Przeterminowane kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-10, 21:43   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Przeterminowany krem.


Już jakiś czas temu (a tak naprawdę to dawno temu) znajomy przywiózł mi z Niemiec krem OIL OF OLAZ. Właśnie niedawno wygrzebałam go z dna półki. I w związku z tym moje pytanie. Sądze, że data ważności tego kremu już się skończyła, jednak po otwarciu nie zauważyłam nic co by o tym świadczyło (bardzo ładny zapach, normalna konsystencja). Użyłam go i muszę powiedzieć, że nie tylko moja cera nie zareagowała żadnymi sensacjami, ale wręcz przeciwnie już po pierwszym użyciu skóra jakby gładsza. Krem był szczelnie zamknięty no i wcześniej nie był nigdy otwarty (był nowy)więc może nic mu się nie stało. Co o tym sądzicie?
A tak w ogóle to czy któraś z Was używała kosmetyków OIL OF OLAZ? Czy można je u nas kupić?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-10, 22:59   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.

A jak dawno, kremy czasem mają i gwarancję na ok 3 lata, jeśli minęło więcej niż 3 -4 lata to ja bym raczej nie używała tego kremu do twarzy, tylko zuzyła do innych części ciała.
Firma ta nosi obecnie skróconą nazwę Olay, możesz o niej poczytać na ich stronie ww.olay.com w Polsce nie jest dostępna, a szkoda...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-11, 10:47   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.

Był taki piękny czas, że można było kosmetyki Oil of Olaz kupic w Polsce (ok. 5 lat temu). Była wśród nich jedna cudowna rzecz, której nie udało mi się niczym zastąpić - hydrożel - taki przeźroczysty. Nigdy nie trafiłam na równie fantastyczny kosmetyk. Przez jakiś czas znajomy przywoził mi z Węgier, ale źródełko wyschło [img]icons/icon22.gif[/img]. Szkoda, że takie dobre kosmetyki za ludzką cenę znikają z Polskich półek [img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-11, 18:13   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.

Anito ja też żałuje, co prawda tego żelu firma już nie produkuje, ale ma za to w swjej ofercie wiele innych dobrych rzeczy(
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-11, 20:37   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.

Jejku, naprawdę strasznie. W końcu trafiłam na rewelacyjny krem ,a tu dowiaduję się, że na naszym rynku jest niedostępny. Szkoda, bo miałam wielką ochotę wypróbować więcej kosmetyków z tej serii. Ja to mam pecha [img]icons/icon9.gif[/img].
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-11, 20:45   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.

ostatnio spotkałam te kosmetyki na tzw "czarnym rynku"u mnie w szczecinie.kosmetyki te są sprowadzane z Niemiec i mam zamiar pokusic sie o zakup jakiegoś cudeńka i do tego nie sa drogie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-11, 21:49   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.

Moze troche nie na temat, ale zapytam Basie o kosmetyki Aveeno - ty wiesz wszystko, wiec powiedz mi czy do dosyc wrazliwej cery mogla bym je uzywac. Uwazasz, ze sa godne polecenia; a moze lepiej Neutrogena? Mam do nich dostep ale nie wiem na co sie zdecydowac. Pozdrawiam
Julita napisał(a):
> ostatnio spotkałam te kosmetyki na tzw "czarnym rynku"u mnie w szczecinie.kosmetyki te są sprowadzane z Niemiec i mam zamiar pokusic sie o zakup jakiegoś cudeńka i do tego nie sa drogie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-04-12, 15:25   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Przeterminowany krem.

