Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2 - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-01, 18:18   #2821
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Hej, ja mam takie głupie pytanie troche, jak wy wymawiacie nazwę YAZ , bo tak się zastanawiam jak to powiedziec ?
Jaz?
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 22:21   #2822
olcia_8715
Raczkowanie
 
Avatar olcia_8715
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Ł-m
Wiadomości: 103
GG do olcia_8715
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cześć dziewczyny. Mam nadzieje ze mi pomozecie. Ginekolog przeisala mi tabletki Yaz. Dzisiaj je kupilam i juz wpadka- zamiast srodowej wzielam w sumie sobotnia- jak teraz przykleilam naklejke...aj szkoda gadac...dodam ze mialam przerwe z tabletkami, dostalam teraz miesiaczke i zaczelam wlasnie brac Yaz..nie chodzi mi o ciaze tylko czy dalej normalnie brac tabletki? czy przez nastepne dni brac te ktore przeskoczylam..bo potem wszystko sie poplacze...niby czytalam ze moge jutro wziac srodowa bo niby niczym sie nie roznia ale chcialabym was jeszcze o to zapytac.

Edytowane przez olcia_8715
Czas edycji: 2010-12-01 o 22:27
olcia_8715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 23:01   #2823
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Byłam dzis na badaniu u gin. Zaproponowala mi przyjmowanie Yaz. Poczytalam troszke o tych tabletkach na necie i nurtuje mnie pare pytan. Mam nadzieje ze mi pomozecie. (to bylyby moje pierwsze tabletki anty. wiec prosze o wyrozumialosc)

Otoz rozumiem ze okres dostaje sie podczas przyjmowania tych 4 tabletek placebo, a co zrobic jesli okres nie pojawi sie w ciagu tych 4 dni ? wtedy robie przerwe i czekam dopoki nie dostane, czy moze zaczynam juz łykac tabletki z nowego blistera?

Drugie moje pytanie:
jezeli dostane okres np w 2 dniu tabletki placebo to wtedy kolejne 2 tabletki placebo juz nie biore i zaczynam juz nowy blister? Czy poprostu trzeba wszystkie tabletki lyknac z blistera ?
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 23:15   #2824
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ja jednak wracam do Yazu (po trzech opakowaniach Midiany).
Byłam ostatnio po receptę i spytałam się gina (która jest dyrektorem całego pionu ginekologiczno-położniczego!) o skierowanie na badania wątrobowe, krzepliwosć itd. I wiecie co powiedziała!? "Takie badania nie są konieczne" i jak chce to "mogę zrobić USG WĄTROBY"
No jestem w szoku. Mówiła do mnie jak do jakiegos kosmity, że w ogóle chce zrobić takie badania
No i suma sumarum nie wiem skąd ja mam teraz wziąć te skierowanie, gdzie mam się cholerka udać

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Niliessa Pokaż wiadomość
Byłam dzis na badaniu u gin. Zaproponowala mi przyjmowanie Yaz. Poczytalam troszke o tych tabletkach na necie i nurtuje mnie pare pytan. Mam nadzieje ze mi pomozecie. (to bylyby moje pierwsze tabletki anty. wiec prosze o wyrozumialosc)

Otoz rozumiem ze okres dostaje sie podczas przyjmowania tych 4 tabletek placebo, a co zrobic jesli okres nie pojawi sie w ciagu tych 4 dni ? wtedy robie przerwe i czekam dopoki nie dostane, czy moze zaczynam juz łykac tabletki z nowego blistera?

Drugie moje pytanie:
jezeli dostane okres np w 2 dniu tabletki placebo to wtedy kolejne 2 tabletki placebo juz nie biore i zaczynam juz nowy blister? Czy poprostu trzeba wszystkie tabletki lyknac z blistera ?
1. Nie martw się na zapas. Dostaniesz okres
2. Łykasz wszystkie 4 placebo przez 4 dni i po nich przechodzisz do nast. opak.
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 23:19   #2825
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz Ja to jestem taka ze sie na zapas juz martwię :P

A ile srednio trwa okres przy tych tabletkach? pewnie jest to indywidualne. ale sie zastanawiam czy np jak sie dostanie okres przy braniu placebo i zaczynam brac juz nowy blister to wtedy od razu "nowe" tabletki (rozowe) powoduja zanik miesiaczki? Czy moze po prostu jest ona jeszcze z tym, że powoli zanika ?
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 04:55   #2826
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Niliessa Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz Ja to jestem taka ze sie na zapas juz martwię :P

