Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy 2008! - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-27, 13:33   #2881
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Kobity proszę was mało się nie zasmarkałam ze śmiechu

Goga wszystkiego najlepszego dla Macieja!

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Goga ona tylko witaminy je i nic innego bo inaczej jakby tak schudła
A tak poważnie trzymam kciuki za wyniki badań

Zdrówko żywczykowe za Macieja

Tż Anuhhyyy na prezydenta!!!!!!!!!
Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość

Jasne, że same witaminy
Tż Anuhhyyy na prezydenta!!!!!!!!!
Tż Anuhhyyy na prezydenta!!!!!!!!!
Tż Anuhhyyy na prezydenta!!!!!!!!!


Dziękujemy za życzonka


anuhaaaa wybacz żarty - to nie jest złośliwie
a co wy myślałyście, pewnie że same witaminy, to wy inaczej???

Cytat:
Napisane przez mandarynka719 Pokaż wiadomość
przecież teraz w Olsztynie jest wolne stanowisko prezydenta miasta-to tak na początek
nie no trafiłyście w dziesiątkę!!!!

O matko nawet nie chcę myśleć co by było gdyby on to wszystko poczytał

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
o Nabuko to daj znać jak pod tym względem w Carrefourze bo ja mam na osiedlu i wybrałabym się z chęcią
U mnie carrefour przyjazny matkom z dzieckiem

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
no już jesteśmy,ogólnie dobrze...


świetny pomysł z tym etatem Prezydenta Olsztyna

anuhaaaaaaaa-daj znać jak się ma twoja anemia(oby poszła sobie w las ), no i chyba bierzesz dodatkowe witaminki jak pisała Goga... skoro Piterek tyle z Ciebie wyciąga to musisz jakoś uzupełniać poziom witamin! to się tyczy WSZYSTKICH mamusiek.ja wciąż łykam Falvit N.
Dorotka super, że przynosisz nam dobre wieści, trzymam dalej kciuki, żeby wszystko się do końca unormowało

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Dorotk@ dobrze że dobrze oby tak dalej....
a państową służbę zdrowia zniesie tż Anuhhyyyy
Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
No i podpisze ustawe odnosnie macierzynskiego
Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość

...i skróci czas pracy,żeby piątki były wolne
dziewczyny proszę was, już mnie brzuch boli od śmiechu

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość

Dziewczyny o co chodzi z ta pieluchą na twarz??? Bo już któryś raz słyszę że dajecie dziecku pieluchę... Ale pod buzię czy na buzię jak śpi na boczku??? Bo moja córa to taka sierotka - ani smoka jej nie dadzą ani pieluchy... wyrodna ze mnie matka i chcę to trochę dziecku wynagrodzić ale nie wiem o co chodzi
a my tak różnie robimy, raz pod policzek, raz na, a raz tak zawijamy, żeby smoczek nie wypadał, bo inaczej co chwila trzeba mu wsadzać.

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
wiecie co ja mam dzisiaj zaćmienie umysłu czytam to i czytam i zastanawiam sie czemu wy kładziecie dzieciom pieluszki na twarz mysle sobie już różne rzeczy słyszałam i rózne metody usypiania ale żeby pieluszke myślę sobie - zapach moczu ma je uśpić - nie wiem czemu zwizualizowałam że kładziecie na twarz pampersa
oj magflieg


morfologia wyszła, jak to powiedziała lekarka, jak u dorosłego mężczyzny, więc luzik. No ale wyszło, że mam nadczynność tarczycy a ja nawet nie wiem co to i zamiast o tym poczytać, to siędzę tu i się śmieję Lekarka dała mi skierowanie do endokrynologa, ale powiedziała, ze i tak mnie pewnie nie przyjmą na nfz i żebym szukała prywatnie no i muszę poszkać chyba takiego doktorka, żeby się szybko skonsultować, bo ja nawet nie wiem czy w takim razie mogę brać tablety anty

a witaminy oczywiście biorę czasem nawet coś do tego zjem

Edytowane przez anuhaaaaaaaaaa
Czas edycji: 2008-11-27 o 13:35
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 13:59   #2882
agawiecka
Raczkowanie
 
