praca dyplomowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-11, 11:15   #1
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32

praca dyplomowa




Muszę pisać pracę dyplomową (we wrześniu obrona) i jakoś nie mogę się zmobilizować. Co prawda od soboty coś tam próbuję tworzyć, ale efekty są mizerne w porównaniu do czasu spędzonego przy komputerze i to mnie jeszcze bardziej zniechęca.
Miałyście (macie) może podobne problemy? Jak sobie poradziłyście (radzicie)?
Błagam, podpowiedzcie jak się zmobilizować i nie ulegać zniechęceniu
gałgan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 11:31   #2
orz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 199
GG do orz
Re: praca dyplomowa

najlepiej wypnij sobie kabelek od internetu
masz jeszcze miesiac czasu, mniej wiecej tyle czasu pisalem swoja. spokojnie wystarczy. Taka prace najlepiej sie pisze w momencie gdy masz wene ochote i jestes ciekaw tego jak to zrobic. Do takiego stanu mozna sie doporwadzic nawet przy najnudniejszej pracy, po prostu mysl o tym co chwile ot i cala filozofia
powodzenia, a mozna z ciekwaosci spytac o temat?
jak cos pokrewnego to moge pomoc
orz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 11:36   #3
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Re: praca dyplomowa

Ej, nie przejmuj się, masz jeszcze dużo czasu, ja swą pracę dyplomową napisałam dosłownie w tydzień, mimo, że od września wiedziałam, jaki temat będe realizować, to zaczęłam dwa tygodnie przed samym terminem obrony - czyli w czerwcu... Tak więc, głowa do góry, obłóż się książkami, wyłącz radio, komputer, skup się maksymalnie i już... Na pewno się uda. A jaki temat masz, jesli moge wiedzieć? W każdym razie pozdrawim cieplutko i trzymam kciuki
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 11:48   #4
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: praca dyplomowa

Mamy podobny problem. Radzimy sobie z nim siedząc na Wizaz.pl. Słowo honoru. Problem sie rozwiązuje (przez zepchniecie w glębokie zapomnienie). Tylko mam wrażenie, że dla mojej pracy (prac właściwie) nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dziś zastanawiam się nad wprowadzeniem metody kija i marchewki: jeżeli otworzę xeroxy, i zacznę, w nagrodę mogę sobie iść do perfumerii i kupić np. nowy krem do rąk. Poważnie mam taki plan, może się uda? Aha, i właśnie umyłam pdołogi w ramach tego, że PO DIESIĄTYM JUŻ NA PEWNO ZACZNĘ
Powodzenia, siostro w bólu
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 12:13   #5
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32
Re: praca dyplomowa

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Piszę o wywozie dzieł sztuki za granicę (obowiązujące przepisy i rzeczywistość). Największe chwile grozy przeżywam przeglądając te wszystkie papiery, bo dociera do mnie ile jeszcze pracy przede mną.

Joannea jesteś moją bratnią duszą (słowo daję!) Do soboty radziłam sobie podobnie (Wizaż, od soboty trochę ograniczam) i też zaczęłam się zastanawiać nad metodą kija i marchewki (tylko jeszcze nie wiem co w nagrodę). A metodę „zacznę od...” stosowałam od początku roku akademickiego! (na szczęście wreszcie udaje mi się ją powolutku wprowadzać w życie).
Życzę nam (i wszystkim innym w potrzebie) powodzenia.

PS. O czym piszesz?
gałgan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 12:24   #6
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: praca dyplomowa

hehhehe, jestem Twoja bratnią duszą także z innego powodu - jestem na historii sztuki

Piszę (w teorii): dwa artykuły pokonferencyjne (oba o Orlan, takiej artystce, której sztuka polega na ciągłych operacjach plastycznych);
pracę magisterską: Motyw Thanatosa w "Wzniesieniu do Raju Niebieskiego" Hieronimusa Boscha;

ale fajny zbieg okoliczności (i metod "pracy") miedzy nami
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 12:08   #7
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32
Re: praca dyplomowa

Ja tylko podciągam wątek. Jeżeli macie jakieś sposoby na pokonanie zniechęcenia (jakiekolwiek), to piszcie
gałgan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-08, 09:06   #8
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: praca dyplomowa

Ja mam już to na szczęście za sobą. Cóż Ci jednak moge powiedzieć? Nie ma rady musisz zacisnąć zęby, usiąść na czterech literkach i pisać do skutku. Ale nie zasiadaj do komputera ze złym nastawieniem. Najpierw najlepiej idź na długi spacer. Mózg lepiej pracuje, gdy jest dotleniony. Zabierz ze sobą koleżankę może po drodze wymyślicie jakieś wyjątkowo błyskotliwe zdanie Jest jeszcze inny sposób, ale po niego radzę sięgać w ostateczności. Trzeba wypić trochę alkoholu. Ale pamiętaj- TROCHĘ!!!! Musisz się rozluźnić, ale mieć cały czas trzeźwy umysł! Jedno piwo chyba złem nie będzie Nie wiem czy nie radzę zbyt późno, bo wrzesień już jest, ale mam nadzieję, że zdążyłam z pomocą.
Życzę powodzenia na obronie!
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 09:42   #9
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: praca dyplomowa

Pomyśl sobie, jakie wspaniałe, małe dziełko stworzysz. Włąsne! Ty sama stworzysz małą pracę naukową. Mnie to zachęcało do pisania, zdobywania rozmaitych materiałów, jeżdżenia lilka razy do Płocka (z Warszawy), siedzenia przed monitorem (zamiast iść do kina, na basen, do parku itp.)

Pomógł jeszcze fakt, że moja praca komuś się przyda, ktoś chciał bardzo ją mieć. Pisałam bowiem o polityce turystycznej w powiecie płockim i Starostwo Powiatu nie dość, że bardzo mi pomogło w zdobyciu materiałów, to jeszcze strasznie się ucieszyli z tematu, bo jeszcze nie mieli dokumentu o turystyce w ich regionie, która ostatnimi czasy bardzo się rozwinęła Więc pisałam pracę nie tylko dla siebie To mi dodawało motoru, żeby zdobywać wiarygodne informacje, jak najlepiej pracę napisać

Ostatecznie promotor powiedział, że mogłaby z tego być magisterska - trochę za bardzo się chyba zaangażowałam.

Pomyśl sobie, komu lub czemu może służyć Twoja praca, może przyda się uczelnie, jakiemuś wykładowcy do prowadzenia wykładów (u nas czasem korzystali z prac studentów), lub potem sprzedaj ją jakiemuś serwisowi internetowemu z pracami, to przynajmniej będziesz coś z tego miała (ja tego nie zrobiłam, bo szkoda mi trochę mojej pracy - nie chcę żeby potem ktoś podpisywał ją swoim nazwiskiem)

Główka do góry! Naprawdę - jak się skończy pisanie, to gotowa, pięknie oprawiona praca jest największą nagrodą - koniecznie zostaw sobie jeden oprawiony egzemplarz na pamiątkę

Jaki masz temat?

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.