Ostatnio obejrzane filmy - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-31, 23:02   #1411
Cochineal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 31
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

.
__________________
'

Edytowane przez Cochineal
Czas edycji: 2007-03-18 o 11:14
Cochineal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 07:06   #1412
Monka_tort
Zadomowienie
 
Avatar Monka_tort
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 956
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Spacer po linie - może i trochę schematyczny, trochę "amełykański", ale mi podobał się bardzo. Bardzo ładnie pokazane życie owej legendy, Johnego Casha, którego wcześniej wogóle nie znałam . Phoenix i Witherspoon zagrali świetnie, do tego dochodzi klimat "tamtych lat"... No i fantastyczna muzyka, tego chyba mówić nie trzeba. 8,5/10.
__________________
Czysta logika jest ruiną ducha.

Antoine de Saint - Exupéry
Monka_tort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 09:25   #1413
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Monka_tort Pokaż wiadomość
Spacer po linie - może i trochę schematyczny, trochę "amełykański", ale mi podobał się bardzo. Bardzo ładnie pokazane życie owej legendy, Johnego Casha, którego wcześniej wogóle nie znałam . Phoenix i Witherspoon zagrali świetnie, do tego dochodzi klimat "tamtych lat"... No i fantastyczna muzyka, tego chyba mówić nie trzeba. 8,5/10.
Ten film jest naprawde klimatyczny (rzeczywiście schematyczny, ale. ), a muzyka urzekająca. Wcześniej też nie znałam Johnny'ego Casha, a teraz uwielbiam. Często słucham soundtracku ze "Spaceru po linie" albo piosenek w wykonaniu samego Casha.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 10:55   #1414
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Mało ostatnio oglądam, bo nie mam czasu.
Inni - obejrzałam po raz drugi i...nie byłam już tak zachwycona jak za pierwszym razem. Pewnie dlatego, że wiedziałam o co chodzi i jak się film skończy....
Kotka na gorącym blaszanym dachu - stary film, bodajże z 1958r., ale baaardzo mi się podobał. A Elizabeth Taylor jako Maggie jest po prostu cudowna!!!
Gorzkie gody - łomatko, takiego połączenia sadomaso z psychologią to ja jeszcze nie widziałam Niektóre sceny filmu były dla mnie...hm...szokujące. Jeden z głównych bohaterów stwierdził np., że przeżył orgazm swojego życia, gdy jego partnerka......nasikała mu na twarz. Czuł się wtedy tak, jak gdyby obmywały go wody Gangesu.... Inne sceny wzbudzały we mnie dosłownie politowanie: goły facet leży na podłodze ze świńską maską na twarzy, przebiera nogami i chrumka a jego partnerka stoi obok niego z batem w ręku i mówi "jaka ładna świnka". Ja rozumiem, że można mieć różne fantazje seksualne, ale to co czasami wyprawiała ta para, wprawiało mnie w konsternację.... Film kryje w sobie natomiast dobrze skonstruowaną głębię psychologiczną i właściwie to ono uratowało go w moich oczach...
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 11:56   #1415
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Amator kwaśnych jabłek
http://www.filmweb.pl/Amator+kwa%c5%...,Film,id=96678
Nie miałam pojęcia, że taki film w ogóle istnieje, dopóki nie wypatrzyłam go u mojego wujka. Postanowiłam zobaczyć, co to takiego. Zwłaszcza tytuł mnie zaintygował. Okazało się jednak, że jest on kompletnie nie adekwatny do filmu i do jego oryginalnego tytułu (Pipe dream).
Nie wiem, jak określić ten film. Na filmwebie oznaczono go jako komedię romantyczną. Czy ja wiem... coś z komedii romantycznej ma na pewno, ale ze zwykłego filmu obyczajowego też.
Fabuła przypomina nieco "Koniec z Hollywood" Allena. Tyle, że u Allena film robił ślepy reżyser, a tu - hydraulik. Poziom humoru też nie za wysoki. Fabuła trochę pokręcona. Drażnił mnie odtwórca głównej roli, Martin Donovan, ale niejaka Mary-Louise parker podobała mi się w swojej roli.
W miarę przyjemny, lekki film. Widziałam gorsze.

