Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-14, 18:08   #1381
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nusia1987 Pokaż wiadomość
Witam, 29 czerwca zakupiłam przez kup Teraz wodę toaletowa, wybrać sposób dostawy Listem ekonomiczym. Pieniązki sprzedawca otrzymał 30 czerwca. Na przesyłkę spokojnie se czekałam. Do dziś niestety jej nie dostałam. Dwa dni temu pisałam maila za zapytaniem o przesyłkę, odpowiedzi nie dostałam. Dziś kolejne maila, w końcu zadzwoniłam. Pan mi odp. ,że wysłał przesyłkę 6 lipca, ma potwierdzenie, ale nr przesyłki poda mi jutro, czy jakos tak, nie zrozumiałam zabardzo o co chodzi. Poszłam dziś na pocztę, pani probowała wyszukać przesyłkę po moich danych personalnych, ale nic. Niewiem co robić. To moja pierwsza taka sytuacja, dlatego niewiem jak mam rozmawiać z tym Panem, czego oczekiwac od niego? Jeśli paczki nie dostane, co z moimi pieniążkami? Proszę o pomoc.


to był list ekonomiczny czy list polecony ekonomiczny?


jeśli list ekonomiczny to ogólnie rzecz biorąc nic nie możesz zrobić

jeśli polecony ekonomiczny to sprzedawca powinien Ci wysłać zeskanowane potwierdzenie nadania.
to na początek. Za chwilę będziemy myśleć co dalej

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2011-07-14 o 18:11
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 18:50   #1382
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nusia1987 Pokaż wiadomość
Witam, 29 czerwca zakupiłam przez kup Teraz wodę toaletowa, wybrać sposób dostawy Listem ekonomiczym. Pieniązki sprzedawca otrzymał 30 czerwca. Na przesyłkę spokojnie se czekałam. Do dziś niestety jej nie dostałam. Dwa dni temu pisałam maila za zapytaniem o przesyłkę, odpowiedzi nie dostałam. Dziś kolejne maila, w końcu zadzwoniłam. Pan mi odp. ,że wysłał przesyłkę 6 lipca, ma potwierdzenie, ale nr przesyłki poda mi jutro, czy jakos tak, nie zrozumiałam zabardzo o co chodzi. Poszłam dziś na pocztę, pani probowała wyszukać przesyłkę po moich danych personalnych, ale nic. Niewiem co robić. To moja pierwsza taka sytuacja, dlatego niewiem jak mam rozmawiać z tym Panem, czego oczekiwac od niego? Jeśli paczki nie dostane, co z moimi pieniążkami? Proszę o pomoc.
EKONOMICZNY czy to polecony, czy to paczka, czy tez nie moze isc do 2 TYGODNI, dlatego nazywa sie ekonomiczny. W związku, gdy ktos wybiera ten sposób dostawy, niechaj wie, że poczta ma na dostarczenie 14 dni ROBOCZYCH (sob i nd nie wliczamy). Wysłany 6 lipca = PP ma go dostarczyć do dnia 25 lipca (14 dni roboczych sobie policz).
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 19:00   #1383
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nusia1987 Pokaż wiadomość
Witam, 29 czerwca zakupiłam przez kup Teraz wodę toaletowa, wybrać sposób dostawy Listem ekonomiczym. Pieniązki sprzedawca otrzymał 30 czerwca. Na przesyłkę spokojnie se czekałam. Do dziś niestety jej nie dostałam. Dwa dni temu pisałam maila za zapytaniem o przesyłkę, odpowiedzi nie dostałam. Dziś kolejne maila, w końcu zadzwoniłam. Pan mi odp. ,że wysłał przesyłkę 6 lipca, ma potwierdzenie, ale nr przesyłki poda mi jutro, czy jakos tak, nie zrozumiałam zabardzo o co chodzi. Poszłam dziś na pocztę, pani probowała wyszukać przesyłkę po moich danych personalnych, ale nic. Niewiem co robić. To moja pierwsza taka sytuacja, dlatego niewiem jak mam rozmawiać z tym Panem, czego oczekiwac od niego? Jeśli paczki nie dostane, co z moimi pieniążkami? Proszę o pomoc.
Skoro ma numer nadania tzn. że wysłał poleconym.
Musi Ci przesłać porwierdzenie nadania.
Reklamacje na poczcie mozna składać po 2 tygodniach.
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 19:21   #1384
nusia1987
Raczkowanie
 
