Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-12, 20:07   #1201
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Witam Kobietki. Pisałam już z tym samym zapytaniem na innym watku o Retinie, ale tutaj tez zapytam Naczytałam się o tym retinie, retinolu, retinaldehydah/ch(??), tretinoinie itd, itp...I w tamtym tygodniu zamówiłam Diacneal, Redermic oraz koncentrat Eluage no i dzisiaj byłam w aptece (jakieś przeziębienie mnie dopadło) no i przy okazji zapytałam o Retin A no i co się okazało? Była jedna tubka 0,05% i pani sprzedała mi ją bez recepty, nawet o nią w zasadzie nie zapytała,a że cena mnie powaliła -30 PLN więc zakupiłam bez mrugnięcia okiem No i teraz pojawia sie pewien problem-jak to wszystko ze sobą połączyć, albo czego z czym nie łączyć Mam zamiar stosować to wszystko w następujący sposób: Najpierw kilka (tzn 2-3 tyg. bo dlużej nie wytrzymam poprzez wrodzoną ciekawość i niecierpliwość) stosować Diacneal 2-3 razy w tygodniu na całą twarz,również pod oczy, w wieczory bezdiacnealowe pod oczka Eluage, rano pod oczy Redermic no i oczywiście filtry, no i po tych 3 tygodniach mam zamiar włączyć Retin A np. 2 razy w tygodniu. Czy to nie za dużo tego wszystkiego? Najbardziej zależy mi na pozbyciu się zaskórników (zaskórniaków już się niestety pozbylam ), wągrów i innych brzydactw z nosa, brody itp. oraz na pozbyciu się, lub chociaż zmniejszeniu zmarszczek wokół oczu,bo są naprawdę spore i okropne. Doradźcie proszę, bo macie chyba o niebo większe pojęcie ode mnie o tych wszystkich cudach i cudeńkach....
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 08:14   #1202
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

marta_so , ale zaszalałaś ;-). Moim zdaniem wszystko zależy od wrażliwości Twojej cery. I to głównie na Diacneal. Ja osobiście pojechalam z Retinem od razu 7 dni w tygodniu. I zupełnie nic złego się nie działo. Natomiast Diacneal to już inny kaliber. Z tego co piszesz o twoich problemach, to powinno pomóc.
Generalnie tak - Eluage i Retin mają bardzo podobne działanie - opierają się na retinoidach - w jednym retinal, w drugi m tretinoina i to w tym samym stężeniu. Jednak Twoja cera niekoniecznie musi w taki sam sposób reagować na obie te formy. Nie bardzo rozumiem, czym zamierzasz smarować twarz w wieczory bezdiacnealowe. napisałaś, że Eluage tylko pod oczy. A reszta twarzy? Proponuję jakis nawilżacz. MOże stosuj je po prostu naprzemiennie - Diacneal, nawilżacz i Eluage (albo Retin).
Pytanie jest jedno, jeśli używasz Eluage, po co Ci równocześnie Retin. Lepiej stosuj je osobno, będziesz mogła porównać efekty ich dzialania i ewentualne negatywne skutki na Twojej cerze.
Na Diacneal po prostu uważaj. Stężenie 6 % glikolowego to już nie przelewki. Jeśli zauważysz jakiekolwiek pojawiające się pajączki, od razu odstaw ten krem. Może zamiast AHA pozostań wówczas przy BHA, ewentualnie przy kwasie migdałowym, który naczynkom niewiele szkody robi (mam nadzieję ;-)))
Ja mam podobny zestaw jak Ty, choć niestety zamiast Diacnealu stosuję Effaclar K i pod oczy Diroseal, który miejmy nadzieję, pomoże moim wymęczonym naczynkom. No i wystarcza mi Retin, szkoda mi zresztą kasy na Eluage.
Mam nadzieję, że cos Ci pomogłam :-D
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 08:21   #1203
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Ja mam podobne odczucia.
Na aerobiku ostatnio włączyli nam klimatyzację - po godzinie skakania wychodzę wysuszona - na początku dziwiło mnie skąd to się bierze - z buźką jeszcze daję radę, ale usta mi się tak przesuszyły, że kompletnie nie wiem, jak sobie z nimi poradzić.
Mi właśnie twarz szaleje! W sumie, to najgorzej było w weekend. Teraz już się trochę uspokoiło, ale te 2-3 dni "dam sobie na luz"

Nie wiem backie, od czego tak się robi! Ja sobie to wytłumaczyłam tym, że po diacealu i effaclarze skórka się zrobiła delikatniejsza, cieńsza, a jaka pogoda jest to każdy widzi i to w konsekwencji daje to wysuszenie.
Tym bardziej, jak się jeszcze uprawia sport. Wiem, bo trenuję karate: 2 x w tyg - 2 godz. I tak to wygląda, że oprócz tego, że się zgrzeję, to jeszcze tam potrę twarz, tu wytrę czoło, tam otrze mnie kimono i jestem cała w czerownych plackach.

