ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-18, 14:13   #1
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637

ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!


Dziewczyny, bardzo prosze o pomoc, sprawa co prawda nie dotyczy perfum...
Otoz kupilam na Allegro lokowke. Sprzet kupiony na licytacji, wystawiony jako nowy, ale bez pudelka. Brak real foto. Po otrzymaniu paczki (lokowka zapakowana tylko w koperte babelkowa, bez dodatkowych zabezpieczen)okazalo sie, ze jest w srodku brudna, co jakby przypalonego, dodatkowo wgnieciona z boku i peknieta w jednym miejscu. Napisalam o tym sprzedawcy. Chcialam odeslac towar oraz odzyskac swoja kase. Oto odpowiedz:
"Witam,
Falownica nie była używana, była czyszczona z kurzu, również nie było na niej żadnych wgnieceń, jest dokładnie taka jak w opisie.
Należało paczkę sprawdzić w obecności dostawcy, tym bardziej, że widniała informacja, iż jest bez pudełka.
Wysłaliśmy sprawną i zgodną z opisem falownicę.
Błąd leży po Pani stronie, że nie sprawdziła Pani paczki wiedząc jak są traktowane przez pocztę."
Szlag mnie trafil. Odpisalam co nastepuje:
"Prosze Pana, nie ma opcji sprawdzenia paczki w obecnosci listonosza. Chyba, ze zostanie ona oplacona przez nadawce. Koperta byla w stanie nienaruszonym. Lokowka jest oblepiona jakas substancja w srodku, z wierzchu zreszta tez nie jest czysta. Dogadamy sie, czy mam zlosic sprawe do Allegro? Widze, ze ma Pan sporo takich historii na swoim koncie. Jedynym moim bledem jest to, ze nie sprawdzilam komentarzy przed licytacja.I jeszcze jedno: to Pan jako sprzedajacy ma obowiazek odpowiednio zabezpieczyc przesylke. Zwlaszcza wiedzac, ze moze ulec uszkodzeniu. Ja nie mam obowiazku sprawdzic jej przy listonoszu. Chyba, ze opakowanie byloby uszkodzone. A nie jest. Na szczescie mam ta koperte. W razie potrzeby sluze zdjeciami."
Jestem idiotka, ze nie sprawdzilam komentow PRZED. Zawsze to robie, bylam pewna ze i tym razem tez jes sprawdzilam. Jestem wsciekla, facet to zwykly oszust, ma komentarze mowiace o tym, ze sprzedaje zniszczone rzeczy jako nowe. Co moge zrobic, zeby odzyskac kase? Prosze o pomoc.
Sorry za literowki, zdenerwowalam sie jak cholera
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 14:29   #2
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo prosze o pomoc, sprawa co prawda nie dotyczy perfum...
Otoz kupilam na Allegro lokowke. Sprzet kupiony na licytacji, wystawiony jako nowy, ale bez pudelka. Brak real foto. Po otrzymaniu paczki (lokowka zapakowana tylko w koperte babelkowa, bez dodatkowych zabezpieczen)okazalo sie, ze jest w srodku brudna, co jakby przypalonego, dodatkowo wgnieciona z boku i peknieta w jednym miejscu. Napisalam o tym sprzedawcy. Chcialam odeslac towar oraz odzyskac swoja kase. Oto odpowiedz:
"Witam,
Falownica nie była używana, była czyszczona z kurzu, również nie było na niej żadnych wgnieceń, jest dokładnie taka jak w opisie.
Należało paczkę sprawdzić w obecności dostawcy, tym bardziej, że widniała informacja, iż jest bez pudełka.
Wysłaliśmy sprawną i zgodną z opisem falownicę.
Błąd leży po Pani stronie, że nie sprawdziła Pani paczki wiedząc jak są traktowane przez pocztę."
Szlag mnie trafil. Odpisalam co nastepuje:
"Prosze Pana, nie ma opcji sprawdzenia paczki w obecnosci listonosza. Chyba, ze zostanie ona oplacona przez nadawce. Koperta byla w stanie nienaruszonym. Lokowka jest oblepiona jakas substancja w srodku, z wierzchu zreszta tez nie jest czysta. Dogadamy sie, czy mam zlosic sprawe do Allegro? Widze, ze ma Pan sporo takich historii na swoim koncie. Jedynym moim bledem jest to, ze nie sprawdzilam komentarzy przed licytacja.I jeszcze jedno: to Pan jako sprzedajacy ma obowiazek odpowiednio zabezpieczyc przesylke. Zwlaszcza wiedzac, ze moze ulec uszkodzeniu. Ja nie mam obowiazku sprawdzic jej przy listonoszu. Chyba, ze opakowanie byloby uszkodzone. A nie jest. Na szczescie mam ta koperte. W razie potrzeby sluze zdjeciami."
Jestem idiotka, ze nie sprawdzilam komentow PRZED. Zawsze to robie, bylam pewna ze i tym razem tez jes sprawdzilam. Jestem wsciekla, facet to zwykly oszust, ma komentarze mowiace o tym, ze sprzedaje zniszczone rzeczy jako nowe. Co moge zrobic, zeby odzyskac kase? Prosze o pomoc.
Sorry za literowki, zdenerwowalam sie jak cholera
Kupiłaś przedmiot bez oglądania real foto?
Nie sprawdziłaś komentarzy?
Szanse niewielkie, ale próbuj. Co Ci odpisał na drugiego maila?
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 14:40   #3
kejtiryba
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtiryba
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: miasto, które umiera
Wiadomości: 2 780
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Zgłoś czym prędzej sprawę Allegro i zgłoś na policję.
Nie licz, ze sie z nim dogadasz. Ja kiedyś nacięłam się na torebeczki na długim pasku. Były w korzystnej cenie, więc zrobiłam zbiorcze zamówienie dla siebie i znajomych. Sprzedawca miał sam pozytywy. Zero ryzyka. A tu ani torebek ani info od sprzedawcy. Zero kontaktu. Sprawa zgłoszona Allegro, konto sprzedawcy zawieszone, a ja nie odzyskałam kasy, bo nie zgłosiłyśmy w porę sprawy na policję
__________________
KULINARNIE:

