Umowa darowizny bez notariusza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-27, 21:15   #1
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240

Umowa darowizny bez notariusza


Czy umowa darowizny zawarta pomiędzy ojcem a córką jest ważna jeżeli nie została sporządzona u notariusza? Sprawa wygląda tak, że właścicielem samochodu był ojciec, mam umowę darowizny z nim, ale bez notariusza. Ojciec zmarł, samochód jest ciągle na niego. Czy samochód jest moją własnością i mogę go przerejestrować czy musi odbyć się sprawa spadkowa?
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 21:46   #2
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Umowa darowizny bez notariusza

Chyba najlepiej będzie dopytać fachowca - ja wiem, że umowa darowizny jest jak najbardziej ważna, jeśli nastąpiło przekazanie wszystkich dokumentów i kluczyków. Wiadomo, trzeba to zgłosić do skarbówki i przerejestrować samochód w wydziale komunikacji, ale to się robi normalnie na podstawie umowy i posiadanych dokumentów pojazdu. Natomiast ni diabła nie wiem czy zgon darczyńcy przed przerejestrowaniem pojazdu coś zmienia - teoretycznie nie powinien.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 06:00   #3
donama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Umowa darowizny bez notariusza

Miałam niedawno podobny problem . Wystarczy umowa darowizny . Bierzesz tą umowę ,akt zgonu taty i możesz auto przerejestrować na siebie .Mąż mi to załatwiał ale musiał mieć moje upoważnienie .
donama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 22:44   #4
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Umowa darowizny bez notariusza

Dziękuję bardzo za pomoc.

Czy ktoś się orientuje w sprawach testamentu. Np. jeżeli ojciec zostawił testament, w którym określa co komu się należy, to jaki jest termin na załatwienie tego wszystkiego? Na przerejestrowanie na nowego właściciela.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 23:44:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.