Avatar agawiecka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 204
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dorotka@ widzę,że nie tylko my jesteśmy pod opieką nefrologa... Cieszę się, że jest dobrze u Was. Czy proponowano Ci zrobienie scyntografi-nie wiem czy dobrze zapamietałam nazwę. To badanie jest robione tylko w W-wie i określa bardzo dokładnie ile procent nerki jest zdrowe a ile jest uszkodzone. Badanie dla dziecka nie jest bolesne. My jutro łapiemy mocz i też mam nadzieję, że będzie dobrze -trzymajcie proszę
Emilka dziś skończyła 2 miesiące.
goga-sto lat dla Maciusia i buziaczki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie073.jpg (87,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie055.jpg (99,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie086.jpg (92,0 KB, 11 załadowań)
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
agawiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 14:23   #2883
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Aga Emilka jest urocza! trzymam kciukasy za badania
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 14:31   #2884
mandarynka719
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka719
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 360
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

agawiecka trzymam kciuki za dobre wyniki badań, śliczna ta twoja Emilka a na tym drugim zdjęciu przypomina mi mojego Fabianka

I mam takie pytanie jak brałam jakieś leki to po jakim czasie mogę podawać moje mleko małemu 24h wystarczą?
__________________

mandarynka719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 14:36   #2885
agawiecka
Raczkowanie
 
Avatar agawiecka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 204
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

anuhaaaaaaaaaa i mandarynka dziękuję w imieniu Emi za komplementy. A zapomniałam dodac,że na pierwszym zdjęciu to jest z dziadziusiem na urodzinach u babci
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
agawiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 14:42   #2886
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dziewczyny, dzięki Waszym postom baaaaaardzo mi się humor poprawił mimo że jestem nieprzytomna ze zmęczenia...

Emilka jest przesłodka

No my też już po szczepieniu.... Grubas waży 6700, i darła się tak na tym szczepieniu że pani doktor zaproponowała żeby ją wysłać do szkoły muzycznej- w klasie śpiewu operowego będzie nie do pobicia
Powiedziałam że ten dzisiejszy zastrzyk to moja zemsta za nieprzespaną noc...

A poza tym mam zamiar przestawić ją na karmienie mieszane tj. co drugie karmienie mlekiem modyfikowanym - nie wiem może to ją jakoś zapcha. Czy któraś z Was stosuje taką metodę???? Jeśli tak to będę wdzięczna za odzew bo mam parę pytań technicznych

DObra, to ja zmykam do kuchni bo mąż słania mi się z głodu...
izzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 14:51   #2887
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Agawiecka śliczna córunia

Mandarynka 24 godz w zupełności wystarczą jak na mój gust - jak ja dostałam zastrzyk sterydowy to lekarz kazał mi odczekać minimum 12 godzin z karmieniem i stwierdził że jakby się jednak udało odczekać 24 godz to byłoby jeszcze lepiej...
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 15:21   #2888
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez agawiecka Pokaż wiadomość
Dorotka@ widzę,że nie tylko my jesteśmy pod opieką nefrologa... Cieszę się, że jest dobrze u Was. Czy proponowano Ci zrobienie scyntografi-nie wiem czy dobrze zapamietałam nazwę. To badanie jest robione tylko w W-wie i określa bardzo dokładnie ile procent nerki jest zdrowe a ile jest uszkodzone. Badanie dla dziecka nie jest bolesne. My jutro łapiemy mocz i też mam nadzieję, że będzie dobrze -trzymajcie proszę
Emilka dziś skończyła 2 miesiące.
goga-sto lat dla Maciusia i buziaczki.
narazie do nefrologa nie chodzimy-miałam zamiar sie umówic gdyby usg wyszło niepokojąco.Ta nieprawidłowość w nerkach małej powinna umrzeć śmiercią naturalną-oby! za to za 2 m-ce czeka nas cystouretrografia-to jest dopiero hard core...
powodzenia w lapaniu moczu-wiem co to za fuks potrafi być
a córeczkę masz prześliczną-jeszcze będzie łamać męskie serca...

Izzi-no Pola przykozaczyła z tą wagą ale pocieszę cię,że moja chrześnica była jeszcze okrąglejsza i gdy tylko zaczęła chodzić wszystko zgubiła,a teraz nawet podejrzewają ją o anemię...

anuhaaaaaaa-weź Ty się kobito za siebie!nadczynność tarczycy to nic dobrego a Ty musisz Piterkowi teraz przykładem świecić więc dbaj o siebie! bo jak nie to
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...

