[trzym pysk] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-08, 15:56   #1
Skurczebyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 404

[trzym pysk]


Chciałem sobie kupić buty, wchodzę do sklepu, rozglądam się... zorientowałem się że coś tam mają...
- w czymś pomóc? – przestraszył mnie nieznany głos!
nie wiem nawet skąd pojawił się ten babsztyl !
Mówie jej że NIE, że tylko oglądam, myślałem że odejdzie, że da mi spokój... widzę że nie da... wiec przechodzę na drugą stronę... tam też są półki oglądam... zgadnijcie co... wiem że nie zgadniecie, wiec wam powiem... stoi 2 metry koło mnie...
Nie rozumiem tylko po co te baby tak robią?
Czego się boi że ukradne jej tego jedego buta i będę chodził tylko w prawym?
Jeśli ktoś jest czymś zainteresowany, coś mu się podoba, to przecież na pewno zapyta o rozmiar... nie wiem jak wy ale ja nie lubie takich natrętnych bab z sztucnym uśmiechem na gębie...


"Co podać?" "W czym pomóc?" stanie i z tym durnym uśmieszkiem się gapi czasami nic nie mówie... zasrana prowizja od sprzedaży
Skurczebyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:02   #2
nula88
Zadomowienie
 
Avatar nula88
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 295
GG do nula88
Dot.: [trzym pysk]

Jak mnie to denerwuje zawsze! A najciekawsze jest to, że jak własnie potrzebuję pomocy to zajętabiednazapracowanawi elce babka nie ma czasu podejść
__________________

nula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:04   #3
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez Skurczebyk Pokaż wiadomość
Chciałem sobie kupić buty, wchodzę do sklepu, rozglądam się... zorientowałem się że coś tam mają...
- w czymś pomóc? – przestraszył mnie nieznany głos!
nie wiem nawet skąd pojawił się ten babsztyl !
Mówie jej że NIE, że tylko oglądam, myślałem że odejdzie, że da mi spokój... widzę że nie da... wiec przechodzę na drugą stronę... tam też są półki oglądam... zgadnijcie co... wiem że nie zgadniecie, wiec wam powiem... stoi 2 metry koło mnie...
Nie rozumiem tylko po co te baby tak robią?
Czego się boi że ukradne jej tego jedego buta i będę chodził tylko w prawym?
Jeśli ktoś jest czymś zainteresowany, coś mu się podoba, to przecież na pewno zapyta o rozmiar... nie wiem jak wy ale ja nie lubie takich natrętnych bab z sztucnym uśmiechem na gębie...


"Co podać?" "W czym pomóc?" stanie i z tym durnym uśmieszkiem się gapi czasami nic nie mówie... zasrana prowizja od sprzedaży
Taki ich obowiazek... choc niektore rzeczywiscie nadgorliwe sa <rzyg>
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:05   #4
boszenka69
Zakorzenienie
 
Avatar boszenka69
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 278
Dot.: [trzym pysk]

Też mnie zawsze to denerwuje Rozumiem, że to ich praca, ale mnie to osobiście peszy i wtedy nic nie wybiorę
boszenka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:07   #5
Skurczebyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 404
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez nula88 Pokaż wiadomość
Jak mnie to denerwuje zawsze! A najciekawsze jest to, że jak własnie potrzebuję pomocy to zajętabiednazapracowanawi elce babka nie ma czasu podejść
No dokładnie... jak są potrzebni z poradą to ich nie ma... inna sprawa to to że czasami dają porady na „odwal się” typu... tak tak bardzo dobry wybór...
Skurczebyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:10   #6
sylwinka1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 97
Dot.: [trzym pysk]

