Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-16, 12:12   #61
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Oczywiście,że ksiądz ma prawo odmówić pochówku.
Nie wiem ,dlaczego się utrało takie przekonanie,że ksiądz wszystko musi,co ludzie zechcą i to najlepiej za darmo :ślub,chrzciny,pogrzeb.



Jak ktoś był niepraktykującym katolikiem,to dlaczego ma zostać pochowany po katolicku??

Dlatego za darmo bo to nie jest sklep i nie powinno sie tym kupczyć, ksiadz powinien byc pasterzem a nie biznesmenem. To co ludzie dają powinno byc dobrowolnym datkiem a nie (co łaska ale nie mniej jak 150)

Co do pochówku to powinien pochować, bo nie ksiadz jest od tego by oceniać jak zył zmarły, oceni go Bóg (jeśli jest). Ksiądz jest miedzy innymi od tego by pomagać ludziom w potrzebie. A rodzinę zmarłego można zaliczyc chyba do ludzi potrzebujacych, chociażby pocieszenia i otuchy.

Ja nie wierzę w Boga i mam wstret do kościoła katolickiego dlatego nie chcę by mnie chował jakis ksiadz, wolę po stokroć człowieka który przyjdzie i walnie jakąś fajna mowę która dotrze do ludzi niż klechę który będzie klepał beznamiętnie paciorki, patrzył na zegarek i jeszcze domagał sie za to zapłaty.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:05   #62
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Dlatego za darmo bo to nie jest sklep i nie powinno sie tym kupczyć, ksiadz powinien byc pasterzem a nie biznesmenem. To co ludzie dają powinno byc dobrowolnym datkiem a nie (co łaska ale nie mniej jak 150)
Masz rację,bo przecież:
-zakład energetyczny dostarcza do kościoła prąd za darmo
-miejskie wodociągi gratis dostarczają wodę
-zakład komunalny wywozi śmieci nie oczekując zapłaty
-w spożywczaku ksiądz dostaje produkty za darmo
-identycznie :w każdym innym sklepie
-sutanny,alby,komże i ornaty-zakłady krawieckie szyją za 'Bóg zapłać'
-wino mszalne i hostie-z nieba spadają

Więc:
-po co księdzu pieniądze??


Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Co do pochówku to powinien pochować, bo nie ksiadz jest od tego by oceniać jak zył zmarły, oceni go Bóg (jeśli jest). Ksiądz jest miedzy innymi od tego by pomagać ludziom w potrzebie. A rodzinę zmarłego można zaliczyc chyba do ludzi potrzebujacych, chociażby pocieszenia i otuchy.
Na ziemi,to ksiądz ocenia,na podstawie tego,czy ktoś był praktykującym katolikiem,czy też nie-czy katolicki pogrzeb się należy.
A rodzina jest od uszanowania woli zmarłego.
Jeśli zmarły całe życie unikał kościoła jak ognia,to nie można mu po śmierci narzucać pochówku z udziałem księdza i kościła,którą to instytucję zmarły za życia negował,tylko dlatego,że rodzina tak chce.


Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Ja nie wierzę w Boga i mam wstret do kościoła katolickiego dlatego nie chcę by mnie chował jakis ksiadz, wolę po stokroć człowieka który przyjdzie i walnie jakąś fajna mowę która dotrze do ludzi niż klechę który będzie klepał beznamiętnie paciorki, patrzył na zegarek i jeszcze domagał sie za to zapłaty.
No i prawidłowo .




○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Dodam jeszcze,że kościół oraz wszystkie inne gminy wyznaniowe powinny być finansowane z budżetu państwa.
Wtedy likwidacji uległyby datki od wiernych :co łaska: .
Kto w ogóle wymyślił takie określenie??

A tak swoją drogą to jestem ciekawa,czy na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę,na pytanie przyszłego (być może) pracodawcy :'ile pani chciałaby zarabiać?" ,ktoś odpowiada:'co łaska'??
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:23   #63
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Ksiądz ma prawo odmówić pochówku, oczywiście.
Ponad dwa lata temu zmarła moja mama. Ja i tata jesteśmy niewierzący, ale babci bardzo zależało na tym, żeby pochować mamę w obrzędzie katolickim. Mieszkam w Warszawie, a mama została pochowana w Lesznie Wlkp., skąd pochodziła. Ksiądz zażądał zaświadczenia z warszawskiej parafii, świadczącego o aktywnym udziale mamy w życiu Kościoła. Takowego nie dostał, bo mama była niewierząca i niepraktykująca. I jego odmowa byłaby całkiem zrozumiała. Gdyby na tym poprzestał, nie oburzałabym się. Problem w tym, że przy sporej zapłacie jego skrupuły i zasady znikły i bez problemu zgodził się na pogrzeb katolicki. To mnie dopiero bulwersuje. To, że czyjąś tragedię wykorzystał do wyłudzenia pieniędzy. To, że jak się okazuje, za odpowiednią kwotę każdego można pochować.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:41   #64
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

moim zdaniem reporterzy znalezli tania sensacje:/
skoro czlowiek ten byl niepraktykujacy to bardzo dobrze ze ksiadz odmowil
to jest szacunek do wiary i nie moze byc tak ze rodzinka chce zeby byla msza sasiedzi komentuja itd
jak wierzyl a nie praktykowal tym bardziej
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 14:23   #65
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Masz rację,bo przecież:
-zakład energetyczny dostarcza do kościoła prąd za darmo
-miejskie wodociągi gratis dostarczają wodę
-zakład komunalny wywozi śmieci nie oczekując zapłaty
-w spożywczaku ksiądz dostaje produkty za darmo
-identycznie :w każdym innym sklepie
-sutanny,alby,komże i ornaty-zakłady krawieckie szyją za 'Bóg zapłać'
-wino mszalne i hostie-z nieba spadają

Więc:
-po co księdzu pieniądze??



Na ziemi,to ksiądz ocenia,na podstawie tego,czy ktoś był praktykującym katolikiem,czy też nie-czy katolicki pogrzeb się należy.
A rodzina jest od uszanowania woli zmarłego.
Jeśli zmarły całe życie unikał kościoła jak ognia,to nie można mu po śmierci narzucać pochówku z udziałem księdza i kościła,którą to instytucję zmarły za życia negował,tylko dlatego,że rodzina tak chce.



No i prawidłowo .




○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Dodam jeszcze,że kościół oraz wszystkie inne gminy wyznaniowe powinny być finansowane z budżetu państwa.
Wtedy likwidacji uległyby datki od wiernych :co łaska: .
Kto w ogóle wymyślił takie określenie??

