Jesienne Mamy 2009 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-28, 20:59   #391
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Schoolcraft, ja też jak przekręcam się z boku na bok to stękam z bólu . W pierwszej ciąży bolała mnie miednica (w okolicach bioder) ale to pod koniec 8 miesiąca. Cągnięcie to odczuwam czasami tak jakby w jajnikach, przy kichnięciu, kaszlu, a ten ból to taki typowo kostny...
SANDRAA, to Ty cały dzień na nogach, daj spokój... Dobrze, że Tobie nie dokucza ból miednicy bo byś już tak nie polatała . Nie za lekka ta Twoja praca jak na kobietę w ciąży, dzielna jesteś .

A z tymi alergiami to jest dosłownie przekichane . Mój synek też jakoś dziwnie ma, bo w okresie zimowym potrafi co miesiąc mieć zapalenie krtani i przez pół roku 6 razy brać antybiotyk, teraz już dawno (jak na niego) nie chorował, ale już ze 3 tyg. ma przytkany nosek i pokasłuje, teraz też leży przy mnie, śpi i chrapie bo mu ciężko oddychać. Był kilka razy zapisany do alergologa na testy ale musiałam odwoływać, bo przed testami 2 tyg. wcześniej nie można przyjmować żadnych lekarstw, a to z moim synkiem było nierealne . A nie powinnam tego tak zostawiać bo boję się, że to mu się pogłębi, zakładając, że to jednak jakaś alergia... Moja mama też nie leczyła a od kilkunastu lat ma ostrą astmę a każde przeziębienie kończy się zapaleniem oskrzeli, o atakach duszności nie wspominając....
Dobrej nocki .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:18   #392
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
tak pisalas jakby o chlopczyku
Nie wiem dlaczego, ale jakoś czuję, że to siurek mały. Choć moja koleżanka stwierdza, że to w takim razie dziewczynka. Druga koleżanka też mi przepowiedziała dziewczynkę, a mojej uczennicy ostatnio śniłam się z córką na ramieniu.
__________________
Pozdrawiam,
Kasia

KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:53   #393
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Dziewczyny ja tylko na chwile aby powiedzieć ze będziemy mieli dziewczynkę
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 22:00   #394
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tylko na chwile aby powiedzieć ze będziemy mieli dziewczynkę
Ale super ! Gratulacje !
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 22:03   #395
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tylko na chwile aby powiedzieć ze będziemy mieli dziewczynkę
No to mamusia ucz się teraz rodzai warkoczy, kitek i odpowiedniego doboru spinek Serdeczne gratulacje
__________________
Pozdrawiam,
Kasia

KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 00:08   #396
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tylko na chwile aby powiedzieć ze będziemy mieli dziewczynkę
Pappaya, moje wielkie gratulacje! Super Niech coreczka rozwija sie i rosnie zdrowo
No i oczywiscie zazdroszcze corki, mam nadzieje, ze tez nam sie udalo trafic w dziewuszke
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 07:34   #397
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

pappaya-Gratuluję córeczki:roz a: i strasznie zazdroszczę ,ja też chcę dziewczynkę,zawsze marzyłam o parce

Co do zęba a raczej jego braku to męczyłam się do 24, miałam taki pulsujący ból ,że wzięłam apap i po pół godzinie zasnęłam ,dziś już lepiej troszkę boli ale nie tak bym musiała jakos strasznie cierpieć,zabieram dziś mamę<przyjechała na 2tyg> ,brata i Tomeczka na plażę,troszkę się wygrzeje i zaczerpnę słoneczka,oczywiście w miarę rozsądku.

schoolcraft-napisz coś o swoim samopoczuciu i o swojej ciąży,bo ostatnio o sobie bardzo mało piszesz

SANDRAA-masz ode mnie po tyłku:atya ty:! sama kiedyś dorabiałam jako kelnerka i wiem co to jest stać na nogach po 12h a nawet i dłużej nie raz się płakać chce,jazda do lekarza po L4 ,bo to za ciężka praca do kobiet w ciąży!!!możesz się poparzyć,zemdleć a klijenci też potrafią pokazać
humorki!Nie warto tak ryzykować

Asiuuuuula-ja też tak mam jak kicham to mam wrażenie że jajniki mi wysadzi,to jest straszne uczucie

