jakie macie oprawki? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-15, 08:19   #1
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328

jakie macie oprawki? ;)


Od ładnych już kilku lat wybieram oprawki metalowe, ale coraz bardziej mnie irytują. Jako największy minus wskazałabym odpryski, które wcześniej czy później się pojawiają. Ostatnio jednak trafiłam na tak felerną sztukę, że już tydzień po zakupie zaczęły z nich wyłazić druty. Chodziłam z tym do optyka, powiedział, że pod wpływem wytwarzanego ciepła oprawki pracuję i szkielet zaczął wyłazić Spiłował to, zasylikonował, a po kilku dniach... znowu to samo. Byłam tam jeszcze kilka razy, ale jest to problem nawracający Musiałabym tam latać, aż cały szkielet by wylazł... Mniejsza.

Chodzi o to, że po tej historii zraziłam się do metalowych, rozważam teraz zakup plastikowych. I sama nie wiem, czy nie wpadnę z deszczu pod rynnę....

Ciekawa jestem ile z Was wybiera plastikowe oprawki i dlaczego?

Rozważam jeszcze patentki... mniejszy obszar dla irytujących odprysków
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 08:56   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Od ładnych już kilku lat wybieram oprawki metalowe, ale coraz bardziej mnie irytują. Jako największy minus wskazałabym odpryski, które wcześniej czy później się pojawiają. Ostatnio jednak trafiłam na tak felerną sztukę, że już tydzień po zakupie zaczęły z nich wyłazić druty. Chodziłam z tym do optyka, powiedział, że pod wpływem wytwarzanego ciepła oprawki pracuję i szkielet zaczął wyłazić Spiłował to, zasylikonował, a po kilku dniach... znowu to samo. Byłam tam jeszcze kilka razy, ale jest to problem nawracający Musiałabym tam latać, aż cały szkielet by wylazł... Mniejsza.

Chodzi o to, że po tej historii zraziłam się do metalowych, rozważam teraz zakup plastikowych. I sama nie wiem, czy nie wpadnę z deszczu pod rynnę....

Ciekawa jestem ile z Was wybiera plastikowe oprawki i dlaczego?

Rozważam jeszcze patentki... mniejszy obszar dla irytujących odprysków
Mam od zawsze metalowe i nigdy żadnego odprysku nie miałam, może jakieś słabe firmy wybierasz. Z moimi robię wszystko, biedne wiele przeszły i nigdy takiego problemu nie miałam

Co do patenek, mojemu ojcu odkształcały się A takie pół patenki pół metalowe nieźle się u mnie trzymają, choć podobno czasem zdarza się, że te linki (?) puszczają.

Ja przymierzam się teraz do zakupu plastikowych oprawek ze względu na nieco inne umocowanie/kształt nosków
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 09:02   #3
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Szczerze, to nigdy nie wybierałam oprawek ze względu na firmę, tylko na kolor i kształt I zawsze płaciłam za nie jakieś 300 zł. to mało? Wiem, że można dostać dużo droższe (ale to zawsze identyfikowałam ze znaczkiem znanej marki), ale i znacznie tańsze... hmm....
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 09:10   #4
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Są lepsze i gorsze firmy niestety, tak samo modele. Ja też mniej więcej wybieram w takiej cenie, bo szkła mnie już i tak drogo kosztują :P
Zwracam uwagę na to jak są wykonane (pewne modele jest jednak łatwiej uszkodzić), czy będą pasowały do szkieł (niektóre nie pasują) i ich potencjalną "wytrwałość". Ale tutaj w dużej mierze powinien pomóc optyk...
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 09:15   #5
eudoxia
Raczkowanie
 
