Ja już w koncu nic nie wiem:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-19, 12:44   #1
aniellka1
Raczkowanie
 
Avatar aniellka1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Question

Ja już w koncu nic nie wiem:(


Wiem że chleb zwykły jest raczej tuczący. Ciemnego chleba nie moge przelknac. Pomyslam wiec ze dobrym wyjsciem beda ciemne bułki. Jupiłam wiec grahamki. W skladzie napisane jest: Mąka przenna, woda ble ble ble - czy to nie ta sama maka z ktorej zrobione jest jasne pieczywo??? To w koncu grahamki sa lepsze czy to tak samo jakbym jadła białe bułki ktore bardziej mi smakuja... Prosze o porade - jak to w koncu z tym jest i co robic aby bylo dobrze. Nie moge zrezygnowac z pieczywa bo nie mam co innego jesc - nie mam czasu aby robic sałatki a nawet jesli to nie znam przepisow na jakies łatwe i odchduzone Obiad jem domowy bo mama jest nieugieta: ziemniaki, mieso, makarony.. - nie wiem co sama moglabym sobie innego zrobic: bo takze nie stac mnie aby jesc dzoeinnie kurczaka. Co robic
aniellka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 16:12   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

podciągam
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 16:36   #3
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

może po prostu ćwiczyć, jesteś jeszcze młoda osobą więc zbytnie odchudzanie sie nie ma sensu tak wiec : cwiczenia, zrezygnowanie ze słodyczy, nieobjadanie sie wieczorami, a zamiast kolacji owoce,warzywa i jogurty ..
Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 16:53   #4
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

co do ciemnego pieczywa: zawsze czytaj sklad, nie wiem czemu ale czesto piekarnie tak robia, ze zwykle pieczywa z maki pszennej barwią karmelem,posypia slonecznikiem i jakimis innymi ziarnami, i to sie nazywa 'chleb ze slonecznikiem/...' i niektorzy kupuja sadzac ze jest zdrowszy, a tu niespodzianka
ale jak nie lubisz to po co masz jesc? po prostu ogranicz spozycie tego bialego
co do obiadow: unikaj sosow, laduj duzo surowek i salatek z warzyw
gradisca dobrze pisze: raczej sprobuj sie 'pofitnesowac' troche, ogranicz cukier, sol, nie przesadzaj z owowcami[ ale tez z nich calkiem nie rezygnuj bo sa potrzebne! tylko nie jedz np 2 kg winogron czy bananow ]
pozdrawiam!
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 17:01   #5
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

Ta grahamka jest niestety zrobiona z takiej samej mąki jak zwykłe bułki, dodali pewnie zaciemniacza (karmel, a fuj) i może jakieś otręby czy ziarka. Powinna być napisana mąka z pełnego przedmiału T2000 (czyli ta najlepsza). Nie wiem co Ci poradzić, najlepszy byłby chleb razowy, taki prawdziwy. Ale może spróbuj pieczywa chrupkiego, względnie ciastek ryzowych.
Co do obiadku to moja rada jest taka: niech będzie to mięsko (ideałem byłoby bez panierki, samażone na niewielkiej ilości oliwy z oliwek, ale nie wymagajmy zbyt wiele), ale bez ziemiaków tylko z surówką, to napewno mama zaakceptuje. Acha i do mięska (posiłek tłuszczowy) może być w surówce śmietana, nawet (odrobina!!!!)majonezu. Co do makaronu to też może być, ale odpowiednio ugotowany, najlepszy jest makaron z pszenicy durum np. malmy, trzeba go gotować na pół twardo (tylko bez przesady, żeby nie był surowy) i wcinać z warzywami (np. dusisz na patelni z odrobiną oliwy z oliwek trochę papryki, cukinii, pomidorka, cebuli i takim sosikiem polewasz makaronik), jogurtem (max 2% tłuszczu do posiłku węglowego), jogurt może być np z truskawkami.
Podstawowa zasada: nie łączymy węglowodanów i tłuszczy, czyli w praktyce mięsko+makaron odpada. Nie można jeść ziemniaków, białego pieczywa, cukru (wyjątek stanowi czekolada z zawartością kakao powyżej 70%, jako deser do posiłku tłuszczowego-mięsko), gotowanej marchewki, bo surowa jak najbardziej
Te wszystkie wskazówki opierają się na diecie Montignaca, która jest zdrowa i naprawdę przynosi efekty, wystarczy popatrzeć: http://forum.montignac.com.pl/viewtopic.php?t=1385
Pozdrawiam i życzę powodzenia
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 17:11   #6
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

nie lubię takiego chamstwa z tym pieczywem...tak naprawdę to niewiadomo co się kupuje bo nie zawsze skład podadzą
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:54   #7
Maryjka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

ja z chleba nie rezygnuje tylko rano ///= pozostale posiłki z chlebem - to tabu.

Jak chce schudnąc to jem makaron. Bo nieprawdą ze jest bardzo tuczacy - wartosc ener. podaje sie na 100 gram makaronu niegotowanego. Podczas gotowania makaron zwieksza dzieki wodzie 3 razy objetość. Więc sto gram nadajacego sie do zjedzenia makaronu równa się 1/3 wartości energetycznej tej podawanej w tabelkach. Poza tym makaron nie obciaza ukladu trawiennego przez co czuje sie lekko i mam ochote uprawiac spontaniczne sporty.... (MÓWIĘ O MAKARONIE Z MAKI DURUM - twardych rodzajów)

Nadszedł czas obalać legendy. Makaron górą..)
Maryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-20, 20:59   #8
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

Z tym, pieczywem prawda jest taka.że najlepszy jest chleb pełnoziarnisty.
Kupujac taki wiesz ,że jest z pełnych ziaren-nie pozbawiony witamin i błonnika,co korzystnie wpływa na procesy przemiany materii.
Makaron polecam razowy ,pyszny ,krótko się gotuje-wartości jak wyżej.
No i jak piszą koleżanki wyżej zero ziemniaków,bułek,białego ryżu.I nie łączyć białka z węglowodanami,nie trzeba chodzić głodnym tylko zdrowo się odżywiać.
I znów powóżę co wyżej-trochę fitnesu -i lala jak się patrzy.Tylko cierpliwie,co nagle to po diable.
Pozdrawiam
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 21:37   #9
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

no ja jem tylko ciemne pieczywko i jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru polecam serdecznie
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 08:38   #10
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Ja już w koncu nic nie wiem:(

a ja mysle, ze dla urozmaicenia mozna od czasu do czasu skusic sie na biala buleczke oczywiscie tylko na sniadanko poza tym polecam wszelkie cwiczonka wykonywac rano, na czczo, tuz po przebudzeniu. jak wiadomo wysilek fizyczny przyspiesza przemiane materii jeszcze jakis czas po nim, czyli spokojnie mozna sobie czasem pogrzeszyc przygotowujac sniadanko ja od jakiegos czasu zmienilam pore cwiczen z wieczornej na poranna i ... widze efekty
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.