dyniowiec z jabłkami
kejtiryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 14:49   #4
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Kupiłaś przedmiot bez oglądania real foto?
Nie sprawdziłaś komentarzy?
Szanse niewielkie, ale próbuj. Co Ci odpisał na drugiego maila?
No nie, dopiero pozniej zalapalam ze to fotka z neta...i bylam pewna, ze sprawdzilam komenty a jakos mi to umknelo. Wstyd mi jak cholera, mam ponad 200 komentarzy i tak sie wpakowalam. Na razie nic mi nie odpisal, czekam na reakcje.
Ale jestem zdecydowana wydrukowac maile, jego strone z negami, dowod przelewu, zabrac ta falownice i zglosic sprawe na policje.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez kejtiryba Pokaż wiadomość
Zgłoś czym prędzej sprawę Allegro i zgłoś na policję.
Nie licz, ze sie z nim dogadasz. Ja kiedyś nacięłam się na torebeczki na długim pasku. Były w korzystnej cenie, więc zrobiłam zbiorcze zamówienie dla siebie i znajomych. Sprzedawca miał sam pozytywy. Zero ryzyka. A tu ani torebek ani info od sprzedawcy. Zero kontaktu. Sprawa zgłoszona Allegro, konto sprzedawcy zawieszone, a ja nie odzyskałam kasy, bo nie zgłosiłyśmy w porę sprawy na policję
Na policje pojde jak tylko mi odpisze, ze nie przyjmie zwrotu. Albo czekam max do srody, jesli do tego czasu nie odpisze, to tez ide na policje. Do Allegro napisze, jak tylko ochlone, bo teraz tak mi skoczylo cisnienie, ze zaraz mi pompka wysiadzie
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 14:50   #5
kejtiryba
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtiryba
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: miasto, które umiera
Wiadomości: 2 780
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
No nie, dopiero pozniej zalapalam ze to fotka z neta...i bylam pewna, ze sprawdzilam komenty a jakos mi to umknelo. Wstyd mi jak cholera, mam ponad 200 komentarzy i tak sie wpakowalam. Na razie nic mi nie odpisal, czekam na reakcje.
Ale jestem zdecydowana wydrukowac maile, jego strone z negami, dowod przelewu, zabrac ta falownice i zglosic sprawe na policje.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------