Avatar eudoxia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 273
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Mam plastikowe, z metalowymi miałam podobny problem, farba odłaziła i jeszcze noski się robiły takie brzydkie zielone, do tego się odkształcały. Patentki u mnie odpadają, za grube szkła i duża różnica między nimi. Poszłam więc w drugą stronę i wybrałam wyraziste plastikowe oprawki - polecam, noszę już czwarty rok i nic się nie dzieje, wygodne, nic nie odpryskuje, no i zniknął i problem z nieestetycznymi i niewygodnymi noskami
eudoxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 11:10   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Również przetestowałam już różne metalowe oprawki, które w końcu zmieniłam na plastikowe (teraz mam czarne retro). Co najważniejsze nie mają tych wstrętnych nosków, które się wyginały, zmieniały kolor i uwierały.
Jak na razie zostaję przy plastikowych.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 11:35   #7
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Dobrze nosi mi się tylko plastikowe. Aktualne mam ponad 2 lata, noszone codziennie i nie mają ani jednej ryski, nic się z nimi nie dzieje, w moim odczuciu są takie jak w dniu zakupu. Nie wiem czy to kwestia firmy czy szczęścia, ale następne też kupię plastikowe i też z wyższej póki cenowej (takie lubię, patrzę na model i jak mi pasuje i na firmę).
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-15, 11:55   #8
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

ja mam plastik z metalowymi zausznikami i bardzo mobilnymi zawiasami, ale głównie dlatego, że bardzo poniewieram okulary (zdarza mi się np. w nich zasnąć)
wygodne, ale nie podobam się sobie i cieszę się, że niedługo będę musiała je zmienić
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 12:41   #9
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Mam plastikowe od 2 lat i wyglądają jak nowe, nic się z nimi nie dzieje
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 14:22   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

A ja mialam i zwykle metalowe( dostalam alerii na nikiel), metalowe bezniklowe , plastkowe. Nastepnie bezoprawkowe tytanowe, bezoprawkowe stalowe i obecnie bezoprawkowe w ktorych boki sa metalowe ale zatopione w plastiku.

Najlepiej czuje sie w tych bezoprawkowych. Tytanowe nie mialy zawiasow, pozostale z zawiasami. Jak w zeszlym roku zmienialam oprawki pomyslalam ze wroce do plastiku, nie bedzie problemu ze jak kolor sie troche ze stali zetrze, to oprawki nie beda mnie uczulac( tytanowe to duzy wydatek i nie chcialabym znow go popelniac, choc musze przyznac ze nosilam je 10 lat). Niestety jak oprawka w pasujacym mi ksztalcie, to jak zwykle za waska i zle lezala na nosie, zbyt nisko( ogolem mi okulary leza nisko, ale za nisko tez nie moze byc). jak oprawka szerokoscia byla ok, to byla kanciasta, a taki ksztal nie pasuje mi do ksztaltu twarzy. Jak udalo sie cos znalesc( raptem jedne na caly sklep) to kolor mi nie pasowal i ogolem uwazam, ze mam zbyt wyrazny ksztalt twarzy i lepiej mi w delikatnych okularach. Poszukalam w bezoprawkowych i znalazlam , bardzo szybko. Oczywiscie orginalne szkla nie byla dla mnie ok i ogolem okulary za waskie, ale z moimi ksztaltami szkiel bylo prawie idealnie. Pozniej mi jeszcze lekko rozciagnieto okulary i juz nic nie cisnie. Okulary leza jak nalezy, jest wygodnie, nie musze sie obawiac ze boczki gdzie dotykaja skore sie wytra z koloru i zaczna uczulac.
Bezoprawkowe okulary nosze od 15 lat i na takich sie moja kariera zakonczy. Zdecydowanie latwiej je dopasowac do ksztaltu twarzy, a plastiku czy metalu nie dopasuje, jak sa za waskie i za kanciste takie tez pozostana.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 18:04   #11
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Kryterium nr 1: bez nosków, plastikowe
Kryterium nr 2: czarne oprawki
Kryterium nr 3: mają pasować do twarzy
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-15, 18:41   #12
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Od 25 lat mam plastikowe bez nosków, to główne kryteria
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 18:45   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Cytat:
Napisane przez palomama Pokaż wiadomość
Kryterium nr 1: bez nosków, plastikowe
Kryterium nr 2: czarne oprawki
Kryterium nr 3: mają pasować do twarzy
kiedyś tam to brzydkie robili plastiki, jakieś takie tandetne to nosiłam metalowe, ale jak mąż po raz kolejny dostał w pracy bon na okulary i wybraliśmy przepiękne czarne plastiki to też zaszalałam, i moje spełniają wszystkie 3 punkty, no i jestem zachwycona
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 21:37   #14
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