5,5/10
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 12:38   #1416
Monka_tort
Zadomowienie
 
Avatar Monka_tort
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 956
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Ten film jest naprawde klimatyczny (rzeczywiście schematyczny, ale. ), a muzyka urzekająca. Wcześniej też nie znałam Johnny'ego Casha, a teraz uwielbiam. Często słucham soundtracku ze "Spaceru po linie" albo piosenek w wykonaniu samego Casha.
Również zakochałam się w soundtrcaku z tego filmu. Szczególnie podobają mi się duety Phoenix/Witherspoon.

A muzykę samego Casha muszę obowiązkowo poznać.
__________________
Czysta logika jest ruiną ducha.

Antoine de Saint - Exupéry
Monka_tort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 15:17   #1417
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

The chamber (Komora) - film na podstawie powieści Johna Grishama, nie zachwycający może zdjęciami czy muzyką, jak to czasami filmy potrafią, ale na bardzo ważny i dyskusyjny temat - a właściwie dwa tematy, kary śmierci i nienawiści, prowadzącej zwykle tylko po równi pochyłej do smutnego końca. Moim zdaniem udany duet Chrisa O'Donnella i Gene'a Hackmana. Warto. 8/10

Co do Spaceru po linie , nie mogę się pogodzić z tym, że Reese dostała Oscara, a Joaquina znowu "pominięto". Rozumiem, że kategorie są odrębne - aktor i aktorka, ale pomimo tego, muszą być jakieś jednolite zasady, a nigdy ich nie ma. Moim zdaniem czas Joaquina przyjdzie, Oscary akurat nie są najlepszymi nagrodami, a przynajmniej nie najlepiej świadczącymi o talencie i zdolnościach danego aktora; na pewno jednak są nagrodami, które w jakiś sposób wyznaczają gusta publiczności, albo też odzwierciedlają popularność aktora. W każdym razie, his time will come, zasługuje na to
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 15:34   #1418
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Pachnidlo - wart obejrzenia, jednak odrobine przydlugie jak dla mnie - moze powinnam wybrac po prostu wczesniejszy seans

9,5/10
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 16:05   #1419
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Co do Spaceru po linie , nie mogę się pogodzić z tym, że Reese dostała Oscara, a Joaquina znowu "pominięto". Rozumiem, że kategorie są odrębne - aktor i aktorka, ale pomimo tego, muszą być jakieś jednolite zasady, a nigdy ich nie ma. Moim zdaniem czas Joaquina przyjdzie, Oscary akurat nie są najlepszymi nagrodami, a przynajmniej nie najlepiej świadczącymi o talencie i zdolnościach danego aktora; na pewno jednak są nagrodami, które w jakiś sposób wyznaczają gusta publiczności, albo też odzwierciedlają popularność aktora. W każdym razie, his time will come, zasługuje na to
Masz rację, oboje zagrali świetnie, a Oscara dostała tylko Reese. Takie jest życie (a raczej - takie są Oscary). Tylko, że jakby nie patrzeć na cały dorobek aktorski obojga, to Joaquin ma bardziej imponujący. Niestety, tutaj zwraca się uwagę na konkretne kreacje. A Joaquin miał akurat większą konkurencję niż Reese. Wygrał wtedy Philip Seymour Hoffman o ile się nie mylę, a jego rola również była rewelacyjna.
A w tym roku Kate Winslet otrzymała czwartą nominację do Oscara i pewnie znowu go nie dostanie. Tzn. jej nowego filmu jeszcze nie widziałam, no bo jak, ale mogliby jej w końcu dać tego Oscara! Mówiła Paula, wielbicielka talentu aktorskiego Kate


