Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 15:42   #961
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez kamafi Pokaż wiadomość
Dziewczyny które karmią piersią -

Czy jecie pieczarki np do duszonego mięsa? nie za duże ilości? czy dzieci źle reagują?
ja jeszcze nie jadłam pieczarek (bo nie przepadam za nimi) ale raczej nie powinny zaszkodzić.
Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
A tak podnosimy glowke I wloski nam odrastaja

Cytat:
Napisane przez ona1010 Pokaż wiadomość
Ja kupilam dzis kaszke waniliowa od 4 miesiaca, sprobuje dolozyc lyzke do mleka, zeby bylo slodsze, moze wtedy maluch bedzie chcial pic butle, ostatnia proba z ta kaszka, bo juz wymiekam oprocz cyca nic nie chce, co za uparciuch.
ale się uparłaś na tą butlę
ja tam się cieszę, że moja nie cierpi butli i chce tylko cyca
Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
czy karmiąc piersią mogę jeść por? taki duszony z innymi warzywami?
spróbuj to się dowiesz ale zacznij od minimalnej ilości
Cytat:
Napisane przez VictoriaK Pokaż wiadomość

i jeszcze pyt: czy to dobrze ze dziecko ma szeroko nogi rozstawione? Pytam bo w wielorazowkach otulacz na pieluche powoduje ze nogi sa jak u zaby rozciapierzone, w pampersach mial swobodniej i nie wiem czy to ok dla stawow taki rozstaw szeroki ;/ ?
nawet bardzo dobrze
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 15:47   #962
VictoriaK
Raczkowanie
 
Avatar VictoriaK
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 342
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

dzieki wielkie bo w necie sa sprzeczne info

De - ale maluch pieknie glowe trzyma. wow !!
__________________
Adam Sebastian ur. 26.12.2010
Warto było na Ciebie czekać Małpeczko
VictoriaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 15:52   #963
margaryt
Rozeznanie
 
Avatar margaryt
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 642
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
Akurat to zdjecie dobrze oddaje rzeczywistosc Wszystko zbladlo i skora nie jest juz szorstka. I dokladnie tak. Nie tknie sie jak sie widzi dziecko w takim stanie Moj wygladal strasznie.Krostki byly wszedzie- na zuchwie, polikach za uszami.Skora twarda i szorstka.A on sam niespokojny i marudny.Pewnie to swedzialo. Ehh dlatego narazie dieta i tfu tfu maly znow ciagnie cycka, moze sie jednak uda bym go karmila do tego 3 miesiaca.
De28 u nas tez poprawa, krostki powoli znikaja. To skutki restrykcyjnej diety. Pije mleko sojowe, nie wiem czy mozna?
margaryt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 16:12   #964
ona1010
Raczkowanie
 
Avatar ona1010
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: DE / HH
Wiadomości: 352
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
ale się uparłaś na tą butlę
ja tam się cieszę, że moja nie cierpi butli i chce tylko cyca
rzeczywiscie sie uparłam, bo czuje że mam za mało pokarmu i czasami jak maluszka karmie, szczególnie wieczorem to pociągnie, kręci się i płacze, jakby nic mu nie leciało, poza tym wracam powoli do pracy, narazie to dwa dni w tygodniu i było mi by tak łatwiej, niż co dwie godziny na karmienie do bobasa biegać. Tylko dlatego się tak uparlam, nie chce całkowicie przestać go karmić, tylko na noc i wtedy jakbym była zmuszona, dawać mu butelkę. Nie mam czasu do fryzjera iść, na zakupy jechać. Mam jedną parę jeansów sprzed ciąży, w która wchodzę na szczęście, bo bym bez spodni została bo nie mam jak się gdziekolwiek ruszyć, a nie chce brać maluszka narazie do centrum handlowego.
ona1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 16:21   #965
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez ona1010 Pokaż wiadomość
rzeczywiscie sie uparłam, bo czuje że mam za mało pokarmu i czasami jak maluszka karmie, szczególnie wieczorem to pociągnie, kręci się i płacze, jakby nic mu nie leciało, poza tym wracam powoli do pracy, narazie to dwa dni w tygodniu i było mi by tak łatwiej, niż co dwie godziny na karmienie do bobasa biegać. Tylko dlatego się tak uparlam, nie chce całkowicie przestać go karmić, tylko na noc i wtedy jakbym była zmuszona, dawać mu butelkę. Nie mam czasu do fryzjera iść, na zakupy jechać. Mam jedną parę jeansów sprzed ciąży, w która wchodzę na szczęście, bo bym bez spodni została bo nie mam jak się gdziekolwiek ruszyć, a nie chce brać maluszka narazie do centrum handlowego.
no niby tak - a może spróbuj strzykawką mleko podać albo łyżeczką??? Albo kaszkę dać łyżeczką (tylko taką dość rzadką)???
więcej pomysłów brak
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 16:34   #966
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez margaryt Pokaż wiadomość
De28 u nas tez poprawa, krostki powoli znikaja. To skutki restrykcyjnej diety. Pije mleko sojowe, nie wiem czy mozna?
To zalezy od dziecka. Czasem skaza idzie w parze z uczuleniem na soje.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Wlasnie sie dowiedzialam, ze od czerwca wogole meza nie bede miala w domu. Bedzie tylko na weekend zjezdzac. No super.Do momentu az cos tam znajdziemy do kupienia.A to moze potrwac nawet kilka miesiecy.
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 16:49   #967
agas
Raczkowanie
 
