Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-08, 17:33   #1351
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

hej,

chcialam wystawic cos na allegro, ale wyskoczylo mi powiadomienie o wyregulowaniu rachunku z allegro - wiec od razu zaplacilam pare zlotych przez place z allegro (moj obecny rachunek wynosi ponizej 10zl) W takiej sytuacji bgylam przekonana ze juz moge wystawic przedmiot, a tu lipa - dalej odsylalaja mnie do uregulowania rachunku ...
Mam wplacic cala kwote ? czy moze jest jakies opoznienie czy cos ?

bede wdzieczna za sugestie
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:40   #1352
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
hej,

chcialam wystawic cos na allegro, ale wyskoczylo mi powiadomienie o wyregulowaniu rachunku z allegro - wiec od razu zaplacilam pare zlotych przez place z allegro (moj obecny rachunek wynosi ponizej 10zl) W takiej sytuacji bgylam przekonana ze juz moge wystawic przedmiot, a tu lipa - dalej odsylalaja mnie do uregulowania rachunku ...
Mam wplacic cala kwote ? czy moze jest jakies opoznienie czy cos ?

bede wdzieczna za sugestie
musisz uregulować cały rachunek, a nie tylko jego część
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 10:51   #1353
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

To i ja się Was poradzę.
4 czerwca sprzedałam 2 przedmioty z 1 aukcji (kup teraz), pieniążki szybko dostałam i 7 czerwca wysłałam towar jako list ekonomiczny. Po ok 2 tygodniach kupująca zapytała się mnie o wysyłkę towaru bo nic do niej nie dotarło. Napisałam kiedy wysłałam paczkę, ale ze względu na wybrany sposób dostawy nie mam żadnego potwierdzenia. Teraz kupująca napisała ponownie i straszy mnie rozpoczęciem sporu.
Co mam zrobić? Ja się wywiązałam z umowy i albo paczkę ukradła poczta, albo kupująca nie chce się przyznać że ją odebrała. Allegro napisało mi że nie reguluje takich spraw i jedynym rozwiązaniem jest dogadanie się. Ale chyba się nie dogadamy, bo ja mówię że wysłałam, a ona że nic nie dostała.
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony






Edytowane przez ogwiazdka
Czas edycji: 2011-07-10 o 12:03
ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 10:57   #1354
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
To i ja się Was poradzę.
4 lipca sprzedałam 2 przedmioty z 1 aukcji (kup teraz), pieniążki szybko dostałam i 7 lipca wysłałam towar jako list ekonomiczny. Po ok 2 tygodniach kupująca zapytała się mnie o wysyłkę towaru bo nic do niej nie dotarło. Napisałam kiedy wysłałam paczkę, ale ze względu na wybrany sposób dostawy nie mam żadnego potwierdzenia. Teraz kupująca napisała ponownie i straszy mnie rozpoczęciem sporu.
Co mam zrobić? Ja się wywiązałam z umowy i albo paczkę ukradła poczta, albo kupująca nie chce się przyznać że ją odebrała. Allegro napisało mi że nie reguluje takich spraw i jedynym rozwiązaniem jest dogadanie się. Ale chyba się nie dogadamy, bo ja mówię że wysłałam, a ona że nic nie dostała.
niestety z takiej sytuacji wyciąga się ważna nauczkę- jedyna bezpieczna wysyłka na allegro to zawsze wysyłka polecona lub paczka, bo wtedy potwierdzenie nadania...
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 11:11   #1355
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
niestety z takiej sytuacji wyciąga się ważna nauczkę- jedyna bezpieczna wysyłka na allegro to zawsze wysyłka polecona lub paczka, bo wtedy potwierdzenie nadania...
Już tą nauczkę wyciągnęłam Pytanie tylko, co mi może zrobić kupująca w tej sytuacji, oprócz wiadomości z żądaniem zwrotu pieniędzy.
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 11:14   #1356
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