A tak swoją drogą to jestem ciekawa,czy na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę,na pytanie przyszłego (być może) pracodawcy :'ile pani chciałaby zarabiać?" ,ktoś odpowiada:'co łaska'??
Po co księdzu pieniądze pytasz ironicznie ? smieszy mnie to pytanie, kościół jest jedną z najbogatszych instytucji na swiecie, od dwóch tysiecy lat strzygą owce i zabezpieczaja agresywnie swoje interesy tam gdzie jest to mozliwe. Nie płacą zadnych podatków choc często zajmuja sie działalnościa czysto biznesową i pomnażaniem własnego majątku, w naszym kraju politycy za poparcie koscioła i tłumu baranów oddają im lekką ręką nieruchomosci i pieniądze z budżetu na który równiez płącą osoby niewierzące lub innego wyznania. Oczywiscie zgadzam sie ze ten co wierzy powinien dawać i kosciół musi się opierac na datkach wiernych. Ale co innego datki i skromne życie a co innego przepych wypasione auta wille i cztery podbródki.

Zgadzam się co do uszanowania woli jesli zmarły nie chce księdza to rodzinie nic do tego i powinna uszanować jego wole, ale co w przypaddku gdy tuż przed smiercia o niego prosił /? Z doswiadczenia wiem że opory ksiedza znikają po tym jak otrzymuje odpowiedznia sumę.

Zgadzam sie ze kościół powinien być finansowany przez Państwo które na obywateli zdeklarowanych jako wierzacych nakłada podatek, tak jak jest to w niemczech. niestety kk nigdy sie na to nie zgodzi z conajmniej dwóch powodów. Po pierwsze kosciół nie lubi jak jego finanse są przejrzyste dla innych, po drugie z pewnościa wielu ludzi by sie nie opodatkowano, i nie mógłby zaden biskup gadać w telewizji ze jest głosem narodu, przez co i wpływy kościoła byłyby mniejsze, tak ze ogólni e strasznie by to ich kosztowało finansowo.

ksiądz to powołanie ponoć a nie zawód.

Dodam jeszcze ze moim zdaniem kośćiół bardzo sie przyczynił do tego jak jesteśmy zacofani w stosunku do europy zachodzniej. widać gołym okiem na mapie europy gdzie zwycieżyła kiedys reformacja a gdzie był sarmatyzm. Kosciół zadko kiedy bronił naszego kraju, teraz jedynie podaje przykłady kilku ksieży patriotów, nie mówiac o tym jaka była polityka kościoła. Prawda jest taka ze po 2WS wiekszość sciganych faszystów wyjechała do Ameryki Pd na watykańskich paszportach

Rozbiory Polski są załugą głównie polityki Zygmunta Wazy i jego watykanskich oszołomów którzy macąc mu w głowie przyczynili się do tego ze doprowadził do upadku mocarstwa jakim mozecie mi wierzyć wczesniej była Polska.

Kosciół nie był nigdy zainteresowany rozwojem, intelektualnym owieczki, im głupsza tym lepiej. W krajach o wysokim poziomi zycia i wykształceniu kosciół ma problemy z utrzymaniem się, natomiast tam gdzie jest bieda i zacofanie kościoły powstają jak grzyby po deszczu. Sami wyciagnijcie wnioski czemu tak jest.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:26   #66
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość

Dodam jeszcze ze moim zdaniem kośćiół bardzo sie przyczynił do tego jak jesteśmy zacofani w stosunku do europy zachodzniej. widać gołym okiem na mapie europy gdzie zwycieżyła kiedys reformacja a gdzie był sarmatyzm.
Rozbiory Polski są załugą głównie polityki Zygmunta Wazy i jego watykanskich oszołomów którzy macąc mu w głowie przyczynili się do tego ze doprowadził do upadku mocarstwa jakim mozecie mi wierzyć wczesniej była Polska.
Leuwen- kilka błędów- historycznych. na mapie Europy- była nie tylko reformacja i sarmatyzm. Nie chcesz chyba twierdzić, że biedne południe Włoch, Portugalia czy inne- to były kraje z panowaniem sarmatyzmu .
Poza tym- no cóż, chyba było więcej przyczyn upadku Polski, niż tylko watykańskie oszołomy, doradzający Wazie.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 19:20   #67
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
w naszym kraju politycy za poparcie koscioła i tłumu baranów oddają im lekką ręką nieruchomosci i pieniądze z budżetu na który równiez płącą osoby niewierzące lub innego wyznania.
Nie mam nic przeciwko temu,żeby ksiądz jeździł 'wypasionym' BMW,w końcu też dostaje od proboszcza co miesiąc pensję i jak zwykły śmiertelnik może wziąć samochód na raty,lub zrobić ze swoją pensją,co zechce.

A może jakiś przykłady na to,że politycy w naszym kraju dają kościołowi ziemię za darmo,bo skoro o tym piszesz,to musisz coś na ten temat wiedzieć,prawda?
Od razu proszę linki potwierdzające te rewelacje.


Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
ksiądz to powołanie ponoć a nie zawód.
Lekarz to też powołanie.
Znasz jakiegoś,który pracuje tylko za :
-Bóg zapłać ??
-co łaska ??



Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Kosciół nie był nigdy zainteresowany rozwojem, intelektualnym owieczki, im głupsza tym lepiej. W krajach o wysokim poziomi zycia i wykształceniu kosciół ma problemy z utrzymaniem się, natomiast tam gdzie jest bieda i zacofanie kościoły powstają jak grzyby po deszczu. Sami wyciagnijcie wnioski czemu tak jest.
Dlatego,że jak trwoga,to do Boga.
Proste.
Człowiek bogaty,któremu dobrze się wiedzie nie potrzebuje podpory psychicznej i wiary,którą biednemu człowiekowi daje właśnie wiara w Boga i modlitwa,które to pozwoliły przetrwać narodowi w najtrudniejszych dziejowych momentach.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 22:09   #68
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Leuwen- kilka błędów- historycznych. na mapie Europy- była nie tylko reformacja i sarmatyzm. Nie chcesz chyba twierdzić, że biedne południe Włoch, Portugalia czy inne- to były kraje z panowaniem sarmatyzmu .
Poza tym- no cóż, chyba było więcej przyczyn upadku Polski, niż tylko watykańskie oszołomy, doradzający Wazie.
Oczywiscie uprosciłem, bo to obszerny temat, jednak kosciół znacznie sie do tego przyczynił, co do południa włoch i portugali jak i hiszpanii no to chyba nie trzeba tłumaczyc kto tam własnie rzadził. Hiszpania zaczęła wychodzic na prostą dopiero po upadku rezimu generałą franco który był bardzo silnie przez kosciół popierany. We włoszech i portugalii nie było reformacji dlatego jest tam między innymi biednie.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 22:32   #69
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie mam nic przeciwko temu,żeby ksiądz jeździł 'wypasionym' BMW,w końcu też dostaje od proboszcza co miesiąc pensję i jak zwykły śmiertelnik może wziąć samochód na raty,lub zrobić ze swoją pensją,co zechce.

