Plotki o kotach - stare krótkie wątki na temat kotów - 2003-2009 WĄTEK ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-09-30, 15:43   #481
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: kicia....

uwielbiam koty a moj maz jeszcze bardziej obecnie mamy dwie kotki
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-30, 15:56   #482
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: kicia....

Moja mama też takiego przygarnęła,jak Twój Iff tyle radości dzięki niemu jest w domu Ale i Kotka i Psiuńcia bym chciała mieć)
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-30, 22:56   #483
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: kicia....

Mirianka i N to przecudnie tak jakiemuś porzuconemu maluszkowi zapewnić dom i ciepło.

Ja pieski też kocham, u mnie w domu mam pieska - kiedyś był mój, ale od kiedy wyjechałam na studia, jego panią jest moja Mama.

iff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-30, 23:12   #484
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: kicia....

Iff to jest wspaniałe uczucie Pozdrawiam cieplutko wszystkie animalsofanki
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-30, 23:31   #485
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: kicia....

Ja mam aktualnie psa i 2 kotki (bracia). Jak ja uwielbiam kotki, od dzieciństwa Są takie kochane, mój pies nie wskoczyłby mi z taką gracją na kolana, nie zamruczałby... zresztą nawet nie oderwałby się od ziemi Ach ta moja Mama, utuczyła go :P Ale pieska i można pzytulić mocno, pójść z nim na spacer (z kotkiem niby też), rzucić patyk i ogólnie pomordować (mój Tata czasem lubi) A kotek takie delikatne stworzonko... Oba zwierzęta są kochane I nie umiałabym wybrać między nimi
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-01, 01:04   #486
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: kicia....

Chwila chwila chwila...

Zaszła mała pomyłka ;-)
Piszę tekst z reklamy pedigree " psy góra"
i to nie świadczy że nie lubię kotów...
Czy gdzieś napisałam, że ich nie lubię?

A pisze Psy góra, żebyście się w kotkach nie zatracili

I to nie jest złośliwe, sama miałam kiedyś 5 małych kotków ;-)
Z resztą co ja w dzieciństwie nie znosiłam do domu

Jeśli kogoś uraziłam- przepraszam
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-01, 09:19   #487
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: kicia....

Cytat:
Napisane przez Juda
Chwila chwila chwila...

Zaszła mała pomyłka ;-)
Piszę tekst z reklamy pedigree " psy góra"
i to nie świadczy że nie lubię kotów...
Czy gdzieś napisałam, że ich nie lubię?

A pisze Psy góra, żebyście się w kotkach nie zatracili

I to nie jest złośliwe, sama miałam kiedyś 5 małych kotków ;-)
Z resztą co ja w dzieciństwie nie znosiłam do domu

Jeśli kogoś uraziłam- przepraszam
No a czy my gdzieś napisałyśmy, że nie lubimy psów?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-01, 10:16   #488
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: kicia....

Heh, może i jestem wyczulona po tamtym wątku...

Czysto teoretycznie powinno jednak być "Koty górą" - psy tak nie skaczą po meblach, starczy im podłoga i kanapa
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 00:03   #489
atroks
Raczkowanie
 
Avatar atroks
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 219
Jak mam oduczyć kota

przynoszenia codziennie "prezentów" i zostawiania ich na wycieraczce?

Zabrakło mi pomysłów na dzień dzisiejszy
atroks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 00:31   #490
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Jak mam oduczyć kota

hmmm.... ciezka sprawa... ... moj kot tez tak robil ale nie zdazylam go tego oduczyc bo zabilo go auto
xre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 00:46   #491
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Myślę, że nie da się go tego oduczyć masz na myśli jakieś martwe zwierzątka tak ? Koty to robią z wdzięczności Chcą Ci się odwdzięczyć za opiekę, miłość i jedzenie Moje przynosiły do domu myszy, ptaki, a nawet wiewiórkę Jakoś samo im przeszło...
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-15, 00:52   #492
atroks
Raczkowanie
 
Avatar atroks
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 219
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Cytat:
Napisane przez xre
hmmm.... ciezka sprawa... ... moj kot tez tak robil ale nie zdazylam go tego oduczyc bo zabilo go auto
Przykro mi

Mój kot a właściwie kotka - nie jest do końca moja.
Zyje na swobodzie i przychodzi tylko na jedzenie.

