Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-19, 15:04   #2191
niebieskaa
Rozeznanie
 
Avatar niebieskaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zachodniopom.
Wiadomości: 724
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

A ten kryzys moze byc w 3 tyg?? co wtedy robic 24h ma byc przy piersi?

Weronisia a ja myslalam ze kolki objawiaja sie twardym brzuchem i np podkurczaniem nozek, moga byc kolki jak brzuch jest miekki i nie podkurcza nozek?
i ciekawe od czego skoro nie wprowadzilam nic nowego do diety.
zrobie mu oklad i zobacze czy pomaga.
co jeszcze moge dac profilaktycznie jesli to kolka, Viburcol i cos jeszcze jakis lek?herbatka?rumianek?
i powiedz mi to na pewno ok jak robi zielone kwasne kupy zawsze
(przy karmieniu piersia)? czasem go dokarmiam, ale rzadko raz na pare dni.
niebieskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 15:06   #2192
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Jak często podajcie ten rumianek do przepajania i w jakiej proporcji z woda? Torebka na szklankę czy słabszy? Dawałyście może herbatkę na dobry sen?
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 15:33   #2193
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez niebieskaa Pokaż wiadomość
A ten kryzys moze byc w 3 tyg?? co wtedy robic 24h ma byc przy piersi?
Moja tez miała kryzys w 3 tyg, ale dwudniowy. Prawdziwa masakra zaczeła się po skończeniu 4 tyg. Moja mała wiecznie była głodna, niestety cycki nie dały rady i musiałam dokarmić.
Tak, cyc przez 24h na dobę!


Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Jak często podajcie ten rumianek do przepajania i w jakiej proporcji z woda? Torebka na szklankę czy słabszy? Dawałyście może herbatkę na dobry sen?
Ja zaparzam torebke rumianku i potem pół na pół z wodą jeszcze rozrabiam. Martyna za tym nie przepada

Mam nadzieję, że ten skok juz się skończył. Tak myślę, że bardziej mędzyło ją to ciskanie kupki, w nocy nie było szans ją nakarmić cycem, przy butli tez skomlała. Mąż chodził z nią i masował 3 godziny + rumianek i ciepła pielucha. Efekt- kupa gigant o 9 rano, po szyję Po tym przystawiłam do piersi, popiła 5 min i totalny odlot na 4,5h. Teraz tez tylko pierś i ładnie śpi. Zobaczymy jaka bedzie noc

Ale macie śliczne bąble i coraz więcej nowych mam, poczekalnie powoli wymiata

Nie wiem co z tą wysypka na buzi. Tez mi przeszła przez myśl ta skaza, ale nie sądzę. Ma to tylko na policzkch i raczej jej nie swędzi. Do tego ona spi tylko na brzuszku i dodatkowo pociera buzią o pościel. Ciekawe kiedy jej to zejdzie
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 16:56   #2194
rypka85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Moje nowe miejsce na ziemi:)
Wiadomości: 3 403
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Dziewczyny i ja mam pytanie
Moja malutka zasypia tylko na rękach.Co prawda potem da sie polozyc do wózka lub łóżeczka i śpi np.w nocy 4-5 godzin.Ale zasypia tylko na rękach.Nie umie w łóżeczku lub w wózku nawet gdy się ją buja.
Co zrobić zeby sie nie przyzwyczaiła do zasypiania na rękach???A może u takiego maluszka to normalne??
__________________



NOWY PAŹDZIERNIKOWY WĄTEK!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=648909



NOWY WĄTEK DLA MAMUŚ I DZIECI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=714154
rypka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 16:59   #2195
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez mallinka Pokaż wiadomość


SMS od Aliszcze:

Dziś ok 3.30 w nocy urodziłam Joasie! ma 3520g i pierwsze co zrobiła to osikała mamę. poród masakra ale do przeżycia. A mała jest cudna, ma ciemne włosy. papa

SMS od Kliwi:

O 23 odeszły mi wody. Zuzia przyszła na świat siłami natury o 5.40 ważąc 3460g i mierząc 53cm. Jest śliczna. Pozdrawiamy już we trójkę
serdeczne gratulacje

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
A jeszcze pytanie do kobitek po cc - kiedy zaczęłyście kłaść się na brzuchu? U mnie wszystko ładnie się goi, pobolewa tylko powierzchniowo miejsce cięcia, ale mam jakąś blokadę
ja chyba po 3 tygodniach mniej więcej, ale tak na jakiś czas, nie całą noc
Cytat:
Napisane przez kootekk Pokaż wiadomość
witam
michałek juz po operacji
nie zazdroszczę przezyc trzymaj się Kochana, teraz będzie już tylko lepiej
Cytat:
Napisane przez mallinka Pokaż wiadomość

-----------------------

SMS od Pelni:

Hej! leżę w szpitalu, miałam 39,6. Grześ i Antoś w domu urzędują z tatą laktacja z 80 spadła mi do 30, dziś przestawią mnie na antybiotyk w tabletkach, jak gorączka nie pojawi się to jutro mnie puszczą. pozdrawiam Was ciepło
biedna Pełnia trzymam kciuki, wystarczy juz jej tych szpitalnych przeżyć
Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość

Oj biedactwo. Co się znowu dzieje? Może zjadłaś coś wzdymającego? Albo dałaś koperek?
własnie nie jadłam kanapki z indykiem ( najmniej alergizujące mięso- znam dietę, bo mam siostrzeńca ze skazą, więc dietę siostry pamiętam), na obiad krupnik, jakieś kanapki z dżemem z owoców leśnych. Wtrąbiłam torbę biszkoptów- może to to?? no i hernatki laktacyjne z Rossmana- to jest nowością. Dziś już nie pilam żadnej, tylko owocowe zwykłe jakieś

Kupki robi mniej więcej 3 na dobę, żółte i rzadkie. Więc nie bardzo rozumiem, dlaczego tak się pręży
Cytat:
Napisane przez monana27 Pokaż wiadomość
Dzisiaj bylysmy z mala na szczepieniu.
my we wtorek idziemy. Jak sobie pomyślę, że będą kłuli to male ciałko dobrze, że z mężem pójdę, on jest bardziej opanowany

Dziewczyny, czy Wasze maluszki się ślinią??
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...

Edytowane przez 79 Marta
Czas edycji: 2010-12-19 o 17:06
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 17:11   #2196
agas
Raczkowanie
 
Avatar agas
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: konin
Wiadomości: 337
GG do agas
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Tak moja sie slini. Nie jakos mega ale od czasu do czasu widac takie babelki.

Rypka85 to raczej normalne taki maly maluszek potrzebuje duzo sie przytulac jak sie daje odkladac to super. Moja ma ostatnio takie dni ze po kilka razy ja odkladam i placze biore usypia odkladam i tak w kolko.
__________________
Aniołek[*]

Izka

Edytowane przez agas
Czas edycji: 2010-12-19 o 17:15
agas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 17:49   #2197
ona1010
Raczkowanie
 
Avatar ona1010
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: DE / HH
Wiadomości: 352
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Patrycja- gratulacje slicznego malenstwa i oby cyce wreszcie do roboty sie wziely

De
- slodziutki ten maluszek

Weronisia- dobrze, ze Tz nareszcie zakumal, moze wreszcie doszlo do niego i oby to nie bylo na chwile. Zaoszczedzilo to Twojego wyjazdu, dobrze, ze zostaliscie w domu, to nie pogoda na takie wyjazdy z malenstwem. Moj Tz przyznal sie do kumpla, ze troche zaniedbal rodzinke i musi to zmienic, no i rzeczywiscie staral sie troche, a godzine temu poszedl smieci wyrzucic i znowu go wcielo....
A Pascalek wyglada na coraz wiekszego, a Ty piszesz, ze on ciagle takie malenstwo.


