Piersi Z Kurczaka:) - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 20:02   #421
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Masija,ale chodzi Ci o całego kurczaka,czy filety? No i czy to miałby być taki jeden gar z rozkawałkowanym mięsem+sos,czy osobno?

Jak mięso było suche,to raczej duszone nie było,może raczej pieczone?
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 21:20   #422
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

O filety wybacz
Tzn. oni chyba go tj. dusili w tym sosie, ale nie jestem pewna bo po prostu widziałam w tym naczyniu że był sos i w nim piersi z kurczaka.
Suche w takim sensie, że nie była to raczej konsystencja mięsa smażonego bo nie było aż tak fajnie wilgotne, ale ani nie suche jak np. mięso z rosołu.

Kurde, nie wiem czy zrozumiesz bo strasznie motam ale nie wiem jak inaczej
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 07:36   #423
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Ja robię spaghetti z kurczakiem, ale mój kurczak jest smażony.
Niemniej, jakbyś chciała spróbować, to:

SPAGHETTI ZE SZPINAKIEM I KURCZAKIEM

SKŁADNIKI:
filet z kurczaka
szpinak rozdrobniony Hortex - 1 opakowanie
serek bieluch - 1
czosnek - 2 ząbki (można więcej, jak lubicie czosnek )
gałka muszkatołowa, chilli/papryka ostra,sól, pieprz cytrynowy
cytryna
ser żółty
olej rzepakowy

Sposób wykonania:

Kurczaka kroimy na drobne kawałki, obtaczamy w sporej ilości pieprzu cytrynowego, smażymy na patelni na małej ilości oleju rzepakowego.
Na drugiej patelni / w garnku rozmrażamy szpinak. Dodajemy do niego pół łyżeczki gałki muszkatołowej, szczyptę soli, 1/4 łyżeczki chilli (przyprawy) i/lub papryki ostrej. Przez praskę przeciskamy 2 ząbki czosnku oraz wciskamy kilka kropel soku z cytryny.
Na końcu dodajemy serek bieluch, mieszamy, robi nam się konsystencja sosu śmietanowego*. Wrzucamy kurczaka, mieszamy. Gotujemy makaron, na makaron nakładamy sos, posypujemy startym żółtym serem i zajadamy się

*można oczywiście dodać śmietanę do sosu, ale IMO to zbędne kalorie, bo serek bieluch w zupełności wystarcza i robi fajną konsystencję

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2013-02-05 o 07:41
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 06:00   #424
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
*można oczywiście dodać śmietanę do sosu, ale IMO to zbędne kalorie, bo serek bieluch w zupełności wystarcza i robi fajną konsystencję
dobrze się też sprawdza jgurt naturalny lub ricotta
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 08:42   #425
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Dotka dziękuję Ci za przepis-sama też go robię hehe
Chyba będę musiała się przejść do pań które tam pracują i zapytać o ten ich sławetny przepis Szukałam u wujka google ale niestety nie znalazłam nic podobnego
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:56   #426
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

a może po staropolsku! bo mi te wszystkie diety już pranie mózgu zrobiły i powracam do tradycji,..

Składniki:

1 pierś z kurczaka (można wziąć także inne kawałki kurczaka)
2 jajka
1 szklanka. mleka

mąka (tyle, żeby powstało ciasto naleśnikowe)
0,5 l rosołu lub wywaru
kilka łyżek masła
szafran (niekoniecznie)
ocet winny biały (do smaku)
rodzynki – około 1 garści
sól
pieprz
cynamon
pół limonki
cukier lub miód
Piersi oczyścić, umyć i osuszyć. Pokroić na dość duże kawałki. Obsmażyć, aż się zetnie na wierzchu. Z mleka, jajek i mąki przygotować ciasto jak na naleśniki. Na patelni rozgrzać masło. Kawałki kurczaka maczać w cieście i smażyć na złoto z obu stron. Przełożyć do rondelka, zalać rosołem dodać przyprawy, rodzynki, przekrojoną na ćwiartki limonkę. Chwilę razem gotować, aż do połączenia smaków. Podawać gorące.
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 20:55   #427
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Pandoria, ciekawy przepis. Czyli to taka zupa z wkłądką wychodzi? A to ciasto nie rozciapcia się w zupie?
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 17:07   #428
Jul_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Polecam pyszne piersi pod mozarellą z pomidorową salsą
Danie super, moją rodzinkę powaliło i każą mi robić często - zwłaszcza dzieciaki