Na policje pojde jak tylko mi odpisze, ze nie przyjmie zwrotu. Albo czekam max do srody, jesli do tego czasu nie odpisze, to tez ide na policje. Do Allegro napisze, jak tylko ochlone, bo teraz tak mi skoczylo cisnienie, ze zaraz mi pompka wysiadzie
Spokojnie Nieuczciwych ludzi trzeba zwalczać, ale nie kosztem swojego zdrowia Będzie dobrze!
__________________
KULINARNIE:

dyniowiec z jabłkami
kejtiryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 14:53   #6
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez kejtiryba Pokaż wiadomość
Spokojnie Nieuczciwych ludzi trzeba zwalczać, ale nie kosztem swojego zdrowia Będzie dobrze!
Facet jest bezczelny, to najbardziej mnie wkurzylo I wyraznie mysli, ze mu sie upiecze. Ja bym nic nie powiedziala, gdyby w opisie byla mowa o tych wadach, ale nie bylo slowa, no i miala byc nowa. A a w srodku zaschniete, brazowe COS
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 14:55   #7
kejtiryba
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtiryba
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: miasto, które umiera
Wiadomości: 2 780
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Facet jest bezczelny, to najbardziej mnie wkurzylo I wyraznie mysli, ze mu sie upiecze. Ja bym nic nie powiedziala, gdyby w opisie byla mowa o tych wadach, ale nie bylo slowa, no i miala byc nowa. A a w srodku zaschniete, brazowe COS
To zaschnięte brązowe coś to ewidentnie spływająca podczas grzania urządzeniem odżywka, bo mi tak się robi na mojej prostownicy Tylko o mojej wiem, że jest przeze mnie używana A koleś sobie ewidentnie pogrywa.
__________________
KULINARNIE:

dyniowiec z jabłkami
kejtiryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 14:56   #8
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Załóż spór z tym sprzedawcą. Zrób zdjęcia jak najszybciej, co z tego, że pójdziesz za tydzień jak Ci powiedzą, że ja używałaś..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:00   #9
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez kejtiryba Pokaż wiadomość
To zaschnięte brązowe coś to ewidentnie spływająca podczas grzania urządzeniem odżywka, bo mi tak się robi na mojej prostownicy Tylko o mojej wiem, że jest przeze mnie używana A koleś sobie ewidentnie pogrywa.
To tez mu napisalam. Tzn napisalam, ze w srodku ma resztki przypalonego produktu do stylizacji wlosow. Jak mozna sprzedawac cos jako nowke i nawet nie pofatygowac sie, zeby to dobrze wyczyscic?

Tak na marginesie, dobrze napisalam tego maila? Bo jak juz mowilam, cisnenie mi skoczylo, a nie chcialabym sie osmieszac

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Załóż spór z tym sprzedawcą. Zrób zdjęcia jak najszybciej, co z tego, że pójdziesz za tydzień jak Ci powiedzą, że ja używałaś..
Wlasnie tego sie obawiam, ze koles powie, ze to ja ja zniszczylam i uzywalam. na policje najczesniej pojde w poniedzialek, dam mu jeszcze szanse. Paczka przyszla wczoraj.
Z tego, co czytalam, to Allegro w elegancki sposob umywa raczki od takich spraw :/
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:08   #10
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
(...)
Wlasnie tego sie obawiam, ze koles powie, ze to ja ja zniszczylam i uzywalam. na policje najczesniej pojde w poniedzialek, dam mu jeszcze szanse. Paczka przyszla wczoraj.
Z tego, co czytalam, to Allegro w elegancki sposob umywa raczki od takich spraw :/
Rok temu kupiłam bluzę od słynnego oszusta "Nakamura Shop".
Zgłosiłam po 30dniach na allegro brak kontaktu i przesyłki. Kazali czekać bo to z Chin. Czekałam 60dni, radzili jeszcze poczekać bo może coś się stało. Czekałam 4 miesiące po czym się dowiedziałam, że zwrotu za przedmiot nie dostanę- czas to max 90dni. Zgłosiłam to na policję i..sprawa do dziś trwa- od września nic nie ruszyło...ech porażka z tym allegro
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:15   #11
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Rok temu kupiłam bluzę od słynnego oszusta "Nakamura Shop".
Zgłosiłam po 30dniach na allegro brak kontaktu i przesyłki. Kazali czekać bo to z Chin. Czekałam 60dni, radzili jeszcze poczekać bo może coś się stało. Czekałam 4 miesiące po czym się dowiedziałam, że zwrotu za przedmiot nie dostanę- czas to max 90dni. Zgłosiłam to na policję i..sprawa do dziś trwa- od września nic nie ruszyło...ech porażka z tym allegro

