Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-09, 00:35   #1
Namisa
Przyczajenie
 
Avatar Namisa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to Namisa
Unhappy

Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów


Witam
Mam poważny problem, jeśli chodzi o wszelkie metody zmiany koloru włosów. Wszystkie farby mnie uczulają (napuchnięta, boląca i zaczerwieniona wysypka wszędzie, gdzie farba była nawet przez minutę i silnie napuchnięte węzły chłonne), nawet ta od Biokap- seria zielona. Tak samo ciemniejsze szamponetki, tylko te blond ujdą (a jestem ciemną blondynką). Henny na włosach nie próbowałam, ale po tatuażach ślady miałam z rok i do tej pory mam niewielkie krostki na ramionach, więc próbować nie zamierzam.
Czy znacie jakieś inne, nawet krótkotrwałe metody na zmianę koloru? Wiem, że są np. tonery do włosów, ale są one dość drogie. Włosy mam baaardzo gęste, więc musiałabym kupić parę opakowań, żeby je pokryć. Średnio się to opłaca :/
Mogłabym przeżyć z tym moim ciemnym blondem, ale fajnie by było coś zmienić. A jak za jakieś 20 lat zacznę siwieć, to będzie masakra :/
Z góry dzięki za wszelką pomoc
Namisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:41   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

A może pianki? Lub farby bez amoniaku?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:46   #3
Namisa
Przyczajenie
 
Avatar Namisa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to Namisa
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
A może pianki? Lub farby bez amoniaku?
Amoniak nie ma tu nic do rzeczy, bo uczulają mnie parafenylenodiamina, henna i prawdopodobnie jakieś inne barwniki, które dodawane są do farb dla alergików.
A o piankach poczytam, może jest to jakieś rozwiązanie

Edytowane przez Namisa
Czas edycji: 2014-09-09 o 12:54
Namisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:52   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

Cytat:
Napisane przez Namisa Pokaż wiadomość
Witam
Mam poważny problem, jeśli chodzi o wszelkie metody zmiany koloru włosów. Wszystkie farby mnie uczulają (napuchnięta, boląca i zaczerwieniona wysypka wszędzie, gdzie farba była nawet przez minutę i silnie napuchnięte węzły chłonne), nawet ta od Biokap- seria zielona. Tak samo ciemniejsze szamponetki, tylko te blond ujdą (a jestem ciemną blondynką). Henny na włosach nie próbowałam, ale po tatuażach ślady miałam z rok i do tej pory mam niewielkie krostki na ramionach, więc próbować nie zamierzam.
Czy znacie jakieś inne, nawet krótkotrwałe metody na zmianę koloru? Wiem, że są np. tonery do włosów, ale są one dość drogie. Włosy mam baaardzo gęste, więc musiałabym kupić parę opakowań, żeby je pokryć. Średnio się to opłaca :/
Mogłabym przeżyć z tym moim ciemnym blondem, ale fajnie by było coś zmienić. A jak za jakieś 20 lat zacznę siwieć, to będzie masakra :/
Z góry dzięki za wszelką pomoc
Wygląda to na uczulenie na PPD. To czarny barwnik aktywowany utleniaczem. Wielu osobom szkodzi mniej lub bardziej. Za tą hipotezą przemawia brak silnej reakcji na blond szamponetki.

Po pierwsze farba. Jedyna jaką znam bez PPD to Sanotint Light. Sanotint jest w dwóch wersjach. Jedna z obniżoną zawartością PPD, a druga bez. Dla ciebie byłaby ta druga. Niestety jest droga. Pudełko kosztuje około 60zł

Po drugie henna. Ludzie pod pojęciem "henna" przemycają tak dużo syfu, że pewnie prawdziwej henny w życiu nie widziałaś Jeśli miałaś robiony tatuaż w miejscu w stylu "budka przy plaży", to nie było to nic innego jak papka z PPD, na które prawdopodobnie jesteś uczulona. Prawdziwa henna to roślina Lawsonia inermis, która wydziela czerwony barwnik łączący się na stałe z keratyną. Można do niej dodawać inne zioła zawierające barwniki takie jak indygo, juglon itp. Do wyboru masz kilka certyfikowanych marek oferujących gotowe mieszanki lub czyste zioła wolne od wszelkiego chemicznego syfu, np. Khadi, Sante, Logona. Możesz też odwiedzić wątek o hennie i obejrzeć oferty sklepów ze 'zdrowymi' kosmetykami. Kilka uwag: henna nie rozjaśnia włosów; można potem farbowac chemicznie; koloryzacja jest trwała; po indygo lepiej nie rozjaśniać.

