Tunezja-zbiorczy - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-06, 11:43   #1921
Radek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Kurtkę zawsze warto wziąść, bo nad morzem wieczorem wieje chłodniejszym powietrzem.
__________________
Blog o najlepszych promocjach bankowych http://dobrefinansowanie.blogspot.com
Radek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 00:08   #1922
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Dziękuję a czy ktoś powie, jak jest wieczorami?
Np. w Bulgarii sa mega upaly, ale wieczorem potrzebowalam bluzy (poczatek wrzesnia).


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bułgaria to jednak Europa, więc daleko jej do afrykańskich, tunezyjskich temperatur W moim przypadku w Tunezji bluzy były zbędne. W Bułgarii natomiast nie odnotowałam temperatur nie do zniesienia, chociaż jestem bułgarskim weteranem
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 19:11   #1923
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Połowę roku spędzam w Tunezji. Wróciłam dwa dni temu i przez ostatni tydzień mojego pobytu padało. W zeszłym roku w połowie września były okropne wiatry i częste ulewy, wieczorami chłodno. Więc pytanie o kurtkę jest jak najbardziej na miejscu Ja zawsze biorę jakieś swetry.

Co do waluty. Aktualne kursy dinara są dostępne w internecie więc łatwo sobie obliczyć. Jak ja wyjeżdżałam to minimalnie bardziej opłacało mi się euro
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 13:42   #1924
hallen
Raczkowanie
 
Avatar hallen
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
A czy pod koniec września będa jeszcze upaly, czy nie obejdzie sie bez kurtki wieczorem?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja w tamtym roku byłam pod koniec września. Wzięłam ze sobą kurtkę, ale ani razu jej na siebie nie włożyłam. Pogoda była fajna. Oby w tym roku też tak było
__________________
Pamiętniki z podróży :
http://hhallenn.blogspot.com/
hallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 14:52   #1925
prostownica87
Raczkowanie
 
Avatar prostownica87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 367
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hallen Pokaż wiadomość
Ja w tamtym roku byłam pod koniec września. Wzięłam ze sobą kurtkę, ale ani razu jej na siebie nie włożyłam. Pogoda była fajna. Oby w tym roku też tak było
Ja mam cały czas dylemat czy brać coś cieplejszego, ale powoli przekonuje się że jeden rozpinany sweterek wystarczy, w razie czego zawsze mogę się omotać chustką

Wiecie może ile mniej więcej kosztują wycieczki jednodniowe? Wycieczkę kupiliśmy przez stronę pośredniczącą, a wycieczka jest organizowana przez Thomas Cook - niestety TC nie może mi w tej chwili podać jakie wycieczki są organizowane (ani ceny), a biuro z którego kupowaliśmy wycieczkę nie ma w to wglądu Wycieczki do Tunisu i Kartakigny w tym roku odpadają, bardziej zależałoby nam na wycieczkę na pustynie, najlepiej jednodnową Pamiętacie ile płaciłyście? Ceny mogą być w zł, euro, dinarach lub funtach - przeliczę sobie
__________________
11.08.2012 NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ W ŻYCIU


ZAKOCHANADOKOŃCA ŚWIATA
prostownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 22:08   #1926
paulinkaa_nh92
Rozeznanie
 
Avatar paulinkaa_nh92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 747
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez varda Pokaż wiadomość
Połowę roku spędzam w Tunezji. Wróciłam dwa dni temu i przez ostatni tydzień mojego pobytu padało. W zeszłym roku w połowie września były okropne wiatry i częste ulewy, wieczorami chłodno. Więc pytanie o kurtkę jest jak najbardziej na miejscu Ja zawsze biorę jakieś swetry.
a to był taki deszcz, że padało cały dzień od rana do nocy, czy po prostu kilka godzin pokropiło i można było iść się opalać później? Powiem Ci ,że mnie troche zmartwiłaś...
__________________
"And with the world
I'm makin' love
With my heart
I'm makin' love"
paulinkaa_nh92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 22:31   #1927
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez prostownica87 Pokaż wiadomość
Ja mam cały czas dylemat czy brać coś cieplejszego, ale powoli przekonuje się że jeden rozpinany sweterek wystarczy, w razie czego zawsze mogę się omotać chustką