A może jakiś przykłady na to,że politycy w naszym kraju dają kościołowi ziemię za darmo,bo skoro o tym piszesz,to musisz coś na ten temat wiedzieć,prawda?
Od razu proszę linki potwierdzające te rewelacje.



Lekarz to też powołanie.
Znasz jakiegoś,który pracuje tylko za :
-Bóg zapłać ??
-co łaska ??




Dlatego,że jak trwoga,to do Boga.
Proste.
Człowiek bogaty,któremu dobrze się wiedzie nie potrzebuje podpory psychicznej i wiary,którą biednemu człowiekowi daje właśnie wiara w Boga i modlitwa,które to pozwoliły przetrwać narodowi w najtrudniejszych dziejowych momentach.
PRzekazywanie ziemii dzieje sie zazwyczaj na szczeblach lokalnych, robią to najcześciej rady miejskie. Kościół na ziemiach odzyskanych dostał ziemie i nieruchomości które posiadał przed wojną powstał przez to niebezpieczny precedens na który juz zaczynają sie powoływać wypedzeni niemcy. Kościół co rusz otrzymuje coś od PAnstwa. Poszukam Ci jak sama jesteś leniwa. Przypomnij sobie konkordat. Księza zarzekali sie ze beda prowadzic religię nieodpłatnie, a co teraz się dzieje? w każdej instytucji katecheci i kapelani, teoretycznie jakbym był niewierzący i chciał otworzyc prywatny szpital dla niewierzących to i tak wg ustawy muszę zatrudnic kapelana. To i tak im mało chcą ocen z religii oraz by wliczały się w srednią . Ocena z religii jest na swiadextwie maturalnym co oczywiscie nie jest zgodne z konstytucją. Ale politycy maja to gdzieś zeby sie nie narażac czarnym. Rydzyk sieje antysemityzm i nienawiść mimo to oprócz niesmiałekj krytyki niektórych hierarchów jest nie do ruszenia. gdzie ty zyjesz kobieto? nie masz oczu ?

Tak znam lekarzy ucziwych którzy nie biorą, oraz takich co jak jest ktoś w potrzebie to mu pomagają. Natomiast ksiedza przez 30 lat poznałem tylko jednego. Zresztą za długo proboszczem nie pobył wysłali go gdzieś na jakieś zadupie, widać nie odprowadzał z owieczek tyle ile miał w biznesplanie. to go wymienili.

A z tym bMW to mnie rozśmieszyłaś, bo księza oficjalnie zarabiaja tyle ze nie dostali by kredytu na telewizor z niższej półki a co dopiero na BMW. Też nie mam nic przeciw by jeździł, tylko jak się ma biednych głupich parafian to chyba trochę smiesznie wygląda kiedy sie im mówi na kazaniu ze dzieli się z nimi ich niedolę.

Co do budynków to przypomniałem sobie bez szukania. We wrocławiu jest taki budynek chyba na kruczej w którym mieściła się szkołą dla niepełnosprawnych dzieci. DZieciaki wywalili pomieszali w jednej te rokujace jeszcze nadzieję z tymi które są juz kompletnymi warzywami (gdzieś musieli je pomieścić) budynek chyba siostrzyczkom przekazali. Z tego co widzę stoi pusty juz 2 rok. Pewnie czeka na kupca. We wrocławiu nieruchomości są potwornie drogie. Drugi przykład ze swidnicy. Jest tam w rejonie strefy ekonomicznej taki plac z budynkami gospodarczymi. Kosciół to dostał za darmo od miasta bo miałą powstać swiatynia. Swiatynni jak nima tak nima, zmienił sie tylko właściciel a pieniądze od firm z dzierżawy zamiast do miejskiej to do koscielnej kasy idą proste. w każdym miescie i miasteczku w polsce jest coś takiego wystarczy poszukać. Kler robi w tej chwili majatek, na samej ziemi rolnej z której bierze normalne unijne dopłaty nie robiac na niej praktycznie nic. jest pełno takich wałków.


Widzę ze taka obeznana jesteś to powiedz co sądzisz o celibacie, i czy wogóle wiesz kiedy i po co został w kosciele wproowadzony?

Rozumiem ludzi którzy modla sie bo są chorzy na nieuleczalna chorobę. ale ludzie któzy modlą sie by wyjść z biedy sa poprostu głupcami i nigdy z niej nie wyjdą. Madry człowiek robi tak by on i jego rodzina mogła żyć godnie na jakims poziomie, natomiast głupi zamiast coś robic to sie modli. I stąd mamy to powiedzenie czemuś biedny boś głupi czemus głupi bom biedny.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 22:49   #70
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
PRzekazywanie ziemii dzieje sie zazwyczaj na szczeblach lokalnych, robią to najcześciej rady miejskie. Kościół na ziemiach odzyskanych dostał ziemie i nieruchomości które posiadał przed wojną powstał przez to niebezpieczny precedens na który juz zaczynają sie powoływać wypedzeni niemcy. Kościół co rusz otrzymuje coś od PAnstwa. Poszukam Ci jak sama jesteś leniwa.
Nie jestem leniwa.
Ale pierwsze słyszę takie rewelacje,w których jak widzę,jesteś bardzo obeznany,więc podanie konkretnych przykładów nie powinno było nastręczać Ci trudności,a widzę,że masz jednak problem z podaniem konkretów.

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Przypomnij sobie konkordat. Księza zarzekali sie ze beda prowadzic religię nieodpłatnie, a co teraz się dzieje? w każdej instytucji katecheci i kapelani, teoretycznie jakbym był niewierzący i chciał otworzyc prywatny szpital dla niewierzących to i tak wg ustawy muszę zatrudnic kapelana. To i tak im mało chcą ocen z religii oraz by wliczały się w srednią . Ocena z religii jest na swiadextwie maturalnym co oczywiscie nie jest zgodne z konstytucją. Ale politycy maja to gdzieś zeby sie nie narażac czarnym.
A dlaczego ksiądz-zatrudniony przez szkołę na stanowisku katechety miałby pracować za darmo?
Tak samo-kapelan?
Poza powołaniem,to jest normalna praca-za którą należy się wynagrodzenie.

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Rydzyk sieje antysemityzm i nienawiść mimo to oprócz niesmiałekj krytyki niektórych hierarchów jest nie do ruszenia. gdzie ty zyjesz kobieto? nie masz oczu ?
Ale,co Ty mi tu z takim ekstremalnym przypadkiem wyjeżdżasz?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Tak znam lekarzy ucziwych którzy nie biorą, oraz takich co jak jest ktoś w potrzebie to mu pomagają. Natomiast ksiedza przez 30 lat poznałem tylko jednego. Zresztą za długo proboszczem nie pobył wysłali go gdzieś na jakieś zadupie, widać nie odprowadzał z owieczek tyle ile miał w biznesplanie. to go wymienili.
I ,na podstawie jednego przypadku, osądzasz całą populację księży?