Idę na śniadanko ,mama zrobiła sałatkę owocową ,witaminki muszą być
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 07:52   #398
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Dziewczyny dziękuje za gratulacje Wam tez życzę by spełniły sie wasze marzenia co do płci Ja czułam ze będzie dziewczynka no i jest a tutaj mam dla Was filmik z usg
klik

Malina, wyrwali Ci zęba? Matko a nie dało sie jakoś go uratować, zaleczyć?
CatHot, dobrze, ze sie odezwałaś. Ciesze sie ze wszystko w porządku no i życzę udanych poszukiwań mieszkania. Wiem jakie to trudne
Sandra, co do skrzyżowanych nóżek to nie wiem bo nie widzimy maleństwa tak często ale wczoraj na usg miał wyprostowane.
Myślę, ze Twojej dzidzi tak jest wygodnie i pewnie nie ma sie co martwic.

Pisałyście o ciążowych ubrankach. Ja tez kupiłam sobie w H&M ostatnio letnie ciazowe spodnie i bluzeczke. Wszystkie ciuchy ciazowe z poprzedniej ciazy mam na jesien/zime wiec niestety nie przydadza mi sie na ta ciaze. Latem najwygodniej bedzie chyba w lekkich sukienkach. Mam jedna ale nie typowo ciazowa mimo tego bedzie na ciaze jak znalazl bo wczesniej byla na mnie ciut luzna.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 08:39   #399
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

pappaya -to była 8 czyli ząb mądrości,ich się nie leczy ,z resztą strasznie mi przeszkadzał i tak miałam zamiar go wyrwać tyle że nie spodziewałam się ,że stanie się to w ciąży
Filmik cudny,aż popłynęła mi łezka,ja na swoje pierwsze Usg czekam...
Jeszcze raz serdecznie gratuluję
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 10:25   #400
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Pappaya gratuluję córci a filmik przecudny tak wyraźnie widać wszystko, normalnie zazdroszczę Ci ja u mojego gina tylko zdjęcia dostaję ale zastanawiamy się z TŻ nad ty usg 4d.

SANDRAA ja też Ci radzę zrezygnować z tej pracy,z yego co piszesz to nie jest ona lekka a zaraz się pojawi brzuszek i będzie Ci ciężko chociaz pewnie już teraz jest Mówię Ci nie warto poświęcać dla pracy zdrowia, wiem coś o tym bo prawie od początku jestem na l4(pracowałam w sklepie spoż.)i nie mam żadnych wyrzutów sumienia, co prawda na początku lekarz mnie skierował na to l4 ale myślę że później jak się wszystko ustabilizowało to mogłam wrócić ale ja nie chciałam, wolę za mniejszą kase posiedzieć w domu niż się spalać w robocie szczególnie teraz w cieplejsze dni.

Co do Waszych dolegliwoście to ja ostatnio w ogólę nie moge spać w nocy, budzę się co pochwilę na siusiu, a jak wracam to już nie mogę zasnąć. Przekręcam się z boku na bok i szukam wygodnego miejsca ale jakoś mi nie wychodzi i przy tym wydaję mi się że brzuszek się powiększa(oczywiście ja sobie tak wymysliłam) bo czuję jakby się rozciągał. A poza tym jak więcej pochodzę to strasznie boli mnie kość ogonowa i lewe biodro aż do pośladka no i ostatnio zaczęła mi dgrać lewa powieka nie wiem co to mnie tak oblazło z tymi dolegliwościami ale to chyba brak magnezu, jutro idę do gina to powiem żeby mi przepisał
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:50   #401
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tylko na chwile aby powiedzieć ze będziemy mieli dziewczynkę
gratulacje

a tak wogóle witam po krótkiej przerwie

jestem w 11tc, od poniedziałku mam dziwne kłucia pod prawym żebrem, jakby kolka, uczucie takiego tępego bólu, wcześniej nic takiego mi nie dokuczało, w niedzielę zjadłam jednak kiełabasę z cebulą z grilla no i się zaczęło. Lekarz wprawdzie powiedział, że na stan przedporonny mu to nie wygląda, ale mam napięta macicę jak myślicie co to takiego może być i czy może w jakiś sposób przyczynić się do zagrożenia ciąży? jutro mam wyniki krwi i moczu - lekarz kazał kontrolnie zrobic.


