Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 12:47   #1801
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o tym szamponie- czy wysusza, obciąża i czy jest dobry dla loków?

Schauma odbudowa i pielęgnacja

Aqua.Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Citric Acid, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Parfum, Laureth-4, Dimethicone, Hydrogenatet Castor Oil, Polyquaternium-7, Niacinamide, Panthenol, PEG-12 Dimethicone, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Glycerin, PEG-14M, Coumarin, Cocos Nucifera Extract, CI 16255, CI 47005

Ale się napisałam, mam nadzieję, że pomożecie
Może wysuszać - początek to lista detergentów wymieszana z solą, a taki zestaw składników lubi wysuszać a nawet podrażniać skalp.
Natomiast składników nawilżających jakoś mało aby zrównoważyć to działanie.
W składzie występują dwa łatwozmywalne silikony.
Jest też trochę składników odżywczych [B3, B5, masło shea, kokos], ale bliżej końca składu, więc działać będą raczej słabo.

Nie mam pojęcia, jak ten skład wpłynie na kręcone włosy.
Takie rzeczy pozostaje sprawdzać doświadczalnie, bo to kwestia indywidualna i nie da sie jej przewidzieć, a wym przypadku nawet domniemywać wpływu.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 12:57   #1802
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
Jeśli kiedyś ktoś przyjdzie na ten wątek, mam nadzieję, że napisze coś niecoś o tym żelu do włosów, jaki może miec na nie wpływ, czy wysusza itd.
Dodam, co już na tym wątku mówiłam zresztą, że mam kręcone włosy.

GEL STYLE

Składniki wg INCI
Aqua, Propylene Glycol Carbomer, PEG-25 PABA, Laureth- 10 Triethanolamine, Panthenol, Parfum, Metyloisothuasolinene
CI 191401625542080
Przyjdzie, przyjdzie tylko z uwagi na natłok zajęć osobisto-zawodowych nie zawsze będzie miał czas na bieżące analizy

Po pierwsze - dobrze byłoby uzupełnić nazwę o rodzaj żelu i producenta. Produkt tak lakonicznie podpisany w ogóle nie powinien być zanalizowany [p. regulamin wątku]

Żel nie powinien wysuszać. Składa się z nawiżacza, substancji żelującej, filtra i panthenolu. Raczej odwrotnie - nawilżający.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 13:03   #1803
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Milunia150 Pokaż wiadomość
A ja mam nadzieje że ktoś mi powie co nieco na temat tego szamponu..

ZIAJA Ziajka Szampon dla dzieci i niemowląt.
Skład (INCI)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, Propylene Glycol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid.
Dla dzieci czy nie, skład nie różni się niczym od szamponów dla dorosłych.
Detergenty - powinien dobrze oczyszczać, zatrzymujący wilgoć we włosach propylene glycol, rumianek i panthenol.
Czyli taki standardowy składzik, ani kiepski ani budzący podziw.
W skali szkolnych ocen byłaby czwórka. Z minusem za podrażniający konserwant.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 13:12   #1804
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Klaudiusia17 Pokaż wiadomość
Proszę o analize : Joanna Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania

Skład: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide DEA, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-10, Raphanus Sativus Extract, Equisetum Arvense Extract, Alcohol Denat., Glycogen, Glycerin, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Parfum, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
Szampon wygląda na dość dobrze oczyszczający - sporo w nim detergentów.
Wyciąg z rzepy i skrzypu działa wzmacniająco na cebulki i regulująco na mieszki włosowe. Niektórym może nie podobać się alkohol denat, jednakże w tej konfiguracji jest go mało [mniej niż ekstartów!] pełni on rolę konserwantu i poprawia przenikalność skórną składników aktywnych [wyciągów], więc jego działanie wysuszające nie powinno być silnie odczuwane [zazwyczaj całokształt składu na to wpływa]. Dodatkowo równoważony jest glikogenem [odżywczy] i gliceryną [nawilżająca].
Jak dla mnie - skład jest ok.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 17:05   #1805
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
ale Estelle napisała, że w kolejności analizuje kosmetyki i lepiej sie nie przypominac, bo napisała, ze jutro w pracy reszte albo w poniedziałek
Lepiej się nie przypominaj, moja koleżanka przypomniała się wiadamo komu i za to ją obraziła zablokowała jej konto, więc lepiej nie przypominaj się. Mało tego, dosyć, że ta osoba obraziła moją koleżankę, to jeszcze nie zanalizowała składu.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-06 o 17:07 Powód: dodatek
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 21:26   #1806
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
Lepiej się nie przypominaj, moja koleżanka przypomniała się wiadamo komu i za to ją obraziła zablokowała jej konto, więc lepiej nie przypominaj się. Mało tego, dosyć, że ta osoba obraziła moją koleżankę, to jeszcze nie zanalizowała składu.
przepraszam nie rozumiem za bardzo ...choc nie , chyba rozumiem co chialas przez to powiedziec, a jezeli dobrze rozumiem, to chyba wyciagne konsekwencje , jezeli nie zaniechasz tej zaczepki.... bo Twoja "wypowiedz " nie odnosi sie do tematu
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2009-02-06 o 21:43
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 23:00   #1807
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
przepraszam nie rozumiem za bardzo ...choc nie , chyba rozumiem co chialas przez to powiedziec, a jezeli dobrze rozumiem, to chyba wyciagne konsekwencje , jezeli nie zaniechasz tej zaczepki.... bo Twoja "wypowiedz " nie odnosi sie do tematu
Wypowiedź moja odnosi się do odpowiedzi. Nie jest zaczepką, bo tego nie lubię. Gago, to nie było napisane do Ciebie. A moderatorzy, to też ludzie, którzy nie są nieomylni. A jak moderator obraża bezpodstawnie moją koleżankę, za to blokuje jej dostęp do komputera, bo grzecznie poprosiła ponownie o analizę czegoś tam, to z tym nie zgadzam się. I kropka.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-06 o 23:01 Powód: literówka
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 23:18   #1808
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

czy nie lubisz, czy lubisz to nie jest tu miejsce na to a Ty nie baw sie z adwokata kolezanki
..ale lepiej poprzestanmy na tej kropce...
i niech watek leci swoim tokiem..
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 23:31   #1809
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
A jak moderator obraża bezpodstawnie moją koleżankę, za to blokuje jej dostęp do komputera, bo grzecznie poprosiła ponownie o analizę czegoś tam, to z tym nie zgadzam się. I kropka.

Estelle nie obrazila Twojej kolezanki tylko wyjasnila .....
Goldange zatakowala Estelle i edytowala post/y zlamala regulamin wiec zgodnie z Regulaminem forum dostala bana tymczasowego.W tym wätku nic nie zyskasz swoimi postami.Jesli uwazasz ze popelnila bläd zglos to Administracji tego forum.EOT
__________________



RegulaminWizaz.pl

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-02-07 o 01:23 Powód: lit;
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 14:59   #1810
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

'Estelle' wielkie dzięki za analizę
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 15:58   #1811
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

To i ja poproszę o analize mojego nowego nabytku.

LINOMAG, Szampon dla dzieci i niemowląt od 1roku życia, z wit.F.

Sodium Laureth Sulfate, Cocoamide DEA, Sodium Cocoamphoacetate, Cocoamidopropyl Betaine, Glyceryl Laurate, Laureth-6, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Linum Usitaissimum (Vitaminum F), Parfum, Citric Acid, Glycol Distearate, Stearamide MEA, Ethylparaben, Propylparaben.

Oj coś mi się wydaje, że sama chemia
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 20:54   #1812
aven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 227
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

hej, bardzo proszę o analizę pianki do włosów, chodzi mi szczególnie o jej negatywny wpływ na włosy, wysuszanie i ilość silikonów.