Juz przeczytalam, jakie terminy tam obowiazuja. Trzeba sie pospieszyc :/
Nie daruje zlodziejowi.
Pisac w mailu, ze ide na policje, czy zrobic mu niespodzianke?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 15:21   #12
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Autorko, takich spraw jak Twoja nie załatwia się przez policję. Takie rzeczy to tylko reklamacja (odsyłasz towar na swój koszt z pismem reklamacyjnym), a jeśli reklamacja zostanie odrzucona, to dalej pozostaje sąd - powództwo cywilne. Sprzedawca to nie firma?
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:22   #13
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Juz przeczytalam, jakie terminy tam obowiazuja. Trzeba sie pospieszyc :/
Nie daruje zlodziejowi.
Pisac w mailu, ze ide na policje, czy zrobic mu niespodzianke?
Załóż teraz spór. Poinformuj, że nie jesteś Instytucją Charytatywna i zostałaś oszukana co masz zamiar zgłosić Organom Ścigania
Czekasz na polubowne załatwienie sprawy np do dnia 22 lutego 2012 roku do h 12 po czym idziesz na Policję.
Ale pamiętaj- spór, zawsze jest szansa, że zablokują konto na czas sporu i nikt więcej nie zostanie naciągnięty.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:24   #14
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Juz przeczytalam, jakie terminy tam obowiazuja. Trzeba sie pospieszyc :/
Nie daruje zlodziejowi.
Pisac w mailu, ze ide na policje, czy zrobic mu niespodzianke?
Ja bym napisała. Może się wystraszy. Chociaż jak,ma pełno negatywów to pewnie był już straszony policją

Ps. Co za palant
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:24   #15
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Autorko, takich spraw jak Twoja nie załatwia się przez policję. Takie rzeczy to tylko reklamacja (odsyłasz towar na swój koszt z pismem reklamacyjnym), a jeśli reklamacja zostanie odrzucona, to dalej pozostaje sąd - powództwo cywilne. Sprzedawca to nie firma?
A czemu się nie załatwia? Tylko reklamacja która pewnie nie dość, że nie zostanie rozpatrzona to i nie dostanie ani zwrotu towaru ani pieniędzy a włoży dodatkowe...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:33   #16
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Autorko, takich spraw jak Twoja nie załatwia się przez policję. Takie rzeczy to tylko reklamacja (odsyłasz towar na swój koszt z pismem reklamacyjnym), a jeśli reklamacja zostanie odrzucona, to dalej pozostaje sąd - powództwo cywilne. Sprzedawca to nie firma?
Nie, chyba nie ma dzialalnosci, bo nie dostalam zadnego paragonu ani faktury.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Załóż teraz spór. Poinformuj, że nie jesteś Instytucją Charytatywna i zostałaś oszukana co masz zamiar zgłosić Organom Ścigania
Czekasz na polubowne załatwienie sprawy np do dnia 22 lutego 2012 roku do h 12 po czym idziesz na Policję.
Ale pamiętaj- spór, zawsze jest szansa, że zablokują konto na czas sporu i nikt więcej nie zostanie naciągnięty.


Radzisz zalozyc spor, czy pisac do Allegro z opisem calej sytuacji i pytaniem, co robc? Chociaz pewnie mi napisza, ze mam sie dogadac ze sprzedawca.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Ja bym napisała. Może się wystraszy. Chociaż jak,ma pełno negatywów to pewnie był już straszony policją

Ps. Co za palant

Czy zgodne z regulaminem jest podanie linka do jego strony? Albo nicka z All? Zoabczycie jego komentarze i co ma napisane w "o mnie"

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
A czemu się nie załatwia? Tylko reklamacja która pewnie nie dość, że nie zostanie rozpatrzona to i nie dostanie ani zwrotu towaru ani pieniędzy a włoży dodatkowe...
Tez sie obawiam, ze facet nie odbierze paczki. Albo raczej odbierze ale kasy nie odda. I jeszcze stwierdzi, ze ja jej uzywalam, a potem upuscilam i ja pogielo. A na koniec wziela i pekla, jak na zlosc
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:38   #17
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
(..)