__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 16:09   #402
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Malina, a to w takim razie podziwiam Cie za odwagę, bo ja bym bez znieczulenia nie dala sobie usunąć zęba
Kasiula, dziękuje USG rzeczywiście bardzo wyrazne (dostalam skierowanie na szczegolowe usg na ktore musialam jechac na drugi koniec Genewy), ale to jedyne takie jakie miałam bo kolejne będą juz na gorszym ultrasonografie jaki mój lekarz tylko posiada w swoim gabinecie. Pytalam o usg 3d/4d ale technik powiedzial ze moge sie umowic w 28tc bo wtedy dopiero dobrze cokolwiek widac. Chyba sie nie zdecyduje, wole juz poczekac te kilka tygodni by zobaczyc corenke osobiscie
Aha ten filmik to ja robilam moim aparatem a od technika dostalam tylko dwa zdjecia.

Mam nadzieje, ze zaczniesz sypiac lepiej a brak magnezu rzeczywiscie potrafi dokuczac.

Smerfeta, również dziękuje za gratki! Dobrze ze sie odezwałaś. Zmartwilas mnie trochę tym co powiedział lekarz. Ja niestety nie bardzo wiem, ale powinnaś wypytać lekarza o co chodzi. Wydaje mi sie ze chodzi o skurcze macicy ale nie jestem pewna. Jesli to skurcze to na pewno da sie to zahamować i dziwie sie ze Twój lekarz nic Ci nie wytłumaczył i nic nie robi by pomoc.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-04-29 o 16:13
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 16:35   #403
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez ma-li-na Pokaż wiadomość
schoolcraft-napisz coś o swoim samopoczuciu i o swojej ciąży,bo ostatnio o sobie bardzo mało piszesz
Ma-li-na, dziekuje, ze pytasz Czuje sie wysmienicie, wszystkie dolegliwosci w sumie minely. Tylko cos mnie ostatnio jakas depresja chyba dopada, bardzo tez uczuciowa sie zrobilam i placze z byle powodu - szczegolnie jak slucham piosenek
A na wizycie u lekarza bylam 21 kwietnia. Posluchalismy serduszka dzidzi - bije 154 razy na minute, wiec jest w jak najlepszym porzadku Wszystkie wyniki badan sa bardzo dobre. Krotko mowiac, brzuszek rosnie i wszystko wskazuje na to, ze ciaza przebiega prawidlowo.
Juz sie nie moge doczekac 11 maja, zeby zobaczyc nasze malenstwo na USG i dowiedziec sie jaka to plec

Tak poza tym, to ciesze sie, ze juz Cie mniej boli po usunieciu zeba. Oby juz bylo tylko lepiej.

Pappaya, fajny ten filmik z USG. I znowu musze napisac, ze zazdroszcze , bo u nas tez daja tylko zdjecia, ale nie pozwalaja niczym nagrywac filmiku. Niestety.

Smerfeta01, ciesze sie, ze sie odezwalas Niestety nie umiem Ci podpowiedziec co do Twojej dolegliwosci. Pamietam z pierwszej ciazy, ze mialam tak zwane skurcze Brextona-Hiksa - czy jak to sie prawidlowo pisze To takie skurcze, ktore "cwicza" macice przed porodem. Moze masz to? Ale u mnie to trwalo pare minut kilka razy dziennie i tyle.
Mysle, ze jesli masz dobrego zaufanego lekarza, to on zrobi wszystko mozliwe, aby z Toba i dzidzia bylo wszystko dobrze. A wiec glowa do gory i trzymam kciuki, aby bylo dobrze
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 18:38   #404
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Oj dziewczynki co ja mam z tym moim TŻ, był dzisiaj na kawalerskim po robocie i przyszedł tak uchlany że nie wiem jak doszedł do klatki . Na szczęście zdarza mu się to tak rzadko że mu wybaczę ale jak wstanie to i tak dostanie po głowie że mi wstyd przed mamą robi(oczywiście ona się tylko śmiała)ale swoje wysłuchać musi

Pappaya ja zapomniałam że Ty mieszkasz za granicą, pewnie dlatego mogłas nagrywać swoim sprzętem bo u nas napewno by się żaden lekarz na to nie zgodził co do tego usg 4d to ja różne opinie słyszałam, np. moja koleżanka była na nim już w 16 tyg ciązy i wie że to dziewczynka, inni mówią żeby po 20 tyg iść a ja już sama

Schoolcraft
ja nie miałam jeszcze okazji usłyszeć serduszka mojej Dzidzi, czy to normalne jakoś mi do tej pory lekarz tego nie zprponował i chyba się go spytam przy najbliższym usg tyle że to będzie koło 20 tyg dopiero.

