Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-30, 09:33   #4831
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez kokosanka89 Pokaż wiadomość
cześć od jakiegoś czasu zastanawiam się nad soczewkami. jestem krótkowidzem z astygmatyzmem.. istnieje wtedy możliwość noszenia soczewek? no i trochę boję się zakładania i zdejmowania
Oczywiście, że istnieje taka możliwość musisz tylko udać się do okulisty, który dobierze odpowiednie dla Ciebie. A co do zdejmowania i zakładania - to na prawdę nie ma się czego bać, to tylko na początku wydaje się takie trudne i może sprawiać problemy, po kilku próbach z pewnością dojdziesz do wprawy
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 10:36   #4832
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez impegata Pokaż wiadomość
Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłam w błąd Ja miałam "wypisane" pierwsze soczewki u normalnego okulisty, nawet łacznie z polecaną marką, a zakładane i sprawdzane już w salonie, moja mama podobnie... Musiałam tam kupić jedno opakowanie, ale za to miałam robione pomiary, przymierzane różne rodzaje soczewek, nosiłam około godziny jedną parę jednodniowych (gratis) aż uznałam, ze wszystko jest ok. Może się pozmieniało przez to parę ładnych lat, ale byłam pewna, że to normalna praktyka.
A kto w salonie robił Tobie pomiary i sprawdzał, które z tych kilku różnych rodzajów soczewek najlepiej pasują?
Czy przymierzałaś różne rodzaje soczewek i sama oceniłaś które są najlepsze?

Badanie powinno przebiegać w takiej kolejności:
1, sprawdzenie czy nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek
2. określenie mocy soczewek
3. przymierzenie soczewek
4. sprawdzenie czy dobrze układają się na oku. jeżeli jest OK to trzeba sprawdzić czy ostrość wzroku jest dobra no i czy Ty się w nich komfortowo czujesz.
5. jeżeli wszystko jest OK to zapisuje się na recepcie jaki model soczewek został dopasowany.


Cytat:
Napisane przez kasiek_ka Pokaż wiadomość
Witam Was
Na początku zaznaczę, że jestem tu od niedawna i jeszcze nie potrafię się tutaj poruszać szybko i swobodnie. Mam prośbę do Was Dziewuszki - czy któraś może mi pomóc znaleźć w internecie soczewki kontaktowe do zakupienia o parametrach: "BC 8,7 OP+0,5 Dcyl ax90' OL +0,5 Dcyl ax 75' ".
Natomiast na okulary mam receptę o parametrach: "OP:Sfera --, Cylinder +0,5, oś 90', OL Sfera:--, cylinder +0,5, oś 75' " Lekarz całkowicie wykreślił pole "sfera" przy obu oczach. Dodam, że nie bardzo się orientuję czego mam szukać, a w moim małym miasteczku za te soczewki pan zaśpiewał mi ok 500 zł Pomożecie mi znaleźć soczewki??
Coś to podejrzanie wygląda;
Po pierwsze nie ma soczewek kontaktowych z takim cylindrem ( najmniejsza dostępna moc to 0,75 a Ty masz zapisane 0,50 )

Po drugie przy wypisywaniu recepty na soczewki stosuje się zapis z cylindrem ujemnym a Tobie okulista zapisał z cylindrem dodatnim ( cyl +0,50)

Po trzecie osie cylindrów w soczewkach są dostępne co 10 stopni więc nie ma osi 75

Poza tym najpierw trzeba przymierzyć soczewki na badaniu, żeby wiedzieć który model pasuje do kształtu Twojego oka, a dopiero potem kupować całe opakowanie.

Najlepiej udaj się do innego specjalisty, który zajmuje się doborem soczewek kontaktowych bo ten chyba nie jest za bardzo w temacie.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 13:56   #4833
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cześć dziewczyny.

Byłam u okulisty, po badaniu zapytałam czy mogę zamist okularów nosić coszewki, Pani doktor powiedziała, że tak. Wcześniej jak u niej byłam, miałam okulary tylko do czytania to pow zebym narazie sie wstrzymała.
teraz pozwoliła wypisała mi recepte, ja zadowolona pomysłam, ze zamówie jakies polecane na all bo będzie taniej.

