A gdyby tak papieżem... została kobieta? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-21, 19:38   #61
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: A gdyby tak papieżem... została kobieta?

Cytat:
Napisane przez Pilar1899 Pokaż wiadomość
Animatorze, zaprzeczasz,że kościół dyskryminuje kobiety, a jakoś większość waszych wzorów to faceci- Bóg, Chrystus i ci apostołowie.. może stąd się bierze brak szacunku do kobiet jak choćby prawo do wyboru co zrobić z ciążą..

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------



właśnie problem z katolikami jest taki,że oni potępiają ludzi,którzy potrafią kochać- pary jednej płci,które lecą sobie do innego kraju,żeby móc wziąć ślub,albo adoptują dzieci i są dla nich kochającymi rodzicami. Katolicy wolą nienawidzić gejów, lewicę , dzieci z in vitro i ludzi,którzy decydują się na eutanazję etc.
Pilar
Większość wzorów w KK to mężczyźni? Może, ale Bóg jest Bytem duchowym. W świecie duchowym nie ma płci. Bóg (ten Bóg gramatycznie w j. polskim to r. męski) Bóg jest Miłością a Miłość to r. żeński, więc nie możemy w tym wypadku mówić o płci.

Chrystus - mężczyzna. Tak, ale w kulturze, w której dominował mężczyzna, kobieta nie mogłaby tej roli pełnić jaką miał Chrystus. Za to, żeby było sprawiedliwiej to Jezus urodził się z kobiety jak każdy człowiek. W ten sposób nobilitował więc kobietę, która była do tamtej pory (i dotąd jest tak uważana w niektórych krajach) uważana za gorsze Stworzenie.
Z apostołami zaś tak jak z kapłaństwem mężczyzn jest tak ponieważ mężczyzna posiada cechy predysponujące go takiej roli. Nie nam jest oceniać czy wybór Chrystusa był właściwy. Jednak wzorami w dążeniu do świętości wiele kobiet przoduje: (czasy Chrystusa) prorokini Anna, Maria, Magdalena, Weronika, Marta, (czasy po nar. Chrystusa) Helena - żona cesarza Konstantyna, Kobiety zamęczone za wiarę - było ich sporo. A żona Mieszka Igo, która namówiła męża na chrześcijaństwo, Jadwiga Śląska, królowa Jadwiga, Kinga, Klara - siostra od Franciszka z Asyżu i wiele wiele innych w średniowieczu a współczesne - Teresa z Awilla, Teresa od dz. Jezus, Maria Teresa Ledóchowska, Trudno mi tak na szybko wymienić kobiety, które sa wzorem do naśladowania, zajęłoby to za dużo miejsca i czasu.
Prawo do wyboru co zrobić z ciążą - właśnie - przed nim jest prawo do życia a czy ktoś może czy nie może żyć to nie leży w gestii człowieka. Zaś szacunek do kobiety polega na tym, że się jej pomaga w trudnym dla niej momencie życia
Problemem katolików nie jest potępianie ludzi ale etyczna ocena postępowania . Katolik nie potępi przyjaźni dwu mężczyzn ale współżycie seksualne między nimi, a więc czyn.

Cytat
",albo adoptują dzieci i są dla nich kochającymi rodzicami. Katolicy wolą nienawidzić gejów, lewicę , dzieci z in vitro i ludzi,którzy decydują się na eutanazję etc"
Jak już wyżej napisałem katolik nie nienawidzi człowieka ale ocenia jego czyn. Poza tym dzieci z in witro nie podlegają ocenie ponieważ to dorośli aby ich urodzić zabili kilka embrionów aby to jedno mogło żyć; dokonano więc selekcji i ta selekcja podlega ocenie etycznej a nie dziecko
para homoseksualna adoptując dziecko nie da mu to co daje mama i tata a więc osobowość dziecka z takiego wychowania jest niepełna, skrzywiona.
Eutanazja zaś jest odbieraniem życia drugiemu człowiekowi. Decyzja tego kto ma jeszcze żyć nie należy do człowieka ale do Boga.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
kult Maryji zrobił wielu kobietom krzywdę, no nie każda chciała i chce się realizowac wyłącznie poprzez poświęcenie dla rodziny. ten wzor odebral na setki alt kobiotom wybór. na 10 kobiet 8 będzie chciało powielic wzor, 1 bedzoe chciala robic kariere i dazyc do wladzy a 1 bedzie miala zacięcie naukowe i odkryje cos fantastycznego.

ograniczanie kobiet do jednego wzrou życia to zbrodnia na ludzkości.
A kto ogranicza kobiety do jednego wzoru??? Przecież w historii były i są kobiety, które były i matkami i rządziły i rządzą państwem, były i są i zakonnice i uczone świeckie i zakonnice uczone (po studiach różnej maści) Poza tym człowiek jest wolny w wyborze. Jeżeli kariera daje mu maksimum satysfakcji i nie ma w niej czasu dla macierzyństwa to wybór należy do niej. Popatrz Curie Skłodowska - dla nauki poświęciła zdrowie, Edyta Stein naukowiec -humanista, mogła zrobić karierę jako filozof, mogła uciec do USA a wybrała trwanie w zakonie i za tę wierność zapłaciła śmiercią , Beretta Mol - włoska lekarka czy niedawno zmarła polska piłkarka (czy siatkarka?) poświęciły swoje życie by ratować dziecko, które nosiły pod sercem. Nikt (ani KK ani nauka czy kult) nie ogranicza wyboru człowieka.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o aborcję, to w jednym przypadku - zagrożenia życia kobiety - KK przecież akceptuje aborcję w przypadku zagrożenia życia kobiety.
Wybór jednak zostawia kobiecie i bywają kobiety, które wybierają życie dziecka niż swoje (patrz wypowiedź wyżej)