Avatar agas
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: konin
Wiadomości: 337
GG do agas
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
kurde... a co jest u nas? nóżki strasznie wysuszone, na buzi też wysuszenie, krostki raczej nie
kapięmy w Oilatum, od wczoraj mam też krem. Hania je chętnie, kupy bez zmian? czyli może nie pokarmówka, a proszek?? cóż to może być... jakieś sugestie? w środę mamy szczepienie, ta pediatra jest też alergologiem, zobaczymy co powie
My tez mamy strasznie suche nogi tak jakby placami i troszke raczki pediatra cos przebakuje o azs mam nadzieje ze sie myli.

Co do oilatum to nie kazdemu sluzy. Nam polecono zmienic balneum na oilatum i jest tragedia ide szybko kupic znowu balneum do kapieli bylo o niebo lepiej zawsze oilatum to parafina a ta nie kazdemu bobasowi pasuje.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
agas moze sprobuj troszke dzieciaczka przetrzymac.. nasza Mila zasypia ok. 21 juz na noc a budzi sie ok. 2-3 a potem ok.7.
natomiast jak japolozymy ok. 22 to budzis ie dopiero ok. 4.

a jak wczesniej ok. 19 to budzis ie ok. 23.

tak wiec kladziemy ok. 21, to znaczy ona sama juz ustalila sobie pewnien rytm i zazwyczaj wychodzi na to ze ok. 21 juz zasypia snem nocnym ale na poczatku troche przetrzymywalam

teraz widze ze u nas podobnie jak u ciebie ale moim zdaniem na razie nie bede nic z tym robic
Sama tez probowalam tylko u nas przeciaganie ma odwrotny efekt mala marudna i tak ma jakos zakodowane ze wstaje kolo tej 1/2 na karmienie bez wzgledu na to kiedy je ostatni posilek i tyle.

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Nie wiem co sie dzieje ale czasami mojej sie nie chce odbić po jedzeniu tez tak macie ??? Wczoraj cały dzien sie jej nie odbijało i teraz rezulatat jest taki ze mała ma gazy i mi płacze od rana
Moja tez tak ma ale juz rzadko. Ja nie daje za wygrana jak nie chce odbic nie nosic non stop trezba robic pion i poziom i tak na zmiane az beknie.

