Wyglądasz na swój wiek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-08, 05:41   #1
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378

Wyglądasz na swój wiek?


Wyglądasz na młodszą/starszą/na tyle ile rzeczywiście masz lat?
Plusy/minusy?
Mam 25 lat i ludzie zazwyczaj dają mi mniej lat (o 5-8 lat mimo, iż nie ubierałam się jak nastolatka, nawet elegancko ubrana czy w pełnym makijażu ludzie dawali mi mniej lat). Przez parę lat bardzo to mnie denerwowało, ale przeszło mi. Teraz myślę, że lepiej dla mnie, że wyglądam młodziej
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:04   #2
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Ja również wyglądam młodziej, niż w rzeczywistości i cieszy mnie, że 10 lat po odebraniu dowodu osobistego, wciąż pytają o niego w sklepie, a nowi znajomi dają mi 5-8 lat niż mam
Dodam, że jestem dość wysoką osobą o bujnych kształtach, ale mam aktualnie niefarbowane włosy i na co dzień używam raczej make up no make up.
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:07   #3
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Ja wyglądam starzej, mam bardzo poważną twarz co myli ludzi co do mojej osoby. Już nie raz usłyszałam, że mysleli, że jestem wyniosła, zimna, dumna i kujonem
A w rzeczywistości jestem strasznie luźną osobą
Mam 25 lat.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:08   #4
Shawna
Wtajemniczenie
 
Avatar Shawna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 2 254
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Mi akurat dają więcej niż mam, przeważnie 25-27. A mam 23. Ubieram i maluje się stosownie do swojego wieku i nic nie poradzę że otoczenie tak mnie odbiera. Najważniejsze że dobrze czuje się w swoim ciele.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
A czas mija...
Shawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:26   #5
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Kiedy byłam młodsza, miałam 17- 20 lat, dodawano mi raczej wieku. Teraz zwykle ludzie dają mi mniej lat, niż mam. W zeszłym tygodniu przy zwiedzaniu bileterka chciała mi sprzedać bilet ulgowy, myślała że jestem w wieku licealnym (a skończyłam liceum 8 lat temu). Może to kwestia makijażu, który teraz jest o wiele lżejszy niż wcześniej, a może tego, że teraz młodzież wychowywana na mleku modyfikowanym jest wyrośnięta, i ludzie nie mają pewności, ile na oko w miarę młody człowiek ma naprawdę lat.
Mi samej się wydaje, że wyglądam dość staro, głównie przez zaczątki kurzych łapek pod oczami
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:31   #6
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Zawsze dawali mi mniej. I to o wiele i szczerze mówiąc, od kilku lat wcale mi to nie przeszkadza
Natomiast odkąd zaczęłam się malować, nosić buty na obcasie itd. to nadal zaniżają mi wiek, tyle, że już mniej. Także w zależności od okoliczności trochę sobie tym manipuluję. Fajnie jak czasami dają mi 16 lat, ale z drugiej strony przydają się momenty, w których fajnie jak myślą, że mam te chociażby 21
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:58   #7
Hargalaten
Zadomowienie
 
Avatar Hargalaten
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 459
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Zawsze dawali mi mniej. I to o wiele i szczerze mówiąc, od kilku lat wcale mi to nie przeszkadza
Natomiast odkąd zaczęłam się malować, nosić buty na obcasie itd. to nadal zaniżają mi wiek, tyle, że już mniej. Także w zależności od okoliczności trochę sobie tym manipuluję. Fajnie jak czasami dają mi 16 lat, ale z drugiej strony przydają się momenty, w których fajnie jak myślą, że mam te chociażby 21
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Jak się nie umaluję ani nie ubiorę jakoś szykowniej, to z powodzeniem mogę wchodzić na zniżki gimnazjalne .
Kiedyś w okolicznym spożywczym nawet Reddsa babka bez dowodu nie chciała mi sprzedać A wtedy już 20 lat miałam skończone.
__________________
-Jesteś idiotą?
-Nie, marzycielem.
Lubimy czytać
Hargalaten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 09:04   #8
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Od zawsze dawali mi mniej, niż mam. Tak jak kiedyś mi to przeszkadzało, tak teraz absolutnie nie Śmieje sie, że w wieku 20 lat wyglądam jak hot 18, w wieku 30 będę wyglądać jak 20, itd
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 09:06   #9
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Ja wyglądam dużo młodziej, mogłabym udawać własnego ucznia
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 09:15   #10
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