Cytat:
Napisane przez Anul3k Pokaż wiadomość
Pachnidlo - wart obejrzenia, jednak odrobine przydlugie jak dla mnie - moze powinnam wybrac po prostu wczesniejszy seans

9,5/10
Anul, nie rób smaka
Czemu ja mieszkam w takiej pipidówie, że do najbliżego kina, w którym wyświetlają w miarę dobre filmy muszę zasuwać prawie 50 km?
Ale może uda mi się w niedziele pojechać do Wrocławia na to "Pachnidło". Oby...
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 16:13   #1420
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Masz rację, oboje zagrali świetnie, a Oscara dostała tylko Reese. Takie jest życie (a raczej - takie są Oscary). Tylko, że jakby nie patrzeć na cały dorobek aktorski obojga, to Joaquin ma bardziej imponujący. Niestety, tutaj zwraca się uwagę na konkretne kreacje. A Joaquin miał akurat większą konkurencję niż Reese. Wygrał wtedy Philip Seymour Hoffman o ile się nie mylę, a jego rola również była rewelacyjna.
A w tym roku Kate Winslet otrzymała czwartą nominację do Oscara i pewnie znowu go nie dostanie. Tzn. jej nowego filmu jeszcze nie widziałam, no bo jak, ale mogliby jej w końcu dać tego Oscara! Mówiła Paula, wielbicielka talentu aktorskiego Kate




Anul, nie rób smaka
Czemu ja mieszkam w takiej pipidówie, że do najbliżego kina, w którym wyświetlają w miarę dobre filmy muszę zasuwać prawie 50 km?
Ale może uda mi się w niedziele pojechać do Wrocławia na to "Pachnidło". Oby...
Paula, moje miasto wcale takie wielkie nie jest , ale czasami chcialabym zasuwac do wiekszej miejscowosci po cokolwiek, ot tak A do Wawy jednak troche mam

EDIT: Kurrka, narobilas mi smaka na przejazd do Augustowa, zaraz wezme sie za maltretowaie kolezanki :P
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 16:20   #1421
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Anul, wielkie czy niewielkie, ale przynajmniej sobie do kina możesz iść, kiedy chcesz i nie musisz płacić ponad 20 złotych za dojazd do niego.
Żeby chociaż wybudowali jakieś kino na Bielanach we Wrocku Bo tam przynajmniej dosyć często jestem "przy okazji"
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 16:21   #1422
_Meggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 358
GG do _Meggy_
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

co Ty Anulek na nasze miasto narzekasz co :? :P A tak na serio to tez się często tu czeka przydługo na wyświetlanie neiktórych filmów...
__________________
Success doesn't consist on winning all the time, but on never giving up.
_Meggy_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 16:22   #1423
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

ja czekam z niecierpliwością na Świadka Koronnego
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 16:51   #1424
monroe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: krosno odrzańskie
Wiadomości: 23
GG do monroe
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

ja po raz enty oglądałam 'ze śmiercią jej do twarzy'
uwieelbiam ten film loooool ;D I have a hole in my stomach! - umieram na tym fragmencie

a co do oscarów liczę na meryl [łaaa prada hahaa] albo na helen mirren [królowa]
monroe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 21:57   #1425
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

ogladnelam, a raczej scierpialam 'Samotnosc w sieci'. nudny jak flaki z olejem. strasznie mnie zmeczyl...
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 22:19   #1426
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ogladnelam, a raczej scierpialam 'Samotnosc w sieci'. nudny jak flaki z olejem. strasznie mnie zmeczyl...
Oj ja tez na tym filmie tak sie męczyłam, że o matko!
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 22:49   #1427
maryd
Zadomowienie
 