Ale na recepcie zapisane mam tylko moc -1. Zamówiłam coszewki B&L BC.8.6 moc -1.
Załozyłam je i czuje się w nich ok, jednak nie wiem czy ten promień krzywizny jest dobry. Jak mogę to sprawdzić? I czy musze jeśli soczewki w moim odczuciu są ok?

Nie chce zrobić sobie rkzywdy tymi soczewkami
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 14:01   #4834
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Byłam u okulisty, po badaniu zapytałam czy mogę zamist okularów nosić coszewki, Pani doktor powiedziała, że tak. Wcześniej jak u niej byłam, miałam okulary tylko do czytania to pow zebym narazie sie wstrzymała.
teraz pozwoliła wypisała mi recepte, ja zadowolona pomysłam, ze zamówie jakies polecane na all bo będzie taniej.

Ale na recepcie zapisane mam tylko moc -1. Zamówiłam coszewki B&L BC.8.6 moc -1.
Załozyłam je i czuje się w nich ok, jednak nie wiem czy ten promień krzywizny jest dobry. Jak mogę to sprawdzić? I czy musze jeśli soczewki w moim odczuciu są ok?

Nie chce zrobić sobie rkzywdy tymi soczewkami
Idź w tych soczewkach do okulisty, a najlepiej optometrysty, żeby zobaczył, jak leżą na oku.
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 14:03   #4835
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Byłam u okulisty, po badaniu zapytałam czy mogę zamist okularów nosić coszewki, Pani doktor powiedziała, że tak. Wcześniej jak u niej byłam, miałam okulary tylko do czytania to pow zebym narazie sie wstrzymała.
teraz pozwoliła wypisała mi recepte, ja zadowolona pomysłam, ze zamówie jakies polecane na all bo będzie taniej.

Ale na recepcie zapisane mam tylko moc -1. Zamówiłam coszewki B&L BC.8.6 moc -1.
Załozyłam je i czuje się w nich ok, jednak nie wiem czy ten promień krzywizny jest dobry. Jak mogę to sprawdzić? I czy musze jeśli soczewki w moim odczuciu są ok?

Nie chce zrobić sobie rkzywdy tymi soczewkami
już tyle razy był wałkowany ten temat... idź do okulisty, pracującego koło zakładu optycznego, prywatnie... wtedy dobierze Ci soczewki. I tych co zamówiłaś nie noś - nie wiesz czy są dobre. ew. idź do tego okulisty co dobiera soczewki z zamówionymi soczewkami z internetu... ale i tak, porażka z takim nastawieniem - przecież przez cały wątek jest "trąbione" że soczewki dobiera okulista, razem z mocą i krzywizną i ogólnie z marką... eh...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 14:37   #4836
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Byłam u okulisty, po badaniu zapytałam czy mogę zamist okularów nosić coszewki, Pani doktor powiedziała, że tak. Wcześniej jak u niej byłam, miałam okulary tylko do czytania to pow zebym narazie sie wstrzymała.
teraz pozwoliła wypisała mi recepte, ja zadowolona pomysłam, ze zamówie jakies polecane na all bo będzie taniej.

Ale na recepcie zapisane mam tylko moc -1. Zamówiłam coszewki B&L BC.8.6 moc -1.
Załozyłam je i czuje się w nich ok, jednak nie wiem czy ten promień krzywizny jest dobry. Jak mogę to sprawdzić? I czy musze jeśli soczewki w moim odczuciu są ok?

Nie chce zrobić sobie rkzywdy tymi soczewkami
Niestety postępowanie tego okulisty było nieprofesjonalne.
Dobór soczewek polega na sprawdzeniu, który model soczewki jest dla Ciebie odpowiedni. Czyli trzeba przymierzyć soczewkę na badaniu i sprawdzić czy pasuje. Następnie powinnaś zostać poinformowana jak dokładnie nazywają się soczewki, które możesz nosić i jak się z nimi obchodzić.
Myślę, że najlepszą opcją będzie udanie się do innego specjalisty i zapytać przed badaniem czy zajmuję się sprawdzaniem dopasowania soczewek kontaktowych
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 15:03   #4837
kokosanka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Oczywiście, że istnieje taka możliwość musisz tylko udać się do okulisty, który dobierze odpowiednie dla Ciebie. A co do zdejmowania i zakładania - to na prawdę nie ma się czego bać, to tylko na początku wydaje się takie trudne i może sprawiać problemy, po kilku próbach z pewnością dojdziesz do wprawy
nie jestem jakąś histeryczką która boi się dotknąć oka itp ale wydaje mi się że nie dam rady.. jak takie małe coś włożyć i wyjąć?