Nie wiem czy codzienną mysz mam traktować jako korzystną wymianę w mniemaniu kotki czy jako darowiznę - zobacz jak ja potrafię dobrze zapolować a ty???

W kazdym bądź razie mam dosyć i nie wiem jak mam jej to wytłumaczyć
atroks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 01:50   #493
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Atroks ja mamkotka, ale w mieszkaniu, więc nie mam takich problemów... Ale jak go znalazłam to pomogli mi na forum:
http://forum.miau.pl/index.php

Może i Tobie uda się coś tam dowiedzieć.
iff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 07:50   #494
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Jak mam oduczyć kota

wiesz ostatnio nawet gdzies o tym czytalam. mozesz mu kupic taka obrozke wz malutkim dzwoneczkiem (dostaniesz ja w kazdym sklepie z artykulami dla zwierzat) i wtedy kotek nie zlapie zadnego zwierzaczka bo jego ofiara zdarzy uciec
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 08:18   #495
kunti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Kot robi to z wdzięczności i na pewno nie uda ci się oduczyc go tego. Jeżeli , jak piszesz, jest to kot, który przychodzi do Ciebie jeść, a cały dzień jest na dworze, to nie zakładaj mu dzwoneczka. Uniemożliwisz mi polowanie, a jego kocia natura na tym ucierpi. A może kiedyś będzie musiał zapolować, żeby zjeść, a nie będzie mógł? Poza tym myśle, że żaden kot nie byłby szczęśliwy z dzwoneczkiem na szyi.
kunti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 08:43   #496
bro
Raczkowanie
 
Avatar bro
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 497
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Cytat:
Napisane przez iff
Atroks ja mamkotka, ale w mieszkaniu, więc nie mam takich problemów...
ja też mam małego kotka w mieszkaniu i właśnie wczoraj przyniósł mi martwą muszkę... urocze..
__________________
devon rex - moja nowa miłość
bro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 10:26   #497
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Cytat:
Napisane przez ..::LiMoNkA::..
wiesz ostatnio nawet gdzies o tym czytalam. mozesz mu kupic taka obrozke wz malutkim dzwoneczkiem (dostaniesz ja w kazdym sklepie z artykulami dla zwierzat) i wtedy kotek nie zlapie zadnego zwierzaczka bo jego ofiara zdarzy uciec
To zdecydowanie nie jest najlepszy pomysł dla kotki, która żyje na wolności, "(...) nie jest do końca moja. Zyje na swobodzie i przychodzi tylko na jedzenie".
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 10:31   #498
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Cytat:
Napisane przez atroks
Nie wiem czy codzienną mysz mam traktować jako korzystną wymianę w mniemaniu kotki czy jako darowiznę - zobacz jak ja potrafię dobrze zapolować a ty???

W kazdym bądź razie mam dosyć i nie wiem jak mam jej to wytłumaczyć
No cóż...wszelkie poradniki radzą niestety, aby "oficjalnie" okazać wdzięczność, a po kryjomu usunąć taką "partycypację w utrzymaniu rodziny".
Swoją drogą masz szczęście, to oznaka najwyższego szacunku u kota i widomy znak, że czuje się częścią Twojej rodziny.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 11:00   #499
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Kotek robi to, by okazać swą wdzięczność i miłość. Chce się pochwalić zdobyczą, oczywiście myśląc, że i Ciebie ona fascynuje tak samo jak jego

Mój kotek tak też robił, przynosił, co gorsza bawił się tym w domu, na podłodze. Jak nie widział, "sprzątaliśmy" to, a po pewnym czasie kiciuś się sam odzwyczaił i nie przynosił nic do domu
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-15, 11:30   #500
atroks
Raczkowanie
 
Avatar atroks
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 219
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Dziękuję wam

Sądzę, że kotka w ten sposób okazuje swoje uczucie - bardzo się cieszę z tego powodu ale...