Avatar maryd
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 201
GG do maryd
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Wczoraj obejrzałam film "Anthony Zimmer" z m.in. Sophie Marceau. Bardzo przyjemnie się go oglądało, a zakończenie bardzo zaskakujące. Sprytny ten Zimmer. A i w nim grał Daniel Olbrychski, miał rolę jak ulał dla niego. Polecam i daję 7,5/10.
__________________
"You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want"

maryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 23:20   #1428
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Diabeł ubiera sie u Prady" - nawet ok.
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 14:43   #1429
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Charlie i fabryka czekolady 10/10 za wszystko za muzykę nawet 11/10 nie wiecie gdzie znajdę polskiego OSTa? i ewentualnie teksty piosenek Umpa Lumpasów?
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 15:41   #1430
maryd
Zadomowienie
 
Avatar maryd
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 201
GG do maryd
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
Charlie i fabryka czekolady 10/10 za wszystko za muzykę nawet 11/10 nie wiecie gdzie znajdę polskiego OSTa? i ewentualnie teksty piosenek Umpa Lumpasów?
Jeden z moich ukochanych filmów. oglądałam go kilka razy i za każdym razem tak samo przyjemnie. 11/10
te piosenki też mi się podobały
__________________
"You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want"

maryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 17:45   #1431
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

VOLVER - w końcu udało mi się zobaczyć wrażenia bardzo pozytywne, w dziwnych momentach mnie wzruszał , świat trochę absurdalny ale ciekawy, oczywiście kreacje kobiece mhm genialne chyba

gdzieś czytałam ze film bardzo feministyczny - w sumie pewnie tak, faceci to same bezmózgowia , ale to przecież tylko jedna strona medalu

według mnie wart obejrzenia, mimo dużej dawki humoru i czarnego humoru (ale nic w stylu amrykańckich komedyjek, zresztą moze tylko ja mam takie dziwne poczucie humoru :0 ) - niesie w sobie przesłanie i przedstawia sprawy najważniejsze..

10/10
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 19:27   #1432
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Arizona Dream
http://arizona.dream.filmweb.pl/

Film dosyć znany; nawet jeśli ktoś nie oglądał, to na pewno o nim słyszał. Ostatnio miałam ochotę przypomnieć sobie ten obraz Emira Kusturicy. Oglądałam go jakiś czas temu i bardzo mnie urzekł. Teraz miałam okazję wszystko sobie odświeżyć.
Uwielbiam klimat tego filmu; jego magiczność, bajkowość, oscylowanie na granicy jawy i snu. Jednocześnie film traktuje o codziennych sprawach: miłości, cierpieniu, nieszczęściu, marzeniach, zwykłych radościach...To urzeka. Tym bardziej, że każda rola została wspaniale odegrana. Aktorzy odwalili kawał dobrej roboty; podobnie jak reżyser i cała produkcja. Całość dopieszcza genialna muzyka Gorana Bregovica. Sountrack z "Arizona Dream" należy do moich ulubionych, zresztą tak jak i cały film. Rewelacja.

9/10


Cinema Paradiso
http://cinema.paradiso.filmweb.pl/Słyszałam o tym filmie wiele pozytywnych opinii, ale nie sądziłam, że aż tak mnie urzeknie.
Film o miłości do kina to w pewnym sensie ukoronowanie, wyniesienie na piedestał umiłowanej X muzy, ale też ciężkie zadanie. Podczas oglądania "Cinema Paradiso" zastanawiałam się czy Tornatore sam sprytnie wymyślił całą tę historię, czy też zawarł w niej jakieś wątki autobiograficzne. Podejrzewam, że sama fantazja tutaj by nie wystarczyła. Tak piękna, prosta a zarazem uderzająca prawdziwością historia (nawet część z niej) musiała mieć kiedyś miejsce. Bo czysta fikcja chyba nie potrafi tak wzruszyć... Oczywiście na ten film złożyły się też inne czynniki -
zdjęcia, aktorstwo (genialny Philippe Noiret!), reżyseria, muzyka (!), który razem ułożyły się w genialną, klimatyczną całość. Coś czuję, że jeszcze nie raz będę wracać do tego filmu.