Avatar nusia1987
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z planety Ziemia :)
Wiadomości: 242
GG do nusia1987
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Przepraszam, z tego wszystkiego źle napisałam, był to list POLECONY ekonomiczny.
Ok, w takim razie, napiszę do niego maila z prośbą o zeskanowanie potwierdzenia nadania.
__________________
... każdy szuka kogoś, by pójść tą samą drogą i kochać dniem i nocą do utraty tchu i tak na zawsze już ...

Edytowane przez nusia1987
Czas edycji: 2011-07-14 o 19:23
nusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 19:55   #1385
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Ja mogę dodać jeszcze, co mnie w Allegro bardzo irytuje. A mianowicie.. brak ingerencji Allegro w komentarze wystawione "a bo tak", by zepsuć statystki bądź po prostu odgryźć się kupującemu / sprzedającemu. Sama miałam podobną sytuację: kupujący stwarzał ogromne problemy, wystawiłam mu negatywa, a on po paru miesiącach napisał do mnie maila, iż także go otrzymam ("bo gdybym ja otrzymał pozytywa, to Pan (!) także by go dostał"). Niestety, Allegro stwierdziło, iż nie ingeruje w takie sprawy... A szkoda. Miałam dowody na to, iż mój JEDYNY negatywny komentarz w tym serwisie został wystawiony z przekory, ale dla serwisu wielkim problemem byłoby go usunąć.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 21:35   #1386
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
EKONOMICZNY czy to polecony, czy to paczka, czy tez nie moze isc do 2 TYGODNI, dlatego nazywa sie ekonomiczny. W związku, gdy ktos wybiera ten sposób dostawy, niechaj wie, że poczta ma na dostarczenie 14 dni ROBOCZYCH (sob i nd nie wliczamy). Wysłany 6 lipca = PP ma go dostarczyć do dnia 25 lipca (14 dni roboczych sobie policz).


masz rację tyle, że nie ma informacji o tym, że ma to być 14 dni roboczych.
Jest napisane 14 dni od dnia nadania więc już 21 lipca może składać reklamację.



Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Skoro ma numer nadania tzn. że wysłał poleconym.
Musi Ci przesłać porwierdzenie nadania.
Reklamacje na poczcie mozna składać po 2 tygodniach.

ja zapytałam jaki to był ekonomiczny tylko z tego względu, że spotkałam się z sytuacją, że ktoś zamawiał zwykłym ekonomicznym, przesyłka nie dotarła, oczywiście kontakt do sprzedawcy a on utrzymywał, że wysłał i mimo wszystko potwierdzenie ma




Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
Ja mogę dodać jeszcze, co mnie w Allegro bardzo irytuje. A mianowicie.. brak ingerencji Allegro w komentarze wystawione "a bo tak", by zepsuć statystki bądź po prostu odgryźć się kupującemu / sprzedającemu. Sama miałam podobną sytuację: kupujący stwarzał ogromne problemy, wystawiłam mu negatywa, a on po paru miesiącach napisał do mnie maila, iż także go otrzymam ("bo gdybym ja otrzymał pozytywa, to Pan (!) także by go dostał"). Niestety, Allegro stwierdziło, iż nie ingeruje w takie sprawy... A szkoda. Miałam dowody na to, iż mój JEDYNY negatywny komentarz w tym serwisie został wystawiony z przekory, ale dla serwisu wielkim problemem byłoby go usunąć.