Chodzi o lekka piankę Timotei , skład:

Aqua
PVP/VA Copolymer
Laurtrimonium Chloride
Polysorbate 20
Citric Acid
Cocamidopropyl Betaine
Sodium Benzoate
Sodium Chloride
Sodium Glycolate
Dimethicone Propyl PG-Betaine
PVP/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer
Commiphora Myrrha
Commiphora Myrrha Resin Extract
Ficus Carica
Ficus Carica Fruit Extract
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
Propylene Glycol
Sorbitol
Phenoxyethanol
Parfum
Benzyl Salicylate
Butylphenyl Methylpropional
Citronellol
Geraniol
Hexyl Cinnamal
Limonene
Linalool

oraz
Wella, Shock Waves Efekty Specjalne, Żel strukturyzujący

Skład: Aqua, Sorbitol, Aminomethyl Propanol, Carbomer, Va/Crotonates Copolymer, Phenoxyethanol, Dmdm Hydantoin, Parfum, Styrene/Vp Copolymer, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Sodium Laureth-40 Sulfate, Linalool, Sorbic Acid, Tocopherol.

Edytowane przez aven
Czas edycji: 2009-02-07 o 21:20
aven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 13:22   #1813
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Chciałabym prosic o analizę mleczka do włosów (bez spłukiwania) firmy CIEN (do kupienia w Lidlu)

Skład:
Aqua, Dicocoylethyl Hydroxy Ethylmonium Methosulfate, Panthenol, Coco-Gluco Side, Glyceryl Oleate, Glycol Distearate, Propylene Glycol, Citric Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Dicaprylyl Ether, Parfum, Lauryl Alcohol, Glyceryl Stearate, Simmondsia Chinensis, Buthylphenyl Methyl Propional, Hexyl Cinnamal, D-Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzoic Acid, Citronellol, Sodium Benzoate, Phenoxy Ethanol, Linalool, Methyl Paraben, Propyparaben.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 15:18   #1814
aven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 227
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

w oczekiwaniu na analizę składów pianki timotei i kremu alfaparf proszę o kolejną analizę składu, chodzi o odżywkę, głównie o to czy zawiera silikony i jak Wy ją oceniacie

Pettenon Cosmetici, Dolce latte -Maska z poteinami mlecznymi



skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipamytoylethyl Hydroxyethylomonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonimu Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchlorisothiazolione , Sodium Cocoyl, Glutamate, Methylisothazolinone

z góry dziękuję, pozdrawiam
aven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 16:28   #1815
IwOOOnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam. Bardzo interesuje mnie analiza tego otóż szamponu... od dłuższego czasu borykam się z wypadającymi włosami a ten szampon coraz bardziej mnie przekonuję, jednak nie wiem który byłby lepszy: do włosów przetłuszczających czy normanych?
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc wklejam ze strony producenta i jest to do włosów normalnych. jak dla mnie to kompletna chińszczyzna...;(

http://www.nisim.pl/product_info.php...products_id=37

Sodium Laureth Sulfate, Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide MEA, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Chloride, Dimethicone, Glycol Distearate, Glycine Soja
Panax Ginseng
Castanea Sativa
Arnica Montana
Hedera Helix
Geranium Maculatum, Inositol, Panthenol, Cystine, Cysteine,
Methionine, Biotin, Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 42090 Blue 1

a oto do włosów przetłuszczających
skkład chemiczny: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Cocamide, Glycine Soja, Panax Ginseng, Castanea Sativa, Arnica Montana, Hedera Helix, Geranium Maculatum, Inositol, Panthenol, Cystine, Cysteine, Methionine, Biotin, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140 Yellow 5, CI 15985 Yellow 6

http://www.nisim.pl/product_info.php...products_id=38

Czy któryś z tych szamponów rzeczywiście mógłby zachamować wypadanie włosów? byłabym bardzo wdzięczna za jakąśkolwiek odp.

Edytowane przez IwOOOnek
Czas edycji: 2009-02-09 o 16:38
IwOOOnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 17:37   #1816
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Szampon do włosów z żelem aloesowym Carrefour Bio (żeby nie było, importowany ) Nowość w Carrefour, 10 lub 11 zł z groszami za bodajże 250 ml. Wg producenta 98 % składników jest naturalnego pochodzenia.

