Od dziś bez suszarki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-22, 00:55   #1
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Smile

Od dziś bez suszarki!


Jako, że wątek "bez prostownicy" jest, a suszarkowego się nie dopatrzyłam zakładam zgodnie z sugestią yourenglish z wątku Pijaczek Pokrzywy temat dla osób, które chcą się na dobre pożegnać z suszarką
Ja zaczynam od dziś
Może jakieś porady dla dziewczyn, które będą schły naturalnie?
I na pewno jest nas więcej
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 08:01   #2
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Od dziś bez suszarki!

hmm... w sumie suszarka nie jest taka zła jeśli się używa nieparzącej temperatury. Ja używam suszarki. Ale letniego powietrza. I nie suszę nigdy włosów do końca, tylko podsuszam tak 2 minutki, nie więcej, bo jak z mokrą głową śpię to mi strasznie zimno a włosy grube = długo sną.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 10:36   #3
AnetaK20
Zakorzenienie
 
Avatar AnetaK20
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 5 709
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Ja juz nie suszę miesiąc Nieraz jak się spiesze to jej uzyję. Włosy mam cienkie i wypadaja a jak uzyje suszarki to są jak siano plus mega szopa bo sie puszą :/ jak nie susze to sie falują niezbyt to lubie ale widaćże suszarka im nie odpowiada...
A suszyłam kiedys codziennie plus prostownica wiec moje włsoy były w stanie ... tragicznym ....
__________________
All I want is the wind in my hair
To face the fear but not feel scared
Oooh, wild horses I wanna be like you


I wanna run with the wild horses
Run with the wild horses




AnetaK20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 10:38   #4
Milunia150
Rozeznanie
 
Avatar Milunia150
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: prawie Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
hmm... w sumie suszarka nie jest taka zła jeśli się używa nieparzącej temperatury. Ja używam suszarki. Ale letniego powietrza. I nie suszę nigdy włosów do końca, tylko podsuszam tak 2 minutki, nie więcej, bo jak z mokrą głową śpię to mi strasznie zimno a włosy grube = długo sną.
Ja robie tak samo, bez użycia suszarki moje włosy są przyklapnięte i każdy w inną stronę.
__________________

Milunia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 11:08   #5
finezja19
Raczkowanie
 
Avatar finezja19
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 245
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Jak ja bym chciała nie używać suszarki... Niestety robię to codziennie. Strasznie długo schną mi włosy mam bardzo gęste i dość grube. Odpada mycie wieczorem, bo gdy rano wstane do włosy nadają sie tylko do włożenia pod kran;/- każdy w inną stronę, szopa, fale od skóry głowy na wysokośc 5 cm.. a rano oczywiście nie mam czasu by pozwolic włosom na 2 godzinne schnięcie...
Ale prostownicy<złoooo> unikam jak ognia. Zyczę wam wytrwania w nieużywaniu suszarek
finezja19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 11:10   #6
La Canela
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 463
Dot.: Od dziś bez suszarki!

.

Edytowane przez La Canela
Czas edycji: 2009-03-19 o 21:41
La Canela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 11:53   #7
Abigail123
Rozeznanie
 
Avatar Abigail123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 526
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Ja podobnie jak La Canela nie susze włosów. Nawet nie pamiętam dlaczego ja odstawiłam ale jakoś nie przysporzyło mi to żadnych kłopotów.
Włosy myje wieczorem, później czekam aż wyschną, najczęściej wtedy oglądam tv albo odrabiam lekcje
więc dziewczyny odstawiać suszarki!!
Abigail123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 12:21   #8
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Ciesze sie, ze pomysl na watek sie spodobal. Oby Wam pomagal i sie rozwijal.

Moja krotka historia pozegnania z Afryka (na glowie) czyli co pomoglo sie zdecydowac

Nigdy nie moglam sobie wyobrazic suszenia i ukladania wlosow bez suszarki. Kolezanka jeszcze na studiach probowala mnie do tego przekonac, a ja sie tylko wsciekalam, tlumaczac jej, ze wlosy wysuszone naturalnie nie nadaja sie do pokazywania ludziom.