Cytat:
Napisane przez kropka241 Pokaż wiadomość
brakuje ci wiedzy
Widoczną (dla niektórych wybrańców wyszkolonych w kwestii invitro) Dotykową (też wyczuwalna przy takim samym stopniu zaawansowania) Bruzdą, a nie jakąś skazą


mnie też zastanawia dlaczego w protestanckim odłamie chrześcijaństwa kobiety mogą być kapłankami, a w KRK nie. nawet jako ministrantki nie są mile widziane.
co więcej czytałam kiedyś, ze w kościele rzymskokatolickim też zostały wyświecone kobiety i to nie była sytuacja z "prehistorii", ale z lat chyba nawet 90 czy 2000 i dzięki temu w USA są kobiety księżnice
W kościołach protestanckich kobiety w roli duszpasterzy są nazywane pastorami (pani pastor)
Jeżeli zaś chodzi o Amerykę to chodzi oKościół Episkopalny wywodzący się z protestantyzmu (coś takiego jak Polski Kościół Katolicki) i tam bodajże są też pastorami kobiety
W KK zaś nie we wszystkich parafiach łatwo dziewczynom być ministrantami z uwagi na mogące wyniknąć z tego tytułu antagonizmy z powodu niedojrzałości emocjonalnej kandydatów do tej służby (moim zdaniem) a na pewno by uniknąć nieprzewidzianych kłopotów .


Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
myślę, że głównym powodem jest to, że wśród apostołów nie znajdujemy żadnej kobiety. Jezus wprowadził trochę innowacji, gdyby chciał to kobiety byłyby wśród apostołów, tak jednak nie było. ustanowienie Eucharystii czyli Ostatnia Wieczerza - także byli przy tym sami mężczyźni. w jego otoczeniu przebywało wiele wspaniałych kobiet a jednak nie nadał im takiej roli w Kościele. Kościół stara się spełniać wolę Chrystusa a on wyraźnie nie wyznaczył tej roli kobietom.

toteż powód główny: jest to niezgodne z nauczaniem Chrystusa, z tego powodu wynika wiele pobocznych, np to że Kościół nie sprzeciwi się woli Boga. katolicy wierzą, że wszelkimi działaniami w KK kieruje Duch Święty )

a ja naprawdę uważam, że kobiety mają wiele innych, wspaniałych funkcji w Kościele i nie są pokrzywdzone niemożnością bycia księżmi...
Monia s Pięknie to ujęłaś

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
A co w takim razie z Martą i Marią?

Poza tym, gdyby wśród apostołów znalazła się jakaś kobieta... czy w tamtych czasach byłoby to w ogóle w jakikolwiek sposób wyobrażalne? Akceptowane?
Milewa No właśnie, przecież niektórzy żydzi podobno modlili się "Panie Boże dziękuję Ci, że nie jestem ani wołem, ani osłem ani kobietą"

[1=10256707ec776820308db4c 1f0d79c3a6390beb4_5dfabd9 430a8d;39891314]Orientujesz się może czy rzeczywiście w Biblii gdzieś jest jasno napisane, że kobieta nie mogłaby zostać apostołem? Czy sprzeczność z nauką bierze się tylko z tego, że Jezus żadnej kobiety na apostoła nie mianował?[/QUOTE]

Elsalinea Wprawdzie pytanie nie jest skierowane do mnie ale odpowiem. O ile się orientuję to w Biblii (ani w St. T, ani W N.T) nie ma wzmianki, że kobieta nie może być apostołem, ta decyzja należała do Jezusa Chrystusa, który dokonał takiego wyboru. Osobiście myślę, że oprócz cech męskich przyczyną może być i sytuacja , w której duchowny publicznie ocenia czyjeś postępowanie i to jego postępowanie zostaje negatywnie ocenione. W przypadku gdy duchownym jest kobieta, która prawdopodobnie jest matką może jej grozić szantaż ( zgładzenie jej dziecka za negatywną wypowiedź). Wielu duchownych i kiedyś w historii i obecnie jest mordowanych za to.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
to bezpłodni pójdą do piekła. Alleluja i do przodu
Bananalama Do piekła się idzie wtedy gdy się nie kieruje dekalogiem , w którym nie ma nakazu płodności. To tak jak nie przestrzegasz znaków drogowych, powodujesz wypadek i wtedy już Twoje życie nie jest sielanką, ale pełne bólu i cierpienia.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl

Edytowane przez Animator
Czas edycji: 2013-03-21 o 19:51
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 19:46   #62
_Panther_
Raczkowanie
 
Avatar _Panther_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 98
Dot.: A gdyby tak papieżem... została kobieta?

Jak dla mnie papieżem mogłaby być kobieta
__________________
"Od grzechu zaczął się jej świat, a że Bóg ją stworzył a Szatan opętał - jest więc odtąd po dziś dzień raz grzeszna a raz święta, zdradliwa i wredna (...) jest początkiem i końcem"

Namieszałeś w mojej głowie jednym gestem, jednym słowem Zakochać się nie chciałam
_Panther_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 19:59   #63
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: A gdyby tak papieżem... została kobieta?

Cytat:
Napisane przez Animator Pokaż wiadomość
Mileva No właśnie, przecież niektórzy żydzi podobno modlili się "Panie Boże dziękuję Ci, że nie jestem ani wołem, ani osłem ani kobietą"
No, właśnie Modlili, i to dwa tysiące lat temu. Czasy się nieco zmieniły, postrzeganie kobiet na szczęście również
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.