Skład wygląda ciekawie, ale wolę zasięgnąć opinii specjalistek

Skład: aqua, aloe barbadensis gel, ammonium lauryl sulfate, glycerin, cocamido propyl betaine, inulin, benzyl alkohol, sodium cocoamphoacetate, aroma, phytic acid, sodium hydroxide.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 18:06   #1817
Klaudiusia17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 979
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dzięki Estelle
Klaudiusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 14:19   #1818
Natya84
Przyczajenie
 
Avatar Natya84
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo ładnie proszę o analizę kolejnego kosmetyku

Widzę już wysoko w składzie zapach, co chyba nie jest specjalnie dobrym znakiem, ale mimo wszystko może nie jest tak źle?

TIGI Bed Head Self Absorbed Mega Vitamin Shampoo

Skład:
Water (eau), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium CocoylIsethionate, Cocamide MEA, Fragrance (Parfum), Phytantriol, Tocopheryl, Acetate, Zra Mays (Corn) Oil, Retinyl Palmitate, Cholecal Ciferol, Sodium Riboflavin Phosphate, Panthenol, Allantoin, Glycerin, Glycol Stearate, Guar, Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazoilinone, CI 15985 (Yellow 6), CI 16035 (Red 40).
Natya84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 18:01   #1819
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mogę prosic o analizę:
L'biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerujący SZAMPON do włosów osłabionych z tendencją do wypadania

Skład INCI:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamide DEA, Coco-glucoside, Sodium chloride, Polyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Dicaprylyl Ether (and) Lauryl alcohol, Styrene/Acrylates copolymer (and) Coco-glucoside, Polyquaternium-10, Propylene glycol, Aloe barbadensis leaf juice, Lawsonia innermis (henna) extract, Parfum, Tetrasodium EDTA, Citric acid, Benzyl alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne, Linalool, CI 42090
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.




Edytowane przez otako
Czas edycji: 2009-02-11 o 18:02 Powód: literowki
otako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 19:53   #1820
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Uprzejmie prosze o analize szamponu HESH

Skład: Sodium Lauryl Ether Sulphate, Aqua, Polyquaternium 7, Sodium PEG 7 Olive Oil Carboxylte, Cocodiethanolamide, Cocoamidopropyl Betaine, Olive Oil PEG 7 Esters, Cocomonoethanolamide , Ethylene Glycol Mono Stearate, Fragrance(Parfum), Panthenol, Dimethiconol (And)TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Aqua Extracts Of: Aritha, Neem Tulsi, Methi, Rusmari, Aritha, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Propylene Glycol And Sodium Benzoate.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 20:28   #1821
socialite
Zakorzenienie
 
Avatar socialite
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk/Berlin
Wiadomości: 4 344
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Swiss O-PAR Kokos Styling Milk
Aqua, Alcohol denat., Isopropyl Alcohol, VP/VA Copolymer, Propylene Glycol,
Cetrimonium Chloride, PEG-12 Dimenthicone, Parfum, Cocos Nucifera Extract,
Cetyl Palmitate, Beheneth-10, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Glyceryl Stearate, Coumarin, Citric Acid, Sodium Benzoate,
Benzoic Acid, Benzyl Benzoate, Potassium Benzoate.


WAX Miód Beauty Formulas głęboko odzywiający wosk do włosów
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Mel (Honey), Perfum,
Citric Acid, Phenoxyetanol, Hydrolyzed Collagen, Methylparaben, Propylene Glycol,
2-Bromo-2-Nitroporpane-1, 3-Diol, Pollen Extract, Ethylparaben, Propylparaben,
Isobutylparaben, Butylparaben, Benzonic Acid, Diazolidynyl Urea, CI 19140 (FD&C Yellow No.6), CI 15985 (FD&C Yellow no.6)

