Rozwód a dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 21:01   #1
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240

Rozwód a dzieci


Mam znajomych, gdzie żona zdradza swojego męża. Ona chce rozwodu. Maja dziecko. Co sąd bierze pod uwagę by zadecydować z kim będą mieszkać dzieci?
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 21:38   #2
yosanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Rozwód a dzieci

To, z kim dziecko ma silniejszą więź. Relacje między rodzicami, kto kogo zdradził, z kim sie aktualnie spotyka - nie mają znaczenia. Zresztą, w polskich sądach rodzinnych w miażdżącej większości przypadków dziecko z automatu zostaje przy matce i tylko wyjątkowo, jak ojciec jest zdeterminowany i udowodni, że matka jest niewydolna, jako rodzic (pije, bierze narkotyki, leczy sie psychiatrycznie), sąd może zostawić dziecko przy ojcu. Straszne, przykre i niesprawiedliwe, ale tak jest.
yosanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 22:15   #3
migotka_m
Rozeznanie
 
Avatar migotka_m
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 642
Dot.: Rozwód a dzieci

Zakłada sie, że matkę z dzieckiem wiąże szczególna więź. Więc jeśli matka nie jest zagrożeniem dla dziecka, czyli nie jest zdemoralizowaną alkoholiczką albo narkomanką, to dziecko zostaje z matką.

W bardzo rzadkich wypadkach i to po długiej walce przed sądem sąd przyznaje opiekę ojcu.

Jeśli tutaj matka jest normalna, to nie ma znaczenia, że rozwód jest z jej winy, że ona ma kochanka i że ona chce rozwodu. Te okoliczności mają znaczenie przy orzeczeniu rozwodu, przy możliwych alimentach gdyby sytuacja materialna męża się pogorszyła, ale nie w kwestii opieki nad dzieckiem.
migotka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 22:54   #4
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
Mam znajomych, gdzie żona zdradza swojego męża. Ona chce rozwodu. Maja dziecko. Co sąd bierze pod uwagę by zadecydować z kim będą mieszkać dzieci?
w 90-99% z automatu dostaje kobieta tak jest z reguły, bo tak sądy są sfeminizowane

"świadoma praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny"...


Po kiego brała ślub i płodziła z kolesiem dziecko.. po co to wszystko skoro zdrada jest tak pospolita, jak pospolite są liczby ludzi, którym świat po tym się może zawalić?

Szkoda, że w polskim prawie nie ma aspektów moralnych, etycznych. Szkoda, że ojcowie choćby walczyli to nie wygrają z żoną, która z premedytacją dopuściła się zdrady i zabiera ze sobą dziecko.. nie życzę nawet największemu wrogowi takiego scenariusza..

Tak naprawdę szanse, że ojciec będzie miał dziecko (zakładając, że poza zdradą nic patologicznego nie było) wynosi 1-10%.

No ale niestety nie znamy szczegółów więc trudno określić.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 23:22   #5
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
w 90-99% z automatu dostaje kobieta tak jest z reguły, bo tak sądy są sfeminizowane



To dotyczy tego ile dzieci zostaje po rozwodzie z matka. Szkoda tylko ze nie uwzglednia to ile ojcow walczy o dzieci. Bardzo czesto jest tak ze przy rozwodzie rodzice sie dogaduja ze dziecko zostaje z matka, wiec dlatego statystyki sa takie wysokie. Ja to bym chciala zobaczyc w ilu przypadkach ojcowie walcza o ta opieke.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 23:56   #6
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość

To dotyczy tego ile dzieci zostaje po rozwodzie z matka. Szkoda tylko ze nie uwzglednia to ile ojcow walczy o dzieci. Bardzo czesto jest tak ze przy rozwodzie rodzice sie dogaduja ze dziecko zostaje z matka, wiec dlatego statystyki sa takie wysokie. Ja to bym chciala zobaczyc w ilu przypadkach ojcowie walcza o ta opieke.
Wydaje mi się, że ten przedział procentowy jest nawet wtedy kiedy walczą Odsetek walczących w sumie nie jest potrzebny bo walka =/= dziecko zostaje z ojcem. Ja to chciałbym zobaczyć jakieś statystyki kiedy faktycznie ojciec wygrywa w takich przypadkach jak pierwszy post autorki.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 00:09   #7
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Rozwód a dzieci

Nie znam dokładnych statystyk i moze nie do konca merytorycznie sie wypowiem, ale MOIM ZDANIEM dziecko powinno byc tam, gdzie dla niego najlepiej i to nie powinno wyglądać tak, ze ojcowie i matki ileś tam procent (juz nie chodzi nawet ze po równo), ale nawet jeśli te 90% dzieci chce byc przy matce to powinno tak byc. Dziecko to nie przedmiot zeby sie o nie szarpać. Co oczywiście nie oznacza, ze ojciec nie powinien miec kontaktu, oczywiście uważam ze jak najbardziej powinien. Podsumowując moją paplaninę: sądzę że jeśli dziecko powie że chce być z tatą, powinno iść do taty, a jak z mamą to do mamy (oczywiście przy założeniu że rodzice są odpowiedzialni, dbają o dziecko, nie piją itd.). Jak jest w praktyce- nie wiem, bo nie miałam zbyt wielu przypadków w rodzinie, ale w większości moich znajomych po rozwodzie matka ma dziecko w tygodniu a ojciec na weekendy.
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 00:35   #8
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez migotka_m Pokaż wiadomość
Zakłada sie, że matkę z dzieckiem wiąże szczególna więź. Więc jeśli matka nie jest zagrożeniem dla dziecka, czyli nie jest zdemoralizowaną alkoholiczką albo narkomanką, to dziecko zostaje z matką.