A ile srednio trwa okres przy tych tabletkach? pewnie jest to indywidualne. ale sie zastanawiam czy np jak sie dostanie okres przy braniu placebo i zaczynam brac juz nowy blister to wtedy od razu "nowe" tabletki (rozowe) powoduja zanik miesiaczki? Czy moze po prostu jest ona jeszcze z tym, że powoli zanika ?
ja mialam okres przeważnie od trzeciej białej tabletki przez 5-7 dni.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 05:56   #2827
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez olcia_8715 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam nadzieje ze mi pomozecie. Ginekolog przeisala mi tabletki Yaz. Dzisiaj je kupilam i juz wpadka- zamiast srodowej wzielam w sumie sobotnia- jak teraz przykleilam naklejke...aj szkoda gadac...dodam ze mialam przerwe z tabletkami, dostalam teraz miesiaczke i zaczelam wlasnie brac Yaz..nie chodzi mi o ciaze tylko czy dalej normalnie brac tabletki? czy przez nastepne dni brac te ktore przeskoczylam..bo potem wszystko sie poplacze...niby czytalam ze moge jutro wziac srodowa bo niby niczym sie nie roznia ale chcialabym was jeszcze o to zapytac.
weź te, które pominelas, a potem wroc do nastepnej od tej, ktora pomyliłaś. one mają taki sam sklad, tylko te białe się różnią. też mi sie tak raz zdarzyło, ze wzielam chyba druga zamiast pierwszej. ale to nie ma żadnego znaczenia, numerki sa tylko po to, zeby sie nie pomylic z tymi placebo.

---------- Dopisano o 06:56 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Niliessa Pokaż wiadomość

Otoz rozumiem ze okres dostaje sie podczas przyjmowania tych 4 tabletek placebo, a co zrobic jesli okres nie pojawi sie w ciagu tych 4 dni ? wtedy robie przerwe i czekam dopoki nie dostane, czy moze zaczynam juz łykac tabletki z nowego blistera?

Drugie moje pytanie:
jezeli dostane okres np w 2 dniu tabletki placebo to wtedy kolejne 2 tabletki placebo juz nie biore i zaczynam juz nowy blister? Czy poprostu trzeba wszystkie tabletki lyknac z blistera ?
jesli sie nie pojawi, to i tak bierzesz pierwszą tabletke z nowego blistra zaraz po skonczeniu brania placebo. ja w pierwszym cyklu w ogole nie dostałam "okresu", panikowałam, że jestem w ciazy itd. ale ginekolog poiwedział, że to normalne na początku. ale nie martw sie na zapas, raczej powinnas dostac normalnie krwawienia.

jesli dostaniesz okres w drugim dniu, to i tak bierzesz wszystkie 4 tabletki placebo i potem zaraz zaczynasz nowe opakowanie, nawet jeśli okres dalej trwa.
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 09:42   #2828
Lavenda_
Zadomowienie
 
Avatar Lavenda_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 019
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ja YAZ stosuje od... dobrych 2 lat
Jestem zadowolona,żadnych skutków uboczych pomijając plaminie na początku brania tych tabsów ;p
__________________
Mam być taka jak Wy? Wybacz, nie udaje. Nie wygodnie mi się nosi maski!



NAKARM PSA http://szerlok.pl/nakarm_psa/ranking/
Lavenda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 14:17   #2829
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Hej, ja mam takie głupie pytanie trochę, jak wy wymawiacie nazwę YAZ , bo tak się zastanawiam jak to powiedzieć ?
Jaz

Mi do rozpoczęcia tabletek zostało kilka dni... Zastanawiam sie czy u mnie wystąpią jakieś skutki uboczne.... mam nadzieję, że nie
Nie myślę już nawet o czymś poważniejszym (zakrzepicy itp.).


__________________


Edytowane przez Leyla89
Czas edycji: 2010-12-02 o 14:20
Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 14:22   #2830
Lavenda_
Zadomowienie
 
Avatar Lavenda_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 019
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Hej, ja mam takie głupie pytanie troche, jak wy wymawiacie nazwę YAZ , bo tak się zastanawiam jak to powiedziec ?
Moja pani ginekolog mówi dżez
__________________
Mam być taka jak Wy? Wybacz, nie udaje. Nie wygodnie mi się nosi maski!



NAKARM PSA http://szerlok.pl/nakarm_psa/ranking/
Lavenda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 15:07   #2831
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Lavenda_ Pokaż wiadomość
Moja pani ginekolog mówi dżez
"y" nigdy nie czyta sie jak "dż"
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 15:58   #2832
Lavenda_
Zadomowienie
 
Avatar Lavenda_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 019
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez giginthesky Pokaż wiadomość
"y" nigdy nie czyta sie jak "dż"
Nic na to nie poradze że ona tak to wymawia
__________________
Mam być taka jak Wy? Wybacz, nie udaje. Nie wygodnie mi się nosi maski!