Schwarzkopf Got2b Schmusekatze Anti-Frizz Lotion*
Aqua, Cyclomethicone, C13-14 Isoparafin, Glycerin, PEG/PPG-18-18 Dimethicone,
Sodium Acrylate/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone, Isohexadecane, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Stearalkonium Chloride, Parfum, Polyquaternium-46, PVP, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Ethylhexyl Methoxy cinnamate, Polysorbate 80, Alcohol, Disodium EDTA, Linalool,
Phenyl Trimethicone, Phenoxyethanol, Limonene, Citronellol


*(nie mam pojęcia czy ten kosmetyk już jest w Polsce, ponieważ był ostatnio nowością w Niemczech i nie wiem jaka jest jego nazwa u nas, w każdym razie Schmusekatze oznacza pieszczotliwego kota ) Producent zapewnia, że w lotionie jest filtr UV, to prawda?
Wygląda to tak: http://www.got2b.at/produkte/schmusekatze.html




Prosilabym bardzo o przeanalizowanie tych składów Z góry dziękuję i przepraszam, bo domyślam się ile będzie z tym roboty...

Edytowane przez socialite
Czas edycji: 2009-02-14 o 17:59
socialite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 10:03   #1822
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Kupiłams sobie taki specyfik w celu uregulowania przetłuszczania się włosów. Prosiłabym jednak o analize składu.

farmona seboravit odżywka do włosów hamujaca przetłuszczanie.

Wsmarowuje się ją w skórę głowy

skład: aqua, alcohol denat., raphanus sativus extract, PEG-40, hydrogenated castor oil, panthenol, arcittum lappa extract, acorus calamus extract, citric acid, parfum, hexyl cinnamal, buthylphenyl methylpropional, citronellol, linalool.


mam nadzieję że nie pomyliłam się przy przepisywaniu składu bo to trudne wyrazy są
dodam że odżywka ta ma zawirac ekstrakty z czarnej rzodkwi, tataraku, lopianu oraz prowit. B5.
__________________


Edytowane przez *piękna
Czas edycji: 2009-02-14 o 10:05
*piękna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 17:03   #1823
nadeo
Raczkowanie
 
Avatar nadeo
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 421
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o zanalizowanie składu (i z góry dziękuję):


TIGI, Catwalk, Thickening Conditioner - Odżywka zwiększająca objętość włosów

Spraw, by Twoje włosy wyglądały na grubsze i gęstsze. Mieszanka pantenolu, aminokwasów pszenicy, nawilżaczy i ekstraktów z owoców sprawi, że będą mocne i zdrowe.

Aqua (Water/EAU), Stearyl Alcohol, Cetrimonium Bromide, Cetearyl Alcohol, Dicetyldimonium Chloride, Behenamidopropyl Dimethylamine, Panthenol Wheat Amino Acids, Behentrimonium Methosulfate, Ceteareth-20, Polyquaternium-11, Parfum (Fragrance), Amyl Cinnamal, Citric Acid, Methylparaben, Actinidia Chinensis (kiwi) fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose Root) Extract, Methychloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone.






TIGI, Catwalk, Oatmeal & Honey Treatment Shampoo - Szampon do włosów po zabiegach chemicznych z owsem i miodem

Szampon odżywczo-regenerujący z wyciągiem z płatków owsianych i miodu do włosów zniszczonych mechanicznie i zabiegami chemicznymi, wzbogacony witaminami A, B i E. Regeneruje mocno zniszczone włosy odżywiając i nawilżając je. Włosy stają się jedwabiście gładkie, miękkie i lśnią naturalnym blaskiem.

Disodium Oleamido PEG-2 Sulfosuccinate, Ammonium Laureth Sulfate, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Coriandrum Sativum (Coriander) Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Extract, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Cocamidopropyl Betaine, Parfum (Fragrance), Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis Flower, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Juniperus Communis Fruit Extract, Cananga Odorata Flower Extract, Aleurites Moluccana Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Polyquaternium-11, Retinyl Palmitate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Citric Acids, Benzyl Benzoate, Coumarin, Eugenol.