W bardzo rzadkich wypadkach i to po długiej walce przed sądem sąd przyznaje opiekę ojcu.

Jeśli tutaj matka jest normalna, to nie ma znaczenia, że rozwód jest z jej winy, że ona ma kochanka i że ona chce rozwodu. Te okoliczności mają znaczenie przy orzeczeniu rozwodu, przy możliwych alimentach gdyby sytuacja materialna męża się pogorszyła, ale nie w kwestii opieki nad dzieckiem.
Matka jest normalna. Miała dobrą pracę, ale ją zwolnili. Ale pracę pewnie znajdzie.

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
w 90-99% z automatu dostaje kobieta tak jest z reguły, bo tak sądy są sfeminizowane

"świadoma praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny"...


Po kiego brała ślub i płodziła z kolesiem dziecko.. po co to wszystko skoro zdrada jest tak pospolita, jak pospolite są liczby ludzi, którym świat po tym się może zawalić?

Szkoda, że w polskim prawie nie ma aspektów moralnych, etycznych. Szkoda, że ojcowie choćby walczyli to nie wygrają z żoną, która z premedytacją dopuściła się zdrady i zabiera ze sobą dziecko.. nie życzę nawet największemu wrogowi takiego scenariusza..

Tak naprawdę szanse, że ojciec będzie miał dziecko (zakładając, że poza zdradą nic patologicznego nie było) wynosi 1-10%.

No ale niestety nie znamy szczegółów więc trudno określić.
Nie wiem po co brała ślub - a nie, jednak wiem. Była zakochana, teraz też jest, tylko cóż w kimś innym.
Dziecko (3l) jest bardziej za ojcem, ale to chyba z tego względu, że ojca całymi dniami nie ma, bo pracuje ok 10-12h. Matka siedzi od jakiegoś czasu ciągle w domu.
Kolega jest załamany, bo ciągle się obawia, że dziecko zostanie przy matce. Oboje są bez nałogów. Wydawałoby się, że normalni, a jednak jej coś odbiło. Po kilku latach małżeństwa wszystko skreśliła.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 01:06   #9
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
Matka jest normalna. Miała dobrą pracę, ale ją zwolnili. Ale pracę pewnie znajdzie.



Nie wiem po co brała ślub - a nie, jednak wiem. Była zakochana, teraz też jest, tylko cóż w kimś innym.
Dziecko (3l) jest bardziej za ojcem, ale to chyba z tego względu, że ojca całymi dniami nie ma, bo pracuje ok 10-12h. Matka siedzi od jakiegoś czasu ciągle w domu.
Kolega jest załamany, bo ciągle się obawia, że dziecko zostanie przy matce. Oboje są bez nałogów. Wydawałoby się, że normalni, a jednak jej coś odbiło. Po kilku latach małżeństwa wszystko skreśliła.
Myślę, że kolega słusznie się obawia. Zdrada żony to nie będzie podstawa do odebrania jej dziecka jeśli się rozejdą. I byłoby dziwne gdyby była.
Znam sytuacje, gdy po takich jazdach wszystko wracało do normy i po kilku latach nikt nawet nie wspomniał, że coś takiego miało miejsce, żyli sobie długo i szczęśliwie po prostu Dlatego w tej chwili lepiej byłoby dziecka w miarę możliwości w ogóle w to nie mieszać.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-01-17 o 01:08
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 09:41   #10
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Myślę, że kolega słusznie się obawia. Zdrada żony to nie będzie podstawa do odebrania jej dziecka jeśli się rozejdą. I byłoby dziwne gdyby była.
Znam sytuacje, gdy po takich jazdach wszystko wracało do normy i po kilku latach nikt nawet nie wspomniał, że coś takiego miało miejsce, żyli sobie długo i szczęśliwie po prostu Dlatego w tej chwili lepiej byłoby dziecka w miarę możliwości w ogóle w to nie mieszać.
Moim zdaniem dziecko zostalo wmieszane wraz z rozlozeniem nog matki przed innym fagasem.. plus jej "zakochanie" i jest jak jest. Z kolei ja znam ex pary gdzie dziecko mialo zjechana psychike przez nowe sytuacje z coraz to nowszymi fagasami ukochanej mamusi

Ojec zdradzi ale chce zabrac dziecko - dziecko z matka.
Matka pusci sie i nawet jakby los dziecka byl jej obojetny - dziecko z matka.
Gdzie tu sprawiedliwosc?
Aha zapomnialem w sadzie nie szuka sie sprawiedliwosci

Edytowane przez normalnyFacet
Czas edycji: 2015-01-17 o 09:43
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 09:50   #11
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Rozwód a dzieci

Normalny - ale opieka nad dzieckiem to nie jest nagroda za bycie lepszym malzonkiem. Tez mi sie nie podoba, ze to wyglada jaj wyglada, ale zanadto upraszczasz.

Wskazowka - jak ojciec dostalby opieke - kto sie bedzie maluchem zajmowal gdy bedzie 12h w pracy?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 11:57   #12
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Normalny - ale opieka nad dzieckiem to nie jest nagroda za bycie lepszym malzonkiem. Tez mi sie nie podoba, ze to wyglada jaj wyglada, ale zanadto upraszczasz.