Co do hemoroidow meczyly mnie w ciazy i po a teraz jak reka odjol po zwyklej masci borowinowej. Wiem glupio brzmi ale naprawde dziala sprobujcie na pewno nie zaszkodzi u mnie ulga juz po dobie Polecilam przyjaciolce i jej tez pomoglo.
__________________
Aniołek[*]

Izka
agas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 16:57   #968
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

ja od rana grzebie po necie..
szukam podwyższenie do łóżeczka turystycznego ;( ale samo ciężko kupić...


widziałyście gdzies może?
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 17:11   #969
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

O rany, dziewczyny nie nadazam z czytaniem, a co dopiero o dopisywaniu

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość

Monana, to trochę odpoczniesz od gości no ale mieszkasz w takim miejsc, tak daleko od rodziny, że pewnie każdy jak przylatuje do Was to na kilka tygodni, bo krócej się nie opłaca. A w ogóle drogie sa bilety lotnicze do Indii?
Zgadza sie, na krotko to nie oplaca sie tu przyjezdzac, bo nie tylko bilet drogi ale i wize trzeba zalatwiac ktora tez niemalo kosztuje. A jesli chodzi o ceny biletow do Indii to sie nie rozgladalam. Ciagle tylko obiecuje sobie ze tam polecimy bo z Dubaju to juz blisko i mnostwo polaczen, ale teraz z dzieciaczkiem to trzeba wyjazd odlozyc na pozniej.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość

Monana, co to za nosidelko?? Twoja Asia juz trzyma glowke sama czy nie?

Aliszcze, do iNdii sa bardzo drogie bilety, tzn no wiesz.. zalezy co dla kogo jest drogie. Ale Dubaj jest w ZEA. Propo.. ostatnio ogladalam dokument o Dubaju.. i normalnie zaniemowilam jak pokazali wiezowiec chyba hotel z lądowiskiem dla helikopterow http://www.staff.amu.edu.pl/~lacina/dubaj.jpg
Nosidelko mam z mother care i jestem bardzo zadowolona. Glowka juz w miare sztywna ale czasami jeszcze odpada. to nosidelko troche przytrzymuje glowke, ma taka specjalna wkladke.

A co do tego ladowiska helikopterow to faktycznie jest on na hotelu. Hotel nazywa sie Burj al Arab i jest 7 gwiazdkowy (podobno jako jedyny na swiecie), a zbudowany zostal na sztucznej wyspie.

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Witajcie po weekendzie!

My byliśmy wczoraj u moich rodziców pierwszy raz i masakra! Darła się prawie cały czas że chciałam od razu wracać. Płakała aż łzy leciały co się nie zdaża. Myślę że była przerażona nowym miejscem i ludźmi- była imprezka...Na szczęście po 3 godz jej przeszło i trochę się pochwaliłam córą. A dzisiaj aniołek- gada i śmieje się cały czas.
Pisałam kiedyś że nie dźwiga główki- dzisiaj położyłam Liluchnę na brzuchu i dźwigała główkę że hej! I do tego gaworzyła! Ale radość.
Czy też macie "ciągnąć " dziciaki za rączki do siadania? Mi pediatra tak kazała robić bo za mies ma już to umieć, a ma dopiero 3 m-ce...Głowa ciężka, ale jak już usiądzie to jest mega radość i główka w miarę sztywna.

ANECKA- rumianku czy koperku samego dziecko nie wypije, musisz dosładzać glukoazą ok łyzeczki na 100 ml. Ja zaparzam codziennie i tym dosładzam albo granulowaną i wciąga aż miło.
Ja Asie zaczelam ciagnac za raczki na poczatku 3 miesiaca czyli tak ok miesiac temu. Na poczatku glowka zupelnie odpadala ale teraz w wiekszosci przypadkow juz sztywno trzyma. A przy tym uwielbia gdy ja sie tak ciagnie, zawsze sie smieje, czasami wrecz na glos
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 17:11   #970
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

victoria k no jesli malemu te szerokie nozki nei przeszkadzaja to ok, przynajmniej bioderka wejda na swoje miejsce.

de o wspolczuacia dasz rade. ja jak bylam w weeknd sama przez ponad 24h to nabralam szacunku dla samotnmych mamusiek. Masakra

Edytowane przez kliwia
Czas edycji: 2011-01-31 o 17:12
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 17:12   #971
Artystka23
Dragonfly
 
Avatar Artystka23
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 710
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez kamafi Pokaż wiadomość
Dziewczyny które karmią piersią -

Czy jecie pieczarki np do duszonego mięsa? nie za duże ilości? czy dzieci źle reagują?
ja jem nawet dosc czesto i nic sie nie dzialo

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
Dzis ryz z warzywamii indykiem. Na jutro pieke wlasnie pieczen wieprzowa, plus ziemniaki i surowka. Poprawa jest, jak widac na fotce, bo9 czasem jak go wysypie to szorstka, czerwona skora jest na calej twarzy.