Wiecie może ile mniej więcej kosztują wycieczki jednodniowe? Wycieczkę kupiliśmy przez stronę pośredniczącą, a wycieczka jest organizowana przez Thomas Cook - niestety TC nie może mi w tej chwili podać jakie wycieczki są organizowane (ani ceny), a biuro z którego kupowaliśmy wycieczkę nie ma w to wglądu Wycieczki do Tunisu i Kartakigny w tym roku odpadają, bardziej zależałoby nam na wycieczkę na pustynie, najlepiej jednodnową Pamiętacie ile płaciłyście? Ceny mogą być w zł, euro, dinarach lub funtach - przeliczę sobie
Niestety nie pomogę z ceną, bo tego akurat nie pamiętam, ale wiem, że ta wycieczka była najdroższa. Możesz sprawdzić sobie cenę przybliżoną wchodząc na stronę itaki na przykład, wybierając wycieczkę do Tunezji, a następnie klikając w zakładkę z wyczieczkami fakultatywnymi. Chętnie bym Ci pomogła, ale nie mam już transferu i strony biur podróży ładuję mi się godzinami

O ile pamiętam była to wycieczka 2-dniowa
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 08:12   #1928
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez prostownica87 Pokaż wiadomość

Wiecie może ile mniej więcej kosztują wycieczki jednodniowe? Wycieczki do Tunisu i Kartakigny w tym roku odpadają, bardziej zależałoby nam na wycieczkę na pustynie, najlepiej jednodnową Pamiętacie ile płaciłyście? Ceny mogą być w zł, euro, dinarach lub funtach - przeliczę sobie
Ani w tym ani w zeszłym roku nie spotkałam się z ofertą na jednodniową Saharę. Kiedyś polskie biura to oferowały, teraz (chyba) wszyscy mają dwudniową. Koszt to 195 dinarów od osoby dorosłej. Ale jeśli zdecydujesz się na wycieczkę dwudniową to pamiętaj, że na Saharze w ciągu dnia jest okropny upał a nocą ZIMNO więc cienki sweterek może nie wystarczyć

Cytat:
Napisane przez paulinkaa_nh92 Pokaż wiadomość
a to był taki deszcz, że padało cały dzień od rana do nocy, czy po prostu kilka godzin pokropiło i można było iść się opalać później? Powiem Ci ,że mnie troche zmartwiłaś...
Niestety nie...Bywało tak, że od rana się chmurzyło, a później lunęła ściana deszczu i popadało tak np. godzinę, a do końca dnia było raczej niespecjalnie. Bywało tak, że kropiło cały dzień. Mój brat wraca w czwartek, poleciał 29.08 i cały pierwszy tydzień miał w kratkę z przewagą deszczu. Kilka dni temu z nim rozmawiałam i mówił, że w kilka chwil nazbierało się chmur i grzmociło jakby miał być koniec świata

Tunezja jest niestety tak położona, że takiej pewnej pogody jest jakieś 2,5 miesiąca. Najlepiej pojechać w czerwcu, wtedy nigdy nie spotkałam tam deszczu, a temperatuty jeszcze nie zabijają. Z kolei już pod koniec lipca wilgotność jest tak duża, że ostro daje w kość. Pamiętam 3 dni w zeszłym roku na przełomie lipca i sierpnia kiedy byłam zmęczona samym oddychaniem, bo powietrze było tak ciężkie, a tu jeszcze trzeba było pracować