Smerfeta01
nie martw się tymi kłóciami pod żebrami, ja ciągle takie mam i to w okolicy serca i nie wiem w sumie czy to żebra czy serce, jak byłam u lekarza zwykłego to mi powiedział że to nerwobóle i że nic raczej z tym nie zrobie ale planuje powiedziec o tym mojemu ginowi bo przy ciąży to może to mieć jakiś wpływ ale Ty się nie martw bo to napewno nic groźnego i przejdzie za niedługo

Kurdę a Ten leży jak zwłoki i chrapie przeokropnie ja nie wiem jak dziś będe spała w nocy(i tak mam cały czas okno otwarte żeby ten odór wywietrzyć)mam nadzieję że dam radę jakoś
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:01   #405
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Jesienne Mamy 2009

A ja dostałam pozwolenie na wyjście na jednego majowego weekendowego grilla od lekarza, więc szaleję ze szczęście. Nie ma co ukrywać M. też, bo za bardzo teraz nie wychodził, siedział i mnie pilnował. A jak jeszcze ogłosiłam, że jedziemy taksówką, żeby mógł sobie piwo wypić to mu się oczy zaświeciły jak gwiazdki na niebie.

A co do ubrań ciążowych, to ja sobie nie wyobrażam bez sukienek, ale to pewnie dlatego, że nigdy nie byłam zbyt szczupła i kiecki mnie zasłaniają

P.S. Wczoraj mi ustąpili miejsca w poczekalni, więc została zauważoną ciężarówą. Brzuch idzie do przodu, niestety biodra i dupa w bok.
http://img407.imageshack.us/img407/734/img7465s.jpg
http://img513.imageshack.us/img513/6901/img7469.jpg
__________________
Pozdrawiam,
Kasia


Edytowane przez KateMwale
Czas edycji: 2009-04-29 o 19:06
KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:08   #406
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

dziewczyny czuję się fatalnie,mdłości wymioty wróciły,jakby tego było mało alergia i ból po wyrwaniu...
Kaasiula-ja bicie serduszka swojej dzidzi słyszałam dopiero pierwszy raz tydzien temu,więc wszystko przed toba nie martw sie na zapas
ja np czekam na swoje pierwsze usg ,które mam w 18tc
rany tak mnie rozbawił twój post o mężu że śmieje się sama do siebie,ach ci mężczyźni... jak tu bez nich żyć

Smerfeta-
takie kłucia miałam w pierwszej ciąży,zawsze po zjedzeniu czegoś smażonego ,może to jest twój powód?

schoolcraft-cieszę się że twoja ciąża przebiega prawidłowo,oby tak dalej
a co do usg to jeszcze tylko 2tyg ,zobaczysz zleci jak z bicza strzelił.

miłego wieczorka dziewczyny
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:47   #407
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Kaasiula, alez sie usmialam z Twojego TZ Tylko nie krzycz na niego za bardzo
A co do tego, ze nie slyszalas bicia serduszka dziecka, to niestety nie podpowiem dlaczego tak jest. Chyba kazdy lekarz ma swoje "metody". Tutaj w USA rzadko robia USG, ale za to serce slucha sie na kazdej wizycie - uzywaja tak zwanego aparatu Dopplera.
Przy okazji zapytaj lekarza na ten temat

Ma-li-na, wspolczuje powrotu mdlosci Mnie tez dlugo mdlilo i dopiero cos od 2 tygodni nic mnie nie meczy. Wiec i u Ciebie to kiedys minie.
Moze Ty jestes glodna i dlatego Cie mdli? Bo ja nie moge miec pustego zoladka, gdyz zaraz niedobrze mi sie robi. Dlatego podjadam non stop cos

KateMwale, gratuluje pozwolenia na wyjscie na grill'a
A zdjecia ladne sa - pieknie wygladasz w tej sukience
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:19   #408
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Dziewczyny, a dlaczego u Was nie można nagrywać filmiku podczas usg? Ja podczas pierwszej ciąży nagrywałam i teraz tez i bez żadnych problemów.