masz rację. tak nie powinno być, dlatego ja jak coś kupuję to śledzę komentarze i czytam też zwrotne.
W ogóle ja dużo chętniej robię zakupy u osób z jakimiś nagatywami (oczywiście tymi wystawionymi "masz, bo też mi dałaś") z tego względu, że wiem, że ktoś normalnie podchodzi do Allegro a nie wystawia same pozytywy tylko dlatego, żeby sobie statystyk nie popsuć.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 21:46   #1387
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
Ja mogę dodać jeszcze, co mnie w Allegro bardzo irytuje. A mianowicie.. brak ingerencji Allegro w komentarze wystawione "a bo tak", by zepsuć statystki bądź po prostu odgryźć się kupującemu / sprzedającemu.
Sama ostatnio dostałam negatywa. Kupujący wystawił mi rok po zakupie, że kierownica którą mu sprzedałam była szara a nie czarna Może i noszę okulary ale czarny od szarego odróżnić potrafię Jeszcze pomijając to, że po zakupie nic nie napisał, że coś mu nie pasuje z tą kierownicą, że coś jest źle, czy nie tak jak on chciał Ale cóż ...
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 08:31   #1388
nusia1987
Raczkowanie
 
Avatar nusia1987
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z planety Ziemia :)
Wiadomości: 242
GG do nusia1987
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Ehhh... podał mi nr nadania, na poczcie takiej przesyłki nie ma, co teraz On ma składać reklamacje? A co z moimi pieniążkami? Czy mogę żądać od niego zwrotu pieniążków wraz z kosztami przesyłki? Jak to jest?
__________________
... każdy szuka kogoś, by pójść tą samą drogą i kochać dniem i nocą do utraty tchu i tak na zawsze już ...

Edytowane przez nusia1987
Czas edycji: 2011-07-15 o 08:37
nusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 09:47   #1389
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nusia1987 Pokaż wiadomość
Ehhh... podał mi nr nadania, na poczcie takiej przesyłki nie ma, co teraz On ma składać reklamacje? A co z moimi pieniążkami? Czy mogę żądać od niego zwrotu pieniążków wraz z kosztami przesyłki? Jak to jest?


dostałaś 20-cyfrowy numer nadania, który możesz wklepać na stronie Poczty?
sprawdzałaś na stronie Poczty i brak przesyłki o takim numerze?
czy poszłaś na swoją Pocztę i zapytałaś czy mają na stanie przesyłkę o takim numerze?


nie możesz jeszcze składać reklamacji na Poczcie, bo nie upłynęło 14 dni od dnia nadania.


w razie potrzeby składania reklamacji na Poczcie, nie możesz domagać się zwrotu pieniędzy aż do wyjaśnienia sprawy czyli otrzymania odpowiedzi od Poczty na złożoną reklamację.



po kolejne: nie spotkałam się, żeby sprzedawca zwracał koszty przesyłki. No chyba, że przesylki w ogóle nie nadał, wtedy możesz się domagać również zwrotu kosztów przesyłki




a tak swoją drogą ile czasu na wysłanie przesyłki daje sobie sprzedawca?
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 10:22   #1390
nusia1987
Raczkowanie
 
Avatar nusia1987
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z planety Ziemia :)
Wiadomości: 242
GG do nusia1987
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
dostałaś 20-cyfrowy numer nadania, który możesz wklepać na stronie Poczty?
sprawdzałaś na stronie Poczty i brak przesyłki o takim numerze?
czy poszłaś na swoją Pocztę i zapytałaś czy mają na stanie przesyłkę o takim numerze?


nie możesz jeszcze składać reklamacji na Poczcie, bo nie upłynęło 14 dni od dnia nadania.


w razie potrzeby składania reklamacji na Poczcie, nie możesz domagać się zwrotu pieniędzy aż do wyjaśnienia sprawy czyli otrzymania odpowiedzi od Poczty na złożoną reklamację.



po kolejne: nie spotkałam się, żeby sprzedawca zwracał koszty przesyłki. No chyba, że przesylki w ogóle nie nadał, wtedy możesz się domagać również zwrotu kosztów przesyłki




a tak swoją drogą ile czasu na wysłanie przesyłki daje sobie sprzedawca?