moze zglosic sprawe do all i na policje. A dowodu wyslania paczki nie masz. Oddaj jej kase- taka moja rada
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 11:35   #1357
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
To i ja się Was poradzę.
4 lipca sprzedałam 2 przedmioty z 1 aukcji (kup teraz), pieniążki szybko dostałam i 7 lipca wysłałam towar jako list ekonomiczny. Po ok 2 tygodniach kupująca zapytała się mnie o wysyłkę towaru bo nic do niej nie dotarło. Napisałam kiedy wysłałam paczkę, ale ze względu na wybrany sposób dostawy nie mam żadnego potwierdzenia. Teraz kupująca napisała ponownie i straszy mnie rozpoczęciem sporu.
Co mam zrobić? Ja się wywiązałam z umowy i albo paczkę ukradła poczta, albo kupująca nie chce się przyznać że ją odebrała. Allegro napisało mi że nie reguluje takich spraw i jedynym rozwiązaniem jest dogadanie się. Ale chyba się nie dogadamy, bo ja mówię że wysłałam, a ona że nic nie dostała.
4 lipca ? 7 lipca ? (dzisiaj jest 10) , chyba chodzilo Ci o czerwiec , tak ?

Może nie dostała, może dostała i sciemnia- nie wiem. Ale jako wlascicielka firmy sprzedającej online, wiem jedno : ZAWSZE wybieraj takie rodzaje wysylki, aby było potwierdzenie (polecony, paczka, kurier). Nie raz miałam prosby by wyslac NIE poleconym. Jaki ktos ma w tym cel ? Mniejsze koszty , ale jakie ryzyko. Nigdy tak nie wysylam, odmawiam. Moze niektorzy wlasnie czekaja na to by moc wyłudzić od kogos pieniadze.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 12:02   #1358
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
moze zglosic sprawe do all i na policje. A dowodu wyslania paczki nie masz. Oddaj jej kase- taka moja rada
Ale na kontrargument, że dostała paczkę a nie chce się przyznać, ona też nie ma żadnego potwierdzenia ani niczego.

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
4 lipca ? 7 lipca ? (dzisiaj jest 10) , chyba chodzilo Ci o czerwiec , tak ?

Może nie dostała, może dostała i sciemnia- nie wiem. Ale jako wlascicielka firmy sprzedającej online, wiem jedno : ZAWSZE wybieraj takie rodzaje wysylki, aby było potwierdzenie (polecony, paczka, kurier). Nie raz miałam prosby by wyslac NIE poleconym. Jaki ktos ma w tym cel ? Mniejsze koszty , ale jakie ryzyko. Nigdy tak nie wysylam, odmawiam. Moze niektorzy wlasnie czekaja na to by moc wyłudzić od kogos pieniadze.
Tak, chodziło o czerwiec. Już poprawiam
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 13:12   #1359
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Ale na kontrargument, że dostała paczkę a nie chce się przyznać, ona też nie ma żadnego potwierdzenia ani niczego.

zapewne ma potwierdzenie przelewu tyle jej wystarczy, nic wiecej nie musi Ci udowadniac, bo niby w jak ma udowodnic,ze paczki nie dostala? To Ty masz udowodnic,ze towar wyslalas. Nie ma potwierdzenia=przesylka nie istnieje.
Zreszta czy paczke dostala czy nie, nigdy sie nie dowiesz. Rownie dobrze mogla nie dostac. Gina paczki rejestrowane wiec co tu mowic o przesylkach nierejestrowanych...
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:51   #1360
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziewczyny a jak kupiłam u jednego kupującego 2 przedmioty i z jednego trzeba wybrac kolor to napisać e mail ze kupilam dwa przedmioty jedna taka a druga taka i kolor jaki wybieram i ze chce żeby szło w jeden przesyłce, czy tego juz nie musze ?
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:55   #1361
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Hej, mam problem, a moze i nie? a mianowicie chodzi o to, ze pod koniec maja kupilam w opcji KT 2 pary butow, 1 byly dobre, drugie za male, ale po prostu sprzedajacy podal zla informacje co do dlugosci wkladki buta (miala miec 23,5 cm, miala 23 cm). Od razu napisalam do sprzedajacego, powiedzialam, ze odsylam, buty oczywiscie tylko raz sprobowalam przymierzyc, ale byly za male to spakowalam do pudla i wyslalam. W przeciagu tygodnia dostalam zwrot ale tylko za same buty bez przesylki (tutaj tez mnie irytuje fakt, ze nie z mojej winy a jestem poszkodowana, ale ok). A wiec minal miesiac, moze wiecej i wczoraj dostalam informacje, ze sprzedajacy domaga sie ode mnie zwrotu prowizji za wystawione buty, no kurcze, ale to nie byl moj kaprys, naprawde chcialam te buty ale byly za male, bo on podal zla informacje w aukcji. Napisalam do allegro, ale na odpowiedz czeka sie chyba do 72h, poza tym znajac zycie powiedza, ze sama mam sie z facetem dogadac. Aha to byla firma, nie osoba prywatna i komentarze juz dawno sobie wystawilismy.

