Praca z nieboszczykami? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-06, 16:31   #31
SZALONA SZAMANKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
interesuje mnie natomiast praca w prosektorium/kostnicy, zastanawiam się tylko, jakie kwalifikacje oprócz predyspozycji trzeba do pracy tego typu posiadać, jakieś studia, kursy, specjalizacje...?
http://www.szkoleniafuneralne.pl/ może tu coś doradzą
SZALONA SZAMANKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:37   #32
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
uwierz mi, dużo widziałam. urwane głowy, ciała odnalezione po miesiącu leżenia w wodzie, zmiażdżone twarze, 80-latek który 2 tygodnie gotował się we własnej wannie.. (miał podgrzewacz do wody) jakby ktoś był zainteresowany, mogę podesłać linki, w internecie roi się od takich stron, głównie zagranicznych, które tworzy się właśnie dla takich ludzi jak ja, których to fascynuje. taki rodzaj zainteresowań, co zrobisz. jedni lubią gotować, inni jeździć na nartach, a ja lubię sobie popatrzeć na nieboszczyków w jakimkolwiek stanie by nie byli - (bruzdy wisielcze, wywalone gałki oczne czy język, smród, zgnilizna..), co wcale nie oznacza, że traktuję to bez szacunku i jestem znieczulicą. jeśli natomiast nie jest to dla mnie problemem, a wręcz przeciwnie, dlaczego by nie wiązać z tym swojej przyszłości?
prędzej czy później każdy z nas wyląduje w kostnicy i na pewno chciałby, aby się nim profesjonalnie zająć.
Na filmikach zapachu trupa nie poznałaś A skąd u Ciebie te zainteresowania nawiasem? O ile się mad tym zastanawiałaś ..
Ja lubię filmy i gry z zombie, taka dawka gore mi wystarcza.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:44   #33
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Ja Cię rozumiem.
Mam bardzo bliską osobę zajmującą się tą branżą ( a w zasadzie nawet kilka)
Jeżeli faktycznie nie masz oporów przed nieboszczykami to moim zdaniem najlepiej idź do jakiegoś zakładu pogrzebowego i dowiedz się co i jak.
Aha no i kasa jest na prawdę fajna, tylko musisz mieć nerwy ze stali.
Często przywożą zwłoki w ciężkim stanie, śmierdzące zgniłe a to nie takie hop siup
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:51   #34
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez SZALONA SZAMANKA Pokaż wiadomość
http://www.szkoleniafuneralne.pl/ może tu coś doradzą
o, właśnie o coś takiego mi chodziło. również dziękuję pięknie.
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:54   #35
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Słuchaj, a jakieś fora na ten temat? Bo my tu sobie możemy gdybać, ale żadna z nas, z tego co widzę, bezpośrednio nie jest związana z tą branżą. A na forum typowo poświęconym pracy z nieboszczykami pewnie więcej wiedzą
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:55   #36
sadomasoto nie ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 94
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
praca za biurkiem to koszmar który mi się śni po nocach.. tzn. nic do niej nie mam, po prostu sama czułabym się w niej cholernie źle.
dzięki za link do strony, nie miałam pojęcia, że ta dziedzina ma jakąś nazwę! ;o właśnie o to mi chodziło, chawała Ci za to!

nieskromnie się pochwalę, ale talent plastyczny mam. miałam nawet się wybrać do szkoły plastycznej, no ale wyszło tak, że wylądowałam na profilu prawniczym w zwykłym ogólniaku.. co nie zmienia faktu, że swoich zainteresowań nie zmieniłam i wciąż się rozwijam w artystycznym kierunku.



uwierz mi, dużo widziałam. urwane głowy, ciała odnalezione po miesiącu leżenia w wodzie, zmiażdżone twarze, 80-latek który 2 tygodnie gotował się we własnej wannie.. (miał podgrzewacz do wody) jakby ktoś był zainteresowany, mogę podesłać linki, w internecie roi się od takich stron, głównie zagranicznych, które tworzy się właśnie dla takich ludzi jak ja, których to fascynuje. taki rodzaj zainteresowań, co zrobisz. jedni lubią gotować, inni jeździć na nartach, a ja lubię sobie popatrzeć na nieboszczyków w jakimkolwiek stanie by nie byli - (bruzdy wisielcze, wywalone gałki oczne czy język, smród, zgnilizna..), co wcale nie oznacza, że traktuję to bez szacunku i jestem znieczulicą. jeśli natomiast nie jest to dla mnie problemem, a wręcz przeciwnie, dlaczego by nie wiązać z tym swojej przyszłości?
prędzej czy później każdy z nas wyląduje w kostnicy i na pewno chciałby, aby się nim profesjonalnie zająć.