Kiedyś , w rozmowie z przedstawicielem jednej z polskich firm kosmetycznych dowiedziałam się ,że istnieje możliwość przedłużenia daty ważnośći kosmetyku o ok. trzy miesiące . Wynikało z tego ,że jeśli data upływa np. w kwietniu to można przedłużyć termin przydatności do lipca. Takie to mi się wydało trochę podejrzane - bo niby na czy ma polegać to przedłużenie terminu przydatnośći? Chociaż z drugiej strony spotkałam się też z tym ,że krem , zamknięty , nigdy nie otwierany, przechowywany w chłodnym miejscu mimo upływu daty przydatnośći ciągle wyglądał dobrze, miał ładny zapach ... tylko jakie mogły w nim już zajść reakcje chemiczne?! Uważam ,że jeśli data ważności upłynęła to lepiej nie używać takiego kremu.
Zwróćcie uwagę na to ,że wiele kosmetyków ma teraz podaną tylko datę produkcji (a nie przydatności) , a termin jest podany np. dwa lata od daty produkcji.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 18:32   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.- do Julity

Julitko, spadłaś mi z nieba. Ja też jestem ze szczecina, mogłabyś podać mi dokładniejszy adres, gdzie widziałaś te kosmetyki? Będę Ci bardzo wdzięczna. Pozdrawiam .
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 18:50   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.- do Julity

w niedziele byłam na giełdzie i tam spotkałam te kosmetyki.wydaje mi sie ze mozesz je rowniez spotkać na Manhatanie lub Turzynie.życze powodzenia.pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 18:55   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przeterminowany krem.- do Julity

Dzięki Julitko. Najszybciej jak tylko się da pobiegnę je kupić. Pozdrawiam Cię gorąco.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-01, 14:38   #12
Liluu
Raczkowanie
 
Avatar Liluu
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 374
GG do Liluu
Przeterminowanie?

W związku z wiosennymi porządkami znalazłam żel Norela, ważny 12 miesięcy z datą produkcji 02.2002.

Zastanawiam się czy jest jeszcze zdatny do użytku, bowiem słyszałam iż kosmetyki i prawdopodobnie leki mają okres dodatkowy do użycia po terminie przydatności.

Czy to jest prawda?
Szkoda mi tej resztki, która została. Mogłabym zrobić Brawurkową kuracje foliową [img]icons/icon7.gif[/img]
Liluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 16:08   #13
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Przeterminowanie?

Hm... Może zobacz konsystyencję, czy dziwnie nie pachnie, nie rozwarstwia się, nie zgęstniało... Jak się nie zmieniło, to myślę, że możesz używać, ale efekty mogą być inne niż zamierzone, bo mogl utracic niewidoczne wlasciwosci... Ale popróbować nie zaszkodzi, nie jest to na twarz, to nie takie wileki ryzyko...

A ważne jest też, w jakich warukach byl przechowywany, w cieple, parnej lazience, czy suchej, nie za cieplej szufladzie...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:25   #14
annes
Raczkowanie
 
Avatar annes
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 189
przeterminowany krem

witajcie, mam nadzieje że pomożecie. Mam krem Nivea multiochronny który ważny jest do października tego roku, i teraz tak: czy moge go jeszcze używać jakiś czas? czy nie zaszkodzi w jakiś sposób? wiem że nic co przeterminowane nie jest dobre ale po prostu jest mi szkoda bo jest całe opakowanie i chce wiedzieć jak to jest z kosmetykami bo z jedzeniem to wiadomo
__________________
wredoty jedne, kłamliwe, podłe istoty...taka jest natura kobiet...dlatego właśnie kocham facetów
annes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:41   #15
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: przeterminowany krem

jeśli jest ważny do października, to do końca miesiąca, czyli jeszcze nie jest przeterminowany poza tym, jeśli nie zmienił konsystencji i zapachu, to możesz go używać. jak zacznie się coś z nim dziać, to odstaw.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 13:02   #16
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: przeterminowany krem

Kiedys okazjonalnie w aptece zapytałam o termin ważności leków i kosmetyków. Farmaceutka radziła zuzyc w ciągu 2 miesięcy ale nie później niż 3, oczywiście jak uprzednio krem nie byl otwierany, wtedy skraca sie czas przydatności.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 14:33   #17
annes
Raczkowanie
 