Edytowane przez Dorotka@
Czas edycji: 2008-11-27 o 15:28
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 16:03   #2889
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzięki Waszym postom baaaaaardzo mi się humor poprawił mimo że jestem nieprzytomna ze zmęczenia...

Emilka jest przesłodka

No my też już po szczepieniu.... Grubas waży 6700, i darła się tak na tym szczepieniu że pani doktor zaproponowała żeby ją wysłać do szkoły muzycznej- w klasie śpiewu operowego będzie nie do pobicia
Powiedziałam że ten dzisiejszy zastrzyk to moja zemsta za nieprzespaną noc...

A poza tym mam zamiar przestawić ją na karmienie mieszane tj. co drugie karmienie mlekiem modyfikowanym - nie wiem może to ją jakoś zapcha. Czy któraś z Was stosuje taką metodę???? Jeśli tak to będę wdzięczna za odzew bo mam parę pytań technicznych

DObra, to ja zmykam do kuchni bo mąż słania mi się z głodu...

Izzi ja karmie sposobem mieszanym juz ponad miesiac.

Aga na drugim zdjeciu przypomina mi moja Amelka a na drugim Piotrka Anuhyy
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 16:07   #2890
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dorotka super, że badania wyszły w miarę ok, oby tak dalej i to co ma się wyklarować to niech się klaruje jak najszybciej

gdzieś przeoczyłam posta z tą pieluchą na twarz, ale my jakoś nie stosujemy i narazie nie mamy potrzeby,u nas za to smoczek to najlepszy przyjaciel a jak z buzi wypadnie to tragedia życiowa Hani

Lija daj znać po jutrzejszej wizycie u lekarza. oby ten kaszel okazał się niegroźny...

Magflieg z tym zapachem moczu to pojechałaś

Anuhaaa ja mam, ale niedoczynność tarczycy, podobno nadczynność jest groźniejsza. jak pójdziesz do endokrynologa to dopilnuj sobie żeby zrobił Ci usg tarczycy.

Agawiecka oczywiście trzymam kciuki za dobre wyniki Emilki i sto lat z okazji ukończenia 2 miesiąca!!!
a druga fotka jak dla mnie - mina córci rozbrajająca

Izzi no to klocuszka rzeczywiście masz pięknego ale Ty mściwa jesteś


poszłyśmy jednak na spacer i baaardzo dobrze bo nawet słoneczko wyszło i było bardzo cieplutko aż się zastanawiałam czy Hania nie za ciepło była ubrana, ale nawet nie kwiczała, więc chyba ok. przespała cały spacerek, zjadła i teraz znów śpi
chyba polubiła spacerki z mamuśką

co do Carrefoura to pytałam bo kiedyś byłam świadkiem jak dziewczyna wjechała wózkiem między kasy i się zaklinowała tylko że powodem tego był szerrszy rozstaw tylnych kół i ja właśnie też te tylne mam dość szeroko a przednie wąskie (coś ala X-lander) wózek Atantic.
i tak się obawiam iść bo jak utknę przy kasie a zakupy będą już nabijane to co ja wtedy zrobię??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5250088.jpg (94,5 KB, 39 załadowań)
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.

Edytowane przez Iwa_iw
Czas edycji: 2008-11-27 o 16:08
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 17:01   #2891
Sawyer
Raczkowanie
 
Avatar Sawyer
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 157
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Kurdę a nam się na siusiaczku zrobiły małe pęcherzyki i troszkę podpuchł. Zastanawiam się od czego.
Miała któraś z was takie problemy?

W ogóle my z pupcią to mamy przejścia. Sudokremem smarujemy zawsze i robią się nam odparzenia.