Możesz jeszcze użyć samego rozjaśniacza. Czytaj uważnie składy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:13   #5
Namisa
Przyczajenie
 
Avatar Namisa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to Namisa
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48065941]Po pierwsze farba. Jedyna jaką znam bez PPD to Sanotint Light. Sanotint jest w dwóch wersjach. Jedna z obniżoną zawartością PPD, a druga bez. Dla ciebie byłaby ta druga. Niestety jest droga. Pudełko kosztuje około 60zł[/QUOTE]

Cena nie zachęca :/ Zwłaszcza, że już używałam farby od Biokap, która też jest bez PPD. Ale zawsze mogę namówić kogoś, żeby taką kupił do farbowania, a ja zrobię sobie test alergiczny, to nie trzeba będzie wyrzucać całej farby, jak mnie uczuli.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48065941]Po drugie henna. Ludzie pod pojęciem "henna" przemycają tak dużo syfu, że pewnie prawdziwej henny w życiu nie widziałaś Jeśli miałaś robiony tatuaż w miejscu w stylu "budka przy plaży", to nie było to nic innego jak papka z PPD, na które prawdopodobnie jesteś uczulona. Prawdziwa henna to roślina Lawsonia inermis, która wydziela czerwony barwnik łączący się na stałe z keratyną. Można do niej dodawać inne zioła zawierające barwniki takie jak indygo, juglon itp. Do wyboru masz kilka certyfikowanych marek oferujących gotowe mieszanki lub czyste zioła wolne od wszelkiego chemicznego syfu, np. Khadi, Sante, Logona. Możesz też odwiedzić wątek o hennie i obejrzeć oferty sklepów ze 'zdrowymi' kosmetykami. Kilka uwag: henna nie rozjaśnia włosów; można potem farbowac chemicznie; koloryzacja jest trwała; po indygo lepiej nie rozjaśniać.[/QUOTE]

Owszem, była to budka przy plaży. Możliwe, że ta "henna" to właśnie PPD, albo jeszcze jakiś gorszy syf. Spróbuję z tymi markami, które podałaś, może się uda A jeśli chodzi o rozjaśnianie, to i tak mnie nie interesuje, jako, że moim wymarzonym kolorem jest czarny

W każdym razie dziękuję, na pewno skorzystam z twoich rad
Namisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:29   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

Cytat:
Napisane przez Namisa Pokaż wiadomość
Cena nie zachęca :/ Zwłaszcza, że już używałam farby od Biokap, która też jest bez PPD. Ale zawsze mogę namówić kogoś, żeby taką kupił do farbowania, a ja zrobię sobie test alergiczny, to nie trzeba będzie wyrzucać całej farby, jak mnie uczuli.



Owszem, była to budka przy plaży. Możliwe, że ta "henna" to właśnie PPD, albo jeszcze jakiś gorszy syf. Spróbuję z tymi markami, które podałaś, może się uda A jeśli chodzi o rozjaśnianie, to i tak mnie nie interesuje, jako, że moim wymarzonym kolorem jest czarny

W każdym razie dziękuję, na pewno skorzystam z twoich rad
Jaki masz naturalny kolor włosów?
Jeśli w miarę ciemne, to możesz spróbować samego indygo bez henny. Czarny kolor jest ciężko otrzymać bez ppd, bo to najtrwalszy czarny barwnik jaki znamy.
spójrz tutaj: blogeve-evel.blogspot.com. Autorka bloga farbowała na czarno ziołami brązowe włosy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:36   #7
Namisa
Przyczajenie
 
Avatar Namisa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to Namisa
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48066649]Jaki masz naturalny kolor włosów?
Jeśli w miarę ciemne, to możesz spróbować samego indygo bez henny. Czarny kolor jest ciężko otrzymać bez ppd, bo to najtrwalszy czarny barwnik jaki znamy.
spójrz tutaj: blogeve-evel.blogspot.com. Autorka bloga farbowała na czarno ziołami brązowe włosy.[/QUOTE]