mam nadzieję, że nie wyglądam mam 27, czasem mnie się spytają o dowód, ale głównie, jak idę do sklepu bez makijażu itd. Ciężko po wyglądzie ocenić, ile kto ma lat, mam koleżanki ze szkoły, które są w tym samym wieku, a wyglądają, jakby były starsze o 10 lat Najbardziej postarzają chyba kilogramy, choć zależy to też od budowy, od rysów twarzy itd
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 09:28   #11
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Do tej pory ludzie sądzili, że pewnie jestem gimnazjalistką (mam prawie, prawie, prawie, już tuż-tuż 25 lat). To nawet miłe było, łechtało moje ego. Ale ostatnio jakaś sprzedawczyni spytała, czy chłopczyk co był u niej przed chwilą to nie mój syn. Wszystkie znaki już mi mówią, że czas szukać trumny.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 09:56   #12
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Ludzie z reguły dają mi z 10 lat mniej niż mam bywa to upierdliwe w sytuacjach, gdzie potrzebuję by traktowano mnie poważnie, a nie pobłażliwie jeśli wyjdę całkiem bez makijażu i włosy zepnę w kitkę, założę jeansy i t-shirt, wtedy ogólnie brana jestem za nastolatkę nie powiem, mam często ubaw i lekką satysfakcję, kiedy oglądają się za mną dwudziestoletni chłopcy albo w sytuacjach, kiedy muszę pokazać dowód osobisty, widzę zaskoczenie na czyjejś twarzy

Ogólnie lepiej wyglądać młodziej niż starzej
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:06   #13
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Wiadomo, że do tego wątku przyjdą się pochwalić te które wyglądają młodziej, a te co wyglądają na swój wiek lub starzej przecież nie będą się tym chwalić :P.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:07   #14
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Patrz wyżej, przecież się przyznałam się, że zdarzyło mi się już wyglądać starzej :P
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:15   #15
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Mam 28 lat, a ludzie zawsze dają mi kilka lat mniej, a jak jestem nieumalowana to nawet 10 mniej.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:31   #16
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Kiedy byłam młodsza to aż do liceum ludzie brali mnie za starszą niż w rzeczywistości byłam. Potem w drugą mańkę. Ostatnio jak byłam na zebraniu informacyjnym u brata w liceum (ja 25 on 16), to dziewczyny pytały się z którego gimnazjum przyszłam i do której klasy się dostałam
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:42   #17
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Mnie ludzie dają albo więcej niż mam, albo mniej. Nikt nigdy nie zgadl. Także nie wiem, chyba jednego dnia wyglądam na 25, drugiego na 19. Według mnie samej wyglądam wlasmie na swój wiek z twarzy, bo ubiór może być mylacy. Nie wychodzę z obcasow, lubie garniturowe spodnie,zakiety. Tshirty tylko do spania. Dzinsow mam jedną parę. Może dlatego ludzie mnie postarzają.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:48   #18
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

wyglądam na tyle, ile mam - 25
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 11:08   #19
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Ja mam 22 lata, ciągle muszę pokazywać dowód w sklepie, poza tym często słyszę, że wyglądam na licealistkę
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 11:15   #20
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez smolinosek86 Pokaż wiadomość
cieszy mnie, że 10 lat po odebraniu dowodu osobistego, wciąż pytają o niego w sklepie
Zawsze mnie to rozwala. To, że sprzedawczyni pyta o dowód, to jej obowiązek, a nie żadne potwierdzenie Twojego młodego wyglądu I kiedy pyta, to wcale nie dlatego, że uważa, że masz 16 czy 17 lat.