Założe się że gdyby Cie "olała" (sorry za wyrażenie) to też byłbyś niezadowolony. To jest jej zawód i jeśli przyjdzie klient to to jest jej obowiązek, żeby zapytać czy w czymś pomóc. Apropo "sztucznego uśmiechu na gębie" to może warto się zastanowić jaka byłaby atmosfera gdyby obsługiwała Cię naburmuszona i Bóg wie o co wściekła "baba"... Sama pracuję w sklepie więc wiem. Jeśli się kogoś nie zapytam "w czym pomóc" to klient czuje się często niezauważony, po czym oczywiście nic nie kupi. Ale to tylko moje skromne zdanie Pozdrawiam i życze na przyszłośc udanych zakupów!
sylwinka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:11   #7
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: [trzym pysk]

no własnie już przy wejściu pytają się w czym moge pomóc?
człowiek jeszcze nie zdąrzy wejść pożądnie do sklepu

a jak są potrzebne to w czarodziejski spósób znikają albo są zajęte

mnie one skutecznie zniechęcaja do zakupów

ostatnio jak coś tam kupowałam, to pani naturalnie podeszła i zapytała czy pómóc...z tym że po jej minie widziałam jak bardzo chce mi pomóc.
Dopiero jak się zdecydowałam żeby cos kupić to nagle się orzywiła
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 16:12   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: [trzym pysk]

nawet nie prowizja. w wielu sklepach tak poprostu muszą, bo inaczej wylecą za to, że się obijają... też tego nienawidzę, ale staram się być dla nich miła. taka praca niestety. jak sobie kierownik obmysli taki a nie inny schemat obsługi to one nie sa z tym w stanie nic zrobic
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:12   #9
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez boszenka69 Pokaż wiadomość
Też mnie zawsze to denerwuje Rozumiem, że to ich praca, ale mnie to osobiście peszy i wtedy nic nie wybiorę
Ja wtedy wychodzę...Strasznie uciążliwe, drażni mnie patrzenie na moje ręcę albo zadawanie durnych pytań Jak będę chciała to sama się zapytam
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:14   #10
sylwinka1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 97
Dot.: [trzym pysk]

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;3647895]Strasznie uciążliwe, drażni mnie patrzenie na moje ręcę [/quote]
Chyba nie ma w tym nic dziwnego! Nie mówię, że każdy jest złodziejem i nie patrzę też tak na ludzi. Ale jeśli zginie cos cennego to kto poniesie koszty? Oczywiście sprzedawca. Więc lepiej że tak powiem "dmuchać na zimne". Niestety to taka praca i każdy musi martwić się o swoje....
sylwinka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:15   #11
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: [trzym pysk]

Oj jak ja to kocham...
Czesto wkurzaja.. to jest walka miedzy koleznkami o plany
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 16:16   #12
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: [trzym pysk]

Bez przesady.

Sama jestem,jak to miło określiłeś,takim to właśnie "babsztylem",który namolnie krąży wokół klienta.

Ale nie dlatego,że jestem upierdliwa i mam wielką "zasraną"prowizję od sprzedaży,tylko dlatego,ze jest to element mojej pracy.Nie wiem jak to wygląda w sklepach obuwniczych,czy innej branży,ale u mnie jest tak,ze mamy schemat rozmowy handlowej,do którego musimy się stosować.

Musimy podejść do klienta w ciągu 2 minut od momentu jego wejścia do sklepu i zagadnąć z przyklejonym do twarzy uśmiechem.Bardzo często są nasyłani na nas tzw."tajemniczy klienci",któzry sprawdzają,czy stosujemy się do tych zasad-za błędy można pożegnać się z pracą albo odbierają prowizję.

Kiedyś też mnie irytowały nachalne panie w sklepach,ale od kiedy znam te reguły,to patrzę na to z przymrużeniem oka.