Radzisz zalozyc spor, czy pisac do Allegro z opisem calej sytuacji i pytaniem, co robc? Chociaz pewnie mi napisza, ze mam sie dogadac ze sprzedawca.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------


Czy zgodne z regulaminem jest podanie linka do jego strony? Albo nicka z All? Zoabczycie jego komentarze i co ma napisane w "o mnie"

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Tez sie obawiam, ze facet nie odbierze paczki. Albo raczej odbierze ale kasy nie odda. I jeszcze stwierdzi, ze ja jej uzywalam, a potem upuscilam i ja pogielo. A na koniec wziela i pekla, jak na zlosc
Allegro jak sama wspomniałaś umyje ręce..to u NICH standard. Pierwsi tylko w walce o swoje.
Podaj link.
Hah nawet jak odbierze to nie zapłaci za przesyłkę.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:40   #18
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Zanim pójdziesz na policję wyślij mu maila, że czekasz na zwrot pieniędzy lub wysyłasz do niego przesyłkę "za pobraniem" na jego koszt. Dopiero jeśli nie dostosuje się do Twojej polubownej chęci załatwienia sprawy, zgłaszasz się na policję.
Musisz wtedy mieć zdjęcia lub wydruki waszej mailowej korespondencji, dokładne dane tego faceta itp.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:42   #19
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Allegro jak sama wspomniałaś umyje ręce..to u NICH standard. Pierwsi tylko w walce o swoje.
Podaj link.
Hah nawet jak odbierze to nie zapłaci za przesyłkę.
http://allegro.pl/show_user.php?uid=1282856
Ku przestrodze

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zanim pójdziesz na policję wyślij mu maila, że czekasz na zwrot pieniędzy lub wysyłasz do niego przesyłkę "za pobraniem" na jego koszt. Dopiero jeśli nie dostosuje się do Twojej polubownej chęci załatwienia sprawy, zgłaszasz się na policję.
Musisz wtedy mieć zdjęcia lub wydruki waszej mailowej korespondencji, dokładne dane tego faceta itp.

sadzac po tym, jaki koles jest bezczelny, przesylka pobraniowa wroci do nadawcy
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 15:54   #20
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Możliwe, że wróci
Ja tylko mówię jak jest, bo policja pewnie powie Ci podobnie. Kiedyś zgłaszałam na policję problem ze sprzedawcą z Allegro no i kazali mi właśnie najpierw spróbować się z nim dogadać, a później złożyć zgłoszenie.

Poza tym jaka była cena tej lokówki?
Może być tak, że i tak mu nic nie zrobią ze względu na niską szkodliwość czynu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:54   #21
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

dziewczyny reklamacji nie zalatwia sie pobraniowka no i reklamacja to nie sprawa dla policji.

zawsze mozesz faceta postraszyc- jesli nie ma DG to skarbowka. Po aukcjach widac, ze DG powinnien miec. A jesli ma DG to nie podal danych wymaganych ustawa typu adres, nip
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:02   #22
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Możliwe, że wróci
Ja tylko mówię jak jest, bo policja pewnie powie Ci podobnie. Kiedyś zgłaszałam na policję problem ze sprzedawcą z Allegro no i kazali mi właśnie najpierw spróbować się z nim dogadać, a później złożyć zgłoszenie.

Poza tym jaka była cena tej lokówki?
Może być tak, że i tak mu nic nie zrobią ze względu na niską szkodliwość czynu
Wlasnie probuje sie dogadac, ale czuje w kosciach, ze nic z tego nie bedzie.
Falownica kosztowala 81 zeta z przesylka.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
dziewczyny reklamacji nie zalatwia sie pobraniowka no i reklamacja to nie sprawa dla policji.

