Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 21:45   #1261
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Osobiscie nie czulam zeby zmiekly bo dotykam ich koncowki ,moze gdyby udalo mi sie je zlapac miedzy 2 palce wtedy faktycznie uznalabym ze sa miekkie.
mam przyciete na maxa od poczatku.

narazie nie martwie sie i nie stresuje jak bedzie je wyciagal chociaz samo zdanie "wziernik i rozszerzanie szyjki macicy' wprawia mnie w odretwienie ,czy ktos wie gdzie zapodaje sie znieczulenie ?gdzies w okolice krocza jak do porodu czy moze gdzies glebiej ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:53   #1262
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Osobiscie nie czulam zeby zmiekly bo dotykam ich koncowki ,moze gdyby udalo mi sie je zlapac miedzy 2 palce wtedy faktycznie uznalabym ze sa miekkie.
mam przyciete na maxa od poczatku.

narazie nie martwie sie i nie stresuje jak bedzie je wyciagal chociaz samo zdanie "wziernik i rozszerzanie szyjki macicy' wprawia mnie w odretwienie ,czy ktos wie gdzie zapodaje sie znieczulenie ?gdzies w okolice krocza jak do porodu czy moze gdzies glebiej ?
a porównywałaś nitki z tymi z paczki?bo ja tak ,więc jest różnica.nie są idealnie miękkie jak te do szycia,ale śluz je zmiękcza,więc wacuś t.z.-a się nie pokaleczy
do porodu podaje się znieczulenie do kręgosłupa
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 08:36   #1263
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a porównywałaś nitki z tymi z paczki?bo ja tak ,więc jest różnica.nie są idealnie miękkie jak te do szycia,ale śluz je zmiękcza,więc wacuś t.z.-a się nie pokaleczy
do porodu podaje się znieczulenie do kręgosłupa
nie dotyklam nitek posto z paczkie .

do porodu tak do kregoslupa ale do szycia w krocze a do zalozenie spirali gdzie ?na pewno nie do kregoslupa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 08:46   #1264
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
czy ktos wie gdzie zapodaje sie znieczulenie ?gdzies w okolice krocza jak do porodu czy moze gdzies glebiej ?
Niedługo będę miała zakładaną kolejną spiralę , tym razem w znieczuleniu - to będzie moja 3.
Na ten czas zostanę po prostu uśpiona ( znieczulona ogólnie) tak jak do innych zabiegów typu usuwanie polipa , itp. Innej opcji nie ma - tak przynajmniej twierdzi mój gin

Edytowane przez jasmin30
Czas edycji: 2008-04-22 o 08:55 Powód: błąd merytoryczny
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 08:57   #1265
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jasmin30 Pokaż wiadomość
Niedługo będę miała zakładaną kolejną spiralę , tym razem w znieczuleniu - to będzie moja 3.
Na ten czas zostanę po prostu uśpiona ( znieczulona ogólnie) tak jak do innych zabiegów typu usuwanie polipa , itp. Innej opcji nie ma - tak przynajmniej twierdzi mój gin
powaznie ? rozumiem ze przy tym bedzi eanestezjolog?
ile kosztuje taka przyjemnosc?

hm moze przy okazji mozna sobie cycki podniesc?;-)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 09:02   #1266
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bergamia Pokaż wiadomość
Ef28 co do nitek...ja mam tak krótko przycięte, że nie ma mowy o tym żebym je sama wyczuła a co dopiero TŻ, niektórzy lekarze przycinają nitki jeśli pacjentka o to poprosi...
Moje nitki zawsze zasysa do środka . Tylko raz, zaraz po założeniu wkładki mogłam je wyczuć jako miękkie , silikonowe niteczki . Z wyciągnięciem nie ma żadnego problemu . A i boli mniej niż zakładanie.

