Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :) - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-02, 13:01   #4771
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
kołdrą to ja bym chyba siebie zabiła...naga, jedynie poduszka pod glowa i jaknajblizej otwartego okna.Przedostatniej nocy mąż sie przebudzil i mowie do niego, wstan i otworz bardziej okno, a on do mnie"dziewczyno ja juz kataru dostaje" a ze mnie sie lało
ja spie w spodenkach i koszulce, ale na samym przescieradle, cala koldre ma tz bo jemu zimno......a ja i tak zasnac nie moge bo mi cieplo i duszno.......

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość

no więc poród był w całości indukowany lekami, bo nie miałam żadnej akcji mimo odejścia wód

od 23.30 do 4 czekali na moją akcję, ok 4 podłączyli oksytocynę, ale dopiero ok 8 jak przyszła inna lekarka zaczęła włączać po kolei leki, masaż szyjki w czasie skurczu (myślałam, ze umrę - darłam się chyba na cały szpital i niech mi ktoś jeszcze powie, ze dentyści to sadyści - chowamy się przy położnikach )

i w zasadzie dzięki tej lekarce od 8 zaczęło się rozkręcać tak, ze o 14. 30 urodziłam
fajna położna też mi robiła jakies masaże masakryczne, ale dzięki temu mnie nie nacięli i dobrze, ze się nade mną poznęcali, bo jak patrzyłam jak chodzą panie po nacięciu ...

w każdym razie Tomuś dał radę w 3 minucie dostał 10 pkt, bo na początku nie chciał płakać...

teraz już widzę, ze mały się budzi, więc tylko wrzucę fotkę
pomeczylas sie biedaku
Tomus sliczny jak mamusia

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
No dobra "komu w drogę, temu czas"

spadam już, odezwę się jak wróce, pa.


Ale mam nerwa, normalnie jak przed egzaminem
i właśnie zaczęło padać
nic sie nie boj! bedzie dobrze- potem wskocz na wizaz zdac relacje

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki
Jak zwykle wpadłam tylko na chwilke. Zrobiłam sobie dzisiaj wypad do miasta TŻ został z małym, ale byl nakarmiony i przebrany wiec slodko sobie spał aż do teraz.
Wstapiłam do Rossmana i kupiłam pare drobiazgów, m.in. mleko dla malego, chusteczki nawiliżające Nivea (są super a jest teraz na nie promocja) i dla siebie kilka kosmetyków ujędrniająco- wyszczuplających. Z racji tej, że juz praktycznie nie mam mleka, niedlugo zaczne powrót do swojej wagi sprzed ciaży Jeszcze musze apteke odwiedzic i kupic jakies herbatki i może dobry specyfik na odchudzanko.
Dzisiaj rano sie zalamalam bo w nic sie nie mieszcze i musiałam pojechac w spodniach ciążowych których mam juz serdecznie dość.

zakupki udane
a spodniami sie nie przejmuj.....za jakis czas sama sie zdziwisz jak beda za duze

Cytat:
Napisane przez cashmeree Pokaż wiadomość
c

. Znikam teraz bo muszę w końcu ten wózek wybrać i chce jeszcze doczytać o nich na forach bymajmniej na tą chwilę 60% do 40% dla Tako. Jakoś coraz bardziej się do niego przekonuje niż do x-landera.
daj znac jaka fure wybralas

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
W dzinsy z przed ciąży to moge schować głęboko do szafy ale mam takie dresy na gumce i chciałam je założyc i niestety brzuch wystaje i sie jeszcze nie nadają.
Przytyłam 25 kg, 10 kg juz zeszło reszcze jakos zrzuce, mam (czasami) silną wole więc napewno sie uda. Nie zamierzam sie katować Dużo spacerków z małym, lekka dieta, kremy, herbatki i badzie ok
ja bede miec tyle samo do zrzucenia.....
masz dobry plan- damy rade wszystkie a co

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość

Ja wyprałam rożek i trochę z jednej strony zbiło mi się wypełnienie , o czym nie omieszkałam już powiadomić producenta

wypralam rozek -juz sie suszy, nic sie nie stalo z wypelneniem, jedynie ta mala podusia co byla do rozka sie troche pozbijała ale jak wyschnie powinno byc ok, kiedys mialam to samo z kurtka -po wyciagnieciu z automatu same kulki zamiast puchu ale jak wyschnela to byla znowu puchowa


boli mnie kość cipna......i pachwiny......mama powiedziala ze sie rozciąga juz do porodu......
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:02   #4772
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
W trójmiejskich szpitalach jeszcze naciągają, że za poród rodzinny się płaci, ale widzę, że już gazety o tym trąbią, więc się poprawia

u nas tez...jedyne 150zl

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My już po wizycie, wszystko pozamykane na cztery spusty, szyjka jeszcze się nie skraca, więc gin mówi, że jeszcze powinnam trochę pochodzić w dwupaku, bo i jeszcze nie czas rodzić . Waga 0,8 kg do przodu przez 2 tygodnie, ciśnienie w normie, zaczęła już mi rosnąć hemoglobina . Serduszko Kuby pięknie bije . No i miałam pobrany wymaz na paciorkowca, nic nie bolało, nie szczypało, aż się zdziwiłam, kiedy gin powiedział, że mogę się ubrać. Probówka zaniesiona do laboratorium mikrobiologii i czekam na wyniki (we wtorek lub środę). Gin poinstruował, co robić, jak przyjdą wyniki i jakby się coś działo i następna wizyta u niego niestety dopiero 28 lipca . Ale jutro jeszcze USG
W takim razie tylko ja to tak fatalnie odczulam? a zarejestrowalas czym pobieral?


