Lokata czy fundusz inwestycyjny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-31, 08:48   #1
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Lightbulb

Lokata czy fundusz inwestycyjny?


Może są tu wizażanki, które interesują sie tym tematem i będą mogły mi pomóc.

Zastanawiamy sie z TŻ od jakiegoś czasu jakby tu zaoszczędzić troche pieniędzy. Chcielibyśmy miesięcznie przekazywać jakąś kwotę do naszej "skarbonki" i żeby kaska sobie rosła. Generalnie nie będzie to wiele, na poczatek pewnie ok 100-200 zł od nas dwojga. Najważniejsze jest to by móc te pieniądze ładnie rozmnażać, nie ważne ile czasu, bo chodzi o to by oszczędzać na czarna godzinę lub do czasu jak będziemy chcieli kupić cos do domu, czy pojechac na wakacje.

Nigdy nie interesowałam sie tym tematem i chciałabym was zapytac czy może któraś z was założyła lokatę lub fundusz, co sobie chwali, a co uważa za minus. A moze jest tu też ktoś kto zajmuje sie takimi sprawami zawodowo lub hobbistycznie i coś doradzi.

Generalnie jakbyśmy odkładali tak właśnie średnio 150 zł miesięcznie to przez rok uzbierało by nam się 1800 zł. Nie jest to dużo, ale może przy jakimś wyższym oprocentowaniu dałoby sie wycisnać wiecej.

Będę bardzo wdzieczna za rady
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 10:57   #2
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Witam!

Za dużo wydaję by cokolwiek zaoszczędzić , ale z racji wykształcenia coś na twoje zapytanie mogę odpowiedzieć.

Lokata to pewny zysk. Oczywiście oprocentowanie lokaty nie jest tak atrakcyjne jak kilka lat temu. Stopy procentowe NBP spadają to i oprocentowanie lokat spada.

Fundusze inwestycyjne, wbrew powszechnym opiniom zarabiają tylko wtedy gdy jest hossa na giełdzie. Na razie, mimo korekty rynku, trwać będzie hossa i to przynajmniej 1 rok a nawet dłużej.

Jeśli chcecie oszczędzać na jakiś konkretny cel, np na wymarzone wakacje za granicą polecam lokatę lub wysokooprocentowane konto takie jak na przykład emax w mbanku(konto-skarbonka).

Jeśli oszczędzanie w dłuższej perspektywie - wybierzcie fundusz. Co to oznacza dłuższa perspektywa? Ponieważ jesteście młodzi mogą to być studia MBA, edukacja dzieci, własne mieszkanie, czy inny wydatek, który pojawi się za 5-10 lat. Ponieważ jesteście młodzi polecam fundusz umiarkowanie agresywny. To oznacza, że w waszym portfelu inwestycyjnym spora część oszczędnośći będzie lokowana w akcje(większy zysk), ale nie aż tyle co w portfelach agresywnych. Skąd ta rada? Jak macie lat 20-kilka wasza skłonność do akceptowania ryzyka jest większa i możecie przeżyć kilka bess na rynku. Większe ryzyko=większy zysk, a akcje najlepiej zarabiają w dłuższym okresie czasu. Osoby w podeszłym wieku wybierają lokaty, bo mogą, za przeproszeniem "nie dożyć" oczekiwanego i ryzykownego zysko z akcji.

Pozdrawiam
Marta
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 12:02   #3
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Ano u nas wygląda to tak, że my chcemy raczej mieć cos na zasadzie skarbonki, przynajmniej ja wolę, bo podejrzewam, że TŻ mógłby mieć skłonność do podjęcia większego ryzyka. W naszym przypadku nie mamy konkretnych planów by mieć pieniądze na coś tam w przyszłości. Raczej chodzi nam o to by móc wpłacać jakąś sumę pieniędzy na konto miesięcznie (raz więcej raz mniej, w zależności od tego jak nam sie wydatki ułożą) i żeby nam to sobie leżało i jakos tam rosło. Pieniądze te mogą byc nam potrzebne za rok, dwa, a moze za wiele lat. Chodzi o to by odkłądać na czarna godzinę lub na czas gdy trzeba będzie dokonać jakiegoś poważniejszego zakupu (np. nowe meble, remont, samochód... itp.). Dlatego ja bym była za albo funduszem z niskim lub średnim ryzykiem, albo za lokatą.

