na jasne pasemka ciemniejszy kolorek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-06, 18:37   #1
AgusiaW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk cieszyński
Wiadomości: 26

na jasne pasemka ciemniejszy kolorek?


Cześć dziewczyny. Chciałam prosić o pomoc bardziej doświadczone. Chciałabym się dowiedzieć czy na jasne pasemka rozjaśnione rozjaśniaczem można bez obaw nałożyć ciemniejszy szampon koloryzujący np. loreal casting. Pytam bo czytałam tu kiedyś o jakiś zielonych efektach itp. Jeśli takowy wątek już istnieje-wybaczcie. Prosze o poradę
AgusiaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 18:42   #2
anusia-87
Wtajemniczenie
 
Avatar anusia-87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bln /K.O.
Wiadomości: 2 838
Dot.: na jasne pasemka ciemniejszy kolorek?

Ja wiele razy rozjaśniałam włosy - czego żałowałam i musiałam farbować na ciemniejszy. Ten zielony efekt to raczej od rozjaśniania [właśnie to mi się przytrafiło ]
Możesz pasemka pofarbować, jednak farba czy szampon szybciej się zmywa z rozjaśnianych włosów - i to głównie na rudo
anusia-87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 22:35   #3
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: na jasne pasemka ciemniejszy kolorek?

Cytat:
Napisane przez AgusiaW Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Chciałam prosić o pomoc bardziej doświadczone. Chciałabym się dowiedzieć czy na jasne pasemka rozjaśnione rozjaśniaczem można bez obaw nałożyć ciemniejszy szampon koloryzujący np. loreal casting. Pytam bo czytałam tu kiedyś o jakiś zielonych efektach itp. Jeśli takowy wątek już istnieje-wybaczcie. Prosze o poradę
Z dwa dni temu były podobne wątki, używajcie dziewczyny wyszukiwarki!!!

Możesz przefarbowac na ciemniejszy kolor, dobra farba w odpowienim odcieniu nie da efektu zieleni( na jasnych włosach wynika to z wyeksponowania dominującego odcienia i specyficznego odziaływania niektórych składników farb na pusty w zasadzie włos, pocieszeniem może byc to , że przy dobrych farbach już się to chyba nie zdarza).Farba napewno będzie się zmywała szybciej, bo po rozjaśnianiu włos pozbawiony jest pigmentu, barwnik nie ma się czego trzymać ( matko piszę to już setny raz , ale to efekt do opanowania po kilku farbowaniach. Ponieważ farba szybciej się zmywa i na włosach pozostaje barwnik podstawowy ( w przypadku ciepłych brązów o odcieniu miedzianym lub rudawym) ten właśnie kolor dominuje podczas zmywania się koloru. Powinnać więc wybrac odcień typowo zimnego brązu jesli chcesz uniknąć tego efektu.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 08:18   #4
sylagmi
Raczkowanie
 
Avatar sylagmi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraina jezior i lasów
Wiadomości: 66
Dot.: na jasne pasemka ciemniejszy kolorek?

Dwa miesiące temu zrobiłam to co Ty planujesz AgusiuW.
Rozjaśniane (pasemka) włosy przefarbowałam szamponem na brąz.
Mój naturalny kolor, to ciemny blond, a pasemka robiłam sobie zawsze delikatne. Szampon koloryzujący jakiego użyła fryzjerka był firmy schwartzkoopf, kolor brąz, ale chyba jasny - odcień chłodny!!! Przykrył świetnie. Włosy wyglądały naprawdę ładnie, choć jasny brąz dla mnie niedoświadczonej w przyciemnianiu włosów, wyglądał jak dość ciemny brąz.
Rzeczywiście z rozjaśnianych pasem kolor wypłukał się trochę szybciej, ale i tak efekt był fajny. Teraz kolor jest już całkowicie "sprany", ale nie jest rudawy, wygląda całkiem przyzwoicie. Zgadzam się w 100% z tym co pisze na ten temat Mariti.
W załączeniu fotki włosów przed farbowaniem i zaraz po, niestety nie mam lepszych.

Edytowane przez sylagmi
Czas edycji: 2008-07-22 o 12:10
sylagmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 10:15   #5
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: na jasne pasemka ciemniejszy kolorek?

Na rozjasnionych wlosach kolor chwyta mocniej, ale i wyplukuje sie szybciej. Efekt zielonych wlosow otrzymamy po nalozeniu farby w zimnym odcieniu (zimne brązy,zimne blondy, szare brazy i blondy). Jesli glownym barwnikiem w farbie jest zielony (zimne brazy) lub fioletowy (blondy popielate) a wlos jest zbyt rozjasniony (lub za malo), to mamy ciekawy (d)efekt murowany Mnei spotkalo to miesiac temu po raz wtory (dekoloryzacja z brazu do poziomu 3 czyli zoltej rudosci i nalozenie popielatego blondu +neutralizatora szarego, dalo piekny zgnilojajeczny kolor z racji ze wlos byl rozjasniony za slabo i fioletowy barwnik nie "wyzerowal " sie z zoltym, no i wywalilo na zielono. Logicznie pisze??
Pozdrawiam
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 10:21   #6
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: na jasne pasemka ciemniejszy kolorek?

obys tylko nie miala pozniej zielonych przeswitow
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:11   #7
AgusiaW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk cieszyński
Wiadomości: 26
Dot.: na jasne pasemka ciemniejszy kolorek?

Dzięki dziewczyny za porady Nie ma to jak poradzić się doświadczonych już w takich sprawach Kiedyś po nieudanych pasemkach nałożyłam szampon koloru kasztan i wszystko było Ok. Teraz mam dwa razy zrobione pasemka, ale jakoś tak nie wiem sama. Zawsze farbowałam włosy na ciemno i nie potrafie się całkiem odnaleźć w jaśniejszych. Myślę, że może za jakiś czas nałoże coś ciemniejszego, ale na pewno nie czarny i ciemny brąz. Jeszcze raz dzieki
AgusiaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.