Teraz aby to wyleczyć kombinujemy z zasypką na przemian z tormentiolem. Może pomoże. Daj Boziu.
Sawyer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 17:12   #2892
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
no już jesteśmy,ogólnie dobrze, ALE:
-nerki mają zaburzoną strukturę miąższową co jest efektem zapalenia jakie przeszła mała(powinno się samo wyklarować),
-w prawym jajniku są pęcherzyki, które pewnie są ,bo mała przejęła trochę estrogenów po mnie powinno się wyklarować do roku.
Najważniejsze,że pęcherz jest zdrowy a w nerkach nie ma zalegającego moczu, czyli podejrzenie dr ze szpitala chyba się nie potwierdzi (o cofaniu moczu)

następna kontrola za 3 m-ce i muszę jeszcze pochwlaić moją kruszynkę bo była baaardzo dzielna
wiecie co mnie najbardziej irytuje i wkurza?na szpitalnym usg(robionym ostatniego dnia pobytu w szpitalu) nereczki są nienaruszone,a tu się okazuje,że jednak nie do końca... złości mnie to strasznie,że gdybyśmy nie pojechali na kontrolę prywatnie pewnie dalej trwalibyśmy w świadomości,że wszystko jest super. Jeśli nie byloby nas stać na taką prywatną wizytę to co by było???? i jak tu nie być za prywatyzacją szpitali?co za specjaliści tam pracują????
.
Dorotko dobrze, że wyniki są takie, za resztę trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
a państową służbę zdrowia zniesie tż Anuhhyyyy
i niech tak będzie mąż anuhy nam pomoże

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
No i podpisze ustawe odnosnie macierzynskiego
i to też niech podpisze, cho mnie nie dotyczy ale nich podpisze

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
goga-ucałuj Maciusia od ciotki Dorotki i życz mu 100 lat od nas!

...i skróci czas pracy,żeby piątki były wolne
Dziękujemy cioci Dorotce za całuski i mamy nadzieję, że one były też od Natalki - Maciuś się dopytywał

za wolne piątki i skrócony czas pracy to będziemy tż anuhy nosić na rękach

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Czy któreś z dzieci robi pieniste kupy? Bo u nas takie sa non stop (karmię tylko cycem)... mówiłam o tym lekarce i kazala podawac lakcid ale nic nie pomogło... czyli to może tak ma być??? Mała wydaje się zdrowa jak ryba, brzuszek ją nie boli, brak temperatury. Już sama nie wiem...
izuxyz Maciuś też tak często miewał i przeszło jak ręka odjął, też się super czuł i nie było widać nic niepokojącego. Kiedyś magflieg pisała o pienistych kupkach, że to rozwolnienie u niemowląt i to prawda. U nas odbyło się bez większych dolegliwości, rozdrażnienia i przeszło. Podobno niektóre cycowe dzieciaczki tak mają.

Cytat:
Napisane przez Lija28 Pokaż wiadomość
U nas kaszelek nie ustepuje... Na szczescie nie ma goraczki ale i tak wybiore sie z nia jutro do lekarza...
Trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło dobrze a kaszelek niech sobie idzie precz od naszej królewny

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
wiecie co ja mam dzisiaj zaćmienie umysłu czytam to i czytam i zastanawiam sie czemu wy kładziecie dzieciom pieluszki na twarz mysle sobie już różne rzeczy słyszałam i rózne metody usypiania ale żeby pieluszke myślę sobie - zapach moczu ma je uśpić - nie wiem czemu zwizualizowałam że kładziecie na twarz pampersa
nie no magfieg : rotfl: dobre, ubawiłam się okrutnie

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość

Goga wszystkiego najlepszego dla Macieja!

morfologia wyszła, jak to powiedziała lekarka, jak u dorosłego mężczyzny, więc luzik. No ale wyszło, że mam nadczynność tarczycy a ja nawet nie wiem co to i zamiast o tym poczytać, to siędzę tu i się śmieję Lekarka dała mi skierowanie do endokrynologa, ale powiedziała, ze i tak mnie pewnie nie przyjmą na nfz i żebym szukała prywatnie no i muszę poszkać chyba takiego doktorka, żeby się szybko skonsultować, bo ja nawet nie wiem czy w takim razie mogę brać tablety anty

a witaminy oczywiście biorę czasem nawet coś do tego zjem
Cholerka anuhaaaa do lekarza

Cytat:
Napisane przez agawiecka Pokaż wiadomość
Dorotka@ widzę,że nie tylko my jesteśmy pod opieką nefrologa... Cieszę się, że jest dobrze u Was. Czy proponowano Ci zrobienie scyntografi-nie wiem czy dobrze zapamietałam nazwę. To badanie jest robione tylko w W-wie i określa bardzo dokładnie ile procent nerki jest zdrowe a ile jest uszkodzone. Badanie dla dziecka nie jest bolesne. My jutro łapiemy mocz i też mam nadzieję, że będzie dobrze -trzymajcie proszę
Emilka dziś skończyła 2 miesiące.
goga-sto lat dla Maciusia i buziaczki.
Mocno trzymamy kciuki i buziaczki dla Emilki z okazji 2 miesięcznicy