Podalam dzisiaj pierwszy raz Filipkowi Humane, najpierw plul i robil smieszny minki, chyba mu nie smakowalo, a pozniej jak sie zazsal to 60 ml wypil, po oproznieniu jednego cyca i od 15.00 zapadl w taki sen, ze nic nie jest go w stanie obudzic. A mnie juz cyc boli
ona1010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 17:50   #2198
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Dziewczyny czy wasze maluszki tez potrafią nie spac prawie caly dzien?? Ja juz schizuje bo jak mały obudził się po 11 tak dopiero teraz mi usnął, co go polozylam to zasnal na 10min i płacz...
Ma sucho, jest najedzony a od poludnia wojuje na maxa...
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 18:01   #2199
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

patrycja- chyba to normalne bo moja tez ma takie dni
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 18:08   #2200
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze maluszki tez potrafią nie spac prawie caly dzien?? Ja juz schizuje bo jak mały obudził się po 11 tak dopiero teraz mi usnął, co go polozylam to zasnal na 10min i płacz...
Ma sucho, jest najedzony a od poludnia wojuje na maxa...
moja wczoraj przez cały dzień może z godzinkę spała i żadnym sposobem nie mogłam jej uśpić - za to jak padła o 19.30 to spała do 10 rano (z przerwami na cyca oczywiscie)
No trzeba się przyzwyczajać, ze nasze bąbelki coraz mniej będą spały
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 18:12   #2201
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez rypka85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny i ja mam pytanie
Moja malutka zasypia tylko na rękach.Co prawda potem da sie polozyc do wózka lub łóżeczka i śpi np.w nocy 4-5 godzin.Ale zasypia tylko na rękach.Nie umie w łóżeczku lub w wózku nawet gdy się ją buja.
Co zrobić zeby sie nie przyzwyczaiła do zasypiania na rękach???A może u takiego maluszka to normalne??
Moja mala tez miala taki okres na poczatku. Ciagle trzeba bylo ja nosic i inaczej nie usnela. Strasznie sie obawialam ze tak jej zostanie ale trwalo to chyba max 1 mesiac,nawet nie zauwazylam kiedy jej przeszlo i teraz juz zasypia sama bez problemu. czy to w lozeczku, czy w koszu, na naszym lozku, w wozko, nawet na podlodze na macie jej sie zdarzylo
Tak wiec nie przejmuj sie na razie, maluszki po prostu potrzebuja bliskosci.

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość

my we wtorek idziemy. Jak sobie pomyślę, że będą kłuli to male ciałko dobrze, że z mężem pójdę, on jest bardziej opanowany

Dziewczyny, czy Wasze maluszki się ślinią??
No wlasnie dobrze ze poszlam z moja mama, bo sama nie odwazylam siej ej trzymac. Za dwa miesiace wezme TZta
Asia slini sie tylko czasami, zaczelo jej sie jakies 2 tyg temu

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze maluszki tez potrafią nie spac prawie caly dzien?? Ja juz schizuje bo jak mały obudził się po 11 tak dopiero teraz mi usnął, co go polozylam to zasnal na 10min i płacz...
Ma sucho, jest najedzony a od poludnia wojuje na maxa...
Niektore dzieciaczki tak maja. Mojej zdarzylo sie to tylko kilka razy, za pierwszym razem tez sie obawialam czy wszystko ok. Ale to chyba oznaka ze dziecko powoli zaczyna przestawiac sobie rytm dnia na sen w nocy i zabawe w ciagu dnia
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 18:39   #2202
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

To mnie troche uspokiłyście bo naprawde juz zaczynałam sie martwić o tą jego bezsenność. Mam nadzieję że takie dni nie będą się za często powtarzały... Wczoraj taki był fajny dzionek ze zaraz po jedzonku zasypiał a dzisiaj obrót o 360 stopni...
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 18:45   #2203
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

ja uzywam tylko Musteli do mycia i do natluszczania ciala - jak dla mnie rewelacja

kootek biedna - wspolczuje ale teraz juz tylko lepiej moze byc

De.. ale masz persa piekny ja mam dachowca x1 i Devona Rex x1.. niestety Devona musze pilnowac bo jest niedelikatny , jak to mlodziak i juz raz przebiegl mi po Malej