Cytat:
Napisane przez bergamia Pokaż wiadomość
Co do tej przerwy pomiędzy wkładkami...z jednej strony rozsądek nakazywałby żeby przerwę zrobić a z drugiej strony tak sobie myślę, że jak mi się tam wszystko zagoi, zaleczy, unormuje to czy po takiej przerwie znowu nie będę przeżywać masakry przy i po założeniu:-/? a jakbym zakładała od razu to moze uda się organizm oszukać i bolało nie będzie?? To taki mój dylemacik....a co lekarz to opinia, jedni mówia że można od razu nową zamontować inni, że trzeba zrobić przerwę....ja tej przerwy boję się tylko i wyłącznie z ww powodów...
Niedługo zakładam 3 wkładkę, ale mój gin nigdy nie wspominał o jakiejś przerwie...
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 09:06   #1267
Ef28
Raczkowanie
 
Avatar Ef28
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z chatki
Wiadomości: 43
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
hm moze przy okazji mozna sobie cycki podniesc?;-)


A poważnie to się wczoraj wystraszyłam....tak ględzę o tych nitkach,że takie twarde.....sprawdzam wieczorem------------ nie ma! wymacałam całą szyjkę i nie ma! No i co ja zrobię? wessało się czy jak? Z jednej strony dobrze, bo nie wystaje,ale jak w środku się przesunęła spiralka i nie będzie działać? O wyjmowaniu na razie nie myślę, bo jeszcze duuuużo czasu -mam nadzieję....

Ale widzę,że Jasmin się wsysa ,więc na razie się nie martwię,wręcz cieszę,że nic mi nie będzie musiała jutro gin grzebać.
__________________
"Mądrzy i głupi są nieszkodliwi-najgroźniejsze są półgłówki"
Ef28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 09:13   #1268
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
powaznie ? rozumiem ze przy tym bedzi eanestezjolog?
ile kosztuje taka przyjemnosc?

hm moze przy okazji mozna sobie cycki podniesc?;-)
Pewnie można a co!

Wkładkę zawsze zakładam prywatnie , ale tym razem "wybulę" aż 550 zł a nie 350 ( wyciągnięcie 100 +założenie 250 ). Zabieg przeprowadzony będzie na sali , nie w gabinecie, oczywiście przy asyście anestezjologa.
Jednak nie żal mi tych pieniędzy zważywszy jak ciężko znoszę jej "mocowanie" - kiedyś już pisałam o tym w wątku
http://szpital.matopat.pl/content/Fo...007-05-07.4320
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 09:17   #1269
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ef28 Pokaż wiadomość


Ale widzę,że Jasmin się wsysa ,więc na razie się nie martwię,wręcz cieszę,że nic mi nie będzie musiała jutro gin grzebać.
A wsysa się, wsysa
Nie martw się Efie - wszystko jest ok. A wkładka na pewno się nie przesunęła. Na początku też panikowałam i zadawałam mnóstwo pytań, a teraz....nawet nie pamiętam ,że ją mam
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 09:19   #1270
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jasmin30 Pokaż wiadomość
Pewnie można a co!

Wkładkę zawsze zakładam prywatnie , ale tym razem "wybulę" aż 550 zł a nie 350 ( wyciągnięcie 100 +założenie 250 ). Zabieg przeprowadzony będzie na sali , nie w gabinecie, oczywiście przy asyście anestezjologa.
Jednak nie żal mi tych pieniędzy zważywszy jak ciężko znoszę jej "mocowanie" - kiedyś już pisałam o tym w wątku
http://szpital.matopat.pl/content/Fo...007-05-07.4320
podziwiam odwage ,nie wiem czy bym sie zdecydowala na znieczulenie ogolne przy takim zabiegu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 09:24   #1271
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
podziwiam odwage ,nie wiem czy bym sie zdecydowala na znieczulenie ogolne przy takim zabiegu.
Dlaczego???? To raczej z tchórzostwa decyduję się na ten zabieg
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 09:44   #1272
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jasmin30 Pokaż wiadomość
Pewnie można a co!

Wkładkę zawsze zakładam prywatnie , ale tym razem "wybulę" aż 550 zł a nie 350 ( wyciągnięcie 100 +założenie 250 ). Zabieg przeprowadzony będzie na sali , nie w gabinecie, oczywiście przy asyście anestezjologa.
Jednak nie żal mi tych pieniędzy zważywszy jak ciężko znoszę jej "mocowanie" - kiedyś już pisałam o tym w wątku
http://szpital.matopat.pl/content/Fo...007-05-07.4320
Jasmin, dopiero wyczaiłam, ze jesteś z Piernikowa i w matopacie takie przyjemności robią. Kto Ci zakłada?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 10:10   #1273
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Jasmin, dopiero wyczaiłam, ze jesteś z Piernikowa i w matopacie takie przyjemności robią. Kto Ci zakłada?
Niezła nazwa...Piernikowo Dobre!