Dziękujemy za życzonka

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość

No my też już po szczepieniu.... Grubas waży 6700, i darła się tak na tym szczepieniu że pani doktor zaproponowała żeby ją wysłać do szkoły muzycznej- w klasie śpiewu operowego będzie nie do pobicia
Powiedziałam że ten dzisiejszy zastrzyk to moja zemsta za nieprzespaną noc...
.
No ładnie, ładnie widać, że panna lubi jedzonko
__________________
Moje kochane dzieci :
Julia
i Maciej
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 17:13   #2893
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Izzi ja karmie sposobem mieszanym juz ponad miesiac.

Aga na drugim zdjeciu przypomina mi moja Amelka a na drugim Piotrka Anuhyy
Jagna, proszę jeśli możesz to napisz mi jaki masz dobowy system karmienia opracowany? Bo nie wiem czy co drugie karmienie robić z butli czy jak???
izzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 17:19   #2894
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Sawyer Pokaż wiadomość
Kurdę a nam się na siusiaczku zrobiły małe pęcherzyki i troszkę podpuchł. Zastanawiam się od czego.
Miała któraś z was takie problemy?

W ogóle my z pupcią to mamy przejścia. Sudokremem smarujemy zawsze i robią się nam odparzenia.

Teraz aby to wyleczyć kombinujemy z zasypką na przemian z tormentiolem. Może pomoże. Daj Boziu.
Z siusiakiem to nie żarty idź lepiej do lekarza - może to jakieś zapalenie, nie ma co czekać, żeby gorzej się nie zrobiło.

Sudocrem bardzo wysusza skórę i moim zdaniem powinien być stosowany tylko wtedy gdy skóra jest już podrażniona. Jak już się tyłeczek wygoi wypróbój może linomag z zielona litrką. My stosujemy i bardzo go polecam. Może Twój synek ma az tak mocno drazniacy mocz albo tak wrażliwą skórę. Trzymam kciuki za szybkie wygojenie i buziaczki dla synka
__________________
Moje kochane dzieci :
Julia
i Maciej
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 17:32   #2895
Amaretta
Rozeznanie
 
Avatar Amaretta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 905
GG do Amaretta
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Kurde czesc zaznaczonych postów zżarło


Dziewczyny bardzo dziekujemy za tyle ciepłych słow.

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
We Wrocławiu nigdy nie byłam, więc może przy okazji castingu, kto wie, kto wie
Wiec jak juz sie zdecydujesz na ten casting to chetnie cie przenocuje. Zapraszam.

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
dobra karmię gada i sio na balkon! A o 12 idę po wyniki krwi i mam nadzieję, że to tylko anemia
a potem nam tu pisze ze Piotrek codziennie spaceruje....

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
A dziewczęta Maciej dziś kończy 3 miesiące stawiamy wszystkim żywca niegazowanego
Duzo zdrowka dla Maciusia - niech sie dobrze rozwija i przynosi swojej Mamie duzo szczescia i radosci . (ale z Karmi)
My świetujemy w sobote.



Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
wiecie co ja mam dzisiaj zaćmienie umysłu czytam to i czytam i zastanawiam sie czemu wy kładziecie dzieciom pieluszki na twarz mysle sobie już różne rzeczy słyszałam i rózne metody usypiania ale żeby pieluszke myślę sobie - zapach moczu ma je uśpić - nie wiem czemu zwizualizowałam że kładziecie na twarz pampersa
leze pod biurkiem

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
morfologia wyszła, jak to powiedziała lekarka, jak u dorosłego mężczyzny, więc luzik. No ale wyszło, że mam nadczynność tarczycy a ja nawet nie wiem co to i zamiast o tym poczytać, to siędzę tu i się śmieję Lekarka dała mi skierowanie do endokrynologa, ale powiedziała, ze i tak mnie pewnie nie przyjmą na nfz i żebym szukała prywatnie no i muszę poszkać chyba takiego doktorka, żeby się szybko skonsultować, bo ja nawet nie wiem czy w takim razie mogę brać tablety anty

a witaminy oczywiście biorę czasem nawet coś do tego zjem
Anuhha ty sie szybko zapisz do jakiegos lekarza bo z tarczuca to nie zarty. Rozreguluje ci caly organizm.
No i juz wiemy skad tak szybko gubisz kg - przy nadczynnosci tarczycy to normalne.