A ja jakoś nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem,żeby lekarz za darmo pracował,czasy doktora Judyma minęły bezpowrotnie.

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
A z tym bMW to mnie rozśmieszyłaś, bo księza oficjalnie zarabiaja tyle ze nie dostali by kredytu na telewizor z niższej półki a co dopiero na BMW. Też nie mam nic przeciw by jeździł, tylko jak się ma biednych głupich parafian to chyba trochę smiesznie wygląda kiedy sie im mówi na kazaniu ze dzieli się z nimi ich niedolę.
A skąd możesz wiedzieć,ile oficjalnie zarabiają księża?
Poza tym taki ksiądz ma mniej wydatków niż przeciętny człowiek,bo nie ma na utrzymaniu rodziny,więc całą wypłatę może przeznaczyć na spłatę kredytu za BMW-miesiąc w miesiąc .

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Co do budynków to przypomniałem sobie bez szukania. We wrocławiu jest taki budynek chyba na kruczej w którym mieściła się szkołą dla niepełnosprawnych dzieci. DZieciaki wywalili pomieszali w jednej te rokujace jeszcze nadzieję z tymi które są juz kompletnymi warzywami (gdzieś musieli je pomieścić) budynek chyba siostrzyczkom przekazali. Z tego co widzę stoi pusty juz 2 rok. Pewnie czeka na kupca. We wrocławiu nieruchomości są potwornie drogie. Drugi przykład ze swidnicy. Jest tam w rejonie strefy ekonomicznej taki plac z budynkami gospodarczymi. Kosciół to dostał za darmo od miasta bo miałą powstać swiatynia. Swiatynni jak nima tak nima, zmienił sie tylko właściciel a pieniądze od firm z dzierżawy zamiast do miejskiej to do koscielnej kasy idą proste. w każdym miescie i miasteczku w polsce jest coś takiego wystarczy poszukać. Kler robi w tej chwili majatek, na samej ziemi rolnej z której bierze normalne unijne dopłaty nie robiac na niej praktycznie nic. jest pełno takich wałków.
No raczej trudno by było,żeby kościół miał kupić ziemię,na której miałaby stanąć świątynia,lub klasztor.
Sądziłam,że podasz przykłady rozdawania ziemi na cele prywatne księży .

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Widzę ze taka obeznana jesteś to powiedz co sądzisz o celibacie, i czy wogóle wiesz kiedy i po co został w kosciele wproowadzony?
Celibat nijak ma się do pochówku.
A co konkretnie chcesz wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Rozumiem ludzi którzy modla sie bo są chorzy na nieuleczalna chorobę. ale ludzie któzy modlą sie by wyjść z biedy sa poprostu głupcami i nigdy z niej nie wyjdą. Madry człowiek robi tak by on i jego rodzina mogła żyć godnie na jakims poziomie, natomiast głupi zamiast coś robic to sie modli. I stąd mamy to powiedzenie czemuś biedny boś głupi czemus głupi bom biedny.
Modli się,bo głupi .

Modlitwa nie ma dawać żadnych korzyści finansowych,tylko nadzieję.
Bez nadziei i wiary życie człowieka nie ma sensu.
Każdy musi przynajmniej w coś wierzyć:
-wierzy,że wyzdrowieje
-wierzy,że jutro będzie lepiej
To też jest wiara.

Nie,to powiedzenie ma inny sens.
Czemuś głupi?
Boś biedny.

A czemuś biedny?
Boś głupi.

Kółko się zamyka,bo jak człowiek jest głupi,to będzie biedny.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 23:06   #71
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen


Rozumiem ludzi którzy modla sie bo są chorzy na nieuleczalna chorobę. ale ludzie któzy modlą sie by wyjść z biedy sa poprostu głupcami i nigdy z niej nie wyjdą. Madry człowiek robi tak by on i jego rodzina mogła żyć godnie na jakims poziomie, natomiast głupi zamiast coś robic to sie modli. I stąd mamy to powiedzenie czemuś biedny boś głupi czemus głupi bom biedny.
Z wieloma rzeczami przyjdzie mi sie zgodzić -nie jestem ślepa
Koscioł korzysta po latach rządzenia czerwonych gdzie nie miał nic do powiedzenia . Takie to dziwne

Zacytowałam ten drobny fragment bo w kontekście całego tonu Twojej wypowiedzi o baranach ,zacofaniu i głupocie itp dostrzegam ,ze dajesz prawo chorym do modlitwy ?
Czyż nie powinni zaufać szkiełku i oku latać od lekarza do lekarza do końca swych dni a nie ufac jakiemuś Bogu .
Nie Tobie też osądzać kto jest glupcem a kto nie
I chyba modlitwa czy jej brak nie powinna byc tego wyznacznikiem
Czytanie wierszy tez może być bzdetą i glupotą / dla niektorych / a jednak tomiki są wydawane.
Nie mierz innych swoją miarą i przede wszystkim wyluzuj
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 01:25   #72
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie jestem leniwa.
Ale pierwsze słyszę takie rewelacje,w których jak widzę,jesteś bardzo obeznany,więc podanie konkretnych przykładów nie powinno było nastręczać Ci trudności,a widzę,że masz jednak problem z podaniem konkretów.


A dlaczego ksiądz-zatrudniony przez szkołę na stanowisku katechety miałby pracować za darmo?
Tak samo-kapelan?
Poza powołaniem,to jest normalna praca-za którą należy się wynagrodzenie.


Ale,co Ty mi tu z takim ekstremalnym przypadkiem wyjeżdżasz?


I ,na podstawie jednego przypadku, osądzasz całą populację księży?

A ja jakoś nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem,żeby lekarz za darmo pracował,czasy doktora Judyma minęły bezpowrotnie.


A skąd możesz wiedzieć,ile oficjalnie zarabiają księża?
Poza tym taki ksiądz ma mniej wydatków niż przeciętny człowiek,bo nie ma na utrzymaniu rodziny,więc całą wypłatę może przeznaczyć na spłatę kredytu za BMW-miesiąc w miesiąc .


No raczej trudno by było,żeby kościół miał kupić ziemię,na której miałaby stanąć świątynia,lub klasztor.
Sądziłam,że podasz przykłady rozdawania ziemi na cele prywatne księży .

Celibat nijak ma się do pochówku.
A co konkretnie chcesz wiedzieć?



Modli się,bo głupi .