Witam Cie ja lubie takie klimaty ale jedyna stronka jaką znam to rotten.com wiec jesli możesz to podaj te linki, bede wdzieczna(autorka pewnie też )
sadomasoto nie ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:57   #37
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez pogubiona88 Pokaż wiadomość
Słyszałam audycję w radio o małżeństwie, które pracuje przy zwłokach i masa znajomych ich opuściła bo...brzydziło ich np. podanie im ręki, pocałowanie na przywitanie, czy jedzenie przygotowanych przez nich rzeczy...:/
Autorce to chyba nie grozi skoro jej znajomi lubią te klimaty, to pewnie będą często ją odwiedzać i dyskutować o wisielcach

Niezłe ceny za te szkolenia. Zanim na takie pójdziesz koniecznie załatw sobie "praktyki"
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')

Edytowane przez lilka_vanilka
Czas edycji: 2012-12-06 o 17:00
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 17:36   #38
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Właśnie, radzę zajrzeć na jakieś fora tematyczne tam pewnie dowiesz się najwięcej na temat opcji, zarobków, drogi kształcenia.

Trochę mnie bawi takie zdecydowanie na znoszenie "uroków" tej pracy na podstawie filmików oglądanych w necie. To dalej tylko zdjęcia, nie czujesz zapachu zwłok, struktury skóry, nie musisz komuś gzrebać we flakach. Zastanowiłabym się też czy będzie takie łatwe dla mnie oglądanie zmasakrowanych zwłok na przykład dzieci.
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 17:51   #39
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Kilka razy przewija się tu zawód prokuratora - zapewniam ma on niewiele wspólnego ze zwłokami. Oczywiście prokuratorzy bywają na sekcjach zwłok - ale na tym ich rola w świecie nieboszczyków się kończy.

Co do Autorki - może faktycznie charakteryzacja zwłok, tym bardziej, że napisałaś o talencie plastycznym. Tylko celuj w wielkie miasto

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość

uwierz mi, dużo widziałam. urwane głowy, ciała odnalezione po miesiącu leżenia w wodzie, zmiażdżone twarze, 80-latek który 2 tygodnie gotował się we własnej wannie.. (miał podgrzewacz do wody) jakby ktoś był zainteresowany, mogę podesłać linki, w internecie roi się od takich stron, głównie zagranicznych, które tworzy się właśnie dla takich ludzi jak ja, których to fascynuje. taki rodzaj zainteresowań, co zrobisz. jedni lubią gotować, inni jeździć na nartach, a ja lubię sobie popatrzeć na nieboszczyków w jakimkolwiek stanie by nie byli - (bruzdy wisielcze, wywalone gałki oczne czy język, smród, zgnilizna..), co wcale nie oznacza, że traktuję to bez szacunku i jestem znieczulicą. jeśli natomiast nie jest to dla mnie problemem, a wręcz przeciwnie, dlaczego by nie wiązać z tym swojej przyszłości?
prędzej czy później każdy z nas wyląduje w kostnicy i na pewno chciałby, aby się nim profesjonalnie zająć.
Ja też niestety widziałam dużo zwłok ( tylko na zdjęciach w aktach), podziwiam, że możesz na to "spokojnie" patrzeć. Dla mnie najgorszym widokiem były zdjęcia zwłok dziewczyny, która spłonęła żywcem w samochodzie. O matko, wolę już sobie tego nie przypominać
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 18:08   #40
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Praca z nieboszczykami?

O dzieciach nie wspominając..
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 19:09   #41
Blobby
Raczkowanie
 
Avatar Blobby
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Vancouver
Wiadomości: 385
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Kiedyś chciałam iść na patomorfologa,ale miła pani powiedziała mi,ze bez znajomości mogę sobie nagwizdać co najwyżej

Co myślisz o opcji Technik balsamista?