Wskazowka - jak ojciec dostalby opieke - kto sie bedzie maluchem zajmowal gdy bedzie 12h w pracy?
Kolega może pracować trochę krócej, żeby więcej czasu z dzieckiem być. A w ciągu dnia dziecko jest w przedszkolu. Potem małym może też zajmować się babcia, dziadek, a także niania. To samo jest w sytuacji odwrotnej. Kiedy dziecko będzie z matka, a ta pójdzie do pracy też nie będzie jej co najmniej 9,5h w domu, no chyba że pójdzie na pół etatu.
Mały już teraz przeżywa to. Nie chce wracać do domu kiedy jest z kimś innym poza domem.
Trochę zamknął się w sobie i trudniej się wysławia.
Kolega chciał załagodzić sprawę i w jakiś sposób tolerować wybryk żony, ale ona nie chce słyszeć nawet o ich dalszym wspólnym życiu. Ona jest teraz szczęśliwa i ma wszystko gdzieś. A to że była wcześniej szczęśliwa z mężem to już nieważne. Bliscy wkoło nie potrafią zrozumieć jak tak nagle można obrócić sytuację o 360 stopni. Byłam u nich miesiąc wcześniej, normalnie jak zawsze zadowoleni itd. a potem ja się dowiaduje, że ona poznała kogoś i od razu się zakochała i wszystko skreśla.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 12:55   #13
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ten przedział procentowy jest nawet wtedy kiedy walczą Odsetek walczących w sumie nie jest potrzebny bo walka =/= dziecko zostaje z ojcem. Ja to chciałbym zobaczyć jakieś statystyki kiedy faktycznie ojciec wygrywa w takich przypadkach jak pierwszy post autorki.
Statystyki sa takie ze w ponad 90% rozwodow sad ustala miejsce pobytu dziecka przy matce. Nie pisza nic o walkach ojcow o dzieci. Ja tez chcialabym zobaczyc takie statystyki, bo znam tylko jeden przypadek kiedy to ojciec walczyl w sadzie o dziecko. Reszta sie dogadywala ze dziecko przy matce. Pamietam jak w jakims watku byla dziewczyna ktora pracowala w sadzie i pisala ze nie jest tak ze w przypadkow walki o dziecko, dziecko w 9/10 przypadkach zostaje z matka.

Przykladowo masz 100 dzieci. W przypadku 50 rodzice dogadali sie ze dziecko zostaje z matka. O 50 walcza rodzice. 25 zostaje z matka, 25 zostaje z ojcem. Czyli w sumie masz ze 75 z matka, a 25 z ojcem. Dyskryminacja! Tylko ze w rzeczywistosci jej nie ma, bo opieke nad dziecmi przyznano po rowno.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 13:01   #14
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Rozwód a dzieci

Były cytowania chyba z wykopu ze w przypadku walki w sądzie o dziecko to orzeczenia były 50/50. Jak znajdę to wrzucę link do wątku w którym była ta wypowiedź.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Więc myślę że facet w opisanej przez Autorkę sytuacji ma szanse na przejęcie opieki nad dzieckiem. Musi spróbować.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 13:15   #15
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Były cytowania chyba z wykopu ze w przypadku walki w sądzie o dziecko to orzeczenia były 50/50. Jak znajdę to wrzucę link do wątku w którym była ta wypowiedź.
Czyli dyskryminacji nie ma. Odnosze wrazenie ze niektorzy tatusiowie mysla ze powinni dostac opieke nad dzieckiem, tylko dlatego ze oni chca tej opieki. Bez zwracania uwagi na to czy maja mozliwosc, czy matka rzeczywiscie nie jest lepszym rodzicem i gdzie dziecko chce byc. Chca to ma byc, a jak nie to dyskryminacja
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 14:22   #16
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Normalny - ale opieka nad dzieckiem to nie jest nagroda za bycie lepszym malzonkiem. Tez mi sie nie podoba, ze to wyglada jaj wyglada, ale zanadto upraszczasz.

Wskazowka - jak ojciec dostalby opieke - kto sie bedzie maluchem zajmowal gdy bedzie 12h w pracy?
A jaki przykład daje matka/ojciec który dopuszcza się zdrady/zdrad romansów flirtów zaniedbując tym samym dziecko? Myślę, że kto jakim jest małżonkiem ma też wpływ na to jakim jest rodzicem, w mniejszym lub większym stopniu ale MA.

12 h w pracy? zależy jaka to praca. Jak jakaś dobra to można opłacić nianię, jak są dziadkowie to pozapłacać im wszystkie rachunki, które ponieśliby z opieki podczas nieobecności (chociaż która babcia czy dziadek by za to brali od tego zacznijmy). Jak facet porządnie zarabia = zapewnienie warunków dziecku. Matka akurat pracy nie ma? No cóż w sądzie jak facet się pośpieszy to jej szanse maleją tylko musi działać szybko.. no ale pewnie zaraz będą cytaty, że alimenty na prawie byłą żonę, na dziecko bla bla bla wielki bullshit.. to takie błędne koło


Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość

Tylko ze w rzeczywistosci jej nie ma, bo opieke nad dziecmi przyznano po rowno.
Opieka nad dzieckiem a posiadanie praw i obowiązków to dwie różne sprawy. Opieka = dziecko zostaje przy jednym rodzicu 24h/dobę.. drugi rodzic może brać dziecko do siebie kiedy chce, a ten rodzic u którego dziecko jest nie ma prawa tego zabraniać, ale to już decyzja sądu pod jakim ADRESEM będzie dziecko mieszkać