U nas nawet sladowe ilosci powodowaly wysyp. Mam jednak wrazenie, ze nie jest juz tak wrazliwy jak na poczatku.

Pelnia-buzia malego wyglada teraz tak. Jeszcze 3 dni temu byla cala czerwona i w krostach. Tym razem wysypalo go po wolowinie.
A tak podnosimy glowke I wloski nam odrastaja
ale silny sie robibedzie maly blondynek?

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
mi dady nie przemakaly
u mnie tez nie przemakaja

Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
czesc
my po wizycie u ortopedy-mala ma dysplazje obu stawow i ma szyne na 6 tygodni calodobowo juz czuje jaki bedzie ryk w domu
biedulka

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
To zalezy od dziecka. Czasem skaza idzie w parze z uczuleniem na soje.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Wlasnie sie dowiedzialam, ze od czerwca wogole meza nie bede miala w domu. Bedzie tylko na weekend zjezdzac. No super.Do momentu az cos tam znajdziemy do kupienia.A to moze potrwac nawet kilka miesiecy.
a moze sie cos jeszcze zmieni i bedziecie sie czesciej widywac?Do czerwca jeszcze troszke czasu-uszy do gory

dzisiaj zdjelam Emilce pieluszke a ona podkurczyla nogi i wystrzelila prosto na mnie kupapod takim cisnieniem ze metr od przewijaka mialam niespodzianke na podlodze a ja musialam sie przebracjeszcze mala zolza zaczela sie ze mnie smiacbez fartucha i kasku lepiej nie podchodzic

tez nie moge malej odbic,to siadam sie z nia na rekach na pice gimnastycznej i tak sobie robimy male hop hop hopczesto pomaga,choc dzisiaj nawet to nie dzialalo
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/961lrl68sqzmqonu.png
Przygody po drugiej stronie brzuszka
Artystka23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 17:37   #972
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez mimiskierka Pokaż wiadomość
jakie fajnne bobasy !

moja tez ma katarek ale dziwny jakis... tylko w nocy i słysze jakies gluty ale nie moge ich fridą wyciagnąc, budzi sie i spi wtedy niespokojnie, a w dzień nie ma katarku zapuszczam jej sol fizjologiczna i smaruje mascią majerankową ale to trwa juz tydzień...
idę jutro do pediatry bo za duzo pytań juz mi sie nazbierało (ma krostki od tygodnia..oby to nie była skaza białkowa...) i fałdka pod szyjką jakby jej sie rozłaziła..



omg tesciowa !



ale super sprawa kupię dla małej i chyba siebie bo moja przytulanka nie chce sie jeszcze do mnie przytulac


wczoraj mielismy dzień odwiedziń ! ! ze Tż był po nocce, a mała dała mi popalić w nocy (3 godziny spałam w sumie) to ledwo żywa byłam, a chałupe musiałam ogarnąć, masakra ! szybko wysoczyłam po jakies ciastka i napoje jak zasnęła... nie było mnie 10 min. przychodze a ona juz sie wyspała a tu jeszcze posprzatac trzeba, ziemniaki i kotleta zrobic, jak na złośc spac nie chiała.

Ale udało się i a jak przyszli goscie to jak zaczarowana udawało takiego aniołka a różki schowała pod kołderkę prawie cały czas wtedy spała albo do cyca, byli zachwyceni ze mam takie grzeczne dziecko nawet usyszałam ze przy takim dziecku to moge sobie nawet odpoczac i gazete poczytac a z niej jest niezła kombinatorka

ps. a oczy pomalowałam sobie lewą ręką bo ja trzymała na prawej. Mistrzostwo swiata cień trojkolorowy, kreska u góry na dole, tusz do rzęs.
bravo za super organizacje czasu