Milenka tez nie spi przez wiekszosc dnia.. to chyba normalne
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 18:54   #2204
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

My po wigilii z Rodzicami
Było baaardzo miło, Tata wygląda lepiej, niż jak go ostatnio widziałam. Wida c, że jest zmęczony i że trawi go choroba, ale trzyma się świetnie i nie opuszcza go poczucie humoru Było mnóstwo pysznych rzeczy, skusiłam się na jedną łyżkę kapusty i 3 uszka z grzybami, ciekawe, jak mały na to zareaguje I sernik mi się bardzo udał
Ale najbardziej wzruszyły mnie prezenty. Dostaliśmy po kilka drobiazgów (zawsze u nas każdy każdemu coś daje) i dwa takie prezenty, że nam oczy z orbit wyszły Po pierwsze - wspólnie z mężem dostaliśmy karteczkę, na której było napisane "1000zł -przelewem - na zmywarkę" A po drugie - ja dostałam malusieńki wisiorek ze złota, z oczkiem, od Taty - z okazji urodzenia się Tymka. Razem z wisiorkiem - certyfikat, że to oczko to... brylancik! Mój Tata mówi - no bo z okazji urodzenia dzieci w tej rodzinie kupuje się szlachetne kamienie Mama na moje urodzenie dostała pierścionek z szafirami, a na mojego Brata - pierścionek z brylancikami właśnie. I teraz ja - wisiorek z brylantem Muszę sobie do niego jakiś cieniutki łańcuszek dokupić, bo nic takiego nie mam, a chcę go nosić
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 19:27   #2205
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez niebieskaa Pokaż wiadomość
A ten kryzys moze byc w 3 tyg?? co wtedy robic 24h ma byc przy piersi?

Weronisia a ja myslalam ze kolki objawiaja sie twardym brzuchem i np podkurczaniem nozek, moga byc kolki jak brzuch jest miekki i nie podkurcza nozek?
i ciekawe od czego skoro nie wprowadzilam nic nowego do diety.
zrobie mu oklad i zobacze czy pomaga.
co jeszcze moge dac profilaktycznie jesli to kolka, Viburcol i cos jeszcze jakis lek?herbatka?rumianek?
i powiedz mi to na pewno ok jak robi zielone kwasne kupy zawsze
(przy karmieniu piersia)? czasem go dokarmiam, ale rzadko raz na pare dni.
Zielone kupy przy karmieniu piersia sa OK.
A kolki, to trudny temat Generalnie przy kolkach dziecko pręży się, podkurcza nóżki itp.
Ale jeśli brzuch jest miękki, to może tylko boli, mimo braku gazów w brzuszku.
Rumianek możesz dać jak najbardziej. Choć przy karmieniu piersią nic się nie daje, ale to już będzie twoja decyzja
A sprawdzałaś uszko? Wiesz, trzeba nacisnąć na to odstające w uszku. Jak krzyczy przy naciskaniu, to może być zapalenie ucha i wtedy będzie bardzo płaczliwe.
Zresztą przyczyn płaczu dziecka może być mnóstwo i to wcale nie musi być brzuch. Ale tego nikt nie stwierdzi na odległość.
Jeśli się bardzo martwisz, to przejdź się do lekarza
Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
własnie nie jadłam kanapki z indykiem ( najmniej alergizujące mięso- znam dietę, bo mam siostrzeńca ze skazą, więc dietę siostry pamiętam), na obiad krupnik, jakieś kanapki z dżemem z owoców leśnych. Wtrąbiłam torbę biszkoptów- może to to?? no i hernatki laktacyjne z Rossmana- to jest nowością. Dziś już nie pilam żadnej, tylko owocowe zwykłe jakieś