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Czyli dyskryminacji nie ma. Odnosze wrazenie ze niektorzy tatusiowie mysla ze powinni dostac opieke nad dzieckiem, tylko dlatego ze oni chca tej opieki. Bez zwracania uwagi na to czy maja mozliwosc, czy matka rzeczywiscie nie jest lepszym rodzicem i gdzie dziecko chce byc. Chca to ma byc, a jak nie to dyskryminacja
Nie. Źle to rozumiesz. To nie jest tak, że tupnę nóżką i dziecko ma być ze mną bo taki mam kaprys albo, że chcę zemścić się na (ex)żonie. Ja w TEJ sytuacji patrzyłbym TYLKO NA DZIECKO, że będzie świadkiem tego co wyprawia mamusia... czyt. nowi tatusiowe wujkowie bla bla bla.. co innego jakby dziecko miało ponad 15 lat.. a nie takie małe. Jaki przykład daje mamusia? Potem niezręczne pytania dziecka "gdzie jest tatuś?", "mamo czemu nie ma z nami tatusia?" potem zwroty "ja chcę do taty" i wiele podobnych.. co wtedy mamusia powie? "wiesz córeczko, tatuś zrobił to i tamto (naściemnia dziecku kłamstwa pewnie)". Co wtedy dziecko myśli? Że pewnie tak jest.. i jest karmione kłamstwami, kiedy prawda jest inna. Panna miała odwagę z premedytacją puszczać się to jaki dla niej problem potem dziecku naściemniać i zbuntować przeciwko ojcu? Dziecko jest jeszcze małe 90% rzeczy nie rozumie.. łatwo teraz wpłynąć na jego emocje itp. Więc nie pisz tu o jakichś dyskryminacjach kiedy fakty są takie jakie przedstawiła nam autorka.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 14:49   #17
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
A jaki przykład daje matka/ojciec który dopuszcza się zdrady/zdrad romansów flirtów zaniedbując tym samym dziecko? Myślę, że kto jakim jest małżonkiem ma też wpływ na to jakim jest rodzicem, w mniejszym lub większym stopniu ale MA.

12 h w pracy? zależy jaka to praca. Jak jakaś dobra to można opłacić nianię, jak są dziadkowie to pozapłacać im wszystkie rachunki, które ponieśliby z opieki podczas nieobecności (chociaż która babcia czy dziadek by za to brali od tego zacznijmy). Jak facet porządnie zarabia = zapewnienie warunków dziecku. Matka akurat pracy nie ma? No cóż w sądzie jak facet się pośpieszy to jej szanse maleją tylko musi działać szybko.. no ale pewnie zaraz będą cytaty, że alimenty na prawie byłą żonę, na dziecko bla bla bla wielki bullshit.. to takie błędne koło




Opieka nad dzieckiem a posiadanie praw i obowiązków to dwie różne sprawy. Opieka = dziecko zostaje przy jednym rodzicu 24h/dobę.. drugi rodzic może brać dziecko do siebie kiedy chce, a ten rodzic u którego dziecko jest nie ma prawa tego zabraniać, ale to już decyzja sądu pod jakim ADRESEM będzie dziecko mieszkać



Nie. Źle to rozumiesz. To nie jest tak, że tupnę nóżką i dziecko ma być ze mną bo taki mam kaprys albo, że chcę zemścić się na (ex)żonie. Ja w TEJ sytuacji patrzyłbym TYLKO NA DZIECKO, że będzie świadkiem tego co wyprawia mamusia... czyt. nowi tatusiowe wujkowie bla bla bla.. co innego jakby dziecko miało ponad 15 lat.. a nie takie małe. Jaki przykład daje mamusia? Potem niezręczne pytania dziecka "gdzie jest tatuś?", "mamo czemu nie ma z nami tatusia?" potem zwroty "ja chcę do taty" i wiele podobnych.. co wtedy mamusia powie? "wiesz córeczko, tatuś zrobił to i tamto (naściemnia dziecku kłamstwa pewnie)". Co wtedy dziecko myśli? Że pewnie tak jest.. i jest karmione kłamstwami, kiedy prawda jest inna. Panna miała odwagę z premedytacją puszczać się to jaki dla niej problem potem dziecku naściemniać i zbuntować przeciwko ojcu? Dziecko jest jeszcze małe 90% rzeczy nie rozumie.. łatwo teraz wpłynąć na jego emocje itp. Więc nie pisz tu o jakichś dyskryminacjach kiedy fakty są takie jakie przedstawiła nam autorka.
Po pierwsze sad nie patrzy tylko na zarobki, ale tez na zdolnosc do opieki. Po prostu czy ma czas. Jaki sens jest aby dziecko mieszkalo z ojcem, a opiekowalo sie nim dziatkowie czy niania? Mimo ze matka ma czas?

Tak sad podejmuje decyzje gdzie mieszka dziecko, ale skoro oboje sa "w podzadku" ale ustalaja ze dzieko jest z matka to po jaka cholere dziecko ma isc do ojca skoro matka i ojciec sa zgodni aby dziecko bylo z matka? Sad to tylko prawnie "zatwierdza".

Mi nie chodzilo o kaprys czy zemste. Choc wlasnien jedyny przypadek walki o dzieko jaki kojarze to byla zemsta. Mi chodzi o to ze jak sad zdecyduje o tym ze dzieko z matka to ojo boja dyskryminacja. Jam taki cudowny ojciec dziecka nie chca mi dac. Nie oznacza to ze ojciec jest zlym ojcem, tylko to ze dla dziecka bedzie lepiej z matka.

Nie rozumiem tez przedstawiania ojciec walczacy o dzieko super ojciec kontra zla matka.

Nie czaje tez kompletnie tego ze matka rozwodzac sie z ojcem dziecka, nagle zacznie sprowadzac tabuny "wujkow". Czy ojcowie po rozwodzi przedstawiaja dziecku co miesiac nowa "ciocie"? TU NIE MA REGULY.