plastikowe, bez nosków
są lekkie i nie cierpie nosków, wiec wybór jasny
patentki u mnie odpadają i cienkie metalowe oprawki również - pomijając, ze mają noski to wyglądam w nich jak piwo z sokiem i się sobie nie podobam
raczej niska półka cenowa -wymieniam szkła co roku, czasami co pół roku, a lubie wtedy zmieniac oprawki, jak mam szanse
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 08:41   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Plastikowe bez nosków. W kolorze bordowawym.
Wizażanki mnie oświeciły , ze plastikowe oprawki to żadna wiocha i że okulary wcale nie muszą mieć nosków.

Pierwszy raz w życiu, jestem zadowolona z okularów, nie przeszkadzają mi, nawet chętnie je noszę.


Wcześniej miałam zawsze metalowe, z noskami. Szczerze ich nienawidziłam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 11:08   #16
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

miałam metalowe jakieś 10 lat temu i w sumie chodziłam w nich dwa lata ale też mnie wkurzały chociaz w sumie przez te 2 lata nic się z nimi nie działo, teraz od 2 lat mam plastikowe czarno-białe i jestem mega zadowolona ;-) zapłaciłam za same oprawki coś koło 200zł nie tak dużo ale muszę powiedziec że nic się z nimi nie dzieje, wyglądają jak nówki ;-)
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 13:31   #17
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Jak widać plastikowe rządzą
Chyba zdecyduję się na takie
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:40   #18
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

plastiki po 6 latach moja ukochana para pękła ale nosiły się idealnie biorąc po uwagę fakt, że wszystko szybko niszcze i ciągle mi z łap wylatuje
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 17:06   #19
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Plastikowe, bez nosków Główne kryterium: podobać się sobie.
Od niedawna mam plastiki i wreszcie podobają mi się bez zastrzeżeń, nie wróciłabym dobrowolnie do metalowych, które nosiłam kilkanaście lat
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 17:45   #20
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 979
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Plastikowe bez nosków. W kolorze bordowawym.
Wizażanki mnie oświeciły , ze plastikowe oprawki to żadna wiocha i że okulary wcale nie muszą mieć nosków.

Pierwszy raz w życiu, jestem zadowolona z okularów, nie przeszkadzają mi, nawet chętnie je noszę.


Wcześniej miałam zawsze metalowe, z noskami. Szczerze ich nienawidziłam.
Też muszę wymienić w końcu moje metalowe
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 21:20   #21
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Od miesiąca mam pierwsze okulary i wybrałam matowe plastiki bez nosków. Metalowe oprawki bardzo mi się nie podobały no i wydały się strasznie ciężkie.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 10:09   #22
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Plastikowe czarno-białe z z dwoma kamieniami po jednej stronie i noskami wtopionymi w oprawki.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 15:59   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

jak nosiłam metalowe to farba odchodziła po jakiś 2-3 latach. i to w zasadzie na grzbiecie nosa. cenowo nie schodziłam poniżej 500zł za same oprawki bez szkieł. teraz mam plastikowe i jestem ciekawa, jak długo mi posłużą.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 14:19   #24
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
kiedyś tam to brzydkie robili plastiki, jakieś takie tandetne to nosiłam metalowe, ale jak mąż po raz kolejny dostał w pracy bon na okulary i wybraliśmy przepiękne czarne plastiki to też zaszalałam, i moje spełniają wszystkie 3 punkty, no i jestem zachwycona
Zazdraszczam jak ostatnio, tzn w zeszlym roku( pisalam o tym wyzej) robilam nowe okulary to wlasnie przymierzalam a przymierzalam czarne plastikowe oprawki. Nie dosc ze w macie mi nie ladnie, to wogole w czerni mi nie ladnie, nawet w tym blyszczacym plastiku. Mam taki typ urody ze mi ten kolor urode odbiera. Oprawki wygladaja na ciezkie( nawet te calkiem z cienkiego plastiku) i takie klockowate. Nawet obsluga optyka potwierdzila to. Czern nie dla mnie
Wygladalam w nich jak ten opis ponizej