http://agaalagordon.blogspot.com/201...mozarella.html
Jul_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:29   #429
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

w weekend zrobiłam pyszne piersi, w dodatku proste
natarłam je czosnkiem papryką mieloną i ziołami prowansalskimi, ugrillowałam (można upiec) i podałam z sosem z jogurtu i świeżymi ziołami
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:19   #430
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Ja bardzo lubię kotlety z piersi, ale w wersji pikantnej.

Piersi maczam w jajku rozrobionym z pieprzem, solą i tabasco. Następnie obtaczam w bułce tartej wymieszanej z curry i ostrą papryką. Smażę i gotowe
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:08   #431
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Filet z kurczaka jest chyba najprostsza podstawa do wszystkiego, zepsuc go to dopiero wielka sztuka Praktycznie mozna go jesc ze wszystkim i ze wszystkim pasuje... Jedynym utrapianiem niedoswiadczonych, ale i majacych duzo praktyki gotujacych jest nadmierne jego przesuszenie podczas pieczenia lub smazenia. Osobiscie preferuja drobiowe kotlety ala schabowy, bo to oszczedna i przpyszna wersja piersi.

Fajna opcja (i przede wszystkim tansza!) jest pokombinowanie z wyfiletowanymi udkami. Chodzi o te gorna czesc cwiartki. Pozbycie sie kosci jest bardzo proste. Mozna je tak samo panierowac, gotowac, piec i smazyc. Pokrojone moga byc wykorzystane do szaszlykow, makaronow i zapiekanek, wymagaja tylko chwili dluzszej obrobki termicznej, ale za to gwarantuja soczystosc i znacznie bardziej wyrazisty smak.

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2013-04-05 o 17:12
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 19:54   #432
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Znacie jakąś fajną marynatę do piersi z kurczaka z cynamonem?
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 09:03   #433
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

zalezy czy chcesz uzyskac bardziej orientalny czy tradycyjny efekt??

Tradycyjnym jest: 2-3 lyzki miodu, pol lyzeczki cynamonu, pieprz, lyzeczka Vegety, 3 lyzki oleju, lyzeczka octu lub soku z cytryny, lyzeczka czerwonej papryki, lyzeczka majeranku. Natrzyj piersi i najlepiej odstaw na noc do lodowki

Orientalna: 3-4 lyzki jogurtu, cynamon lyzeczka, pieprz, lyzka sosu sojowego lub po prostu maggi, pol lyzeczki suszonej kolendry i kuminu (mozesz pominac, ale bedzie mniej wyraziste), lyzka koncentratu pomidorowego, lyzeczka cukru, lyzka oleju. Marynujemy 2-3h

a jesli potrzebujesz gotowcow, to w prawie kazdej przyprawie do kurczaka znajdziesz cynamon: zolte curry, korma, "złoty kurczak", kurczak staropolski

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2013-04-06 o 09:07
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 11:10   #434
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Orientalny
Zapomniałam napisac, że nie chce żadnych jogurtów, przecierów, cebuli itp w tej marynacie. Jak pominę jogurt i przecier z Twojej to da się przeżyć?