Wiec jeśli masz z tym jakiś problem,to napisz do zarządu firmy,że nie podoba Ci się podejście do klienta i tyle.Wyluzuj.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:19   #13
Skurczebyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 404
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez sylwinka1987 Pokaż wiadomość
Założe się że gdyby Cie "olała" (sorry za wyrażenie) to też byłbyś niezadowolony. To jest jej zawód i jeśli przyjdzie klient to to jest jej obowiązek
Jesteś w błędzie, tylko w Polsce sprzedawcy wychodzą z założenie, że trzeba patrzeć na ręce bo na pewno coś ukradnie...
Ja nie potrzebuje być zauważony, nie jestem DODĄ... napisze jeszcze raz. JEŚLI COŚ MI SIĘ PODOBA, WYSTARCZA MI NA TO PIENIEDZY... TO I TAK TO KUPIE. Nie potrzebuję żeby ktoś mnie w tym wspierał, jeśli czegoś szukam to o to zapytam.
Skurczebyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:19   #14
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 163
Dot.: [trzym pysk]

ja jak widzę, że sklep jesy pusty, profilaktycznie nie wchodzę.
__________________
Ania
a260 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:23   #15
sylwinka1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 97
Dot.: [trzym pysk]

Napisałam wyżej, że nie patrzę na ludzi jak na potencjalnych złodzieji... Ale czasami się mowi, że "Polak mądry po szkodzie" i jeśli ja jestem odpowiedzialna za towar w sklepie i ktoś mi go ukradnie za kwotę np. 200zł to bede musiała ja ponieść koszty. I szefa wtedy nie będzie obchodziło, że mi ten człowiek wyglądał na uczciwego i nie sądziłam że trzeba mu patzreć na ręce... Moze w innych państwach jest inaczej - nie kwestionuje tego.
sylwinka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:24   #16
Skurczebyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 404
Dot.: [trzym pysk]

lady Vader – ilu klientów na 10 ma gdzieś co mówisz, ma ochotę wyjść, albo w ciągu 5 sek ci dziękuję?
Skurczebyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:24   #17
magdzialenk@
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 327
Dot.: [trzym pysk]

to jest strasznie krepujące...
i zazwyczaj wychodze
magdzialenk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:25   #18
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez Belcia Pokaż wiadomość
no własnie już przy wejściu pytają się w czym moge pomóc?
człowiek jeszcze nie zdąrzy wejść pożądnie do sklepu

a jak są potrzebne to w czarodziejski spósób znikają albo są zajęte
swieta prawda, kupujac plaszczyk na zime poczatkowo musialam sama je przewieszac i odwieszac bo zadna z pan nie raczyla podejsc az w koncu zwrocilam im uwage
nie dosc ze czlowiek przyjdzie, zostawi kilkaset zlotych w sklepie to jeszcze musi prosic sie laskawie o obsluge, omijam ten sklep szerokim lukiem
na szczescie sa to sytuacje sporadyczne
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:25   #19
katt007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: [trzym pysk]

ja lubię sobie podysktuować z ekspedientką i spytać ją o radę czasami tylko jej mówię, czego szukam, a ona zarzuca mnie tonami ciuchow i mogę sobie przebierać. wolę, żeby przynajmniej się mną zainteresowała niż plotkowała z koleżanką. fakt, niektóre sprzedawczynie są nadgorliwe, ale nie przesadzajmy z tymi "wrednymi babsztylami".
katt007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 16:30   #20
Nataniella
Raczkowanie
 
Avatar Nataniella
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 298
Dot.: [trzym pysk]

W mojej miejscowosci, w sklepie samoobsługowym, pewnego dnia stanęła pani, na stoisku owocowo - warzywnym. Tak bardzo była nadgorliwa w pozyskiwaniu klientów, że wręcz krzyczała: " Do mnie! Do mnie!!! Szanowni klienci! Świeże warzywa, owoce!" Skutek był odwrotny do zamierzonego, po jakimś czasie ludzie zaczęli omijać sklep szerokim łukiem.

Co do ekspedientek pytających się w sklepach " W czym pomóc?", to zgodzę się, że taka jest ich praca i często pytają o to klientów, bo muszą to robić. Ale zbyt natrętna sprzedawczyni to zupełnie co innego...
Nataniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:37   #21
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez Skurczebyk Pokaż wiadomość
Jesteś w błędzie, tylko w Polsce sprzedawcy wychodzą z założenie, że trzeba patrzeć na ręce bo na pewno coś ukradnie...
Taaaak?


A w jakich krajach jeszcze byłeś i masz możliwość porównania?