9/10
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ar.jpg (20,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ci.jpg (20,4 KB, 0 załadowań)
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 21:16   #1433
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

No i ja w końcu mogę dorzucić swoich kilka groszy Nareszcie moge nadrobić nieco zaległości kinematograficzne Zaczłam od wczorajszego filmu z Keanu i Charlize "Słodki listopad".
Film w zamyśle całkiem interesujący, ale cała akcja nieco naiwna. No o grze Keanu nie bede sie rozpisywać, kazdy wie o co biega aczkolwiek Charlize stworzyła dość ciekawą rolę (nawet nie wygląda tam jakoś szczególnie, przesadnie urodziwie a jednak ma bije od niej urok). Sfera psychologiczna, która chyba w zamiarach twórców miała dodać filmowi skrzydeł, dzięki czemu stwarzałby pozory nieco bardziej ambitnego niż pozostałe romansidła (wyczytałam na filmwebie, że zlicza się "Słodki..." do dramatów) przypomina mi nieco "szkołę uczuć" albo ewentualnie "Szkoły uwodzenia".Mnie pozostawiła z lekkim nidowierzaniem
i niedosytem, nie przekokanała za bardzo... Zakończenie z tych trzech w sumie najlepiej wyszło twórcom "Słodkiego...", całkiem inteligentne. Film obejrzeć generalnie można, nie zaszkodzi, aczkolwiek zeby jakiś nadwymiar metaficznych doznań raczej nie ma co sie spodziewać. Ot tak na spokojne listopadowe wieczorki
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.


Edytowane przez Szczypta Chili
Czas edycji: 2007-02-03 o 13:55 Powód: Ni ładu ni sqadu...ale może teraz bedzie lepiej
Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 21:47   #1434
pestka1830
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 245
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

ostatnio sporo oglądam filmów. To kilka z zeszłego tygodnia:
mordercza zaraza Przez dziesięć lat dzieci świata znajdowały się w stanie śpiączki, złożone upiorną zarazą. Teraz, gdy wreszcie się zbudziły, mają do spełnienia śmiertelną misję: całkowite unicestwienie dorosłych

boy eats girl horror z elementami komedii. Nathan jest siedemnastoletnim chłopakiem zakochanym do szaleństwa w koleżance ze szkoły, Jessice. Problem w tym, że ona nic o tym nie wie. Zadania umówienia ze sobą dwójki nastolatków, podejmuje się najlepszy przyjaciel Nathana. Jego plan jednak nie wypala, a dzieję się tak z winy bardzo zaborczego ojca Jessicy. zapija się do upadłego we własnym pokoju. I wówczas właśnie dochodzi do tragicznego dla Nathana w skutkach wypadku; Nathan umiera.
Matka Nathana, Grace, nie chce jednak pozwolić odejść swojemu synowi na 'drugą stronę' i postanawia przywrócić go do życia. W tym celu używa ona starej książki VooDoo, którą znalazła w pobliskim kościele. Rytuał udaje się, a Nathan powraca do życia. Po przebudzeniu, chłopak nie różni się zbyt od osoby, którą był przedtem… No może oprócz tego, że nie czuje bólu, nie ma pulsu i odczuwa wielką chęć na skosztowanie ludzkiego mięsa...


wzgórza mają oczy Jest to remake horroru Wesa Cravena "Hills Have Eyes" z 1977 roku.
Opowieść o rodzinie Carterów, która wybiera się do Kalifornii. Pośrodku pustkowia między wzgórzami psuje im się samochód. Pobliskie wzgórza mają swoją mroczną tajemnicę. Wiele lat temu na tym terenie była testowana broń jądrowa. W wyniku czego zostały stworzone przedziwne istoty. Żywią się ludzkim mięsem, a "na oku" mają już kilku turystów. Rozpoczyna się polowanie, a Carterowie modlą się o przetrwanie...