Praca ciężka (jak przyjdzie kogoś poskładać po wypadku) ale dobrze płatna i przede wszystkim poszukują takich osób.Prawda jest taka,że niewiele osób kwapi się do zajmowania nieboszczykami,ludzie się boją,mają lęki,panikują.
To jest zawód dla kogoś o mocnych nerwach.Skoro ty się nie boisz,nie brzydzisz,jesteś w stanie podołać obowiązkom,to próbuj.
Blobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 19:35   #42
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
Cześć. Mam 18 lat i uczę się w LO na profilu prawniczym.
Problemem, który mnie nurtuje jest to, co chciałabym robić po skończeniu szkoły. Raczej nie wiążę przyszłości z prawem, chociaż kiedyś chciałam pracować w policji lub jako psycholog więzienny. Od bardzo długiego czasu natomiast zastanawiam się nad wiązaniem swojej przyszłości z.. pracą z nieboszczykami. Wiem, że może się to wydawać dziwne, ale od zawsze się tym fascynowałam, nie odczuwam przed drastycznymi widokami lęku, jednym słowem wiem, że mam do tego predyspozycje które warto by było wykorzystać, bo wiadomo, że tacy ludzie są potrzebni, a i chyba zarobki są niemałe. Praca to praca, jeśli mam ją lubieć, to czemu jej nie wykonywać.
Nie wiem tylko do końca jakie mam opcje. Słyszałam o charakteryzatorkach pogrzebowych, wiadomo że ludzie chcieliby godnie pożegnać swoich bliskich, co czasem jest niemożliwe gdyż zwłoki nieciekawie wygladają np. po wypadku. Mam też zdolności plastyczne, więc tymbardziej nie byłoby z tym problemu.
Najpopularniejszy zawód to chyba patalog, z tym że jest to o wiele bardziej poważniejsze, bo trzeba tu studiować medycynę, co nie do końca mi się widzi. Zastanawiem się jakie mam jeszcze opcje. Grabarz raczej nie wchodzi w grę.

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i uprzedzając komentarze, nie jest to prowokacja, naprawdę poważnie nad tym myślę. A że temat wrażliwy, cóż...
Droga Bellamy,
poczytaj sobie tą stronkę:
http://www.kryminalistyka.fr.pl/fore...wy_simpson.php

POLECAM szczególnie FORUM dyskusyjne, tam się wszytskiego dowiesz:
http://www.kryminalistyka.fr.pl/phpBB2/

Chcę Ci jeszcze coś napisać. Nie nastawiaj się tak na dobre zarobki w branży "pogrzebowej", bo się mocno rozczarujesz. To są zamknięte środowiska, interesy rodzinne (ludzie tam pracujący od dziecka obcują ze śmiercią i nieboszczykami), człowiek z zewnątrz ma małe szanse się tam dostać, ewentualnie praktyki, do pomocy, ale z tym też jest problem.
I jeszcze jedno, obrazki na internecie, nawet najbardziej obrzydliwe nie można porównywać do spotkania "twarzą w twarz" oraz "nosem w nos" z nieboszczykiem!!
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 21:07   #43
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno, obrazki na internecie, nawet najbardziej obrzydliwe nie można porównywać do spotkania "twarzą w twarz" oraz "nosem w nos" z nieboszczykiem!!
Dokładnie!!! Dużo widziałaś ale mało czułaś
Jeśli byś się jednak zdecydowała na medycynę, to radziłabym bardziej nastawiać się na sądówkę niż na patomorfę, bo patomorfa to jednak w dużej mierze siedzienie i ślepienie w mikroskop, między innymi ocena wycinków które pobrał lekarz sądowy podczas sekcji
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 21:44   #44
spritfire
Rozeznanie
 
Avatar spritfire
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 550
Dot.: Praca z nieboszczykami?

ja ost będąc na praktykach w szpitalu często zaglądałam do nieboszczyków
zajmował się nimi technik sekcyjny- rozcinanie zwłok, wyjmowanie wszystkich narządów,ważenie itd
mega znieczulica, Pan bardzo wporządku, generalnie magister studiów związanych z dziedzinami artystycznymi z powodu braku pracy wybrał taki zawód.
Myślę że w takim kierunku mogłabyś czegoś szukać
spritfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 07:38   #45
fiolka208
Rozeznanie
 