Avatar annes
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 189
Dot.: przeterminowany krem

Justa masz racje październik sie jeszcze nie skończył i wygląda dobrze nic sie z nim nie stało chyba

Athenko tzn. mam rozumieć że jeśli termin ważności kończy sie w październiku a krem nie był otwierany to moge go uzywac jeszcze przez ok. 3 miesiące?
__________________
wredoty jedne, kłamliwe, podłe istoty...taka jest natura kobiet...dlatego właśnie kocham facetów
annes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 14:51   #18
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: przeterminowany krem

Cytat:
Napisane przez annes
Justa masz racje październik sie jeszcze nie skończył i wygląda dobrze nic sie z nim nie stało chyba

Athenko tzn. mam rozumieć że jeśli termin ważności kończy sie w październiku a krem nie był otwierany to moge go uzywac jeszcze przez ok. 3 miesiące?
Ja sama kiedys mialam balsam i krem 'po terminie' (czasami na dobrych promocjach kupuje 'hurtowo" i nie zdąże zużyć) i nic sie nie stało, wczesniej zapytalam dla pewności farmaceutki czy można zuzyć i rzeczywiscie było ok. Mialam chyba wtedy jakiś krem flos-leku i mleczko nawilżające nivea.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 15:35   #19
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: przeterminowany krem

ja mam identyczna sytuacje z kremem Iwostinu Purritin na noc, kupiłam go jakis czas temu i leżał w szafce, jak zaczełam go uzywac niedawno i jestem zadowolona to zobaczyłam że data ważności do konca listopada kremik nie za tani bo ok 25 zł i szkoda mi kupowac nowy jak jeszcze prawie całe opakowanie jest...
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 10:10   #20
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: przeterminowany krem

wiesz, ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się na zakup nowego kremu. W końcu kosmetyki Nivei nie są tak drogie, a termin przydatności tego kremu już się kończy. Poza tym jeśli wcześniej był używany to na pewno był i otwierany, a kosmetyków otwieranych nie powinno się przetrzymywać długo, po pewnym czasie stają się siedliskiem bakterii. Takie jest moje zdanie. A czy kupisz krem dwa tygodnie wcześniej to już chyba różnicy nie zrobi jeśli chcesz korzystać akurat z tego kosmetyku. W końcu do listopada nie zostało już wiele czasu. Pozdrawiam.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 17:44   #21
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: przeterminowany krem

Witam, mam pytanie związane z datą ważności... Otóż wczoraj kupiłam wodę termalną Iwostin i gdy już byłam w domu spostrzegłam jakiś kod z datą na spodzie pojemnika: JP-A 2008.11.21. Na etykietce napisano "Okres ważności: 3 lata" - i tylko tyle, jeśli chodzi o termin ważności. I teraz pytanie - podana data jest datą prodkucji czy terminem ważności?
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 18:29   #22
aga17-a1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 43
Dot.: przeterminowany krem

Myśle że to data produkcji i kosmetyk jest ważny 3 lata od tej daty
aga17-a1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 15:55   #23
betty8080
Raczkowanie
 
Avatar betty8080
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 83
Przeterminowane kosmetyki

Kobietki,

zwracacie uwage na terminy waznosci kosmetykow?

Wpadl mi w rece artykul i uswiadomilam sobie ze chyba za bardzo sie nie zastanawiam na tym - zwlaszcza jesli chodzi o kolorowe.... przejrzalam kosmetyczke i mam kilkanascie szminek i tuszow ktore juz dawno nie sa terminowe

http://kobieta.dziennik.pl/piekna-i-...szkodliwe.html
betty8080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 16:10   #24
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Ja zwracam na to uwagę, bo kiedyś przeczytałam jakiś artykuł, w którym napisano, że właśnie im więcej wody w kosmetyku, tym szybciej się psuje. Zatem sypkie pudry, cienie czy też te prasowane są najtrwalsze. Tusz do rzęs zdaje się około pół roku.

