Dda - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-25, 12:56   #2761
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Cherry Super bardzo się cieszę
Ja cały czas chodzę grzecznie na terapię. Irytuje mnie jedynie jedno, że to ja mam zaczynać mówić. Ja wtedy kompletnie nie wiem co mam mówić i o czym. Później jakoś się rozkręcam i jest ok. Ale te pierwsze 10 minut jest okropne. Macie na to jakieś sposoby?
Można zacząć od pozornie błahych spraw, zdarzeń życia codziennego i od nich przechodzić do sedna Ja tak robię, czasem też mam pustkę, ale na ogół udaje mi się rozkręcić dość szybko
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-26, 21:29   #2762
morenica
Zakorzenienie
 
Avatar morenica
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z domu :-)
Wiadomości: 3 454
Dot.: Dda

Witam Dziewczyny
Nie wiem od czego zacząć...
Mój ojciec jest alkoholikiem. Pije odkąd pamiętam. Oczywiście On twierdzi, że nie jest alkoholikiem, że to że pije co miesiąc i staje się wtedy agresywny to skutek pracy. Wszystko tłumaczy pracą, że ma stresującą. A jak mu mówimy, z mamą, że nie musi przecież już pracować, że nie potrzebujemy Jego kasy tylko spokoju w domu to wielkie halo...ze gdyby nie Jego kasa idt.
Nie jestem już małą dziewczynką, skończyłam w tym roku studia, a mieszkam jeszcze z rodziacami bo jeszcze studiuję na 2 kierunku, a poza tym moja mama...nie chcę Jej samej zostawić.
Jak zbliża się okres Jego wypłaty wiem, że się zacznie, że będę musiała spać poza domem, że znowu przestanę jeść, że będę się bała dosłownie oddychać.

Moja mama zaczęła mówić coś na temat rozwodu, ja z jednej strony namawiam na to swoją mamę, bo nie umiem już tak dalej żyć w tym strachu i słyszeć podniesione głosy i bać się, ale to mój ojciec i zostawić Go tak samego. Ale czy On ma prawo niszczyć moje życie?

Myślę, że przez Jego alkoholizm nie potrafię stworzyć normalnego związku, że szukam oparcia w starszych od siebie partnerach.

Zastanawiam się nad terapią...ale chyba cały czas sobie tłumaczę, że może On nie jest alkoholikiem...że nie wynosi i nie przepija rzeczy z domu, że nie próbuję mu pomóc wyjść z tego.
morenica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-26, 21:46   #2763
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez morenica Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny
Nie wiem od czego zacząć...
Mój ojciec jest alkoholikiem. Pije odkąd pamiętam. Oczywiście On twierdzi, że nie jest alkoholikiem, że to że pije co miesiąc i staje się wtedy agresywny to skutek pracy. Wszystko tłumaczy pracą, że ma stresującą. A jak mu mówimy, z mamą, że nie musi przecież już pracować, że nie potrzebujemy Jego kasy tylko spokoju w domu to wielkie halo...ze gdyby nie Jego kasa idt.
Nie jestem już małą dziewczynką, skończyłam w tym roku studia, a mieszkam jeszcze z rodziacami bo jeszcze studiuję na 2 kierunku, a poza tym moja mama...nie chcę Jej samej zostawić.
Jak zbliża się okres Jego wypłaty wiem, że się zacznie, że będę musiała spać poza domem, że znowu przestanę jeść, że będę się bała dosłownie oddychać.

Moja mama zaczęła mówić coś na temat rozwodu, ja z jednej strony namawiam na to swoją mamę, bo nie umiem już tak dalej żyć w tym strachu i słyszeć podniesione głosy i bać się, ale to mój ojciec i zostawić Go tak samego. Ale czy On ma prawo niszczyć moje życie?

Myślę, że przez Jego alkoholizm nie potrafię stworzyć normalnego związku, że szukam oparcia w starszych od siebie partnerach.

