Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-24, 22:35   #1
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609

Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?


Pytanie jak w tytule. Wątek założony na prośbę Dirt z wątku o łazienkach. Amatorsko rozrysowałam w paincie układ mieszkania, które kupiłam dosłownie 2 tygodnie temu. Jest tam czysty PRL, więc nadaje się do generalnego remontu. To szansa na stworzenie z tego mieszkania czegoś funkcjonalnego, bo mieszkanie ma duży potencjał, zwłaszcza jeśli chodzi o zmiany w przedpokoju i pierwszym pokoju (przechodnim zresztą).

Kompletnie nie mam pomysłu na rozdzielenie ścian tak, żeby oprócz pokoju z balkonem, mogła tam powstać sypialnia i pokój na biuro. Dodam, ze szerokość pierwszego pokoju to 3 metry i wymieniam okna tak, żeby miał dwa osobne okienka po 60cm, dwa parapety i dwa kaloryfery.

Zamówiłam okna w taki sposób, bo zależy mi żeby biuro miało dostęp do światła dziennego i powietrza..., żeby nie przeszkadzało w życiu w tym mieszkaniu, no i aby było faktycznie osobnym pomieszczeniem, żeby móc jakiś procent mieszkania wrzucać w koszty

Bez☠tytułu.jpg
IMG_0132.jpg
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/

Edytowane przez lauracrow
Czas edycji: 2014-01-24 o 22:39
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 08:59   #2
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

czyli zdjęcie jest z pierwszego przechodniego pokoju i jedno okno chcesz rozdzielić na dwa ?

Opisz tez jakie masz plany co do dużego pokoju - będzie stricte pokój dzienny (kanapa+telewizor)?

mieszkasz sama czy z kimś i czy to ma wpływ na plan mieszkania (czy są inne potrzeby)
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2014-01-25 o 09:01
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 12:39   #3
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
czyli zdjęcie jest z pierwszego przechodniego pokoju i jedno okno chcesz rozdzielić na dwa ?

Opisz tez jakie masz plany co do dużego pokoju - będzie stricte pokój dzienny (kanapa+telewizor)?

mieszkasz sama czy z kimś i czy to ma wpływ na plan mieszkania (czy są inne potrzeby)
Mieszkam sama, na dzieci się nie zapowiada przez najbliższe kilka lat...
Ta, pokój z balkonem chcę przeznaczyć wyłącznie na kanapę i telewizor. Kuchnia też, chcę żeby pozostała zamknięta.

Całe mieszkanie ma 47m2 i musi spełniać funkcję mieszkalną i mieć kawałek biura z przeznaczeniem na fotografię noworodkową...czyli musi zmiescic glownie biurko, komputer, fotel i mieć tyle miejsca, zeby weszlo tam składane tlo na statywach o szerokości zazwyczaj 80cm i dlugości 100cm... wiec malutko
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 17:06   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

Masz taki układ mieszkania, ze trudno byłoby wygospodarować odrębne pomieszczenie, na typowe biuro, szczególnie, że potrzebujesz przestrzeni do fotografowania. Jeśli podzielisz którykolwiek pokój na dwa, to będziesz miała wąskie, ciasne klitki. Najlepiej byłoby wygospodarować strefę biurową w pokoju dziennym (tym pierwszym, dłuższym), który jest dość duży. Mogłabyś się nawet pokusić o przesuwne przeszklone drzwi, żeby zasłonić "kanapownię", kiedy masz klientów.
Ewentualnie możesz w części okiennej urządzić sypialnię, a bliżej drzwi wydzielić przestrzeń na biurko, sprzęt i jakąś szafę na zaplecze biurowe.
Nieduży rozkładany stół zmieścisz w kuchni, a w razie potrzeby możesz go przenieść do pokoju i rozłożyć, jeśli będziesz urządzała jakiś większy obiad czy kolację.

Ściana między pierwszym pokojem a przedpokojem jest ścianką działową? Jej wyburzenie lub przebudowa dałyby możliwość zupełnie innej aranżacji przestrzeni - bardziej otwartej, ewentualnie dzielonej mobilnie, w zależności od potrzeb.


P.S. Masz piękną podłogę
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 17:55   #5
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

założenie jest zazwyczaj takie że liczbę pokoi dyktuje liczba okien - ciemne pomieszczenia to jedynie łazienki i czasami kuchnie. Bardzo rzadko ktos decyduje się na ciemna sypialnię - na pomieszczenieu biurowe bez okien tez wiele osób narzeka, ale to już kwestia indywidualna.

Mozna ciachnąć pierwszy pokój na równi z kuchnia czyli zrobić pomieszczenie 3m*2m i tak zrobic biuro, z pozostałej przestrzeni pokoju pierwszego stworzyć garderobę, a pokój dzienny przerobic na sypialnię/pokój dzienny - może malo to wygodne, ale w mniejszych mieszkaniach bywa że to tak funkcjonuje i kanapa ma funkcję łóżka - a intymniejsze rzeczy sa wowczas w garderobie.