Edytowane przez nadeo
Czas edycji: 2009-02-15 o 13:00
nadeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 11:26   #1824
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o zbadanie składu maski:

L'Oreal Professionel, solar - serie expert (200ml)
Nawilżająca maska do włosów suchych i zniszczonych. Tworzy na powierzchni niewidoczny filtr ochronny, który sprawia że włosy są odżywione i pełne blasu. Zawiera filtr przeciwsłoneczny MEXORYL S.O. który chroni włókno włosa przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Pozostawia włosy elastyczne, lekkie i naturalnie lśniące.

Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glycerin, amodimethicone, cetyl esters, lanolin, methylparaben, cetrmonium chloride, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, trideceth-12, chlorhexidine dihydrochloride, benzyl benzoate, benzyl salicylate, linalool, magnesium acetate, geraniol, benzyl alcohol, hexyl cinnamal, aspartic acid, glycine arginnine, glutamic acid, parfum


abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 12:36   #1825
Alex87
Raczkowanie
 
Avatar Alex87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 67
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

WITAM WSZYSTKICH
DROGA "ESTELLE" MAM PYTANIE, POWIEDZ MI PROSZE CZEGO TY SAMA UZYWASZ DO WłOSóW? BO PATRZąC NA TWOJą WIEDZę MUSZą TO BYć FAKTYCZNIE DOBRE I WYłUSKANE PRODUKTY;> ZDRADZ NAM SWOJA TAJEMINCE:d:d hehe z góry dziekuje i pozdrawiam
Alex87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 19:55   #1826
zuuz
Raczkowanie
 
Avatar zuuz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Alex87 Pokaż wiadomość
WITAM WSZYSTKICH
DROGA "ESTELLE" MAM PYTANIE, POWIEDZ MI PROSZE CZEGO TY SAMA UZYWASZ DO WłOSóW? BO PATRZąC NA TWOJą WIEDZę MUSZą TO BYć FAKTYCZNIE DOBRE I WYłUSKANE PRODUKTY;> ZDRADZ NAM SWOJA TAJEMINCE:d:d hehe z góry dziekuje i pozdrawiam
Dokladnie!! Droga ESTELLE!
Zdradz nam swoja tajemnice
zuuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:20   #1827
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

W związku z zasianymi obawami co do smes-a i detergentów w żelu i szamponie nivea, poprosiłabym o analizę tego kosmetyku :

NIVEA BABY ŻEL DO MYCIA CIAŁA I WŁOSÓW

SKŁAD:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Acrylates Copolymer, Lauryl Glucoside, PEG - 40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Methylparaben, Maris Sal, Propylparaben, Prunus Dulcis, Trisodium EDTA, Polyaquaternium - 10, Benzophenone - 4, Bisabolol, Parfum.

Dla koleżanki z innego wątku - benka23 pięknie loki skręca, ale co z tym Sodium Myreth Sulfate - to detergent, bać się go czy nie ,
analize wszystkich pozostałych składników sobie zrobiłam
Do zmywania olejów by się nadał - bo mnie jakos kusi

Z góry wielkie cmokasy
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:14   #1828
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nivea Diamond Gloss Spray Nabłyszczający

Nadaje włosom olśniewający blask. Sprawia, że są gładkie i miękkie w dotyku. Nie skleja i nie obciąża włosów.

Skład:
  • Alcohol Denat.
  • Cyclomethicone
  • C12-15 Alkyl Benzoate
  • Panthenol
  • Niacinamide
  • Aqua
  • Hexyl Cinnamal
  • Butylphenyl Methylpropional
  • Linalool
  • Citronellol
  • Geraniol
  • Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane Carboxaldehyde
  • Alpha-Isometyl Ionone
  • Benzyl Alcohol
  • Limonene
  • Parfum

__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:26   #1829
alau
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam
przepraszam, że jestem namolna- ale chyba jakoś przypadkiem zostałam pominięta..

oto mój poprzedni wpis:

witam,
super wątek!
Jestem pełna podziwu dla wizażanek tak obeznanych w owych składach...
ja powoli zaczynam się wgryzać w tematykę.. przyznam, najbardziej pociągają mnie kosmetyki naturalne..

kupiłam ostatnio w sklepnaturalny.pl taką odżywkę pokrzywową i lakier do włosów.
co o nich sądzicie?