Poza tym ludzie nie rozwodza sie tylko dlatego ze mauska ma nowego faceta.

To bylo ogolnie. Teraz konkretnie do watku.

Przy ustalaniu gdzie dziecko zostaje sad nie bierze pod uwage jakim jest sie zona/mezem tylko rodzicem, a dzieko zostaje przy tym rodzicu ktore jest lepszym rodzicem, ma mozliwosci opieki i z kim dziecko ma kontakt. To nie powinna byc kara ani nagroda za bycie dobrym malzonkiem.

Po drugie mimo ze nie jestem za usprawiedliwianiem zdrady to nie okreslilabym jej mianem puszczalskiej. Nie wiemy tez czy byla szczesliwa.

Naprawde uwazacie ze lepiej zeby dziecko sie wychowywalo z nieszczesliwymi rodzicami, ktorzy sie nie kochaja?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 15:25   #18
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Po pierwsze sad nie patrzy tylko na zarobki, ale tez na zdolnosc do opieki. Po prostu czy ma czas. Jaki sens jest aby dziecko mieszkalo z ojcem, a opiekowalo sie nim dziatkowie czy niania? Mimo ze matka ma czas?
Co byś wolała? Dziecko zostaje z ojcem, który ma pieniądze a nie ma za bardzo czasu na tygodniu dzieckiem się zająć za dnia + pomoc dziadków w odebraniu z przedszkola dziecka i posiedzenia z nim 3-4 godzin...

a

Dziecko z matką, która nie ma pracy = póki co nie ma jak zapewnić dziecku bytu? Co z tego, że ma czas? Co z tego, że nawet jak prace podejmie to też czasu mieć za bardzo nie będzie bo w końcu do pracy też trzeba chodzić? Facet ma w tej chwili przewagę.




Cytat:
Tak sad podejmuje decyzje gdzie mieszka dziecko, ale skoro oboje sa "w podzadku" ale ustalaja ze dzieko jest z matka to po jaka cholere dziecko ma isc do ojca skoro matka i ojciec sa zgodni aby dziecko bylo z matka? Sad to tylko prawnie "zatwierdza".
No TUTAJ raczej nic o ustaleniach nie przeczytałem z postów autorki... Jeżeli ojciec jest tylko ojcem z nazwy to będzie mu nawet na rękę, że dziecko będzie przy matce jaka by ona nie była No ale na szczęście są też tatusiowie, którzy naprawdę dbają o swoje pociechy i jak trzeba to zawalczą


Cytat:
Mi nie chodzilo o kaprys czy zemste. Choc wlasnien jedyny przypadek walki o dzieko jaki kojarze to byla zemsta. Mi chodzi o to ze jak sad zdecyduje o tym ze dzieko z matka to ojo boja dyskryminacja. Jam taki cudowny ojciec dziecka nie chca mi dac. Nie oznacza to ze ojciec jest zlym ojcem, tylko to ze dla dziecka bedzie lepiej z matka.
No ale dlaczego zawsze ma być z matką kiedy przesłanki mówią, że lepiej będzie z ojcem?

Cytat:

Nie czaje tez kompletnie tego ze matka rozwodzac sie z ojcem dziecka, nagle zacznie sprowadzac tabuny "wujkow". Czy ojcowie po rozwodzi przedstawiaja dziecku co miesiac nowa "ciocie"? TU NIE MA REGULY.
Nie ma reguły póki ktoś nie doświadczy tej sytuacji na własnej skórze

Cytat:
Poza tym ludzie nie rozwodza sie tylko dlatego ze mauska ma nowego faceta.
A z jakich powodów jeszcze? np. w tej sytuacji?


Cytat:
Przy ustalaniu gdzie dziecko zostaje sad nie bierze pod uwage jakim jest sie zona/mezem tylko rodzicem, a dzieko zostaje przy tym rodzicu ktore jest lepszym rodzicem, ma mozliwosci opieki i z kim dziecko ma kontakt. To nie powinna byc kara ani nagroda za bycie dobrym malzonkiem.
niby tak niby nie... ale prosty szybki przykład. Mamusia ma romans w pracy... zostaje "po godzinach ", dziecko w domu głodne bo mamusia nie przychodzi (a miała przyjść po pracy bo mąż pracuje dłużej).. czy to nie jest zaniedbanie obowiązków rodzica?

Cytat:
Po drugie mimo ze nie jestem za usprawiedliwianiem zdrady to nie okreslilabym jej mianem puszczalskiej. Nie wiemy tez czy byla szczesliwa.
Miała sporo czasu aby otworzyć BUZIĘ i powiedzieć co jest granie, ale poszła na łatwiznę i otworzyła co innego.

Cytat:
Naprawde uwazacie ze lepiej zeby dziecko sie wychowywalo z nieszczesliwymi rodzicami, ktorzy sie nie kochaja?
NIE! Lepiej niech rodzice/przyszli rodzice/planujący dzieci/ślub/związek zawsze będą ze sobą szczerzy do bólu bo tylko dzięki temu można zmniejszyć skutki powyższej sytuacji do takiego stopnia, że nikt za bardzo nie ucierpi. Kwestia dogadania się.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 15:42   #19
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Co byś wolała? Dziecko zostaje z ojcem, który ma pieniądze a nie ma za bardzo czasu na tygodniu dzieckiem się zająć za dnia + pomoc dziadków w odebraniu z przedszkola dziecka i posiedzenia z nim 3-4 godzin...