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Mąż dziś też się do lidla po pampki wybiera (ciągle mamy kłopot z przelewającymi się siuśkami w babydreamach)... Ale dopiero po 16-tej.. Ciekawe czy jeszcze będą

A to moje dziecię w dniu ukończenia 9 tygodni. Klasyczna pozycja do snu
moja tez tak spi



mallinka, przykro mi ze tz sie nie angazuje tak jak powinien, lanie mu sie nalezy
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 17:44   #973
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cieszę się, że Tymek się podoba

Co do ciepłoty w mieszkaniu - to rzeczywiście kwestia indywidualna. Mnie bywa chłodno przy 20-21 (tyle mniej-więcej mamy w sypialni) i wtedy trochę dogrzewam. Ale małego przykrywam od jakiegoś czasu tylko jedną warstwą kocyka (jak był noworodkiem, to go motałam w becik z koca, więc było mu chyba cieplej - teraz tylko lekko okrywam) i zawsze jak sprawdzam to ma ciepły kark, nawet jak się rozkopie (choć rączki miewa zimne). Więc chyba jemu nie jest za chłodno?..
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 17:45   #974
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez kamafi Pokaż wiadomość
Dziewczyny które karmią piersią -

Czy jecie pieczarki np do duszonego mięsa? nie za duże ilości? czy dzieci źle reagują?
ja jem pieczarki i to czesto i nie zauwazylam zadnych reakcji. Zreszta ja jem wszystko.

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
A tak podnosimy glowke I wloski nam odrastaja
Ale ladnie podnosi glowke. Chcialabym aby Asia tak umiala, ale niestety z mojej wlasnej winy tego nie robi bo zdecydowanie za rzadko klade ja na brzuszek. Zawsze po 1-2 min marudzi lub zaczyna krzyczec

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
czy karmiąc piersią mogę jeść por? taki duszony z innymi warzywami?
nie slyszalam zeby nie mozna bylo jesc pory przy karmienu piersia
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 17:56   #975
ona1010
Raczkowanie
 
Avatar ona1010
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: DE / HH
Wiadomości: 352
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
no niby tak - a może spróbuj strzykawką mleko podać albo łyżeczką??? Albo kaszkę dać łyżeczką (tylko taką dość rzadką)???
więcej pomysłów brak

a z innej beczki, chciałam Ci juz wczesniej napisac, ale mi sie zapomniało ja też w Polsce mieszkam w świętokrzyskim
ona1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 18:08   #976
margaryt
Rozeznanie
 
Avatar margaryt
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 642
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Ktoras z Was ma plyte z serii Muzyka bobasa? Polecacie konkretną?
margaryt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 18:10   #977
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość

de o wspolczuacia dasz rade. ja jak bylam w weeknd sama przez ponad 24h to nabralam szacunku dla samotnmych mamusiek. Masakra

Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość

ale silny sie robibedzie maly blondynek?


a moze sie cos jeszcze zmieni i bedziecie sie czesciej widywac?Do czerwca jeszcze troszke czasu-uszy do gory

dzisiaj zdjelam Emilce pieluszke a ona podkurczyla nogi i wystrzelila prosto na mnie kupapod takim cisnieniem ze metr od przewijaka mialam niespodzianke na podlodze a ja musialam sie przebracjeszcze mala zolza zaczela sie ze mnie smiacbez fartucha i kasku lepiej nie podchodzic
No wlasnie nie wiem czy blondynek bo wlosy z tylu ma ciemne. Ale te nie wypadly.
Juz teraz nie ma go 2-4 dni w tygodniu.Nic sie nie zmieni niestety. Bede uziemiona z malym i nawet nie bede mogla sobie dorobic

Artystka, ta twoja mala to niezla jest Moj tylko raz mnie osikal, do oka Nachylilam sie by dokladniej wytrzec mu tylek a ten mi siknal w oko