Suszarke po raz pierwszy zostawilam w domu jadac do cieplych krajow w lecie tego roku. Stwierdzilam, ze i tak beda dosc zmeczone sloncem i slona woda. Bedac tam, po dlugich wahaniach skusilam sie na ... warkoczyki. Nie powiem, wygladaly super, swietnie sie w nich czulam a pozatym sa one po prostu wygodne nad morzem - latwo upinac, latwo pielegnowac, nie kleja sie do szyii i t.d.

Gorzej bylo jak w domu zaczelam warkoczyki rozplatywac... Wiedzialam, ze moge sie spodziewac wzmozonego wypadania (w koncu przez 3 tyg wlosy nie mialy mozliwosci naturalnie tego zrobic), ale zeby tak... To byl najwiekszy szok, ktory kiedykolwiek w zyciu przezylam. Raz, ze wlosy wypadaly garsciami, to jeszcze zrobil sie przez to na glownie gigantyczny koltun. Wyjmujac z niego po kolei ocalale wlosy nie bylam pewna jak duzo ich zostanie na mojej glowie. Przygotowywalam sie na najgorszy scenariusz, cyzli krotkie ciecie.

Na szczescie, obeszlo sie bez tego. Ale po takich mekach, ktore im zafundowalam, nie bylo mowy o dalszym ich katowaniu. Dlatego postanowilam: a) isc do fryzjera zeby obciac suche konowki i b) odstawic suszarke.

Jak i Wy, na poczatku mialam balagan na glowie po naturalnym suszeniu - wlosy sie puszyly, falowaly, krecily nosem i wywijaly sie z fryzury. Na szczescie, byl to jeszcze koniec lata i nie musialam tak chodzic do pracy. Byly momenty, kiedy watpilam i myslalam: "Po co mi te zdrowe wlosy, skoro one tak wygladaja!" Ale przetrwalam i po jakims czasie (2-3 tygodnie? najwyzej)... zaczely sie w magiczny sposob ukladac same i to tak, jakby wyszly spod prostownicy! Ostatnio nawet pewna Pani mnie zaczepila, pytajac co robie, zeby byly takie proste i czy uzywam zelazka.

A teraz wrocmy do sedna sprawy. Postaram sie dac kilka porad, ktore mi, osobiscie, pomogly.
  • Banal okropny, ale jezeli zamierzamy suszyc naturalnie, trzeba na to zarezerwowac czas. Nadaja sie na to weekendy i popoludnia dla tych, kto wychodzi do pracy rano. Wieczor tez jest alternatywa, ale wiekszosc, pewnie, nie bedzie chciala tego robic wtedy. Poza tym tez odradzaja wtedy myc wlosy.Nie powinno sie chodzic spac z mokrymi wlosami.
  • Po umyciu wlosy nalezy delikatnie, ale dokladnie odcisnac z nadmiaru wody. Nastepnie bez zbednego pocierania wysuszyc recznikiem. Mozna ten etap pominac, zawijajac wlosy w recznik, ktory powinien wsiaknac wilgoc.
  • Nastepnie zaczesuje wszystko do tylu (placami, wlosow nie wolno rozczesywac dopoki one w 95% nie beda suche) i ... po prostu zajmuje sie swymi spawami
  • Gdy wlosy beda tylko odrobine wilgotne, mozna je delikatnie wymodelowac szczotka. To naprawde powinno wystarczyc.
  • Za czasow suszenia suszarka bardzo lubilam sobie suszyc wlosy "do gory nogami", czyli z pochylona glowa. To dodaje super objetosci. A wiec jak wlosy beda juz prawie suche, mozna pochwylic glowe do przodu, zapuscic paluchy we wloski i delikatnie je potargac lub tez "pomachac" wlosami (wiem, brzmi smiesznie, ale naprawde pomaga).
  • Jezeli ktos nie jest gotow calkowicie zrezygnowac z suszarki, to moze sprobowac uzywac jej tylko wtedy, gdy wlosy sa tylko ciut wilgotne. Ograniczy to szkodliwe dzialania ciepla,a fryzura na tym nie ucierpi.