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Ja też jestem krótkowidzem z astygmatyzmem I mam soczewki
hmmm muszę pomyśleć nad tym..
kokosanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-30, 15:07   #4838
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez kokosanka89 Pokaż wiadomość
nie jestem jakąś histeryczką która boi się dotknąć oka itp ale wydaje mi się że nie dam rady.. jak takie małe coś włożyć i wyjąć?

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------



hmmm muszę pomyśleć nad tym..
Spokojnie okulista dobierze Ci odpowiednie soczewki a później nauczy Cię jak je zdejmować, zakładać oraz jak się z nimi obchodzić. Powtórzę to co napisałam już jednej Wizażance - okulista nie wypuści Cię z gabinetu dopóki samodzielnie nie założysz i nie zdejmiesz soczewek, a on upewni się, że dasz sobie z tym radę. Ja też na początku miałam z tym kłopot, jedną soczewkę zakładałam pół godziny, zdejmowałam drugie tyle. Ale po kilku próbach doszłam do wprawy. Z Tobą będzie tak samo
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 19:16   #4839
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A ja myślę, że bardzo przesadzacie. Noszę soczewki już 7 lat i raz w życiu miałam zapalenie spojówki w jednym oku. Miałam kilka rodzajów, dwa rodzaje krzywizny i wiele razy sama wypróbowywałam nowe modele soczewek.
Wiele salonów ma umowy z producentami soczewek i właśnie te polecają. Nie przesadzajmy, że za każdym razem jak chce się wypróbować nowy model trzeba lecieć do specjalisty.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 19:55   #4840
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A ja znam wiele osób, które noszą od niedawna i nabawiły się poważnych komplikacji...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 20:18   #4841
kokosanka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Spokojnie okulista dobierze Ci odpowiednie soczewki a później nauczy Cię jak je zdejmować, zakładać oraz jak się z nimi obchodzić. Powtórzę to co napisałam już jednej Wizażance - okulista nie wypuści Cię z gabinetu dopóki samodzielnie nie założysz i nie zdejmiesz soczewek, a on upewni się, że dasz sobie z tym radę. Ja też na początku miałam z tym kłopot, jedną soczewkę zakładałam pół godziny, zdejmowałam drugie tyle. Ale po kilku próbach doszłam do wprawy. Z Tobą będzie tak samo
uff.. moze faktycznie nie będzie tak źle, chyba warto spróbować
kokosanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 00:09   #4842
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
A ja myślę, że bardzo przesadzacie. Noszę soczewki już 7 lat i raz w życiu miałam zapalenie spojówki w jednym oku. Miałam kilka rodzajów, dwa rodzaje krzywizny i wiele razy sama wypróbowywałam nowe modele soczewek.
Wiele salonów ma umowy z producentami soczewek i właśnie te polecają. Nie przesadzajmy, że za każdym razem jak chce się wypróbować nowy model trzeba lecieć do specjalisty.
Skoro nie za każdym razem, to co który raz trzeba sprawdzać czy nie nosisz źle dopasowanej soczewki? co drugi, trzeci?
Czy uważasz, że w ogóle nie trzeba tego sprawdzać?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 09:13   #4843
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez kokosanka89 Pokaż wiadomość
uff.. moze faktycznie nie będzie tak źle, chyba warto spróbować
Pewnie, zawsze należy próbowac Trzymam kciuki i koniecznie daj znac jak przebiegła pierwsza wizyta Kiedy się wybierasz?