Gotowców nie chcę
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 14:04   #435
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

spoko, bez jogurtu i pomidorow tez daje rade, warto lekko posolic, bo jogurt ma ten talent, ze przyspiesza zmiekczenie miesa, a to samo czyni sol
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 14:50   #436
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Wiem, ale nie zawsze mam jogurt w domu czy jakieś dodatkowe składniki Dlatego chciałam sam zestaw przypraw z cynamonem. Dziękuję na pewno wypróbuję Twój przepis
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 07:39   #437
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Ja polecam kurczaka w sosie koperkowym z śmietanką i grzybkami, pyszne jest z ziemniakami lub frytkami i marchewką.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 08:42   #438
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość

Fajna opcja (i przede wszystkim tansza!) jest pokombinowanie z wyfiletowanymi udkami. Chodzi o te gorna czesc cwiartki. Pozbycie sie kosci jest bardzo proste. Mozna je tak samo panierowac, gotowac, piec i smazyc. Pokrojone moga byc wykorzystane do szaszlykow, makaronow i zapiekanek, wymagaja tylko chwili dluzszej obrobki termicznej, ale za to gwarantuja soczystosc i znacznie bardziej wyrazisty smak.
o tak, udka wole od piersi bo są bardziej soczyste
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 08:50   #439
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
Filet z kurczaka jest chyba najprostsza podstawa do wszystkiego, zepsuc go to dopiero wielka sztuka Praktycznie mozna go jesc ze wszystkim i ze wszystkim pasuje... Jedynym utrapianiem niedoswiadczonych, ale i majacych duzo praktyki gotujacych jest nadmierne jego przesuszenie podczas pieczenia lub smazenia. Osobiscie preferuja drobiowe kotlety ala schabowy, bo to oszczedna i przpyszna wersja piersi.

Fajna opcja (i przede wszystkim tansza!) jest pokombinowanie z wyfiletowanymi udkami. Chodzi o te gorna czesc cwiartki. Pozbycie sie kosci jest bardzo proste. Mozna je tak samo panierowac, gotowac, piec i smazyc. Pokrojone moga byc wykorzystane do szaszlykow, makaronow i zapiekanek, wymagaja tylko chwili dluzszej obrobki termicznej, ale za to gwarantuja soczystosc i znacznie bardziej wyrazisty smak.
Na pewno tańsza (niestety ) ale jak dla mnie to nie jest ten smak Oczywiście udka uwielbiam w formie - całe, z piekarnika, 1,5 h pieczone w pysznej marynacie . Próbowałam zrobić z nich mięso tj. robię filety z kurczaka-i to nie to. W ogóle nie pasuje mi panierka do udek. No nie smakowało mi wtedy to mięso
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 23:24   #440
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Ja "schabowe" udka lubię,ale jednak robi się je 2-3 razy dłużej,a to oznacza również długie smażenie w tłuszczyku .A filecik mozna usmażyć na szybciora

A próbowałyście usmażyć pierś sposobem z reklamy kostek Knorra? Ja tak zrobiłąm i było przepyszne.Az sama się zdziwiłam.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 22:28   #441
moncia25
Raczkowanie
 
Avatar moncia25
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: przemysl
Wiadomości: 345
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Ja "schabowe" udka lubię,ale jednak robi się je 2-3 razy dłużej,a to oznacza również długie smażenie w tłuszczyku .A filecik mozna usmażyć na szybciora

A próbowałyście usmażyć pierś sposobem z reklamy kostek Knorra? Ja tak zrobiłąm i było przepyszne.Az sama się zdziwiłam.

pisalam o tym sposobie wczesniej, kurczak tak zrobiony jest rewelacyjny
__________________
168, 27 lat

65 - 64 - 63 - 62- 61,5 - 61 - 60- 59 - 58 - 57 -56
moncia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 07:59   #442
Halszczak
Raczkowanie
 