Ja odnotowuje u siebie wilczy apetyt... coraz czesciej glodna jestem.Tez tak macie?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:05   #4773
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
Cass,moze opiszesz jak wyglada wasz Kubusiowy dzien, tak plus minus.No i co udaje sie tobie zrobic jak spi a czego brakuje?
Dzien wygląda w sumie jak każdy inny. Kuba jest spokojnym brzdącem (jak narazie, żeby go nie przechwalić ) Większosc dnia i nocy przesypia. Po jedzonku tak ok 0,5- 1 godz. coś tam sobie guga i stęka a potem usypia. Spi ok 3-4 godz. a potem znów je i go przebieram. I tak w kółko macieju
Mam sporo czasu, domek posprzatany, uprane i ugotowane
Napewno to sie zmieni jak mały troszke podrośnie i juz nie bedzie potrzebowal tyle snu.

A dzisiaj ok 16-17, jak sie troszke ochłodzi wybieramy sie na pierwszy spacerek Trzeba dziecko troszke przewietrzyć

Lece bo sie budzi o mleczko trzeba zrobić.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:05   #4774
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość

My już po wizycie, wszystko pozamykane na cztery spusty, szyjka jeszcze się nie skraca, więc gin mówi, że jeszcze powinnam trochę pochodzić w dwupaku, bo i jeszcze nie czas rodzić . Waga 0,8 kg do przodu przez 2 tygodnie, ciśnienie w normie, zaczęła już mi rosnąć hemoglobina . Serduszko Kuby pięknie bije . No i miałam pobrany wymaz na paciorkowca, nic nie bolało, nie szczypało, aż się zdziwiłam, kiedy gin powiedział, że mogę się ubrać. Probówka zaniesiona do laboratorium mikrobiologii i czekam na wyniki (we wtorek lub środę). Gin poinstruował, co robić, jak przyjdą wyniki i jakby się coś działo i następna wizyta u niego niestety dopiero 28 lipca . Ale jutro jeszcze USG
czyli jeszcze nie rodzisz

troche lipa ze tak pozno masz wizyte....mam nadzieje ze dotrwasz w dwupaku

za wyniki


a ja mam wizyte za 2 tygdonie ostatnia, a przeciez niedawno bylam no tak 2 tygodnie temu......
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:07   #4775
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

brzmi bardzo pozytywnie
dzieki
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:08   #4776
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Po pierwsze kciuki za wizyty - Eleeri, Miramej, Mayaha

Karolciu gratuluję ślicznej córci szkoda tylko, że tak Cię wymęczyli zanim Zuzinka przyszła na świat może tego znieczulenia wcale nie chcieli dac i dlatego tak się wykręcali?


Do kąpieli mam żel - on jest do mycia ciała i włosków. Potem czeka krem pielęgnacyjny-jeśli nie będzie odparzeń albo krem na odparzenia. Oliwka będzie najpewniej do masażu, a czy częściej to się okaże w praktyce. Puder bardzo chwali sobie moja kuzynka, ponoś jej mały nie miał ani razu odparzonej pupy, a używa tylko tego więc kupiłam, ale czy zużyję to też się zobaczy.
Na dwór, na odsłonięte części ciała będzie krem z filtrem. Tyle

Ja żarłam truskawki rano jak pisałam tutaj

może zagadaj dziś z gin o wywołanie porodu jeśli chcesz już i tak Ci ciężko?

To prosiak

no to ładnie jak ten masaż w ogóle wygląda?
Może spróbuj Medeli laktatora? mini electric lub swing. Pamiętaj żeby nie odciągać wszystkiego tylko do poczucia ulgi, bo inaczej będziesz produkować jeszcze więcej może to sławny nawał pokarmu?
Z opisu wynika, że brak nacięcia okupiony został sporym bólem, ale przynajmniej możesz chyba siedzieć normalnie teraz
Ślicznego masz kawalera
właśnie małż pojechał szukać laktatora medeli
ale mi tam leci jak zrobie masaż tylko chyba kształt brodawki bardziej pasuje małemu w lewej niż w prawej, więc smaruję bepantenem i stymuluję laktatorem

jaki "nawał pokarmu" - napisz coś więcej

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki
Jak zwykle wpadłam tylko na chwilke. Zrobiłam sobie dzisiaj wypad do miasta TŻ został z małym, ale byl nakarmiony i przebrany wiec slodko sobie spał aż do teraz.
Wstapiłam do Rossmana i kupiłam pare drobiazgów, m.in. mleko dla malego, chusteczki nawiliżające Nivea (są super a jest teraz na nie promocja) i dla siebie kilka kosmetyków ujędrniająco- wyszczuplających. Z racji tej, że juz praktycznie nie mam mleka, niedlugo zaczne powrót do swojej wagi sprzed ciaży Jeszcze musze apteke odwiedzic i kupic jakies herbatki i może dobry specyfik na odchudzanko.
Dzisiaj rano sie zalamalam bo w nic sie nie mieszcze i musiałam pojechac w spodniach ciążowych których mam juz serdecznie dość.

Gizmiatko gratuluje zdanego egzaminu



Zuzinka jest cudowna I jakie ma dlugie włoski.