Piszesz,że "tylko w Polsce"-więc zakładam,że zjechałeś cały świat,żeby się o tym przekonać .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:37   #22
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: [trzym pysk]

Byli juz setki wątków na ten temat .
No ale jeśli wpisywało się w wyszukiwarke taki kulturalny tytuł to nie dziwię się, że nic się nie znalazło.

Ja znam temat od drugiej strony i nudzi mnie już powtarzanie w każdym takim wątku, że to jest polecenie odgórne i sprzedawcy w sklepach naprawdę nie robią tego z własnej woli i nadgorliwości .
Nie chce mi się tego tłumaczyć bo to i tak będzie "jak grochem o ścianę".


Najlatwiej wrzucic wszystkich do jednego wora, no nie?
A i jeszcze coś... Kobiety mają twarze, ewentualnie buzie... Nie gęby.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 17:14   #23
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Musimy podejść do klienta w ciągu 2 minut od momentu jego wejścia do sklepu i zagadnąć z przyklejonym do twarzy uśmiechem.Bardzo często są nasyłani na nas tzw."tajemniczy klienci",któzry sprawdzają,czy stosujemy się do tych zasad-za błędy można pożegnać się z pracą albo odbierają prowizję.
tzw. mystery shopping. przychodzi taki podstawiony wynajety w specjalnej firmie 'klient' ktory sprawdza czy sprzedawca postepuje wg zasad przyjetych w danym sklepie. jesli np. sprzedawca nie podejdzie, nie zapyta, nie bedzie stal w poblizu zeby pomoc w razie potrzeby, jest duze prawdopodobienstwo, ze wyleci...

Cytat:
Napisane przez Skurczebyk Pokaż wiadomość
lady Vader – ilu klientów na 10 ma gdzieś co mówisz, ma ochotę wyjść, albo w ciągu 5 sek ci dziękuję?
pewnie wiekszosc. ale co z tego, skoro musi, bo na tym polega jej praca...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 17:20   #24
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez a260 Pokaż wiadomość
ja jak widzę, że sklep jesy pusty, profilaktycznie nie wchodzę.
Obawy hehe Skąd ja to znam, też nie wchodzę, bo zaraz za mną wręcz łazi...Zamiast krytykować klientów tutaj, to powinno się posłuchać co mają do powiedzenia i wziąć to do siebie. Ja rozumiem raz zapytać czy w cvzymś pomóc ale nie co chwile i nie łazić za mną
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 17:27   #25
myszka2006
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 591
Dot.: [trzym pysk]

A wiecie co mnie najbardziej wkurza, ze oceniaja klienta po wygladzie i jezeli wyglada na "biednego" to go olewaja...
Moj kumpel mial taki przypadek, ze kupowal telewizor, byl po treningu wiec wszedl do sklepu w dresie...nikt do niego nie podszedl, a sprzedawca widzial, z eon jest zainteresowany kupnem, a kiedy na drugi dzien pojechal w garniaku to az 3 sie obok niego krecilo!!!!
__________________
23.07.09- Ten którego pokocham


Jego spojrzenie było brązowe, figlarne, czułe,
pełne pragnienia...i czegoś, czego pewnie
nigdy nie zrozumiem...-zapominam!!
myszka2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 17:29   #26
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
[trzym pysk]

Ha, dziś w odzieżowym sklepie w dziale spodni zostałam w ten sposób 'zmolestowana' przez gorliwą panią ekspedientkę, ale nie widzę sensu, żeby się tak irytować z tego powodu Są różne sprzedawczynie, kiedy taka stoi nade mną, sapie i patrzy bez słowa, odwracam się i pytam: "Mogę w czymś pomóc?". Zwykle skutkuje

Cytat:
Napisane przez myszka2006 Pokaż wiadomość
A wiecie co mnie najbardziej wkurza, ze oceniaja klienta po wygladzie i jezeli wyglada na "biednego" to go olewaja...
Moj kumpel mial taki przypadek, ze kupowal telewizor, byl po treningu wiec wszedl do sklepu w dresie...nikt do niego nie podszedl, a sprzedawca widzial, z eon jest zainteresowany kupnem, a kiedy na drugi dzien pojechal w garniaku to az 3 sie obok niego krecilo!!!!
Zgadzam się, też coś takiego często obserwuję. Bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące.
__________________


Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-02-08 o 20:30 Powód: post pod postem
Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 17:32   #27
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: [trzym pysk]

Mnie to tez strasznie wkurza,ledwo czlowiek wejdzie do sklepu,a juz za Toba lezie jakas baba.
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 17:42   #28
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez Skurczebyk Pokaż wiadomość
lady Vader – ilu klientów na 10 ma gdzieś co mówisz, ma ochotę wyjść, albo w ciągu 5 sek ci dziękuję?
Bywają i tacy.

Wiele razy mówilismy naszym przełożonym,że te zasady są sztuczne,że klienci ich nie lubią,ale nie ma zmiłuj się-takie są wymogi tej pracy i tyle.

Więc jeżeli tak bardzo Was to mierzi,to proszę-macie dostep do internetu,znajdźcie strony firm,w których sprzedawczynie nie dają Wam żyć i napiszcie co uważacie o takich zachowaniach.

Jeśli będzie Was wystarczająco wielu,to może coś się zmieni i będziemy mogli zamiast stać usiąść sobie wygodnie za biurkiem i nie molestować Was swoją obecnością.
I proszę-trochę więcej szacunku dla sprzedawców-kieruje ten apel przede wszystkim do autora wątku- wbrew pozorom to naprawdę niewdzięczne zajęcie.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 18:05   #29
i_n_e_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 823
Dot.: [trzym pysk]

Ja się nie dziwię, to ich praca, muszą pilnować, bo potem same ponoszą koszty, jak coś zginie, a to nie są małe kwoty czasem.A jak mają prowizję od sprzedanej rzeczy, to nic dziwnego, że się starają.
Mnie też to peszy, ale staram się nie zwracać na to uwagę.
Dziś miałam b.sympatyczną sytuację w sklepie.
- Przepraszam czy mogłaby pani podejść?
-Nie.
-Aha

Taaa
i_n_e_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 18:09   #30
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: [trzym pysk]

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Bez przesady.

Sama jestem,jak to miło określiłeś,takim to właśnie "babsztylem",który namolnie krąży wokół klienta.

Ale nie dlatego,że jestem upierdliwa i mam wielką "zasraną"prowizję od sprzedaży,tylko dlatego,ze jest to element mojej pracy.Nie wiem jak to wygląda w sklepach obuwniczych,czy innej branży,ale u mnie jest tak,ze mamy schemat rozmowy handlowej,do którego musimy się stosować.

Musimy podejść do klienta w ciągu 2 minut od momentu jego wejścia do sklepu i zagadnąć z przyklejonym do twarzy uśmiechem.Bardzo często są nasyłani na nas tzw."tajemniczy klienci",któzry sprawdzają,czy stosujemy się do tych zasad-za błędy można pożegnać się z pracą albo odbierają prowizję.

Kiedyś też mnie irytowały nachalne panie w sklepach,ale od kiedy znam te reguły,to patrzę na to z przymrużeniem oka.

Wiec jeśli masz z tym jakiś problem,to napisz do zarządu firmy,że nie podoba Ci się podejście do klienta i tyle.Wyluzuj.


O chyba coś czuję że może i pracujemy w podobnej branży telefonów komórkowych??
Ja mam dokładnie tak samo. Wiem jak to ludzie odczuwają bo kiedyś miałam tak samo, ale od kiedy sama mam te reguły na codzień podchodzę do tego wyluzowana. Nie irytuję się, bo po co. Wystarczy powiedzieć "nie, dziękuję" i tyle. Chyba że to dla kogoś za duży wysiłek, więc nawet wystarczy pokręcić głową.
Sprzedawczynie naprawdę nie chcą nikogo zjeść ani wcisnąć jakiegoś kitu. Po prostu to należy do ich obowiązków i tyle.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.