Jestem córka alkoholika- nie daje rady;( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-23, 14:56   #31
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez bbehindBLUEeyess Pokaż wiadomość
Nie rozumiemy się

zarównoo meiszkanie jak i dom
jest mamy i taty.
W takim razie należy złożyć pozew o rozwód, podzielić majątek i pożegnać tatę raz na zawsze. Jednak tutaj decydujące słowo należy do Twojej mamy. Jeśli ona nie będzie chciała się wyplątać z tej chorej sytuacji to niestety Ty sama nic nie zrobisz. Możesz jedynie wyprowadzić się z domu i próbować ułożyć sobie życie z dala od tego wszystkiego, albo zostać, wspierać mamę i prawdopodobnie zmarnować sobie życie

Cytat:
Wróżko rozumiem, ale wierz mi to naprawdę tak nie działa - nie można wyrzucić człowieka na bruk, jeżeli on nie ma lokalu zastępczego nawet jeśli właścicielką mieszkania jest matka autorki.
Dlatego to wszystko nie jest takie proste jak wystukanie kilku zdań na klawiaturze.
Przechodziłam przez taką sytuację i wiem, że jest to trudniejsze od stukania w klawiaturę.
Tak czy inaczej. Wolałabym złamać prawo i wyrzucić alkoholika na bruk niż dać się poniżać i bić.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 15:23   #32
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Wolałabym złamać prawo i wyrzucić alkoholika na bruk niż dać się poniżać i bić.
...i sama trafić za kratki lub dostać wyrok sądowy przez jakiegoś śmiecia
Wszystko trzeba robić, ale z głową nie szkodząc przy tym sobie
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 15:32   #33
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
...i sama trafić za kratki lub dostać wyrok sądowy przez jakiegoś śmiecia
Wszystko trzeba robić, ale z głową nie szkodząc przy tym sobie
z głową też warto używać epitetów, mogą kogoś urazić
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 15:46   #34
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Mówisz o słowie "śmieć" ?
Dla mnie ludzie niszczący swoją rodzinę, znęcający się nad bliskimi psychicznie i fizycznie nie zasługują na inne miano -to nie są nawet ludzie.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 16:34   #35
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Mówisz o słowie "śmieć" ?
Dla mnie ludzie niszczący swoją rodzinę, znęcający się nad bliskimi psychicznie i fizycznie nie zasługują na inne miano -to nie są nawet ludzie.

pamiętajmy że alkoholizm to choroba, a nie żądne widzi mi się...
Alkohol jest środkiem znieczulającym. Pijąc alkoholik znieczula się na ból. Na tym polega przyjemność ucieczki w picie. Picie pozwala alkoholikowi na uniknięcie bólu, powodując jednocześnie ogromny wzrost bólu jego własnej rodziny.
Jeśli rodzina toleruje taką sytuację, to miłość stopniowo ulega zniszczeniu i zostaje zastąpiona przez lęk, urazę i w końcu nienawiść.
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 17:32   #36
Mascara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 172
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

jejku... ale smutny post... bardzo Ci współczuję autorko wątku, uswiadomilas mi, ze powinnam sie cieszyc z tego co mam... bo mogloby byc gorzej...
Prosze, nie poddawaj sie!
Mascara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 19:17   #37
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez tewa1259 Pokaż wiadomość
pamiętajmy że alkoholizm to choroba, a nie żądne widzi mi się...
Alkohol jest środkiem znieczulającym. Pijąc alkoholik znieczula się na ból. Na tym polega przyjemność ucieczki w picie. Picie pozwala alkoholikowi na uniknięcie bólu, powodując jednocześnie ogromny wzrost bólu jego własnej rodziny.
Jeśli rodzina toleruje taką sytuację, to miłość stopniowo ulega zniszczeniu i zostaje zastąpiona przez lęk, urazę i w końcu nienawiść.
Czyli kółko się zamyka, bo wychodzi na to, że rodzina jest sama sobie winna...
Alkoholizm to choroba, aczkolwiek choroby się leczy(wszystkie choroby), a jeśli się nie leczy/nie chce leczyć to jest już wybór uzależnionego -to on wybiera, tak jak palacz wybiera nikotyne, narkoman działkę