Od samego poczatku chodzę do dr.Szymańskiego. To on polecił mi wkładkę, bo tabletki nie dla mnie, a na lateks mam uczulenie. On też zaproponował założenie spirali w znieczuleniu.
Facet jest na poziomie, bardzo kulturalny. Naprawdę lubię do niego chodzić. A poza tym to świetny specjalista: kompetentny i rzeczowy. Zresztą ,w kolejce na wizytę czeka się przeszło 2 tyg, podobnie jak do dr.Wojtynka.
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 10:56   #1274
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jasmin30 Pokaż wiadomość
Dlaczego???? To raczej z tchórzostwa decyduję się na ten zabieg
no fakt mozna na to spojrzec i w ten sposob ;-)

ja boje sie znieczulenia ogolnego i ew. skutkow ubocznych.ale jak pomysle o wyciaganiu spirali na zywca to robi mi sie slabo ;-)nie wiem czy u nas jest taka mozliwosc.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:07   #1275
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie dotyklam nitek posto z paczkie .
a ja tak.możesz poprosić lekarza,żeby ci pokazał różnicę przez i po.
do porodu tak do kregoslupa ale do szycia w krocze a do zalozenie spirali gdzie ?na pewno nie do kregoslupa.
z tego co wiem jest jeszcze inna opcja.GŁUPI JAŚ.wszystkie metody musisz uzgodnić z lekarzem.do każdego rodzaju znieczulenia musi byc anestozjolog i poprzedzone badaniami.
jeśli chodzi o szycie krocza to się nie znieczula,czyba,że działa znieczulenie wewnątrzoponowe.
może są juz inne metody.ja nie pracuję w zawodzie już około 8 lat.a nauka się ciągle rozwija
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:13   #1276
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
no fakt mozna na to spojrzec i w ten sposob ;-)

ja boje sie znieczulenia ogolnego i ew. skutkow ubocznych.ale jak pomysle o wyciaganiu spirali na zywca to robi mi sie slabo ;-)nie wiem czy u nas jest taka mozliwosc.
Wyciąganie nie boli tak jak załozenie .W innym wypadku nie dałabym się znieczulić.
Pamiętam,ze też się bałam wyciągania, tym bardziej że nitki wessało , ale było znośnie.
Biorąc pod uwagę, jak bolesne jest dla mnie załozenie, a potem wielogodzinne bóle ( mogę je smiało porównać do porodowych) to wyciągnięcie jest pestką. Szkoda Twoich nerwów.
Oczywiście nieprzyjemne jest poszerzanie kanału szyjki, ale potem myk....i koniec. Głowa do góry. Nie panikuj
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:20   #1277
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

nie wiem czy wiecie,ale zakłada się i ściąga w pierwszych dniach miesiączki.nie pod koniec.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:22   #1278
Ef28
Raczkowanie
 
Avatar Ef28
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z chatki
Wiadomości: 43
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Co do znieczulenia to zalecają żele znieczulające bezpośrednio na szyjkę macicy przy zakładaniu. Nawet w ulotce piszą o tym. a ja w stresie zapomniałam spytać... Myślę,że to lepsze niż znieczulenie ogólne.
__________________
"Mądrzy i głupi są nieszkodliwi-najgroźniejsze są półgłówki"
Ef28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:31   #1279
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Question Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Facet jest na poziomie, bardzo kulturalny. Naprawdę lubię do niego chodzić. A poza tym to świetny specjalista: kompetentny i rzeczowy.
to prawda prowadził mi ciąże bardzo bardzo uważny i zawsze pamiętał jak mam na imię - warto i też chcę spiralkę wiec Jasmino mnie ucieszyłaś że robi to dobrze
ale założenie w znieczuleniu 250 to ile bez znieczulenia ta uciecha kosztuje w matopacie juz zerknęłam na stronę, a sama wkładka ile kosztuje ja bez hormon chcę??
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 11:34   #1280
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ef28 Pokaż wiadomość


A poważnie to się wczoraj wystraszyłam....tak ględzę o tych nitkach,że takie twarde.....sprawdzam wieczorem------------ nie ma! wymacałam całą szyjkę i nie ma! No i co ja zrobię? wessało się czy jak? Z jednej strony dobrze, bo nie wystaje,ale jak w środku się przesunęła spiralka i nie będzie działać? O wyjmowaniu na razie nie myślę, bo jeszcze duuuużo czasu -mam nadzieję....