To na razie tyle. Mi wystarcza i mam nadzieje, ze i Wam te proste porady pomoga.

A jak Wy to robicie? Podzielcie sie sztuczkami!
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009


Edytowane przez yourenglish
Czas edycji: 2008-12-22 o 12:22
yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 12:33   #9
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Ja juz pisalam na innym watku ze odkad odstawilam suszarke wlosy zaczely szybciej rosnac uzywam wielu wspomagaczy i czytjac opinie innych dziewczyn myslalam dlaczego na mnie to tak nie dzila....
I odtswialam suszarke tak poprostu przeczytalam wypowiedzi kilku innych wizazanek gdzie radzily dziewczynom ze zniszczonymi wlosami jak najszybciej odstawic suszarke i naprawde mialy racje
Teraz czekam na wymarzona dlugosc
__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:04   #10
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Ja sie staram nie suszyc i nie mam z tym problemow po suszeniu mam lekkie sianko poza tym zeby calkowicie je wysuszyc musze dlugo stac z suszarka w rece a mi sie zwykle nie chce

ale oczywiscie sa sytuacje kiedy wysuszyc trzeba, np jak sie gdzies spieszymy albo jestesmy chore/przeziebione... i w zwiazku z tym mam pytanie. Uzywacie odzywek termoochronnych? (z gliss kur jest jakas) bo sie zastanawiam czy one faktycznie chronia wlosy....
Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:26   #11
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Tygrryska, mysle, ze w 100% nie chroni zadna. Ale niektorzy producenci (np, Kerastase) twierdza, ze ich odzywki/balsamy/whatever aktywizuja sie pod wplywem ciepla.

W kazdym razie, mozna chociaz sprobowac je ochronic. Ja uzywalam CHI Silk Infusion od Farouk o takiej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-infusion.html . Niektore dziewczyny, co prawda, narzekaly na zapach, ale mi nie przeszkadzal. Odzywkla nie zawiera alkoholu i jest wydajna.

Mialam takze ten krem wygladzajacy Hot Liss od L'oreal do stosowania z prostownica lub suszarka https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-hot-liss.html ale mi sie osobiscie wydawalo, ze obciaza wlosy. Jakos nie polubilam go
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 13:32   #12
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
Ja sie staram nie suszyc i nie mam z tym problemow po suszeniu mam lekkie sianko poza tym zeby calkowicie je wysuszyc musze dlugo stac z suszarka w rece a mi sie zwykle nie chce

ale oczywiscie sa sytuacje kiedy wysuszyc trzeba, np jak sie gdzies spieszymy albo jestesmy chore/przeziebione... i w zwiazku z tym mam pytanie. Uzywacie odzywek termoochronnych? (z gliss kur jest jakas) bo sie zastanawiam czy one faktycznie chronia wlosy....
Ja mam cos z Pantenne i nie wiem czy dziala bo bardzo rzdako mi sie zdarzalo uzywac ale napewno nie zaszkodzi
__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:38   #13
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Od dziś bez suszarki!

To tak ja kiedyś suszyłam co kazde mycie, jakoże byłam młodsza około 10 lat miałam, mogłam myc co 3 dni włosy(teraz to moje marzenie). Wprawdzie nie miałam mocno zniszczonych ale przestałam sama za namową mamy. Teraz suszę od wielkiego dzwonu czyli 2 razy w miesiącu. I tak mi lepiej, nawet bez suszenia mam ładniejsze.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:43   #14
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Tygrryska, mysle, ze w 100% nie chroni zadna. Ale niektorzy producenci (np, Kerastase) twierdza, ze ich odzywki/balsamy/whatever aktywizuja sie pod wplywem ciepla.

W kazdym razie, mozna chociaz sprobowac je ochronic. Ja uzywalam CHI Silk Infusion od Farouk o takiej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-infusion.html . Niektore dziewczyny, co prawda, narzekaly na zapach, ale mi nie przeszkadzal. Odzywkla nie zawiera alkoholu i jest wydajna.
a mozna ja dostac np w rossmannie czy to bardziej profesjonalna odzywka do kupienia w salonie fryzjerskim?