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
A ja myślę, że bardzo przesadzacie. Noszę soczewki już 7 lat i raz w życiu miałam zapalenie spojówki w jednym oku. Miałam kilka rodzajów, dwa rodzaje krzywizny i wiele razy sama wypróbowywałam nowe modele soczewek.
Wiele salonów ma umowy z producentami soczewek i właśnie te polecają. Nie przesadzajmy, że za każdym razem jak chce się wypróbować nowy model trzeba lecieć do specjalisty.
Dziewczyny mają rację, z oczami nie ma żartów. Lepiej samemu nie kombinować, bo drugich oczu mieć nie będziemy
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 09:24   #4844
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Jasne, ze mozna nie sprawdzac dopasowania soczewek, ale to jest jak sex bez zabezpieczenia, nie jest powiedziane, ze sie od razu zajdzie w ciaze, ale ryzyko jest duzo wieksze, niz wtedy, gdy sie czlowiek zabezpiecza. To, ze ktos sobie dobiera soczewki wedlug wlasnego "widzimisie" nie oznacza, ze na 100% nabawi sie jakichs komplikacji, ale po co ryzykowac?
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:23   #4845
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ok, wyłączam się z dyskusji, bo nikogo tu nie przegadam.
Napisałam jakie ja mam zdanie na ten temat, poparty własnym przykładem.
Po prostu odnoszę wrażenie, ze gdybym zaczynała nosić soczewki i trafiła na ten wątek, to na pewno nieźle bym się przestraszyła. Przedstawiacie noszenie soczewek jako ogromne wydarzenie, komplikacje, problemy, podczas gdy dla mnie jest to jak mycie zębów i nie przykładam to tego większej uwagi.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:33   #4846
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
ok, wyłączam się z dyskusji, bo nikogo tu nie przegadam.
Napisałam jakie ja mam zdanie na ten temat, poparty własnym przykładem.
Po prostu odnoszę wrażenie, ze gdybym zaczynała nosić soczewki i trafiła na ten wątek, to na pewno nieźle bym się przestraszyła. Przedstawiacie noszenie soczewek jako ogromne wydarzenie, komplikacje, problemy, podczas gdy dla mnie jest to jak mycie zębów i nie przykładam to tego większej uwagi.
ok, ale zęby możesz wymienić, a oczy niebardzo
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 11:14   #4847
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
ok, wyłączam się z dyskusji, bo nikogo tu nie przegadam.
Napisałam jakie ja mam zdanie na ten temat, poparty własnym przykładem.
Po prostu odnoszę wrażenie, ze gdybym zaczynała nosić soczewki i trafiła na ten wątek, to na pewno nieźle bym się przestraszyła. Przedstawiacie noszenie soczewek jako ogromne wydarzenie, komplikacje, problemy, podczas gdy dla mnie jest to jak mycie zębów i nie przykładam to tego większej uwagi.
Nie ma powodu, żebyś wyłączała się z dyskusji, bo przecież nie robimy na Ciebie jakiejś nagonki Masz prawo wyrazić własne zdanie, każda opinia jest mile widziana, od tego jest forum.
Ja również noszę soczewki od 7 lat i do tej pory raz zdarzyło mi się zapalenie spojówek, ale dziś np. jedną soczewkę przemyłam mniej dokładnie i odczuwam dyskomfort w tym oku. Więc każde zaniedbanie czy kombinacje na własną rękę są ryzykowne. Masz to szczęście, że możesz dowoli eksperymentować z różnymi soczewkami i nic złego Ci się nie dzieje Ja mam niestety bardziej wrażliwe oczy.
Nie przedstawiamy noszenia soczewek jako ogromnie skomplikowanego wydarzenia i nie absolutnie nie chcemy nastraszyć osób, które nie mają doświadczenia z kontaktami. Po prostu staramy się przekazać rzetelne informacje, jakie same oczekiwałybyśmy otrzymac. Dla mnie noszenie soczewek również stało się rutyną jak mycie zębów, ale są osoby, które nie mają pojęcia o szkłach kontaktowych i dlatego trafiają na forum, a my staramy się im pomóc, doradzić. I Twoja opinia, choć odmienna, również jest bardzo mile widziana
__________________
naturalna pielęgnacja.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2011-05-01 o 11:16
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 13:20   #4848
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Noszę soczewki już prawie 3 tygodnie i chyba mam problem. Otóż częściej niż przed noszeniem pojawiają mi się na oczach żyłki, a na gałce prawego oka miałam ostatnio zaczerwienioną plamę. Soczewki noszę tylko po kilka godzin dziennie (od 3 do 7-8), gdy miałam tę plamę nie zakładałam ich wcale przez 2 dni. Czy te objawy świadczą o tym, że nie powinnam nosić soczewek w ogóle? Albo przynajmniej jakieś inne (mam air optix dla astygmatyków)? Chodzi o za małą przepuszczalność tlenu?
Bardzo podoba mi się noszenie soczewek, zdejmowanie zajmuje mi teraz sekundę, zakładanie chwilę dłużej, bo kilka razy przepłukuję soczewki, żeby mieć pewność, że żaden paproszek nie będzie mnie uwierać - a tu takie coś.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 15:26   #4849
kokosanka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Pewnie, zawsze należy próbowac Trzymam kciuki i koniecznie daj znac jak przebiegła pierwsza wizyta Kiedy się wybierasz?