Kupki robi mniej więcej 3 na dobę, żółte i rzadkie. Więc nie bardzo rozumiem, dlaczego tak się pręży
Herbatki laktacyjne nie mogły zaszkodzić, wrecz przeciwnie - powinny pomóc
Kanapka z indykiem też jest OK. Gorzej te biszkopty, ale przecież twoje dziecko nie ma skazy, więc mleko w biszkopcie nie powinno przeszkadzać.
Ale mogłaś zjeść coś wcześniej.
Reakcje alergiczne wychodzą nawet po tygodniu, może podobnie jest z brzuszkiem i prężeniem się...
Cytat:
Napisane przez ona1010 Pokaż wiadomość
Weronisia- dobrze, ze Tz nareszcie zakumal, moze wreszcie doszlo do niego i oby to nie bylo na chwile. Zaoszczedzilo to Twojego wyjazdu, dobrze, ze zostaliscie w domu, to nie pogoda na takie wyjazdy z malenstwem. Moj Tz przyznal sie do kumpla, ze troche zaniedbal rodzinke i musi to zmienic, no i rzeczywiscie staral sie troche, a godzine temu poszedl smieci wyrzucic i znowu go wcielo....
A Pascalek wyglada na coraz wiekszego, a Ty piszesz, ze on ciagle takie malenstwo.
Nie wiem kiedy pisałam, że Pascalek to maleństwo Z niego już jest niezły klocek. Ciuszki zakładam mu już na 56cm, ale waży pewnie coś koło 5kg
Ma już ponad 2,5 m-ca, więc jak na swój wiek jest bardzo mały, ale mi wystarcza

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez monana27 Pokaż wiadomość
Weronisia, taki kochany blondasek z twojego Paskalka, jest sliczny
Blondasek? A ja się zastanawiam czy on czasem rudy nie będzie Bo jak się patrzy na niego w słońcu, to te włoski przybierają taki dziwny złoty odcień. A moje dzieci mają chłodny popielaty blond. Nie wiem skąd tu takie włoski u Pascalka. Chyba po dziadku, bo ŚP. dziadek miał takie niby kasztan
Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość
Zauwazylam za uszkami malej taka luszczaca sie skorupke tak jakby,co to jestale nigdzie indziej tego nie ma,troche na stopkach sie skora luszczy ale to chyba nic takiego..
Za uszkami się łuszczy jeśli nie smarujesz oliwką.
Ja tam smaruję po każdej kąpieli i tego nie ma.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2010-12-19 o 19:21
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 19:31   #2206
M25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 016
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Weronisia, śliczny uśmiech Paskalka

De, fajne to zdjęcie z palcem w buzi

A oto dzisiejsze zdjęcia Madzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04715.jpg (64,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04732.jpg (53,6 KB, 41 załadowań)
__________________
Codziennie mnie zachwyca Twoje maleńkie życie..
M25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 19:33   #2207
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez M25 Pokaż wiadomość
A oto dzisiejsze zdjęcia Madzi
Ale ślicznosci a jaki słodki dziubek
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 19:36   #2208
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

to i ja sie pochwale wczorajszymi zdjeciami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20101217223.jpg (35,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20101217227.jpg (30,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20101217228.jpg (36,3 KB, 29 załadowań)
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 20:00   #2209
_paulinka2
Wtajemniczenie
 
Avatar _paulinka2
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 331
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Aliszcze, Kliwia ! GRATULACJĘ !

kretencja ja dzisiaj pierwszy raz po cc spałam na brzusiu jeju jak miło z Twoich rodziców strony i dobrze że tato ma się lepiej !)

pelnia zdrowiej

Marta moja mała się ślini czasem i też mam to z bąkami bolesnymi małej spać nie dają ehh... nie wiem co na to poradzić... odstawiłam koporek, ale nie ma poprawy

Patrycja
moja Amelka też czasem ma takie gorsze dni don't worry ;* może sobie odeśpi w nocy ;p

De ale śliczny koooooooooooooot a Danielek przeuroczy i te zdjęcie z palcem

Weronisia cudne masz dzieciaczki

dzasta witamy moja często miała czkawkę jak za łapczywie jadła

kotekk najważniejsze że to za wami już i jesteście razem a Michałka już więcej nie będzie boleć