Nr który otrzymałam składa się z 10 cyfr. Byłam na poczcie=brak przesyłki. Nie ważne ile czasu od sobie daje na wysłanie, bo twierdzi ,że ją wysłał. Czy reklamacje JA mam składać czy SPRZEDAWCA, który ma potwierdzenie nadania?
__________________
... każdy szuka kogoś, by pójść tą samą drogą i kochać dniem i nocą do utraty tchu i tak na zawsze już ...
nusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 10:23   #1391
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

http://prawoity.pl/wiadomosci/reklamacja-na-poczcie tu jest napisane 14 dni roboczych.

Jezeli to list polecony, to nie ma ich w bazie do sledzenia. Sledzić mozna paczki, nie listy.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 11:06   #1392
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nusia1987 Pokaż wiadomość
Nr który otrzymałam składa się z 10 cyfr. Byłam na poczcie=brak przesyłki. Nie ważne ile czasu od sobie daje na wysłanie, bo twierdzi ,że ją wysłał. Czy reklamacje JA mam składać czy SPRZEDAWCA, który ma potwierdzenie nadania?
Reklamacje składa nadawca.
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 11:17   #1393
nusia1987
Raczkowanie
 
Avatar nusia1987
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z planety Ziemia :)
Wiadomości: 242
GG do nusia1987
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziękuję za odp. Więc zostaje mi czekać. Nie dość, że się bardzo zdenerowałam tą sytuacją, bo się wszystkim przejmuję zawsze, to jeszcze smuci mnie fakt, że to miałbyć prezent ślubny dla TŻ.
Prosiłam o przesłanie potwierdzenia nadania, pan mi przesłał skan ksiązki nadawczej, w którym jest wpisany nr mojej przesyłki ,adres, dane... Ale gdzie potwierdzenie nadania z poczty???? Eh... już niewiem co robić :/
__________________
... każdy szuka kogoś, by pójść tą samą drogą i kochać dniem i nocą do utraty tchu i tak na zawsze już ...

Edytowane przez nusia1987
Czas edycji: 2011-07-15 o 13:52
nusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:22   #1394
nusia1987
Raczkowanie
 
Avatar nusia1987
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z planety Ziemia :)
Wiadomości: 242
GG do nusia1987
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Czy sprawę mogę przekazać Allegro, jak to jest ze zgłaszaniem problemów do Allegro? Gdzie to się zgłasza? Facet mi napisał, że specjalnie dla mnie zeskanował ksiązke nadawczą, choć tego nie robi, co z tego jak nie ma tam datownika i podpisu z poczty ohhhh.... pomóżcie, proszę, bo nie poradzę sobie sama chyba w tej sytuacji
__________________
... każdy szuka kogoś, by pójść tą samą drogą i kochać dniem i nocą do utraty tchu i tak na zawsze już ...
nusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 17:12   #1395
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nusia1987 Pokaż wiadomość
Czy sprawę mogę przekazać Allegro, jak to jest ze zgłaszaniem problemów do Allegro? Gdzie to się zgłasza? Facet mi napisał, że specjalnie dla mnie zeskanował ksiązke nadawczą, choć tego nie robi, co z tego jak nie ma tam datownika i podpisu z poczty ohhhh.... pomóżcie, proszę, bo nie poradzę sobie sama chyba w tej sytuacji
napisz do niego maila, że Ty nie chcesz skanu książki nadawczej tylko skan potwierdzenia nadania na Poczcie.
Na razie i tak nie masz co zgłaszać Allegro bo i tak nie uplynął planowy maksymalny czas oczekiwania na przesyłkę.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 17:28   #1396
nusia1987
Raczkowanie
 
Avatar nusia1987
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z planety Ziemia :)
Wiadomości: 242
GG do nusia1987
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

QUOTE=taka_sobie_jedna;28 159260]napisz do niego maila, że Ty nie chcesz skanu książki nadawczej tylko skan potwierdzenia nadania na Poczcie.
Na razie i tak nie masz co zgłaszać Allegro bo i tak nie uplynął planowy maksymalny czas oczekiwania na przesyłkę.[/QUOTE]

Potwierdzenie nadania=ksiązka nadawcza z datą i podpisem pani z okienka ,jako ze przyjęła przesyłkę do nadania, zrobił skan, ale nie ze strony gdzie sa pieczątki z datą wiec czekam na kolejny skan-poprawny
Jaki jest więc planowy maksymalny czas oczekiwania na przesyłkę?
__________________
... każdy szuka kogoś, by pójść tą samą drogą i kochać dniem i nocą do utraty tchu i tak na zawsze już ...
nusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 18:55   #1397
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nusia1987 Pokaż wiadomość