Ale nie ma co się załamywać, czasami gorsza pogoda jest zbawieniem kiedy chce się np. pojechać na wycieczkę. Można jeździć na właśną rękę, pociągi są o niebo lepsze niż nasze i dojeżdżają właściwie wszędzie. Zawsze można się wybrać na miasto na jakieś prawdziwie tunezyjskie jedzenie, bo to co serwują w hotelach obok tunezyjskiego nawet nie stało. Jest co robić
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:19   #1929
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Tunezja-zbiorczy

widziałyscie może jakieś ciekawe lasty do tunezji?
Bo szukam jakiejś fajnej oferty
__________________
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:29   #1930
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
widziałyscie może jakieś ciekawe lasty do tunezji?
Bo szukam jakiejś fajnej oferty
przez Egipt ceny bardzooo podskoczyły, brak wolnych miejsc w czarerach...na atrakcyjne ceny bym nie liczyła w tym sezonie, jest raczej tendencja zwykowa
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 20:54   #1931
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
widziałyscie może jakieś ciekawe lasty do tunezji?
Bo szukam jakiejś fajnej oferty
Mnóstwo ciekawych lastów jest do Turcji, jak zwykle, a Tunezja hmm... chyba nie tym razem :/ Na Itace najtańsza i jedyna :O opcja za 2200...
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 09:31   #1932
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Tunezja-zbiorczy

No własnie tak szukam i nie wierzę jak tunezja poszła w górę! yłam tam 2 i 3 lata temu i all in można było zlapac naprawdę w okazyjnej cenie.
Teraz wszędzie turcja... Byłam tam już 4 razy a ostatnio w lipcu więc miałam nadzieje ze znajde cos innego
__________________
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:14   #1933
paulinkaa_nh92
Rozeznanie
 
Avatar paulinkaa_nh92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 747
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Ja wykupiłam z Alfa Star opcję all inc za 1800zł w 5* hotelu, ale naprawdę miałam szczęście, bo był ostatni wolny pokój. Ciekawe jaka teraz jest pogoda w Tunezji, wylatuję 19tego.
__________________
"And with the world
I'm makin' love
With my heart
I'm makin' love"
paulinkaa_nh92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:31   #1934
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paulinkaa_nh92 Pokaż wiadomość
Ja wykupiłam z Alfa Star opcję all inc za 1800zł w 5* hotelu, ale naprawdę miałam szczęście, bo był ostatni wolny pokój. Ciekawe jaka teraz jest pogoda w Tunezji, wylatuję 19tego.

Mega oferta! Zazdroszczę
__________________
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:25   #1935
prostownica87
Raczkowanie
 
Avatar prostownica87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 367
Dot.: Tunezja-zbiorczy

a w UK ceny np Tunezji poszły w dół, ja płaciłam 450F za osobę w kwietniu (all inc 5*), a dziś ta sama wycieczka kosztuje 300F, a są jeszcze tańsze Można wykupić wycieczkę tutaj i lecieć z Londynu na urlop
__________________
11.08.2012 NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ W ŻYCIU


ZAKOCHANADOKOŃCA ŚWIATA
prostownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 22:07   #1936
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
No własnie tak szukam i nie wierzę jak tunezja poszła w górę! yłam tam 2 i 3 lata temu i all in można było zlapac naprawdę w okazyjnej cenie.
Teraz wszędzie turcja... Byłam tam już 4 razy a ostatnio w lipcu więc miałam nadzieje ze znajde cos innego
Ja rok temu byłam i w Tr i w Tn, więc tym razem chciałam znaleźć coś zupełnie nowego, np. Maroko, ale ceny są straszne :O Muszę wyjechać w ciągu max tyg, a nadal nic nie kupione, ani nieupolowane!

A Wy dziewczyny gdzie szukacie fajnych ofert? Ja korzystam tylko ze stron Tui i Itaki, bo reszta jest dla mnie nieczytelna lub irytująca, jak np. Neckermann - zawsze pokazuje wycieczki, na które nie ma już miejsc
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 22:17   #1937
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Tunezja-zbiorczy

czy któraś była na Dżerbie w Tunezji? kusi mnie tam, ale zauważyłam ze zdjęć i opinii, że tam jest plaga glonów, które nawet koparkami z plaży są sprzątane co roku jeździlam do egiptu, do marsa alam, tam pogoda murowana i fajna rafa koralowa, noo ale sytuacja kiepska. 6 lat temu bylam w polowie wrzesnia w Tunezji i przez1,5 dnia padało ;/ to mnie przeraża. A teraz mam urlop w pierwszej połowie pazdziernika i moje pytanie, czy któraś z Was była w tym okresie w Tunezji?
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:20   #1938
hallen
Raczkowanie
 