Ja wyglądam na mniej, bo jestem niska, ale na szczęście z wiekiem się to zmienia. Jako 18-latka wyglądałam na 15 czy nawet 14, okropne to było, bo w tym wieku to znaczna różnica. Obecnie kiedy chodzę w sukienkach, spódnicach, to dają mi jakieś 3 lata mniej niż mam, ale też nie szokuje ich, kiedy podaję swój wiek. Ale w bluzie i legginsach wiem doskonale, że wyglądam na dużo mniej. Ale to chyba każdy tak ma. Moim zdaniem wyglądanie młodziej ma zalety po 40-stce, ale mnie wkurza, bo często bywałam traktowana niepoważnie czy to w sklepach, czy składając CV (teksty do 22-letniej mnie: "Przykro mi, ale przyjmujemy tylko pełnoletnich").
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 11:52   #21
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wyglądanie młodziej ma zalety po 40-stce,
no, moja kierowniczka jest pod 50tkę, a gdy po raz pierwszy przyszłam do pracy to serio myślałam, że jest przed 40tką przeżyłam szok, gdy skanując jej jakieś tam dokumenty zobaczyłam pesel
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 11:59   #22
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

A mnie zastanawia skąd wiecie że inni oceniają Was na mniej/więcej niż macie. Parę razy poproszono mnie o dowód kilka lat po 18 urodzinach, ale to jedyne takie sytuacje kiedy mogłabym uznac że ktoś źle ocenił mój wiek. Pomijając sytuacje sklepowe jakoś nie wyobrażam sobie że ktoś miałby mi powiedzieć na ile mnie ocenia - ja też nigdy nikomu nie powiedziałam na ile według mnie wygląda.

Co do pytania o dowód w sklepie - ostatni raz spytano mnie o niego, kiedy miałam 25 lat. Nieco się zdziwiłam, a ekspedientka widząc to powiedziała: "wiem że pani ma więcej ale teraz młodzież różnie wygląda, szef kazał sprawdzać prawie wszystkich". Więc to nie jest kwestia oceny wieku tylko zwykłej zapobiegliwości.

Edytowane przez GgochaA
Czas edycji: 2014-09-08 o 12:01
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 12:04   #23
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Ja w ciagu ostatnich 2 miesiecy zostalam odmlodzona o 4 i postarzona o 7, takze tego
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 12:05   #24
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
A mnie zastanawia skąd wiecie że inni oceniają Was na mniej/więcej niż macie. Parę razy poproszono mnie o dowód kilka lat po 18 urodzinach, ale to jedyne takie sytuacje kiedy mogłabym uznac że ktoś źle ocenił mój wiek. Pomijając sytuacje sklepowe jakoś nie wyobrażam sobie że ktoś miałby mi powiedzieć na ile mnie ocenia - ja też nigdy nikomu nie powiedziałam na ile według mnie wygląda.

