Puchną mi łydki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-12, 17:02   #1
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111

Puchną mi łydki


mam problem z moimi łydkami... mam ogólnie szczupłe łydki ale tylko latem natomiast zimą budzę sie z idealnie szczułymi łydkami a po kilkunastu minutach po wstaniu z łużka zaczynają mi puchnąć do tego stopnia że wieczorem już ich nie poznaje. latem tego nie mam, tylko zimą.czasem, choć żadko mam w nocy skurcze łydek. Co to może być?
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 19:52   #2
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Re: Puchną mi łydki

czy naprawde żadna z Was sie ztym nie spotkała????
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 20:10   #3
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Puchną mi łydki

Miałam coś podobnego. Było to prawdopodobnie spowodowane pigułkami antykoncepcyjnymi i butami na wyższym obcasie. Też objawiało mi się to głównie zimą i dlatego nawiązuję do butów na obcasie (kozaczki).
Teraz akurat zrezygnowałam na jakiś czas z tabletek, staram się częściej nosić botki na płaskim obcasie i więcej chodzić (przeważnie zimą mniej się ruszam).
Zdarza mi się to rzadziej, ale gdy jestem zmuszona do długiego stania w pracy to wieczorem mam problemy.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 20:15   #4
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: Puchną mi łydki

Wisienko,koniecznie musisz pójść z tym do lekarza,gdyż przyczyn puchnięcia nóg może być bardzo wiele,np.choroby krążenia,nerek,układu żylnego itd.i jedynie lekarz po wykonaniu badań może stwierdzić przyczynę i tym samym zastosować odpowiednie leczenie.
wisienka napisał(a):
> mam problem z moimi łydkami... mam ogólnie szczupłe łydki ale tylko latem natomiast zimą budzę sie z idealnie szczułymi łydkami a po kilkunastu minutach po wstaniu z łużka zaczynają mi puchnąć do tego stopnia że wieczorem już ich nie poznaje. latem tego nie mam, tylko zimą.czasem, choć żadko mam w nocy skurcze łydek. Co to może być?
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 20:16   #5
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Re: Puchną mi łydki

no w sumie od butków na obcasie nie stonie ale pigółki anty... brałam ostatnio jakieś 2 miesiące temu. Pewnie jest to związane z tymi butami
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 20:28   #6
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Re: Puchną mi łydki

nie sądziałm że to może być aż tak poważne, będę musiałą sie wybrać do lekarza
dzięki za odpowiedź
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 20:37   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Puchną mi łydki

Przyczyn moze byc wiele: przegrzane powietrze, obcisle buty, wysokie obcasy, dlugie utrzymywanie ciala w pozycji siedzacej/stojacej, niewydolnosc krazeniowa (ta ma rozna etiologie) dieta tluszczowa, pigulki antykoncepcyjne...

Na dobry poczatek - nizsze i wygodne buty (w domciu najlepiej hasac boso), czesto trzymac nogi wyzej niz tulow, praktykowac niezbyt intensywny ruch areobowy, przyjmowac duostnie preparaty z kasztanowca uszczelniajace zyly (np. Venescin), smarowac lydki zelami przeciwobrzekowymi, zrezygnowac z podkolanowek na rzecz rajstopek przeciwzylakowych, duzo pic (ale nie kawe i czarna herbate - wode i zielona herbate!)...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-11-12, 20:44   #8
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Puchną mi łydki

mexa
niewydolność krążeniowa i etiologia. te słowa wskazują na twoje medyczne wykształcenie... jesteś może lekarzem?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 21:00   #9
mexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 34
Re: Puchną mi łydki

Cieplo, cieplo...

