kremy, masci, leki i......trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-14, 17:25   #1
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Smile

kremy, masci, leki i......trądzik


Czytam sobie te wszystkie watki o tradziku czym najlepiej sie smarowac, co pic itd.....i glupieje. Sama mam tradzik od 4 klasy podstwowki a teraz jestem na 4 roku... przez 4 lata bralam diane..potem przezycilam sie na regulon. pomijam fakt ze moja ginekolog nawet mi sie powiedziala ze powinnam sobie najpierw zrobic badania na pozim hormonow...ale jakos zyje tradzik mi sie zmniejszyl ale nie wyleczylam go calkowicie. tabletki odstawilam bo dotarlo do mnie ze to swinsto...
wiymieniacie tyle kremow i masci a ja nie wiem zupelnie na co sie zdecydowac...obecnie stosuje acne derm jakos specjalnie nie jestem zadowolona...uzywam go juz od 3 miesiecy z miesiacem przerwy.
obecnie zastanawiam sie nad brevoxylem, izotrexiem, lub diacneal. co byscie mi polecily?? czy izotrex pomaga wykleczyc tradzik czy tylko zapobiega??
prosze pomózcie mi .....
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:03   #2
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: kremy, masci, leki i......trądzik

Ciężko tak doradzać na odległość, zwłaszcza jak się nie jest lekarzem Przejrzyj sobie wątki dotyczące każdego z preparatów, różne rzeczy pomagają różnym ludziom. Mnie nie zachwycił ani Brevoxyl, ani AcneDerm. Dość długo czekam już na rezultaty używania kwasów (Effaclar K). Leczę się u lekarzy, ale żaden nie znalazł jakiegoś cud-środka. Mogę Ci jedynie polecić dermatologa (ale trzeba mieć szczęście do dobrego), slbo żmudne poszukiwania na własną rękę. Pozdrawiam!
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 11:31   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kremy, masci, leki i......trądzik

Cytat:
Napisane przez janna
Czytam sobie te wszystkie watki o tradziku czym najlepiej sie smarowac, co pic itd.....i glupieje. Sama mam tradzik od 4 klasy podstwowki a teraz jestem na 4 roku... przez 4 lata bralam diane..potem przezycilam sie na regulon. pomijam fakt ze moja ginekolog nawet mi sie powiedziala ze powinnam sobie najpierw zrobic badania na pozim hormonow...ale jakos zyje tradzik mi sie zmniejszyl ale nie wyleczylam go calkowicie. tabletki odstawilam bo dotarlo do mnie ze to swinsto...
wiymieniacie tyle kremow i masci a ja nie wiem zupelnie na co sie zdecydowac...obecnie stosuje acne derm jakos specjalnie nie jestem zadowolona...uzywam go juz od 3 miesiecy z miesiacem przerwy.
obecnie zastanawiam sie nad brevoxylem, izotrexiem, lub diacneal. co byscie mi polecily?? czy izotrex pomaga wykleczyc tradzik czy tylko zapobiega??
prosze pomózcie mi .....

To może jedna powinnaś się poradzić lekarza - wiem, jak ciężko jest trafić na sensownego, który się zna naprawdę - ale uważam, iż leków nie powinno się stosować na własną rękę. Izotrex to retinoid, leczy moim zdaniem skutecznie i trwale, reguluje aktywność gruczołów, co nie zmienia faktu że to silny specyfik, dostępny na receptę i diabelnie drażniący...
Nie napisałaś jaki rodzaj trądziku Cię dręczy, czy to grudki, czy ropne pryszcze a może duże podskórne pryszcze... jesli problem jest powazny to tak czy siak będziesz musiała iść do lekarza, po to by włączyć jeszcze leki podawane doustnie.
Ja nie będę nikomu doradzać w kwestii leków, moge jedynie pomóc jesli chodzi o kosmetyki i pielęgnację. Nie znam się, lekarzem nie jestem i tyle
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:31   #4
Monika Lysko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bojszowy
Wiadomości: 39
Dot.: kremy, masci, leki i......trądzik

Wiyaj Asiu...Powiedz mi jaki masz rodzaj tradziku a moze cos poradze...
Monika Lysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 20:22   #5
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Talking Dot.: kremy, masci, leki i......trądzik

wiem, ze powinnam pojsc do dermatlogoa....kiedys chodzilam i powiem szczerze ze mam troche dostyc bo na wstepie pani doktor pytala sie mnie co wypisac. bralam doustnie antybiotyki, uzywalam zinerytu i miloina innych masci zeli itp.
jesli chodzi o postac tradziku. W sumie to sama mam problem z ocenieniem tego. Na pewno bardzo sie przetluszcza, wszedzie tylko gdzie niegdzie mam przesuszone miejsca ale to raczej wynik uzywania masi czy zeli punktowych. Bardzo mi sie zanieczyszcza, mam pootwierane pory, i liczne wagry na nosie i brodzie. Ostatnio zauwazylam duzo zaskornikow na czole i w okolicy ust. Jesli chodzi o same syfki...to maja postac grudek, ktore wyciska sie jak wagry...towrza sie srednie stany zapalne. nie mam takich typowych guzow hormonalnych acz kolwiek zdazaja sie ale rzadko.
Wiem ze nie jestescie upowaznione do dawania rad w leczeniu tradziku...ale mam wrazenie ze osoba ktora sama ma tradzik wie o nim znacznie wiecej niz dermatolog...ktoremu pewnie jest obojetne a wypisujac nowy antybiotyk bierze mas za tak zwane "małpki doświadczalne" a to chyba nie o to chodzi...

Dzis kupilam sobie z Aven krem Diacneal czy jakos tak i zobaczymy.....ale oczywiscie dalej czekam na porady)))
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 20:43   #6
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: kremy, masci, leki i......trądzik

Mysle, ze masz podobna buzie do mojej (tak wynika z pierwszego postu, bo dosc dlugo sie meczysz z tradzikiem, a wiele lekow nie pomaga - na mnie Skinoren (Twoj AcneDerm) tez nie dziala). Polecam Ci Dermalibour z A-Dermy, bo lagodzi podraznienia i ranki szybciej sie goja. Polecam Ci oczyszczanie glinka, ale nie dopusc, zeby zasychala na buzi, tylko caly czas spryskuj woda! Wtedy pory sa oczyszczone. Mniej podraznien mam uzywajac plynow micelarnych, ewentualnie mleczka dla cery wrazliwej Eris.
Podejrzewam, że naszym najgorszym wrogiem są zaskórniki, bo z nich tworzą się później pryszcze. Niestety u mnie nie sprawdzily sie retinoidy (Differin 4 lata temu), ani na razie kwasy, choc wciaz uzywam (Effaclar). Brevoxyl tez u mnie nic nie zdzialal...
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:12   #7
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Dot.: kremy, masci, leki i......trądzik

plyn micelarny?? czy uzywa sie go podobnie jak mleczka czyli bez uzycia wody??
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 22:22   #8
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: kremy, masci, leki i......trądzik

Tak - zastępuje mleczko i tonik. Ten Effaclara jest bardzo fajny. Ale drogi...
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.