Cytat:
Napisane przez agawiecka Pokaż wiadomość
Emilka dziś skończyła 2 miesiące.
Wszystkiego najlepszego dla Emi. Ale ona juz duza. I jaka fajniutka.

Dorotka ciesze sie ze usg wyszło ok. Oby te zmiany ustapiły jak najszybciej.

Izzi Pola ściga sie z chłopakami kto najcieższy. Widac ze cyc mamusi jej słuzy.

Iwa Hania to prawdziwa modnisia. Widze ze niektore mamy to juz swoje córki stroja w typowo damskie atrybuty - sukienusie spodniczki kokardki. Chyba musze zweryfikowac swoje podejscie do ubierania Michalinki bo pewnie sie za mnie wstydzi. Nic tylko spiochy i pajace. Ale ona mi sie ciagle takim dzidziulkiem wydaje, ze ani mi w głowie tak ja "po dorosłemu" ubierac.
Amaretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 17:38   #2896
Amaretta
Rozeznanie
 
Avatar Amaretta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 905
GG do Amaretta
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Sawyer Pokaż wiadomość
Kurdę a nam się na siusiaczku zrobiły małe pęcherzyki i troszkę podpuchł. Zastanawiam się od czego.
Miała któraś z was takie problemy?

W ogóle my z pupcią to mamy przejścia. Sudokremem smarujemy zawsze i robią się nam odparzenia.

Teraz aby to wyleczyć kombinujemy z zasypką na przemian z tormentiolem. Może pomoże. Daj Boziu.
Ja mam dziewczynke wiec za wiele nie pomoge - ale ja bym na twoim miejscu poszła z synkiem do lekarza. Trzymam zeby wszystko bylo dobrze.


Magflieg mata jest bardzo fajna. Misi sie na razie podoba tak na pare minut ale mysle ze za miesiac dwa bedzie nia zachwycona. Jedna zabawka - ten kotek z pileczka ma dwie melodyjki, papuga jest grzechotka. Takie grzechoczace dzwieki wydaje tez żyrafa. I tam jest jeszcze pileczka do obracania (w nózkach) ktora tez grzechocze. W sumie sporo dzwiekow.
Amaretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 18:17   #2897
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

No co miałam zaćmienie umysłu ale przynajmniej się ubawiłyście

Agawiecka Emilka bombowe minki robi i wszystkie naj dla niej...

amaretta dzięki za odpowiedz o macie teraz obserwuje aukcje i ktora bedzie tansza to biore
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 19:03   #2898
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość

Anuhaaa ja mam, ale niedoczynność tarczycy, podobno nadczynność jest groźniejsza. jak pójdziesz do endokrynologa to dopilnuj sobie żeby zrobił Ci usg tarczycy.
teściówka załatwia mi lekarza na przyszły tydzień

Hania wygląda jak laleczka, ślicznie!

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość

No my też już po szczepieniu.... Grubas waży 6700, i darła się tak na tym szczepieniu że pani doktor zaproponowała żeby ją wysłać do szkoły muzycznej- w klasie śpiewu operowego będzie nie do pobicia
Powiedziałam że ten dzisiejszy zastrzyk to moja zemsta za nieprzespaną noc...
Izzi Pola to niezły kawał babki już, nawet Piotrek chyba jeszcze tyle nie waży, ale nie wiem, w następnym tyg szczepienie to się dowiem.

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość

anuhaaaaaaa-weź Ty się kobito za siebie!nadczynność tarczycy to nic dobrego a Ty musisz Piterkowi teraz przykładem świecić więc dbaj o siebie! bo jak nie to
żebym tylko ja wiedziała teraz jak mam o siebie zadbać, no nie wiem. Nie mam pojęcia co się robi w takim przypadku, muszę poczekać na wizytę.

Cytat:
Napisane przez Amaretta Pokaż wiadomość

Wiec jak juz sie zdecydujesz na ten casting to chetnie cie przenocuje. Zapraszam.

a potem nam tu pisze ze Piotrek codziennie spaceruje....