Kate, Twój brzuszek choć malutki już ładnie sie odznacza
Fajnie, ze dostałaś pozwolenie na majowego grilla. Bawcie sie dobrze!

Malina, współczuję złego samopoczuciaobys poczuła sie lepiej.

Kasiula, ja pierwszy raz serduszko usłyszałam na ostatniej wizycie u gina czyli jakoś w 17 tc ale wtedy nie mialam usg wiec w zamian bylo sprawdzanie serduszka.

Schoolcraft, ciesze sie ze czujesz sie wysmienicie
Do 11 maja juz blisko! Jestem tez ogromnie ciekawa co nosisz w brzuszku
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:23   #409
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Dopiero co wczoraj pisałam, że synek długo nie chorował... dziś przyszedł z przedszkola z temp. 38,4. Jutro do lekarza .
A ja nie wiem czy mam się martwić czy nie tym brakiem ruchów... tzn. brakiem ich wyraźnego odczuwania. Tydzień temu miałam KTG w tej poradni diabetologicznej i było ok, pewnie nadal jest (taką mam nadzieję) i nie chcę panikować ale jak tam zaczynam się wgłebiać to się denerwuję i sama nakręcam. Czy Wy też macie dni, że przez dłuższy czas nie oczuwacie wyraźnych ruchów dziecka? Nie powiem, że wcześniej odczuwałam kuksańce i kopniaki ale wyraźnie coś czułam...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 21:50   #410
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Asiula, nie przejmuj sie, to normalne ze w momencie jak ruchy dziecka zaczynają być odczuwalne to jednego dnia czujesz a później możesz nie odczuwać ich nawet przez jakiś czas. Co innego w ostatnim trymestrze ciąży...
Ja po tym jak poczułam pierwszy ruch to kilka dni było przerwy. W pierwszej ciąży to samo. Na pewno wszystko jest dobrze
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 03:14   #411
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Pappaya, u nas nie wolno nagrywac filmikow ani robic zdjec aparatem w czasie USG Poprostu pisze, ze nie wolno i tyle. Sama nie wiem czemu...
A jezeli chodzi o moje USG 11-go maja, to wiesz co... Chyba za duzo myslalam o tym, ze Ty mialas miec USG i bylam strasznie ciekawa kto bedzie u Ciebie. I wyobraz sobie, ze z poniedzialku na wtorek snilo mi sie, ze jak sie okaze ze u Ciebie dziewczynka, to ja bede miala chlopczyka Ciekawe czy sie ten sen sprawdzi. Na poczatku ciazy mialam "przeczucie", ze bedzie dziewczynka, ale teraz juz niczego pewna nie jestem.

Asiuuuuula, wspolczuje choroby synka. Wiem jak ciezko jest kiedy dziecko choruje. Mam nadzieje, ze szybko wroci do zdrowia
A co do tego, ze rzadko czujesz ruchy dziecka, to mi sie wydaje ze na tym etapie ciazy jest to normalne. Ja zaczelam czuc ruchy dziecka juz kilka tygodni temu i byly bardzo delikatne, a teraz doslownie z dnia na dzien sa mocniejsze (tak sobie mysle, ze jednak po tym USG 11-go maja moze sie okazac, ze dzidzius jest ciut wiekszy i termin mi sie przesunie tak jak mial byc wedlug OM -czyli na 25 wrzesnia, bo mam wrazenie ze dzidzius jest wiekszy i silniejszy).
Maluszek kopie mnie dosc czesto w ciagu dnia i tak codziennie, ale wlasnie w sobote przez caly dzien NIC nie czulam. Juz pilam gazowana wode i jadlam slodycze, bo niby to pobudza dziecko, ale nic a nic sie nie dzialo. Postanowilam, ze jak do poniedzialku dalej tak bedzie, to zadzwonie do lekarza, ze nie czuje ruchow. No ale juz wieczorem tego samego dnia dzidzius sie odezwal, wiec wszystko jest ok.
Poprostu dzieciaczki maja takie "ciche dni" Ale przy okazji zapytaj lekarza jak to jest z tymi ruchami dziecka i co jest norma.