a

Dziecko z matką, która nie ma pracy = póki co nie ma jak zapewnić dziecku bytu? Co z tego, że ma czas? Co z tego, że nawet jak prace podejmie to też czasu mieć za bardzo nie będzie bo w końcu do pracy też trzeba chodzić? Facet ma w tej chwili przewagę.
Kwestia podejścia, dla mnie absolutnie nie ma jednoznacznej przewagi. W życiu dziecka łatwiej jest nadrobić braki finansowe (alimenty, praca na niepełny etat, wsparcie socjalne, finansowa pomoc rodziny) niż brak czasu i zrzucanie większej ilości opieki na dziadków i przedszkola - niezależnie od płci rodzica.
Cytat:




No TUTAJ raczej nic o ustaleniach nie przeczytałem z postów autorki... Jeżeli ojciec jest tylko ojcem z nazwy to będzie mu nawet na rękę, że dziecko będzie przy matce jaka by ona nie była No ale na szczęście są też tatusiowie, którzy naprawdę dbają o swoje pociechy i jak trzeba to zawalczą

Zauwazyłeś, że ta wypowiedź była opisana jako "odnosząca się do ogółu"? Mowa o tym jak sytuacja wygląda w sądach i skąd biorą się takie a nie inne statystyki.
Cytat:

No ale dlaczego zawsze ma być z matką kiedy przesłanki mówią, że lepiej będzie z ojcem?
A kto powiedział, że ma być z matką wbrew przesłankom? Dopisujesz sobie uparcie coś co nigdy w dyskusji nie padło
Cytat:

A z jakich powodów jeszcze? np. w tej sytuacji?
Ponownie - mowa była nie tylko o tej sytuacji. W tej jest dość jasne z jakiego powodu bierze się rozwód, w rzeczywistości przykładów są miliony - od przemocy, przez niedopasowanie seksualne, różne zainteresowania, chęć pracy w różnych miastach i nieumiejętność pogodzenia tego
Cytat:




niby tak niby nie... ale prosty szybki przykład. Mamusia ma romans w pracy... zostaje "po godzinach ", dziecko w domu głodne bo mamusia nie przychodzi (a miała przyjść po pracy bo mąż pracuje dłużej).. czy to nie jest zaniedbanie obowiązków rodzica?
To że czasem pewne elementy zaniedbywania obowiązków rodzica zazębiają się z problemami w związku między rodzicami nie znaczy, że powinno się karać za złą relację między rodzicami tylko nadal za zachowanie wobec dziecka.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 16:04   #20
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Co byś wolała? Dziecko zostaje z ojcem, który ma pieniądze a nie ma za bardzo czasu na tygodniu dzieckiem się zająć za dnia + pomoc dziadków w odebraniu z przedszkola dziecka i posiedzenia z nim 3-4 godzin...

a

Dziecko z matką, która nie ma pracy = póki co nie ma jak zapewnić dziecku bytu? Co z tego, że ma czas? Co z tego, że nawet jak prace podejmie to też czasu mieć za bardzo nie będzie bo w końcu do pracy też trzeba chodzić? Facet ma w tej chwili przewagę.






No TUTAJ raczej nic o ustaleniach nie przeczytałem z postów autorki... Jeżeli ojciec jest tylko ojcem z nazwy to będzie mu nawet na rękę, że dziecko będzie przy matce jaka by ona nie była No ale na szczęście są też tatusiowie, którzy naprawdę dbają o swoje pociechy i jak trzeba to zawalczą




No ale dlaczego zawsze ma być z matką kiedy przesłanki mówią, że lepiej będzie z ojcem?



Nie ma reguły póki ktoś nie doświadczy tej sytuacji na własnej skórze



A z jakich powodów jeszcze? np. w tej sytuacji?




niby tak niby nie... ale prosty szybki przykład. Mamusia ma romans w pracy... zostaje "po godzinach ", dziecko w domu głodne bo mamusia nie przychodzi (a miała przyjść po pracy bo mąż pracuje dłużej).. czy to nie jest zaniedbanie obowiązków rodzica?



Miała sporo czasu aby otworzyć BUZIĘ i powiedzieć co jest granie, ale poszła na łatwiznę i otworzyła co innego.



NIE! Lepiej niech rodzice/przyszli rodzice/planujący dzieci/ślub/związek zawsze będą ze sobą szczerzy do bólu bo tylko dzięki temu można zmniejszyć skutki powyższej sytuacji do takiego stopnia, że nikt za bardzo nie ucierpi. Kwestia dogadania się.
ZACZNIJMY OD TEGO ZE POCZATEK NIE ODNOSIL SIE DO TEGO KONKRETNEGO PRZYKLADU, TYLKO OGOLNIE.

Zona nie ma teraz pracy, ale Autorka pisala ze pewnie ja znajdzie, wiec w trakcie sprawy jesli ja znajdzie bedzie po tym wzgledem po rowno.
Po drugie dla dziecka nie licza sie tylko pieniadze. Owszem sa wazne, ale czas poswiecony dziecku jest wazny.

Czy ja kurna pisze ze dziecko zawsze ma byc z matka? Jakie przeslanki widzisz w tym przypadku ze ojciec jest lepszym rodzicem? Jest dobrym, ale matka moze byc jeszcze lepszym.

Z jakich powodow jeszcze? Ojciec ma nowa pania, rodzice sie nie dogaduja, przestali sie kochac, zdrady, przemoc, uzaleznienia.

Ok, miala czas otworzyc buzie i moze otworzyla tylko moze maz ja olal. Nie pochwalam zdrad, ale kurcze moze ojciec tez ma swoje na sumieniu? Moze on tez nie przyladal sie do malzenstwa?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 16:25   #21
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Rozwód a dzieci

Wskazówka, niech Twój znajomy skonsultuje się z prawnikiem i jemu dokładnie opisze całą sytuację. Wtedy będzie miał lepszy ogląd na to, jakie ma szansę zostać głównym opiekunem dziecka.