zawsze mozesz faceta postraszyc- jesli nie ma DG to skarbowka. Po aukcjach widac, ze DG powinnien miec. A jesli ma DG to nie podal danych wymaganych ustawa typu adres, nip
Ja wiem, ze moge go postraszyc anonimem do US. Tylko teraz dwie sprawy:
1. jesli sie nie mysle, to obowiazek placania podatkow od sprzedazy na All jest dopiero po przekroczeniu jakiegos pulapu
po .2 sama okazyjnie handluje, nawet teraz mam wystawione kilka aukcji. I nie place podatkow, bo ten pulap to chyba 1000 miesiecznie, tylko nie pamietam netto czy brutto.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:15   #23
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja wiem, ze moge go postraszyc anonimem do US. Tylko teraz dwie sprawy:
1. jesli sie nie mysle, to obowiazek placania podatkow od sprzedazy na All jest dopiero po przekroczeniu jakiegos pulapu
po .2 sama okazyjnie handluje, nawet teraz mam wystawione kilka aukcji. I nie place podatkow, bo ten pulap to chyba 1000 miesiecznie, tylko nie pamietam netto czy brutto.
nie ma zadnego pulapu. Trzeba po prostu spelnic przeslanki, typu: dzialnosc ciagla, zorganizowana...
Facet ma wystawione 150 zestawow clip in
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:25   #24
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Napisz mu, że np. do środy czekasz na zwrot pieniędzy na Twoje konto, a Ty odsyłasz mu lokówkę. Załącz zdjęcia lokówki do maila.
Jeśli to nic nie da, to zgłoś sprawę do allegro.
Możesz go postraszyć, że opiszesz sprawę w internecie, z jego imieniem, nazwiskiem i miastem na różnych stronach typu oszusci.pl i na forach internetowych jego miasta.
Co do policji, to wydaje mi się, że nie przyjmie takiej sprawy, ale mogę się mylić.
Postrasz go też jego miejscowym US, US jest baaaardzo skuteczny........a kary za nierejestrowaną działalność są bardzo duże. 150 zestawów clip in to raczej nie kupił na własne potrzeby
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:29   #25
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
nie ma zadnego pulapu. Trzeba po prostu spelnic przeslanki, typu: dzialnosc ciagla, zorganizowana...
Facet ma wystawione 150 zestawow clip in

Wyglada na to, ze koles powinien placic podatek dochodowy...Ale skarbowke wole omijac szerokim lukiem, ten kij ma dwa konce
Ja tez czasem cos sprzedaje, on moze naslac na mnie.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Napisz mu, że np. do środy czekasz na zwrot pieniędzy na Twoje konto, a Ty odsyłasz mu lokówkę. Załącz zdjęcia lokówki do maila.
Jeśli to nic nie da, to zgłoś sprawę do allegro.
Możesz go postraszyć, że opiszesz sprawę w internecie, z jego imieniem, nazwiskiem i miastem na różnych stronach typu oszusci.pl i na forach internetowych jego miasta.
Co do policji, to wydaje mi się, że nie przyjmie takiej sprawy, ale mogę się mylić.
Postrasz go też jego miejscowym US, US jest baaaardzo skuteczny........a kary za nierejestrowaną działalność są bardzo duże. 150 zestawów clip in to raczej nie kupił na własne potrzeby
Ooo, a to nawet nie iedzialam, ze jest taka strona
US to i ja sie boje.Jak kazdy zreszta Probowalam szukac, czy ktos kto czasem sprzedaje swoje prywatne rzeczy tez musi zaplacic od nich podatek?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:32   #26
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Napisz mu, że np. do środy czekasz na zwrot pieniędzy na Twoje konto, a Ty odsyłasz mu lokówkę. Załącz zdjęcia lokówki do maila.
Jeśli to nic nie da, to zgłoś sprawę do allegro.
Możesz go postraszyć, że opiszesz sprawę w internecie, z jego imieniem, nazwiskiem i miastem na różnych stronach typu oszusci.pl i na forach internetowych jego miasta.
Co do policji, to wydaje mi się, że nie przyjmie takiej sprawy, ale mogę się mylić.
Postrasz go też jego miejscowym US, US jest baaaardzo skuteczny........a kary za nierejestrowaną działalność są bardzo duże. 150 zestawów clip in to raczej nie kupił na własne potrzeby ;)
to akurat glupie. Jeszcze sobie dziewczyna klopotu narobi.
mysle, ze powinnien miec jeszcze pozwolenie na import z Chin i jakies certyfikaty- ale tu nie mam pewnosci clipy sa z chinskiego ebaya za 15zl z wysylka i pewnie chinczyk to wysyla, wiec pan kosi jeszcze 8 zeta za wysylke, ktora rejestrowana wcale nie jest
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:39   #27
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

"Odpisal;
Tak jak Pani napisałam falownica była czyszczona z KURZU, bo nie miała pudełka. Zapłaciła Pani za wysyłkę i opakowanie, w tym przypadku kopertę ochronną bąbelkową, gdzie w założeniu nic nie powinno się stać z przesyłką, mówi Pani o jakimś pęknięciu, w dniu pakowania i wysyłki falownica nie posiadała takiego uszkodzenia, gdyby było znalazłaby Pani informację o tym w aukcji. Jeśli przedmiot jest uszkodzony piszę o tym, proszę spojrzeć na inne aukcje, np. parawanu.