Naturalnie mam ciemny blond. Według próbnika kolorów na stronie Khadi indygo nie przejdzie, a szkoda :/ Ale ciemnym brązem się zadowolę, kolor też bardzo ładny
Namisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 14:05   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

Cytat:
Napisane przez Namisa Pokaż wiadomość
Naturalnie mam ciemny blond. Według próbnika kolorów na stronie Khadi indygo nie przejdzie, a szkoda :/ Ale ciemnym brązem się zadowolę, kolor też bardzo ładny
Nigdy nie wiadomo, czy wyjdzie tak jak na próbniku
Ponieważ ciemny brąz to mieszanka indygo i henny, jest szansa, że będzie się wypłukiwało do rudawego brązu. Indygo jest nieco mniej trwałe i trzeba wielu farbowań żeby uzyskać niezniszczalny efekt. Jeśli masz uczulenie tylko po kontakcie PPD ze skórą, to możesz spróbować łączyć sposoby ziołowy i chemiczny. Na długości możesz dawać chemiczną farbę, a bliżej skóry roślinną farbę (nie jednocześnie, tylko z kilkudniowym odstępem).
Generalnie farbowanie ziółkami jest dość uciążliwe, ale czasem nie ma innego wyjścia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 14:29   #9
Namisa
Przyczajenie
 
Avatar Namisa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to Namisa
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48067251]Nigdy nie wiadomo, czy wyjdzie tak jak na próbniku
Ponieważ ciemny brąz to mieszanka indygo i henny, jest szansa, że będzie się wypłukiwało do rudawego brązu. Indygo jest nieco mniej trwałe i trzeba wielu farbowań żeby uzyskać niezniszczalny efekt. Jeśli masz uczulenie tylko po kontakcie PPD ze skórą, to możesz spróbować łączyć sposoby ziołowy i chemiczny. Na długości możesz dawać chemiczną farbę, a bliżej skóry roślinną farbę (nie jednocześnie, tylko z kilkudniowym odstępem).
Generalnie farbowanie ziółkami jest dość uciążliwe, ale czasem nie ma innego wyjścia.[/QUOTE]

Wiadomo, że próbnik jest raczej umowny i nie można się nim sugerować w 100%. Ale mi się za szczególnie nie chce eksperymentować. Na razie zamówię sobie czystą hennę i zobaczę, czy mnie uczula. Jak wszystko wyjdzie spoko, to spróbuję ciemniejsze kolory.
Uczulenie mam tylko jak farba dotknie skóry (kiedyś robiłam sobie pasemka i wszystko było w porządku), ale wolę już nie bawić się z farbami. Zawsze może mi coś kapnąć albo spłynąć, a to u mnie wystarczy, żeby wyskoczyła wysypka.
Z henną itp. na pewno jest więcej roboty, a i wybór kolorów mniejszy, ale lepsze to niż nic. Ze swoim naturalnym kolorem jestem w stanie wytrzymać, ale siwych włosów za x lat nie zdzierżę
Namisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 15:01   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

Cytat:
Napisane przez Namisa Pokaż wiadomość
Wiadomo, że próbnik jest raczej umowny i nie można się nim sugerować w 100%. Ale mi się za szczególnie nie chce eksperymentować. Na razie zamówię sobie czystą hennę i zobaczę, czy mnie uczula. Jak wszystko wyjdzie spoko, to spróbuję ciemniejsze kolory.
Pamiętaj, że czysta henna farbuje na czerwono/rudo.
I pamiętaj, że pod nazwą "henna" w dyskusjach internetowych często przemyca się wszystkie zioła do farbowania włosów. Także te, które henną nie są.
Wiem, że może trochę marudzę, ale wyjaśnienie pewnych spraw bardzo ułatwia potem dyskusję
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 15:34   #11
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

Wlosy farbuje od lat ciemnymi kolorami, czasami miewam reakcje uczuleniowe, ale najgorsze mialam wlasnie po Biokapie
Wiec jak ci z henna nie wyjdzie to nie ma sie co zniechecac, tylko probowac.
Zycze powodzenia
__________________

Beata. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-09 16:34:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.