babcinsynek W ciągu dnia 35-letni Alex (Allen Covert) jest najstarszym na świecie testerem gier video. W nocy zaś pracuje nad nową, wielką grą do konsoli X-Box. Kiedy jeden z jego współlokatorów wydaje całe ich pieniądze na czynsz na panienki lekkich obyczajów, Alex zmuszony jest przeprowadzić się do swojej babci Lilly (Doris Roberts) i jej dwóch przyjaciółek Grace (Shirley Jones) i Bea (Shirley Knight). Problem tylko w tym, że wszystkim swoim znajomym mówi, że mieszka z niesamowitymi laskami...

uwierz w miłośćHalley to młoda dziewczyna, uczennica liceum, która obserwując na codzień wiele nieudanych związków wokół siebie, stopniowo zaczyna tracić wiarę w prawdziwą miłość.

szansa na sukces Film opowiada o zwykłej dziewczynie Terri Fletcher. Jej spokojne dotychczas życie zostaje zachwiane w momencie, gdy jej brat ginie w wypadku samochodowym. Wcześniej jednak zapisuje swoją ukochaną siostrę na letni kurs w szkole artystycznej w Los Angeles.

eurotrip fajna komedia. Scott koresponduje przez internet z osobą z Europy, o pseudonimie "Mieke" Gdy "Mieke" proponuje chłopakowi spotkanie "na żywo", Scott początkowo panikuje, obawiając się, że ma do czynienia ze starszym mężczyzną o podejrzanych upodobaniach seksualnych. Kiedy okazuje się, że internetowy przyjaciel w rzeczywistości jest atrakcyjną dziewczyną, chłopak decyduje się odbyć podróż po Europie...

7 krasnoludków historia prawdziwa nie za bardzo mi się podobało czerwony kapturek był lepszy
__________________
"-How old are you?
-Seventeen.
-How long have you been seventeen?
-A while..."
pestka1830 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 23:44   #1435
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Plac Zbawiciela - najkrócej mówiąc o degeneracji. Raczej mocny, dobra obsada, szybkie tempo, czasem aż chciałoby się aby film trochę zwolnił, spiętrzenie emocji, ale jednak momentami podane jakoś tak bez głębi ... brak mi w tym filmie czegoś, może dokładniejszego wejrzenia w postaci, takiego bardziej precyzyjnego rysu, zatrzymania się na sytuacji, zachowaniu, osobowości. Mam wrażenie, że państwo Krauze gdzieś się śpieszyli Nie mniej jednak Plac Zbawiciela jest filmem dobrym - tak 7/10 - warto obejrzeć.

Piła 3 - i tu właściwie nie wiem co napisać. Bo subiektywnie ten film to dla mnie przegięcie. Uderza w moje poczucie estetyki, żeruje na ludzkim pragnieniu oglądania cierpienia, okrucieństwa. Krew się leje strumieniami, wręcz bryzga z ekranu, a mniej odporni widzowie ( do których należę i ja) ewakuują się z sali w kierunku toalety (mi udało się wysiedzieć, patent - często zasłaniałam oczy dłonią). W ciągu całego seansu siedziałam zestresowana, apetyt straciłam tego wieczoru bezpowrotnie
Jest to na pewno kino mocnych wrażeń, na dodatek - z pomysłem. Bo nie przypominam sobie by ktoś prześcignął twórców filmu w wymyślaniu tortur, jakim poddawani byli przez lwią część filmu bohaterowie. Mimo, że to trzecia część tej produkcji, nie można jej odebrać istotnej cechy tego typu filmów - nieustannego zaskakiwania. "Pierwsza Piła" zaskoczyła pomysłem, druga była moim zdaniem nieco słabsza, trzecia zaskakuje makabryzmem.
Dalej - ciekawa jest jakość filmu; ma się wrażenie, że na ekranie pada drobny śnieżek, film jest jakiś taki brudnawy
Podsumowując - odporni psychicznie poszukiwacze mocnych wrażeń z pewnością docenią, ja daję 4,5 - 5/10