Potwierdzenie nadania=ksiązka nadawcza z datą i podpisem pani z okienka ,jako ze przyjęła przesyłkę do nadania, zrobił skan, ale nie ze strony gdzie sa pieczątki z datą wiec czekam na kolejny skan-poprawny
Jaki jest więc planowy maksymalny czas oczekiwania na przesyłkę?


Kilka razy już się przewinęło, że 14 dni od daty nadania zatem masz siedzieć i czekać na przesyłkę a po upływie tego czasu dopiero składa sie reklamację.
Dokument bez pieczątki byłby dla mnie nieważny.. Dziwię się, że nie zrobił skanu zwykłego potwierdzenia nadania

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2011-07-15 o 19:57
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 20:48   #1398
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziewczyny pomóżcie
dwa miesiące temu kupiłam na all bluzkę, od razu zapłaciłam i przesyłki do dziś dnia nie dostałam... kilkukrotnie pisałam do sprzedającej, ale cisza... raz tylko wysłała mi maila"czy bluzka dotarła bo nie wie czy nie popełniła błędu w wysyłce" a tak to nic......
prawie miesiąc temu założyłam spór na all... nie odpowiedziała....
i co ja mogę teraz jeszcze zrobić? dotychczas moje transakcje przebiegały bez problemu, więc nie mam doświadczenia.......
dodam, że ta osoba ma 2,5 tysiąca pozytywów, ciągle sprzedaje coś, nowe pozytywy napływają....
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:03   #1399
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
dwa miesiące temu kupiłam na all bluzkę, od razu zapłaciłam i przesyłki do dziś dnia nie dostałam... kilkukrotnie pisałam do sprzedającej, ale cisza... raz tylko wysłała mi maila"czy bluzka dotarła bo nie wie czy nie popełniła błędu w wysyłce" a tak to nic......
prawie miesiąc temu założyłam spór na all... nie odpowiedziała....
i co ja mogę teraz jeszcze zrobić? dotychczas moje transakcje przebiegały bez problemu, więc nie mam doświadczenia.......
dodam, że ta osoba ma 2,5 tysiąca pozytywów, ciągle sprzedaje coś, nowe pozytywy napływają....
nie wiem jak to wyglada na Allegro (nigdy, odpukac, nie zakladalam sporu), ale chyba poza zalozeniu sporu, w sytuacji, kiedy kontrahent w ogole nie reaguje, Allegro jakies kroki podejmuje?

poza Allegro masz droge prawna - mozesz isc zlozyc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa. przy oszustwie - a z nim mamy do czynienia w niniejszym przypadku - nie ma znaczenia wartosc przedmiotu (dodaje to, bowiem nadal pokutuje bledne przekonanie - takze tu, na Wizazu - ze oszustwo jest scigane dopiero od 200 zl). przy czym wczesniej napisalabym sprzedajacemu, ze masz zamiar udac sie na policje i zglosic zawiadomienie (podalabym przepis - art. 286 kk). jest szansa, ze wtedy sprzedajacy sie "opamieta".

gdybys sie zdecydowala isc na policje (na co bardzo namawiam - inaczej taka osoba czuje sie bezkarna), daj znac, jezeli mialabys jakies pytania co do tej wizyty.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 21:13   #1400
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie wiem jak to wyglada na Allegro (nigdy, odpukac, nie zakladalam sporu), ale chyba poza zalozeniu sporu, w sytuacji, kiedy kontrahent w ogole nie reaguje, Allegro jakies kroki podejmuje?

poza Allegro masz droge prawna - mozesz isc zlozyc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa. przy oszustwie - a z nim mamy do czynienia w niniejszym przypadku - nie ma znaczenia wartosc przedmiotu (dodaje to, bowiem nadal pokutuje bledne przekonanie - takze tu, na Wizazu - ze oszustwo jest scigane dopiero od 200 zl). przy czym wczesniej napisalabym sprzedajacemu, ze masz zamiar udac sie na policje i zglosic zawiadomienie (podalabym przepis - art. 286 kk). jest szansa, ze wtedy sprzedajacy sie "opamieta".

