Skrzydłokwiat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-21, 19:41   #1
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621

Skrzydłokwiat


Dziewczyny!
Niedawno wprowadziłam się do mieszkanie po mojej ciotce i zostały mi dwa skrzydłokwiaty. Jeden jest olbrzyyyymi! Drugi mniejszy, ale tez rośnie jak szalony! Wydaj mi się, że on ma za mało miejsca w doniczce... Ale nie o tym. Zaczęły mu rdzewieć czubki, liście trochę jak by się marszczą i nie są takie błyszczące tylko wiotkie i matowe... Staram się go podlewać regularnie , ale nie wiem czy za dużo, czy za mało, czy może on ma za mało miejsca i trzeba go przesadzić?? I czy podlewać go na podstawkę czy do środka, bo wiem, że lubi mieć wilgotno...?
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 08:31   #2
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Skrzydłokwiat

Hej, spróbuj go trochę przesuszyć. W mojej lekturze jest napisane:"brązowienie końcówek liści na skutek przenawożenia".
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 08:54   #3
ganiolek
Raczkowanie
 
Avatar ganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 273
GG do ganiolek
Dot.: Skrzydłokwiat

ja mam dwa i z własnego doświadczenia wiem że nielubi przeciągów i zbyt dużego słońca,podlewam dwa razy w tygodniu i prosto do doniczki
__________________
ganiolek
ganiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 13:56   #4
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Skrzydłokwiat

Dzięki
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:32   #5
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Skrzydłokwiat

Aga a czemu ja nic nie słyszłama o żadnej parapetówie
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:13   #6
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Skrzydłokwiat

ze skrzydłokwiatami to różnie bywa, czasem brazowieja koncówki z przenawożenia, z za duzej ilosci wody bądz z jej braku :| ja moje skrzydłokwiaty trzymam na parapecie w lato zewnaetrzynym zima wewnetrzynym i rośnie jak głupi :| pozatym w lato od 12 do zachodu słonca mam cały czas słonce. więc czy one nie lubia słonca i przeciągów to nie wiem. wiem ze jest klika odmian skrzydłokwiatów ja mam dwie jedna co na duuuuze liscie i kwiaty a druga ma miejsze liscie i kwiatostan pozdrawiam
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:13   #7
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Skrzydłokwiat

A bo jej nie było
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-22, 21:25   #8
ania1809
Raczkowanie
 
Avatar ania1809
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 224
Dot.: Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat sam się pięknie dopomina o wodę. Gdy mu trochę zwiotczeją liście, wtedy podlewam i nie narzekam. Przesadzanie odradzam narazie, poczekaj do wiosny. A może stoją zbyt blisko kaloryfera?
ania1809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:27   #9
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Skrzydłokwiat

Możliwe, że mają za ciepło.... tylko martwią mnie te listki takie cienkie i matowe....
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 19:55   #10
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Skrzydłokwiat

Ja moje podlewam raz w tygodniu, a nadmiar wody wylewam po godzinie żeby w niej nie stały. Bezpośredniego słońca zwłaszcza latem jak jest ostre też nie lubią bo zaraz się żółte plamy robią. Kiedyś zaczęły mi się roić liście suche i jakby przezroczyste, ale nie były zielone, liście pousuwałam i po jakimś czasie samo mu przeszło, ale do dzisiaj nie wiem dlaczego tak się działo, niestety w żadnej książce nie znalazłam informacji co mogło być przyczyną.
Jeżeli chodzi o przesadzanie to zamiana doniczki na większą bez naruszania bryły korzeniowej nie powinna zaszkodzić. Ja mojego maltretowałam o dowolnych porach roku i każde takie wariactwo zniósł bardzo dobrze.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 19:47   #11
Kasia212
Raczkowanie
 
Avatar Kasia212
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 30
GG do Kasia212
Dot.: Skrzydłokwiat