Najwazniejsze, że juz po wszystkim. Szybko dojdziesz do siebie. Teraz tylko trzeba sie cieszyć maleństwem.
Przystojniaczek z niego.
ja też chciałam wskoczyć w jakieś rybaczki bo gorąco i byłam bardzo zdziwiona, ze nadal sie nie mieszczę - cóż zostały leginsy z czasów ciąży...

karolinko gratulacje
ale opis faktycznie porażający
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------


Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2009-07-02 o 13:11
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:08   #4777
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Dzien wygląda w sumie jak każdy inny. Kuba jest spokojnym brzdącem (jak narazie, żeby go nie przechwalić ) Większosc dnia i nocy przesypia. Po jedzonku tak ok 0,5- 1 godz. coś tam sobie guga i stęka a potem usypia. Spi ok 3-4 godz. a potem znów je i go przebieram. I tak w kółko macieju
Mam sporo czasu, domek posprzatany, uprane i ugotowane
Napewno to sie zmieni jak mały troszke podrośnie i juz nie bedzie potrzebowal tyle snu.

A dzisiaj ok 16-17, jak sie troszke ochłodzi wybieramy sie na pierwszy spacerek Trzeba dziecko troszke przewietrzyć

Lece bo sie budzi o mleczko trzeba zrobić.
no z tego co piszesz to rzeczywiscie masz spokojnego szkraba i dobrze bo chociaz masz czas na inne rzeczy....

a powiedz dobijaja sie juz goscie z odwiedzinami??
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 13:15   #4778
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
u nas tez...jedyne 150zl

W takim razie tylko ja to tak fatalnie odczulam? a zarejestrowalas czym pobieral?

Ja odnotowuje u siebie wilczy apetyt... coraz czesciej glodna jestem.Tez tak macie?
U nas było chyba 200 zł , ale właśnie znalazłam biuletyn szpitala, w którym będę rodzić, w którym jest oficjalny komunikat dyrektora szpitala, że zabrania się tego typu praktyk, bo to jest niezgodne z prawem. Ale uznali tak dopiero po artykułach lokalnych gazet

Pobierał wielkim patyczkiem higienicznym , czyli tak, jak u Ciebie , zresztą dostałam to do specjalnego pojemniczka i sama zawiozłam do laba.

Ja nie zauważyłam zwiększonego apetytu, chociaż prawda jest taka, że i tak wciąż coś tam mielę

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Dzien wygląda w sumie jak każdy inny. Kuba jest spokojnym brzdącem (jak narazie, żeby go nie przechwalić ) Większosc dnia i nocy przesypia. Po jedzonku tak ok 0,5- 1 godz. coś tam sobie guga i stęka a potem usypia. Spi ok 3-4 godz. a potem znów je i go przebieram. I tak w kółko macieju
Mam sporo czasu, domek posprzatany, uprane i ugotowane
Napewno to sie zmieni jak mały troszke podrośnie i juz nie bedzie potrzebowal tyle snu.

A dzisiaj ok 16-17, jak sie troszke ochłodzi wybieramy sie na pierwszy spacerek Trzeba dziecko troszke przewietrzyć
A przebierasz go przed, czy po jedzeniu? Bo ja zawsze myślałam, że przed .
Udanego spacerku Wam życzę , na razie wygląda obiecująco dzień z takim maluchem, ale to prawda, że do czasu

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
czyli jeszcze nie rodzisz

troche lipa ze tak pozno masz wizyte....mam nadzieje ze dotrwasz w dwupaku

za wyniki
No niby nie rodzę . Z wizytą lipa, ale on tam jest sam, nikt go nie będzie zastępował, no ale nic nie poradzę. I lekarzowi się urlop należy, nie?

Dzięki za kciuki, nie chciałabym mieć bakterii
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:25   #4779
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Ja swoje tez sama musialam zawiezc do szpitala ale wyreczyl mnie mąż.Szybciej w korkach motocyklem i bez problemu z parkowaniem.