gdybys sie zdecydowala isc na policje (na co bardzo namawiam - inaczej taka osoba czuje sie bezkarna), daj znac, jezeli mialabys jakies pytania co do tej wizyty.


z drogi prawnej doskonale sobie zdaję sprawę (jestem prawnikiem ) aczkolwiek wiadomo- wolałabym załatwić to polubownie
właśnie napisałam sprzedającej, że mam zamiar się udać na policję i daję jej trzy dni robocze, ale narazie cisza ale nie logowała się od czasu tego maila na all, więc powiedzmy, że może jeszcze nie widziała...
czyli na all już nic nie mogę z tym zrobić? tylko ew. najpierw negatyw, potem policja?
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:23   #1401
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość


z drogi prawnej doskonale sobie zdaję sprawę (jestem prawnikiem ) aczkolwiek wiadomo- wolałabym załatwić to polubownie
właśnie napisałam sprzedającej, że mam zamiar się udać na policję i daję jej trzy dni robocze, ale narazie cisza ale nie logowała się od czasu tego maila na all, więc powiedzmy, że może jeszcze nie widziała...
czyli na all już nic nie mogę z tym zrobić? tylko ew. najpierw negatyw, potem policja?
ano, to rozumiem, ze jakby co, na policji dasz sobie rade .

co do All, to Ci nie pomoge, wydaje mi sie, ze instytucja zakladania sporu na All nie polega na tym, ze piszesz do All o zalozeniu sporu, a oni tylko kieruja info o tym do drugiej strony i na tym koniec ich wkladu w sprawe...
EDIT znalazlam cos takiego:
http://allegro.pl/help_item.php?item=1552
Cytat:
Jako Zgłaszający możesz zakończyć spór po 7 dniach od jego rozpoczęcia lub po pierwszej odpowiedzi Kontrahenta. W tym celu kliknij w Zakończ spór w Spory transakcyjne: Trwające. Jeśli nie udało Ci się dojść do porozumienia z Użytkownikiem, zaznacz przyczynę i kliknij w przycisk Prześlij zgłoszenie. Nasz pracownik zapozna się z problemem i udzieli Ci odpowiednich wskazówek.
przy czym obawiam sie, ze te wskazowki to bedzie po prostu poinformowanie o mozliwosci zgloszenia sprawy na policje.

tak ze ja bym poczekala te 3 dni - obserwuj czy sprzedajacy sie loguje na All - a potem poszla na te policje.
a probowalas dzwonic?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:53   #1402
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ano, to rozumiem, ze jakby co, na policji dasz sobie rade .

co do All, to Ci nie pomoge, wydaje mi sie, ze instytucja zakladania sporu na All nie polega na tym, ze piszesz do All o zalozeniu sporu, a oni tylko kieruja info o tym do drugiej strony i na tym koniec ich wkladu w sprawe...
EDIT znalazlam cos takiego:
http://allegro.pl/help_item.php?item=1552

przy czym obawiam sie, ze te wskazowki to bedzie po prostu poinformowanie o mozliwosci zgloszenia sprawy na policje.

tak ze ja bym poczekala te 3 dni - obserwuj czy sprzedajacy sie loguje na All - a potem poszla na te policje.
a probowalas dzwonic?
niby dostałam przypomnienie o tym, że za ileś dni się spór kończy i taką formułkę:

Aby zakończyć spór, przejdź do Moje Allegro > Aukcje > Centrum sporów i kliknij w link Zakończ spór. Jeśli problem:
  • został już rozwiązany, kliknij w Zakończ,
  • nie został wyjaśniony, wybierz powód zakończenia sporu i kliknij w Prześlij zgłoszenie. Wówczas nasz pracownik zapozna się ze sporną kwestią i udzieli Ci wskazówek.