Marta_so, bardzo chciałabym ci pomóc, ale retinu nigdy nie używałam. Podobnie jak Eluage. Przymierzam się do tego ostatniego, więc jakbyś mogła podzielić się opinią, to byłabym wdzięczna. I mi odwrotnie niż Jennys służy diacneal, pomimo rozszerzonych naczynek. Może to też rezultat tego, że nieco retinu tam jest...
W każdym razie nawilżaj się i natłuszczaj przy takiej kuracji na całego
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 09:26   #1204
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Nie wiem backie, od czego tak się robi! Ja sobie to wytłumaczyłam tym, że po diacealu i effaclarze skórka się zrobiła delikatniejsza, cieńsza, a jaka pogoda jest to każdy widzi i to w konsekwencji daje to wysuszenie.
Tym bardziej, jak się jeszcze uprawia sport. Wiem, bo trenuję karate: 2 x w tyg - 2 godz. I tak to wygląda, że oprócz tego, że się zgrzeję, to jeszcze tam potrę twarz, tu wytrę czoło, tam otrze mnie kimono i jestem cała w czerownych plackach.
Dokładnie wiem, co masz na myśli.

Ja nie wiedząc, co poradzić na usta, potraktowałam je Xerialem przez kilka dni z rzędu i już jest w porządku.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 15:13   #1205
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

JennysZaszalałam...wiem...czuję to w portfelu Otóz tak : całą twarz zamierzam smarować Diacnealem i Retinem (nie jednocześnie oczywiście),najpierw Diacneal 2-3 razy w tyg, w międzyczasie tylko nawilżacz jakiś, a pod oczy Eluage, a rano pod oczy Redermic, natomiast po jakimś czasie (kilka tygodni) zamierzam dodać do tego wszystkiego Retin A (np.1-2razy w tygodniu,zalezy od stanu skóry).
utrapienie-Bardzo chętnie zdam relację ze stosowania Eluage, z tym, że nie wiem, czy bedzie ona miarodajna, ponieważ zamierzam używać jeszcze innych kosmetyków, ale bede informować co i jak Poki co, czekam na przesyłkę ...
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 15:22   #1206
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez marta_so Pokaż wiadomość
najpierw Diacneal 2-3 razy w tyg, ...
Nic nie słuchała, - zaczynamy od 1-2 razy w tygodniu, a nie 2-3. Zedrzesz z siebie skórę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 16:39   #1207
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nic nie słuchała, - zaczynamy od 1-2 razy w tygodniu, a nie 2-3. Zedrzesz z siebie skórę.
Dobrze Pani Psorko obiecuje poprawę, tylko że ja taki niecierpliwiec jestem
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 08:56   #1208
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez marta_so Pokaż wiadomość
Dobrze Pani Psorko obiecuje poprawę, tylko że ja taki niecierpliwiec jestem
Dobrze. Żeby mi to było ostatni raz
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 09:26   #1209
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