Avatar hallen
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Tunezja-zbiorczy

ja byłam w pierwszym tygodniu września i jeden dzień trafił się deszczowy, więc w październiku może padać,ale oby nie
__________________
Pamiętniki z podróży :
http://hhallenn.blogspot.com/
hallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 21:51   #1939
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Hej Najprawdopodobniej za dwa tygodnie jadę na wakacje do Tunezji. To moja pierwsza wycieczka do krajów Arabskich i nie ukrywam że mam pewne obawy związane z różnicą kultur. W hotelu to wiadomo że krótkie spodenki i bluzki na ramiączkach sa ok ale np podczas wycieczek fakultatywnych powinnam założyć jakąś spódnicę do kostek i bluzkę zasłaniającą ramiona albo wręcz chustkę na głowę czy to przesada i w zasadzie można chodzić ubranym jak się chce?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 22:33   #1940
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Hej Najprawdopodobniej za dwa tygodnie jadę na wakacje do Tunezji. To moja pierwsza wycieczka do krajów Arabskich i nie ukrywam że mam pewne obawy związane z różnicą kultur. W hotelu to wiadomo że krótkie spodenki i bluzki na ramiączkach sa ok ale np podczas wycieczek fakultatywnych powinnam założyć jakąś spódnicę do kostek i bluzkę zasłaniającą ramiona albo wręcz chustkę na głowę czy to przesada i w zasadzie można chodzić ubranym jak się chce?

Jeśli nie zwiedzasz meczetu, to wszystko jest ok Jesteś w kraju turystycznym, i w regionie, w którym jest to codziennością. Wiadomo - przesadzać nigdy nie można. Np. pamiętam jedną kobietę która po mieście (b. małym i średnio turystycznym) chodziła w spodenkach, w których widać jej było tyłek. Dosłownie 3/4 pośladków. Szczerze mówiąc w Pl nie widziałam osoby ubranej w ten sposób. Ludzie pokazywali ją palcami i się śmiali - zarówno Tunezyjczycy jak i Polacy Ale to już była skrajność
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 11:12   #1941
parafiniuczka
Przyczajenie
 
Avatar parafiniuczka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Tunezja-zbiorczy

jeszcze nie bylam w tunezji, mam nadzieje ze niedlugo sie tam wybiore. Ogolnie uwielbiam podrozowac. Jesli ktos ma ochote, dopiero sa to moje poczatki, to zapraszam na moj blog. bylo by mi bardzo milo i przepraszam za zasmiecanie. https://www.facebook.com/imoffpaula
parafiniuczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 12:54   #1942
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Hej Najprawdopodobniej za dwa tygodnie jadę na wakacje do Tunezji. To moja pierwsza wycieczka do krajów Arabskich i nie ukrywam że mam pewne obawy związane z różnicą kultur. W hotelu to wiadomo że krótkie spodenki i bluzki na ramiączkach sa ok ale np podczas wycieczek fakultatywnych powinnam założyć jakąś spódnicę do kostek i bluzkę zasłaniającą ramiona albo wręcz chustkę na głowę czy to przesada i w zasadzie można chodzić ubranym jak się chce?
Nie musisz zakładać od razu burki, bez przesady :P W hotelu ubieraj się jak chcesz, poza hotelem ja osobiście nie przesadzam. Pamiętajmy o tym, że jest to mimo wszystko kultura arabska i przesadna golizna nie jest mile widziana, bez względu na to czy jest to region turystyczny czy nie. Uwagi nikt nie zwróci, ale ludzie swoje sobie pomyślą. Jesli chcesz być traktowana poważnie to może niekoniecznie krótkie spodenki. Rybaczki i koszulka z krótkim rękawem jest ok. Poza tym, za dwa tygodnie już raczej nie będzie na tyle ciepło żeby chodzić przesadnie gołym, więc nie ma obaw
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 13:27   #1943
hallen
Raczkowanie
 