NAKARM PSA http://szerlok.pl/nakarm_psa/ranking/
Lavenda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 16:08   #2833
chillipepper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny, a jesli biore cilest juz dosyc dlugo i chcialabym zmienic na yaz to jak by to wogole mialo wygladac? w sensie od razy zaczyna sie nowe tabsy brac? wiadomo, ze pojde do lekarza ale ciekawi mnie to..
chillipepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 16:43   #2834
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Lavenda_ Pokaż wiadomość
Moja pani ginekolog mówi dżez
Znowu mój pan gin mówił Jaz

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez chillipepper Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jesli biore cilest juz dosyc dlugo i chcialabym zmienic na yaz to jak by to wogole mialo wygladac? w sensie od razy zaczyna sie nowe tabsy brac? wiadomo, ze pojde do lekarza ale ciekawi mnie to..
Yaz bierze się odp pierwszego dnia cyklu, wiec pewnie będziesz musiała wziąć tabletkę w pierwszy dzień miesiączki Tak myślę
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 18:24   #2835
BoWiemZeTegoChcesz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 73
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

hej . przez pol roku brałam diane 35 , teraz pani ginekolog przepisała mi yaz ...
chciałabym się zapytać bo nie dopytałam.. jutro koncze brać diane .. mam zrobić przerwe 1 tydz jak przy dianie czy od soboty brać już jaz?
moze ktoś się orientuje;p



juz nie aktualne , kupilam tabletki i w ulotce wszystko pisze

Edytowane przez BoWiemZeTegoChcesz
Czas edycji: 2010-12-02 o 19:32
BoWiemZeTegoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 18:33   #2836
kingab93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

mam parę pytań:
-czy jest dolna granica wiekowa do przyjmowania YAZ? (za 3 miesiące będę miała 18)
-czy zauważyłyście jakieś skutki jak tycie, wzrost piersi itp?
-słyszałam że od tabletek anty jest większe ryzyko występowania kamicy nerkowej, wiecie może coś na ten temat?
kingab93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 18:41   #2837
Lavenda_
Zadomowienie
 
Avatar Lavenda_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 019
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez kingab93 Pokaż wiadomość
mam parę pytań:
-czy jest dolna granica wiekowa do przyjmowania YAZ? (za 3 miesiące będę miała 18)
-czy zauważyłyście jakieś skutki jak tycie, wzrost piersi itp?
-słyszałam że od tabletek anty jest większe ryzyko występowania kamicy nerkowej, wiecie może coś na ten temat?
Szczerze to nie wiem czy jest jakaś granica, ale ja zaczełam brac przed 18 rokiem życia
Skutków ubocznych nie zauważyłam, wzrost piersi ? Może
A co do twojego trzeciego pytania, to niestety nie wiem ;p
__________________
Mam być taka jak Wy? Wybacz, nie udaje. Nie wygodnie mi się nosi maski!



NAKARM PSA http://szerlok.pl/nakarm_psa/ranking/
Lavenda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 18:49   #2838
kingab93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

ach ile bym dała za biust w normalnym rozmiarze.. nie duży, normalny, cokolwiek zamiast mojej zerówki..
Dziewczyny a może wam piersi chociaż trochę się powiększyły? Może jakaś nadzieja dla mnie...
kingab93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 19:45   #2839
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez kingab93 Pokaż wiadomość
ach ile bym dała za biust w normalnym rozmiarze.. nie duży, normalny, cokolwiek zamiast mojej zerówki..
Dziewczyny a może wam piersi chociaż trochę się powiększyły? Może jakaś nadzieja dla mnie...
Z chęcią oddałabym trochę tobie swojego
Zawsze miałam duży biust ale po tabletkach jeszcze mi niestety się powiększył
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 20:06   #2840
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Z chęcią oddałabym trochę tobie swojego
Zawsze miałam duży biust ale po tabletkach jeszcze mi niestety się powiększył
Ja mam tak samo..
Zawsze mój biust wydawał mi się za duży (zwłaszcza kiedy brałam Yasminelle). Potem jak odstawiłam tabletki to miałam taki w sam raz, strasznie mi się podobał. Teraz od 2 miesięcy biorę Yaz i znowu to samo - chyba jeszcze tak dużego biustu nie miałam. Liczę na to, że się jednak nieco zmniejszy za miesiąc, dwa, może organizm się dopiero przyzwyczaja... Oby.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 20:21   #2841
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo..
Zawsze mój biust wydawał mi się za duży (zwłaszcza kiedy brałam Yasminelle). Potem jak odstawiłam tabletki to miałam taki w sam raz, strasznie mi się podobał. Teraz od 2 miesięcy biorę Yaz i znowu to samo - chyba jeszcze tak dużego biustu nie miałam. Liczę na to, że się jednak nieco zmniejszy za miesiąc, dwa, może organizm się dopiero przyzwyczaja... Oby.
a ja mialam zawsze mały i dalej jest mały cos mi tam urosło powiedzmy, moze z 4-5 cm, ale to dlatego że ogólnie przytyłam (ale nie od yazu, przytylam 6 kg przed zaczeciem brania, a potem na yazie juz tylko 1 kg )