Avatar fiolka208
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 587
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Dziewczyny,nie bądźcie tak bardzo na nie.Branża kontrowersyjna,ale potrzebna.Każda kiedyś zemrze i trafi do jakiegoś specjalisty i oby to był spec z powołania, a nie jakiś psychol gwałcący zwłoki
Autorko-próbuj,kto nie ryzykuje ten nie ma, a jeśli się okaże, że nie podołasz to po prostu zrezygnujesz i tyle jeszcze raz powodzenia
__________________
http://www.niewyparzonapudernica .pl/
fiolka208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 09:14   #46
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez spritfire Pokaż wiadomość
ja ost będąc na praktykach w szpitalu często zaglądałam do nieboszczyków
zajmował się nimi technik sekcyjny- rozcinanie zwłok, wyjmowanie wszystkich narządów,ważenie itd
mega znieczulica, Pan bardzo wporządku, generalnie magister studiów związanych z dziedzinami artystycznymi z powodu braku pracy wybrał taki zawód.
Myślę że w takim kierunku mogłabyś czegoś szukać

Znieczulica? czyli co ?
to, że ktos wykonuje zwyczajnie swoja prace i nie płacze nad każda nerką to chyba zdrowe dla niego. A nawet czasem w pewnych zawodach trzeba sie pośmiać z tego co sie robi aby nie zwariować
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 09:28   #47
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Praca z nieboszczykami- od razu przypomniał mi się pewien artykuł, kiedy to w zakładzie pogrzebowym pracownicy zabawiali się nieboszczykami. Kładli zmarłego mężczyznę na zmarłą kobietę i udawali, że uprawiają seks.
Pozostawię to bez komentarza.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 10:20   #48
zMoose
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 635
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Prokuratorzy są obecni przy niektórych sekcjach. I z tego co wiem od jednego (zajmującego się oczywiście sprawami karnymi) to morderstwo w niewielkim mieście (60 000 mieszkańców) zdarza się średnio jedno na tydzień-dwa, więc dość często. Albo przemyśl medycynę, bo patologów jest bardzo niewielu (z tego co wiem, nie więcej jak 500 na całą Polskę) i mają mnóstwo roboty i całkiem nieźle zarabiają.
Ale jak nie ma do tego predyspozycji to co tutaj rozważać? Sama kiedyś chciałam być patologiem ale skończyło się na marzeniach bo chemia u mnie leży i kwiczy. Biologia już lepiej ale zwyczajnie medycyna mi się nie widzi.
Ale moje marzenie by być przy sekcji zwłok chyba się w końcu spełni
Na Kole Prawa Karnego czasami organizują takie wypady, może i mi się trafi.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Przynajmniej Ci klient nie zamarudzi, że mu się kolor różu na policzkach nie podoba, a na oko to mogłaś smoky dać

Jedna sprawa to myśleć, że da się radę, druga to faktycznie móc pracować z nieboszczykami. Kurczę, ciekawa sprawa. Młoda dziewczyna z takimi ambicjami Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim. Jeśli bycie charakteryzatorką nieboszczyków będzie Cię cieszyło i dawało satysfakcję, to kombinuj w tym kierunku. Najważniejsze to być zadowolonym z pracy

Tylko jak jesteś na prawniczym profilu, to nie lepiej pójść na prawo i później zająć się kryminalnym? I np. do policji do zabójstw? Lub jako prokurator?
O tym samym pomyślałam.