Ja po swoje wyniki dzw w sobote, a jutro ropoczynamy sexik Sama jestem ciekawa czy bede nalezala do grona tych ktorym sie udalo.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:32   #4780
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
Podczas spotkania z moja polozna jak ja zapytalam o masaz, to powiedziala mi ze ona nie praktykuje tego bo to bardzo bolesne a sa inne metody.
Potem Svinecka to potwierdzila, teraz p4w, wiec musi to byc okrutne.
Ale sama jestem ciekawa jak to wygląda.Wkłada ręke, głeboko i masuje?
Nie wiem właśnie
Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki
Jak zwykle wpadłam tylko na chwilke. Zrobiłam sobie dzisiaj wypad do miasta TŻ został z małym, ale byl nakarmiony i przebrany wiec slodko sobie spał aż do teraz.
Wstapiłam do Rossmana i kupiłam pare drobiazgów, m.in. mleko dla malego, chusteczki nawiliżające Nivea (są super a jest teraz na nie promocja) i dla siebie kilka kosmetyków ujędrniająco- wyszczuplających. Z racji tej, że juz praktycznie nie mam mleka, niedlugo zaczne powrót do swojej wagi sprzed ciaży Jeszcze musze apteke odwiedzic i kupic jakies herbatki i może dobry specyfik na odchudzanko.
Dzisiaj rano sie zalamalam bo w nic sie nie mieszcze i musiałam pojechac w spodniach ciążowych których mam juz serdecznie dość.
Jeszcze będziesz śmigać w rurkach, zobaczysz
Jakie mleko dajesz małemu? ostatnio patrzyłam na półkę z mlekami w aptece i dostałam zawrotu głowy od ilości marek
Cytat:
Napisane przez WrednaAfrodyta Pokaż wiadomość
Cassandro dasz rade i nie stresuj sie powoli dojdziesz do formy Ja to bede miec stresa bo 2 miesiace po porodzie mam swoje wesele....
Ja też w dwa miesiące muszę dojść do siebie, bo czeka mnie wystąpienie jako chrzestna we wrześniu i jako żona chrzestnego chwilę później
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My już po wizycie, wszystko pozamykane na cztery spusty, szyjka jeszcze się nie skraca, więc gin mówi, że jeszcze powinnam trochę pochodzić w dwupaku, bo i jeszcze nie czas rodzić . Waga 0,8 kg do przodu przez 2 tygodnie, ciśnienie w normie, zaczęła już mi rosnąć hemoglobina . Serduszko Kuby pięknie bije . No i miałam pobrany wymaz na paciorkowca, nic nie bolało, nie szczypało, aż się zdziwiłam, kiedy gin powiedział, że mogę się ubrać. Probówka zaniesiona do laboratorium mikrobiologii i czekam na wyniki (we wtorek lub środę). Gin poinstruował, co robić, jak przyjdą wyniki i jakby się coś działo i następna wizyta u niego niestety dopiero 28 lipca . Ale jutro jeszcze USG
gratuluję samych dobrych wieści. Teraz tylko zaciskamy kciuki za brak paciorka
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
j
boli mnie kość cipna......i pachwiny......mama powiedziala ze sie rozciąga juz do porodu......

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
Ja odnotowuje u siebie wilczy apetyt... coraz czesciej glodna jestem.Tez tak macie?
Ja też częściej zaglądam do lodówki, choć zadowalam się np. gruszką bądź innymi owocami...staram się nie pochłaniać za dużo słodyczy. To podobno przed porodem tak się dzieje, organizm gromadzi zapasy na okres wzmożonego wysiłku porodowego i poporodowego.
Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Dzien wygląda w sumie jak każdy inny. Kuba jest spokojnym brzdącem (jak narazie, żeby go nie przechwalić ) Większosc dnia i nocy przesypia. Po jedzonku tak ok 0,5- 1 godz. coś tam sobie guga i stęka a potem usypia. Spi ok 3-4 godz. a potem znów je i go przebieram. I tak w kółko macieju
Mam sporo czasu, domek posprzatany, uprane i ugotowane
Napewno to sie zmieni jak mały troszke podrośnie i juz nie bedzie potrzebowal tyle snu.

A dzisiaj ok 16-17, jak sie troszke ochłodzi wybieramy sie na pierwszy spacerek Trzeba dziecko troszke przewietrzyć

Lece bo sie budzi o mleczko trzeba zrobić.
Też mi opowiadano, że pierwszy miesiąc z maluchem to bajka, bo tyle śpi i mamusia też może odetchnąć po trudach porodowych. Niestety od drugiego miesiąca coraz dłużej czuwa taki maluch i już trzeba się nim bardziej zajmować
Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
właśnie małż pojechał szukać laktatora medeli
ale mi tam leci jak zrobie masaż tylko chyba kształt brodawki bardziej pasuje małemu w lewej niż w prawej, więc smaruję bepantenem i stymuluję laktatorem

jaki "nawał pokarmu" - napisz coś więcej
A np tak piszą o nawale
http://www.laktacja.pl/index.php?opt...=365&Itemid=75
Z masażem też nie przesadzaj, nasza doradca laktacyjna mówiła, że zbyt mocne masowanie może doprowadzić do zatykania kanalików, a w konsekwencji do jeszcze większego bólu..polecała takie dosłownie głaskania, no i okłady ciepłe przed karmieniem i zimne po karmieniu

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

P4w - tutaj masz namiar na ceryfikowaną doradczynię laktacyjną ze Szczecina jakby co
http://www.kobiety.med.pl/cnol/index...id=10&Itemid=3
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:32   #4781
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość


No niby nie rodzę . Z wizytą lipa, ale on tam jest sam, nikt go nie będzie zastępował, no ale nic nie poradzę. I lekarzowi się urlop należy, nie?

Dzięki za kciuki, nie chciałabym mieć bakterii
no lekarz tez czlowiek

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość



to nie jest smieszne.......chodzic nie moge przez to ......tak boli jakby ta kosć łonowa byla stluczona i poobijana.....i jak chodze to jeszcze bardziej to boli......
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 13:35   #4782
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
Ja swoje tez sama musialam zawiezc do szpitala ale wyreczyl mnie mąż.Szybciej w korkach motocyklem i bez problemu z parkowaniem.

Ja po swoje wyniki dzw w sobote, a jutro ropoczynamy sexik Sama jestem ciekawa czy bede nalezala do grona tych ktorym sie udalo.
Tak się składa, że ja mieszkam po drugiej stronie ulicy, gdzie jest ten lab, więc szybko poszło
Ale co się udało? Nie mieć paciorka, czy przyspieszyć poród sexem?

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
gratuluję samych dobrych wieści. Teraz tylko zaciskamy kciuki za brak paciorka
, kciuki jak najbardziej się przydadzą
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:50   #4783
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość


wieczorkiem wpadnę i napiszę przebieg porodu jakby któraś była ciekawa

Gratulacje! juz masz to za soba! jestem bardzo ciekawa, opisuj kazdy szczegol.


Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja planuję sobie teraz dni jak najintensywniej żeby małego szybciej z brzuszka wygonić
Tak też było i dziś, choć chodząc po dworze myślałam, że autentycznie zemdleję z tym upale, ewentualnie, że ubrania ze mnie spłyną. Byłam na cmentarzu z mamą i na zakupach, potem w domu rozpakowywałam kartony z książkami, zrobiłam dwa prania, odkurzałam, uporządkowałam kilka szafek no i czekam
Truheart! a ja wyczytalam w mojej ksiazce, ze to nic nie da, wrecz przeciwnie. Organizm zaczeka, az nabierze sil na akcje porodowa.
Jak ktos bedzie zainteresowany co poleca sie to napisze.

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość

A dalej masz bardziej spuchniętą lewą stopę od prawej?? bo ja tak
ja tez puchne z jednej stony bardziej.Np. prawego buta ( domowego, zorczlapanego kapcia ) nie umiem wlozyc.

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Przed 10 leżałam podłączona już do ktg, z coraz mocniejszymi skurczami...rosły w oczach dosłownie...i tak sobie leżałam i czekałam, ból był jednak jeszcze do zniesienia...chociaż powiedziałam od razu położnej że chce znieczulenie...odpowiedzi ała że jeszcze nie czas...
Gratuluje!
A poloznej chyba bym oczy wydrapala! co za znieczulica!!!


Dziewczyny powiedzcie, czy szew po rozcieciu/szyciu tak mocno boli, ze uniemozliwia pojscie na kibelek? ja juz dostaje powoli paniki. Mam dni, ze spokojnie o tym mysle, zakladam, ze dostane znieczulenie w kregoslup i jakos to przezyje, a sa i takie jak dzisiaj, ze zalewam sie potem jak mysle o porodzie. Jutro mam wizyte i chyba zapytam o cesarke. Mam problem z jelitami, mialam miec klejone od wewnatrz, bo pekam. Dlatego to ciecie i szycie mnie przeraza, chyba bardziej niz bole porodowe.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 13:56   #4784
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Jakie mleko dajesz małemu? ostatnio patrzyłam na półkę z mlekami w aptece i dostałam zawrotu głowy od ilości marek

Ja też w dwa miesiące muszę dojść do siebie, bo czeka mnie wystąpienie jako chrzestna we wrześniu i jako żona chrzestnego chwilę później

Ja też częściej zaglądam do lodówki, choć zadowalam się np. gruszką bądź innymi owocami...staram się nie pochłaniać za dużo słodyczy. To podobno przed porodem tak się dzieje, organizm gromadzi zapasy na okres wzmożonego wysiłku porodowego i poporodowego.
ja bede podawala bebiko.

W 2mc no tak tylko ty szczypiorek i tak jestes.Ja zakladam dluzszy i zmasowany atak na kg

No staram sie, ale najgorzej jak ktoras o nalesnikach wspomni albo o innych pysznosciach,pierozkach itp, wtedy byle jablko czy plasterek sera mnie nie zadowoli

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ale co się udało? Nie mieć paciorka, czy przyspieszyć poród sexem?
najlepiej jedno i drugie A na mysli mialam przyspieszenie porodu sexem.
Jest jeszcze metoda masowania sutkow-wydziela sie chyba oxytocyna,ale nie wiem czy sie odwaze...

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość


Truheart! a ja wyczytalam w mojej ksiazce, ze to nic nie da, wrecz przeciwnie. Organizm zaczeka, az nabierze sil na akcje porodowa.
Jak ktos bedzie zainteresowany co poleca sie to napisze.
ja jestem zainteresowana

A co do kibelka to chyba jest to tylko wrazenie jakby szew mial peknac, nie wiem, moze nasze mamy ci podsuna odp.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 14:14   #4785
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

No i miała być burza i skończyło się na kilku grzomtach.

Idę zrobić jakąś kawkę, bo zasypiam.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 14:16   #4786
WrednaAfrodyta
Zadomowienie
 
Avatar WrednaAfrodyta
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 438
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Ja tez kawke popijam i pozarlam wlasnie kanapki z serkiem jajeczkiem i pomidorkiem mniam

Truheart chrzestna moze byc wielorybkiem ale panna mloda... Nie no zartuje nie jest jeszcze tak zle narazie przytylam 10 kilo , ale jescze nie cale 2 miesiace zostaly..
__________________
Nasz synek Tomuś od 18.08.2009 jest już z nami
WrednaAfrodyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 14:24   #4787
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
najlepiej jedno i drugie A na mysli mialam przyspieszenie porodu sexem.
Jest jeszcze metoda masowania sutkow-wydziela sie chyba oxytocyna,ale nie wiem czy sie odwaze...
Ja na razie nie chcę przyspieszać, zobaczymy później
Po tych opisach porodu zdecydowałam się na prywatną położną

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Idę zrobić jakąś kawkę, bo zasypiam.
I ja się chyba napiję
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 14:26   #4788
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
Ja odnotowuje u siebie wilczy apetyt... coraz czesciej glodna jestem.Tez tak macie?

Ja tez. Caly czas musze cos jesc, na zmiane z RENI, bo zgage mam okropna. Dopycham sie arbuzami, slodkie i gasi pragnienie a podobno nie tuczy.