Anuhha ty sie szybko zapisz do jakiegos lekarza bo z tarczuca to nie zarty. Rozreguluje ci caly organizm.
No i juz wiemy skad tak szybko gubisz kg - przy nadczynnosci tarczycy to normalne.
a ja myślałam, że to Piotrek tak ze mnie ciągnie... ciekawa jestem jak długo już to mam... w sumie dopiero całkiem niedawno zaczęłam się gorzej czuć. Dobrze, że mamuśka moja namówiła mnie na wizytę i tam też zaciągnęła

a tak wogóle to miałam taki dobry humor, a wy dla odmiany mnie tu zdołowałyście tą moją przypadłością mam nadzieję, że nie wpłynie to jakoś na Piotrka, trochę mi smutno...

no dobra już się nie dołuje... Piotrek tez dziś mnie uraczył fontanną moczu, to nagroda za to że dałam mu dziś powietrzyć pupkę bez pieluszki.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 19:47   #2899
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

anuhaaaaaaa ta nadczynnosc tarczycy wyszła przy normalnym badaniu krwi czy miałaś robione jakies specialne badanka ?

Ciekawa jestem co u Goni i jej Aniołka.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2008-11-27 o 19:49
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 19:49   #2900
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
a tak wogóle to miałam taki dobry humor, a wy dla odmiany mnie tu zdołowałyście tą moją przypadłością mam nadzieję, że nie wpłynie to jakoś na Piotrka, trochę mi smutno...

no dobra już się nie dołuje... Piotrek tez dziś mnie uraczył fontanną moczu, to nagroda za to że dałam mu dziś powietrzyć pupkę bez pieluszki.
tylko Ty nam się tu nie dołuj!!!kto jak kto ale Ty-niet! USZY DO GÓRY!
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 19:56   #2901
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
anuhaaaaaaa ta nadczynnosc tarczycy wyszła przy normalnym badaniu krwi czy miałaś robione jakies specialne badanka ?

Ciekawa jestem co u Goni i jej Aniołka.
Dostałam skierowanie na morfologię i TSH, z morfologią wyszło wszystko ok, tylko te TSH niestety źle.

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
tylko Ty nam się tu nie dołuj!!!kto jak kto ale Ty-niet! USZY DO GÓRY!
spoko spoko, buszuję po allegro. patrzyłam na krzesełka do karmienia, żeby tak jak Jagna pisała czasem małego w tym w kuchni posadzić, ale jeszcze sie wstrzymam, bo to wszystko jest od 6 miesiąca.

i cisza coś teraz u nas na wątku, wywiało mamuśki...
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 20:06   #2902
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Anuhaaa dopytaj endokrynologa lub pediatry co do Piotrka.
ja jak wspomniałam mam niedoczynność, więc za mało hormonu i biorę codziennie leki. Hania zaraz po urodzeniu miała badany właśnie poziom TSH i u niej wszystko ok, ale podczas ciąży brałam dodatkowo jod i jakbym karmiła piersią to nadal musiałabym brać żeby Hania miała go pod dostatkiem.
jeżeli Ty masz nadczynność (zależy jeszcze jak dużą) to dostaniesz pewnie leki na obniżenie ilości hormonów. najważniejsze to właśnie usg żeby sprawdzić czy jakiś zmian w tarczycy nie ma typu jakieś guzki (moja mama miała usuwaną tarczycę) z tymże przy nadczynności to najczęściej chyba objawia się takim wolem na zewnątrz przy szyi.
głowa do góry, dostaniesz leki i co jakiś czas będziesz właśnie robić to TSH, jeżeli nie masz dużej nadczynności to Piotrkowi nic nie powinno być ale dla spokoju własnego sumienia oczywiście lepiej sprawdzić

generalnie z tego co się orientuję powinnaś uważać na wszystko co ma jod. niewskazane napewno wizyty w grotach solnych, kąpiele w soli bocheńskiej na przykład, zbyt długie wdychanie jodu (morze jesienną porą).
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.