Cytat:
Napisane przez monana27 Pokaż wiadomość


Ale ladnie podnosi glowke. Chcialabym aby Asia tak umiala, ale niestety z mojej wlasnej winy tego nie robi bo zdecydowanie za rzadko klade ja na brzuszek. Zawsze po 1-2 min marudzi lub zaczyna krzyczec
Moj tez niezbyt lubi. Ale ja jestem uparta klade malego i jak placze to odwracam jego uwage zabawkami.Dzis spodobala mu sie nowa perspektywa bo nawet sie porozgadal w tej pozycji. Zauwazylam, ze mu to dobrze na brzuszek robi. Czasem spi na brzuszku.
__________________


Daniel

Christian

Edytowane przez De28
Czas edycji: 2011-01-31 o 18:14
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 18:20   #978
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Mój lubi sobie osikać świeżutką pieluchę, dopiero co pod pupę położoną, ale jeszcze nie zapiętą
Wystrzałową kupę też już mieliśmy nie raz Zdarzyło mi się wycierać przewijak, ścianę koło przewijaka, paczkę pieluch stojącą na podłodze i samą podłogę
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 18:41   #979
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja nie lubie Oilatum - jak skonczy mi sie duza butla na pewno juz nie kupie. w ogole nie nawilza
ja też nie. wydaje mi się że Balneum najfajniejsze jednak....ale też chyba najdroższe...
ale powiem Wam że mam Linomag olejek do kąpieli i pozostawia fajną taką warstewkę a kosztuje 7,50,ja wczoraj wlałam do wanienki bo mi oilatum się skończyło i skóra wydaje mi się fajniejsza
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
agas moze sprobuj troszke dzieciaczka przetrzymac.. nasza Mila zasypia ok. 21 juz na noc a budzi sie ok. 2-3 a potem ok.7.
natomiast jak japolozymy ok. 22 to budzis ie dopiero ok. 4.

a jak wczesniej ok. 19 to budzis ie ok. 23.

tak wiec kladziemy ok. 21, to znaczy ona sama juz ustalila sobie pewnien rytm i zazwyczaj wychodzi na to ze ok. 21 juz zasypia snem nocnym ale na poczatku troche przetrzymywalam

teraz widze ze u nas podobnie jak u ciebie ale moim zdaniem na razie nie bede nic z tym robic
moja też zasypia tak 21-22 i budzi się o 2-3 a potem ok 6 jak wojowała całymi dniami to jak zasnęla o 21 to budziła sie o 4 ale już wolę chyba ten jej teraźniejszy rytm

Cytat:
Napisane przez mamuska003 Pokaż wiadomość
A teraz coś wesołego. Otóż dzisiaj jest pół roku jak z tż jesteśmy małżeństwem
gratulacje

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
JOANNA, ja przykrywam kocykiem, ale mały wierzgacz się strasznie rozkopuje Moja Mama kupiła w lumpeksie dwa świetne śpiworki, jak je wypiorę porządnie dwa razy to zaczniemy używać. Ciekawe czy się sprawdzą
ja mam spiworek ale mała była taka zła, że odkopać się nie może że nie chciała zasnąć, więc przyrywam ją kocykiem, czasem si odkopie to jak zasnie t ją nakrywam. a zostawiacie gołe nóżki w tym spiworku?

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Czy też macie "ciągnąć " dziciaki za rączki do siadania? Mi pediatra tak kazała robić bo za mies ma już to umieć, a ma dopiero 3 m-ce...Głowa ciężka, ale jak już usiądzie to jest mega radość i główka w miarę sztywna.

.
mnie pediatra nic nie mówiła o tym, ale ona generalnie mało mądrych rad daje. mówicie że tak ćwiczycie?to ja może też zacznę...

Cytat:
Napisane przez mimiskierka Pokaż wiadomość
moja tez ma katarek ale dziwny jakis... tylko w nocy i słysze jakies gluty ale nie moge ich fridą wyciagnąc, budzi sie i spi wtedy niespokojnie, a w dzień nie ma katarku zapuszczam jej sol fizjologiczna i smaruje mascią majerankową ale to trwa juz tydzień...