Modlitwa nie ma dawać żadnych korzyści finansowych,tylko nadzieję.
Bez nadziei i wiary życie człowieka nie ma sensu.
Każdy musi przynajmniej w coś wierzyć:
-wierzy,że wyzdrowieje
-wierzy,że jutro będzie lepiej
To też jest wiara.

Nie,to powiedzenie ma inny sens.
Czemuś głupi?
Boś biedny.

A czemuś biedny?
Boś głupi.

Kółko się zamyka,bo jak człowiek jest głupi,to będzie biedny.
Chcę wiedzieć czy wiesz kiedy i po co został stworzony celibat.
Obiecuję ze znajdę kilka artykułów i podam Ci skoro taka nieświadoma jesteś. Księża oficjalnie mało zarabiaja by poprostu płacic mniejsze składki. a wszkole powinni pracować za darmo bo tak zarzekali się zę bedzie zanim podpisano konkordat. Ostatnio nie wiem czy widziałaś protesty celników którym przysłano kapelanów którzy zarabiali po ok 6tys netto. Fajnie nie? Celnik bierze góra 1500 a kapelan za swoje abadżaba 6 tys. Nie dziwię im sie zę sie wkurzyli. Aha i kapelan i katecheta to nie jest normalna praca, bo do normalnej pracy musisz się starac by cię przyjęli. Nie ma ustawy ze ktoś musi mnie zatrudnic bo jestem np obywatelem Polski. Nie przystoi kapłanowi pławic się w luksusie gdy wierni nie mają co włozyc do gara. Przynajmniej w Biblii nigdzie tego nie wyczytałem. Moze jednak czytałem niedokłądnie i mnie oświecisz?
Rydzyk nie jest ekstremalnym przypadkiem. Z pewnoscią ma ok 1mln słuchaczy którzy aktywnie uczestniczą w wyborach parlamentarnych więc go proszę nie marginalizuj, bo jest to postać niestety ważna w naszym kraju. SZczególnie jak przy władzy są Kaczynscy. Tusk jakos też zbytnio z nim nie kozaczy.
Ogólnie chodzi mi o to ze ksieża są traktowani w Polsce specjalnie. Jak trzecia płeć. Sprawy o przestepstwa popełniane przez ksiezy są jakos dziwnie wyciszane, postępowania są przewlekłe.

Co z tymi salezjanami którzy ponaciągali tych biednych niezamądrych ludzi, którzy wzięlli na siebie kredyty. O tym pewnie też nie słyszałaś.

Nie twierdzę zę wszyscy ksieża sa złymi ludźmi. Są pośród nich również ludzie wyjatkowo szlachetni, niestety wydaje mi sie zę w duzej mniejszości.

Jak chcesz się troche dowiedzieć wiecej o konkordacie to poczytaj jego zapisy i najepiej porónaj z tym który mielismy przed wojną. ten obecny jest o wiele mniej korzystny dla naszego Panstwa.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 08:08   #73
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez lejka Pokaż wiadomość
Ksiądz ma prawo odmówić pochówku, oczywiście.
Ponad dwa lata temu zmarła moja mama. Ja i tata jesteśmy niewierzący, ale babci bardzo zależało na tym, żeby pochować mamę w obrzędzie katolickim. Mieszkam w Warszawie, a mama została pochowana w Lesznie Wlkp., skąd pochodziła. Ksiądz zażądał zaświadczenia z warszawskiej parafii, świadczącego o aktywnym udziale mamy w życiu Kościoła. Takowego nie dostał, bo mama była niewierząca i niepraktykująca. I jego odmowa byłaby całkiem zrozumiała. Gdyby na tym poprzestał, nie oburzałabym się. Problem w tym, że przy sporej zapłacie jego skrupuły i zasady znikły i bez problemu zgodził się na pogrzeb katolicki. To mnie dopiero bulwersuje. To, że czyjąś tragedię wykorzystał do wyłudzenia pieniędzy. To, że jak się okazuje, za odpowiednią kwotę każdego można pochować.
No właśnie...
Przede wszystkim chodzi im o kasę
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 08:30   #74
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
No właśnie...
Przede wszystkim chodzi im o kasę
a niby dlaczego nie?

Momo, przeciez teraz wszytskim tylko o to chodzi. Jak nie zarabiasz to jestes nikim. Jak zarabisz mało, to jestes nieudacznikiem.

Wszystkim zawsze chodzi o kasę. Lekarz, pielęgniarka, nauczyciel, robotnik na budowie i pan profesor- wszystkim chodzi o kasę. Pop, pastor, ksiądz- to tacy sami ludzie jak inni. Dlaczego niby ma im zalezec na czyms innym niz reszcie ludzkości?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 09:17   #75
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
a niby dlaczego nie?

Momo, przeciez teraz wszytskim tylko o to chodzi. Jak nie zarabiasz to jestes nikim. Jak zarabisz mało, to jestes nieudacznikiem.

Wszystkim zawsze chodzi o kasę. Lekarz, pielęgniarka, nauczyciel, robotnik na budowie i pan profesor- wszystkim chodzi o kasę. Pop, pastor, ksiądz- to tacy sami ludzie jak inni. Dlaczego niby ma im zalezec na czyms innym niz reszcie ludzkości?
Chyba ,to nie do końca jest taki zawód jak cała reszta?
To chyba nawet nie jest "zawód"...
Tylu przysiąg co oni ,to chyba nikt nie składa i nikt tylu nie łamie
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 09:46   #76
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Chyba ,to nie do końca jest taki zawód jak cała reszta?
To chyba nawet nie jest "zawód"...
Tylu przysiąg co oni ,to chyba nikt nie składa i nikt tylu nie łamie

to nie jest zawód.. czym, kim jest ksiadz w takim razie?
to nie zawód, pewnie powiesz, że to służba, powołanie. Zgoda. Tak samo jak służbą, powołaniem jest zawód lekarza czy pielegniarki. Ba, moim zdnaiem do kazdego zawodu trzeba miec talent, powolanie.
Jesli nie masz takiego powołania będziesz złym nauczycielem i złym księdzem.

Jedni łamią przysięgi, inni nie. Z pewnościa więcej na świecie jest skadanych przysiąg małżeńskich niż kapłańskich I wiecej jest łamanych tych małzenskich.