Co do marudzenia klienta - nieboszczyk może nie pomarudzi ale jego rodzina może już zgłaszać swoje pretensje.
zMoose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 10:43   #49
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Ooo, jakbym czytała o sobie!
Miałam taki pomysł, żeby zostać tanatokosmetologiem, chciałam robić praktyki w pogrzebowym. Temat śmierci, rozkładu ciała jest dla mnie szalenie interesujący, pochłaniam wszystkie książki na ten temat, na jakie się natknę, oglądałam też dokument o Trupiej Farmie (nota bene, zajadając przy tym kanapkę ). Polecam Ci książkę Billa Bassa o tejże farmie, jak również dokument dostępny na youtube, oraz kryminały Simona Becketta.
Myślę, że moja niezdrowa fascynacja śmiercią zaczęła się już w dzieciństwie - jak to na wsi, jak ktoś umierał, to robiono "wystawkę", żeby wszyscy się mogli z nieboszczykiem pożegnać. Uwierzcie, naoglądałam się nieboszczyków przez lata, z czasem zaczęłam zwracać uwagę na to, czy ciało zostało dobrze przygotowane do pochówku, co można by było poprawić. Myślę, że byłabym w tym zawodzie całkiem dobra, ale naczytałam się trochę o tym, że to wykrzywia psychikę mimo wszystko, nie wspominając np. o tym, jak ten zawód jest odbierany - nie wiem, czy faceci chcieliby się umawiać na randki z laską, która "trąci trupem" po wielogodzinnej pracy z ludzkimi zwłokami.
Niemniej, ktoś to robić musi, podziwiam ludzi, którzy się tym zajmują i zawsze nieśmiało zaglądam przez szybkę do zakładów pogrzebowych - zanim się przeprowadziłam, mieszkałam niedaleko jednego z zakładów, lubiłam wieczorami popatrzeć na trumienki - tak, jak normalni ludzie zaglądają przez szybę do sklepów z zabawkami czy meblowych. Dziwna sprawa, zwłaszcza jak widzisz miny ludzi, którym o tym opowiadasz. Z doświadczenia odradzam snucie w towarzystwie opowieści o procesie rozkładu, czerwiach i plamach opadowych
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 11:21   #50
zMoose
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 635
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Do tego polecam serial Six feet under
Zawsze chciałam zobaczyć ten serial aż chyba się za to w końcu wezmę.

Pamiętajcie, że trup nie równa się trupowi. Wiele bym wytrzymała gdybym miała być patologiem, ale nie to co widziałam na wykładach z kryminalistyki. To już nie wyglądało jak człowiek a jak jakaś galaretowata, napęczniała breja - a niestety bywa, że i takie się bada by sprawdzić przyczynę zgonu
zMoose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:26   #51
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Dokładnie

Dodam jeszcze, że obrazki na necie to nic w porównaniu ze zwłokami "na żywo". Mnie też takie rzeczy nie brzydzą, nawet najbardziej masakryczne, a gdy pierwszy raz weszłam do prosektorium myślałam że się przewrócę od tego smrodu Takie aspekty też trzeba wziąć pod uwagę.
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:35   #52
zMoose
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 635
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
praca za biurkiem to koszmar który mi się śni po nocach.. tzn. nic do niej nie mam, po prostu sama czułabym się w niej cholernie źle.
dzięki za link do strony, nie miałam pojęcia, że ta dziedzina ma jakąś nazwę! ;o właśnie o to mi chodziło, chawała Ci za to!

nieskromnie się pochwalę, ale talent plastyczny mam. miałam nawet się wybrać do szkoły plastycznej, no ale wyszło tak, że wylądowałam na profilu prawniczym w zwykłym ogólniaku.. co nie zmienia faktu, że swoich zainteresowań nie zmieniłam i wciąż się rozwijam w artystycznym kierunku.



uwierz mi, dużo widziałam. urwane głowy, ciała odnalezione po miesiącu leżenia w wodzie, zmiażdżone twarze, 80-latek który 2 tygodnie gotował się we własnej wannie.. (miał podgrzewacz do wody) jakby ktoś był zainteresowany, mogę podesłać linki, w internecie roi się od takich stron, głównie zagranicznych, które tworzy się właśnie dla takich ludzi jak ja, których to fascynuje. taki rodzaj zainteresowań, co zrobisz. jedni lubią gotować, inni jeździć na nartach, a ja lubię sobie popatrzeć na nieboszczyków w jakimkolwiek stanie by nie byli - (bruzdy wisielcze, wywalone gałki oczne czy język, smród, zgnilizna..), co wcale nie oznacza, że traktuję to bez szacunku i jestem znieczulicą. jeśli natomiast nie jest to dla mnie problemem, a wręcz przeciwnie, dlaczego by nie wiązać z tym swojej przyszłości?
prędzej czy później każdy z nas wyląduje w kostnicy i na pewno chciałby, aby się nim profesjonalnie zająć.
Woda parowała przez 2 tygodnie? Brzmi jak bajka choć słyszałam o ugotowanych zwłokach chyba właśnie na wspomnianych wykładach.
Btw, gdzie ty widujesz takie rzeczy? Na zdjęciu? Na żywo? Co innego zdjęcie co innego być przy tym.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Kilka razy przewija się tu zawód prokuratora - zapewniam ma on niewiele wspólnego ze zwłokami. Oczywiście prokuratorzy bywają na sekcjach zwłok - ale na tym ich rola w świecie nieboszczyków się kończy.