Zastanawiam się nad terapią...ale chyba cały czas sobie tłumaczę, że może On nie jest alkoholikiem...że nie wynosi i nie przepija rzeczy z domu, że nie próbuję mu pomóc wyjść z tego.
Witaj
Bardzo, bardzo Ci współczuję i jednocześnie dobrze rozumiem. Jest Ci na pewno ciężko, zarówno Tobie jak i mamie. Alkoholik zazwyczaj nie przyzna się do swojej choroby. Ojciec nie ma prawa niszczyć Ci życia, bardzo dobrze, że myślisz o terapii. Obawiam się jednak, że da się Ciebie "poskładać" dopiero, gdy uwolnisz się od ojca alkoholika (ja "uwolniłam" się 6 lat temu, ale myśli o nim, świadomość jego istnienia i czynów nie dają mi zapomnieć, nawet psychiatra mi powiedział, że ojciec wciąż żyje we mnie), często kluczem do rozpoczęcia przez alkoholika terapii jest opuszczenie go przez rodzinę. Pamiętaj, że nie możesz spychać siebie na dalszy plan, a mówię Ci o tym, ponieważ dziś ponoszę tego konsekwencje- dbaj o siebie, o mamę, wspierajcie się na wzajem.
Pozdrawiam
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 02:29   #2764
little J
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 58
Dot.: Dda

A ja trochę zboczę z tematu i ponownie nawiąże do innej kwestii problemów DDA, o których się bardzo rzadko mówi, a które uważam są bardzo istotne, mianowicie problemów DDA i DDD w życiu seksualnym...Sorry że tak trochę ni z gruszki ni z pietruszki, ale znalazłam bardzo interesujący artykuł, którym muszę się z Wami podzielić... Rzućcie okiem..:
http://www.ptt-terapia.pl/przeglad/0...a-Rekos_01.pps
little J jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:43   #2765
kroofk@
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 870
Dot.: Dda

Cześć dziewczyny. Co u Was słychać??
W związku z tym, że:
Cytat:
Napisane przez kroofk@ Pokaż wiadomość
nie lubię być zależna od kogokolwiek
postanowiłam sobie pójść na prawo jazdy. Nie pisałam nic o tym, bo chciałam się pochwalić dopiero jak wynik zdanego egzaminu będzie pozytywny. Więc zdałam i teraz czekam na mały kartonik.
A cieszę się jak dziecko.

Poza tym, ostatnio ktoś brutalnie uświadomił mi (czyt. utwierdził mnie w tym?), że nie powinnam przestawać w życiu stosować zasad DDA - nie mówić, nie ufać, nie czuć. Ale od początku (nie będę się wdawać w szczegóły, nakreślę tylko sytuację):
Koleżanka powiedziała mi, że zawsze w relacjach z mężczyznami wisi nade mną widmo mojego ojca. W myśl tego, kiedy zaczęłam poznawać pewną osobę (ale jako osobę, a nie potencjalnego partnera), starałam się wyeliminować to coś. Chciałam to przełamać, bo chyba tak było. Ciepły człowiek, zaufałam mu bardzo szybko, co samą mnie zdziwiło. Dużo z nim rozmawiałam, bardzo dużo. Otworzyłam się przy nim, czułam jak przy nikim innym, nawet powiedziałam mu o tym, co dzieje się u mnie w domu, choć tak naprawdę wcale długo się nie znaliśmy. Poczułam w nim przyjaciela, a także to, że była to jedyna osoba, która dba o moje wnętrze i o to, co ja czuję; nie tylko o siebie. Miałam czasem swoje głupie myśli, ale starałam się im nie pozwolić wysunąć na pierwszy plan, bo one zawsze powodowały to, że odsuwałam się od osób, a w tym przypadku sobie postanowiłam, że tak nie będzie. Po pewnym czasie poczułam trochę inne jego podejście do mojej osoby - chciałam to tłumaczyć, żeby nie zepsuć relacji, jak to bywało za każdym razem. Ale w tym przypadku to był błąd, bo trzeba było posłuchać siebie. Na sam koniec poczułam się źle przez jego zachowanie - zabolało mnie ono..
W tym samym dniu mój ojciec zaczął pić po krótkiej, ale zawsze przerwie. I do kolejnego wniosku doszłam, że mnie nie jest dane szczęście, że nie jest mi dane cieszyć się z czegoś. Bo to już nie pierwszy raz tak jest, że jak coś miłego mnie spotka, to zaraz dostaje dziesięć razy mocniejszego kopa, lub kilka drobniejszych i wszystko co złe zwala się na moją głowę i przyćmiewa to co miłe...