Dziewczyny mają rację, z oczami nie ma żartów. Lepiej samemu nie kombinować, bo drugich oczu mieć nie będziemy
muszę odłożyć trochę pieniędzy na nowe oprawki, na wizyty itp ale myśle, że koło czerwca się wybiorę a jak już będę coś wiedziala to napewno się odezwę
kokosanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 15:37   #4850
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
ok, wyłączam się z dyskusji, bo nikogo tu nie przegadam.
Napisałam jakie ja mam zdanie na ten temat, poparty własnym przykładem.
Po prostu odnoszę wrażenie, ze gdybym zaczynała nosić soczewki i trafiła na ten wątek, to na pewno nieźle bym się przestraszyła. Przedstawiacie noszenie soczewek jako ogromne wydarzenie, komplikacje, problemy, podczas gdy dla mnie jest to jak mycie zębów i nie przykładam to tego większej uwagi.
Noszenie soczewek może się stać rutyną jak mycie zębów, ale to jednak nie to samo... Przecież wkładasz sobie ciało obce do oka! I to może jak najbardziej spowodować komplikacje, nawet podczas prawidłowej pielęgnacji soczewek oraz przy zachowaniu pełnej higieny. Zapalenie spojówek to tylko jedna z możliwych komplikacji i każda osoba nosząca soczewki powinna być tego świadoma; nie chodzi tu o straszenie osób zaczynających przygodę z kontaktami, a o uświadomienie. Zresztą uwierz mi, dla każdych oczu soczewki kontaktowe (zwłaszcza źle dobrane) to ogromne wydarzenie, widoczne zazwyczaj w skali mikro. Miałaś kiedyś oczy badane po zabarwieniu fluorosceiną?
Nie opuszczaj naszego wątku, przecież każdy może wyrazić swoje zdanie. Jednak zdecydowanie stawiamy na dobór soczewek u specjalisty oraz regularne kontrole. To plus higiena minimalizują ryzyko komplikacji i to też staramy się w tym wątku przekazać
Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Noszę soczewki już prawie 3 tygodnie i chyba mam problem. Otóż częściej niż przed noszeniem pojawiają mi się na oczach żyłki, a na gałce prawego oka miałam ostatnio zaczerwienioną plamę. Soczewki noszę tylko po kilka godzin dziennie (od 3 do 7-8), gdy miałam tę plamę nie zakładałam ich wcale przez 2 dni. Czy te objawy świadczą o tym, że nie powinnam nosić soczewek w ogóle? Albo przynajmniej jakieś inne (mam air optix dla astygmatyków)? Chodzi o za małą przepuszczalność tlenu?
Bardzo podoba mi się noszenie soczewek, zdejmowanie zajmuje mi teraz sekundę, zakładanie chwilę dłużej, bo kilka razy przepłukuję soczewki, żeby mieć pewność, że żaden paproszek nie będzie mnie uwierać - a tu takie coś.
Niestety wielu osobom wychodzą żyłki podczas noszenia soczewek, ja mam teraz bardzo długą przerwę i widzę, że mam bielsze oczy. Powinnaś spytać swojego specjalisty, czy wszystko ok - nie da się tego ocenić przez internet. Czy po ok. 3 tygodniach nie powinnaś mieć wizyty kontrolnej?
Air Optixy to dobre soczewki o wysokiej przepuszczalności tlenu, jednak być może masz wrażliwe oczy i nie powinnaś nosić soczewek codziennie, tylko np. co drugi dzień. Najlepiej skonsultować
Może też być tak, że po prostu bardziej zauważasz żyłki, które już tam były wcześniej.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 16:17   #4851
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