Ooo, wlasnie moje malenstwo mnie zaczelo kopac Chyba daje znac, ze nie moge za dlugo siedziec przed komputerem Wiec zmykam sie uczyc na ostatni juz koncowy egzamin
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 09:07   #412
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez ma-li-na Pokaż wiadomość
dziewczyny czuję się fatalnie,mdłości wymioty wróciły,jakby tego było mało alergia i ból po wyrwaniu...
Kaasiula-ja bicie serduszka swojej dzidzi słyszałam dopiero pierwszy raz tydzien temu,więc wszystko przed toba nie martw sie na zapas
ja np czekam na swoje pierwsze usg ,które mam w 18tc
rany tak mnie rozbawił twój post o mężu że śmieje się sama do siebie,ach ci mężczyźni... jak tu bez nich żyć

Smerfeta-
takie kłucia miałam w pierwszej ciąży,zawsze po zjedzeniu czegoś smażonego ,może to jest twój powód?

schoolcraft-cieszę się że twoja ciąża przebiega prawidłowo,oby tak dalej
a co do usg to jeszcze tylko 2tyg ,zobaczysz zleci jak z bicza strzelił.

miłego wieczorka dziewczyny
rzeczywiście może tak być, bo te kłucia pojawiły się po zjedzeniu kiełbaski i cebuli z grilla widocznie zbyt ciężkostrawne jedzenie, teraz staram się jeść mniej smażonych rzeczy ( dziś gotowana rybka na obiad ), pić więcej wody, o dziwo dziś jeszcze ani jeden skurcz/kłucie mnie nie złapał być może to też ma znaczenie, bo zmieniłam pozycję spania, śpię na wznak, wcześniej na boku, tyle że dziś okropnie mnie krzyż bolał...ehhh... lekarz powiedział, że mogą to być właśnie nerwobóle, jakieś napięcie, zdenerwowanie, teraz mam zwolnienie lekarskie i czuję się o niebo lepiej widocznie praca źle na mnie wpływała
niedługo wyruszam po wyniki krwi i moczu - trzymajcie kciuki
życzę wszystkim miłego dnia
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 09:29   #413
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Dzięki dziewczyny, tochę jestem spokojniejsza . Tzn. gdybym wcześniej nie za wiele czuła to bym teraz nie miała takich myśli, ale skoro wcześniej czułam a teraz z piąty dzień nie to trochę zaczęłam się denerwować. Tak sobie myślę, że może to przez tą dietę cukrzycową, wszystkie napoje gazowane odstawiłam, słodyczy zero, także nie spożywam rzeczy, które w większości pobudzają ruchy dziecka, sama nie wiem...
Będę dziś z synkiem u lekarza (dziś rano miał 38,9 temp. ) to może się zapytam pediatry .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 09:50   #414
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

cześć dziewczyny
Ja dzis tylko na chwilkę,bo zaraz zaczynam majowe porządki,mama umyje mi okna a ja zajmuje się sprzątaniem całego mieszkania,Tomeczek z bratem na spacerku.Po południu jadę zobaczyć jak idzie remoncik w mieszkaniu,muszę ich wszystkich ostro pogonić bo nie mam zamiaru wprowadzać się tydzień przed urodzeniem dziecka zwłaszcza że w obecnym mieszkaniu mieszkam na 4 piętrze bez windy,nie wyobrażam sobie wchodzenia po tych schodach z 20kg nadwagą.
Jeszcze 2 dni temu mówiłam że mieszczę się w swoje spodnie ,dziś już jest zupełnie inaczej,brzuszek zrobił się jak balonik w dodatku nisko odadzony więc wszystkie moje spodnie mnie uciskają,kto by pomyślał że dwa dni potrafią tyle zrobić najciekawsze jest to ,że dużo nie utyłam bo zaledwie 2,5kg
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 11:45   #415
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