Nie demonizowałabym tak zawodu księdza. Taki, jak kazdy inny. Ja osoboście trafiam nawet na takich z powołaniem. I nie przeszkadza mi to, ze ten ksiadz mercedesem jeździ.

ale popieram tych, którzy twierdzą, ze ksiadz nie powinien zarabiac "co łaska". Dobrym rozwiazaniem wydaje mi sie opodatkowanie wiernych na rzecz ich Koscioła.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 15:33   #77
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

[QUOTE=Fresa;6049374]Masz rację,bo przecież:
-zakład energetyczny dostarcza do kościoła prąd za darmo
-miejskie wodociągi gratis dostarczają wodę
-zakład komunalny wywozi śmieci nie oczekując zapłaty
-w spożywczaku ksiądz dostaje produkty za darmo
-identycznie :w każdym innym sklepie
-sutanny,alby,komże i ornaty-zakłady krawieckie szyją za 'Bóg zapłać'
-wino mszalne i hostie-z nieba spadają

Więc:
-po co księdzu pieniądze??

ubawilaś mnie setnie Zaklad energ., wodociągi, "śmieciarze", spożywczak, krawiec, piekarz - oni wszyscy mają CENNIKI swoich uslug. i konkurencje, tzn nie chcesz przeplacac - idziesz do innej firmy. Kościól katolicki nigdy w życiu oficjalnych cennikow nie opracuje, bo placenia podatkow boi sie jak diabel swieconej wody... tak wiec robia "na czarno". A wiesz po co ksiedzu pieniadze? odpowiem,bo duzo sie nasluchalam od księżej "gospodyni". a więc:
- imprezy imieninowe/urodzinowe księdza (jeździ sie wtedy do marketu i bierze jedzenie wózkami, bo gosci jest ok 50)
- co najmniej 2 rocznie podroze do Watykanu (i naprawdę nie jeżdżą autokarami, latają klasą biznesową)
- cotygodniowe zakupy aprowizacyjne (ksiądz na obiad raczej postnych pierożków nie zje, musi byc dobre mięso)
- prezenty dla innych księży z różnych okazji (urodziny, imieniny, rocznice święceń itd.) przykladowy prezent : zloty krzyż ok 30 cm żeby go bylo widac na sutannie
- wakacje ( w tym przypadku akurat Australia - przelot za wlasne pieniadze, na miejscu mieszka u rodziny)
- i wreszcie: remonty plebanii, kościola (w tej wlasnie kolejnosci)
niestety, nie ma na tej liście wspomagania biednych czy bezdomnych.
Ksiądz, ktorego wydatki opisuję żyje i ma sie dobrze. Jest bardzo milym czlowiekiem i - uwaga! - przez kolegow po fachu jest postrzegany jako niezaradny i wręcz ubogi, bo ma 1 kilkuletni samochód i żadnej kobiety/mężczyzny na utrzymaniu.
miesięcznych dochodów nie znam, wydatki na utrzymanie siebie i plebanii to kilka tys. zlotych.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 15:48   #78
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość

ubawilaś mnie setnie Zaklad energ., wodociągi, "śmieciarze", spożywczak, krawiec, piekarz - oni wszyscy mają CENNIKI swoich uslug. i konkurencje, tzn nie chcesz przeplacac - idziesz do innej firmy.
Mają cenniki, ale jednak, mimo wszytsko za darmo nie pracuja, czyz nie? Musisz im zapłacic. Tak samo i ksiądz musi im płacić.



Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Kościól katolicki nigdy w życiu oficjalnych cennikow nie opracuje, bo placenia podatkow boi sie jak diabel swieconej wody... tak wiec robia "na czarno".
W mojej "panieńskiej" parafii był cennik oficjalny, wywieszony w biurze. wiadomo było ile kosztuje ślub a ile pogrzeb i wszelkie inne usługi. Wie,m, że w różnych innych parafiach tez są takie cenniki.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 16:18   #79
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
No właśnie...
Przede wszystkim chodzi im o kasę
Jak sie da to sie załatwi.


Cytat:
Napisane przez istari
Kościół katolicki nigdy w życiu oficjalnych cennikow nie opracuje, bo placenia podatkow boi sie jak diabel swieconej wody... tak wiec robia "na czarno".
Też tak uważam.
Przy pogrzebie moje dziadka ksiądz wypisał dokumenty na połowę kwoty, którą faktycznie od nas wziął, a policzył nam za pogrzeb czterocyfrową sumę.
Żadne co łaska i jeszcze w ostatniej chwili chciał podnieść stawkę.
W takich sytuacjach nie świecą dobrym przykładem, dla swoich parafian...
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 16:54   #80
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Mają cenniki, ale jednak, mimo wszytsko za darmo nie pracuja, czyz nie? Musisz im zapłacic. Tak samo i ksiądz musi im płacić.





W mojej "panieńskiej" parafii był cennik oficjalny, wywieszony w biurze. wiadomo było ile kosztuje ślub a ile pogrzeb i wszelkie inne usługi. Wie,m, że w różnych innych parafiach tez są takie cenniki.
i wlasnie dlatego jest (teoretycznie) "co łaska". ale to nie oznacza, że mogą sobie żądać konkretnej sumy. nie uważam,że księża nie powinni otrzymywac od wiernych pieniędzy za pogrzeb czy ślub, ale niech to do licha będzie "co łaska" a nie wspomniany przez Ciebie cennik. Większej obludy ze świecą szukać...
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 17:01   #81
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Chcę wiedzieć czy wiesz kiedy i po co został stworzony celibat.
Ale,jakie to ma znaczenie?
Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Księża oficjalnie mało zarabiaja by poprostu płacic mniejsze składki.
Gro ludzi w Polsce pracuje na czarno i żadnych składek nie płacą-to jest dopiero oszustwo,bo pozostali podatnicy przez to płacą tyle,ile płacą,bo dziurę w budżecie trzeba czymś załatać-a najłatwiej ściągać z tych wypłacalnych.
Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
a wszkole powinni pracować za darmo bo tak zarzekali się zę bedzie zanim podpisano konkordat. Ostatnio nie wiem czy widziałaś protesty celników którym przysłano kapelanów którzy zarabiali po ok 6tys netto. Fajnie nie? Celnik bierze góra 1500 a kapelan za swoje abadżaba 6 tys. Nie dziwię im sie zę sie wkurzyli.
6000 tysięcy netto dla kapelanów w służbie celnej??
Poproszę linka,chętnie przeczytam .
Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Aha i kapelan i katecheta to nie jest normalna praca, bo do normalnej pracy musisz się starac by cię przyjęli. Nie ma ustawy ze ktoś musi mnie zatrudnic bo jestem np obywatelem Polski.
A myślisz,że katechetą może być osoba,która przyjdzie 'z ulicy'-zapyta,czy nie potrzebują katechety i już zostanie nauczycielem religii?
Księżą są wykształconymi ludźmi,bo każdy z nich kończy przecież,żeby mógł zostać księdzem-Wyższe Seminarium Duchowne,w którym nauka trwa 5 lat.
Ktoś idzie na studia np.-ekonomia,a ktoś idzie do seminarium.
Więc-przynajmniej do prowadzenia lekcji religii są tak samo przygotowani,jak pani od polskiego,czy pan od historii.
Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Nie przystoi kapłanowi pławic się w luksusie gdy wierni nie mają co włozyc do gara. Przynajmniej w Biblii nigdzie tego nie wyczytałem. Moze jednak czytałem niedokłądnie i mnie oświecisz?
No bez przesady.
Ksiądz nie jest niczemu winien,że ktoś nie ma co do garnka włożyć i nie widzę powodu,dla którego,w geście solidarności(?) ,miałby też o pustym żołądku chodzić.
Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Co z tymi salezjanami którzy ponaciągali tych biednych niezamądrych ludzi, którzy wzięlli na siebie kredyty. O tym pewnie też nie słyszałaś.
A słyszałam,słyszałam.
I powiem tak:
-nikt tych ludzi nie zmuszał do zaciągania kredytów,jeżeli go zaciągnęli,to znaczy,że chcieli i niczyja tu wina,że padli ofiarą własnej naiwności.
W każdym środowisku zdarzają się różni ludzi-wśród duchownych także,dlatego każdy człowiek,w pierwszej kolejności powinien kierować się własnym rozumem,a dopiero później słuchać,co mówią inni i 'rozbierać to na części pierwsze' ,żeby wyciągnąć własne wnioski-zwłaszcza przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.


Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
". A wiesz po co ksiedzu pieniadze? odpowiem,bo duzo sie nasluchalam od księżej "gospodyni". a więc:
- imprezy imieninowe/urodzinowe księdza (jeździ sie wtedy do marketu i bierze jedzenie wózkami, bo gosci jest ok 50)
- co najmniej 2 rocznie podroze do Watykanu (i naprawdę nie jeżdżą autokarami, latają klasą biznesową)
- cotygodniowe zakupy aprowizacyjne (ksiądz na obiad raczej postnych pierożków nie zje, musi byc dobre mięso)
- prezenty dla innych księży z różnych okazji (urodziny, imieniny, rocznice święceń itd.) przykladowy prezent : zloty krzyż ok 30 cm żeby go bylo widac na sutannie
- wakacje ( w tym przypadku akurat Australia - przelot za wlasne pieniadze, na miejscu mieszka u rodziny)
- i wreszcie: remonty plebanii, kościola (w tej wlasnie kolejnosci)
niestety, nie ma na tej liście wspomagania biednych czy bezdomnych.
Ksiądz, ktorego wydatki opisuję żyje i ma sie dobrze. Jest bardzo milym czlowiekiem i - uwaga! - przez kolegow po fachu jest postrzegany jako niezaradny i wręcz ubogi, bo ma 1 kilkuletni samochód i żadnej kobiety/mężczyzny na utrzymaniu.
miesięcznych dochodów nie znam, wydatki na utrzymanie siebie i plebanii to kilka tys. zlotych.
Plotki,plotki,plotki -od jakiejś gospodyni,z jakiejś plebani gdzieś tam w Polsce ,nie są wiarygodnym źródłem informacji .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 17:06   #82
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość

Przy pogrzebie moje dziadka ksiądz wypisał dokumenty na połowę kwoty, którą faktycznie od nas wziął, a policzył nam za pogrzeb czterocyfrową sumę.
Żadne co łaska i jeszcze w ostatniej chwili chciał podnieść stawkę.
W takich sytuacjach nie świecą dobrym przykładem, dla swoich parafian...
Oj zły, strasznie zły ksiądz.
Nie świeci przykładem faktycznie. I tu piszę na serio.
Natomiast ci parafianie- oprócz przykładów- mają chyba i swoje sumienie, prawda? A podejrzewam, że nierzadko i któryś z nich, gdyby miał taką możliwość, by tak postąpił.
Nie piszę, ze to jest dobre, broń Boże.

Ale wątek przerodził się już dawno w najeżdżanie na zły, strasznie zły Kościół katolicki, rak na zdrowym ciele ludzkości, przez całą historię, przez wieki na niej żerujący itd. itp.

Nie ma to wiekszego sensu.
Chyba że chce sie po raz enty dyskutować dla samej dyskusji, nie zakładając żadnego porozumienia- wszak każdy już jest utwierdzony w swoim zdaniu naprzód.
A w wątkowym, tytułowym pytaniu- tak, jak najbardziej może odmówić pochówku.
Z różnych względów. A nierzadko zdarza się, i owszem, ksiądz te względy- gdy migną mu przed oczami banknoty- chowa do kieszeni.

Ale mnie i tak jak zawsze najbardziej zastanawiają ludzie- i ich dążenie- do kościelnych ceremonii, nawet jeśli nic dla nich nie znaczą i ich znaczenie mają głęboko w nosie- wydają się im godniejsze. I oburzenie- kiedy im z jakiś względów odmówią- że przecież im się należy...
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 17:08   #83
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Fresa o zarobkach kapelanów w służbie celniej było jakiś czas temu głośno i faktycznie jest to kilku krotność pensji celnika.
Na pewno zajdziesz w sieci więcej szczegółów np. na stronie TVN-u, podawano te informacje w Faktach.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 17:16   #84
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Fresa o zarobkach kapelanów w służbie celniej było jakiś czas temu głośno i faktycznie jest to kilku krotność pensji celnika.
Na pewno zajdziesz w sieci więcej szczegółów np. na stronie TVN-u, podawano te informacje w Faktach.
Ale nie ma teraz większego sensu o tym dyskutować,bo sprawa i tak 'umarła śmiercią naturalną'.
Był projekt,który nie został zrealizowany i koniec.
A było,a nie jest-nie pisze się w rejestr.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 17:22   #85
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Oj zły, strasznie zły ksiądz.
Nie świeci przykładem faktycznie. I tu piszę na serio.
Natomiast ci parafianie- oprócz przykładów- mają chyba i swoje sumienie, prawda? A podejrzewam, że nierzadko i któryś z nich, gdyby miał taką możliwość, by tak postąpił.
Nie piszę, ze to jest dobre, broń Boże.

Ale wątek przerodził się już dawno w najeżdżanie na zły, strasznie zły Kościół katolicki, rak na zdrowym ciele ludzkości, przez całą historię, przez wieki na niej żerujący itd. itp.

Nie ma to wiekszego sensu.
Chyba że chce sie po raz enty dyskutować dla samej dyskusji, nie zakładając żadnego porozumienia- wszak każdy już jest utwierdzony w swoim zdaniu naprzód.
A w wątkowym, tytułowym pytaniu- tak, jak najbardziej może odmówić pochówku.
Z różnych względów. A nierzadko zdarza się, i owszem, ksiądz te względy- gdy migną mu przed oczami banknoty- chowa do kieszeni.