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

M25, ranka śliczne dzieciaczki
__________________
Amelcia <3

dbam o włosy


_paulinka2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 20:32   #2210
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Dzięki, Paulinka

Dziewczynki, nie doszukujcie się tak bardzo przyczyny kolek w Waszym mleczku. Owszem, to co zjecie może wywołać reakcję alergiczną lub jakieś objawy nietolerancji (m.in. kolki), ale kolka nie musi być (choc może) spowodowana tym, co my zjadłyśmy. Niemowlęta po prostu mają czasem kolki, kłopoty z wypróżnieniem czy ulewaniem, bo mają niedojrzały układ pokarmowy, który dopiero uczy się funkcjonować Kolki po prostu się zdarzają i często przyczyna nie leży po naszej stronie.
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 04:17   #2211
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Kretencja, to dobrze ze tata lepiej sie czuje. I jaka ladna wigilie mieliscie, no i naprawde super prezenty

M25, ranka - jakie cudne te wasze maluszki. Mala Madzia ekstra mine zrobila na tym drugim zdjeciu

kootekk, tak mi przykro ze musialas przez to przejsc, ale juz dobrze ze po wszystkim i ze jestescie razem w domu. Nie potrafie sobie nawet wyobrazic co musialas czuc

Moja Asia konczy dzisiaj 2 miesiace, wazy 5 kg, 58cm. W ogole to bardzo szybko zaczela wysrastac z rozmiaru 0-3 mies, niektore sa juz na nia za male i powoli zaczynamy zakladac rozmiar 3-6
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 06:54   #2212
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Kretencja - fajnie, ze wigilia się udała - no i te prezenty... super niespodziankę wam rodzice zrobili

Dzieciaczki słodkie
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 08:08   #2213
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

No i moje maleństwo odespało w nocy ten wczorajszy cały dzien bezsennosci, obudził się tylko na jedzonko i spowrotem zasnął wiec mamusia wypoczęta Teraz zrobiłam pranie, ogarnęłam mieszkanko z grubsza i troszke siebie ogarnęłam

A wy budzicie swoje maluszki na jedzenie w nocy?? I ile dajecie im pospać?

Edytowane przez Patrycja_1708
Czas edycji: 2010-12-20 o 08:12
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 08:18   #2214
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Ide znow z malym do lekarza. Maly co wieczor do 01-02 w nocy placze. Dzis do tego doszly gazy ´, czulam pod palcami jak mu brzuszek masowalam. Jeszcze takiego ryku nie bylo przy masazu pierdzial ale kupy nie urobil. Czy to nie dziwne, ze to jest o stalych porach? Dzis podam mu caly dzien tylko mm i zobacze czy to sie powtorzy. Co moglo mu zaszkodzic?
Wczoraj zjadlam
-2 kanapki pieczywa razowego z plastrem szynki gotowanej(szynki nie mozna?), zamiast masla margaryna sojowa
- szklanka mleka sojowego
- banan
-jablko
- indyk zapiekany w ziolach, szpinak, makaron pelnoziarnisty bez jajek

Przedwczoraj
W sumie to samo z tym ze na objad byl kurczak, buraczki i ziemniaki.
Wymiekam, wczoraj myslalam, ze zwariuje, nie moglam malemu pomoc. Puszczal baki i mial gazy. Zaczynam bac sie nocy

Dziekuje co do kotow Moje sa na szczescie delikatne i tylko wachaja malego, nie przebiegaja po nim.
m25- sliczne fotki
__________________


Daniel

Christian

Edytowane przez De28
Czas edycji: 2010-12-20 o 08:21
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 08:22   #2215
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
No i moje maleństwo odespało w nocy ten wczorajszy cały dzien bezsennosci, obudził się tylko na jedzonko i spowrotem zasnął wiec mamusia wypoczęta Teraz zrobiłam pranie, ogarnęłam mieszkanko z grubsza i troszke siebie ogarnęłam