Cytat:
Napisane przez serduszkoiz Pokaż wiadomość
Ja mam cos z Pantenne i nie wiem czy dziala bo bardzo rzdako mi sie zdarzalo uzywac ale napewno nie zaszkodzi
zaszkodzic na pewno nie zaszkodzi tylko sie zastanawiam czy cos pomoze
Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:44   #15
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Widzę że bezsuszarkowców przybywa
Witamy wszystkich i zachęcamy do spróbowania
__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 14:15   #16
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Tygrryska, w Rossmanie, niestety, nie ma. Jakis czas temu mieli zwykly jedwab tej firmy, ale Silk infusion nie bylo.

Mozna sprobowac poszukac w Superpharm, tam maja dosc szeroki asortyment Farouk. Jezeli jestes z Warszawy lub bywasz tu/masz mozliwosc kogos poprosic kupic, to moge podpowiedziec gdzie to mozna zrobic.

Albo mozna zamowic przez internet. Np, tu http://perfumeria.pl/x_C_Sz2.html?P2...x=0&Szukaj.y=0 (stad przyszla moja pierwsza odzywka wlasnie).

Watek sie rozkreca, ale brakuje konkretow na temat tego jak przestac suszyc. Piszmy, Wizazanki! Ziarenko do ziarenka i uzbieramy nasze wlasne compendium
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 14:23   #17
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Dzieki yourenglish

a co do tematu to mysle ze duze znaczenie ma fryzura, bo niestety niektore ciecia potrzebuja modelowania do ktorego jednak suszarka jest potrzebna...
Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 14:33   #18
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cieszę się, że pomysł się przyjął i wątek powoli się rozkręca
Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Ciesze sie, ze pomysl na watek sie spodobal. Oby Wam pomagal i sie rozwijal.

Moja krotka historia pozegnania z Afryka (na glowie) czyli co pomoglo sie zdecydowac

Nigdy nie moglam sobie wyobrazic suszenia i ukladania wlosow bez suszarki. Kolezanka jeszcze na studiach probowala mnie do tego przekonac, a ja sie tylko wsciekalam, tlumaczac jej, ze wlosy wysuszone naturalnie nie nadaja sie do pokazywania ludziom.

Suszarke po raz pierwszy zostawilam w domu jadac do cieplych krajow w lecie tego roku. Stwierdzilam, ze i tak beda dosc zmeczone sloncem i slona woda. Bedac tam, po dlugich wahaniach skusilam sie na ... warkoczyki. Nie powiem, wygladaly super, swietnie sie w nich czulam a pozatym sa one po prostu wygodne nad morzem - latwo upinac, latwo pielegnowac, nie kleja sie do szyii i t.d.

Gorzej bylo jak w domu zaczelam warkoczyki rozplatywac... Wiedzialam, ze moge sie spodziewac wzmozonego wypadania (w koncu przez 3 tyg wlosy nie mialy mozliwosci naturalnie tego zrobic), ale zeby tak... To byl najwiekszy szok, ktory kiedykolwiek w zyciu przezylam. Raz, ze wlosy wypadaly garsciami, to jeszcze zrobil sie przez to na glownie gigantyczny koltun. Wyjmujac z niego po kolei ocalale wlosy nie bylam pewna jak duzo ich zostanie na mojej glowie. Przygotowywalam sie na najgorszy scenariusz, cyzli krotkie ciecie.

Na szczescie, obeszlo sie bez tego. Ale po takich mekach, ktore im zafundowalam, nie bylo mowy o dalszym ich katowaniu. Dlatego postanowilam: a) isc do fryzjera zeby obciac suche konowki i b) odstawic suszarke.

Jak i Wy, na poczatku mialam balagan na glowie po naturalnym suszeniu - wlosy sie puszyly, falowaly, krecily nosem i wywijaly sie z fryzury. Na szczescie, byl to jeszcze koniec lata i nie musialam tak chodzic do pracy. Byly momenty, kiedy watpilam i myslalam: "Po co mi te zdrowe wlosy, skoro one tak wygladaja!" Ale przetrwalam i po jakims czasie (2-3 tygodnie? najwyzej)... zaczely sie w magiczny sposob ukladac same i to tak, jakby wyszly spod prostownicy! Ostatnio nawet pewna Pani mnie zaczepila, pytajac co robie, zeby byly takie proste i czy uzywam zelazka.