No widzisz L-V, sa takie cholery jak ja , co się nie słuchają, a potem .
Dobrze, że martusia jest grzeczna
A tak BTW, to ja oczywiście też ukradkiem "podsmarowuję" się Diacnealem, tylko z daleka omijam okolice oczu. Skóra po tym kremiku jest rewelacyjna, nie moge się oprzeć
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 14:49   #1210
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Jennys Pokaż wiadomość
No widzisz L-V, sa takie cholery jak ja , co się nie słuchają, a potem .
Dobrze, że martusia jest grzeczna
A tak BTW, to ja oczywiście też ukradkiem "podsmarowuję" się Diacnealem, tylko z daleka omijam okolice oczu. Skóra po tym kremiku jest rewelacyjna, nie moge się oprzeć
No są, są A dlaczego omijasz okolice oczu?
ja nie mogę sie juz doczekać paczuszki
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 08:07   #1211
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez marta_so Pokaż wiadomość
No są, są A dlaczego omijasz okolice oczu?
ja nie mogę sie juz doczekać paczuszki
Bo wylazło mi tam po D całe stado naczynek, których wczesniej nie miałam. Nawet nie spodziewałam sie, ze w ogóle mam tam naczynka , a tu w jeden wieczór od razu całe kolonie
D stosowałam wcześniej już koło 3 tygodni i było ok, nawet specjalnie nic mnie nie szczypało i nie ciągneło. Zupełnie się nie spodziewałam takiej zdrady Obawiam się, że mogą też wyskoczyć naczynka w innych najmniej oczekiwanych miejscach, więc wolę naprawdę zupełnie sporadycznie użytac tego glikolowego k.
A naczynka pod oczami wyglądaja naprawde niefajnie - najpiekniej jest, jesli właśnie tam skóra jest jaśniejsza od reszty twarzy, a przez te pajączki muszę stosować korektor
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 12:44   #1212
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Jennys Pokaż wiadomość
Bo wylazło mi tam po D całe stado naczynek, których wczesniej nie miałam. Nawet nie spodziewałam sie, ze w ogóle mam tam naczynka , a tu w jeden wieczór od razu całe kolonie
D stosowałam wcześniej już koło 3 tygodni i było ok, nawet specjalnie nic mnie nie szczypało i nie ciągneło. Zupełnie się nie spodziewałam takiej zdrady Obawiam się, że mogą też wyskoczyć naczynka w innych najmniej oczekiwanych miejscach, więc wolę naprawdę zupełnie sporadycznie użytac tego glikolowego k.
A naczynka pod oczami wyglądaja naprawde niefajnie - najpiekniej jest, jesli właśnie tam skóra jest jaśniejsza od reszty twarzy, a przez te pajączki muszę stosować korektor
No to ciekawe jak to umnie będzie. Mam bardzo cieniutką skóre pod oczami, widać żyłki i takie tam...też bez korektora ani rusz
Wkurzyłam się, bo zamówiłam kosmetyki 06. 11 i nadal ich nie ma,napisałam maila, a oni mnie dzisiaj przepraszają za opóźnienie w wysyłce...żarty jakieś, chyba jeszcze nie wysłali wrrrrrrrr
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 20:00   #1213
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

hm,
u mnie znów nastąpiło pogorszenie wyglądu cery. jakaś taka szarawa, małe wypryski się pojawiły a na bokach policzków 3 duże zaczerwienienia po wypryskach (co przy bladej cerze niezbyt estetycznie się prezentuje). zastanawiam się czy kwas glikolowy jest dla mnie, ostatnio używałam jedynie acne dermu i było ładnie, wczoraj zaaplikowałam na noc diacenal i niezbyt podoba mi się mój dzisiejszy stan (może również fakt, że zbliża mi się okres oraz, że zjadłam dziś czekoladę../wiem, że po czekoladzie pojawiają się u mnie niespodzianki/). hm nie wiem może narazie odstawić diacenal? albo po prostu nie stosować go gdy są jakieś rozdrapane wypryski...kiedyś gdzieś wyczytałam, że kwas glikolowy nie pozwala się zagoić rankom. hm hm hm.
__________________
You can see in my eyes that no one is my chain..

.supergirls just fly.
bossy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 09:17   #1214
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Ja też zastanawiam się nad dalszym stosowaniem Diacnealu, po którym ciągle mnie wysypuje. Zazwyczaj są to drobne krostki na policzkach, czasami skóra jest mocno zaczerwieniona, mimo nawilżania i filtrowania.
Diacneal stosuję zamiennie z Effaclarem K i muszę powiedzieć, że ten drugi o wiele lepiej wpływa na moją skórę, pieknie wygładza i w delikatny sposób łuszczy.
Nie wiem czy to efekt całej kuracji, ale rzeczywiście obserwuję pozytywne zmiany, zaskórników na nosie i brodzie już prawie nie dostrzegam.
Skóra jest jakby bardziej blada, ale mimo to wygląda zdrowo.
Poza momentami, w których traktuję ją Diacnealem.
Pytanie: czy powinnam całkowicie z niego zrezygnować a może zamienić na inny preparat?
Co polecacie?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 10:14   #1215
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

backie,
ja mam tak samo. cera jest ładna, blada do momentu użycia diacenalu. ja go odstawiam całkowicie. widocznie kwas glikolowy nie jest dla mnie. rok temu używałam glyco-A.. zużyłam go na małe blizenki na nogach bo na twarz się absolutnie nie nadawał. no ale teraz już wiem, co mi służy a co nie. teraz dokończę acne derm i nie wiem co dalej. zobaczę jak będzie się miała moja buźka. myślę o atredermie, ale nie wiem czy to nie jest zbyt mocny kaliber.
__________________
You can see in my eyes that no one is my chain..