Podobno porod maja przyspieszyc:

1. SEX - sperma zawiera hormon Prostaglandin, ktory powoduje, ze szyjka macicy staje sie miekka

2. tampon namoczony olejkiem z gozdzikow, ale tylko pod nadzorem poloznej

3. herbata z lisci malin - 2 szklanki dziennie. Rozluznia muskulature miednicy. Podobnie dziala herbatka zimowa z cynamonem, gozdzikami i imbirem

4. Drink z soku brzoskwiniowego i oleju rycynowego ( bleee) Jelita zostaja dobrze dokrwione, organizm sie wyproznia. Ten niepokoj powoduje skurcze macicy. Tylko pod nadzorem poloznej, nadmiar koktajlu moze spowodowac biegunke u dziecka.

5. Homeopatia. Kuleczki o nazwie Caulophyllum, albo inne: Pulsatilla- i Kalium- Carbonicum
( osobiscie jestem zachwycona homeopatia, nie sadzilam, ze az tak beda na mnie dzialac. Przed ciaza zjadalam kilogramy lekow przeciwbolowych na migrene, wiec myslalam ze homeopatia na mnie nie zadziala, a jak sie okazalo w tepie 5 razy szybszym niz chemia, polecam!!!!)

6. Akupunktura

7. Delikatne masaze brzucha olejkiem zawierajacym Verbene ( nie wiem co to jest, a w slowniku nie ma), cynamon, gozdziki i imbir. Pobudza krazenie, uspokaja i odpreza.

8. Lewatywa

Na kursie polozna mowila, ze dobrze jest sie odprezyc, rozluznic wszystkie miesnie, poddac sie w tancu ( tzn. dac sie prowadzic ), polecala zrobic z siebie marionetke, zaufac partnerowi, kiedy ten bedzie podnosil twoje bezsilne rece i nogi. trzeba przy tym miec lekko rozszerzone nogi, najlepiej lezec na boku z poduszka miedzy nogami.
I nigdy nie zaciskac ust! uchylone usta = lepsze i szybsze rozwarcie.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 14:32   #4789
marica5
Rozeznanie
 
Avatar marica5
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: chełmno
Wiadomości: 933
GG do marica5
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

hejka. sorki że dopiero sie odzywam ale moja Marttynka to taki żarłoczek że ciągle przy piersi ją musze trzymać potrafi nawet 4 godzi szamać .
no to tak moj porod:
poszłam do szpitala dzień przed w zasadzie to nie rozumie dlaczego tylko sie nasłuchalam o i mycha znów płacze musze iść nakarmić później postaram się napisać . buziaki i dziękuję pięknie za kciuki
wrzucam kilka fotek mojego Skarbeńka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN5966_711x533.jpg (24,4 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5970_711x533.jpg (35,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5957_711x533.jpg (31,2 KB, 46 załadowań)
__________________
Free mail
10 Minute mail

Edytowane przez marica5
Czas edycji: 2009-07-02 o 14:35
marica5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 14:35   #4790
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
a powiedz dobijaja sie juz goscie z odwiedzinami??
Narazie była tylko najblizsza rodzinka. Znajomych jeszcze nie zapraszałam.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
U A przebierasz go przed, czy po jedzeniu? Bo ja zawsze myślałam, że przed .
Udanego spacerku Wam życzę , na razie wygląda obiecująco dzień z takim maluchem, ale to prawda, że do czasu
Po jedzeniu, bo jak zje to juz prawie spi i mozna go spokojnie ubrac

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Jakie mleko dajesz małemu? ostatnio patrzyłam na półkę z mlekami w aptece i dostałam zawrotu głowy od ilości marek
Daje Nan HA 1 ale zaczynam wprowadzać Nan Activ 1 bo mały chyba nie jest alergikiem wiec nie ma potrzeby tego Nana HA podawać ( jest on droższy o 6 zł).
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 14:47   #4791
WrednaAfrodyta
Zadomowienie
 
Avatar WrednaAfrodyta
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 438
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Truheart oczywiście Ty nie jestes wielorybkiem tak żartowałam tylko


lece się uczyć bo jutro ostatni egzamin....
__________________
Nasz synek Tomuś od 18.08.2009 jest już z nami
WrednaAfrodyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 14:51   #4792
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez marica5 Pokaż wiadomość
hejka. sorki że dopiero sie odzywam ale moja Marttynka to taki żarłoczek że ciągle przy piersi ją musze trzymać potrafi nawet 4 godzi szamać .
no to tak moj porod:
poszłam do szpitala dzień przed w zasadzie to nie rozumie dlaczego tylko sie nasłuchalam o i mycha znów płacze musze iść nakarmić później postaram się napisać . buziaki i dziękuję pięknie za kciuki
wrzucam kilka fotek mojego Skarbeńka
Cudna królewna , a jak Wam idzie karmienie?

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Po jedzeniu, bo jak zje to juz prawie spi i mozna go spokojnie ubrac
Dzięki za odpowiedź
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 14:57   #4793
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
ja bede podawala bebiko.

a ja w razie W..... Nan

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
No i miała być burza i skończyło się na kilku grzomtach.

Idę zrobić jakąś kawkę, bo zasypiam.
a u nas przeszla burza- dlatego musialam kompa wylaczyc
jeszcze slychac gdzies jakies grzmoty ale daleko juz....