Avatar Halszczak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: MałaPolska - Galicja
Wiadomości: 51
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam takie pytanie: czy znacie dobry przepis na kurczaka w sosie chińskim i w sosie szpinakowym?
Ostatnio jadłam takie na studiach i były rewelacyjne. Mięso było chyba duszone, nie smażone bo miało taką konsystencję, w sensie że było lekko suche, tylko nie wiem jak go takiego zrobić
A nie chcę gotowych proszków tylko coś w miarę dietetycznego.
Duszone było, na bank. Na patelnie (lepszy rondel, bo z pokrywką) wrzucasz masełko, łyżkę mniej więcej, jak się trochu rozpuści dolewasz oliwę (to wedle uznania) i na dobrze rozgrzane wrzucasz fileta. Teraz najtrudniejsze - trza patrzeć kiedy się przyrumieni, bo jak za słabo przysmażysz będzie "wodniste", a jak przesmażysz zrobisz podeszwę , musi być taki "akuratny", wtedy wlewasz wodę/bulion (obowiązkowo wrzątek inaczej będzie twarde) i dusisz jakieś 30 minut. Kurak będzie "lekko suchy" w środku i powinien się "ciągnąć" z wierzchu, znaczy powinny się odrywać całe włókienka.
Do tego sos wedle uznania, często robiłem w beszamelu, ale odkąd moje Panie się odchudzają to przestałem.
__________________
Bigos forever
Halszczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 11:25   #443
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez moncia25 Pokaż wiadomość
pisalam o tym sposobie wczesniej, kurczak tak zrobiony jest rewelacyjny
Muszę spróbować
A nie jest za słony?
Cytat:
Napisane przez Halszczak Pokaż wiadomość
Duszone było, na bank. Na patelnie (lepszy rondel, bo z pokrywką) wrzucasz masełko, łyżkę mniej więcej, jak się trochu rozpuści dolewasz oliwę (to wedle uznania) i na dobrze rozgrzane wrzucasz fileta. Teraz najtrudniejsze - trza patrzeć kiedy się przyrumieni, bo jak za słabo przysmażysz będzie "wodniste", a jak przesmażysz zrobisz podeszwę , musi być taki "akuratny", wtedy wlewasz wodę/bulion (obowiązkowo wrzątek inaczej będzie twarde) i dusisz jakieś 30 minut. Kurak będzie "lekko suchy" w środku i powinien się "ciągnąć" z wierzchu, znaczy powinny się odrywać całe włókienka.
Do tego sos wedle uznania, często robiłem w beszamelu, ale odkąd moje Panie się odchudzają to przestałem.
Super, dzięki
W takmi razie ja też bez beszamelu

Dam znać czy wyszło takie, jak powinno


A jeszcze jedno pytanie: jadłam też kiedyś 'danie chińskie' zrobione przez znajomego. Kurczak, warzywa (tylko nie pamiętam jakie) plus makaron. No i jakiś sos.
Czy macie może podobny przepis?
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 13:15   #444
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Halszczak, w zasadzie ani masło ani oliwa nie jest wskazana do smażenia,a Ty piszesz,że trzeba mocno rozgrzać-nie ma smrodku?

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Muszę spróbować
A nie jest za słony?



A jeszcze jedno pytanie: jadłam też kiedyś 'danie chińskie' zrobione przez znajomego. Kurczak, warzywa (tylko nie pamiętam jakie) plus makaron. No i jakiś sos.
Czy macie może podobny przepis?
Nie jest za słony własnie i super soczysty

A ja wolę dania chińskie właśnie z makaronem,ale to musi być taki gruby,jest taki w Lidlu,takie niedługie nitki,grubsze od spaghetti i żółte,wygląda w kolorze jak makaron jajeczny.Do makaronów mieśko można usmażyć w panierce z białek jajka i mąki kukurydzianej (lub ziemniaczanej),nie robi się z tego taki kapeć,jak z mąki pszennej. No i do tego smażone na szybko warzywka,dla mnie obowiązkowo sporo marchweki(koniecznie pokrojonej w paseczki,jest wtedy bardziej orientalnie ),spoooro cebuli w grube piórka i dla mnie obowiązkoy jest korzeń imbiru,który teraz zawsze jest w mojej kuchni.
Jako podstawę sosu wykorzystuję taki sos chilli (słodki) w dużych,szkalnych butelkach,on jest bardzo tani ,ok 10 zł (poj.ok 1l).Kiedyś oglądałam program "Chińszczyzna w 5 min." i tam na ogół brali ten sos albo też wcześniej marynowali w nim mięso i smażyli po odcięknięciu.