Ze skrzydłokwaitami to jest bardzo prosta sprawa. Mianowicie są to kwaiaty, które nie wymagają zbyt dużego zachodu. Nie lubią bezpośredniego słońca, przeciągów, bo końcówki schną, przenawożenia szczególnie też(bo który kwaitek to lubi). Lubi natomiast zraszanie(no chyba, ze to stare budownictwo, jakaś kamienica i tam z reguły jest wilotne powietrze). Ja spryskuje mojego codziennie, natomiast teraz w porze zimowej już podlewam go raz na tydzień i to nie dużo. Z racji tej, ze teraz jest ogrzewanie włąćzone w domciu jest suche powietrze, to może sie zdarzyć, że mu liście oklapną do dołu, poprostu zwiędną, trzeba go wtedy podlać do oporu, aż woda przecieknie i następnie zaprzestać podlewania, aby ziemia przeschła(mam tu na mtyśli całkowite oklapnięcie liści). A i jak zaczyna kwitnąc to wtedy ogranicza sie mu podlewanie do minimum(zreszta każedmu kwaitkowi, który zaczyna kwitnąć ogranicza się wodę). Powodzenia w uprawie
Kasia212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 07:51   #12
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Skrzydłokwiat

Dzięki będę próbować
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 10:29   #13
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Skrzydłokwiat

A jak nie kwitnie skrzydłokiwat???? dlaczego?? buuu:poprostu nagle kiedyś przekwitł i koniec od tamtej pory ani jednego kwiatu
kiedyś to kwitł jak szalony!! a teraz od paru miesięcy nic nie zmieniałam mu miejsca, ani pielęgnacji co mam robić napiszcie!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 18:27   #14
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Skrzydłokwiat

Mój przestał kwitnąć po przesadzaniu, co jest dziwne bo ziemie kupiłam taką samą i trakuje go tak samo...
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 08:43   #15
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Skrzydłokwiat

Znałazłam coś takiego: http://www.kupkwiaty.pl/artykuly/skr...alisii/29.html

Co robimy gdy:
- liście zwisają - roślina zasuszona, zanurzyć doniczkę w wodzie, następnie podlewać częściej
- brak kwitnienia - wymaga dokarmiania, należy sprawdzić korzenie, czy nie trzeba rośliny przesadzić, zwiększyć wilgotność. Bardzo duża roślina może wymagać podziału
- liście żółkną - zbyt silne nasłonecznienie, należy przestawić roślinę w miejsce półcieniste
- liście żółte z pajęczynką od spodu - przędziorek. Opryskać Decis, malationem lub insektycydem systemicznym, zwiększyć wilgotność powietrza
- liście zniekształcone i lepkie z zielonymi owadami - mszyce. Opryskać pyretrum lub insektycydem systemicznym.

A mój nie kwitnie pewnie dlatego, że jest olbrzymi i chyba muszę go rozszadzić jejq jeszcze migdy kwiatka takiego wielkiego nie przesadzałam
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 16:04   #16
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Skrzydłokwiat

Mój tez już chyba za duży jest, rozrósł się strasznie, a takie był kiedys malutki.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 18:22   #17
idalia27
Przyczajenie
 
Avatar idalia27
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 8
Dot.: Skrzydłokwiat

Ostatnio stalam sie szczesliwa posiadaczka tego kwiatu. Jednak jedyne co do tej pory o nim chcialam wiedziec to to, czy bedzie w stanie rosnac w pokoju od zachodniej strony. A oto pare ekstra informacji o nim z internetowej strony kobiecej:

"Pochodzi z tropikalnych rejonów Ameryki. Jego nazwa nawiązuje do kształtu kwiatostanu. Łatwy w uprawie, ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Już same żywo zielone, błyszczące liście tej rośliny są piękną ozdobą mieszkania. Uroku dodają jej białe żagielki kwiatów. Są one trwałe – pojawiają się przez całe lato i utrzymują nawet przez 2-3 miesiące, a przed zaschnięciem zielenieją. Niekiedy roślina zakwita ponownie zimą, jeśli ma zapewnioną dużą wilgotność powietrza.

Skrzydłokwiat jest naszym sprzymierzeńcem w oczyszczaniu powietrza z toksycznych substancji, wydzielanych m.in. z mebli, wykładzin oraz z plastikowych obudów sprzętu elektronicznego i RTV. Warto mieć go w mieszkaniu – wdzięcznie wyglądają odmiany miniaturowe o wysokości ok. 30 cm, a także odmiana „Mauna Loa”, dorastająca do 1 m.

