze mikronizowany tlenek [ale nie wiem czy cynku czy tytanu] wplywa antybakteryjnie na skore..
A może po tym izo to Ci się już nie będzie warzył
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony

Edytowane przez Dominkab
Czas edycji: 2009-03-18 o 20:14 Powód: literówka :-)
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 20:12   #3230
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A może po tym izo to Ci się już nie będzie ważył
Zobaczy się narazie sie warzy na suchej skorze i na tlustej..

w sobote test jr minerals, ale az boje sie nalozyc tych mineralow.. bo one sa jak papier scierny
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 20:24   #3231
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Lorri, to wlasnie buff'd ma dobre krycie, wrecz rewelacyjne [mozesz zobaczyc moj dzisiejszy post na watku buff'd , jest tam zdjecie przed i po bez korektora, sam podklad + tusz do rzes ].. lecz u mnie podresla dosc ten podklad suchoty no i sie wlasnie warzy.
Anecko, ależ ja doskonale o tym wiem . Właśnie za to uwielbiam formułę Original. Spróbuj koniecznie Light. Zazdroszczę Ci matu, ale współczuję suszu. Tak to już jest z tymi kuracjami przeciwtrądzikowymi, z tego względu nigdy się na żadną nie zdecydowałam i nie żałuję. Nienawidzę mieć przesuszonej skóry, a od dawna nie mam mimo kaloryferów i opalania się przed wielkim monitorem. Nawet się dziwię, że taka ilość TiO2 i ZnO nie szkodzi mi nic a nic. Może to moje serum tak działa, nigdy nie miałam tak dobrego kosmetyku.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Hmm.. a moze byc tak, ze np. takie firmy jak buff'd wlasnie, Lumiere.. nie podaja do wiadomosci ze maja mikronizowane skladniki?
Na stronie JR minerals pisza ze niby ich podklady to takie long wearing.. a gdzies czytalam, ze mikronizowany tlenek [ale nie wiem czy cynku czy tytanu] wplywa antybakteryjnie na skore..
Wiele firm podaje do wiadomości, wręcz szczyci się tym, że ma minerały niemikronizowane. Innych zawsze można spróbować zapytać. Co do Buff'd to mikronizacja, przynajmniej w przypadku formuły Orginal jest zupełnie nieprawdopodobna. Mocno mikronizowane minerały mają to do siebie, że są bardzo słabo kryjące, a tego o Buff'd powiedzieć nie można. Właśnie duża cząsteczka TiO2 czy ZnO daje takie porządne krycie. DreamWorld też piszą, że mają cynk wielkocząsteczkowy w niektórych formułach i dziewczyny potwierdzają, że ich podkłady kryją dobrze. Działanie antybakteryjne i przeciwzapalne tlenku cynku nie zależy chyba od wielkości cząsteczki. Jak się upewnię, to dam znać.

A dostałam właśnie odpowiedź z DM i już wiem, jak wygląda sprawa ze składami. Kolejny sprzedawca, który będzie aktualizował informacje na stronie po moim mailu .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-03-18 o 20:30
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 21:42   #3232
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