Edytowane przez 201712190924
Czas edycji: 2010-12-02 o 20:25
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 20:28   #2842
kingab93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Diablico z Tasmanii chętnie go przyjmę ja tyję i tyję..w ciągu 5 miesięcy przytyłam 6 kg i ani centymetra więcej w biuście..czasami się zastanawiam czy nie mam żadnych problemów z hormonami, zwłaszcza, że nie wiem czemu ale pojawiły mi się plamienia między miesiączkami..dziwne.
Dziewczyny jak ja wam zazdroszczę no! Ostatnio wyszłam do sklepu kupić sobie biustonosz, przymierzyłam 10 w rozmiarze 70A i wszystkie miały miskę za dużą
Skoro nie mogę dostosować piersi do ciała, dostosuję ciało do piersi.
PS przepraszam za offtop
kingab93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 21:24   #2843
BoWiemZeTegoChcesz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 73
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

ja mam rozmiar 85 dd i nadal rosną , tylko ze teraz po tabletkach
a mam je jako leczenie hormonalne


chciałam się zapytać czy Diana35 jest mocniejsza od Jaz'u?
w senie sklad hormonalny

Edytowane przez BoWiemZeTegoChcesz
Czas edycji: 2010-12-02 o 21:50
BoWiemZeTegoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 12:30   #2844
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez BoWiemZeTegoChcesz Pokaż wiadomość
ja mam rozmiar 85 dd i nadal rosną , tylko ze teraz po tabletkach
a mam je jako leczenie hormonalne


chciałam się zapytać czy Diana35 jest mocniejsza od Jaz'u?
w senie sklad hormonalny
Tak, Diane35 ma więcej hormonów niż Yaz.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 13:29   #2845
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny a powiedzcie mi, bo cos czuje ze moge dostac okres w ten weeknd a moja lekarka niestety nie pracuje w weekendy. A chcialam zaczac brac tabletki. Powiedziala ze jak dostane okres to zebym od pierwszego dnia zaczela juz je brac , ze ona mi przepisze. No ale jak wypadnie ze dostane w weekend do dupa blada ;/ bo nie mam recepty itd.
Powiedzcie czy faktycznie Yaz powinno sie wziasc od pierwszego dnia miesiaczki ? Czy mozna np od 2 dnia lub 3 ?

Edytowane przez Niliessa
Czas edycji: 2010-12-03 o 13:30
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 14:00   #2846
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Niliessa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie mi, bo cos czuje ze moge dostac okres w ten weeknd a moja lekarka niestety nie pracuje w weekendy. A chcialam zaczac brac tabletki. Powiedziala ze jak dostane okres to zebym od pierwszego dnia zaczela juz je brac , ze ona mi przepisze. No ale jak wypadnie ze dostane w weekend do dupa blada ;/ bo nie mam recepty itd.
Powiedzcie czy faktycznie Yaz powinno sie wziasc od pierwszego dnia miesiaczki ? Czy mozna np od 2 dnia lub 3 ?
W razie jakichkolwiek wątpliwości przed zakupem opakowania polecam wirtualną ulotkę - http://www.yaz.info.pl/scripts/pages...suje/index.php

Tam wyczytasz, że:

Cytat:
Jeżeli nie stosowano preparatu antykoncepcyjnego zawierającego hormony w poprzednim miesiącu.
Przyjmowanie leku Yaz należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (to znaczy w pierwszym dniu menstruacji). Jeżeli pacjentka zacznie przyjmować Yaz w pierwszym dniu menstruacji, jest natychmiast chroniona przed ciążą. Można też rozpocząć przyjmowanie leku w dniach 2-5 cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki ochronne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 14:23   #2847
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziekuje Kochana
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 15:19   #2848
kingab93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

dziewczyny a jeszcze jedno pytanie czy nie jest tak, że jak się bierze proszki przez parę lat to później mogą być problemy z zajściem w ciążę?
kingab93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 15:55   #2849
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez kingab93 Pokaż wiadomość
dziewczyny a jeszcze jedno pytanie czy nie jest tak, że jak się bierze proszki przez parę lat to później mogą być problemy z zajściem w ciążę?
jak dla mnie to to jest bzdura i wymysł pseudo przeciwników antykonceocji
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 17:12   #2850
Anulka12617
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ostatnio oglądałam wywiad z ginekologiem, który stwieerdził ,że czy będziesz mieć problem z zajściem czy nie, to jest już przesądzone przed braniem tabletek. Dużo osób bierze tabletki więc potem się obwinia właśnie anty.
Anulka12617 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.