.supergirls just fly.
bossy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 10:57   #1216
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Ja nie jestem pewna czy w moim przypadku można w ogóle stosować retinoidy.
Bądź też retionoidy w połączeniu z kwasami.
Jeżeli moja skóra tak reaguje na Diacneal, to mam obawy odnośnie zamiany na cokolwiek silniejszego kalibru.

Mam jeszcze pytanie do doświadczonych biochemiczek, być może wyda się Wam banalne, ale sama lektura wątków na Biochemii nie wyjaśniła moich wątpliwości.
Wyczytałam odnośnie podziału retinoidów na:
- retinaldehyd - zawiera do na przykład Diacneal
- tretinoina - zawiera Retin A, Atrederm
- tazarotene - zawiera Zorac.

Czym różnią się te związki poza siłą działania?
Pytam, bo usiłuję dobrać sobie odpowiedni preparat, a czuję że błądzę.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 18:20   #1217
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Powiem ci, że gdzieś w którymś wątku czytałam na czym polega rozróżnienie, wiem, że ma to związek z tym jak mocno działa wit.A, ale mi narazie diacneal wystarcza, tym bardziej, że u mnie występuje zupełnie odwrotna sytuacja niż u ciebie i bossy. Ja chciałam się jedynie zaopatrzyć w Eluage lub Ystheal pod oczy, tak profilaktycznie, stąd ciekawi mnie opinia marty na jego temat.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 14:31   #1218
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Witam. Nareszcie wczoraj doszła do mnie paczka i jestem po pierwszym zastosowaniu Diacneala. Nałożyłam cieniutką warstwę,pod oczy również. Nie poczułam nic, zadnego szczypania, pieczenia, ściągnięcia. Jedynie rano buzia było odrobinkę ściągnięta, ale naprawdę odrobinkę. Dzisiaj i jutro robię przerwę od Diacnealu i nawilzam (tak jak radzą ekspertki )
Utrapienie - ja Eluage bede stosowac tylko pod oczy i tylko w noce bezdiacnealowe, rano uzywam Redermica LRP, więc tak jak pisałam, nie wiem czy moja opinia o Eluage będzie naprawdę miarodajna.
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 08:10   #1219
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

backie, wklejam Ci tu krótki opis pochodnych wit A. i kilka charakterystyk retinoidów, chyba z laboratoruim urody (mam nadzieję, że autor(-ka) się nie obrazi):

Retinoidy to nazwa pochodnych witaminy A.
Witamina A występuje w kosmetykach w różnych formach:
- kwas retinowy (tretinoina)
- retinol
- palmitynian lub octan retinylu
- retinoidy (syntetyczne pochodne witaminy A)
Najsilniejsza forma witaminy A to kwas retinowy (tretinoina)

Skuteczność poszczególnych form witaminy A:
retinyl palmitate ("pro-retinol") > retinol (forma alkoholowa witaminy A) > retinaldehyd (retinal) > tretinoina tazarotene

Ze względu na budowę i właściwości wyróżniamy 3 generacje retinoidów: I generacja – retinoidy naturalne, działające nieselektywnie – retinol (witamina A) i jej metabolit retinal, tretinoina, izotretinoina, II generacja – retinoidy monoaromatyczne, syntetyczne analogi witaminy A (etretinat, acitretina), III generacja– retinoidy poliaromatyczne, charakteryzujące się selektywnym działaniem receptorowym (arotynoid, adapalen, tazaroten).
np.
Tretinoina (Retin – A, Airol, Atrederm, Avita),
Adapalen (Differin)
Tazaroten(Tazorac, Zorac)
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 09:32   #1220
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

A tak w tłumaczeniu na polski...
Co to wszystko znaczy??
Jeżeli dobrze zrozumiałam ma to jednak związek z siłą oddziaływania tych specyfików, czyli tak jak pisałam wcześniej?

Jennys, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
I za to, że chciało Ci się poszukać.

Chwilowo zrobiłam sobie przerwę w Diacnealu.
Jakoś z krostkami na buzi nie bardzo się sobie podobam.

