wyrostek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-07, 14:40   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

wyrostek


Powiedzcie mi jak to jest z tym wyrostkiem? Jakie są konkretne objawy zapalenia wyrostka, bo nasłuchałam się już różnych opinii..... Dzieki za odpowiedzi [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-07, 14:47   #2
Ofelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 425
GG do Ofelia
Re: wyrostek

Izzi, nie wiem czy u każdego objawy są takie same, ale mogę Ci napisać jakie były u mnie. Najpierw średni ból po LEWEJ stronie brzucha. Tak, tak, po lewej, żeby nie było za łatwo zgadnąć o co chodzi [img]icons/icon12.gif[/img] Potem ogólny ból taki jak przy zatruciu. Tak mnie trzymało ze 2-3 dni, a potem ból nie do zniesienia, tak okropny, że trudny do zlokalizowania. Wtedy to już marzyłam, dosłownie marzyłam o tym, żeby jak najszybciej wylądować na stole operacyjnym. No i w sumie poza tym bólem, żadnych innych objawów nie miałam. Aaaa, jeszcze gorączka 40 stopni i drgawki, ale to już na samym końcu. Tzn. nie na końcu żywota, a tuż przed operacją [img]icons/icon12.gif[/img]
Ofelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-07, 15:08   #3
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: wyrostek

...mogą dojść nudności, wymioty, w końcowej, przedoperacyjnej fazie - silny ból w prawym dole biodrowym.
Podejrzewasz u siebie, izzi? Jeśli tak, maszeruj do lekarza, zaniedbane zapalenie wyrostka może się skończyć zapaleniem otrzewnej, a to już nie żarty, tylko poważne zagrożenia życia.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-07, 15:09   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: wyrostek

Dziekuję Ci bardzo za wyczerpujace informacje. Mnie coś tam boli w prawym boku cały czas, nie wiem co to za cholerstwo bo już 2 dzień mnie trzyma, ale nie ma żadnych atrakcji typu wymioty czy biegunka. Nie wiem co to jest a do lekarza pewnie pójdę w ostateczności. Bardzo intensywnie mnie nie boli ale tak dokucza w stylu bolacego zęba.... no cóż zobaczymy co się z tego wykluje.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-07, 15:17   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: wyrostek

A jeszcze jedna informacja - to wszystko zaczęło się od bólu pleców po prawej stronie - coś takiego jak przy korzonkach
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-30, 14:11   #6
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Re: wyrostek

hey
mam identyczny problem jak ja, otóż najpierw bolały mnie właśnie plecy z prawej strony a teraz ciśnie mnie prawa strona brzucha, też niezbyt intensywnie ale da się odczuć. usg nic mi nie wykazało, nie wiem co to za świństwo :/
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-30, 16:01   #7
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: wyrostek

to może być piasek na nerkach-jak schodzi z nerek bolą plecy a potem dół brzucha, ja tak miałam
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-30, 16:37   #8
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: wyrostek

Najlepszym sposobem sprawdzenia czy to wyrostek czy nie to połozenie sie na plecach (najodpowiedniejsza bedzie podłoga), rece wzdłuż tułowia, nastepnie zginamy w kolanie lewą noge i przyciągamy (ale nie za szybko) kolano do klatki piersiowej (bez uzycia rąk) i opuszczamy noge, to samo robimy z prawą nogą, w przypadku wyrostka - tą najważniejszą. Jesli w trakcie czujemy ból po prawej stronie, w okolicach pachwiny to znaczy ze to wyrostek. Mozesz wykonac to "cwiczenie" z pomoca np. mamy. Łapie cie ona za kostke i zgiętą noge "przesuwa" w kierunku klatki piersiowej.
Jest to sposob polecany przez lekarzy, jeden z najszybszych i równiez przez nich stosowany
Poza tym bolący wyrostek nie zawsze jest do wycięcia. Czasami jest tak ze boli około 3-5 dni i przechodzi. Tak było w przypadku mojej kolezanki, ale przez te dni lekarze na wszelki wypadek zatrzymali ją w szpitalu.

Życze zdrowia i mam nadzieje ze nie bedziesz musiała miec operacji
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-30, 16:49   #9
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: wyrostek

chuda_w-w napisał(a):


> Poza tym bolący wyrostek nie zawsze jest do wycięcia. Czasami jest tak ze boli około 3-5 dni i przechodzi. Tak było w przypadku mojej kolezanki, ale przez te dni lekarze na wszelki wypadek zatrzymali ją w szpitalu.

zawsze jest do wyciecia.... nawet gdy to tylko podejrzenie zapalena wyrostka. lepiej wyciac za wczasu.... przynamniej tak mowia chirurdzy u mnie na uczelni.
czesto jest tak ze otwieraja pacjenta... okazuje sie ze nie ma stanu zapalnego a i tak i tak go wycinaja...
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-30, 16:57   #10
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: wyrostek

mskladaczek napisał(a):

> zawsze jest do wyciecia.... nawet gdy to tylko podejrzenie zapalena wyrostka. lepiej wyciac za wczasu.... przynamniej tak mowia chirurdzy u mnie na uczelni.
> czesto jest tak ze otwieraja pacjenta... okazuje sie ze nie ma stanu zapalnego a i tak i tak go wycinaja...

Moja kolezanka juz 2 razy tak miała, ze bolal ja wyrostek ale zrobili jej badania i powiedzieli ze operacja nie jest wymagana, chyba ze ból bedzie sie utrzymywac.
Nie jestem lekarzem, pisze tylko o faktach.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-30, 20:27   #11
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: wyrostek

Hm. " Coś tam w prawym boku - co za cholerstwo". Ot masz babo placek. Objawy nereczki. Ale ból zbyt łagodny. Nie słyszę byś wyła. A gdy schodzi piaseczek to ojojoj. Ciutka boli. Może być wyrostek albo jeszcze pęcherzyk żółciowy. Naciśnij ręką tak o szerokość dłoni od talii bliżej boku. Naciśnij mocno końcówkami palców. Jak zawyjesz - to woreczek. Jak będzie bardzo bolało, wzywaj pogotowie i wołaj o coctail p/bólowy. Tylko niech bardzo wolno wstrzykują i cienką igła. I do lekarza. Pozdrawiam i oby przeszło. Woreczek, jesli nie ma stanu zapalnego zwykle samoistnie wraca do normy.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-30, 20:44   #12
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: wyrostek

Ja mialam kamienie w woreczku zolciowym a objawy to biegunka
i bole zoladka ale takie,ze ho,ho,myslalam ze skonam,wiec najpierw zrobili mi gastroskopie a dopiero potem na USG zobaczyli kamienie.Moja mama miala rowniez kamienie,ale takie lekkie bole i to w plecach.To moze byc wszystko,bo bole lubia promieniowac,wiec radze zglosic sie do lekarza.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-30, 21:22   #13
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: wyrostek

Objawy woreczka są różne, w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Z reguły, w stadium początkowym ( np podrażnienie niewłaściwą dietą) odzywa się pobolewaniem. Kamienie w woreczku - o to już "wyższa szkoła jazdy" i objawy też inne, choc nie zawsze. DO lekarza. Przez komputer nie zbadamy Ciebie przynajmniej na tym etapie techniki. Pozdrawiam. I do lekarza. Aaaa, równie dobrze mógł się odezwać jajnik. Dlatego internista i ginekolog.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.