A teraz wrocmy do sedna sprawy. Postaram sie dac kilka porad, ktore mi, osobiscie, pomogly.
  • Banal okropny, ale jezeli zamierzamy suszyc naturalnie, trzeba na to zarezerwowac czas. Nadaja sie na to weekendy i popoludnia dla tych, kto wychodzi do pracy rano. Wieczor tez jest alternatywa, ale wiekszosc, pewnie, nie bedzie chciala tego robic wtedy. Poza tym tez odradzaja wtedy myc wlosy.Nie powinno sie chodzic spac z mokrymi wlosami.
  • Po umyciu wlosy nalezy delikatnie, ale dokladnie odcisnac z nadmiaru wody. Nastepnie bez zbednego pocierania wysuszyc recznikiem. Mozna ten etap pominac, zawijajac wlosy w recznik, ktory powinien wsiaknac wilgoc.
  • Nastepnie zaczesuje wszystko do tylu (placami, wlosow nie wolno rozczesywac dopoki one w 95% nie beda suche) i ... po prostu zajmuje sie swymi spawami
  • Gdy wlosy beda tylko odrobine wilgotne, mozna je delikatnie wymodelowac szczotka. To naprawde powinno wystarczyc.
  • Za czasow suszenia suszarka bardzo lubilam sobie suszyc wlosy "do gory nogami", czyli z pochylona glowa. To dodaje super objetosci. A wiec jak wlosy beda juz prawie suche, mozna pochwylic glowe do przodu, zapuscic paluchy we wloski i delikatnie je potargac lub tez "pomachac" wlosami (wiem, brzmi smiesznie, ale naprawde pomaga).
  • Jezeli ktos nie jest gotow calkowicie zrezygnowac z suszarki, to moze sprobowac uzywac jej tylko wtedy, gdy wlosy sa tylko ciut wilgotne. Ograniczy to szkodliwe dzialania ciepla,a fryzura na tym nie ucierpi.
To na razie tyle. Mi wystarcza i mam nadzieje, ze i Wam te proste porady pomoga.

A jak Wy to robicie? Podzielcie sie sztuczkami!
Dzięki piękne za wskazówki część stosuję, jak tylko mam okazję uniknąć suszarki. A teraz, mam nadzieję, w ogóle nie będę suszyć
Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
Ja sie staram nie suszyc i nie mam z tym problemow po suszeniu mam lekkie sianko poza tym zeby calkowicie je wysuszyc musze dlugo stac z suszarka w rece a mi sie zwykle nie chce

ale oczywiscie sa sytuacje kiedy wysuszyc trzeba, np jak sie gdzies spieszymy albo jestesmy chore/przeziebione... i w zwiazku z tym mam pytanie. Uzywacie odzywek termoochronnych? (z gliss kur jest jakas) bo sie zastanawiam czy one faktycznie chronia wlosy....
Nie używam właśnie... mam jeszcze w łazience resztkę L'oreal Hot Liss, ale średnio byłam zadowolona, rzeczywiście obciąża włosy. Poza tym wszelkich w spray'u używałam, ale też nie byłam zadowolona (jedynie z Seboradinu, ale to chyba trochę efekt placebo ). Z rezerwą podchodzę do takich odżywek. Po tym, jak oczytałam się tu o silikonach i innych wstrętnych rzeczach, to nie wiem, czy bym się nie bała takiej odżywki używać... :P Zastanawiam się z kolei nad wspomnianym Keratase (chyba, że mi się przywidziało i to nie było Keratase ) i odżywkami uaktywniającymi się pod wpływem ciepła. Może to byłoby dobre?
Cytat:
Napisane przez serduszkoiz Pokaż wiadomość
Ja mam cos z Pantenne i nie wiem czy dziala bo bardzo rzdako mi sie zdarzalo uzywac ale napewno nie zaszkodzi
Ja do Pantene zraziłam się jakiś miesiąc temu. Tzn. poczytałam sporo i już wiem, dlaczego moje włosy były dobre po użyciu, ale robiło się z nich siano jak tylko zmieniłam szampon czy odżywkę... i nigdy więcej, chyba, że naprawdę uznam, że lepiej je męczyć, ale żeby wyglądały lepiej niż powoli odżywiać i doprowadzać do względnego stanu
Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Tygrryska, w Rossmanie, niestety, nie ma. Jakis czas temu mieli zwykly jedwab tej firmy, ale Silk infusion nie bylo.