A w poniedziałek idę do dermatologa.
Zobaczę jakimi "rewelacjami" w dziedzinie biochemii mnie uraczy.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 10:17   #1221
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Skuteczność poszczególnych form witaminy A:
retinyl palmitate ("pro-retinol") > retinol (forma alkoholowa witaminy A) > retinaldehyd (retinal) > tretinoina tazarotene
Czyli tak na przykładach, to retinaldehyd, który jest w niewielkiem stężeniu zarówno w diacnealu, jaki z tego co mi wiadomo to w dirosealu i eluage avene jest jedną z mocniej działających substancji?

Poza tym, to z mojej strony zachwytów nad diacnealem ciąg dalszy. Szkoda tylko, że grono użytkowniczek jest tak wąskie: backie on nie służy, tobie jennys też. Marta, w tobie cała nadzieja!!!

Ja chyba z kolei całkowicie zrezygnuję z effaclaru, albo przynajmniej przestanę go stosować na policzki, bo wyglądam po nim tragicznie. Żadnych krostk, grudek, nic takiego. Po prostu mam takie podrażnienie i zaczerwienienie, że wyglądam jakbym była rozgorączkowana.

Wprawdzie trochę to psuje moje plany, żeby wiosnę przywitać bez podkładu, ale zobaczę.

Marta, odnośnie Eluage, to ciekawi mnie czy zauważysz jego dobroczynny wpływ na sferę podoczną Ja nie ukrywam, że narazie nie mam po prostu kasiory, żeby wziąć sobie go "na próbę"....
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 10:26   #1222
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Czyli tak na przykładach, to retinaldehyd, który jest w niewielkiem stężeniu zarówno w diacnealu, jaki z tego co mi wiadomo to w dirosealu i eluage avene jest jedną z mocniej działających substancji?
Tak, zgadza się

Chyba jest zapotrzebowanie na jakiś krótki kurs stosowania retinoidów...?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 12:14   #1223
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Odeślesz nas do wyszukiwarki?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:22   #1224
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Odeślesz nas do wyszukiwarki?
Nie, może coś napiszę...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:32   #1225
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

W takim razie jestem jak najbardziej za.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 19:50   #1226
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

jak najbardziej jestem za , na pewno sie przyda
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 08:43   #1227
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

backie, nie ma sprawy. Mam nadzieję, że już chyba wszystko jasne.
utrapienie, mnie Diacneal służy suuuuper.... za wyjątkiem tych nieszczęsnych naczynek. Ale i tak uważam, ze nic innego nie daje efektu tak pięknej, gładkiej i rozjasnionej cery. Jestem jego fanką, ktróa niestety musi oglądać go prawie wyłacznie w zamkniętej tubce. Jestem przekonana, że to ten glikolowy tak świetnie i zarazem niszcząco działa. A próbowałaś Glyco-A? sorry, nie pamiętam, czy cos pisałaś na ten temat ...
Ja się teraz męczę z retinem, effaclarem i dirosealem na zmianę, ale niestety efekty są marnawe. Wiem, że muszę trochę odczekać, jednak nie obserwują ani efektu pocienienia skóry, ani też wygładzenia takiego jak po Diacnealu. Czy ktoś też ma podobne spostrzeżenia? Może zwiększyć częśtotliwość któregos z nich, a resztę odstawic na boczny tor???? Potrzebuję rady!
L_V, pisz, pisz!
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 17:43   #1228
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

jestem po drugim użyciu Diaceala. No i znowu nic nie szczypało, nie piekło, nie podrazniło ogólnie rzecz ujmując. Cieszy mnie to (poki co) niezmiernie. a rano.... buźka jak talala Zdziwiłam się troszkę, bo wydawało mi się to absurdalne, żeby po 2-krotnym zastosowaniu kosmetyku (i to w ciągu 5 dni) skóra nabrała ładniejszego kolorytu i wogóle wyglądała na taką...młaodzieńczą
Oczywiście nie sądzę, że będzie tak już do końca, bo jak czytałam Diacneal to "bomba z opóźnionym zapłonem",więc jestem gotowa na wszystko, choć mam nadzieję, że "niektóre" niespodzianki mnie ominą
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 18:17   #1229
*arielka*
Rozeznanie
 
Avatar *arielka*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 742
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Utrapienie mi służy diacneal
Martatak niestety diacnael powoduje niespodzianki po jakims czasie stosowania, sama to przezyłam
*arielka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 12:22   #1230
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

dziewczyny Wam tez diacneal wydaje sie taki strasznie niewydajny? :|
porownujac z lysanelem, trzeba go strasznie duzo zeby posmarowac buzke delikatna warstwa... uzywacie czegos pod diacneal (typu tonik?) czy od razu po zelu/micelu
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.