Czytając wypowiedzi podczas uaktualniania listy, którą zamieszczam na końcu mojej wypowiedzi trafiłam na zdanie, które warto przypomnieć:
Cytat:
Napisane przez koKOro Pokaż wiadomość
jeśli Dziewczynki zauważacie, że inne osoby w tym wątku są wartościowe i wcale nie gorsze od innych to pamiętajcie, że tyczy się to też Was. Nam DDA pod takimi względami niczego nie brakuje, a czasem nawet mamy więcej zrozumienia i wyczucia. Warto to sobie przemyśleć
Tu oczywiście ukłony w kierunku autorki tych słów.
I żeby nie było tu zaprzeczenia do poprzednich słów - staram się myśleć tak, jak ujęła to koKOro, sytuacja tego nie zmieniła..

A oto lista:
1dwa3
1mmaaggddaalleennaa
25malinka10
Acka
adusiorek
Ag_nes
agnes188
agusik82
aiko83
Ainuzi
akusia 781
Alexandra00715
Alexandra777
aliszja.p
Allen15
alufa
Amazoniak
Ameliaaa
anamnezis
-angel-
aniaskł
aniko 23
anitka12345
annagaj
Ann_ka
Annyah
AnQś
anuteczka
Apiska
aramisu
asiaczek_
asia_z
asiorro
Audacieux
avanturnica
ave_girl
Baby Lu
bajeczka000
Beatka 23
Bethia
bibiana666
_Biedronka_
Blonde_Stranger
BlueAngel85
briefowa
bubble_gum
Buena Dzidzia
BuryKotZPiwnicy
Cameron
cala-w-trawie
Candy Killer
Cannabis84
Carmela
_carmen_
cc_chanel
ChemicalRomance
Cherry Blossom Girl
ciaszunia
Classic
Cloveer
coccinella7
cookie
creativve
Crocifissa
cu.Kinia
cytrynowo_piaskowa
czarna_kawa80
Czarownicy Pies
Cześka
daigee
DamaDiamentowA
Darcia137
dariazzz
DarkNoir
dda
dede1122
deser czekoladowy
dioska
Diriana
discotraxx
Divine18
dodo79
doduŚ
dojna komarzyca
Doli
dominisia21
Dzierka
Edycia15
eevciaa
E.J.
eleven
emaiko83
emmos
ending
enii
erratic
Euphoria88
everlasting love
evilcia
evvelle
Ewa_20
ewakuacja
ewelinka15
_Ewelka___
familiar_feeling
fonefa
fortunately
FrAnKy_PuNky
FrEzJa999
glamkitten
gofimi
Gofrzyca
Gosia_14
Grazin
Greenpeace
gryx82
Guuusiaa
hecate
hmat
honey999
Hrabina Dracula
Idulka
ines85
Ines-ka
infante
intransitive
iwONKA595
izabelle
Izaluka
jamena
ja nie ja
jednatakajest
Je_Taime
joan
jojla
josiee
judyta96
julittaa22
justme
justyna_dt
kasia20a
Kasia.234
kasiaberlin
Kasienka24
Katarzynka198
KATESIA
kejci100
kejti1987
Kicia_Wampirzyca
kikaczka
kiniaczeq
kithara
KittenFromHeaven1989
klaaa
klaudiaa1419
Kloto
kobietka_18
kochaneczka
koKOro
koniukov
Kota-Ola
kroofk@
kropka241
kropka75
ksz23
kulbit
Kumka23
kwaska
lacrimaa
Lavie
lejka
lesna-poziomka
leuwen
LifeIsSoSad
Liiii
Lil Bon Bon
LilFrenchie
LimetkaBebe
little J
LOLA
LoLcIa123
Lost in thought
lucaa_rules
lucy1979
luksia
***luna
Lynn
m0107b
madaleine
madame paranoja
Maddie
Madusia23
madziarek1
magicgirl
maja090
Makiko
MalaCzarnaXS
Malika22
mallinka86
Mallutka
maloja
małaMAŁAmi
małgosia_
mandarinka
Maniwa
Marcc
marea
Margaret90
Martyska001
maud11
maugoszatka
Mead
meesha
megi b
melancholic girl
mery002
M.e.w.
mgrONA
michaska90
migotka88
mikuszka
Mili_
mimi44
minya
miriam110
Miśka84
Miviki666
Miyaka17
mmmaaarrr
modliszka84
mogwaica
moj_ci_on
mollyy
moniczka_2010
monika1001
m0nka
morenica
Motylek Truskawkowy
Mrrau
muammamija
musicman
Mysia_
MysiaMi
naatalia
Nadin
Natasia00
Nathaliaczek
nati.
nati2_
natiszku
natka294
nefre
nelka26
nemezis24
nikt ważny
nillka88
niskierka
nnajnna
nov@
och
ocia861
ojp
okocyklonu
olka@@@
onemi
owca79
owieczka_34
paolkka
partita78
pati838
paticzka3
paty007
paulka0124
pink69
PinkPanterr
pipi1984
piwusia5
pocalunekwampira
polka_
Ponura
PopiołyFeniksa
porazka
proomyczek
pyska17
qwe321
reverse
rosiek
roxyy18
rozusia
ryba_22
rybenka_
sabatina
sabbatha
sadex
samarah
Sanderek
sanetka
Schatzsi
Sc-laja
selfish
Senses Woman
Serendipity
seroxatomanka
Sigfa
silje82
Simbat
slavi87
SONIA2712
stargazer
styska
Superchic(k)
Surimi
Sweet_21
sylweczka
skubana
tangleofnatumi
Tataraczka
terakota
the_sania
the-scarlet-garden
TheSweetestGirl
today
tola150
trynyti
Unknowgirl
vajo
veira
venuss1
Verderben
veronika2005
viconiaa
vivere Q
vivian
Vivien
*Vivi*
vogelek
WaxnMaedL
wilczyca
wikakika
witch_18
Wisienki
Wizazanka492
wskazówka
wtajemniczona
xyzgirl86
Zakochana18
ziberka
Zmiennaa
zmxncbv
zołziak
żuliett
351 osób...
__________________
Przegrałam swój najlepszy czas...
MARZENIA I MIŁOŚĆ BOLĄ...