Roślina jest łatwa w uprawie. Nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, woli półcień i temperaturę 18 – 21 stopni C. latem i 16-18 stopni C. zimą. Źle znosi przeciągi i wyziewy z urządzeń gazowych. Lubi zraszanie i doskonale rośnie w wilgotnych oranżeriach. W celu utrzymania wilgoci stawiamy doniczkę na podstawce z kamykami i wodą lub w większym pojemniku z wilgotnym torfem. Latem podlewamy 2-3 razy w tygodniu, zimą ograniczamy podlewanie do 1-2 razy w tygodniu.

Nawozić należy ją umiarkowanie – latem, w okresie kwitnienia, co 2 tygodnie płynnym nawozem dodanym do wody. Konieczne jest też ścieranie wilgotną szmatką kurzu z liści, ale ich nie nabłyszczamy. Roślina nie wymaga szczególnego cięcia – usuwamy jedynie zaschnięte liście i kwiaty.

Skrzydłokwiaty przesadzamy corocznie na wiosnę do zasobnej ziemi gliniastej z dodatkiem torfu. Przy okazji możemy starsze, duże rośliny rozmnożyć przez podział bryły korzeniowej. Po podziale doniczki trzymamy w miejscu cienistym o temperaturze 21 st. C. aż do pojawienia się nowych liści. Skrzydłokwiaty lubią towarzystwo. Ładnie wyglądają w zestawieniu z roślinami o ozdobnych liściach.

Roślina sama poinformuje nas, że „ma kłopoty”:
1) Zwisające liście oznaczają, że roślina jest zasuszona - należy zanurzyć doniczkę w wodzie i podlewać częściej.
2) Roślina nie kwitnie – należy dokarmić ją nawozem, sprawdzić, czy nie wymaga przesadzenia lub podziału, zwiększyć wilgotność.
3) Liście bledną i żółkną – roślina stoi w zbyt nasłonecznionym miejscu. Przestawiamy w półcień.
4) Liście żółte, z pajęczynką pod spodem – zaatakowane przez przędziorka ”czerwonego pajączka”. Roślinę opryskujemy odpowiednim preparatem insektobójczym.
5) Liście zniekształcone i lepkie, z zielonymi owadami – roślina zaatakowana przez mszyce – usuwamy chore liście, pozostałe opłukujemy dokładnie wodą. Jeśli jest ich dużo opryskujemy preparatem Bioczos BR lub Spruzit 04 EC."

idalia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 21:43   #18
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Skrzydłokwiat

Są piękne i należą do mojej mamy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03546.JPG (27,9 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03548.JPG (40,0 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03550.JPG (53,1 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03549.JPG (20,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03552.JPG (23,8 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03553.JPG (34,5 KB, 122 załadowań)
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 22:02   #19
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Skrzydłokwiat

a jak kwiat przekwita,schnie, uciąc?
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 14:57   #20
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 662
Dot.: Skrzydłokwiat

ja zawsze po przekwitnieciu obcinam lodyzke z kwiatkiem jak najblizej nasady
nacik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:28   #21
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Skrzydłokwiat

A mój śliczny skrzydłokwaitek zaczyna przekwitać, bo zielenieją mu kwiatki I to wszystkie na raz
Czy zawsze tak jest, że przekwitają wszystkie na raz, czy może powinny przekiwtać pojedynczo, tylko mojemu coś dolega i przekwita w całości??
Wie któraś z Was może kobietki??
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 10:09   #22
olusia...
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 644
GG do olusia...
Dot.: Skrzydłokwiat

Cytat:
Napisane przez magduchahahaha Pokaż wiadomość
A mój śliczny skrzydłokwaitek zaczyna przekwitać, bo zielenieją mu kwiatki I to wszystkie na raz
Czy zawsze tak jest, że przekwitają wszystkie na raz, czy może powinny przekiwtać pojedynczo, tylko mojemu coś dolega i przekwita w całości??
Wie któraś z Was może kobietki??
U mnie różnie z tym bywa. Czasem przekwitają wszystkie na raz, a czasem po kolei. Myślę, że jednak nie ma się czym martwić
olusia... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 11:23   #23
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Skrzydłokwiat

