Do studentek socjologii (najlepiej z Krakowa) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-09, 19:56   #1
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter

Do studentek socjologii (najlepiej z Krakowa)


Witam.

W tym roku zdaje maturke, a wiec planuje wybrac sie na studia za jakis czas.Czytalam troszke o socjologii i chcialam zapytac sie oraz poradzic wszystkich studiujacych lub osob ktore skonczyly takie studia o:
-przedmioty nauczane na socjologii
-mozliwosci pracy po socjologii
-rady jak przygotowac sie by zaczac takie studia

Prosze o porade kobietki
Dodam ze planuje studiowac w Krakowie wiec jakby ktos mogl polecic studia wyzsze w tym miescie to bylabym wdzieczna.

Pozdrawiam
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 21:33   #2
izabela82
Raczkowanie
 
Avatar izabela82
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 288
Re: Do studentek socjologii (najlepiej z Krakowa)

Ja jestem na pedagogice na UJ. Co prawda to nie socjologia ale ten sam wydzial,egzaminy wstepne te same i jak sie orientuje to przedmioty tez bardziej pod katem teoretycznym przygotowuja w sensie duzo teorii.Na stronie socjologi masz przedmmioty i mozliwosci zatrudnienia- przynajmniej teoretycznie. Co do egzaminow-ten sam-a mi na tescie z lektury trafialy sie nawet pytania o nazwiska z nawiasow
Duzo duzo czytania i wcale nie tak strasznie jesli chodzi o poziom studiowania
__________________
www.michalina.freshsite.pl
izabela82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 22:34   #3
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: Do studentek socjologii (najlepiej z Krakowa)

Parę dni temu broniłam pracę mgr właśnie z socjologii na UJ. Jeśli interesujesz się zjawiskami społecznymi, refleksją nad funkcjonowaniem społeczeństw oraz specyfiką i zagadkami otaczającego Cię świata to bardzo polecam ten kierunek. Na początku będziesz zamęczana statystyką, ekonomią i suchymi faktami, ale warto przez to przebrnąć bo późniejsze wykłady dotyczą bardzo ciekawych (jak dla mnie ) zagadnień. Wejdź sobie na tę stronkę http://www-is.phils.uj.edu.pl/. Studia te wymagają napewno dużo czytania i jeśli chcesz zagłębić się w różne teorie socjologiczne nie wystarczą wykłady. Z pewnością są to bardzo rozwijające studia, poszerzają horyzonty myślowe, ale jak wiele kierunków akademickich nie dają zawodu. Po socjologii możesz pracować w PR, reklamie, jako pracownik socjalny (po skończeniu takiej specjalizacji), publikować, zajmować się badaniami opinii społecznej. Jest wiele możliwości, ale tak naprawdę wszystko zalezy od Twoich predyspozycji i charakteru. Studia te dają świetne ogólne przygotowanie i otwarcie umysłu w kierunku tzw. nowoczesnych zawodów. Jednakże nigdzie nie znajdziesz ogłoszenia: poszukuję do pracy socjologa. Tak też jeśli nie ma się siły przebicia i wiary we własne możliwości to socjologia to dopiero wstęp do dalszego kształcenia się w konkretnym kierunku.
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 22:50   #4
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Re: Do studentek socjologii (najlepiej z Krakowa)

Skończyłam socjologię na UJ 2 lata temu i w 100% zgadzam się z tym co napisała Doniczka
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 22:53   #5
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Re: Do studentek socjologii (najlepiej z Krakowa)

Dzieki dziewczyny.
Musze wszystko dokladnie przemyslec i kto wie moze tez kiedys bede studiowac
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.