Cytat:
Napisane przez marica5 Pokaż wiadomość
hejka. sorki że dopiero sie odzywam ale moja Marttynka to taki żarłoczek że ciągle przy piersi ją musze trzymać potrafi nawet 4 godzi szamać .
no to tak moj porod:
poszłam do szpitala dzień przed w zasadzie to nie rozumie dlaczego tylko sie nasłuchalam o i mycha znów płacze musze iść nakarmić później postaram się napisać . buziaki i dziękuję pięknie za kciuki
wrzucam kilka fotek mojego Skarbeńka
nareszcie sie odezwalas
Martynka jest slodziutka
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 15:12   #4794
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Hejka kobitki Internet mi siada i nie mam jak was nadrabiać Mała marudzi dzisiaj bo taakie gorąco,że szok,usnęła korzystam więc z chwili i czytam szybko co tam skrobiecie

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie, czy szew po rozcieciu/szyciu tak mocno boli, ze uniemozliwia pojscie na kibelek?
Mnie szew przeszkadza w chodzeniu, siadaniu. W pójściu na kibelek raczej nie, bardziej mnie bolało pierwsze siku po porodzie jak mnie zacewnikowali Ale tylko chwilkę

Cass ale Ci zazdroszczę, że już tak śmigasz ja od wyjścia ze szpitala (jutro tydzień) nie byłam na mieście. Czuę się jak uwięziona księżniczka na czwartym piętrze Amelka jest na samym cycu, ale jak miałam mniej pokarmu i ją dokarmiałam butlą to potrafiła przespać 6 godzin ciągiem a teraz 2,5 to max. Ooooo juz sie obudziła... siku
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 15:34   #4795
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Miramej,. fajnie, że wszyssko ok i pobieranie paciorka nie bolało. Trzymam kciuki za wyniki i nie mogę doczekać się juz twojego Usg, ciekawe jak Kubus urósł

Marica, słodka córunia . Jak sobie radzisz z Maludą, jak nocki, karmienie itp?

Cass, super, ze juz biegasz po mieście, a co do figury, to niestety troszke to potrwa (dłużej niż 2 tyg ), ale dasz radę

Kasiu, w linku sposoby jakie kiedys jedna z mam zamieściła na wizazu, pozwoliłam sobie zapisać i teraz zamieścić
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1242042579
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1242042579

Ja sobie pospałam, cała się lepię i wyglądam jak zoombie. Ale walę to. Widzi mnie tylko synuś, który koło wieloryba zrobił sobie tor dla wyścigówek

Idę się napic, bo padnę z wycieńczenia.
A kawki nie piję - źle się po niej czuję, ale jestem tak śpiaca, ze chętnie bym wchłonęła. Może mrożoną delikatną sobie zrobię z bitą śmietaną
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 15:39   #4796
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Oj jak ja bym już chciała tulić do piersi swoje dzieciątko... Macie piękne dzieciaczki
Ale czekam do sierpnia. termin na 10. A 1 wraca moja chrzestna (położna) z urlopu. Więc nie mam wyjścia i musimy zaczekać na nią

......................... ......................... ..........
A teraz idę pozbierać truskawki. Wrzucę je do słoików i zagotuję na kompoty. A potem muszę pozbierac maliny na soczek Jest niemożliwie duszno

Edytowane przez kamilka
Czas edycji: 2009-07-02 o 15:44
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 16:04   #4797
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Po tych opisach porodu zdecydowałam się na prywatną położną
u ciebie wyglada to tak samo jak u mnie? znaczy pomoc na tej samej zasadzie i koszty zblizone?
ja mysle ze łatwo mozna porównac porod bez "pomocnej reki" a z nia
Nigdy nie jest za pozno.Bardzo dobrze, ze sie zdecydowalas
Znalazlas kogos z polecenia?

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Podobno porod maja przyspieszyc:

1. SEX - sperma zawiera hormon Prostaglandin, ktory powoduje, ze szyjka macicy staje sie miekka

3. herbata z lisci malin - 2 szklanki dziennie. Rozluznia muskulature miednicy. Podobnie dziala herbatka zimowa z cynamonem, gozdzikami i imbirem
tylko te 2 sposoby mi odpowiadaja,reszta zbyt wymyslna lub zbyt duza ingerencja.

Herbatke mam...takiego rooibosa wstretnego w smaku...juz wiem dlaczego nie chcialam jej wyrzucic mimo ze od zimy minelo juz sporo czasu
a taz lisci malin to gdzie mozna nabyc?


Hej Marica, fajnie ze zgladnelas, tylko wroc i dokoncz mysl jak malenstwo pozwoli.

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Po jedzeniu, bo jak zje to juz prawie spi i mozna go spokojnie ubrac
jak to z roznymi szkolami bywa ja slyszlam zeby takie rzeczy przed karmieniem bo potem dzieciaczek ulewa jak przekladany jest z boku na bok przy przebieraniu i przewijaniu.Za to napewno oszczedza sie placzu

Cytat:
Napisane przez megi b Pokaż wiadomość
Amelka jest na samym cycu, ale jak miałam mniej pokarmu i ją dokarmiałam butlą to potrafiła przespać 6 godzin ciągiem a teraz 2,5 to max. Ooooo juz sie obudziła... siku
i ciebie pozdrawiam serdecznie

No jest niesamowita roznica w czasie przesypiania na roznych mlekach Co mnie uwiadamia dalej w butli

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość

Kasiu, w linku sposoby jakie kiedys jedna z mam zamieściła na wizazu, pozwoliłam sobie zapisać i teraz zamieścić
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1242042579
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1242042579