czyli zapewne pouczy mnie, że mogę pójść na policję
tak,próbowałam dzwonić, ale tel. nie odpowiada... tyle, że jest podany tylko stacjonarny...:/
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:57   #1403
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Spazo, czyli chyba bedziesz musiala sie udac na policje, po tych 3. dniach... mam nadzieje, ze pojdziesz?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:59   #1404
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

przez długi czas chciałam wierzyć w uczciwość sprzedającej bo wiem, że wiele wizażanek kupuje u tej sprzedającej i nic takiego się im nie zdarzyło...ma tylko 2 negatywy na 2500 pozytywów...
ale z drugiej strony ktoś uczciwy po tylu mailach by chyba zareagował

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Spazo, czyli chyba bedziesz musiala sie udac na policje, po tych 3. dniach... mam nadzieje, ze pojdziesz?
pewnie, że pójdę
chociaż nadal mam nadzieję, że nie będzie to konieczne
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 22:07   #1405
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
przez długi czas chciałam wierzyć w uczciwość sprzedającej bo wiem, że wiele wizażanek kupuje u tej sprzedającej i nic takiego się im nie zdarzyło...ma tylko 2 negatywy na 2500 pozytywów...
ale z drugiej strony ktoś uczciwy po tylu mailach by chyba zareagował
znaczy, wiesz, jest jakies male, malenkie prawdopodobienstwo, ze te mejle jakims cudem nie dotarly... ale mysle, ze raczej sprzedajaca je otrzymala - tylko dlaczego naraza swoja reputacje dla jednej bluzki, ktora chyba fortuny nie kosztowala? (wlasnie, jaki byl jej koszt?)
tak sobie mysle, ze moze ona wyslala te bluzke listem zwyklym i zaginal.

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
pewnie, że pójdę
chociaż nadal mam nadzieję, że nie będzie to konieczne
zuch dziewczyna!
ale trzymam kciuki, zebys nie musiala jednak isc .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 22:21   #1406
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
znaczy, wiesz, jest jakies male, malenkie prawdopodobienstwo, ze te mejle jakims cudem nie dotarly... ale mysle, ze raczej sprzedajaca je otrzymala - tylko dlaczego naraza swoja reputacje dla jednej bluzki, ktora chyba fortuny nie kosztowala? (wlasnie, jaki byl jej koszt?)
tak sobie mysle, ze moze ona wyslala te bluzke listem zwyklym i zaginal.


zuch dziewczyna!
ale trzymam kciuki, zebys nie musiala jednak isc .
120 zeta

teoretycznie maleńkie prawdopodobieństwo istnieje, tylko kto kto ma doświadczenie w allegrowej sprzedaży robi takie rzeczy od innych wizażanek wiem, że często przesyłka trwała długo (do 2 tygodni, a nie miesięcy ) ale rzeczy zawsze docierały...
poza tym nawet nie próbuje się tłumaczyć.... tylko ten jeden zdawkowy mail po 3 tygodniach "czy bluzka dotarła, bo nie wie czy nie popełniła błędu w wysyłce" na który ja odpisałam, że nie zgodnie z tym o czym już ją informowałam z mailu z dnia blabla...
po czym zamilkła już w ogóle
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 22:35   #1407
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
120 zeta

teoretycznie maleńkie prawdopodobieństwo istnieje, tylko kto kto ma doświadczenie w allegrowej sprzedaży robi takie rzeczy od innych wizażanek wiem, że często przesyłka trwała długo (do 2 tygodni, a nie miesięcy ) ale rzeczy zawsze docierały...
poza tym nawet nie próbuje się tłumaczyć.... tylko ten jeden zdawkowy mail po 3 tygodniach "czy bluzka dotarła, bo nie wie czy nie popełniła błędu w wysyłce" na który ja odpisałam, że nie zgodnie z tym o czym już ją informowałam z mailu z dnia blabla...
po czym zamilkła już w ogóle
Ty mi zara godej, co to za bluzka, bo cena calkiem sluszna i mnie zaciekawilas. (w ogole, moglabym prosic na PW nicka tej pani?).