Czy sprzedajacy ma prawo w tym konkretnym przypadku sciagac ode mnie prowizje? Bo jak tak, to ja sie zastrzele nie chodzi o same pieniadze (nawet nie wiem ile to wyniesie), ale o to, ze bede poszkodowana. Dziekuje za pomoc
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 11:34   #1362
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Ale na kontrargument, że dostała paczkę a nie chce się przyznać, ona też nie ma żadnego potwierdzenia ani niczego.
wystarczy, ze ma dowod spelnienia swiadczenia wzgledem Ciebie - czyli zapewne potwierdzenie przelewu, Ty natomiast dowodem potwierdzajacym spelnienie Twego swiadczenia nie dysponujesz.

ale mam wazne pytanie do Ciebie: czy w ustawieniach sprzedazy masz wybor roznych przesylek (np. list polecony, list zwykly, paczka), czy masz jeden rodzaj wysylki (wspomniany list zwykly), czy tez moze masz tylko list polecony, a wyslalas mimo to zwyklym?

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
Hej, mam problem, a moze i nie? a mianowicie chodzi o to, ze pod koniec maja kupilam w opcji KT 2 pary butow, 1 byly dobre, drugie za male, ale po prostu sprzedajacy podal zla informacje co do dlugosci wkladki buta (miala miec 23,5 cm, miala 23 cm). Od razu napisalam do sprzedajacego, powiedzialam, ze odsylam, buty oczywiscie tylko raz sprobowalam przymierzyc, ale byly za male to spakowalam do pudla i wyslalam. W przeciagu tygodnia dostalam zwrot ale tylko za same buty bez przesylki (tutaj tez mnie irytuje fakt, ze nie z mojej winy a jestem poszkodowana, ale ok). A wiec minal miesiac, moze wiecej i wczoraj dostalam informacje, ze sprzedajacy domaga sie ode mnie zwrotu prowizji za wystawione buty, no kurcze, ale to nie byl moj kaprys, naprawde chcialam te buty ale byly za male, bo on podal zla informacje w aukcji. Napisalam do allegro, ale na odpowiedz czeka sie chyba do 72h, poza tym znajac zycie powiedza, ze sama mam sie z facetem dogadac. Aha to byla firma, nie osoba prywatna i komentarze juz dawno sobie wystawilismy.

Czy sprzedajacy ma prawo w tym konkretnym przypadku sciagac ode mnie prowizje? Bo jak tak, to ja sie zastrzele nie chodzi o same pieniadze (nawet nie wiem ile to wyniesie), ale o to, ze bede poszkodowana. Dziekuje za pomoc
Flofferku, jezeli te buty byly na pewno zle zmierzone przez sprzedajacego, wowczas zwracalas je w ramach niezgodnosci towaru z umowa - i sprzedajacy nie ma wtedy prawa zadac od Ciebie zwrotu prowizji. ale sadze, ze on sie powoluje na zwrot w ramach tzw. zwrotu bez podania przyczyny.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 12:00   #1363
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Flofferku, jezeli te buty byly na pewno zle zmierzone przez sprzedajacego, wowczas zwracalas je w ramach niezgodnosci towaru z umowa - i sprzedajacy nie ma wtedy prawa zadac od Ciebie zwrotu prowizji. ale sadze, ze on sie powoluje na zwrot w ramach tzw. zwrotu bez podania przyczyny.
Odsylajac buty wypelnilam tez formularz i tam podalam przyczyne odeslania butow, ale to tez jest tak, ze moje slowo przeciwko jego slowu, nie udowodnie przeciez, ze buty byly zle zmierzone, musialby byc razem ze mna i patrzec mi na rece. No ciekawe jak to sie rozwinie i co allegro odpisze, ale znajac zycie bedzie na jego korzysc. Cwaniak jeden. W kazdym razie dziekuje za odpowiedz
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 12:02   #1364
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
Odsylajac buty wypelnilam tez formularz i tam podalam przyczyne odeslania butow, ale to tez jest tak, ze moje slowo przeciwko jego slowu, nie udowodnie przeciez, ze buty byly zle zmierzone, musialby byc razem ze mna i patrzec mi na rece. No ciekawe jak to sie rozwinie i co allegro odpisze, ale znajac zycie bedzie na jego korzysc. Cwaniak jeden. W kazdym razie dziekuje za odpowiedz
no, tak, dowodowo to srednio wyglada . gdyby czlowiek wiedzial, ze takie problemy beda, to by zrobil fotke z linijka w bucie^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 15:35   #1365
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
wystarczy, ze ma dowod spelnienia swiadczenia wzgledem Ciebie - czyli zapewne potwierdzenie przelewu, Ty natomiast dowodem potwierdzajacym spelnienie Twego swiadczenia nie dysponujesz.