Ja sobie pospałam, cała się lepię i wyglądam jak zoombie. Ale walę to. Widzi mnie tylko synuś, który koło wieloryba zrobił sobie tor dla wyścigówek
dziekuje juz sie zaglebiam
ja tez pospalam odrobinke.Wydałam obiad(ktory od wcz mialam gotowy wiec nie stalam nad garami) i czulam jak mokra jestem wiec wiatrak do sypialni na krzeslo postawilam i leze przy otwartym oknie i czekam az ochlone
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 16:12   #4798
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez megi b Pokaż wiadomość
Hejka kobitki Internet mi siada i nie mam jak was nadrabiać Mała marudzi dzisiaj bo taakie gorąco,że szok,usnęła korzystam więc z chwili i czytam szybko co tam skrobiecie

Mnie szew przeszkadza w chodzeniu, siadaniu. W pójściu na kibelek raczej nie, bardziej mnie bolało pierwsze siku po porodzie jak mnie zacewnikowali Ale tylko chwilkę

Cass ale Ci zazdroszczę, że już tak śmigasz ja od wyjścia ze szpitala (jutro tydzień) nie byłam na mieście. Czuę się jak uwięziona księżniczka na czwartym piętrze Amelka jest na samym cycu, ale jak miałam mniej pokarmu i ją dokarmiałam butlą to potrafiła przespać 6 godzin ciągiem a teraz 2,5 to max. Ooooo juz sie obudziła... siku
No cyc więzi, ale z czasem może bedzie lepiej?
Jak Ci się podoba bycie mamą?

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Miramej,. fajnie, że wszyssko ok i pobieranie paciorka nie bolało. Trzymam kciuki za wyniki i nie mogę doczekać się juz twojego Usg, ciekawe jak Kubus urósł
(...)
Idę się napic, bo padnę z wycieńczenia.
A kawki nie piję - źle się po niej czuję, ale jestem tak śpiaca, ze chętnie bym wchłonęła. Może mrożoną delikatną sobie zrobię z bitą śmietaną
, ja też jestem ciekawa, ile Mały waży (oby nie za dużo )


Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
u ciebie wyglada to tak samo jak u mnie? znaczy pomoc na tej samej zasadzie i koszty zblizone?
ja mysle ze łatwo mozna porównac porod bez "pomocnej reki" a z nia
Nigdy nie jest za pozno.Bardzo dobrze, ze sie zdecydowalas
Znalazlas kogos z polecenia?
(...)
jak to z roznymi szkolami bywa ja slyszlam zeby takie rzeczy przed karmieniem bo potem dzieciaczek ulewa jak przekladany jest z boku na bok przy przebieraniu i przewijaniu.Za to napewno oszczedza sie placzu
Kwoty nie podała, powiedziała, że zapłacę tyle, ile uznam za stosowne. Poleciła mi ją koleżanka, która pracuje na ginekologii onkologicznej, a potem czytałam o tej babace w necie, na forach regionalnych i jest bardzo chwalona, co ważne również wtedy, kiedy trafi się po prostu na jej dyżur.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 16:45   #4799
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
to nie jest smieszne.......chodzic nie moge przez to ......tak boli jakby ta kosć łonowa byla stluczona i poobijana.....i jak chodze to jeszcze bardziej to boli......
Przepraszam, nie śmiałam się z bólu, tylko z tego jak fajnie to nazwałaś
Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Truheart! a ja wyczytalam w mojej ksiazce, ze to nic nie da, wrecz przeciwnie. Organizm zaczeka, az nabierze sil na akcje porodowa.
Właśnie dziś wyczytałam, że progesteron wysyła takie sygnały zmęczenia i senności żeby dbać o naszą ciążę i zapobiegać nadmiernej aktywności w celu gromadzenia siły do porodu i połogu.
A moja chęć do wypicowania wszystkiego to nic innego jak kulminacja wicia gniazda
Ale dziś się lenię jednak właśnie wstałam po spanku
Cytat:
Napisane przez WrednaAfrodyta Pokaż wiadomość
Truheart chrzestna moze byc wielorybkiem ale panna mloda... Nie no zartuje nie jest jeszcze tak zle narazie przytylam 10 kilo , ale jescze nie cale 2 miesiace zostaly..
Oj nie nie może bo ja nie moge już patrzeć na siebie na zdjęciach
Cytat:
Napisane przez marica5 Pokaż wiadomość
hejka. sorki że dopiero sie odzywam ale moja Marttynka to taki żarłoczek że ciągle przy piersi ją musze trzymać potrafi nawet 4 godzi szamać .
no to tak moj porod:
poszłam do szpitala dzień przed w zasadzie to nie rozumie dlaczego tylko sie nasłuchalam o i mycha znów płacze musze iść nakarmi
ć później postaram się napisać . buziaki i dziękuję pięknie za kciuki
wrzucam kilka fotek mojego Skarbeńka
Ślicznego masz Skarba
Tylko dokończ o tym porodzie
Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Daje Nan HA 1 ale zaczynam wprowadzać Nan Activ 1 bo mały chyba nie jest alergikiem wiec nie ma potrzeby tego Nana HA podawać ( jest on droższy o 6 zł).


TRzymajcie kciuki za moją wizytę o 19.45 prrroszę

A ciekawe jak tam eleeri po swojej?
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 16:49   #4800
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Letnie promyczki nas ogrzewają, a Mamusie swoje Dzieci na świecie witają :)

Tru czyli koniec ze spacerami itp?to ja juznie rozumiem mi ginek zaleci spacery, to po co, ja sie pytam?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.