Edytowane przez kroofk@
Czas edycji: 2010-03-14 o 10:48 Powód: Dopisek...
kroofk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 16:41   #2766
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Dda

Czy ja też mogę się przyłączyć do was?
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 17:13   #2767
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dda

Deser Czekoladowy, witaj
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 17:23   #2768
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Dda

Ta lista jakoś mi humor poprawiła To, że tam jestem, mimo że tylko raz tutaj napisałam, tak pokrzepiająco na mnie wpłynęło. Pamiętajmy, że jesteśmy wyjątkowi; w końcu nie ma dwóch takich samych osób na świecie, prawda?

Zaczynają mi się objawy okresu (który ma byc dopiero za 2 tygodnie :/) i przez to cholernie na mnie wpływają wszelkie sytuacje związane z tatą. Już i tak staram się wracac do domu jak najpóźniej, żeby nie spędzac z nim zbyt wiele czasu, bo wiem że potem się nie będę mogła skupic na nauce, a walczę o czerwony pasek na koniec roku. Macie jakieś sposoby jak się wyłączyc na otoczenie i pewne sytuacje?
reverse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 18:28   #2769
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Dda

Mnie kiedyś pomagały tabletki uspokajające, po których zwyczajnie olewałam wszystko wokół, ale nie jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza na dłuższą metę. Teraz staram się chłodno patrzeć na to co dzieje się w domu. Staram się, żeby czyjeś złe emocje nie przelewały się na mnie, przez to jestem jakby mnie sfrustrowana i mogę się skupić na swoich zajęciach.
Mnie ta lista zdołowała. Bardzo dużo nas.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 18:34   #2770
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Dda

A mi poprawiła humor. Bo jest 321 osób, które mnie rozumieją i w pewnym stopniu czują to, co ja
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 18:44   #2771
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Dda