Edytowane przez Iwa_iw
Czas edycji: 2008-11-27 o 20:07
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 20:20   #2903
agawiecka
Raczkowanie
 
Avatar agawiecka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 204
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

izzi,izuxyz,Dorotka@,Jagn aK,Iwa_iw,goga144,Amarett a,magflieg mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam, dzięki wielkie za komplementy i życzenia
Dorotko czytałam, że cystouretrografia nie jest bolesna tylko nieprzyjemna ale takie maleństwo nawet nie będzie pamiętało o tym badaniu. Emilka była już cewnikowana i wszystko było ok nawet nie płakała.
Amaretta Emilka jast duża i duża się urodziła teraz to już śmiga w 68 rozmiarze i waży już pewnie z 5 kg
Iwa_iw Hania śliczna i taka dziewczęca, ja Emilkę na chwilę ubieram w sukienkę a potem zaraz z powrotem śpiochy...
Anuhha dbaj o siebie oby Piterkowi mleczka nie brakowało...
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
agawiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 20:33   #2904
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

ogólnie to się trochę zdołowałam, bo poczytałam o tej tarczycy i przyjmując na to leki nie powinno się karmić piersią. Mam nadzieję, że są jednak jakieś dozwolone lekarstwa, bo normalnie mi serce pęknie skąd to się mogło wziąć? idę się wymyć, bo normalnie aż się popłakałam, a tż zaraz wraca z piłki, więc muszę się doprowadzić do porządku
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 20:44   #2905
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

anuhaaaa Ty nie rycz tylko głowa i góry ! Bo jeszcze się Piterkowi udzieli Twój nastrój. Pójdziesz do lekarza niech on się wypowie. Z pewnością powtórzysz jeszcze badania. Najważniejsze, że już jesteś umówiona
__________________
Moje kochane dzieci :
Julia
i Maciej
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 21:48   #2906
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
ogólnie to się trochę zdołowałam, bo poczytałam o tej tarczycy i przyjmując na to leki nie powinno się karmić piersią. Mam nadzieję, że są jednak jakieś dozwolone lekarstwa, bo normalnie mi serce pęknie skąd to się mogło wziąć? idę się wymyć, bo normalnie aż się popłakałam, a tż zaraz wraca z piłki, więc muszę się doprowadzić do porządku
Anuhaaa głowa do góry i poczekaj na wizytę u lekarza.
u mnie jak wykryto niedoczynność też wyczytałam, że będą spore problemy z zajściem w ciążę, nawet lekarz tak mówił. nastawialiśmy się na miesiące starń i co? udało się za 1 razem nawet ginekolog był zdziwiony
zobaczysz, będzie ok
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-28, 06:38   #2907
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Anuhhaaaaaa ja też powiem tylko głowa do góry i koniecznie dobry lekarz w tej kwestii ewentualnie plus też jakieś doradztwo laktacyjne dobre bo oni czasami sporo więcej wiedzą o karmieniu piersią - może na początek chociaż jakiś telefon do eksperta i nie czytaj po necie! bo to potem człowiek sobie niepotrzebnie naryje w umyśle - wiem to po sobie a my tu wszystkie trzymamy kciukasy za Twoje zdrówko i karmienie Pieterka

No wlaśnie GOniu martwimy się...

Jaroszania a Ty też umilkłaś? Wszystko ok?


Acha apropo krzesełek do karmienia bo ANuhhaaa wspomniałąś w poście, do nas właśnie doszło krzesełko do karmienia które dostała na chrzciny ono też od sześciu miesięcu ale ma rozkładane oparcie i w sumie jak coś podłożę to mogłaby siedzieć - jak na załączonym obrazku, ale raczej się wstrzymam i bedzie przesiadywac w foteliku samochodowym jeszcze ale krzesełko fajne...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krzeselko2.jpg (34,8 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg krzeselko1.jpg (34,2 KB, 23 załadowań)
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4

Edytowane przez magflieg
Czas edycji: 2008-11-28 o 07:25
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-28, 07:20   #2908
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

hello

ale dzisiaj piękna pogoda u nas
wreszcie słoneczko zawitało a akurat mężulo ma wolne dzisiaj więc rodzinny spacerek murowany
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-28, 07:33   #2909
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

magflieg Emi wygląda jakby siedziała na tronie , kto wie może to coś wróży i mała zasiądzie w ławach poselskich
__________________
Moje kochane dzieci :
Julia
i Maciej
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-28, 07:53   #2910
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

co taki polityczny zrobił się nasz wątek
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:21.