Wowczas możesz manewrowac i jesli zechcesz przytulniejszej sypialni jednak to biuro możesz zamienic miejscami i zrobic z niego sypialnię, a biuro przenieść do dziennego - jesli to twoja pasja, to mysle ze mozna wtedy pokoj dzienny naprawde fajnie zaaranzować np eksponując zdjęcia, sprzęt tez robi wrazenie no i masz wiecej miejsca na robienie zdjęć, jesli robisz je w mieszkaniu.

inne rozwiązania sa tez mozliwe - przy zalożeniu, ze nie przeszkadza Ci ciemny pokój lub że urządzasz kacik do pracy niz biuro.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:19   #6
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
Pytanie jak w tytule. Wątek założony na prośbę Dirt z wątku o łazienkach. Amatorsko rozrysowałam w paincie układ mieszkania, które kupiłam dosłownie 2 tygodnie temu. Jest tam czysty PRL, więc nadaje się do generalnego remontu. To szansa na stworzenie z tego mieszkania czegoś funkcjonalnego, bo mieszkanie ma duży potencjał, zwłaszcza jeśli chodzi o zmiany w przedpokoju i pierwszym pokoju (przechodnim zresztą).

Kompletnie nie mam pomysłu na rozdzielenie ścian tak, żeby oprócz pokoju z balkonem, mogła tam powstać sypialnia i pokój na biuro. Dodam, ze szerokość pierwszego pokoju to 3 metry i wymieniam okna tak, żeby miał dwa osobne okienka po 60cm, dwa parapety i dwa kaloryfery.

Zamówiłam okna w taki sposób, bo zależy mi żeby biuro miało dostęp do światła dziennego i powietrza..., żeby nie przeszkadzało w życiu w tym mieszkaniu, no i aby było faktycznie osobnym pomieszczeniem, żeby móc jakiś procent mieszkania wrzucać w koszty

Załącznik 5555731
Załącznik 5555732
czyli wszystko wygląda tak
a gdzie chcesz mieć sypialnię?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lauracrow-m.jpg (93,6 KB, 19 załadowań)
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 23:33   #7
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
czyli wszystko wygląda tak
a gdzie chcesz mieć sypialnię?
Juz wczesniej napisalam, ze jestes kochana. Ten projekt wydrukuje sobie i będę pokazywac go wszystkim ewentualnym panom robotnikom
Wogóle Wam wszystkim dziękuje za rady. Narazie, zadecydowalam rozdzielenie okien w pokoju pierwszym- przechodnim. Kiedy zobaczę efekt (niestety dopiero jak mrozy się skończą), będę na poważnie myśleć, co dalej.
Do myśli o dwóch wąskich wagonach skłonił mnie artykuł na tym blogu: http://deqper.wordpress.com/2013/05/...-jak-urzadzic/

Spanie na rozkładanej kanapie w pokoju dziennym nie jest tragedią, ale wychowałam się w 5-osobowej rodzinie mieszkającej w 40-metrowej kawalerce. Mam strasznie złe wspomnienia z tych czasów i w swoim mieszkaniu, chciałabym nawet miniaturową, ale jednak sypialnię.

Nie wykluczone, że zrezygnuję z pomysłu pracy w mieszkaniu, ale lokalizacja w ścisłym centrum i duże ceny wynajmu lokali, bardzo mnie do tego kusi...
Dlatego na dzień dzisiejszy, wymyśliłam te 6 pomieszczeń: kuchnia, łazienka, przedpokój, sypialnia, pokój dzienny i biuro.
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 12:09   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

Gdybym miała stworzyć sobie kąt do pracy w twoim mieszkaniu, to zrobiłabym go w środkowej - ciemnej części pokoju nr 1. Pomieszczenie podzieliłabym ścianką z mlecznego szkła z przesuwnymi drzwiami lub drzwiami łamanymi na szerokość niemal całej ściany. Gdybym miała klientów zasłaniałabym część prywatną goszcząc ich w części biurowej, najlepiej połączonej z przedpokojem, tak, by powstała spora przestrzeń na rozstawienie statywu, lamp, tła itd. Podzielenie pokoju na dwie wąskie klitki sprawi, że będziesz miała ciasną przestrzeń, podzieloną ściankami, bez oddechu. Gdzie nie spojrzysz, będziesz miała ściany, ścianki, zakręty.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:16   #9
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

hmmm a przeniesienie drzwi łazienkowych na ścinę przy drzwiach wejściowych (tu gdzie jest wymiar 200cm), wejście do kuchni od strony pokoju dziennego (chyba, że pogrubienie oznacza ścianę nośną i trzeba jakieś pozwolenia) a ten wygospodarowany przedpokój stanie się biurem 170x160, można jeszcze "wejść" z gabinetem na pokój dzienny i zrobić przeszklone ściany...
a najprościej podzielić pokój pierwszy na 2 części i oddzielić od części kanapowej przeszkloną ścianą
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:22   #10
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

Ja bym w ogóle wywaliła ścianę łącząca przedpokój i 1 pokój, zostawiła tylko zamykaną kuchnię, łazienkę rzecz jasna i w tej części domu zorganizowała zarówno "biuro" zlokalizowane głównie pod oknami, jak i pokój wypoczynkowy, a w tym drugim pokoju mogłabyś mieć klasyczną sypialnię z garderobą
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:54   #11
lucynka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak wygospodarować pokój na biuro w mieszkaniu?

wydaje mi sie ze w zaleznosci ile potrzebujesz na prawde przestrzeni. widzialem takie rozwiazanie u znajomej gdzie w salonie miala oddzielone parawanikiem czesc biurowa i super to wygladalo
lucynka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 21:54:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.