Co do Autorki - może faktycznie charakteryzacja zwłok, tym bardziej, że napisałaś o talencie plastycznym. Tylko celuj w wielkie miasto
Mam inny pomysł!
Dziewczyna mówi, że ma talent, widziała już wiele różnych zwłok - a może przygotowywanie atrap do filmów? No wiecie, żeby sama robiła trupy, lub tak ucharakteryzowała aktorów?
zMoose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:32   #53
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez zMoose Pokaż wiadomość
Mam inny pomysł!
Dziewczyna mówi, że ma talent, widziała już wiele różnych zwłok - a może przygotowywanie atrap do filmów? No wiecie, żeby sama robiła trupy, lub tak ucharakteryzowała aktorów?
Pomysł super, ale nie na polskie realia... To już by musiała zwykłą charakteryzatorką zostać.A najlepiej od razu aplikowac do serialu The Walking Dead
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:56   #54
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Praca z nieboszczykami?

W takim razie podrzucę Ci bardzo fajny wywiad, który już dawno wylądował u mnie w zakładkach : http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/ciek...wiadomosc.html .

Warto przeczytać.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:58   #55
zMoose
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 635
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Pomysł super, ale nie na polskie realia... To już by musiała zwykłą charakteryzatorką zostać.A najlepiej od razu aplikowac do serialu The Walking Dead
No w Polsce słabo ale zagramanicą mogłaby nawet jakieś sztuczne potowry i trupy robić do horrorów i pewnie dobrze za takie zlecenie zarabiać
zMoose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 16:02   #56
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Wszyscy ją straszą straszą że zwłoki gniją że zmasakrowane... I nie wierzą że jest na to przygotowana ale jednak ktoś taką pracę wykonuję. Praca jak każda inna, w każdym szpitalu, na kartce jako sanitariusz, w policji czy straży pożarnej nie tylko w kostnicy spotyka się zwłoki - spalone, po wypadku, albo jakieś w mieszkaniu które sobie leżą i leżą. Dziewczyna uważa że ją to nie brzydzi i się tego boi, nie wiem czemu by jej nie wierzyć - wiadomo też że z czasem w takiej pracy się jeszcze bardziej na to uodporni.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 16:11   #57
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Po zajęciach z medycyny sądowej powiem tyle - każdy jest kozak, dopóki na własne oczy nie zobaczy, dotknie, poczuje.
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 16:41   #58
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Znieczulica? czyli co ?
to, że ktos wykonuje zwyczajnie swoja prace i nie płacze nad każda nerką to chyba zdrowe dla niego. A nawet czasem w pewnych zawodach trzeba sie pośmiać z tego co sie robi aby nie zwariować
Przecież dziewczyna nie napisała, że to źle, ja wręcz to odebrałam w takim kontekście, że potrzeba do tej pracy znieczulicy, podchodzenia do swoich obowiązków, jak do roboty do odbębnienia, bez zbędnego emocjonowania się.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:19   #59
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
Cześć. Mam 18 lat i uczę się w LO na profilu prawniczym.
Problemem, który mnie nurtuje jest to, co chciałabym robić po skończeniu szkoły. Raczej nie wiążę przyszłości z prawem, chociaż kiedyś chciałam pracować w policji lub jako psycholog więzienny. Od bardzo długiego czasu natomiast zastanawiam się nad wiązaniem swojej przyszłości z.. pracą z nieboszczykami. Wiem, że może się to wydawać dziwne, ale od zawsze się tym fascynowałam, nie odczuwam przed drastycznymi widokami lęku, jednym słowem wiem, że mam do tego predyspozycje które warto by było wykorzystać, bo wiadomo, że tacy ludzie są potrzebni, a i chyba zarobki są niemałe. Praca to praca, jeśli mam ją lubieć, to czemu jej nie wykonywać.
Nie wiem tylko do końca jakie mam opcje. Słyszałam o charakteryzatorkach pogrzebowych, wiadomo że ludzie chcieliby godnie pożegnać swoich bliskich, co czasem jest niemożliwe gdyż zwłoki nieciekawie wygladają np. po wypadku. Mam też zdolności plastyczne, więc tymbardziej nie byłoby z tym problemu.
Najpopularniejszy zawód to chyba patalog, z tym że jest to o wiele bardziej poważniejsze, bo trzeba tu studiować medycynę, co nie do końca mi się widzi. Zastanawiem się jakie mam jeszcze opcje. Grabarz raczej nie wchodzi w grę.