właśnie odebrałam wyniki krwi i moczu, niestety nadal mam odczyn zasadowy i PH 8,00 ( wzrosło o 0,5 ), do tego liczne fosforany bezpostaciowe i bakterie
krew : hemoglobina nadal za niska o 0,2, ale wzrosła o 0,1 w górę niestety zmniejszyła się ilość Hematokrytu, krwinek czerwonych, MONO, MCH poszło w górę ( przekracza normę ), LYMPH mniej niż norma, reszta w porządku. Czy myślicie że takie wyniki zwłaszcza moczu mogą świadczyć o jakiejś infekcji ? na poniedziałek umówiłam się już na wizytę do lekarza, trochę jestem załamana
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 12:04   #416
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
właśnie odebrałam wyniki krwi i moczu, niestety nadal mam odczyn zasadowy i PH 8,00 ( wzrosło o 0,5 ), do tego liczne fosforany bezpostaciowe i bakterie
krew : hemoglobina nadal za niska o 0,2, ale wzrosła o 0,1 w górę niestety zmniejszyła się ilość Hematokrytu, krwinek czerwonych, MONO, MCH poszło w górę ( przekracza normę ), LYMPH mniej niż norma, reszta w porządku. Czy myślicie że takie wyniki zwłaszcza moczu mogą świadczyć o jakiejś infekcji ? na poniedziałek umówiłam się już na wizytę do lekarza, trochę jestem załamana
prawdopodobnie masz infekcje dróg moczowych( ewentualnie pęcherza moczowego )to normalne w ciąży ,ponieważ masz ilość twojej wydzieliny zwiększa się kilkakrotnie ,przez co narażona jesteś na różne infekcje ,to typowe zwłaszcza do ok 18tc,jeżeli twój Gin stwierdzi że to nie groźne będzie kazał ci brać urosept, będziesz musiała przezrzucić sie na bawełniana bieliznę i bardzo często się podmywać,natomiast jeżeli okaże się że to dosyć mocna infekcja przepisze ci antybiotyk zwykle jest to agumentin
Co do hemoglobiny to moim skromnym zdaniem masz anemie,pewnie dostaniesz witaminy i będziesz musiała zmienić ostro diętę w której króluje szpinak ,wątróbka i buraki.
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 12:13   #417
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Wykonuję badania ogólne raz w miesiącu. Na początku nawet co dwa tygodnie, kiedy ciąża była zagrożona. Niektóre wyniki były w normie, a inne totalna masakra. Mój gin. powiedział, że ocenia się całą morfologię, mocz więc mam się nie martwić pojedynczymi nieprawidłowymi wynikami. Co do moczu, raz miałam bardzo dużo bakterii, lekarz kazał zrobić jeszcze raz, następnego dnia było ok: może za pierwszym razem zaczęłam sikać za wcześnie, może pojemnik wcale nie był taki hermetyczny. Jak coś lekarza bardzo mocno zaniepokoi pewnie będzie kazał zrobić badania jeszcze raz, nie ma co się martwić na zapas A na niski poziom hemoglobiny, przepisał jakieś żelazo?
__________________
Pozdrawiam,
Kasia

KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 15:00   #418
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Smerfeta nie przejmuj sie, infekcje układu moczowego i anemie to normalne w czasie ciąży. Najważniejsze to robić badania i przyjmować odpowiednie leki. Ja tez miałam niska hemoglobine i teraz codziennie sie dozelazowuje. Na bakterie w moczu to najlepsza jest zurawina w tabletkach albo naturalna. Poza tym nie jedz i nie pij nic slodkiego bo to najlepsze srodowisko do rozwoju bakteri i pij bardzo duzo wody. Ja mialam kiedys bardzo czesto infekcje drog moczowych i to wlasnie pomagalo mi najlepiej.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-04-30 o 15:01
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:27   #419
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

no i nie ma to jak damski krzyk ciężarnej,wprowadzamy się pod koniec czerwca
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:52   #420
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez ma-li-na Pokaż wiadomość
no i nie ma to jak damski krzyk ciężarnej,wprowadzamy się pod koniec czerwca
Gratulacje
Smerfeta, wspolczuje zlych wynikow badan Dobrze, ze szybko pojdziesz do lekarza, to on z pewnoscia cos na to poradzi Badz dobrej mysli

Asiuuuuula, daj znac co tam pediatra powiedzial na temat zdrowia Twego synka.

Dziewczyny, musze sie pochwalic, ze dzis konczymy 18 tygodni Szybko ten czas leci
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.