Ale mnie i tak jak zawsze najbardziej zastanawiają ludzie- i ich dążenie- do kościelnych ceremonii, nawet jeśli nic dla nich nie znaczą i ich znaczenie mają głęboko w nosie- wydają się im godniejsze. I oburzenie- kiedy im z jakiś względów odmówią- że przecież im się należy...
A czy nie uważasz tak na serio, że ksiądz to nie tylko zawód ale i powołanie i powinien dawać jednak dobry przykład i to nie dobry przykład krętactwa. Akurat oszukiwanie urzędu skarbowego jest poniżej poziomu.

Nie najeżdżam jak to ujęłaś na bardzo zły kościół katolicki, bo sama go tworzę i jestem jego częścią, ale jednocześnie nie ma klapek na oczach. Spotkałam sie z różnymi księżmi, tak jak rożni są ludzie i podałam konkretny przykład nie uogólniając na wszystkie parafie.

Co jeśli dla człowieka ceremonie kościelne mają duże znaczenia, a w portfelu pustki. W sytuacji jaką jest pogrzeb nie możesz przecież powiedzieć, że odłożysz go na później.


Dla mojego dziadka, który przeżył ponad osiemdziesiąt lat, cale życie chodził regularnie do kościoła i przystępował do sakramentów była to bardzo ważna kwestia i gdy umarł pogrzeb wyglądał tak jak on sobie tego wcześniej zażyczył.
Gdybyśmy nie mieli odpowiednich funduszy nie moglibyśmy spełnić jego ostatniej woli. Jeśli popierasz takie rozwiązania, żeby na sakramenty było stać tylko tych lepiej usytuowanych to faktycznie nie ma co ciągnąć tematu, bo ja swojego zdania w tej kwestii nie zmienię.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 17:23   #86
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość



Plotki,plotki,plotki -od jakiejś gospodyni,z jakiejś plebani gdzieś tam w Polsce ,nie są wiarygodnym źródłem informacji .
mylisz się
u tej gospodyni mieszkalam na stancji i bywalam z nia i ksiedzem na zakupach. widzialam tez, że kiedy zblizaly sie urodziny/imieniny wielebnego ta pani spedzala na plebanii kilka dni z rzędu od 9 do 22 gotujac, piekąc i przyrządzając, bo ksieza maja bardzo wysublimowany gust i katering nie wchodzil w rachube.
widzialam tez rzeczony zloty krzyz oraz prezenty, jakie z okazji imienin dostawala od ksiedza ta gospodyni.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 17:24   #87
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Co jeśli dla człowieka ceremonie kościelne mają duże znaczenia, a w portfelu pustki. W sytuacji jaką jest pogrzeb nie możesz przecież powiedzieć, że go na później.
Ale przecież trzeba też zapłacić dla zakładu pogrzebowego-za przygotowanie zwłok,miejsca na cmentarzu, klepsydry, za trumnę-nikt nie robi niczego za darmo,tylko dlatego,że to pogrzeb i czas nagli.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 17:36   #88
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale przecież trzeba też zapłacić dla zakładu pogrzebowego-za przygotowanie zwłok,miejsca na cmentarzu, klepsydry, za trumnę-nikt nie robi niczego za darmo,tylko dlatego,że to pogrzeb i czas nagli.
Zgadzam sie ale to kosztowało dużo mniej, łącznie z niesieniem trumny pół kilometra, niż godzinna praca księdza.
Nie podejmuję sie wycenić pracy duchowych, ale bez przesady wziąść kwotę odpowiadającą prawie dwóm emeryturom zmarłego to jednak troszkę dużo, nie uważasz...
Druga rzecz, że powinno sie ujawniać cały swój dochód, a nie pisać jedna wersję dla parafianina a drugą dla skarbówki. Na to nie potrafię znaleźć usprawiedliwienia, bo dla mnie to nieuczciwość i tyle.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 18:28   #89
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
i wlasnie dlatego jest (teoretycznie) "co łaska". ale to nie oznacza, że mogą sobie żądać konkretnej sumy. nie uważam,że księża nie powinni otrzymywac od wiernych pieniędzy za pogrzeb czy ślub, ale niech to do licha będzie "co łaska" a nie wspomniany przez Ciebie cennik. Większej obludy ze świecą szukać...
Tego to już nie rozumiem.
Wszyscy (tak jak wczesniej pisałas) maja cennik, wszytsko "czarno na białym". a ksiądz nie moze miec cennika, tylko brac "co łaska"? Dlaczego? Ja jestem jak najbardziej za cennikiem, jasnym i wiadomym dla wszystkich. Jestem za tym, żeby kazdego ksiedza obowiazywał własnie cennik a nie "co łaska". Bo to dopiero jest pole do naduzyć!

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość

Co jeśli dla człowieka ceremonie kościelne mają duże znaczenia, a w portfelu pustki. W sytuacji jaką jest pogrzeb nie możesz przecież powiedzieć, że odłożysz go na później.
No to ja musze chyba jednak buzię otworzyc i powiedzieć, że:

za slub nie zapłaciłam ani grosza (chociaz chciałam i polecieliśmy z "kopertą" ). Ksiadz koperty nie wziął, życzył nam wszytskiego najlepszego i stwierdził, że od ludzi swiezo po studiach grosza nie weźmie.

w całkiem innym miescie i w całkiem innej parafii ksiądz po kolędzie chodząc, koperty od nas nie brał. Machał ręką na tę nasza kopertę i tylko słyszelismy " nie trzeba, nie trzeba".

Jakos szczególnej biedy po nas widac nie było
i znowu czytając wizaż mam wrażenie, że mieszkam na całkiem innej planecie niż wszyscy
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 18:45   #90
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tego to już nie rozumiem.
Wszyscy (tak jak wczesniej pisałas) maja cennik, wszytsko "czarno na białym". a ksiądz nie moze miec cennika, tylko brac "co łaska"? Dlaczego? Ja jestem jak najbardziej za cennikiem, jasnym i wiadomym dla wszystkich. Jestem za tym, żeby kazdego ksiedza obowiazywał własnie cennik a nie "co łaska". Bo to dopiero jest pole do naduzyć!



No to ja musze chyba jednak buzię otworzyc i powiedzieć, że:

za slub nie zapłaciłam ani grosza (chociaz chciałam i polecieliśmy z "kopertą" ). Ksiadz koperty nie wziął, życzył nam wszytskiego najlepszego i stwierdził, że od ludzi swiezo po studiach grosza nie weźmie.

w całkiem innym miescie i w całkiem innej parafii ksiądz po kolędzie chodząc, koperty od nas nie brał. Machał ręką na tę nasza kopertę i tylko słyszelismy " nie trzeba, nie trzeba".

Jakos szczególnej biedy po nas widac nie było
i znowu czytając wizaż mam wrażenie, że mieszkam na całkiem innej planecie niż wszyscy
Trafiłaś na świetnych księży, miło takie historie się czyta.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.