Ale widzę,że Jasmin się wsysa ,więc na razie się nie martwię,wręcz cieszę,że nic mi nie będzie musiała jutro gin grzebać.
one chowają się w fałdach szyjki macicy.pogrzeb dobrze ,a znajdziesz .najprawdopodobniej schowała się koło punktu G.tak jak moja
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:46   #1281
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
to prawda prowadził mi ciąże bardzo bardzo uważny i zawsze pamiętał jak mam na imię - warto i też chcę spiralkę wiec Jasmino mnie ucieszyłaś że robi to dobrze
ale założenie w znieczuleniu 250 to ile bez znieczulenia ta uciecha kosztuje w matopacie juz zerknęłam na stronę, a sama wkładka ile kosztuje ja bez hormon chcę??
Patrillo, 250 to koszt bez znieczulenia, w znieczuleniu 550...Ja na twoim miejscu jednak przetestowałabym tańszą wersję - może Ciebie nie będzie bolało?
Ostatnio, tj .5 lat temu kupowałam wkładkę za ok.60-70 zł. nie wiem jak teraz?

Do tego dolicz 1 wizytę na umówienie się - jeszcze w zeszłym roku badanie + usg kosztowało 90 zł, ale teraz widzę podrożało , i po pierwszej miesiączce kolejne - kontrolne z usg -150 zł

Koszt niemały, ale naprawdę się opłaca
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:48   #1282
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jasmin30 Pokaż wiadomość
Patrillo, 250 to koszt bez znieczulenia, w znieczuleniu 550...Ja na twoim miejscu jednak przetestowałabym tańszą wersję - może Ciebie nie będzie bolało?
Ostatnio, tj .5 lat temu kupowałam wkładkę za ok.60-70 zł. nie wiem jak teraz?

Do tego dolicz 1 wizytę na umówienie się - jeszcze w zeszłym roku badanie + usg kosztowało 90 zł, ale teraz widzę podrożało , i po pierwszej miesiączce kolejne - kontrolne z usg -150 zł

Koszt niemały, ale naprawdę się opłaca
ALE MOŻNA POKOMBINOWAĆ.
UMÓWIC SIĘ NA BADANIE W PRZYCHODNI,ZBADAĆ CYTOLOGIE W PRZYCHODNI,A NA ZAŁOŻENIE DO GABINETY PRYWATNEGO .można spróbować.nie zpomnijcie o badaniu cytologii,
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:59   #1283
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ef28 Pokaż wiadomość
Co do znieczulenia to zalecają żele znieczulające bezpośrednio na szyjkę macicy przy zakładaniu. Nawet w ulotce piszą o tym. a ja w stresie zapomniałam spytać... Myślę,że to lepsze niż znieczulenie ogólne.
Niestety u mnie chyba nie o szyjkę chodzi.
Ja po prostu tracę na chwilę przytomność, zaraz po tym jak wkładka znajdzie się w macicy. Robi mi się słabo, tętno zwalnia, serca w ogóle nie czuję, krew odpływa z głowy, przed oczami mroczki, pot na całym ciele i ...adieu ....No, a potem kilka godzin naprawdę strasznych skurczów macicy ( nawet pyralgina w czopkach nie dała rady)

Lekarz przy pierwszym zakładaniu trochę się przestraszył, myślał ,ze będzie wołać karetkę ( wtedy jeszcze nie miał gabinetu w Matopacie). Potem , kiedy było już ok,wyjaśnił, że niektóre osoby mogą tak reagować kiedy dotyka się ich narządów wewnętrznych (?)

I tak historia powtarza się co 5 lat
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 12:25   #1284
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jasmin30 Pokaż wiadomość
Niezła nazwa...Piernikowo Dobre!