ale mam wazne pytanie do Ciebie: czy w ustawieniach sprzedazy masz wybor roznych przesylek (np. list polecony, list zwykly, paczka), czy masz jeden rodzaj wysylki (wspomniany list zwykly), czy tez moze masz tylko list polecony, a wyslalas mimo to zwyklym?


Flofferku, jezeli te buty byly na pewno zle zmierzone przez sprzedajacego, wowczas zwracalas je w ramach niezgodnosci towaru z umowa - i sprzedajacy nie ma wtedy prawa zadac od Ciebie zwrotu prowizji. ale sadze, ze on sie powoluje na zwrot w ramach tzw. zwrotu bez podania przyczyny.
Na aukcji było do wyboru parę form wysyłki i kupująca wybrała list ekonomiczny i takim jej towar wysłałam.
Jedyne co mam, to potwierdzenie od innej paczki wysyłanej w tym samym czasie. Ale to kurcze nic nie da
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 16:04   #1366
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Na aukcji było do wyboru parę form wysyłki i kupująca wybrała list ekonomiczny i takim jej towar wysłałam.
Jedyne co mam, to potwierdzenie od innej paczki wysyłanej w tym samym czasie. Ale to kurcze nic nie da

No to czym się przejmujesz, skoro kupująca miała do wyboru kilka opcji przesyłek.
Wybrała co chciała - trudno.

Masz czyste sumienie, skoro wysłałaś.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 18:44   #1367
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Na aukcji było do wyboru parę form wysyłki i kupująca wybrała list ekonomiczny i takim jej towar wysłałam.
Jedyne co mam, to potwierdzenie od innej paczki wysyłanej w tym samym czasie. Ale to kurcze nic nie da
Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
No to czym się przejmujesz, skoro kupująca miała do wyboru kilka opcji przesyłek.
Wybrała co chciała - trudno.

Masz czyste sumienie, skoro wysłałaś.
otoz to. i uwazam, ze nie tylko czyste sumienie, ale i kupujaca nie moze Ci nic zrobic, ogwiazdko. przesylka listem zwyklym ma to do siebie, ze nie ma potwierdzenia nadania, tak ze jezeli kupujaca sama wybrala sposrod dostepnych u Ciebie form wysylki wlasnie taka, nalezy uznac, ze tym samym, zrezygnowala z mozliwosci dochodzenia od Ciebie odszkodowania w przypadku zaginiecia przesylki (bo przeciez sila rzeczy, Ty nie mozesz reklamowac takiej przesylki na poczcie).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:13   #1368
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
No to czym się przejmujesz, skoro kupująca miała do wyboru kilka opcji przesyłek.
Wybrała co chciała - trudno.