A ja od godziny chodzę z paseczkami KMS i potwierdzam: Fairly Light jest ciemniejszy od Light Beige i od Medium . I w ogóle to choć w woreczkach jest różnica to na twarzy już nie taka wyraźna. Tylko Light Beige jest za jasny, reszta jakoś się wtapia, ale najbardziej pasuje mi albo Medium Beige albo Medium, Fairly Light jest troszkę za żólty.
Pierwszy raz pasuje mi medium
Acha, i na razie nic mnie nie szczypie całe szczęście
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 21:46   #3233
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A ja od godziny chodzę z paseczkami KMS i potwierdzam: Fairly Light jest ciemniejszy od Light Beige i od Medium . I w ogóle to choć w woreczkach jest różnica to na twarzy już nie taka wyraźna. Tylko Light Beige jest za jasny, reszta jakoś się wtapia, ale najbardziej pasuje mi albo Medium Beige albo Medium, Fairly Light jest troszkę za żólty.
Pierwszy raz pasuje mi medium
Acha, i na razie nic mnie nie szczypie całe szczęście
uff.. myślałam, że to z moim wzrokiem już coś nie tak (podejrzewałam nową szatę wizażu o wyrządzenie szkody moim oczom ) Czyli tak jak pisałam- bez sensu te nazwy...
Fajnie, że Ciebie nic nie szczypie... Ja w piątek po południu nigdzie się nie wybieram, więc mam zamiar zrobić drugie podejscie do KmS, ale tym razem z innym odcieniem i zobaczymy, co z tego wyjdzie...
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 21:55   #3234
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
uff.. myślałam, że to z moim wzrokiem już coś nie tak (podejrzewałam nową szatę wizażu o wyrządzenie szkody moim oczom ) Czyli tak jak pisałam- bez sensu te nazwy...
Fajnie, że Ciebie nic nie szczypie... Ja w piątek po południu nigdzie się nie wybieram, więc mam zamiar zrobić drugie podejscie do KmS, ale tym razem z innym odcieniem i zobaczymy, co z tego wyjdzie...
A one tak w ogóle to nie są dla Ciebie za jasne? Bo ja na bank jestem jaśniejsza niż Ty, a Medium to tylko odrobinkę jest za ciemny dla mnie, choć może to sztuczne oświetlenie też mnie trochę myli. Będę musiała jeszcze próby w dzień zrobić
A te nazwy to z Księżyca
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 22:10   #3235
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A one tak w ogóle to nie są dla Ciebie za jasne? Bo ja na bank jestem jaśniejsza niż Ty, a Medium to tylko odrobinkę jest za ciemny dla mnie, choć może to sztuczne oświetlenie też mnie trochę myli. Będę musiała jeszcze próby w dzień zrobić
A te nazwy to z Księżyca
Ja użyłam fairly light (fotkę z tym podkładem na twarzy jak durna podpisałam tylko "light") - czyli tego jaśniutkiego wg nich (pierwszy raz użyłam czegoś, co ma w nazwie fairly light ), a wg mnie ciemniejszego niż medium I jest prawie idealny... Podejrzewam, że w takim razie będzie dla Ciebie za ciemny...Choć ja już się sama w tym pogubiłam .. Fairly light ciemniejszy niż medium... Bez sensu
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 22:16   #3236
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Ja użyłam fairly light (fotkę z tym podkładem na twarzy jak durna podpisałam tylko "light") - czyli tego jaśniutkiego wg nich (pierwszy raz użyłam czegoś, co ma w nazwie fairly light ), a wg mnie ciemniejszego niż medium I jest prawie idealny... Podejrzewam, że w takim razie będzie dla Ciebie za ciemny...Choć ja już się sama w tym pogubiłam .. Fairly light ciemniejszy niż medium... Bez sensu
Jejku ja też się pogubiłam Poszłam sprawdzić przy mocniejszych żarówkach i najlepiej Medium, a to ten Medium Beige jest za ciemny. A Fairly Light troszkę tylko za ciemny. No i za żółty.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 22:28   #3237
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

hi hi no własnie, niezły cyrk z tymi odcieniami.... Kompletny bałagan.
Ja bym uporządkowała je tak:
- Light Beige (chłodny, jasny odcień)
- Medium (trochę ciemniejszy i cieplejszy odcień)
- Fairly Light (ciemniejszy niż tamte dwa i bardziej żółty)
- Medium Beige (najciemniejszy i najcieplejszy wpadający w pomarańczowe tony)
Tak wg mnie to wygląda
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 22:29   #3238
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez AlciaP Pokaż wiadomość
Ja nie mam na twarzy żadnego pudru. Jaki powinnam wybrać kolor? Zastanawiałam się nad EDM, Buff'd, Joppa. BARDZO PROSZĘ O POMOC
Ja bym chetnie pomogla ale niestety cieniutka w tym jestem, chyba wszystkie czekamy na werdykt Pastereczki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 09:47   #3239
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dostalam probki Lily Lolo!!
Wieczorem napisz, jak sie sprawuja, mam je dzis na buzce, ale pod koniec dnai bede miala pelniejsza opinia na ich temat
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 09:50   #3240
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
hi hi no własnie, niezły cyrk z tymi odcieniami.... Kompletny bałagan.
Ja bym uporządkowała je tak:
- Light Beige (chłodny, jasny odcień)
- Medium (trochę ciemniejszy i cieplejszy odcień)
- Fairly Light (ciemniejszy niż tamte dwa i bardziej żółty)
- Medium Beige (najciemniejszy i najcieplejszy wpadający w pomarańczowe tony)
Tak wg mnie to wygląda
Też tak to widzę
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.