.
moja też tak m, głównie w nocy...sól fizjologiczna może wysuszać śluzówkę, lepiej kup aque pro inecjone-czyli wodę destylowaną też jest w ampułkach

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Mąż dziś też się do lidla po pampki wybiera (ciągle mamy kłopot z przelewającymi się siuśkami w babydreamach)... Ale dopiero po 16-tej.. Ciekawe czy jeszcze będą

A to moje dziecię w dniu ukończenia 9 tygodni. Klasyczna pozycja do snu
moja lula podobnie

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość

Tak piszecie o tej temperaturze ale ja jak w domu nie mam 22 czy 23 stopni to mi jest mega ziiiimno. Mały lubi ciepło wiec tez mu pewnie jest fajnie ale jak jednej nocy przykrecilam kaloryfery i bylo 20stopni to zmarzłam jak diabli. Brrrrrrrr.... Lubie miec ciepełko niz siedziec w polarze i wełnianych skarpetach.
z tymi temperaturami to faktycznie dziwne. ja mam aż 25 stopni w pokoju, mimo nieszczelnego okna i kaloryferów na 0 :/, wietrzenia pokoju, cała dobę ani drgnie....a mała w nocy marznie(ja też) i jak się budzi ok 2-3 to ma 36,2 i wtedy ją mega opatulam, ale ona uparta i się odkopuje....
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 18:45   #980
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

mała nakarmiona,wykąpana, wysmarowana, wymasowana, teraz ojciec próbuje ją uśpić. Już chyba drugą bajkę szepcze
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 18:49   #981
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
czesc
my po wizycie u ortopedy-mala ma dysplazje obu stawow i ma szyne na 6 tygodni calodobowo juz czuje jaki bedzie ryk w domu
Jeju.. to unieruchamia stawy? tzn nozkami nie bedzie mogla wierzgac?

Boje sie swojej wizyty u ortopedy bo pediatra cos mowil ze z bidrami cos nie tak

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Mój lubi sobie osikać świeżutką pieluchę, dopiero co pod pupę położoną, ale jeszcze nie zapiętą
Wystrzałową kupę też już mieliśmy nie raz Zdarzyło mi się wycierać przewijak, ścianę koło przewijaka, paczkę pieluch stojącą na podłodze i samą podłogę


Monana, mozesz podac dokladny model tego nosidla? bo wlasnie chce zamowic na allegro mothercare 2way
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 19:10   #982
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
ja od rana grzebie po necie..
szukam podwyższenie do łóżeczka turystycznego ;( ale samo ciężko kupić...


widziałyście gdzies może?
tutaj masz:
http://allegro.pl/podwojne-dno-do-lo...418456777.html
Cytat:
Napisane przez ona1010 Pokaż wiadomość
a z innej beczki, chciałam Ci juz wczesniej napisac, ale mi sie zapomniało ja też w Polsce mieszkam w świętokrzyskim
ooooo, a skąd jeśli można spytać?
Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość

dzisiaj zdjelam Emilce pieluszke a ona podkurczyla nogi i wystrzelila prosto na mnie kupapod takim cisnieniem ze metr od przewijaka mialam niespodzianke na podlodze a ja musialam sie przebracjeszcze mala zolza zaczela sie ze mnie smiacbez fartucha i kasku lepiej nie podchodzic

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
Moj tylko raz mnie osikal, do oka Nachylilam sie by dokladniej wytrzec mu tylek a ten mi siknal w oko
niezły agent
Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Mój lubi sobie osikać świeżutką pieluchę, dopiero co pod pupę położoną, ale jeszcze nie zapiętą
Wystrzałową kupę też już mieliśmy nie raz Zdarzyło mi się wycierać przewijak, ścianę koło przewijaka, paczkę pieluch stojącą na podłodze i samą podłogę


---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwianna1985 Pokaż wiadomość
z tymi temperaturami to faktycznie dziwne. ja mam aż 25 stopni w pokoju, mimo nieszczelnego okna i kaloryferów na 0 :/, wietrzenia pokoju, cała dobę ani drgnie....a mała w nocy marznie(ja też) i jak się budzi ok 2-3 to ma 36,2 i wtedy ją mega opatulam, ale ona uparta i się odkopuje....
to ty jej mierzysz temperaturę o 2 w nocy

a może wcale nie marznie tak jak ty i dlatego się odkopuje???