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
wyglądam w nich jak piwo z sokiem i się sobie nie podobam
dodam jeszcze ze innym tez sie nie podobalo
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 15:00   #25
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Solidne plastikowe bez nosków - gdyby nie to, że wewnątrz są białe czyli już żółtawe od kremu z filtrem i może podkład, to byłyby moje najbardziej udane oprawki a okulary noszę od bobasa czyli 23 lata metalowe odpryskują, metalowe z żyłkami można popsuć jeśli się je zdepnie lub na nich usiądzie , te są naprawdę bezproblemowe. Polecam jednak dobrego optyka, my całą rodziną kupujemy u jednego - ceny są spoko, chyba zazwyczaj ok 200zł a nigdy nic się nie popsuło odpryski to kwestia dość długiego czasu noszenia, poza tym każde moje okulary kiedyś spadły czy zostały podeptane i co, najwyżej musieli mi je lekko naprostować
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 15:42   #26
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Jak byłam dzieckiem nosiłam metalowe, ale szybko schodziła z nich fara, całe szczęście, że wtedy wymieniało się je co 1, 2 lata. Od dobrych kilku lat noszę plastiki i sobie chwalę, jedyna wada to niestety pastiki matowieją i robią się na nich takie jakby białe naloty. Od razu uprzedzę robiło się to na tanich (100zł), droższych (190zł) i jak dla mnie okrutnie drogich (700zł) oprawkach. Co ciekawe na tych najdroższych zrobiło się to najszybciej, mimo że o te okulary dbałam najbardziej (odkładane zawsze na prosto, bez składania zauszników). Ale i tak kocham je najbardziej na świecie i myślę o kupie tego samego modelu w innym kolorze. Również należę do osób, które nie mogą mieć czarnych oprawek, źle w nich wyglądam.
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 19:23   #27
jenna2202
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Plastikowe bez nosków, dwukolorowe (błękit od wewnątrz, czarne na zewnątrz). Okulary noszę od 17 lat, przerabiałam X oprawek, ale własnie z tych plastikowych jestem najbardziej zadowolona. W metalowych z noskami czułam się staro, nie wiem, dlaczego.
jenna2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 19:51   #28
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

plastiki bez nosków.
nienawidzę nosków - odpadają w najmniej odpowiednich momentach....
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 12:48   #29
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Ja noszę i chyba skończę na patentach.

Okulary noszę od wielu wielu lat, spostrzeżenia:

- nigdy nie odprysnęły mi żadne z metalowych (oprawki do max 200 zł żadne wyższe półki), aleeee teraz to mi się żadne nie podobają

- plastikowe - na biało czarnych biel po latach nieco zżółkła poza tym były ok ale ciężkie

- wszystkie noszę z noskami, tylko w jednych miałam problem bo odpadały, ale zaufany optyk poprawił druciane mocowania i już było ok

- żadne nie są tak lekkie jak bezoprawkowe.

Pewnie jestem przewrażliwiona, ale przy sporej wadzie, waga nawet plastikowych szkieł i oprawek jest odczuwalna, po całym dniu czuje się je - na nosie albo uszach.
Przeszkadza mi to a patenty z pocienianymi szkłami są leciuteńkie.
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 13:32   #30
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: jakie macie oprawki? ;)

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość

- wszystkie noszę z noskami, tylko w jednych miałam problem bo odpadały, ale zaufany optyk poprawił druciane mocowania i już było ok

- żadne nie są tak lekkie jak bezoprawkowe.
ja tez nigdy nie mialam problemow z noskami
i tez uwazam ze najlzejsze okulary to te bezoprawkowe

ostatnio dentystka mi zachlapala okulary i stwierdzila, ze mi je wyczysci. Alez byla zdziwiona ich lekkoscia jak miala je w dloniach
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-25 18:06:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.