A wy budzicie swoje maluszki na jedzenie w nocy?? I ile dajecie im pospać?
ja nawet nie wiem dokładnie ile razy malutka je w nocy - śpimy razem więc tylko daję jej cyca w zęby i momentalnie zasypiam a rano niewiele z tego pamiętam

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

De - według mnie nic z tych rzeczy nie powinno raczej zaszkodzić małemu
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 08:24   #2216
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
ja nawet nie wiem dokładnie ile razy malutka je w nocy - śpimy razem więc tylko daję jej cyca w zęby i momentalnie zasypiam a rano niewiele z tego pamiętam

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

De - według mnie nic z tych rzeczy nie powinno raczej zaszkodzić małemu
A jak długo dajesz cyca, tzn ile czasu ssie?? Mi się troszke ruszyło z pokarmem i mam nadzieje ze bedzie juz lepiej, choć jeszcze troszke dokarmiam mieszanką żeby maluszek sie najadał.
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 08:51   #2217
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
A jak długo dajesz cyca, tzn ile czasu ssie?? Mi się troszke ruszyło z pokarmem i mam nadzieje ze bedzie juz lepiej, choć jeszcze troszke dokarmiam mieszanką żeby maluszek sie najadał.
różnie - jak mi przysypia podczas karmienia to ok 20-30 minut, ale najczęsciej ssie bardzo aktywnie i wtedy karmienie trwa maksymalnie 10 minut - nawet się zastanawiałam czy to nie ciut za krótko ale waga ładnie rośnie więc najwidoczniej jej to wystarcza
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 08:51   #2218
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Patrycja- nasz ma zoltaczke i na poczatku nie ssal tylko zasypial przy cycu i trzeba bylo go dokarmiac moim mlekiem przez butelke.Na cycu wisi ok 10 min, potem dostaje moje odciagniete bo inaczej po polgodzinie znow chce jesc. Na noc MM. jJezeli te kolki maja trwac do 3-4 miesiaca to ja sie wykoncze.
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 09:48   #2219
Ishka
Zadomowienie
 
Avatar Ishka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 155
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Witam mamusie

My w weekend nie zagladalismy bo bylismy u rodzicow
Pozatym zakupki juz zrobione teraz ogarniecie domku no i przystrojenie mojej pierwszej w zyciu zywej choinki
A świeta spedzamy u moich rodzicow bo szczerze przyznam ze nie chce mi sie w tym roku szykowac wigilii

Zdjątka dzieciaczkow sliczne i jak one szybko rosną

Kootek teraz wszystko co złe z Wami i bedzie coraz lepiej. Michałek juz duzy i dzielny i sobie poradzi i szybciutko zapomni o bolu. Wazne ze juz go nie bedzie bolec. A i rytm dnia Wam wróci. Całuski dla Was ode mnie i Juniora

Weronisia ciesze sie ze mąż zmądrzał i nie musisz jechac w tą upiorną pogode do polski...bo naprawde sa trudne warunki na drodze duzo wypadkow i korkow. A wiem ze taki Stau w niemczech moze sie ciagnac i trwac w nieskonczonosc...

Kretencja super że wigilia udana no i bardzo miłe prezenty

A z tą skazą i nietolerancja laktozy jest tak ze wlasnie sie poznaje czy mleczko specjalne pomaga czy nie. My odkad pijemy nutramigen wszystkie bole wysypka poszla w zapomnienie no i kupki sa superowe hehe teraz mamy pare krostkow na polikach ale wygladaja calkiem inaczej od tych skazowych i to od hormonow.
Teraz czasem maly marudzi w godzinach wieczornych bo zaczyna zabkowac tzn narazie go swedza tylko dziasła bo drze sobie je wszystkim co wpadnie mu w reke a jak nic nie ma pod reka to pozostaje mu piastka
Ishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 09:49   #2220
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

a moja nie chce spac, kolejna noc mialam z glowy
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.