Dzień Świstaka. Czas emisji - piątek 19.30 czyli czas, gdy Polsat omijam szerokim łukiem, serwuje bowiem o tej porze z reguły tandetne komedie dla - trudno mi sprecyzować - kogo. A tu wczoraj - zaskoczenie Film jest po prostu świetny, zarówno pod względem pomysłu jak obsady. Ekscentryczny, wredny i zadufany w sobie prezenter telewizyjny uziemiony zostaje w małej mieścince w Pensylwani, znanej z "przepowiadającego pogodę świstaka". Uziemiony, bowiem Phil, wskutek jakichś tajemniczych okoliczności, co dnia przeżywa ten sam dzień. Historia oczywiście kończy się metamorfozą bohatera, czyli happy end'em, ale to nie to zakończenie jest największą zaletą "Dnia Świstaka". Inteligentny humor, nieoklepany, jakiś taki wyważony, z dobrym smakiem (co w amerykańskich produkcjach bywa rzadkością) - sprawiający, że uśmiech z twarzy nie znika Można śmiało powiedzieć - kawał dobrej roboty. Ja daję z czystym sumieniem 10/10 i polecam lubiącym dobre, lekkie komedie.

Nieznośna lekkość bytu - na podstawie Kundery. Co tu dużo mówić film jest dobry Świetna gra J. Binoche, nie wyobrażam sobie innej aktorki grającej Teresę.
A o czym? O wielu sprawach - miłości, pożądaniu, zniewoleniu, reżimie, rozstaniach i powrotach, cielesności itd. Gdzieś spotkałam się ze zdaniem, że Kundera pisząc "NLB" chciał powiedzieć o tylu sprawach, że w efekcie nie powiedział tak naprawdę o niczym. Nie zgadzam się. Choć dzieje się wiele i nieustannie, zarówno książka jak i film mają w sobie coś w stylu podskórnej głębi. Gdzieś tam przemawia do nas, że lekkość życia faktycznie staje się czasem nieznośna, czasem jest tylko pozorem dla twardych zasad. A czasem okazuje się po prostu śmieszna i infantylna, jak np. w konforntacji lekkoducha z nawiną, prostą, wrażliwą kobietą z zasadami.
8/10
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 12:00   #1436
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Wczoraj obejrzałam film "Ostatni weekekend". Moim zdniem to kolejna, głupkowata amerykańska komedia.
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 13:44   #1437
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Oglądałyście może "Niebezpieczny umysł"? Tata wczoraj kupił ten film wraz z gazetą a ja sie zastanawiam czy warto zawracac sobie nim głowe. Wydaje mi się obsada jest dobra
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 15:02   #1438
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Oglądałyście może "Niebezpieczny umysł"? Tata wczoraj kupił ten film wraz z gazetą a ja sie zastanawiam czy warto zawracac sobie nim głowe. Wydaje mi się obsada jest dobra
Też wczoraj kupiłam. Jeszcze nie ogladałam, ale i tak myślę, że warto. Mnie obsada akurat raczej nie zachęca (Drew ), ale scenariusz napisał nie kto inny jak Charlie Kaufman .
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 15:03   #1439
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

znowu wczoraj obejrzałam Jabłka Adama 9/10 brak jednego punktu za kiepskie efekty specjalne, głównie podczas burzy
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 15:15   #1440
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Też wczoraj kupiłam. Jeszcze nie ogladałam, ale i tak myślę, że warto. Mnie obsada akurat raczej nie zachęca (Drew ), ale scenariusz napisał nie kto inny jak Charlie Kaufman .
Ja wole Drew od Julii To podobno debiut reżyserski Clooney'a
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.