Czy ona czasem w swoim kocim rozumowaniu nie wymyśliła sobie że te myszy mi bardzo "smakują" skoro znikają?
Wg. kota wszystko jest w porządku ona przynosi przysmaki ja je konsumuję - skoro ich nie ma tam gdzie je zostawiła.

Doszła do perfekcji do tego stopnia, że jak szybko myszy nie zabieram to przesuwa ją pod same drzwi - żebym łatwiej ją zauważyła.

Chyba będę musiała się z tym pogodzić

ps. iff - zajrzę na to forum - dziękuję
atroks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 11:41   #501
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Cytat:
Napisane przez ..::LiMoNkA::..
wiesz ostatnio nawet gdzies o tym czytalam. mozesz mu kupic taka obrozke wz malutkim dzwoneczkiem (dostaniesz ja w kazdym sklepie z artykulami dla zwierzat) i wtedy kotek nie zlapie zadnego zwierzaczka bo jego ofiara zdarzy uciec
oj tego nie nalezy robic, tylko skrzywdzisz kota.
ja robie poradnikowo jak to juz ktos napisal - glaszcze i chwale, daje jesc do miski, a w czasie gdy kotek jest zajety jedzeniem usuwam 'prezencik' dalekim rzutem za balkon za pomoca lopatki - taka katapulta
czytalam, ze jak sie nakrzyczy to kot moze stwierdzic, ze przyniosl za malo i pojdzie upolowac cos wiecej
na mojego kota takie chwalenie dziala - z drugiej strony chyba wybil wiekszosc myszy z okolic mojego bloku, bo jak byly czasy kiedy przynosil duze mychy, to potem juz byly takie mysie oseski, az w koncu dluuuga przerwa - moze juz nie bylo czego lapac
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 11:49   #502
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Nasza kotka rowniez znosi do domu wszelkie cuda natury. Ale ona przynosi nam zywe . Zywe jaszczurki, myszki, nornice, ryjowki, ptaszki wszelkiego gatunku. Wiemy, kiedy cos przynosi, bo obwieszcza to nam i calemu swiatu okropnie glosnym i takim specyficznym miauczeniem . Zywe zwierzatka po prostu wynosimy w bezpieczne miejsce. A jesli juz zostaly zameczone usuwamy szybko, a kotke karmimy w "podziece". Oduczyc jej sie nie dalo. Po prostu przyjelismy do wiadomosci, ze tak okazuje nam wdziecznosc.
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 11:50   #503
atroks
Raczkowanie
 
Avatar atroks
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 219
Dot.: Jak mam oduczyć kota

lain
Kinia przynosi tak samo przeróżne myszy: są różnej wielkości i kolorów sierści
w życiu nie przypuszczałabym że zwykłe myszy są tak różnorodne.

Obróżka nie wchodzi w rachubę - to na wpółdziki kot - strasznie ją by zdenerwowało coś na szyji a jeśli do tego by dzwoniło stres byłby większy.
atroks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 11:56   #504
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Gdzieś chyba na forum kocim czytałam, że kota się tego nie oduczy. Tzn. możesz próbować, ale to jest właśnie duży prezent od kota - przynosi Ci swoją zdobycz, bo Cię szanuje i pewnie chce się pochwalić. Zresztą musiałabyś go przyłapać właśnie kiedy niesie zdobycz na wycieraczkę, bo jak wyrazisz swoje niezadowolenie gdzieś za 10 minut, to kot już nie zrozumie, o co chodzi.
Pewnie oduczy się sam, jak piszą dziewczyny. Moja kota jest niewychodząca, poluje na muchy i ćmy. Też nam pokazywała zdobycze, ale tylko pierwsze - jedną ćmę mi, a drugą TŻ. Pochwaliłam ją za to i już nie pokazuje swoich ofiar, tylko zaraz pożera (może kota trzeba pochwalić, to przestanie )