To fakt, że dołująca może byc ilośc nas, ale to, że szukamy zrozumienia i staramy się nie tłumic wszystkiego w sobie, jest budujące Lepiej chyba szukac dobrych stron we wszystkim, niż skupiac się na złych (wpływ: "Pollyanna" Eleanor H. Porter - książka mojego dzieciństwa).
reverse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 19:14   #2772
25malinka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 176
Dot.: Dda

cześć, kochane chciałam sie dowiedzieć czy macie problem w relacjach z Waszymi chłopakami ?? Czy wszystkich dda to dotyczy? Bo ja załamuje ręce, mam bardzo kochanego, wyrozumiałego chłopaka a wciąż szukam dziury w całym. Strzelam fochy o byle co. Jest mi z tym źle, nigdy nie przypuszczałam że ojciec alkoholik może tak zniszczyc czlowiekowi nie tylko dzieciństwo ale i dorosłe życie.
Ja potrzebuje ciągłej bliskości, czasem czuje że zamęczam chłopaka sobą, ciagle sie do niego tule, całuje, chce żeby był blisko. W nocy najbezpieczniej zasypiam kiedy dotykam jego ręki, kiedy jest blisko. To smieszne wiem ale mam takie głupie zachowania z którymi nie radze sobie. Czuje ze mam taki ubytek w miłości, że nie czułam się nigdy kochana.
25malinka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 20:36   #2773
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez 25malinka10 Pokaż wiadomość
cześć, kochane chciałam sie dowiedzieć czy macie problem w relacjach z Waszymi chłopakami ?? Czy wszystkich dda to dotyczy? Bo ja załamuje ręce, mam bardzo kochanego, wyrozumiałego chłopaka a wciąż szukam dziury w całym. Strzelam fochy o byle co. Jest mi z tym źle, nigdy nie przypuszczałam że ojciec alkoholik może tak zniszczyc czlowiekowi nie tylko dzieciństwo ale i dorosłe życie.
Ja potrzebuje ciągłej bliskości, czasem czuje że zamęczam chłopaka sobą, ciagle sie do niego tule, całuje, chce żeby był blisko. W nocy najbezpieczniej zasypiam kiedy dotykam jego ręki, kiedy jest blisko. To smieszne wiem ale mam takie głupie zachowania z którymi nie radze sobie. Czuje ze mam taki ubytek w miłości, że nie czułam się nigdy kochana.
A ja Cię doskonale rozumiem. Potrzeba bliskości jest naturalna. Każdy DDA ma deficyt. Mój TŻ też jest bardzo wyrozumiały, ja z kolei obserwuję moje zachowanie i staram się rozróżniać wpływ alkoholików na moje życie od zwykłych reakcji- czyli usiłuję mówić otwarcie o moich potrzebach (terapia pomaga) nie szukać dziury w całym, analizować wszystko od strony logicznej i rozmawiać o tym z TŻ- omawiać moje obawy i wnioski, bez kłótni, pretensji, a potem dochodzimy do porozumienia. Grunt to rozmowa i zrozumienie swoich uczuć
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 22:01   #2774
25malinka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 176
Dot.: Dda

Cherry Blossom Girl - z jednej strony ciesze się że nie jestem sama, że jest nas tak dużo, że możemy sie wspierać, a z drugiej strony to takie przykre że tylu ludzi sie z tym zmaga.

Mam wiele symptomów DDA, jednak te kontakty damsko - męskie nurtują mnie najbardziej. Chyba dlatego ze za żadne skarby nie chciała bym stracic swojego chłopaka. Czasem jak się zastanawiam po fakcie o jaka bzdurę na niego nakrzyczałam to chce mi sie płakać. Bardzo poruszyło mnie kiedyś kiedy pierwszy raz byłam u psychologa, on zapytał mnie o sex, jak mi sie układa i tak drążył ten temat i drążył wiec pomyslałam - zboczeniec a nie psycholog. A moze chodziło mu o ta bliskość hmm dziewczyny spotkałyscie sie z tym ?? Bo mnie to zdiwiło że ja mówiłam o tym że mi ciężko bo ojciec taki i taki jest a on za chwile wyskoczył jak filip z konopii - czy mam chlopaka i o sex zapytał.
25malinka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 22:44   #2775
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez 25malinka10 Pokaż wiadomość
Cherry Blossom Girl - z jednej strony ciesze się że nie jestem sama, że jest nas tak dużo, że możemy sie wspierać, a z drugiej strony to takie przykre że tylu ludzi sie z tym zmaga.