Denerwuje mnie trochę ta ogólnopanująca moda na wyjaśnianie każdego działania człowieka, pije bo miał trudne dzieciństwo, nie umie wytrwać w związku, bo jego rodzice nie dali mu miłości, jest DDA dlatego tak postępuje... - ZGADZAM się, że na 10000% ma to wpływa na człowieka, to nie podlega dyskusji, ale nie możemy każdego działania tłumaczyć jakimś czynnikiem. Należy być odpowiedzialnym za to co się robi ze swoim życiem i z życiem osób bliskich.
20 lat patrzenia na takiego "śmiecia" we własnym domu pozwala mi stwierdzić, że nie traktuję ich jako ludzi, takie osoby nieważne czy znam je bliżej czy tylko widzę przez sekundę mijając ulicą wzbudzają we mnie odrazę, są dla mnie najgorszym podgatunkiem, czymś gorszym od zwierząt -bo zwierzęta mają duszę.
I nie wahałabym się wywieźć ich wszystkich do kołhozu, albo w kamieniołomy - byłby święty spokój.
Podkreślam to jest moje osobiste zdanie i nie zamierzam pisać tu że ich rozumiem, bo są tacy biedni i przygnieceni przez chorobę , bo byłaby to zwyczajna hipokryzja z mojej strony.
Ja nie umiem wybaczyć, może ktoś inny umie dlatego potrafi spojrzeć na to inaczej niż ja.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 19:24   #38
karrrmelek
Rozeznanie
 
Avatar karrrmelek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 810
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
...i sama trafić za kratki lub dostać wyrok sądowy przez jakiegoś śmiecia
Wszystko trzeba robić, ale z głową nie szkodząc przy tym sobie
Nie chodzi o to. Mogą i go wyrzucić- za to sie do wyroku nie dostaje -dziewczyny pomyślcie. Problem polega na tym, że nawet jak trafi za drzwi nikt nie zabroni mu wrócić- gorzej jak już wróci co będzie wtedy....
karrrmelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 19:32   #39
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez karrrmelek Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to. Mogą i go wyrzucić- za to sie do wyroku nie dostaje -dziewczyny pomyślcie. Problem polega na tym, że nawet jak trafi za drzwi nikt nie zabroni mu wrócić- gorzej jak już wróci co będzie wtedy....
A ja myślę, że moglibyśmy się zdziwić - wyrzucenie kogoś na bruk(wymienienie zamków/ nie wpuszczenie do domu) jest przestępstwem - wystarczy że zgłosi doniesienie na policji i matka dostanie wezwanie do sądu -gwarantuję ci to.
Moja bratowa pracuje w sądzie rodzinnym, sporo widziała(sytuacje o których się nam nawet nie śniło, bo wydają się tak niedorzeczne, że aż niemożliwe, a jednak w Polsce mogą się zdarzyć)


Karmelek to w końcu napisałaś, że wyrzucić można, ale zabronić wrócić już nie można czy jak?Bo trochę nie rozumiem
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:05   #40
karrrmelek
Rozeznanie
 
Avatar karrrmelek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 810
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Chodziło mi o to, że nawet jakby go wyrzuciły to zameldowanie daje mu prawo tam wrócić (czyt nikt mu nie zabroni wrócić). A gdy taki człowiek wraca może być niebezpieczny. (Miałam w myśli bardziej sam fizyczny fakt wyrzucenia za drzwi bez wymiany zamków- być może mój błąd w tej kwestii).

Koniec końcem zmiana zamków w przypadku mojej historii nastąpiła dopiero po wymeldowaniu ojca + łucznik. Żeby było śmieszniej zamek dolny był w tej samej firmy co stary i ojca klucz do niego pasowal! (a zdarza sie to podobno tylko raz na X przypadków?) ojciec przyszedł z siekiera... Ale nie mógł nic zrobić bo był już wymeldowany. Wiedziałyśmy, że łatwo nie da za wygraną- mieszkanie sprzedane. A ojciec do teraz nie wie gdzie mieszkamy i tak jest lepiej.