Avatar hallen
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Hej Najprawdopodobniej za dwa tygodnie jadę na wakacje do Tunezji. To moja pierwsza wycieczka do krajów Arabskich i nie ukrywam że mam pewne obawy związane z różnicą kultur. W hotelu to wiadomo że krótkie spodenki i bluzki na ramiączkach sa ok ale np podczas wycieczek fakultatywnych powinnam założyć jakąś spódnicę do kostek i bluzkę zasłaniającą ramiona albo wręcz chustkę na głowę czy to przesada i w zasadzie można chodzić ubranym jak się chce?
Do posiłków staraj się zakrywać ramiona, ale podczas zwiedzania możesz być w krótkich spodenkach i nikt na to uwagi nie zwraca Tak jak wyżej napisano-jest to kraj turystyczny
__________________
Pamiętniki z podróży :
http://hhallenn.blogspot.com/
hallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 21:00   #1944
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Tunezja-zbiorczy

UWAŻAJCIE CO KUPUJECIE W TUNEZJI!!

bylam w tunezji we wrzesniu i w ramach prezentu siostra prosiła mnie o przywiezienie przypraw. No wiec kupilam jej takie ladnie zapakowane, kolezanka z ktora bylam tez sobie takie same kupila. I ostatnio ta kolezanka do mnie dzwoni i mi mowi ze próbowała tych przypraw ostatnio i się okazało że to zwykłe trociny były zabarwione a nie żadne przyprawy! Zadzwoniłam do siostry i ta mi powiedziała że nawet ich nie próbowała bo otwarła i zaczeły z nich wylazic malutkie robaki :/

Z kolezanką tez chodzilysmy tam za biżuterią i ona sobie kupila taką zawieszke małą, niby jubiler i koleś ostro wmawiał że to srebro ale ja od razu widziałam że to ściema a nie srebro, koleżance sie podobalo wiec i tak kupila tyle ze moim zdaniem nie warte to było ceny nawet po targowaniu się.

Czytalam róże opinie o tunezji przed wyjazdem i nie natrafilam na tego typu przestrogi wiec teraz ja przestrzegam innych
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 00:20   #1945
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
UWAŻAJCIE CO KUPUJECIE W TUNEZJI!!

bylam w tunezji we wrzesniu i w ramach prezentu siostra prosiła mnie o przywiezienie przypraw. No wiec kupilam jej takie ladnie zapakowane, kolezanka z ktora bylam tez sobie takie same kupila. I ostatnio ta kolezanka do mnie dzwoni i mi mowi ze próbowała tych przypraw ostatnio i się okazało że to zwykłe trociny były zabarwione a nie żadne przyprawy! Zadzwoniłam do siostry i ta mi powiedziała że nawet ich nie próbowała bo otwarła i zaczeły z nich wylazic malutkie robaki :/

Z kolezanką tez chodzilysmy tam za biżuterią i ona sobie kupila taką zawieszke małą, niby jubiler i koleś ostro wmawiał że to srebro ale ja od razu widziałam że to ściema a nie srebro, koleżance sie podobalo wiec i tak kupila tyle ze moim zdaniem nie warte to było ceny nawet po targowaniu się.

Czytalam róże opinie o tunezji przed wyjazdem i nie natrafilam na tego typu przestrogi wiec teraz ja przestrzegam innych
Zgadzam się, trzeba uważać Kupiłam bransoletkę, za którą pan zażyczył sobie astronomiczną kwotę, a którą i tak sprzedał po niskiej cenie. Nie przymierzałam jej, a jak się później okazało zapięcie było zepsute...

Mój chłopak z kolei kupił sobie buty, które okazały się butami nie do pary - jeden był w środku biały, inny czarny, jeden miał logo, drugi nie. Buty musiały zostać zamienione, kiedy pan zabrał je ze sobą, żeby włożyć je do pudełka - wcześniej były identyczne...
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 17:06   #1946
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Zgadzam się, trzeba uważać Kupiłam bransoletkę, za którą pan zażyczył sobie astronomiczną kwotę, a którą i tak sprzedał po niskiej cenie. Nie przymierzałam jej, a jak się później okazało zapięcie było zepsute...