Co do pytania o dowód w sklepie - ostatni raz spytano mnie o niego, kiedy miałam 25 lat. Nieco się zdziwiłam, a ekspedientka widząc to powiedziała: "wiem że pani ma więcej ale teraz młodzież różnie wygląda, szef kazał sprawdzać prawie wszystkich". Więc to nie jest kwestia oceny wieku tylko zwykłej zapobiegliwości.
Bo mam mnóstwo sytuacji, w których ludzie są autentycznie zszokowani moim wiekiem. Np opowiadam coś o pracy/studiach/partnerze/rozwodzie i wtedy pada nieśmiertelne "to ile Ty masz lat?" mówię, że 26 i słyszę "a wyglądasz na 20"
Albo jak idę do komisu motocykle oglądać to się mnie pytają czy ja mam uprawnienia na większe litraże, bo przecież normalna kategoria A jest dopiero od 24.
Albo na wyjazdach np. konwentach jak jest zakaz podawania alkoholu niepełnoletnim (pod groźbą wywalenia z konwentu) to mnie uczestnicy o dowód pytają bo myślą, że mam 16-17.
Średnio raz na dwa tygodnie mam jakąś taką sytuację.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 12:20   #25
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Bo mam mnóstwo sytuacji, w których ludzie są autentycznie zszokowani moim wiekiem. Np opowiadam coś o pracy/studiach/partnerze/rozwodzie i wtedy pada nieśmiertelne "to ile Ty masz lat?" mówię, że 26 i słyszę "a wyglądasz na 20"
Albo jak idę do komisu motocykle oglądać to się mnie pytają czy ja mam uprawnienia na większe litraże, bo przecież normalna kategoria A jest dopiero od 24.
Albo na wyjazdach np. konwentach jak jest zakaz podawania alkoholu niepełnoletnim (pod groźbą wywalenia z konwentu) to mnie uczestnicy o dowód pytają bo myślą, że mam 16-17.
Średnio raz na dwa tygodnie mam jakąś taką sytuację.
Dziwne. Nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Czasami spotykam kogoś kto w rozmowie okazuje się starszy niż myslałam ale nigdy mi nie przyszło do głowy ujawniać zdziwenia czyimś wiekiem, podobnie jak nigdy nie spotkałam nikogo kto tak robi.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 12:22   #26
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Dziwne. Nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Czasami spotykam kogoś kto w rozmowie okazuje się starszy niż myslałam ale nigdy mi nie przyszło do głowy ujawniać zdziwenia czyimś wiekiem, podobnie jak nigdy nie spotkałam nikogo kto tak robi.
Ja mam podobnie jak Kolor Bzu, tak że tego zdarza się.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 12:52   #27
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Był już taki wątek. Większość wizażanek pisała, że wygląda młodziej niż ilość lat w dowodzie. Inne zaczęły mówić, że na wizażu każda wygląda młodziej, a w realnym świecie mało jest takich osób i wybuchła kłótnia
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 13:00   #28
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Był już taki wątek. Większość wizażanek pisała, że wygląda młodziej niż ilość lat w dowodzie. Inne zaczęły mówić, że na wizażu każda wygląda młodziej, a w realnym świecie mało jest takich osób i wybuchła kłótnia
A może tak ludzie mówią po prostu przez uprzejmość? Mi zawsze znajomi mówią, że schudłam, choć kurcze nie schudłam, jestem szczupła po prostu.
Lepiej komuś zaniżyć wiek, niż niechcący dodać lat
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 13:10   #29
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Dla wielu osób kobieta około 25 roku życia to już zaniedbana matrona (wiele z nich rzeczywiście tak wygląda), stąd więc częste odmładzanie osób, które nie pasują do tego wizerunku.
Mi ludzie często dają około 20 lat, czasami nawet mniej, ale nie oznacza to, że nie wyglądam na swoje 26 lat. Po prostu oni mnie tak oceniają, a robią to już z różnych przyczyn.
Jak komuś dają 2-4 lata mniej, to nie ma się co ekscytować, że młodo się wygląda. To błąd statystyczny.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
A może tak ludzie mówią po prostu przez uprzejmość? Mi zawsze znajomi mówią, że schudłam, choć kurcze nie schudłam, jestem szczupła po prostu.
Lepiej komuś zaniżyć wiek, niż niechcący dodać lat
Jasne, że tak
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 13:17   #30
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Dla wielu osób kobieta około 25 roku życia to już zaniedbana matrona (wiele z nich rzeczywiście tak wygląda), stąd więc częste odmładzanie osób, które nie pasują do tego wizerunku.
Mi ludzie często dają około 20 lat, czasami nawet mniej, ale nie oznacza to, że nie wyglądam na swoje 26 lat. Po prostu oni mnie tak oceniają, a robią to już z różnych przyczyn.
Jak komuś dają 2-4 lata mniej, to nie ma się co ekscytować, że młodo się wygląda. To błąd statystyczny.[COLOR="Silver"]
No to swoją drogą. Są cechy, które automatycznie kojarzymy z młodszym wiekiem- długie włosy, małe piersi, niski wzrost. Jak do tego dojdzie jeszcze np. brak makijażu, włosy związane w kucyk i ubiór w np.tenisówkach i krótkiej spódniczce, to o ile kobieta na ma widocznych zmarszczek, da się jej mniej lat niż ma. Niemniej i tak zawsze mam wrażenie, że wyglądam mniej poważnie niż moje znajome, a i TŻ-owi się czasami po cichu obywa, że "małolatę wyrwał", także trochę od jakiś wrodzonych cech też to zależy.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-25 13:41:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.