To takie dygresje z mojej strony. ALE! nie to jest ważne. Nie ma co roztrząsać czy można wyrzucić za drzwi czy nie można itd. Ważne żeby się trzymali i zdecydowali COŚ z tym zrobić. Moim zdaniem sprobować przemówić do ojca jeśli nie pomoże niestety jedyne rozwiązanie to droga prawna.


PS. Jeśli uraziłam wyrażeniem "taki człowiek" to przepraszam, ale delikatniej nie potrafie.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

"Więc przyszedł z siekierą" .... Kurcze myśle sobie czytając sama siebie, że nie uwierzyłabym gdyby ktoś tak napisał....

Edytowane przez karrrmelek
Czas edycji: 2009-04-23 o 20:06
karrrmelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:09   #41
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Oki, rozumiem.
No właśnie dla kogoś z boku, kto kompletnie nie ma styczności z takim problemem, takie historie mogą wydawać się nieprawdopodobne
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 11:34   #42
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie oczywiście nie było zgodne z litera prawa. Ale pijak przecież nie pójdzie do sądu. Swoją drogą sąd nie ma za bardzo jak zmusic waszą rodzinę do przyjęcia go z powrotem pod dach. Dlatego to co napisałam jest jak najbardziej do przeprowadzenia, mimo, ze nielegalnie.
Ale wymaga sily charakteru, ktorej nie macie.

Co do twojej wyprowadzki - napisałam tak, bo uważam, ze twoja matka nic nie zrobi w sprawie ojca. A bez jej współdziałania niewiele zdziałasz.
Dlatego nie pozwol matce marnowac sobie reszty zycia i sie wyprowadz z domu i miej wszystko za sobą.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 11:50   #43
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Mówisz o słowie "śmieć" ?
Dla mnie ludzie niszczący swoją rodzinę, znęcający się nad bliskimi psychicznie i fizycznie nie zasługują na inne miano -to nie są nawet ludzie.

dobrze, rozumiem rozgoryczenie. Ja myślę, że mimo wszystko mało kto tak myśli o swoim rodzicu, a nawet jak tak powie to w sercu często i tak skręca go miłość z nienawiścią. Poza tym nazywając kogoś śmieciem zniżamy się do pewnego poziomu, a nie o to tu chodzi.
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 12:27   #44
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Cytat:
Napisane przez koKOro Pokaż wiadomość
dobrze, rozumiem rozgoryczenie. Ja myślę, że mimo wszystko mało kto tak myśli o swoim rodzicu, a nawet jak tak powie to w sercu często i tak skręca go miłość z nienawiścią. Poza tym nazywając kogoś śmieciem zniżamy się do pewnego poziomu, a nie o to tu chodzi.
A ja znam wiele osob, które tak własnie myślą o swoich "rodzicach" - i uważam, że nie można od kogoś wymagać, aby tak nie myślał...musiałabym chyba skłamać, zeby móc określic "tych" ludzi inaczej.
Nie uważam, że zniżam się do jakiegoś poziomu, to alkoholicy powinni się wstydzić, ze komuś przychodzi do głowy taka nazwa i świadczy to o ich zachowaniu w stosunku do drugiego czlowieka.
Niestety ja wciąż nie umiem do tego tematu podchodzić na spokojnie , Tobie gratuluję, bo zapewne jest ci łatwiej w życiu, ja nosze w sobie nienawiść, a bardzo bym chciała zamienić ja na obojętność.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2009-04-24 o 12:29
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 13:25   #45
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

to wszystko chyba zależy od tego jak zaczniemy postrzegać alkoholizm i to jacy Ci ludzie są nieszczęśliwi. Wiem, zrobili nam dużo krzywdy za nic, ale sami siebie juz za to karzą każdego dnia...
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 09:31   #46
ChosQ
Zadomowienie
 
Avatar ChosQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jestem córka alkoholika- nie daje rady;(

Rozumiem i czuję to samo, w razie gdyby ktoś chciał popisać (wyżalić się) zapraszam na pw.

Edytowane przez ChosQ
Czas edycji: 2013-03-13 o 08:01
ChosQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.