Mam wiele symptomów DDA, jednak te kontakty damsko - męskie nurtują mnie najbardziej. Chyba dlatego ze za żadne skarby nie chciała bym stracic swojego chłopaka. Czasem jak się zastanawiam po fakcie o jaka bzdurę na niego nakrzyczałam to chce mi sie płakać. Bardzo poruszyło mnie kiedyś kiedy pierwszy raz byłam u psychologa, on zapytał mnie o sex, jak mi sie układa i tak drążył ten temat i drążył wiec pomyslałam - zboczeniec a nie psycholog. A moze chodziło mu o ta bliskość hmm dziewczyny spotkałyscie sie z tym ?? Bo mnie to zdiwiło że ja mówiłam o tym że mi ciężko bo ojciec taki i taki jest a on za chwile wyskoczył jak filip z konopii - czy mam chlopaka i o sex zapytał.
No to tak. Mam za sobą terapię u dwóch psycholożek i one nie pytały. Za to na pierwszej wizycie u psychiatry pan zadał mi to pytanie- czy uprawiam seks, czy mam orgazmy i czy daje mi to przyjemność. Także to normalne, tu pewnie chodzi o umiejętność przeżywania przyjemności i umiejętność "brania czegoś" od kogoś, z czym dda ma problem.
Odkąd biorę antydepresanty przestałam mieć wyrzuty sumienia z powodu współżycia, a nawet nie wstydzę się okazać Ukochanemu, że Go pragnę

Edytowane przez Cherry Blossom Girl
Czas edycji: 2010-10-27 o 23:27
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 12:15   #2776
paolkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: Dda

Jestem kolejna DDA napisalam bo sie nie wstydze, ale czy cos jeszcze chcialabym dodac nie wiem chyba nie, bo wiem ze gdybym zaczela mialybyscie troche czytania ...dodam tylko, ze moj ojciec nie pije od jakichs 4 lat, smieszne ale az boje sie o tym pisac, zeby nie zapeszyc, zeby to wszystko znowu nie wrocilo ...
paolkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 13:00   #2777
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Dda

Czy elementem terapii jest wybaczenie rodzicowi ?
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 13:07   #2778
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Dda

Pewna nie jestem ale wydaje mi się, że nie. Chociaż to pewnie zależy od każdego z osobna. Ja rozmawiałam z terapeutką, że nie potrzebuję niczego takiego. Nie chcę mu wybaczać, nie mam ochoty mu niczego ułatwiać. Dla mnie jest skreślony całkowicie. Nie ma takiego obowiązku.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 15:35   #2779
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Pewna nie jestem ale wydaje mi się, że nie. Chociaż to pewnie zależy od każdego z osobna. Ja rozmawiałam z terapeutką, że nie potrzebuję niczego takiego. Nie chcę mu wybaczać, nie mam ochoty mu niczego ułatwiać. Dla mnie jest skreślony całkowicie. Nie ma takiego obowiązku.
To dobrze.
Nie planuję terapii, bo jakoś nie umiem o tym rozmawiać na żywo, ale być może kiedyś się zdecyduję, jednak o wybaczeniu nie może być mowy, bo problem nie minął i ojciec nie chce, by minął.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 18:33   #2780
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Dda

U mnie jest właśnie podobnie i myślałam, że terapeutka będzie dążyła do tego, żebym wybaczyła (trochę się naczytałam zanim poszłam na terapię) ale nic takiego nie miało miejsca. Jeśli czujesz, że nie jest Ci to potrzebne i nie chcesz tego to nikt Ci nie może nakazać ani nie jest to jakimś koniecznym warunkiem do spełnienia.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 11:06   #2781
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Dda

a ja ostatnio dostalam na terapii za zadanie okreslic jej cele. i mam m. in." na liscie" wybaczenie ojcu oraz matce. wiec to zalezy od osoby. ja chce. moze niedlugo pojawia sie u nas dzieci, niech maja z dziadkami dobry kontakt.
__________________


Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2009-11-11 o 11:10
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 11:58   #2782
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Dda