Ale prawdę mówiąc staram się stosować do tych ogólnych porad, bo data ważności na kosmetykach kolorowych przeważnie jest dość długa..
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 17:50   #25
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Ja jestem bardzo hmm oszczędna pod tym względem. Muszę wygrzebać kosmetyk do ostatniej kropelki, porozcinać opakowania itd, nie toleruję żadnego marnotractwa. No i nie wyrzucam kosmetyków dopóki coś nieprzyjemnego nie zacznie się dziać (rozwarstwienie, dziwny zapach itd).
Apropos tuszu do rzęs, to czytałam, że co 3 miesiące trzeba wymieniać ze względu na ilość rozwijających się w nim bakterii. Chociaż sama bez bicia przyznam się, że jeden tusz mam około roku (całkiem dobrze się trzyma) no i parę razy go "odświeżałam" trzymając go w gorącej wodzie.
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 03:06   #26
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

hmm szczerze przyznam, że na niektórych produktach nie kontroluję daty wazności. może dlatego, że wiem, że daną rzecz szybko zużyję? zawsze natomiast zwracam uwagę na termin wszelakich kremów, bo raz nałożyłam jakiś i niestety nabawiłam się uczulenia. możliwe, że jakiś składnik mi zawadził, ale okazało się też, że krem był grubo po terminie.

z kolei wszystkie emulsje i olejki do opalania zawsze wywalam do kosza po zakończeniu lata (poza tą porą roku nie używam nic z filtrami ), bo podobno w kolejnym sezonie ich skuteczność będzie słabsza. przynajmniej tak mówił mi mój dermatolog.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 11:56   #27
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

ja ostatnio zrobiłam porzadny remanent na półce - wiele cieni przeterminowanych o jakieś pół roku poleciało do kosza. Jakoś specjalnie nie było mi ich szkoda, bo ostatnio wcale ich nie używałam, zatem i zużycie było minimalne. Pożegnałam się z dwoma r óżami do twarzy, nie pamiętam ile były przeterminowane, ale co jak co, nie chce mieć póżniej przykrych niespodzianek na policzkach zważywszy, że miałam duży porblem z trądzikiem. Tusz rzadko kiedy wytrzymuje u mnie pół roku, własnie te 3 miechy to maximum. Szminki i błyszczyki wyrzucam, kiedy smak i zapach zaczną mnie drażnić, ale nieczęsto mam taką sytuac ję - akurat te produkty idą jak woda

jeśli chodzi o pielęgnacje - tu dat ważności bardzo pilnuje, przecież pielegnacja to podstawa
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 21:23   #28
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Nigdy nie sugeruję się datą ważności. Patrzę tylko czy nie zmienia się zapach i konsystencja. Jeśli wszystko jest ok - używam dalej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 22:01   #29
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Lisbeth, słusznie. Ponoć data ważności wskazuje tylko na czas, w jakim kosmetyk był testowany w laboratorium. W takim razie jeżeli dobrze przechowujemy kosmetyki i nie zmienia się ich konsystencja/zapach/wygląd, to można dalej używać.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 14:12   #30
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez betty8080 Pokaż wiadomość
Kobietki,

zwracacie uwage na terminy waznosci kosmetykow?

Wpadl mi w rece artykul i uswiadomilam sobie ze chyba za bardzo sie nie zastanawiam na tym - zwlaszcza jesli chodzi o kolorowe.... przejrzalam kosmetyczke i mam kilkanascie szminek i tuszow ktore juz dawno nie sa terminowe

http://kobieta.dziennik.pl/piekna-i-...szkodliwe.html
ja czasami zwracam uwagę na terminy. jeśli to są jakieś kremy do twarzy to je po prostu zużywam do sarowania nóg/stóp.
a kolorówke to patrze konsystencją i zapachem;P
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 22:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.