Od samego poczatku chodzę do dr.Szymańskiego. To on polecił mi wkładkę, bo tabletki nie dla mnie, a na lateks mam uczulenie. On też zaproponował założenie spirali w znieczuleniu.
Facet jest na poziomie, bardzo kulturalny. Naprawdę lubię do niego chodzić. A poza tym to świetny specjalista: kompetentny i rzeczowy. Zresztą ,w kolejce na wizytę czeka się przeszło 2 tyg, podobnie jak do dr.Wojtynka.
Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
to prawda prowadził mi ciąże bardzo bardzo uważny i zawsze pamiętał jak mam na imię - warto i też chcę spiralkę wiec Jasmino mnie ucieszyłaś że robi to dobrze
ale założenie w znieczuleniu 250 to ile bez znieczulenia ta uciecha kosztuje w matopacie juz zerknęłam na stronę, a sama wkładka ile kosztuje ja bez hormon chcę??
Taaak, znam gościa. Nawet bardziej niż dobrze. To właśnie mój kuzyn jest. I co ja mam biedna zrobić?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 12:28   #1285
Ef28
Raczkowanie
 
Avatar Ef28
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z chatki
Wiadomości: 43
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Jasmin Goldlilly Double jest na 10 lat, oszczędzisz choć raz cierpień.

A co do ceny-płaciłam z wszystkim ok. 550zł. 2 wizyty w państwowym gabinecie,usg państwowe, cytologia też, tylko 60 zł za wymaz z pochwy i kanału szyjki macicy wkładka 185 założenie 300,no i doliczam nawet bilety autobusowe
__________________
"Mądrzy i głupi są nieszkodliwi-najgroźniejsze są półgłówki"
Ef28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 18:58   #1286
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

hmmm, jak to zakłada się na poczatku? podobno zakłada się pod koniec miesiączki, żeby szyjka była jeszcze otwarta, ale wszystko na tyle skończone, zeby nie wydaliło wkładki....
a u mnie to jeszcze wszystko przed
przy porodzie jest znieczulenie ZEWNĄTRZoponowe , w kręgosłup, a przy szyciu krocza faktycznie bazują na działającym podobno jeszcze tymże wczesniej wymienionym (u mnie już nie działało...)
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 20:29   #1287
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wiedziemka Pokaż wiadomość
hmmm, jak to zakłada się na poczatku? podobno zakłada się pod koniec miesiączki, żeby szyjka była jeszcze otwarta, ale wszystko na tyle skończone, zeby nie wydaliło wkładki....
a u mnie to jeszcze wszystko przed
przy porodzie jest znieczulenie ZEWNĄTRZoponowe , w kręgosłup, a przy szyciu krocza faktycznie bazują na działającym podobno jeszcze tymże wczesniej wymienionym (u mnie już nie działało...)
co do czasu zakładania to zależy od lekarza.ja miałam w trzecim dniu,dodam,że miesiączki trwały u mnie 7 dni.co do błędu przyznaję się do pomyłki
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 05:46   #1288
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Taaak, znam gościa. Nawet bardziej niż dobrze. To właśnie mój kuzyn jest. I co ja mam biedna zrobić?
no to tym bardziej
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 06:29   #1289
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Taaak, znam gościa. Nawet bardziej niż dobrze. To właśnie mój kuzyn jest.
No,no ....Taki kuzyn to skarb ! Tylko pozazdrościć.

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
I co ja mam biedna zrobić?
I Ty jeszcze pytasz?
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 07:00   #1290
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ef28 Pokaż wiadomość
Jasmin Goldlilly Double jest na 10 lat, oszczędzisz choć raz cierpień.
Oooo, o takiej nie słyszałam...
Sprawdziłam zaraz no google. Ciekawe.... Ta dla alergików to coś dla mnie - ze złotem, a nie miedzią. Od kilku lat mam przewlekłe, niewyjaśnione stany zapalne pęcherza, mój gin podejrzewa,ze to może mieć związek z tym metalem, chociaż ja nie zauważyłam u siebie żadnych objawów.
Zapytam na najbliższej wizycie o tę wkładkę.
Dzięki Efo za namiary
10 lat to naprawdę kusząca perspektywa
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.