Masz czyste sumienie, skoro wysłałaś.
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
otoz to. i uwazam, ze nie tylko czyste sumienie, ale i kupujaca nie moze Ci nic zrobic, ogwiazdko. przesylka listem zwyklym ma to do siebie, ze nie ma potwierdzenia nadania, tak ze jezeli kupujaca sama wybrala sposrod dostepnych u Ciebie form wysylki wlasnie taka, nalezy uznac, ze tym samym, zrezygnowala z mozliwosci dochodzenia od Ciebie odszkodowania w przypadku zaginiecia przesylki (bo przeciez sila rzeczy, Ty nie mozesz reklamowac takiej przesylki na poczcie).
Dziękuję Czy mogę w razie potrzeby Cię siarka40 zacytować?
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:36   #1369
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Dziękuję Czy mogę w razie potrzeby Cię siarka40 zacytować?
jasne, jak najbardziej .
i daj znac, co odpowie kupujaca!
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 20:51   #1370
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
jasne, jak najbardziej .
i daj znac, co odpowie kupujaca!
Ok A kupująca odzywa się raz na jakiś czas, więc trochę ta historia się pociągnie.
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 22:01   #1371
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Mam pytanie, sprawa dość pilna i nie wiem co robić, zwłaszcza, że na infolinii tej firmy nikt nie odbiera z racji godziny.
Kupiłam rower i chciałam wybrać opcję "przesyłka kurierska za pobraniem", więc kiedy przeszłam do odpowiedniego kroku zaznaczyłam ten sposób zapłaty (pojawił się nawet zielony ptaszek ) i kliknęłam "dalej", ale dostałam komunikat, że muszę wybrać metodę płatności (bank). No już pomińmy fakt, że nie wiem, po co im mój bank, kiedy płacę przy odbiorze, ale kiedy zaznaczyłam zniknęła mi opcja "za pobraniem". I teraz jestem w kropce, bo jak zaznaczam "za pobraniem" nie mogę przejść dalej ze względu na wybór banku, a jak wybieram bank znika mi "za pobraniem". Wiecie może o co chodzi?
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 22:35   #1372
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pannaleksandra Pokaż wiadomość
Mam pytanie, sprawa dość pilna i nie wiem co robić, zwłaszcza, że na infolinii tej firmy nikt nie odbiera z racji godziny.
Kupiłam rower i chciałam wybrać opcję "przesyłka kurierska za pobraniem", więc kiedy przeszłam do odpowiedniego kroku zaznaczyłam ten sposób zapłaty (pojawił się nawet zielony ptaszek ) i kliknęłam "dalej", ale dostałam komunikat, że muszę wybrać metodę płatności (bank). No już pomińmy fakt, że nie wiem, po co im mój bank, kiedy płacę przy odbiorze, ale kiedy zaznaczyłam zniknęła mi opcja "za pobraniem". I teraz jestem w kropce, bo jak zaznaczam "za pobraniem" nie mogę przejść dalej ze względu na wybór banku, a jak wybieram bank znika mi "za pobraniem". Wiecie może o co chodzi?


to nie wypełniaj formularza tylko napisz wiadomość do sprzedawcy o wybranej formie dostawy
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 22:43   #1373
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
to nie wypełniaj formularza tylko napisz wiadomość do sprzedawcy o wybranej formie dostawy
Ale okienko, w którym mogę napisać wiadomość do sprzedawcy jest chyba w tym kroku, gdzie muszę wybrać bank, prawda? Więc będę musiała przejść do płatności przelewem?
Czy gadam głupoty?
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 22:52   #1374
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pannaleksandra Pokaż wiadomość
Ale okienko, w którym mogę napisać wiadomość do sprzedawcy jest chyba w tym kroku, gdzie muszę wybrać bank, prawda? Więc będę musiała przejść do płatności przelewem?
Czy gadam głupoty?

Nie,

masz dwa wyjścia:
tam gdzie masz stronę przedmiotu, ktory kupiłaś masz "zadaj pytanie sprzedawcy" - możesz skorzystać z tego

albo

odpowiedz na wiadomość od Allegro o tym, że kupiłaś dany przedmiot. Jak dasz "odpowiedz" na tego maila to on zostanie wysłany do sprzedawcy


jasno to napisałam? wiesz, późno już







dopisek: też jest opcja wysłania wiadomości do sprzedawcy tam gdzie mówisz, ale ja myślę o tym, żebyś wysłała zwyklego maila

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2011-07-11 o 23:05
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 23:25   #1375
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Nie,

masz dwa wyjścia:
tam gdzie masz stronę przedmiotu, ktory kupiłaś masz "zadaj pytanie sprzedawcy" - możesz skorzystać z tego

albo

odpowiedz na wiadomość od Allegro o tym, że kupiłaś dany przedmiot. Jak dasz "odpowiedz" na tego maila to on zostanie wysłany do sprzedawcy


jasno to napisałam? wiesz, późno już







dopisek: też jest opcja wysłania wiadomości do sprzedawcy tam gdzie mówisz, ale ja myślę o tym, żebyś wysłała zwyklego maila
Aaa, już rozumiem, dzięki!
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 12:51   #1376
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