I ja mam pytanie. Wizyte u okulisty moge umowic dopiero w czerwcu, bo terminy czekania sa dlugie, a ja jade na urlop za tydzien. tak wiec zanim sie do niego udam chcialabym zapytas Was, co to moze byc.
Soczewki nosze juz od kilku lat, nie pamietam juz jak dlugo. Nosze soczewki miesieczne. Wymienilam je na nowa pare tydzien temu, wiec problem nie jest zwiazany z soczewka.
Soczewki nosze tylko idac do pracy, czasem po 8-9 godzin dziennie, czasem krocej. W pracy jest klimatyzacja.Od jakiegos czasu (2-3 tygodnie) zauwazylam, ze czasem po kilku godzinach noszenia soczewek zaczynam odczuwac klucie w jednym oku. No wlasnie, tylko w jednym.
Klucie pojawia sie przy mruganiu, kiedy oczy mam otwarte nic mnie nie kluje. Klucie nie pojawia sie tez codziennie, wlasciwie tylko kiedy nosze soczewki do wieczora (pracuje na zmiany). Jesli zaczynam prace rano i nosze 8 godzin - nie kluje, kiedy pracuje po poludniu to po kilku godzinach zaczyna kluc, ale tez nie zawsze. Po prostu czasem sie klucie pojawia, czasem nie.
Mozna wykluczyc drobinki tuszu, bo to zawsze tylko jedno oko, i tylko lewe.
Uszkodzenie, zabrudzenie soczewki tez to nie jest, bo przeciez dopiero co zalozylam nowe.
W oku nic nie widac, poza ogolnym zaczerwienieniem.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 16:51   #4852
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nie twierdzę, że wizyty u okulisty są niepotrzebne, czy że higiena nie jest ważna.
Tak samo wiem, że soczewka nie jest obojętna dla oka itd.
Może źle się wyraziłam w pierwszej wypowiedzi, chodzi mi jedynie o to, by zachować zdrowy rozsądek.
Może to tylko ja jestem taką szczęściarą, że nie mam żadnych problemów z soczewkami, które kilkakrotnie sama zmieniałam (w sensie z modelu na model).
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 17:34   #4853
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Noszę soczewki już prawie 3 tygodnie i chyba mam problem. Otóż częściej niż przed noszeniem pojawiają mi się na oczach żyłki, a na gałce prawego oka miałam ostatnio zaczerwienioną plamę. Soczewki noszę tylko po kilka godzin dziennie (od 3 do 7-8), gdy miałam tę plamę nie zakładałam ich wcale przez 2 dni. Czy te objawy świadczą o tym, że nie powinnam nosić soczewek w ogóle? Albo przynajmniej jakieś inne (mam air optix dla astygmatyków)? Chodzi o za małą przepuszczalność tlenu?
Bardzo podoba mi się noszenie soczewek, zdejmowanie zajmuje mi teraz sekundę, zakładanie chwilę dłużej, bo kilka razy przepłukuję soczewki, żeby mieć pewność, że żaden paproszek nie będzie mnie uwierać - a tu takie coś.
Mi najczęściej pojawiają się żyłki kiedy zdarzy się, że nie wyjmę soczewek na noc, wówczas rano mam zaczerwienione i piekące oczy. Najlepiej skonsultuj się z okulistą. Może zaleci Ci jakieś krople, które złagodzą dolegliwości.