Mozna sprobowac poszukac w Superpharm, tam maja dosc szeroki asortyment Farouk. Jezeli jestes z Warszawy lub bywasz tu/masz mozliwosc kogos poprosic kupic, to moge podpowiedziec gdzie to mozna zrobic.

Albo mozna zamowic przez internet. Np, tu http://perfumeria.pl/x_C_Sz2.html?P2...x=0&Szukaj.y=0 (stad przyszla moja pierwsza odzywka wlasnie).

Watek sie rozkreca, ale brakuje konkretow na temat tego jak przestac suszyc. Piszmy, Wizazanki! Ziarenko do ziarenka i uzbieramy nasze wlasne compendium
Pasowałoby podrzucić skład tego jedwabiu jakiejś wizażowej specjalistce do oceny
Dziewczyny, a co ze świętami/sylwestrem? Ja mam włosy niedługie i sianowate, bardzo zniszczone, więc wiadomo, jak wyglądają na razie bez suszarki. Macie jakieś pomysły, co z nimi zrobić na święta czy Sylwka bez męczenia suszarką i prostownicą?
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 14:40   #19
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Watek sie rozkreca, ale brakuje konkretow na temat tego jak przestac suszyc. Piszmy, Wizazanki! Ziarenko do ziarenka i uzbieramy nasze wlasne compendium

Hm wiec tak najlepiej poprostu powiedz sobie nie susze i schowac suszarke
A te fryzurki które wymagają modelowania to moze jakies wałki zeby unieść włosy zawsze to lepiej niż to ciepło suszarkowe
__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 14:42   #20
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co ze świętami/sylwestrem? Ja mam włosy niedługie i sianowate, bardzo zniszczone, więc wiadomo, jak wyglądają na razie bez suszarki. Macie jakieś pomysły, co z nimi zrobić na święta czy Sylwka bez męczenia suszarką i prostownicą?
Moze walki? Ja kiedy chce miec puszyste wlosy podsuszam tylko chwilke ,nawijam na walki i zostawiam do wyschniecia

Poza tym mozna skorzystac z opasek/spinek/wsuwek dla uatrakcyjnienia fryzury

A w razie czego ten jeden raz mozna zaszalec i wysuszyc
Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 14:45   #21
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Kurczę, muszę się zaopatrzyć we wałki albo jakoś upnę, choć teraz to niewiele jest do upięcia, ze względu na to, że pozbyłam się wczoraj tej nieszczęsnej połowy objętości włosów (jak nie więcej)
Chcę właśnie uniknąć "zaszalenia" ten jeden raz, bo potem będzie "a może jeszcze jeden, a może..." i tak w kółko, ja tak mam
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:01   #22
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
Moze walki? Ja kiedy chce miec puszyste wlosy podsuszam tylko chwilke ,nawijam na walki i zostawiam do wyschniecia

Poza tym mozna skorzystac z opasek/spinek/wsuwek dla uatrakcyjnienia fryzury

A w razie czego ten jeden raz mozna zaszalec i wysuszyc
Tygrrysko wejdz na youtube.com i wpisz Johnny Lavoy on to ma pomysły na upięcia
__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:05   #23
dalunia
Raczkowanie
 
Avatar dalunia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: Od dziś bez suszarki!

ja włosy suszę tylko wtedy gdy naprawde muszę, wychodzi tak raz na miesiąc albo i mniej.