Właśnie o tym mówiłam . Ja też określałam swoje cele czy oczekiwania. I nawet na ostatnim miejscu nie było mowy o wybaczeniu. Jeśli chodzi o dzieci.. to może zabrzmi to strasznie ale liczę, że on tego nie doczeka.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:13   #2783
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dda

Ja też nie mam zamiaru wybaczać. Nie muszę. Zrobiłabym to tylko z mojego DDAdowskiego poczucia obowiązku i że tak wypada i trzeba bć idealnym.
A ja nie chcę.
Zamierzam pracować nad sobą i robić to, co chcę, nie to co powinnam. Wtedy nabiorę szacunku do siebie i inni będą to respektować.
Nie działa na mnie argument, że "ojca mam tylko jednego".
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 16:23   #2784
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Dda

Oj te "argumenty" to są śmieszne po prostu. Ja swego czasu słyszałam " co jak co ale to jest jednak ojciec". Guzik z pętelką. Być ojcem a nazywać się nim to 2 bardzo różne i odległe sprawy.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 16:36   #2785
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Oj te "argumenty" to są śmieszne po prostu. Ja swego czasu słyszałam " co jak co ale to jest jednak ojciec". Guzik z pętelką. Być ojcem a nazywać się nim to 2 bardzo różne i odległe sprawy.
Dokładnie.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 18:28   #2786
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Dda

Mam tak samo. Tylko,że ja na argumenty typu "to Twoj ojciec" "Ojca ma sie jednego" itp reaguje już agresywnie. Ci, ktorzy to mowia nie maja zielonego pojecia o tym co "ten moj jedyny ojciec" zrobil z moja psychiką, z moim patrzeniem na świat.
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 20:06   #2787
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dda

Ja też. Zaczynam reagować agresją na jakiekolwiek próby ułożenia mnie pod kątem osoby uległej względem mojego ojca. A ja nie dam się babciom i nie posłucham.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 06:47   #2788
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
Ja też nie mam zamiaru wybaczać. Nie muszę. Zrobiłabym to tylko z mojego DDAdowskiego poczucia obowiązku i że tak wypada i trzeba bć idealnym.
A ja nie chcę.
Zamierzam pracować nad sobą i robić to, co chcę, nie to co powinnam. Wtedy nabiorę szacunku do siebie i inni będą to respektować.
Nie działa na mnie argument, że "ojca mam tylko jednego".
Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Oj te "argumenty" to są śmieszne po prostu. Ja swego czasu słyszałam " co jak co ale to jest jednak ojciec". Guzik z pętelką. Być ojcem a nazywać się nim to 2 bardzo różne i odległe sprawy.
Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Mam tak samo. Tylko,że ja na argumenty typu "to Twoj ojciec" "Ojca ma sie jednego" itp reaguje już agresywnie. Ci, ktorzy to mowia nie maja zielonego pojecia o tym co "ten moj jedyny ojciec" zrobil z moja psychiką, z moim patrzeniem na świat.
tez sie kiedys zapieralam ze nie ale jak niedawno byl na granicy i naprawde moglam go stracic to zrozumialam ze jednak tego potrzebuje. nie dla kogos, nie dla niego tylko dla siebie. nie potrafie napisac dlaczego, podac "rozsadnych argumentow", wiem tylko co mi w duszy gra.
wiec na razie pozostane w "mniejszosci'
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 10:12   #2789
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: Dda

Ja też nie jestem za tym by wybaczać za wszelką cenę. Ojciec? Phi. Dawca spermy. Lub dawczyni jajeczka w przypadku matki. Jeśli ktoś nie potrafi być rodzicem to po co mu za wszelką cenę wybaczać (jeśli pójdziemy za argumentem "to jest jednak ojciec/matka)...
__________________
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 10:47   #2790
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Dda

już o tym gdzieś pisałam ale pewnie zginęło w czeluściach wizażu

To jest trochę jak z rozstaniami z mężczyznami, by przejść do nowego rozdziału jedni potrzebują wybaczyć/zapomnieć, a innym wystarczy przeżyć ból/rozczarowanie, wybaczenie to jakaś drugorzędna sprawa, która moźe przyjść ale niekoniecznie.

Ja jeszcze nie wiem czy potrzebuję wybaczyć moim rodzicom.
Na razie przeszłam przez złość, teraz czuję żal
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.