Spazo, co do tego stosunku doswiadczenia do wysylki listem zwyklym, to Ci rzekne, ze sa rzeczy na niebie i ziemi...
tak w ogole, to zaraz sie okaze, ze bede miala podobny problem, bo brat mnie prosil o zakup koszulki, pieniadze wplacilam blisko 3 tygodnie temu, facet ma napisane, ze wysyla towar w ciagu 5 dni od wplaty, jakem pisala do niego we wtorek, odpisal, ze w poniedzialek wyslal koszulke listem poleconym priorytetowym - ale dziwnym trafem, do piatku nie doszla... zatem albo sklamal i wtedy jeszcze nie wyslal (takie historie tez juz znam), albo jednak wyslal zwyklym listem. moje podejrzenie odnosnie do tej drugiej mozliwosci wzmaga fakt, ze sprzedajacy ma w opcjach przesylke zwykla.

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
poza tym nawet nie próbuje się tłumaczyć.... tylko ten jeden zdawkowy mail po 3 tygodniach "czy bluzka dotarła, bo nie wie czy nie popełniła błędu w wysyłce" na który ja odpisałam, że nie zgodnie z tym o czym już ją informowałam z mailu z dnia blabla...
po czym zamilkła już w ogóle
ha, to w sumie mogla tez pomylic adres i przesylka jeszcze nie wrocila, a babka milczy w oczekiwaniu na nie wiadomo co. taka sytuacje tez przerabialam.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 23:21   #1408
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziewczyny ratujcie. 8 lipca sprzedałam książkę na allegro osoba która to kupiła twierdzi ze wysłała pieniądze i że dostała potwierdzenie że pieniądze są na moim koncie. ale ja tych pieniędzy nie mam i nie wiem czy wysłać książkę czy czekać dalej na pieniądze. napisałam do niej e-maila i powiedziała że pieniądze wysłała od razu. Co mam zrobić ? dlaczego nie mam pieniędzy na koncie ?
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 23:25   #1409
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez poldzia89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie. 8 lipca sprzedałam książkę na allegro osoba która to kupiła twierdzi ze wysłała pieniądze i że dostała potwierdzenie że pieniądze są na moim koncie. ale ja tych pieniędzy nie mam i nie wiem czy wysłać książkę czy czekać dalej na pieniądze. napisałam do niej e-maila i powiedziała że pieniądze wysłała od razu. Co mam zrobić ? dlaczego nie mam pieniędzy na koncie ?
moze ona ma na mysli Twoje konto "pieniezne" na Allegro? w sensie, ze zaplacila korzystajac z opcji "Place z Allegro". tak mi sie skojarzylo, skoro dostala potwierdzenie, normalnie chyba banki nie wysylaja takich potwierdzen, a przy PzA wplacajacy dostaje mejla informujacego, ze sprzedajacy otrzymal pieniadze. tylko, ze Ty winnas byla w tej sytuacji dostac odpowiednio mejla informujacego o tym, ze masz na swoim Allegrowym koncie pieniadze od kupujacego. chyba, ze nie skonfigurowalas dotad konta pod tym wzgledem i wtedy sie takich mejli nie dostaje <mysli>.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 23:39   #1410
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
moze ona ma na mysli Twoje konto "pieniezne" na Allegro? w sensie, ze zaplacila korzystajac z opcji "Place z Allegro". tak mi sie skojarzylo, skoro dostala potwierdzenie, normalnie chyba banki nie wysylaja takich potwierdzen, a przy PzA wplacajacy dostaje mejla informujacego, ze sprzedajacy otrzymal pieniadze. tylko, ze Ty winnas byla w tej sytuacji dostac odpowiednio mejla informujacego o tym, ze masz na swoim Allegrowym koncie pieniadze od kupujacego. chyba, ze nie skonfigurowalas dotad konta pod tym wzgledem i wtedy sie takich mejli nie dostaje <mysli>.
możliwe że nie skonfigurowałam ale zawsze bez problemu przychodziły pieniądze na konto. ale przed chwila miałam w <moja sprzedaz-place z allegro- stan konta w place w allegro> ta kwote i kliknęłam realizuj czy coś takiego to teraz pieniądze powinny dojść ?
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-17 22:52:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.