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
A jaki przykład daje matka/ojciec który dopuszcza się zdrady/zdrad romansów flirtów zaniedbując tym samym dziecko? Myślę, że kto jakim jest małżonkiem ma też wpływ na to jakim jest rodzicem, w mniejszym lub większym stopniu ale MA.
Z tym się zgadzam.

Cytat:
12 h w pracy? zależy jaka to praca. Jak jakaś dobra to można opłacić nianię, jak są dziadkowie to pozapłacać im wszystkie rachunki, które ponieśliby z opieki podczas nieobecności (chociaż która babcia czy dziadek by za to brali od tego zacznijmy).
Mam nadzieję, że jednak większość by wzięła za to pieniądze. Zajmowanie się cudzym dzieckiem, nawet, jeśli to wnuk, dzień w dzień przez ponad 12 godzin to naprawdę obciążająca praca. Nie wiem, dlaczego ktokolwiek miałby ją wykonywać za darmo. Już nie mówiąc o tym, że dziadkowie mogą być teraz np. po pięćdziesiątce i normalnie chodzić do pracy, żeby zarobić na swoje życie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 16:35   #22
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Rozwód a dzieci

Na 225 spraw opiniowanych przez RODK w Krakowie w roku 2009 w 86 ojcowie ubiegali się o powierzenie im władzy rodzicielskiej. W 48 spośród tych 86 spraw została wydana opinia pozytywna dla ojców (55,81%).


http://blogrozwod.pl/wladza-rodzicie...eczywistosc-2/
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 16:38   #23
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Rozwód a dzieci

To ja trochę inaczej. Małżeństwo się rozpadło i zapewne nie była to zasługa jedynie kobiety, choć niezaprzeczalnie jej wkład w ostateczne rozstanie był o wiele większy. Mogła to załatwić inaczej, bardziej honorowo i wyjść z tego związku z twarzą. Niemniej jednak nie ma to znaczenia w kwestii opieki nad dzieckiem. Można się bić w sądzie i starać postawić na swoim, zrobić na złość, postąpić egoistycznie, tylko gdzie w tym jest dobro dziecka?

Czy najlepszym rozwiązaniem dla malucha jest na pewno mieszkanie z ojcem? A może mieszkanie z matką nie wyjdzie mu na zdrowie? Kto ma lepsze warunki mieszkalne i jest bardziej dyspozycyjny czasowo? Jak postępować żeby dziecko jak najmniej odczuło zmianę? Nad tym powinni zastanawiać się rodzice w pierwszej kolejności. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wspólna opieka nad dzieckiem, jeśli tylko jest to możliwe.

Polecam więc Twojemu facetowi dogadać się z matką dziecka. Niech spędza z nim jak najwięcej czasu, niech się nim interesuje i zajmuje. Na tym należy się skoncentrować a nie na głupiej walce.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 23:48   #24
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Moim zdaniem dziecko zostalo wmieszane wraz z rozlozeniem nog matki przed innym fagasem.. plus jej "zakochanie" i jest jak jest. Z kolei ja znam ex pary gdzie dziecko mialo zjechana psychike przez nowe sytuacje z coraz to nowszymi fagasami ukochanej mamusi

Ojec zdradzi ale chce zabrac dziecko - dziecko z matka.
Matka pusci sie i nawet jakby los dziecka byl jej obojetny - dziecko z matka.
Gdzie tu sprawiedliwosc?
Aha zapomnialem w sadzie nie szuka sie sprawiedliwosci
Pośrednio na pewno bo może tak być, że rodzina się rozwali, ale sam romans matki to nie jest powód do ukarania jej odebraniem dziecka i raczej sąd w ten sposób nie zadziała..
Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Czyli dyskryminacji nie ma. Odnosze wrazenie ze niektorzy tatusiowie mysla ze powinni dostac opieke nad dzieckiem, tylko dlatego ze oni chca tej opieki. Bez zwracania uwagi na to czy maja mozliwosc, czy matka rzeczywiscie nie jest lepszym rodzicem i gdzie dziecko chce byc. Chca to ma byc, a jak nie to dyskryminacja
Albo dlatego, żeby żona "dostała za swoje". A to powinno być jednak myślenie przez pryzmat dziecka przede wszystkim.

W przypadku powyższym tata dziecka pracuje niemal cały dzień i dla dziecka jest "atrakcją" z powodu rzadkiego kontaktu. Jak nagle miałoby się wszystko poukładać, żeby wychowywał to dziecko zamiast matki
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 00:24   #25
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
To ja trochę inaczej. Małżeństwo się rozpadło i zapewne nie była to zasługa jedynie kobiety, choć niezaprzeczalnie jej wkład w ostateczne rozstanie był o wiele większy. Mogła to załatwić inaczej, bardziej honorowo i wyjść z tego związku z twarzą. Niemniej jednak nie ma to znaczenia w kwestii opieki nad dzieckiem. Można się bić w sądzie i starać postawić na swoim, zrobić na złość, postąpić egoistycznie, tylko gdzie w tym jest dobro dziecka?

Czy najlepszym rozwiązaniem dla malucha jest na pewno mieszkanie z ojcem? A może mieszkanie z matką nie wyjdzie mu na zdrowie? Kto ma lepsze warunki mieszkalne i jest bardziej dyspozycyjny czasowo? Jak postępować żeby dziecko jak najmniej odczuło zmianę? Nad tym powinni zastanawiać się rodzice w pierwszej kolejności. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wspólna opieka nad dzieckiem, jeśli tylko jest to możliwe.