Mój chłopak z kolei kupił sobie buty, które okazały się butami nie do pary - jeden był w środku biały, inny czarny, jeden miał logo, drugi nie. Buty musiały zostać zamienione, kiedy pan zabrał je ze sobą, żeby włożyć je do pudełka - wcześniej były identyczne...
o nie mogę
ja jestem zadowlona w miarę z rzeczy, które przywiozlam - choc torebeczka, z zewnątrz ok, ale wykonczenie w srodku wiele do zyczenia jakby niewidomy o 3 palcach ją robil :P
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 18:54   #1947
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
UWAŻAJCIE CO KUPUJECIE W TUNEZJI!!

bylam w tunezji we wrzesniu i w ramach prezentu siostra prosiła mnie o przywiezienie przypraw. No wiec kupilam jej takie ladnie zapakowane, kolezanka z ktora bylam tez sobie takie same kupila. I ostatnio ta kolezanka do mnie dzwoni i mi mowi ze próbowała tych przypraw ostatnio i się okazało że to zwykłe trociny były zabarwione a nie żadne przyprawy! Zadzwoniłam do siostry i ta mi powiedziała że nawet ich nie próbowała bo otwarła i zaczeły z nich wylazic malutkie robaki :/

Z kolezanką tez chodzilysmy tam za biżuterią i ona sobie kupila taką zawieszke małą, niby jubiler i koleś ostro wmawiał że to srebro ale ja od razu widziałam że to ściema a nie srebro, koleżance sie podobalo wiec i tak kupila tyle ze moim zdaniem nie warte to było ceny nawet po targowaniu się.

Czytalam róże opinie o tunezji przed wyjazdem i nie natrafilam na tego typu przestrogi wiec teraz ja przestrzegam innych
Dziewczyny, kupujcie przyprawy na targach u sprzedawców, którzy sprzedają je na wagę prosto z worków. Są fantastyczne w smaku i TANIE JAK BARSZCZ. W tym roku przywiozłam 5 kg różnych przypraw i teraz rozdaję na prawo i lewo.
Te zapakowane w zestawach, często z malutką buteleczką oliwy stoją w sklepach miesiącami, są zleżałe i w ogóle nie pachną. Dużo lepiej jest kupić na prezent zwykłe na wagę i jakoś samemu zapakować niż korzystać z gotowych setów
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 07:31   #1948
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Ja mam pytanie do dziewczyn, które były i w Maroko i Tunezji
Które z tych dwóch miejsc bardziej polecacie? Nastawiamy się z TŻ głównie na plażowanie, a chcemy lecieć albo do Agadiru albo na Dżerbę
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:54   #1949
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Nastawiamy się z TŻ głównie na plażowanie
W takim przypadku i Grecja i Chorwacja i inne podobne kierunki się sprawdzają
Jaka jest dla Ciebie różnica czy będziesz leżała na plaży w Tunezji czy w Maroku czy chociażby Łebie? (pomijam klimat i koszty-choć te mogą być podobne)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 16:23   #1950
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do dziewczyn, które były i w Maroko i Tunezji
Które z tych dwóch miejsc bardziej polecacie? Nastawiamy się z TŻ głównie na plażowanie, a chcemy lecieć albo do Agadiru albo na Dżerbę
Wg mnie Tunezja jest już troszkę przereklamowana... Myślę, że te kraje zbytnio się do siebie nie różnią, ale mimo, że przeżyłam niewielkie rozczarowanie w Tunezji, chciałabym jeszcze zobaczyć Maroko Dużo zależy też od tego co Was konkretnie interesuje - czy tylko plaża, czy możliwość zwiedzenia historycznych miejsc, typowych dla tych krajów bazarków, lub innych lokalnych atrakcji
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-12 21:24:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.