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i uprzedzając komentarze, nie jest to prowokacja, naprawdę poważnie nad tym myślę. A że temat wrażliwy, cóż...
jeśli fascynują cię zmarli ,a nie chce ci się uczyć to proponuje kierunek kosmetyczny-Tanatkosmetyka,gdzie tworzy się makijaż pośmiertny,tuszuje blizny wypadkowe i rekonstruuje ubytki.trzeba miec tylko zacięcie plastyczne.


Cytat:
Jeszcze do niedawna tanatkosmetyka zajmowała się głównie retuszowaniem silnych przebarwień powłok skóry i bardzo widocznych zmian na twarzy nieboszczyka. Z estetyką i pięknym wyglądem miała niewiele wspólnego. Chodziło bowiem głównie o to, aby za pomocą kosmetyków ukryć przed rodziną niekorzystne widoki i nie narażać ich tym samym na dodatkową traumę związaną z odejściem bliskiej osoby.
Ostatnio jednak specjaliści od wizerunku posunęli się o krok dalej. Firma kosmetyczna Illamasqua we współpracy z zakładem pogrzebowym Leverton and Sons stworzyła ofertę The Final Act of Self-exxxxpression. To innowacyjna usługa dla wszystkich, którzy pragną wyrazić siebie również po śmierci.
Jak przeczytać możemy w ofercie firmy: Nasza marka pozwala kobietom eksplorować ich alter ego. Dlaczego dbałość o autoekspresję miałaby ustać po śmierci? Świętując życie, nie powinniśmy zapominać o eleganckim wyglądzie. Nasza oferta pozwala osobom, dla których makijaż jest bardzo ważny, zagwarantować sobie dobry wygląd po śmierci.
Co więcej, powstała nawet specjalna linia kosmetyków "After life", która – jak reklamują pomysłodawcy – ma pomóc "zrobić ostatnie czarujące spojrzenie". Wszystkie głosy sprzeciwu twórcy tego oryginalnego przedsięwzięcia ucinają jednoznacznie. Jak podkreślają: Rytuał przejścia w zaświaty miał kluczowe znaczenie dla kultury od tysięcy lat. Pogrzeb jest celebracją życia, a najbardziej fantastyczny make-up w trakcie ostatniej podróży to akt końcowy autoekspresji.
Tuszowanie oznak przebytej choroby lub po prostu pośmiertnych przekształceń może być trudne nie tyko ze względu na odmienne właściwości skóry zmarłego - wymaga również dużej odporności psychicznej.
osoby wykonujące Makijaż pośmiertny często wzbogacają swoje umiejętności o nowe kwalifikacje zawodowe. Należą do nich między innymi zabiegi tanatoplastyczne, polegają na rekonstrukcji części ciała zmarłego, które na skutek wypadku uległy uszkodzeniu, jak na przykład kończyny czy nawet twarz. Co ciekawe, coraz częściej na życzenie rodziny zwłoki są balsamowane. Trzeba za to zapłacić nawet 600 zł. Dla porównania typowy prosty zabieg to koszt ok. 200 zł.
W Polsce pracuje zaledwie kilkunastu tanatokosmetologów. Informacji na temat tego zawodu można szukać w Polskim Centrum Tanatopraksji i Tanatokosmetyki. Krótki kurs będzie nas kosztował ok. 1200 zł.
Przed podjęciem decyzji należy jednak pamiętać, że od dobrego tanatokosmetologa wymaga się nie tylko odpowiednich umiejętności czy odpowiedniej odporności psychicznej. Równie ważny jest profesjonalizm, warunkowany przez specyfikę tego zawodu. Odpowiedzialność i etyka są w nim równie ważne, chodzi bowiem o ludzką tragedię.
http://www.papilot.pl/praca-i-pienia...metolozki.html

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-12-07 o 17:24
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:25   #60
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Myślę, że mogłabym pracować z nieboszczykami. Przynajmniej nie gadają bzdur
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.