dziewczyny a ja kiedyś miałam skrzydłokwiata i pięknie mi rósł ale to osobna historia a teraz mam od kilku miesięcy nowego i... traktuje go identycznie jak poprzedniego a liście ciągle ma do połowy brązowe i na dodatek on prubuje keitnąć ale te kwiaty jak wyłonią się z liścia i jeszcze są zwinięte w ten rulonik to już są czarne!!!!! Jak zgniłe, każdy jeden taki jest już kilkanaście kwiatów wypuścił i każdy taki był jeden tylko z zewnątrz był ładny biały ale po rozwinięciu okazało się ze w środku ta pałeczka żółta jest juz zgniła nie ma za mokro nie stoi w podstawce zawsze podlewam go dopero jak ziemia jest sucha nie wiele wody mu daje zeby nie przelać znaczy normalnie go traktuje .... oze to jakiś szkodnik??? a moze ziemia jest zła bo jak ona wyschnie to robi się jak kamień twarda!!! POMOCY dziewczynki co się dziej z moimi kwiatami
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 19:44   #24
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Skrzydłokwiat

Szkodnik raczej nie, mysle ze to jakis grzybek jak masz to popsikaj czyms antygrzybicznym.
No i ziemie mozna by wymienic, ewentualnie dodac torfu zeby ja troche rozluznic.
__________________

Razem z Gabrysią


Edytowane przez JoannM
Czas edycji: 2008-11-04 o 19:49
JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 14:45   #25
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Skrzydłokwiat

no ziemię obowiązkowo wymienić muszę wczoraj kupiłam taki środek na grzybki i popsikałam i obciełam wszystkie chore liście moze będzie lepiej dziękiję
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 20:10   #26
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Skrzydłokwiat

Ja mialam 2 skrzydlokwiatki w mojej karierze. Pierwszy rosl jak szalony i kwitl i bylo fajnie do momentu kiedy wyjechalam do Polski i tesciowa podlewala kwiatki ak ze jak wrocilam po 4 tygodniach skrzydlokwiat zupelnie usechl i kaktus tez O skrzydlokwiacie zapomniala bo jej nie napisalam na kartce ze sie go podlewa wiec nie podlewala A kaktusa no po co??? No i moj drugi - tez taki ladniutki byl ale kicior upodobal go sobie do zabawy i tak go gryzl ze wszystkie kwiaty w strzepach Wyladowal u tesciowej ktora go regularnie zasusza i nie kwitnie wiecej. Wziela bym go do siebie ale boje sie upodoban Alfreda do tego kwiatka
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 11:25   #27
gsolis
Przyczajenie
 
Avatar gsolis
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Skrzydłokwiat

skrzydłokwiat dobrze czuje się w małej doniczce, przesadza się raz na 2-3 lata. Mój też rosnie jak szalony
gsolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 18:18   #28
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Skrzydłokwiat

Hmmm....jeśli mu schną końcówki to... czy przypadkiem go nie potraktowałaś nabłyszczaczem? Jeśli tak, to natychmiast pod letni prysznic i myj ile wlezie.
Wyjaśniam:
Skrzydłokwiat NIENAWIDZI nabłyszczania. Może go to nawet zabić (wiem z doświadczenia), a zaczyna się to też od schnących końcówek liści.

Ale oczywiście końcówki schną też wtedy jak ma za mokro...
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 17:00   #29
anitka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Skrzydłokwiat... bez kwiatów

Witam. Rok temu dostałam skrzydłokwiat. Miał wtedy kilka białych kwiatków i przez 2 miesiące wypuszczał nowe. Następne kwiatki (przepraszam za powtrórzenia) byłe jednak coraz bardziej zielone, a teraz już wcale się nie pojawiają... Nie mam pojęcia, co z tym zobić. Zgodnie z zaleceniami z książki często go zraszam, zimą mniej podlewałam. Obecnie roślinka stoi w trochę ciemniejszym miejscu, ale i tak naprzeciwko okna wychodzącego na południe. Kwiatek był śliczny i chcę, żeby znowu taki był, więc proszę o porady
anitka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:26   #30
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Skrzydłokwiat... bez kwiatów

Każdy kwiatek ma czas spoczynku i trzeba mu na to pozwolić Ja swoje skrzydłokwiaty przesadzam raz w roku w okresie wiosennym, poza tym wtykam im pałeczki nawozowe, żeby miały z czego czerpać siły na kwitnienie. Nie polecam zraszania częstego - to sprzyja rozwojowi grzybów. Lepiej raz na tydzień/dwa tygodnie zrobić kwiatkom prysznic. Powodzenia w hodowli
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.