Lotion do włosów z pokrzywy - PROVIDA
Skład

alcohol, aqua, urtica dioica, menthol, sulfated castor oil, gaultheria procumbens, pogostemin patchouli, melaleuca alternifolia, camphor, limonene (naturalne olejki eteryczne)

http://www.sklepnaturalny.pl/lotion-...-pokrzywy.html

Lakier do włosów Natural Styling - SANTE
Skład

Alcohol*, Aqua (Water), Shellac, Glycerin, Parfum (Essential Oils), Lawsonia Inermis (Henna) Extract*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Potassium Hydroxide, Linalool, Geraniol, Citral, Limonene

http://www.sklepnaturalny.pl/lakier-...l-styling.html


Mam włosy raczej przetłuszczające się.
Czy to dobre składniki?

Z góry dziękuję za pomoc!!
pozdrawiam!!
alau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 10:24   #1830
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Alex87 Pokaż wiadomość
WITAM WSZYSTKICH
DROGA "ESTELLE" MAM PYTANIE, POWIEDZ MI PROSZE CZEGO TY SAMA UZYWASZ DO WłOSóW? BO PATRZąC NA TWOJą WIEDZę MUSZą TO BYć FAKTYCZNIE DOBRE I WYłUSKANE PRODUKTY;> ZDRADZ NAM SWOJA TAJEMINCE:d:d hehe z góry dziekuje i pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez zuuz Pokaż wiadomość
Dokladnie!! Droga ESTELLE!
Zdradz nam swoja tajemnice
Pisałam już o tym, nawet w tym wątku. I w kilku innych, chociażby w "Dzienniku regeneracji".

Cytat:
Napisane przez alau Pokaż wiadomość
witam
przepraszam, że jestem namolna- ale chyba jakoś przypadkiem zostałam pominięta..

oto mój poprzedni wpis:
[...]
Jak rozumiem, dokładnie sprawdziłaś informację o pominięciu, włączając w to przede wszystkim analizę kolejności postów i tych postów, na które udzielona została odpowiedź i na takiej [a nie innej] podstawie wyciągnęłaś powyższy wniosek

Najzwyczajniej w świecie nie chce mi się po raz kolejny pisać, to co już x razy podawałam do wiadomości. Nie mam obowiązku tłumaczenia tego nikomu Ale takie nastawienie skutecznie mnie zniechęca

Podbicie skutkuje przesunięciem.
EOT.

---------- Napisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego "cuda":

Artego, FRUITREE COCONUT, maska nawilżająca

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Ricinus Communis, Cetrimonium Chloride, Cocos Nucifera, Myristyl Alcohol, Ceteareth-3, Triticum Vulgare, Petrolatum, Citric Acid, Hydrogenated Lard, Parfum, DMDM Hydantoin, Linalool, Coumarin, Sodium Lauryl Sulfate

(Przyznam, że zdziwił mnie ten SLS na końcu składu )
Całkiem fajna, treściwa maska, bogata w oleje: rycynowy, kokosowy i pszeniczny. Obok nich znalazły się również emolienty i kondycjoner oraz substancje zmiękczające.
Faktycznie, ten SLS trochę dziwi, jednakże tutaj może występować w roli substancji ułatwiającej rozprowadzanie kosmetyku lub też emulgatora wspomagającego. Jest go bardzo mało, aczkolwiek dla wszelkiej pewności można unikać kontaktu ze skórą głowy.

---------- Napisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

PS. System w chwili obecnej automatycznie łączy posty pod sobą, więc aby było czytelnie [każdy kosmetyk w oddzielnym poscie] trzeba odczekać 120 min
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.