A czy da się jakoś usunąć wystawiony komentarz> Pewnie nie... Ehhh
Bo wystawiłam neutrala i opisałam w skrócie dlaczego neutral i normalnie mi wysłało, a potem patrzę na stronę sprzedającego a tam zaledwie 1/3 mojego komentarza
Do bani to wygląda
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 13:10   #1377
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
A czy da się jakoś usunąć wystawiony komentarz> Pewnie nie... Ehhh
Bo wystawiłam neutrala i opisałam w skrócie dlaczego neutral i normalnie mi wysłało, a potem patrzę na stronę sprzedającego a tam zaledwie 1/3 mojego komentarza
Do bani to wygląda
Napisz do allegro. Ja kiedyś przez pomyłkę napisałam pozytywna opinie, a dałam "negatywny", oni poprawili "
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 14:06   #1378
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Na aukcji było do wyboru parę form wysyłki i kupująca wybrała list ekonomiczny i takim jej towar wysłałam.
Jedyne co mam, to potwierdzenie od innej paczki wysyłanej w tym samym czasie. Ale to kurcze nic nie da
A czy był list ekonomiczny i list polecony ekonomiczny? Jeśli tak, to zgadzam się z dziewczynami, że Kupująca wybrała jak uznała (choć nie wiadomo, czy do końca świadomie, ale to już nie Twój problem). Jeśli nie, to problem może się ciągnąć.

Nie ukrywam, że właśnie z tego względu nigdy nie zgadzam się na przesyłki zwykłe (nie polecone, bo zarówno zwykły, jak i polecony może być ekonomiczny lub prio). Bo w takim wypadku zawsze dowód jest po 1 stronie, a druga go niestety nie ma.
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:34   #1379
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość
A czy był list ekonomiczny i list polecony ekonomiczny? Jeśli tak, to zgadzam się z dziewczynami, że Kupująca wybrała jak uznała (choć nie wiadomo, czy do końca świadomie, ale to już nie Twój problem). Jeśli nie, to problem może się ciągnąć.

Nie ukrywam, że właśnie z tego względu nigdy nie zgadzam się na przesyłki zwykłe (nie polecone, bo zarówno zwykły, jak i polecony może być ekonomiczny lub prio). Bo w takim wypadku zawsze dowód jest po 1 stronie, a druga go niestety nie ma.
Miała do wyboru: paczkę ekonomiczną, paczkę priorytetowa, list ekonomiczny, list priorytetowy, list polecony ekonomiczny, list polecony priorytetowy. Wybrała oczywiście opcje najtańszą. Ale na razie cisza, mam nadzieję że już nie napisze.
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 17:03   #1380
nusia1987
Raczkowanie
 
Avatar nusia1987
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z planety Ziemia :)
Wiadomości: 242
GG do nusia1987
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Witam, 29 czerwca zakupiłam przez kup Teraz wodę toaletowa, wybrać sposób dostawy Listem ekonomiczym. Pieniązki sprzedawca otrzymał 30 czerwca. Na przesyłkę spokojnie se czekałam. Do dziś niestety jej nie dostałam. Dwa dni temu pisałam maila za zapytaniem o przesyłkę, odpowiedzi nie dostałam. Dziś kolejne maila, w końcu zadzwoniłam. Pan mi odp. ,że wysłał przesyłkę 6 lipca, ma potwierdzenie, ale nr przesyłki poda mi jutro, czy jakos tak, nie zrozumiałam zabardzo o co chodzi. Poszłam dziś na pocztę, pani probowała wyszukać przesyłkę po moich danych personalnych, ale nic. Niewiem co robić. To moja pierwsza taka sytuacja, dlatego niewiem jak mam rozmawiać z tym Panem, czego oczekiwac od niego? Jeśli paczki nie dostane, co z moimi pieniążkami? Proszę o pomoc.
__________________
... każdy szuka kogoś, by pójść tą samą drogą i kochać dniem i nocą do utraty tchu i tak na zawsze już ...
nusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-17 22:52:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.