Myślałam o tym nowym koncie w BPH, ale z tego co wyczytałam to tam trzeba wsadzać 1000 zł miesięcznie, a my nie chcemy otwierać wspólnego konta, tylko przelewać jakieś oszzcedności. I niestety tu jest kłopot. Podobne oprocentowanie ma lokata w mBanku.

Zastanawiałam sie nad pójściem do jakiegoś Expandera czy Open Finance. Może oni by coś doradzili i powiedzieli co w naszym wypadku jest najlepsze.

Tak czy siak chciałabym sie w temacie zorientować zanim mi ktos zacznie cos kłaść do głowy, bo niekonieczine to co mi powiedzą w firmie doradczej może mi sie spodobać w praktyce.

Na stronie expandera znalazłam kilka zakładek na temat oszczędzania --> http://www.expander.pl/expander/inde...d=304&layout=1
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:39   #4
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Witam!

W takim razie proponuje konto np takie:
http://www.mbank.com.pl/oferta/rachu...lus/index.html

Wiek, że kilka banków ma podobne rozwiązania. Ja sama założyłam własnie te, bo od dłuzszego czasu bankuję z mbankiem. W duzych miastach masz Wpłatomaty poprzez które co miesiąc mogłabyc wpłacać pieniądze jak do "skarbonki". A w ramach konta możesz zakładać lokaty. Co ty na to?

Znając obecne tendencje na rynku w Expanderze polecą ci fundusz. Ja tam jakoś specjalnie w nie nie wierze. Kura znosząca złote jajka.. ciekawe jak długo...
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:55   #5
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Gadałam z TŻ i stwierdzilismy, że na początek jednak najlepsze będzie wysoko oprocentowane konto, takie jak np. w ING. Nie mamy co inwestować, jak na razie niewiele możemy miesiecznie odkładać, ale jak uda nam sie powolutku uzbierac jakąs kwotę to będzie ją można pomnażać na lokacie

Ja mam konto w mBanku, ale to zwykłe. Zreszta TŻ nie bardzo lubi banki internetowe, bo woli móc zawsze pójść do placówki i załatwiać wszytsko na miejscu.

A co sądzisz o nowej ofercie ING?
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 17:59   #6
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Witam!

No tu musze sie postawic. "Chodzenie i załatwianie wszystkiego na miejscu" to nie jest dobry argument jak mówimy o oszczędzaniu pieniędzy. Tym bardziej, że juz macie konto w mbanku.

Sprawdziłam ofertę INg - maja to konto OKO(z reklamy) bez opłat za prowadzenie i stopę procentowa 3,25. Mbank ma na emax plus (odpowiednik tego OKO) 3,6 %. W reklamie co prawda mówia o 5 % (ING) ale to tylko promocja do 23 czerwca.

Nie wiem nad czym sie tutaj zastanawiać
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:34   #7
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Yhm... tzn. to ja mam konto w mBanku, bo TŻ ma swoje konto w PKO SA, ale chcemy mieć jakieś wspólne żeby tam przelewać pieniądze i oszczędzać. Porozmawiam z nim i zobaczymy co i jak. O tym, że w ING jest promocja tylko do 23 czerwca to już wyczytałam, a szkoda, bo 5% to niezła propozycja. Tylko chyba jeśli chodzi o większe kwoty. Jakbyśmy sobie wpłacili tam 100 zł to wiele byśmy nie zarobili.

W sobotę będziemy pewnie już szukac za i przeciw. Powiem mu co nam poradziłaś i zobaczę co powie.