Myje zawsze wieczorem, osuszam recznikiem, czeszę i włosy albo lekko wysychają gdy mam jeszcze pare rzeczy do roboty albo kładę się w wilgotnych. Jakoś tak juz się przyzwyczailam stwierdziłam, że suszenie pochłania mi zbyt wiele czasu, a różnicy tak naprawde nie wwidać (przynajmniej w moim przypadku )
dalunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:25   #24
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez serduszkoiz Pokaż wiadomość
Tygrrysko wejdz na youtube.com i wpisz Johnny Lavoy on to ma pomysły na upięcia
przerazajace jest to jak fryzjerzy czasem traktuja wlosy... prostownice, lokowki, tapirowanie, zwiazywanie wlosow cienkimi gumkami z metalowym czyms...

ta jedna modelka ma takie ladne dlugie wlosy...
Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:28   #25
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Tygrryska, wyprzedzilas mnie Wlasnie mialam polecic filmiki z Johnny Lavoy'em w roli glownej. Tez bym polecala Justynie jakies fajne upiecia. Na pewno nie wszystkie sa do wlosow dlugich. Dodac glamour'u w noc sylwestrowa moga takze ladne spinki, opaski i t.d.

Co do walkow, to ja osobiscie nie uzywam, ale niekoniecznie trzeba miec te kupne. Troche kreatywnosci i,np, rurki z recznikow papierowych/papieru toaletowego (mam na mysli te, na ktore sie go nawija) staja sie narzedziami do upiekszania wlosow.

Sadze, ze komus moze nie wystarczyc po prostu powiedziec sobie: "Od dzis nie susze", bo to podobne do "Od dzis nie pale/nie jem slodyczy/cwicze/biegam", niestety...

Moze, dobrym pomyslem dla tych, ktorzy by chcieli zaoszczedzic swym lokom cierpienia, ale nie moga sie zdecydowac na calkowite odstawienie suszarki, byloby suszenie wlosow w sposob naturalny chociaz w weekendy? Zaczynac zawsze trzeba od malego. Moze potem na tyle sie do tego sposobu przekonacie, ze bedziecie unikac suszarek jak ognia!
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:30   #26
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
przerazajace jest to jak fryzjerzy czasem traktuja wlosy... prostownice, lokowki, tapirowanie, zwiazywanie wlosow cienkimi gumkami z metalowym czyms...

ta jedna modelka ma takie ladne dlugie wlosy...
Oczywiście przyznam Ci razje ze strasznie meczy te wloski ale sa filmiki bez lokowki ktore fajnie upinaja wlosy
A ja wiem po sobie ze taki dzis jak sylwester to jednak rzadzi sie swoimi prawami i wiekszosc z nas nnawet wlosomaniaczek bedzie cos kombinowac
__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:34   #27
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Na takich filmikach albo w gazetach wszytskie te fryzury wydaja sie takie proste do zrobienia ale mi by pewnie tak ladnie nie wyszlo... moze jak teraz zaczne cwiczyc to na przyszly sylwester bede umiala zrobic no i bede miec wystarczajaco dlugie wlosy na te fryzury
Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:55   #28
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
Na takich filmikach albo w gazetach wszytskie te fryzury wydaja sie takie proste do zrobienia ale mi by pewnie tak ladnie nie wyszlo... moze jak teraz zaczne cwiczyc to na przyszly sylwester bede umiala zrobic no i bede miec wystarczajaco dlugie wlosy na te fryzury
No a ja bede miala grzywke rowna z wlosami
Ale widzialam conajmniej jedna ktora mysle ze by wyszla
Ta evening look
__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:02   #29
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Ta faktycznie wydaje sie bardzo prosta i nie trzeba miec bardzo dugich wlosow do niej.... moze sobie nawet zaraz sprobuje ja zrobic
Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:15   #30
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: Od dziś bez suszarki!

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
Ta faktycznie wydaje sie bardzo prosta i nie trzeba miec bardzo dugich wlosow do niej.... moze sobie nawet zaraz sprobuje ja zrobic
Ja jutro bo wlasnie naoleiwiłam włoski ( rycynowy)
A jak zmyje będą schły wiec nie moge ih tak potrzktowac dzis
Napisz jak Ci wyszło
__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.