Jest jeszcze taka przyprawa Knorra "5 smaków",kupuję ją od lat,inne firmy nie mają takiej mieszanki.Jak ktoś lubi kuchnię chińską,to to jest podstawa tego "chińskiego smaku".No i świeży imbir

Rany,ale mi ślinka cieknie,zjadłąbym takie chińskie danie,ale nie mam tego makaronu
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 14:24   #445
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

oj, chinczyka to bym mogla wciagac na okraglo... Czasem zamiast zwyklego makaronu mozna uzyc tego z zupki chinskiej, lub slynnego cieniuskiego ryzowego, albo... sam ryz, swietny zaciagniety jajkiem W UK bardzo popularne sa jajeczne noodle (pycha!). Poza sweet chilli, znakomity jest sos slodko-kwasny z ananasem.

Ach, wypad do tego chinskiej restauracji, najlepoej ze szwedzkim stolem, to sie nazywa uczta...
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 07:41   #446
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Mam pytanie jeśli chodzi o de volaille (czy jak to się pisze)
Pamierować jak zwykłe kotlety? (mąka, jajko, bułka tarta)? Tak myślałam ale w wielu przesisach jest tylko jajko + bułka tarta. Nie wiem czy to jakaś szczególna różnica czy nie ma to znaczenia...?
Do środka koniecznie trzeba dodać masło czy wystarczy ser + szynka?
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 08:10   #447
Halszczak
Raczkowanie
 
Avatar Halszczak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: MałaPolska - Galicja
Wiadomości: 51
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Halszczak, w zasadzie ani masło ani oliwa nie jest wskazana do smażenia,a Ty piszesz,że trzeba mocno rozgrzać-nie ma smrodku?
A, przepraszam, na czym mam smażyć kuraka? Na margarynie?
Najlepszy do smażenia, wszystkiego dodajmy, jest smalec, to wiem, ale drób od zawsze smażę na mieszaninie oliwy z masłem i smrodku nie ma, a "mocno" w tym wypadku oznacza moment lekkiego "zróżowienia" masła.
__________________
Bigos forever
Halszczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 09:45   #448
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Powinno się smażyć na oleju rzepakowym, bo można go podgrzewać do dużej temperatury bez tworzenia szkodliwych związków i bez obaw, że się przypali (jak maslo).
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:41   #449
Halszczak
Raczkowanie
 
Avatar Halszczak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: MałaPolska - Galicja
Wiadomości: 51
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Powinno się smażyć na oleju rzepakowym, bo można go podgrzewać do dużej temperatury bez tworzenia szkodliwych związków i bez obaw, że się przypali (jak maslo).
Powinno to się z miasta wyprowadzić .
Sorki za to co napiszę, ale za każdym razem jak na forum o gotowaniu czytam, że coś się na czymś powinno to zaczynam się śmiać. Kupujemy kurczaki nafaszerowane chemią jak jasna cholera, żyjemy w zatrutym środowisku wdychając codziennie całą tablicę Mendelejewa, ale nie smażymy na oliwie z masełkiem bo to niezdrowe jest. Może i tak, ale po pierwsze primo - niezdrowo to jest się urodzić, bo kto żyje ten w końcu umiera, a po drugie primo - dlaczego sobie odmawiać tej odrobiny przyjemności.
P.S.
Wszyscy wielcy smażyli na maśle i jakoś nikt nie narzekał z tego powodu, że niezdrowe , a najlepszy kurczak to kurczak na masełku.
__________________
Bigos forever
Halszczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:57   #450
Elusiek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 871
Dot.: Piersi Z Kurczaka:)

Cytat:
Napisane przez Jul_a Pokaż wiadomość
Polecam pyszne piersi pod mozarellą z pomidorową salsą
Danie super, moją rodzinkę powaliło i każą mi robić często - zwłaszcza dzieciaki

http://agaalagordon.blogspot.com/201...mozarella.html

zrobiłam i wszyła super
Elusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 09:57:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.