Cytat:
Napisane przez kokosanka89 Pokaż wiadomość
muszę odłożyć trochę pieniędzy na nowe oprawki, na wizyty itp ale myśle, że koło czerwca się wybiorę a jak już będę coś wiedziala to napewno się odezwę
Ok, w takim razie czekamy na relację
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 19:36   #4854
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Vesuvio Pokaż wiadomość
I ja mam pytanie. Wizyte u okulisty moge umowic dopiero w czerwcu, bo terminy czekania sa dlugie, a ja jade na urlop za tydzien. tak wiec zanim sie do niego udam chcialabym zapytas Was, co to moze byc.
Soczewki nosze juz od kilku lat, nie pamietam juz jak dlugo. Nosze soczewki miesieczne. Wymienilam je na nowa pare tydzien temu, wiec problem nie jest zwiazany z soczewka.
Soczewki nosze tylko idac do pracy, czasem po 8-9 godzin dziennie, czasem krocej. W pracy jest klimatyzacja.Od jakiegos czasu (2-3 tygodnie) zauwazylam, ze czasem po kilku godzinach noszenia soczewek zaczynam odczuwac klucie w jednym oku. No wlasnie, tylko w jednym.
Klucie pojawia sie przy mruganiu, kiedy oczy mam otwarte nic mnie nie kluje. Klucie nie pojawia sie tez codziennie, wlasciwie tylko kiedy nosze soczewki do wieczora (pracuje na zmiany). Jesli zaczynam prace rano i nosze 8 godzin - nie kluje, kiedy pracuje po poludniu to po kilku godzinach zaczyna kluc, ale tez nie zawsze. Po prostu czasem sie klucie pojawia, czasem nie.
Mozna wykluczyc drobinki tuszu, bo to zawsze tylko jedno oko, i tylko lewe.
Uszkodzenie, zabrudzenie soczewki tez to nie jest, bo przeciez dopiero co zalozylam nowe.
W oku nic nie widac, poza ogolnym zaczerwienieniem.
Mam dokładnie ten sam problem co Ty. Soczewka uwiera mnie tylko w jednym oku, także w lewym i to tylko wtedy, kiedy mrugam (tylko w jednym miejscu i się przemieszcza to kłucie w miarę jak soczewka obraca się na oku). Wczoraj doprowadzało mnie to do szewskiej pasji (byłam w klubie), ale tam się nie pali, więc nie wiem, skąd się to bierze... Na lewym oku mam więcej popękanych żyłek, ale 2x dziennie zakraplam oczy Starazolinem i łykam witaminę C. Soczewek też na co dzień nie noszę właśnie przez to kłucie. Chyba jakaś felerna soczewka nam się zdarzyła? Bo przemywam ją dokładnie po kilka razy, delikatnie masuję między palcami, znowu przepłukuję i dopiero wtedy zakładam na oko... Z prawym okiem i soczewką nie mam w ogóle problemów.

Zamówiłam sobie teraz na alledrogo soczewki na 2 miesiące, może one będą inne.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 22:31   #4855
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Które krople nawilżające polecacie? Max OptiFresh czy Renu? Czy te krople można aplikować bezpośrednio na soczewki?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 22:57   #4856
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez WioletaM Pokaż wiadomość
Które krople nawilżające polecacie? Max OptiFresh czy Renu? Czy te krople można aplikować bezpośrednio na soczewki?
Ja używam Starazolin lub Visine.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 23:41   #4857
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Ja używam Starazolin lub Visine.
Ale ich nie można na soczewki.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 00:01   #4858
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
Nie twierdzę, że wizyty u okulisty są niepotrzebne, czy że higiena nie jest ważna.
Tak samo wiem, że soczewka nie jest obojętna dla oka itd.
Może źle się wyraziłam w pierwszej wypowiedzi, chodzi mi jedynie o to, by zachować zdrowy rozsądek.
Może to tylko ja jestem taką szczęściarą, że nie mam żadnych problemów z soczewkami, które kilkakrotnie sama zmieniałam (w sensie z modelu na model).
Właśnie cała rzecz w tym, że nawet jeśli dane soczewki są wygodne i dobrze się je nosi, to i tak ich zachowanie na oczach powinien ocenić specjalista. Niektórych rzeczy sami nie jesteśmy w stanie wyłapać czy też zauważyć, dlatego wspomniałam o badaniu po zabarwieniu fluorosceiną - widać wtedy każdy uraz, jakiego doznało oko podczas noszenia soczewek (u mnie optometrysta zauważył ślad na rogówce od tego, że oko mi się nie domyka o czym też nie wiedziałam). Chyba Malla wrzucała kiedyś fajne zdjęcia, na których było widać jak soczewki porysowały rogówkę. Jak chciałabyś się o tym dowiedzieć bez doboru u specjalisty? Albo o tym, czy nowo dobrana soczewka prawidłowo porusza się po gałce ocznej?
Może rzeczywiście jesteś szczęściarą, a może wcale nie jesteś tylko jeszcze o tym nie wiesz.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:32   #4859
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Podczepiam się pod wątek, coby mi nie uciekł, bo zamierzam później poczytać
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 09:16   #4860
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ale ich nie można na soczewki.
Wiem
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.