Polecam więc Twojemu facetowi dogadać się z matką dziecka. Niech spędza z nim jak najwięcej czasu, niech się nim interesuje i zajmuje. Na tym należy się skoncentrować a nie na głupiej walce.
Tylko, że to ona nie chce dogadać się z nim. Mają wspólne mieszkanie więc kto i gdzie by mieszkał - nie wiem. Nie wiem kto zostałby w mieszkaniu.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Pośrednio na pewno bo może tak być, że rodzina się rozwali, ale sam romans matki to nie jest powód do ukarania jej odebraniem dziecka i raczej sąd w ten sposób nie zadziała..

Albo dlatego, żeby żona "dostała za swoje". A to powinno być jednak myślenie przez pryzmat dziecka przede wszystkim.

W przypadku powyższym tata dziecka pracuje niemal cały dzień i dla dziecka jest "atrakcją" z powodu rzadkiego kontaktu. Jak nagle miałoby się wszystko poukładać, żeby wychowywał to dziecko zamiast matki
Jest atrakcją, ale matka też była. Do pewnego czasu również pracowała po dużo godz. Wychodziła wcześnie rano i wracała wieczorem. Dziecko zostawało z dziadkami. Obecnie poświęca dziecku dużo więcej czasu bo nie pracuje.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 00:39   #26
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
(...)


Jest atrakcją, ale matka też była. Do pewnego czasu również pracowała po dużo godz. Wychodziła wcześnie rano i wracała wieczorem. Dziecko zostawało z dziadkami. Obecnie poświęca dziecku dużo więcej czasu bo nie pracuje.
No tak, ale sąd, jeśli do niego dojdzie weźmie pod uwagę zapewne sytuację obecną.
Ja też radziłabym się im dogadać w miarę możliwości. Facet z pewnością jest w rozpaczy bo życie wymknęło mi się z dnia na dzień z rąk, ale może czas przyniesie jakieś rozwiązanie sytuacji..lepsze niż gorsze dla całej ich trójki.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 10:11   #27
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
Tylko, że to ona nie chce dogadać się z nim. Mają wspólne mieszkanie więc kto i gdzie by mieszkał - nie wiem. Nie wiem kto zostałby w mieszkaniu.
A co robi Twój kolega, żeby się z nią dogadać? Rozmawiają o dziecku czy wałkują swoje rozstanie głównie? Jak matka postępuje? Zabrania spotykania się ojcu z dzieckiem, robi przeszkody czy jedynym problemem jest to, że uważa, że dziecku będzie lepiej, jeśli będzie mieszkało na co dzień z nią?
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 10:24   #28
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
No tak, ale sąd, jeśli do niego dojdzie weźmie pod uwagę zapewne sytuację obecną.
Ja też radziłabym się im dogadać w miarę możliwości. Facet z pewnością jest w rozpaczy bo życie wymknęło mi się z dnia na dzień z rąk, ale może czas przyniesie jakieś rozwiązanie sytuacji..lepsze niż gorsze dla całej ich trójki.
No i bardzo dobrze. Niech ten facet śpieszy się, póki ona nie ma pracy

Co nowszy post to wciskanie dziecka na siłę matce jakieś alimenty, wparcia, socjale itp.. KILKA CZYNNIKÓW, kilka POMOCY aby dziecko mogło być z matką... z ojcem wystarczy jeden - jego chęci bo na pewno zapewniłby dziecku byt i opiekę
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 10:27   #29
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Na 225 spraw opiniowanych przez RODK w Krakowie w roku 2009 w 86 ojcowie ubiegali się o powierzenie im władzy rodzicielskiej. W 48 spośród tych 86 spraw została wydana opinia pozytywna dla ojców (55,81%).


http://blogrozwod.pl/wladza-rodzicie...eczywistosc-2/
No ten temat był wałkowany lwia część opinii pozytywnych ,zaznaczam Opinii >nie prawomocnych wyroków,była spowodowana porzuceniem dziecka przez matkę ...de facto opiekę wyłączną i tak sprawowali ojcowie ,tak że nijak ma się to do rzeczywistości .


W temacie nikła szansa na opiekę nad dzieckiem ,w pierwszej kolejności prawnik i skupienie się na rozwodzie z winy małżonki >dowody na zdradę .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 15:41   #30
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Rozwód a dzieci

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
No ten temat był wałkowany lwia część opinii pozytywnych ,zaznaczam Opinii >nie prawomocnych wyroków,była spowodowana porzuceniem dziecka przez matkę ...de facto opiekę wyłączną i tak sprawowali ojcowie ,tak że nijak ma się to do rzeczywistości .
W temacie nikła szansa na opiekę nad dzieckiem ,w pierwszej kolejności prawnik i skupienie się na rozwodzie z winy małżonki >dowody na zdradę .
Istotne dla statystyki jest że w 50% spraw ojcowie NIE WNIOSKOWALI o opiekę nad dzieckiem. Czyli należy to uwzględnić w ocenie statystycznych danych że sfeminizowane sądy głównie kobietom przyznają opiekę nad dzieckiem. Czyli w 50% spraw ojcowie NIE CHCĄ swoich dzieci. I tak należy tłumaczyć dlaczego częściej kobiety mają przyznaną opiekę nad dziećmi.

Jak wcześniej wspomniałam - w opisywanej sytuacji facet ma sporą szansę na przejęcie opieki nad dzieckiem.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-19 20:56:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.