Ja bym się chyba ugotowała przy 25 stopniach
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 19:22   #983
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Zjadłam tego pora. Zobaczymy czy będzie jakaś reakcja. Tak się zastanawiałam czy można to jeść, bo przecież por jest ostry i wyrazisty w smaku, trochę pod cebulę podjeżdża i nie wiem czy nie powoduje wzdęć....

Co do kołysanek, ja mam Kołysanki Utulanki Grzegorza Turnaua i Magdy Umer. Bardzo fajne są.
__________________
Fifi!

Emi!


anankee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 19:33   #984
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Monana, mozesz podac dokladny model tego nosidla? bo wlasnie chce zamowic na allegro mothercare 2way
Nasze nosidelko jest 3 pozycyjne, na opakowaniu jest napisane 3 position carrier 3,5 - 12kg


jesli chodzi o jedzenie potraw ostrych czy o wyrazistych smakach, to ja czesto jem potrawy hinduskie czyli curry, ktore sa ostre i bardzo wyraziste z dodatkiem przeroznych przypraw. Jak do tej pory Asia ani nie protestuje ani nic ja nie uczula

Edytowane przez monana27
Czas edycji: 2011-01-31 o 19:36
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 19:34   #985
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Artystka smialam sie z twojej, ze cie obkichala i wlasnie musialam sie przebrac. Obkichal mnie od gory do dolu
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 19:44   #986
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
to ty jej mierzysz temperaturę o 2 w nocy

a może wcale nie marznie tak jak ty i dlatego się odkopuje???

Ja bym się chyba ugotowała przy 25 stopniach
zmierzyłam jej bo obudziła mnie kaszlem w nocy i własnie jej furczało w nosie, podczas przewijania tak samo i zmierzyłam....i stąd wiem.
na nast noc było identycznie a tak to nie mierzyłam nigdy w nocy-nie jestm "aż tak"obłakana
aczkolwiek ten kaszelek mnie martwi
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 19:50   #987
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Sylwianna, moim zdaniem to normalne. Czynności życiowe w ciągu doby zmieniają parametry Podobnie jak puls mamy najwolniejszy ok.4 nad ranem, tak samo temperatura ciała w nocy obniża się Za to między 16 a 18 jest najwyższa
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 19:52   #988
agas
Raczkowanie
 
Avatar agas
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: konin
Wiadomości: 337
GG do agas
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Tak sie napalilam na rajstopki z lidla ze kupilam i jak weszlam do domu to sie zblokowalam. Kupilam 62-68 i 74-80 ale teraz tak sobie mysle czy byl tez rozmiar 68-74

A czy ktos probowal pieluszek softino z lidla??
__________________
Aniołek[*]

Izka

Edytowane przez agas
Czas edycji: 2011-01-31 o 19:54
agas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 19:59   #989
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Co do lidla to mąż pampersów nie dostał. Powiedzieli mu, że o 8,30 już wszystkie wykupili
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 20:05   #990
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość


a moze sie cos jeszcze zmieni i bedziecie sie czesciej widywac?Do czerwca jeszcze troszke czasu-uszy do gory

dzisiaj zdjelam Emilce pieluszke a ona podkurczyla nogi i wystrzelila prosto na mnie kupapod takim cisnieniem ze metr od przewijaka mialam niespodzianke na podlodze a ja musialam sie przebracjeszcze mala zolza zaczela sie ze mnie smiacbez fartucha i kasku lepiej nie podchodzic
Kurcze moja sobie upodobała nocne godziny na kupę. jak strzeli to po pachy- 4 razy się zapiera. Wczoraj znowu akcja z prysznicem i wstawieniem prania o 3 w nocy


Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość

Ja bym się chyba ugotowała przy 25 stopniach
Ja też. Dla mnie max to 21 w nocy.

Dobra dziewczyny, usypianie małej w łóżeczku poszło nam nieźle aż w szoku byłam natomiast co zrobić by dłużej pospała??? Jest nakarmiona, przewinięta i zmęczona, ale powyżej godziny to mi nie pośpi Gmyra sie i coś ją wybudza. Brzuszki już coraz lepiej poza tym w nocy ładnie śpi.jakies pomysłykootekk na pewno coś wymyslisz
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.