Dziekuje
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-03, 12:32   #8
Lorduś_Słonko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 392
GG do Lorduś_Słonko
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Jako osoba siedząca w temacie może się wypowiem. Po pierwsze nie mogę się zgodzić z lulo_aiesec, że fundusze zarabiają TYLKO kiedy jest hossa. Pracuję jako doradca finansowy i muszę przyznać, że w ostatnim czasie na rynku pojawiło się kilka bardzo ciekawych programów, w tym także takie, które umożliwiają zarabianie na... SPADKACH !!! Oczywiście nie będę tutaj opisywał w całości specyfiki działania takiego programu, bo od tego są potkania bezpośrednie z zainteresowaną osobą, jednak warto mieć świadomość, że obecnie rynek finansowy daje niesamowicie duże możliwości. Wszystko zależy tak na prawdę od tego czy wybierze się odpowiedni fundusz. Osoby zainteresowane inwestowaniem zachęcam do kontaktu ze mną. Wystarczy napisać na adres grzegorzvf@interia.eu Proszę podać numer telefonu, a ja z pewnością oddzwonię i opowiem o różnych możliwościach lub zaproponuję osobiste spotkanie, na którym przedstawię różne programy finansowe i doradzę jak inwestować.
__________________
PROJEKT LORDUSIA JUŻ REDI !!!

Jak widać nie wszystko może być idealne...
Lorduś_Słonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 11:36   #9
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

podepnę się pod watek
moja sytuacja wygląda tak,że mam 3000 zł i ..nie wiem co z nimi zrobić znaczy myślałam o wpłaceniu je na lokatę, najlepiej chyba na 6 miesięcy chociaż moze na dłużej, problem w tym że w ogóle się w tym wszystkim nie orientuję, szukałam troszkę w internecie i wyszło mi,że chyba najkorzystniejsze oferty ma Eurobank,ale sama już nie wiem.Jeśli znalazłyby się jakieś wizażanki orientujące się w temacie i poradzić mi co zrobić,tłumacząc wszystko w prostych słowach to byłabym bardzo wdzięczna
pozdrawiam
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 11:15   #10
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

nikt się nie orientuje?
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 11:58   #11
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

na jaki okres możesz zamrozic te pieniądze?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 15:13   #12
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

myślałam o 6 miesiacach ale może zdecydowałabym sie na dłuższy okres czasu jeśli byłaby duża różnica
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 16:15   #13
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

ja zainwestowałam z TZ w fundusze inewstycyjne Pioneer. Od 10 000 w ciągu pół roku nic nie urosło, wręcz przeciwnie są duże wahania i bardziej na miniusie jestesmy.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:51   #14
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Dziewczyny!

Mysle, ze tu chodzi nie tylko o wybor miedzy lokata a funduszem, ale po prostu o zastanowienie sie nad najlepsza forma oszczedzania.

Fundusz vs. lokata

Obecnie wybralabym lokate o zmiennym oprocentowaniu. W obecnym roku RPP podniosla 3 razy stopy procentowe i nalezy sie liczyc z tym, iz w przyszlym roku moga one rowniez wzrosnac.

Inna opcja jest umieszczenie pieniedzy na wysokooprocentowanym koncie. Na przyklad mbank ma takowe - emax plus. Nie placisz nic za utrzymanie, a oprocentowanie jest wyzsze niz w standardowych kontach.

Dla liczacych na wieksze zyski - kupilabym dzialke budowlana. Jej cena bedzie tylko i wylacznie rosnac. Nie musi byc to dzialka pod Warszawa. Atrakcyjne obecnie sa teraz nawet te regiony, ktore 10 lat temu omijano (np. polnocny-wschod Polski). Ladna dzialka nad jeziorem nie kosztuje zbyt wiele. Mozna zaciagnac maly kredyt i kupic jedna dla siebie, a jedna jako inwestycje.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 16:42   #15
Kubanuka
Raczkowanie
 
Avatar Kubanuka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Na funduszach akcyjnych zarobisz tylko w czasie hossy. Za to lokaty dobre są na spadki notowań. Jest też jedna opcja, dzięki której będziesz zarabiała zawsze, tylko że tego nie dowiesz się z ulotek tfi - bo chodzi o to, żeby zmieniać fundusze inwestycyjne. W sumie nie jest to skomplikowane. Polecam lekturę poradnika inwestowania w fundusze inwestycyjne.
Kubanuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.