Pochodze z lekarskiej rodziny (ojciec, siostra, wujkowie...), sama jestem biologiem.
mexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 07:58   #10
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Puchną mi łydki

Dziewczyno droga,
czym prędzej zrób sobie badanie na krzepliwośc krwi, ponieważ puchnięcie łydek może być spowodowane zwiększoną krzepliwością, co jest bardzo niebezpieczne, gdyż w naczyniach żylnych tworzą się skrzepy mogące zatorować np. tętnicę płucną (piszesz, że brałaś tabletki, to nieważne, że teraz ich nie bierzesz) Zwiększona krzepliwość krwi to nie jest wcale przypadłość 70-latków!
Idź czym prędzej do lekarza i smaruj nogi maścią lub żelem z heparyną, np. Hematoven żel - drogi, śmierdzi, ale jest skuteczny.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 09:07   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Puchną mi łydki

Wybierz się do lekarza, np. flebologa lub chirurga naczyniowego. Doraźnie mogą Ci pomóc preparaty z escyną (działa przeciwobrzękowo),np. Aescin, Venescin, Venotonin, Esceven
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-11-13, 10:12   #12
mexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 34
Re: Puchną mi łydki

Oczywiscie, ze przyda sie lekarz (internista, prawdopodobnie da skierowanie do naczyniowca)...

Zbedne sa jednak te panikarskie tony, niepotrzebnie straszysz dziewczyne... Od puchnacych lydek do zakrzepicy daleka droga, nie mowiac juz o zatorze plucnym, ktory czesto konczy sie smiercia. Nie masz ZADNYCH danych, by nawet przypuszczac taka dolegliwosc. Wprowadzasz tylko panike - i po co?

Spokojnie...
mexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 10:43   #13
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Puchną mi łydki

Bo widzisz... mojemu tacie też dziwnie puchły łydki (tłumaczył to przepracowaniem), po południu w Wigilię dostał zator i odszedł na tamten świat.
Po sekcji okazało się, że w naczynich w nogach miał pełno skrzepów.
Stąd mój strach, jestem bardzo, bardzo na tym punkcie przewrażliwiona.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 11:16   #14
mexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 34
Re: Puchną mi łydki

Rozumiem; i przykro mi...

Jednak Twoje doświadczenia nijak moim zdaniem nie przekladaja sie na wisienke. Fakt, ze lydki puchna Jej 'sezonowo' moim zdaniem swiadczy, ze sprawa nie jest az tak powazna.
mexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 13:49   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Puchną mi łydki

no o to mo chodziło, nie istotnie jest to co to może powodować, pójde do lekarza (jutro) i się dowiem, dzięki wszystkim za odpowiedź... i mam tylko nadzieje że idąc na studniówke nie będę musiała sie wstydzić jak założe sukienke do kolan
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 16:25   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
pytanie szczególnie do heleny, mexy, crazy

a czy myślicie że jak już będę wiedziała co mi jest, i jak już zaczne to leczyć... objawy zniną całkowicie, tzn czy w 100% przestaną mi puchnąć łydki?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 20:39   #17
mexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 34
Re: pytanie szczególnie do heleny, mexy, crazy

Nie ma nic na 100%.

Trudno diagnozowac przez Internet, wiec jak najszybciej wybierz sie do lekarza (domagaj sie zalecenia badania krzepliwosci krwi). Skutecznosc terapii jest zalezna od etiologii Twoich dolegliwosci, trybu zycia, ew. obciazenia genetycznego.

Jesli wiec nawet lekarz stwierdzi lekka niewydolnosc zylna, to sama farmakoterapia nie pomoze. Branie prochow mija sie z celem, jesli Ty sama rowniez o nogi nie zadbasz - pisalam o tym w pierwszym poscie do Ciebie. Wiele dziewczyn tak mysli - "wezme Detralex i bedzie ok", i dalej katuja nogi bezruchem, kiepska dieta, fatalnym obuwiem.

Jestes mloda, mysle wiec, ze patologiczne zmiany nie sa w Twoim przypadku wielkie. Jesli porzadnie o nozeta zadbasz, spokojnie bedziesz mogla je z duma pokazac na studniowce.

Czego serdecznie zycze. [img]icons/icon7.gif[/img]
mexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 20:43   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pytanie szczególnie do heleny, mexy, crazy

dzięki, właśnie o takie słowa mi chodziło, bo troche sie bałam że moj opytmizm, nadzieja na powrócenie do normalnego stanu legnie w gruzach po diagnozie, no ale jutro sie dowiem... jestem dobrej myśli [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.