Aa, jeszcze z obrożą bym nie ryzykowała, nawet mojej boję się założyć, żeby się o coś nie zahaczyła i nie udusiła :/ Może zaryzykuję, kiedy dorośnie i nie będzie tak szaleć, bo ślicznie byłoby jej w czerwonym Ale z wychodzącym kotem nie ryzykowałabym tym bardziej, pomijając wymienione już powody.
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 12:08   #505
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Alez powinnas byc w niebowzieta. Tak jak dziewczyny pisaly to najwyzsze odznaczenie w mniemaniu kota!!

A jak jeszcze zywe przynosi to juz wogole sa rarytaski!!!

Moja kociczka chyba nie jest az tak we mnie zakochana bo zjada zdobycze sama. Kiedys wywalilam jej upolowana muche to byla obrazona pol dnia

A moja mama prezenciki tez katapultuje za ogrodzenie tak aby darczynca nie widzial. na to nie ma rady
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 12:09   #506
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Aa, jeszcze z obrożą bym nie ryzykowała, nawet mojej boję się założyć, żeby się o coś nie zahaczyła i nie udusiła :/ Może zaryzykuję, kiedy dorośnie i nie będzie tak szaleć, bo ślicznie byłoby jej w czerwonym Ale z wychodzącym kotem nie ryzykowałabym tym bardziej, pomijając wymienione już powody.
tzn ja jestem przeciwniczka obrozy z wszelkim dzwoniacymi elementami - bo wiadomo - ja tez bym sie wkurzyla gdyby szla i ciagle cos by mi dzwonilo (jak np teraz mi dzwoni w uszach, ale to juz inna historia )
moj kot ma obroze przeciwpchelna - biala, zeby kazdy widzial ze to kot domowy, a na niej napisany adres i numer telefonu na wypadek jakiegos nieszczescia. dodatkowo jest to na tyle 'nowoczesna' obroza, ze na wypadek mocniejszego pociagniecia automatycznie sie odpina wiec kot sie nie udusi. moj Benio chyba ja nawet polubil, z reszta on nigdy nie mial z obrozami problemow. za to jak juz pisalam - dzwoneczkiem w zyciu bym go nie skrzywdzila... chyba by mi tego nie wybaczyl
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 12:14   #507
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Cytat:
Napisane przez tanzanit
A jak jeszcze zywe przynosi to juz wogole sa rarytaski!!!
haha szczegolnie jak mi kicius przyniosl zywego kreta i wypuscil na przedpokoj. myslalam ze zawalu dostane - kwiczal w nieboglosy, kiedy TŻ probowal go zlapac do pudelka cwaniak zaczal sie wspinac tymi jego lapkami po drzwiach obitych materialem - no normalnie dramat byl. kotek oczywiscie sobie poszedl i zostawil nas samych z ta 'rozrywka'
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 12:21   #508
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Lain, nie wiedziałam, że są takie odroże! Możesz podać nazwę firmy? Moja wprawdzie pcheł nie ma, ale może mają też zwykłe w ofercie

Btw. już drugi raz, jak wchodzę na ten wątek, to ładuje się na kolana i mruczy na całego. Pewnie chce Wam przekazać pozdrowienia
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 12:39   #509
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Moja niewychodząca paskuda przynosiła z balkonu chrabąszcze. Jak powszechnie wiadomo, złapany chrabąszcz udaje trupa. Trupem nie ma co się interesować, należy więc porzucić go na dywanie.

Niesamowite wrażenie, jak pięć takich "martwych" chrabąszczy nagle ożywało i startowało z dywanu z basowym bzyczeniem
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 12:45   #510
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Jak mam oduczyć kota

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Lain, nie wiedziałam, że są takie odroże! Możesz podać nazwę firmy? Moja wprawdzie pcheł nie ma, ale może mają też zwykłe w ofercie
tak to wyglada
http://www.karusek.com.pl/produkt.ph...69&action=prod
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.