Nie ponoszę konsekwencji jakie wyniknęły z błędu poczty, lub Pani nie umiejętnego korzystania z urządzenia.

Ja napisalam:
"

Nie mowie o kurzu, tylko o jakiejs dziwnej, brazowej substancji wewnatrz, ktora mi wyglada na zel albo jakis inny kosmetyk do stylizacji wlosow. Kurz to bylby najmniejszy problem.
Z urzadzenia nie korzystalam, bo dostalam je dopiero wczoraj. Poza tym nie korzystam z rzeczy, ktory zamierzam oddac.Towar byl zle zabezpieczony, nie wiem, czy uszkodzenia byly juz przed wyslaniem falownicy, czy powstaly w transporcie, ja za nie nie odpowiadam, tylko Pan. To pana obowiazkiem bylo zapakowac towar tak, zeby go nie uszkodzic. Tym bardziej, ze oboje wiemy, jak poczta obchodzi sie z przesylkami, prawda? Falownica posiad a pekniecie na plastikowej czesci raczki i na czesci metalowej. Watpie, zeby to drugie powstalo w kopercie babelkowej.
Skoro z falownica bylo wszystko ok, to czemu w aukcji bylo zdjecie z neta zamiast real photo? Rozumiem, ze nie mam co liczyc na to, ze zechce Pan zakonczyc sprawe polubownie?''

Co dalej dziewczyny?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:46   #28
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

wg mnie zostaje Ci droga jaka opisala Beacia. Chociaz nie wiem czy odsylanie falownicy w ramach reklamacji ma jakis sens. Jak widac facet nie przyznaje sie do bledu, wiec i reklamacji zapewne nie uzna. Scenariusz bedzie taki: odsylasz w ramach reklamacji, facet nie uznaje i bedzie chcial kasy na odsylke falownicy- wtopisz jeszcze wiecej kasy. Pozostanie sad. Z tej opcji chyba nikt nie korzysta, wiec facet dziala jak dziala i tu przechodzimy do opcji 3- odpuszczasz. Takie 3 opcje widze.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa

Edytowane przez mad86
Czas edycji: 2012-02-18 o 16:47
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:53   #29
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
wg mnie zostaje Ci droga jaka opisala Beacia. Chociaz nie wiem czy odsylanie falownicy w ramach reklamacji ma jakis sens. Jak widac facet nie przyznaje sie do bledu, wiec i reklamacji zapewne nie uzna. Scenariusz bedzie taki: odsylasz w ramach reklamacji, facet nie uznaje i bedzie chcial kasy na odsylke falownicy- wtopisz jeszcze wiecej kasy. Pozostanie sad. Z tej opcji chyba nikt nie korzysta, wiec facet dziala jak dziala i tu przechodzimy do opcji 3- odpuszczasz. Takie 3 opcje widze.

Hm, chyba napisze do Allegro z prosba o opinie, co dalej. A w miedzyczasie pojde na policje. Moze to wystarczy. Na sad sie nie pisze, szkoda nerwow i kasy.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:56   #30
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ooo, a to nawet nie iedzialam, ze jest taka strona
US to i ja sie boje.Jak kazdy zreszta Probowalam szukac, czy ktos kto czasem sprzedaje swoje prywatne rzeczy tez musi zaplacic od nich podatek?
http://www.oszusci.pl.tl/
Ogólnie, jeśli w internecie opisujesz prawdę, która stawia kogoś w złym świetle, to nie jest to naruszenie prawa.

Jeśli czasami sprzedajesz prywatne rzeczy, szczególnie używane, to nie podchodzi pod działalność. Nie ma żadnego progu 1000zł (to chyba kiedyś samo allegro sobie wymyśliło coś takiego, bo też dawniej często o tym słyszałam), ale chodzi o to, że US nie będzie się zajmował kimś, kto sprzedaje stary fotel, bo się to po prostu nie opłaca - koszty postępowania byłyby większe niż ewentualna kara.
Żeby była działalność, to musi być spełnione kilka warunków, m.in. musi być to działalność zarobkowa, wykonywana w sposób ciągły i zorganizowany.

Powiedz facetowi, że czekasz na zwrot pieniędzy do konkretnego dnia, bo on sam na pewno tego nie zaproponuje
Możesz dopisać taki PS. 150 zestawów clip in, rozumiem, że urząd skarbowy o tym wie?
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.